Quote from: Vila on September 12, 2011, 09:43:33 PM
Bila kod neurologa, baš mi se dopala. Kaže - migrena. Iako je bol lociran netipično, sve ostalo ide tome u prilog.
Ukinula mi kontraceptivne pilule :crycry: i uvela beta blokator. Kaže da Imigran koji mi je u subotu radio uvek imam kod sebe, pošto radi :ok: Objasnila šta sve može da okine napad, da vodim računa koliko mogu. Videćemo se za dva meseca, da vidimo kako radi terapija.
Cici, ako možeš ponesi mi onda taj koji ti ne treba u nedelju u školu slikanja :bighug:
Quote from: cici on September 12, 2011, 09:48:30 PM
I ja pijem beta blokator, to je ocigledno regularna terapija.Je l pijes jos nesto?A je l treba da vodis dnevnik glavobolje?I sta ti je najcesci okidac?
Quote from: Vila on September 12, 2011, 09:55:07 PM
Da, beta blokatori valjda utiču na krvne sudove u mozgu povoljno, tako da proređuju napade migrene. Zasad treba da pijem samo Propranolol, i Imigran po potrebi. A okidač - pa ne znam više ni sama, što reče mm juče, meni čim nešto zasmeta, zaboli me glava - te umor, te stres, te jako sunce, vetar, nekad ni ne vidim neki očigledan razlog. Pokušavala sam da analiziram, ali baš mi teško ide.
Quote from: AnaK on September 12, 2011, 10:11:12 PM
Piši, vodi dnevnik, uočićeš još neke spletove okolnosti :kiss1:
Hoću, mislim da će to pomoći da je uhvatim - dal' za glavu, dal' za rep :)
Nadam se da ce tebi bar uspeti, meni nije.Nema pravila kod mene.Meni beta blokator nije bio dovoljan, mada je mizerna doza.
Ne znam, nadam se da hoće. Ali tebi su, koliko primećujem iz tvojih povremenih komentara, mnogo češće. Meni nekad zaređa dan za danom, a onda ništa po dve-tri nedelje.
Ne znam bas da li se moje glavobolje mogu svrstati u migrene, nisam bila kod dr zbog toga... Uglanom se desavaju posle nekog napora, puno raznih desavanja, puno primljenih informacija i sl. Sve pocne kao potmuli bol u potiljku i ako nemam nesto protiv bolova da popijem i presecem bol postaje sve jaci da bi se posle odredjenog trenutka javila i mucnina. Ako uspem da povratim desi mi se da mi bol prodje sam od sebe.
Nisam zapisivala do sada (mada bi trebalo) ali primetila sam nesto sto mi je jako zanimljivo. Na sat, dva pre pocetka glavobolje imam neodoljivu potrebu da nesto jedem, bilo sta, a uopste nisam gladna.
Posle svega sto sam napisala shvatih da sam zrela za jednu posetu lekaru. :think:
Da kucnem, sad su redje ali su bile bas ceste.Imala sam po 10 najjacih u toku meseca.Sad tek bude jedna mesecno do dve tako jake.
Cici, ženo, kako si ih podnosila.... :bighug: Uh.
Gogana, pravac kod lekara, ja sam godinama čekala da krenem sa tim, sad mi je mnogo lakše kad znam sa čim se borim.
Ja imam migrenu već više od 30 godina, od 7. godine. Tri puta sam prošla celu dijagnostičku proceduru - dva puta u Srbiji, jednom u Italiji. Osim neke hrane (crno vino, sir koji je pečen - u pitama, kiflicama), najčešći okidač su mi produžena glad, produžena žeđ, kao i premalo ili previše sna.
Probala sam svašta, pravo olakšanje u smislu drastičnog smanjenja učestalosti napada mi je donela tek homeopatija, pre 2 godine. Postepeno, broj napada se smanjivao, sad je na nivou 3-5 godišnje, kad se skupi više okidača (:pljucka:). Napadi su mi i dalje istog inteziteta i trajanja (72h praktično u minut) ali neuporedivo ređi.
:bighug: :kiss1:
Nemam ja odredjeni okidac, i sve i nista je.Hrana nema uticaja, meni u dijagnozi pise trasnformisana migrena sta god to znacilo plus tenzione glavobolje.Sad su mi i slabijeg intenziteta ali istog trajanja.
ja sam prvu migrenu imala sa 12. ta prva nepodnosljiva glavobolja mi je trajala nedelju dana.
nikad nisam prolazila dijagnostiku, ali je bol poprilicno tipican. boli me najcesce s leve strane, oko slepoocnice, praceno mucninama.
jedna od doktorki ovde je pokusala da je leci, dobila sam cini mi se inderal, ali sam ostala trudna i prestala sam da ga pijem.
u principu, glavobolje su mi se smanjile kako sam presla za belgiju, valjda je stvar klime. zaista duuugo vec nisam imala onu najgoru glavobolju :pu-pu:
istina, provalila sam da kad pocne da me boli glava (onako, malusno) moram da popijem nesto, bilo sta. ako to uradim dovoljno brzo, necu dobiti napad.
dve stvari mi sigurno izazivaju glavobolju - manjak kafe i popodnevna dremka.
Kako otvoriste temu, mene glavobolja ne pusta :(
Ja sam imala u pubertetu, od petka do nedelje, okidac naravno stres. Kasnije se prorijedila a sad skoro nestala. Imam glavobolje, povremeno vrlo jake i to zbog toga sto sam tvrdoglava mazga i necu da popijem lijek na vrijeme, ali ja ih vise ne brojim u migrene jer su totalno drugacije.
Dijagnostiku radila, dobila inderal i lexilijum da pijem (sa 15 godina :hm:) ali ih nikad nisam popila :innocent:
Kad mi se cerke pozale da ih boli glava momentalno se smrznem ali srecom to je kod njih uglavnom povezano sa menstruacijom i brzo prodje, bez ljekova :)
Da se zapljunem i ja :girl_sad:
To je"nasledje" od majke i imam je oduvek.
Ranije je bilo po 2-3 puta mesecno, obicno me onesposobi ceo dan, mada guram,
do trenutka dok se ne ispovracam par puta ( obicno to bude na kraju dana).
Pocne pred zoru, s kljuckanjem u levoj slepoocnici, pa se prosiri.
Muka mi je do iznemoglosti i bol je...pa...prilican.
IDem i teturam kao nedoklana kokoska, ponekad me sramota kad idem kroz grad, mislice ljudi da sam pijana.
Najcesce je dobijem u pms-u i pred velike promene vremena.
Lecila se nisam, ispitivala nisam, pomogne, samo delimicno Amigran.
Jednom sam zavrsila i na Hitnoj, dadose mi neke boce i toliko...ni one nisu pomogle tad.
Joj, bas mi je zao sto se tako mucite, devojke :bighug:
Sad mi one moje glavobolje pred kisu, koje prodju od kafetina deluju bezazleno.
Svega par puta mi se desila ta nesnosna glavobolja sa mucninom i reakcijom na svetlo i stvarno je grozno.
I da, od kako ne radim, znatno redje me boli glava, u trudnoci nijednom (verovatno zbog hormona).
I uvek prvih dan dva na moru, dok se ne naviknem na izlozenost suncu.
Kafu moram da popijem najkasnije do 12, jer u suprotnom me obavezno boli oko slepoocnica.
Noćas me opet zabolela, budim se a ona kreće... Odmah sam ćapila Imigran, i ujutru je bilo ok.
A Imigran je hit, spakovali samo dve pilule u kutiju, danas moram po novu dozu :lol:
Kaže dr kad sam joj pričala kako sam se uprpila da li da ga pijem kad sam videla kako je spakovan, a ona se smeje, kaže moguće da im je bila namera da ostave takav utisak :D
Una, možda bi tebi pomogao, da probaš sledeći put njega da piješ? Meni je Amigren pomagao sporadično, a Imigran za sada ne omašuje.
Pokusacu i to.
Srecom, sad nisu bas tako ceste. 1x na dva meseca, ostalo je obicna glavobolja koju resavam sa par kafetina :)
Mene razlicito boli, najgore je kad boli leva polovina glave i neki bol koji dolazi iza oka.Tad mi se i kapak spusti.Jos ni jednom lek nije pomogao u tom stanju.Moze samo da zaustavi da ne dodje do najjaceg bola ako popijem na vreme.Nikad me ne zaboli naglo, uvek ide postepeno i nekad nii ne dodje do najjaceg bola zato i imam problem da procenim kad da popijem lek.Sad se osecam prilicno preporodjeno u odnosu kako mi je bilo.Una me je jednom videla na sta licim u tom stanju.
Samo da se upisem u klub, na zalost. :(
Mada, ne mogu da se zalim, prilicno su mi se proredili migrenozni napadi, jednom u mesec dana, a nekad prodje i po mesec i po. Obicne, kafetinm resive glavobolje, ne racunam.
Okidac nekad mogu da prepoznam, nekad ne. Siguran okidac mi je glad i nekad stres iu kombinaciji sa PMS-om. U trudnoci nisam imala glavobolje.
Nekad pomogne ako popijem lek, nekad ne. Ako se probudim sa glavoboljom, pomoci nema dok ne prodje. Uglavnom me boli leva polovina glave ili celo. Pre par godina sam imala najgori napad, direktor me poslao kuci s posla, uplasio se kad me video. Lezala sam 24h u zamracenoj prostoriji, bukvalno nisam mogla da progovorim.
Deda mi je imao uzasne glavobolje, prosle su sa godinama, lezao je u par navrata u bolnici, jer su bolovi bili nesnosni i trajali danima, a nisu mogli da otkriju uzrok. Tetka ima isti problem. Ja sam, naravno, nasledila sve sto sam mogla od porodicnih boljki :crazy:
I meni je baka po ocu imala takve glavobolje. Dr kaže da je to često nasledno.
Cici, da li si ti imala migrene u trudnoćama. Ja se sećam da sam bila zapanjena, ali uopšte ih tada nisam imala. Vidim da nisam jedina. Moguće da to zaista ima puno veze sa hormonima...
Da li su tebi ukidali kontraceptivne pilule zbog toga ili nisu?
Ja u trudnoći nisam mogla da se sastavim, to mi je ubedljivo najgori period u životu što se tiče glavobolja. :girl_cray:
imam povremeno glavobolje, ali ne tolikog inteziteta kao sto opisujete
uglavnom prodje od kafetina ili brufena, ako popijem na vreme, cim osetim prve simptome
par puta sam sacekala da samo prodje, prolazilo je posle trostruke doze lekova :crazy:
i tad sam morala da odlezim, i imala mucninu, skoro do povracanja
najcesce me boli desna strana glave, iza oka, sinusi, vrat, rame... i sva sam ukocena
nekad mi deluje da je glavobolja od te ukocenosti (sedenje pred racunarom, napetost, pms...) a nekad obrnuto - da se ukocim od glavobolje :crazy:
u trudnoci nikakvih problema nisam imala
Ja sam imala dva perioda sa uzasnim glavoboljama koje su trajale po dva mjeseca, neprekidno :crazy: Prvi poslije porodjaja sa Djinom jer su mi ostavili tri parceta posteljice - kad su uradili kiretazu, tacno 2 mjeseca od porodjaja prestale su :hm: Drugi, kad je Jovan bio beba, mislim da su mi se tada pojavili nodusi na stitnoj i citavo vrijeme mi je pritisak bio ogroman - kad sam prestala da ga dojim, dali mi infuzije Manitola i nesto za pritisak prestale su. Cini mi se da me glava mnogo redje boli otkad su mi skinuli 2/3 stitne :-X
mene u prvoj trudnoci glava nije zabolela nijednom, u drugoj je bilo prilicno gadno.
Ja migrenu imam pred ciklus i/ili za vreme ciklusa. Najvaznije mi je da izbegnem napad sa povracanjem koje traje i po desetak sati (primetila sam da mi to povracanje zaustavi Orosal). Takve napade imam mozda tri, cetiri puta godisnje. Inace, najcesce koristim kafetin + bromazepam, jer samo kafetin ne radi, i to je najbolje ako ih popijem pre sest ujutro. Inace Imigran mi nekad pomogne, nekad ne. Cini mi se da mi je mozda malo lakse od kad sam znacajno redukovala cigarete, zapalim dve, tri pa onda pet dana nijednu. Ustvari, od cigareta je verovatno bila glavobolja a ne migrena. Drugih bolesti nemam, cele zime ni kijavicu, ali ovo naplati za sve ostalo :crazy:
meni se povraca na dim od cigarete kad me boli glava
Ja sam se danas sredila sa diklofenakom i Guaranom :crazy: , pocetak migrene plus PMS i strasno nizak pritisak.
Imam migrene do povracanja kada opteretim ionako slab vratni deo kicme, kad sam pod stresom, pritiskom da sve stignem. Ranije sam imala napade u seriji, po desetak dana, sad sam malo olabavila tempo i cini mi se da su se proredili.
Bukvalno u sekundi osetim kako pocinje ludacki da me boli, do tada tinja, nekad prodje, a nekad ne ....
Mene ubi vrat u poslednje vreme, moram da organizujem sebi neku masažu i kiropraktičara.
Nisam imala glavobolje u trudnoci, uopste.Imala sam ih i kao devojka ali je bilo povezano sa ciklusom i prolazilo je od brufena, doduse malo jace doze, posle sam presla na nesto drugo pa je i to prestalo da radi posle nekog vremena.Ovako nesnosno me boli zadnjih 5g.Eeg, skener, mr, sve je u redu.Prbala razne terapije i jedino je ova dala neke rezultae, nije jos uvek kako bi trebalo da bude ali ide na bolje.Meni mnogo varira bol u toku dana, i jos uvek nisam dosla do toga da dnevne nemam.Jesu sad redje i uhvati se po nekoliko dana da ih nema, bice valjda bolje.Jos da nadjem sta mi radi kad imam napad pa ce biti lakse.
Cici, a jel beta blokatore pijes stalno ili samo kad te boli? I gde da idem da mi to preporuce? Ja sam pre desetak godina isla u Migrena centar Gradske bolnice, ali me sada prilicno mrzi da se vucem po lekarima. Organozivace nam sistematski pregled na poslu, pa ce se mozda naci neko s kim bih mogla da popricam o tome... :think:
Beta blokatori se piju svakodnevno, ja pijem 2 puta dnevno po 40mg Propranolola. Dr kaže da se piju najmanje 6 meseci, a nekad i duže.
Aha, ok, hvala. A koji dr? Opste prakse?
Nikako, neurolog :kiss1:
Obavezno neurolog.
Dobro :-[ Hvala devojke :kiss1:
Meni jeneurolog prepisala ali ja sa Propranololom nisam imala gotovo nikakvo poboljsanje.Pijem 2x20mg, imam nizak pritisak i bas sam se namucila dok se nisam navikla.
Tražim sad nešto, pa naleteh na ovo, mislim da je korisno :)
http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=525.0 (http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=525.0)
Glavobolne kako ide?
Tek sam sad otvorila link, definitivno spadam u tu grupu, meni u dijagnozi pise transformisana migrena.Vise ne reagujem burno na promene vremena kao pre, vise imam pritisak u glavi nego bol.Moram isto da priznam da od kad redovnije uzimam i vecernju dozu Propranolola da mi je glavoboljna na dnevnoj bazi daleko bolja.Terapiju istu uzimam do aprila i onda ce da i redukuje lekove.Dosli smo da zakljucka zasto mi lekovi ne pomazu kad ih popijem.Kod napada migrene dolazi do spazma zeludca, kod nekih osoba, i lek ne moze da deluje dok taj spazam ne prodje a najcesce traje 4h.
Zbog toga kad vidim da ce da krene jak napad treba da popijem Clometol pa posle 15 minuta nesto.Idealno bi bilo, ali to nema kod nas, patrone sa injekcijama sama sebi da dajem jer se na taj nacin obilazi zeludac.
U poslednjih 7 dana sam imala 3 glavobolje, 2 sam resila kafetinom, jedna prosla sama od sebe. Jos uvek sam laksi slucaj, bol prodje u roku od pola sata od kafetina, ali dok traje je grozno. Skoro odmah mi bude i muka, potpuno sam nefunkcionalna. Boli me obicno iznad korena nosa, sinusi, a juce slepoocnice.
Super je kad prodje od kafetina, meni su to uvek bile kao bombone.Vodi racuna da ne preteras sa njima jer ces onda da se dovedes u prilicno lose stanje i stanje hronicne glavobolje.Meni skoro nikad ne prodje sama, posebno ne te jake.
Ni meni želudac ne funkcioniše tokom jakih glavobolja. Ranije sam povremeno kupovala (jezivo skup) Imigran u spreju za nos. Sad mi je u tim situacijama spas Diklofenak u čepićima.
To je zbog tog spazma zeludca.Gotovo nista od tih lekova koji nisu u tabletama nema kod nas.Nisam nasla ni Diklofenak cepice.
Trenutno je valjda neka nestašica, inače ga ima.
A Imigran u spreju sam par godina za redom kupovala u Duborvniku :girl_sigh:
Edit: Ove apoteke su prijavile da ih imaju:
http://www.bbsoft.rs/infocentar/apoteke.php?p=5&l=609 (http://www.bbsoft.rs/infocentar/apoteke.php?p=5&l=609)
Danima sam mislila o ovom sajtu nisam mogla da se setim koji je.
Danas me je bolelo pa je Clometol+Paracetamol odradilo stvar prilicno brzo.Sad eksperimentisem sta mi najbolje odgovara.
Ja da se prijavim kako mi ide. Propranolol mi radi savršeno, izgleda da sam lak slučaj :lol:
Redovno pijem, nikad ne propuštam.
Za ovih dva meseca kretale su mi glavobolje samo 4-5 puta, odmah sam ih sekla Imigranom, i prolazile su za manje od pola sata.
Kretale su samo kad se stekne par uslova za njih: mnogo posla, stres, neispavanost, duvanski dim, alkohol.
:pljucka: :kiss1:
Blago tebi, super da si nasla sta su ti okidaci iako ne mozes da ih sprecis bar si nasla sta ti radi posao.Meni sam Propranolol nije davao rezultate.
Sad sam baš pratila šta se dešava, kako i kad kreće, mislim da sam im ušla u trag ;)
Zasada je dobro, nadam se da će se tako i nastaviti.
Ali s kakvom brzinom uzimam Imigran, da umre čovek od smeha kad me vidi, jednom je krenula da mi seva u kolima (na povratku s posla u 7.30 uveče :crazy:), na prvom semaforu sam izvadila pilulicu iz torbe i popila bez vode :lol:
AnaK :bighug:
To je najvaznije, da popijes na vreme posle nema nikakvog efekta.Meni inace nema efekta.
Meni je par puta radio i kad se popije kasnije, ali nije sigurno, te ja gledam da ga gutnem što pre.
ne mogu da verujem da se nisam uposala na ovoj temi :(
napadi su poceli negde u srednjoj skoli, nikada me nisu testirali relli su da je nasledno i da ce verovatno proci u nekom trenutku.
tata je imao iste napade glavobolje kao i ja.
kad krene napad, najbolji polozaj mi je bio da sednem na stolicu i drzim glavu izmedju nogu a da mi neko masira vrat to sve pod uslovom da nemam mucninu i ne krecem da povracam
intenzitet napada se smanjio negde oko 30te
sad ih imam povremeno
i najveci okidac mi je glad
dok sam studirala svaki napad mi se zavrsavao u hitnoj na inekcijama, e to je bilo jezivo
uglavnom mi bude malo lakse kad se ispovracam ali ako ne uspem da popijem tabletu na vreme nista ne pomaze dok sama ne prodje
u trudnoci sam imala jedan grozan napad koji je trajao bukvalno tri dana i noci lezala sma sa spustenim roletnama ne pomerajuci se, grozno
ove godine dva komada, jedan negde u februaru i drugi kad smo se vracale sa mora. zabolela me oko vranja, popila sam dve tablete, pred beogradom sam mislila da cu bukvalno da mrem jer nisu delovale i jedva sam se dovezla tih poslednjih sat vremena
kafetin mi ne radi, samo brufen i to konjska doza popijena na vreme
Nikada neću shvatiti zašto mi je internista umesto Propranolola, koji mi je baš prijao (2xdnevno) prepisala Binevol (1 ujutro) - koji mi btw ne prija nikako... >:( Ali sad dr opšte prakse neće da me vrati na staru terapiju, bez novog nalaza interniste. Do podne, s milim bogom i nekako, od podneva obično kreću glavobolje, prosečno 2-3 puta nedeljno, one lakše rešava Brufen 2x400, dve koje su pretile da prerastu u ozbiljnije rešilo je 2 Amigrena na samom početku i spavanje posle toga. Boli me u korenu nosa, najviše dve tačke izmedju korena i unutrašnjeg ugla oka. Odatle se bol širi na čelo i sinuse. Zakazala sam UZ krvnih sudova vrata, to sam vam valjda već rekla, i neuropsihijatra - pa ću videti šta dalje. Kao okidače za sada mogu da "prepoznam" stres, naravno, previše šećera (slatkiši, naročito čokolada) i vino (i crno i belo).
I da, danima ne mogu gornji pritisak da spustim ispod 140, bez obzira na redovno uzimanje terapije.
Obicno lek koji prija i daje rezultate se ne menja.
MM ima 130 i pored terapije, a da odes i kazes da ti ne odgovara lek.
Quote from: cici on November 17, 2011, 09:24:39 PM
Obicno lek koji prija i daje rezultate se ne menja.
Za toliko je i meni jasno - ali Propranolol mi nije prepisala ona, već internista mm kod koga mi je komplikovano da odem jer je u Železničkoj ambulanti, a možda je obična sujeta, jer mi je Presolol koji mi je ona dala takođe bio neodgovarajući. :think: Čak mi je i neurolog koji je gledao CT mozga rekao da nije trebalo da mi menja terapiju i da Propranolol može i do 4 dnevno. :blink:
Moja mama je promenila ne znam koliko lekova za pritisak, sad je pocela neki novi i oticu joj zglobovi ali kako su joj pogodili terapiju za pritisak migrene su se proredile na nekoliko godisnje.
Quote from: cici on November 17, 2011, 09:25:14 PM
MM ima 130 i pored terapije, a da odes i kazes da ti ne odgovara lek.
Meni je uobičajeno 130-135, ali sad ne silazi ispod 140..
Ma to jeste logičan put, ali meni je toliko više muka od lekara i od svih mogućih analiza, da mi se jednostavno ne ide... :(
Verujem ti da ti je muka ali jednostavno moras da odes.
Quote from: cici on November 17, 2011, 09:34:51 PM
Moja mama je promenila ne znam koliko lekova za pritisak, sad je pocela neki novi i oticu joj zglobovi ali kako su joj pogodili terapiju za pritisak migrene su se proredile na nekoliko godisnje.
Cici, koji pije? Pitam jer i ja otičem, a bilo koji diuretik da mi prepišu on bude efikasan samo u početku i onda više ne pomaže... Sad pijem Tritace comp, koji u sebi ima i diuretik, jedno vreme je bilo OK, sad su mi zglobovi opet katastrofa..
Ne znam sad, pitacu je sutra pa cu napisati sta je sve pila pa joj nije odgovaralo.Nije resenje da uzimas diuretik da ne bi oticala.Jedno popravis drugo pokvaris nije resenje.
Quote from: cici on November 17, 2011, 09:40:17 PM
Ne znam sad, pitacu je sutra pa cu napisati sta je sve pila pa joj nije odgovaralo.Nije resenje da uzimas diuretik da ne bi oticala.Jedno popravis drugo pokvaris nije resenje.
OK hvala unapred. :bighug:
Nijedno drugo rešenje mi nisu ni ponudili - jer tvrde da je sve u redu, bubrezi, srce, krvni sudovi nogu su isto po njima u redu...
:wall: Nekad sama sebi zvučim kao najveći idiot i hipohondar...
Quote from: cici on November 17, 2011, 01:47:45 PM
Danas me je bolelo pa je Clometol+Paracetamol odradilo stvar prilicno brzo.Sad eksperimentisem sta mi najbolje odgovara.
probaces ti izgleda ono sto sam ti predlagala ( sto pije moja drugarica iz rusije )
Ja bas mislim da sam to i popila, Citramon se zove.
Ja pijem ponekad taj Citramon, ovoj mojoj Ruskinji je to lek za sve.
Nemam migrene ali ga popijem kad me pomalo boli glava, pred bolest ili generalno za bolove u misicima.
Dobar je i deluje, ali meni deluje sve. :-[
A najvise volim one razne Panadolove kombinacije, mada se secam da ste ovde komentarisali da vam se nesto bas nije svidelo. :think: Mozda komponenta Pseudoephedrina u nekim od njih, ne secam se tacno.
Nema Pseudoephedriona u paracetamolu, ja ne smem da pijem to.
Taj kod nas nema :) Ima samo klot paracetamol, i sa kofeinom :) Meni je OK, pijem oba (sa kofeinom danju, bez pred spavanje). Super mi je za smrzavanje, prehlade i sinuse.
U Citramonu ima Paracetamol.U stvari mislim da je on isto sto i Panadol extra.
Mislim da je sličniji našem 'kombinovanom prašku', nađoh sad sastav:
http://www.drugspro.org/headache/citramon.html (http://www.drugspro.org/headache/citramon.html)
Ovde ima:
Panadol i Panadol Active Fast (paracetamol)
Panadol Extra (paracetamol i kafetin), meni je sasvim ok i za jace glavobolje
Panadol Night (paracetamol i diphenhydramine), cisto savrsenstvo, opusti i komira u 10 minuta
Panadol Sinus (paracetamol i pseudoephedrin), jedino sto mi je pomagalo kod sinusa, srecom godinama nisam pila
Panadol Cold and Flu (paracetamol, pseudoephedrin i dextromethorphan hydrobromid), jace prehlade i virusi
Zasto ne smes cici?
ne sme cici jer ima alergiju na pseudoefedrine
Evo odgovorilo moje drugo ja :lol: padam u nesves' momentalno :rofl:
A ok, to je jos ozbiljnije nego sto sam mislila. :lol:
posto vidim da neke kategorije ne smeju, a znam da nisi hipertenzicar na pr :rofl: :kiss1:
Nisam ali mnogo mi bude lose, bukvalno se ne secam nicega kad to popijem.
Neno, mama sad pije Corvitol 50mg i kad je joj pritisak ok popije pola.Sve to sto si pila nije joj odgovaralo, probala je skoro sve.tritace, Concor, Monodipin, Porpanolol.Ovo joj jedino radi.
Mama kaze da Diunorm dobro resava probleme sa zadrzavanjem vode, pola ujutro.
Quote from: cici on November 18, 2011, 08:02:31 AM
Ja bas mislim da sam to i popila, Citramon se zove.
eto vidis da je sam bila "u pravu" za predlog :D ...i kako reagujes na njega ?
Reagovala sam dobro zato sto sam popila Clometol pre njega da mi pusti spazam zeludca :lol:
Quote from: cici on November 18, 2011, 09:35:53 AM
Nisam ali mnogo mi bude lose, bukvalno se ne secam nicega kad to popijem.
Neno, mama sad pije Corvitol 50mg i kad je joj pritisak ok popije pola.Sve to sto si pila nije joj odgovaralo, probala je skoro sve.tritace, Concor, Monodipin, Porpanolol.Ovo joj jedino radi.
Quote from: cici on November 18, 2011, 09:39:03 AM
Mama kaze da Diunorm dobro resava probleme sa zadrzavanjem vode, pola ujutro.
Hvala Cici, probaću.. :bighug:
Nema na cemu, nadam se da ces da nadjes sta ti odgovara.
Pozdrav svima, ja sam nova na ovom forumu. Imam isti problem kao i vecina vas ovde, sa migrenom. Konacno mi je dijagnostikovana tacno pre 3 meseca, a do tada... e do tada samo ja znam sta sam sve prosla. Imnam 35 godina, a pocele su se intenzivnije javljati poslednjih 10-ak godina i ja sam sve to resavala po sistemu uradi sam... Medjutim u toku proleca sam se jos nesto dodatno razbolela, pa sam izmedju ostalog imala i lumbalnu punkciju...e tad je krenula igranka bez prestanka... blizu 30 dana neprestanih glavobolja, mislila sam da ludim, ne znam sta sve nisam pila, zodol, diklofen, brufen i uz sve to naravno propanolol 2x dnevno po 1. Nakon tih haoticnih mesec dana dijagnostikovana mi je migrena sa fono i foto fobijama. Doslovno mi je receno da imam 2 izbora 1. da pijem jedan lek svaki dan i migrena nece biti ili 2. kad me zaboli pravac hitna pomoc. Koliko su mi i kakve migrene dovoljno ce vam biti da vam kazem da mi stoji u napomena u z.knjizici. No, da se vratim na ovu 1.opciju, lek se zove amyzol i on je u stvari antidepresev, s tim sto mojim migrenama se ne zna okidac, definitivno nije stres, jer me zna desiti i kad sam najmirnija. Spec.neurolog mi je objasnio da je taj lek odlican za migrene i da nema veze sa tim sta je okidac, valjda utice na jos neke neuralgije, e u to se vec ne razumem. Uglavnom ja sam kao pristala na tu 1.opciju i krenula s tim lekom, ali... nikako nisam mogla da ga podnesem, strasne vrtoglavice, koje znaju da probude, to zaista izgleda strasno, verujte mi, kad spavate i probudi vas haos. Lek sam prestala da pijem i tako... U medjuvremenu sam od jedne prijateljice cula, koja takodje ima isti problem, da kad imamo "aure" pred napad treba SAZVAKATI ODMAH KAFETIN tabletu. Znaci pre nego sto uhvati maha, ja zaista imam te aure i osetim kad ce da krene, ovo sam pokusala i vec sam 2 napada izbegla. Ovo je moje iskustvo sa tim, pa...mozda nekom pomogne
P.S. Izvinjavam sto je ovako opsiran post
Super kad tako jednostavna stvar pomaze.Ni meni amizol nije pomagao, bas sam ga lose podnosila.
Pokusaj, ne znam zaista, al za amizol znam, on je meni bar uzas... nit podnosim, nit pomaze...propanolol pijem svaki dan, a i jos neke lekove, uglavnom analgetike, koristim zbog drugih stvari. S obzirom sta i koliko pijem ne bi smelo da me zaboli ni slucajno, al... eto
Krene migrena, ja popijem Imigran, glava prođe, ali sam zato sva šlogirana od leka :crazy: Vrti mi se, slaba sam, imam neki slabi osećaj ne stezanja u grudima, ali kao anksioznosti - baš kako piše u neželjenim dejstvima. Pritom sam na poslu, gde treba da ostanem još najmanje 4 sata. Fak.
:bighug: :kiss1:
Probaj da jedeš nešto, i malo digneš pritisak kokakolom npr :kiss1:
Evo zvaćkam Negro bombone :lol:
E jeste, i ja sam od Imigrana kao pijana curka.
Nego, bila sam na sistematskom pregledu pa je to ukljucilo i neurologa. Ispricam ja sve po redu, ona mi uradi neuroloski pregled koji je bio uredan, i konstatuje da pacijent vec pije Imigran i Kafetin po potrebi, a da je uzrok psihosomatske prirode i da ne treba da budem preosetljiva :D I to je sve. Sve sam to i sama znala, nikakvu prevenciju mi nije spomenula.
A da li ti je slucajno objasila kako da ne budes preosetljiva :rofl:
Jok :rofl: To cu morati sama :D
Aha znam :rofl:
Ala ti je reklaaaa :lol:
E, nisam više ko pijana ćurka - margo, odličan opis :rofl:
Sad sam više ko bombonama nafilovana ćurka :rofl1:
Pre mesec dana sam kupovala svoju antiglavin apoteku - Panadol (kad me boli glava od sinusa), Kafetin (kad me boli jer mi se srozao pritisak) i Rapidol (jer mi se vrat ukočio) :lol: Apotekarka me zapanjeno pitala jer to sve protiv glavobolje, pa smo malo proćaskale i preporučila mi je da probam da pijem kontinuirano Magnezijum. Kupila sam (po njenoj preporuci) neku kutiju sa 20 kesica "Magnezijum direkt 300mg", pila disciplinovano (mala kesica se sipa pod jezik, rastopi se za pola minuta, ima ukus cedevita praha). Juče počeh drugu kutiju. Uprkos svim ovim promenama vremena, glava me, mislim, zabolela jednom.
U suštini, verovatno je i to individualno, ali meni baš prija.
Dobro je znati :good: hvala, svidja mi se preporuka :kiss1:
I meni. :good: Kafetin radio jedno vreme, sad ne radi... panadol kad uzmem kao vodu da sam popila, brufenima ne volim baš mnogo da se kljukam, i tako... mogla bih ovo da probam.
Meni su rekli za magnezijum ali sam pila sumeci letos pa kako nisam primetila neku promenu odustala.Mozda bih mogla da probam taj u prahu.
Ja bih od sutra trebala postepeno da se skidam sa lekova, idem na kontrolu videcemo sta ce mi reci.
hvala za preporuku :kiss1:
meni 'rade' jedino kafetin i brufen, a u poslednje vreme imam utisak da preterujem, tj. da me ceeesto zaboli glava :hm:
Ja sam pila sumeci magnezijum (Biofar) sigurno godinu dana jer mi se svidjao ukus i nisam primetila bas nikakvu razliku.
Inace, rekao mi kolega za neki Zomig i jos jedan lek koji cije ime zaboravih, kao za lekove nove generacije, u smislu da je Imigran vec stara generacija, al ne probah nista.
Meni Zomig nista nije radio, kod nas se sad skoro pojavio Frovamax ali nisam imala petlje da ga probam.Od svih tih lekova za glavu on ima ubedljivo najgore nezeljene reakcije, a kako ja reagujem na 90% istih nisam smela.
Bila na kontroli, ostaje mi Propranolol do oktobra ovo drugo jos 10 dana na drugi dan pijem i gotovo.
Realno, ako izuzmem napad pre mesec dana verujem da je veliki stres i veoma hladno vreme bio okidac, meni je znacajno bolje.Ekstremno jake glavobolje nisam imala mesecima, sad su umereno jake i prodju uz kombinaciju klometola i Diklofena, nekad prodje i samo od sebe.One dnevne se povremeno jave i traju kratko, spontano prodju.Ja zadovoljna.
E sad ako me zaboli posle hvalospeva ja cu da je ignorisem :lol:
ja sam na Imigranu, a uzimam i Mg ( ne trenutno, jer hormoni rade svoje pa nemam migrene)
najvise mi je pomoglo da pronadjem sta su mi okidaci i da njih sto vise redukujem ( ne jedem kikiriki, retko kad popijem crno vino, kad je hladno obavezno kapa, cak i kad je lepo vreme kad god se vozim kolima i otvoreni prozori imam maramu na glavi (mm me zove vodja skitnica :lol:), i sto uredniji nacin zivota u smislu redovne ishrane bez preskakanja obroka, redovnog spavanja itd - sto bas i ne mogu da ispunim ali sam se bar trudila, neke okidace nisam mogla da izbegnem kao sto je pms)
Meni nista od toga nisu bili okidaci, nismo ih ni utvrdili.Cak i od gladi nije me bolelo isto.
Meni je skoro jedini okidac ciklus, a to da eliminisem, za sada, ne mogu :rofl:
pa evo ja ga za sada iskljucila :rofl1:
intolerancija na gluten moze izazvati odvratne glavobolje.
Ja danas bukvalno umirem od migrene :girl_cray:
Quote from: Unabebili on April 03, 2012, 07:26:33 PM
Ja danas bukvalno umirem od migrene :girl_cray:
:bighug:
Joj :bighug: :kiss1:
:bighug: :bighug: :bighug:
Quote from: Unabebili on April 03, 2012, 07:26:33 PM
Ja danas bukvalno umirem od migrene :girl_cray:
:bighug:
Una :bighug:
Nemam intoleranciju na gluten, doduse nemam vise ni onako jake napade.
:( :bighug:
Hebote, popila sam 3 Amigrana i nista. :shout:
Dok nije kulminiralo sa :bad: i to dva puta za 10 minuta, mislila sam da cu da crknem.
Posle toga, smirilo se , samo sam sad omamljena od lekova. :crazy:
Ceo dan sam mislila na Cici, ne znam kako je izdrzala one njene :girl_cray:
Pa 3 je mnogo kad nije proslo od dva nisi trebala treci.Sledeci put uzmi klometol pa lek posle 10 minuta. :kiss1:
Nisam bljuckala od leka. Moja migrena se UVEK tako zavrsava, pila ja lek ili ne. :girl_sad:
Znam da nisi od njega, nego kad vec dva nisu pomogla nisi trebala da se trujes vise.A obicno kad se tako zavrsi onda bude i olaksanje posle.
E da objasnjenje za klometol jer nisi shvatila zasto.Kad se ima migrena obicno dodje i do spazma zeludca (sa d ili bez, malo sam nepismena :lol: ) pa lek ne moze da se rastvori i deluje, klometol opusti spazam.
Neno, ako uzimas Norvasc, oticace ti noge. Meni oteknu bukvalno pet minuta posle uzimanja, i ceo dan sam :crazy:
Prestala sam da ga uzimam, stvarno mi smeta. Moracu da kazem kad budem isla na kontrolu.
Inace, glavobolje imam od pritiska, i ponekad kad dugo citam bez naocara, jer polako iz minusa prelazim u plus. Kad ne pomognu lekovi za pritisak, pomogne brufen i samo brufen.
Cici, bez "d" :lol:
fala na savetima :bighug:
xe,brufen??? blago ti se
:bighug:
cici, sjajno da se situacija popravlja.
Meni je Propranolol isto baš popravio stanje, mnogo ređe počinju.
ja ne koristim nikakve tablete,a glava mi se uglavnom raspuca od preteranog unosa UH-a :hm:...mislim,povremeno...
Quote from: Unabebili on April 03, 2012, 11:23:16 PM
Hebote, popila sam 3 Amigrana i nista. :shout:
Dok nije kulminiralo sa :bad: i to dva puta za 10 minuta, mislila sam da cu da crknem.
Posle toga, smirilo se , samo sam sad omamljena od lekova. :crazy:
Ceo dan sam mislila na Cici, ne znam kako je izdrzala one njene :girl_cray:
ja sam pila Imigren maximalne doze, a to ti ide ovako: dva odmah u cugu bez razmisljanja, ako migrena ne prodje na to, onda jos dva za 40 min ( tako ti pise i u uputstvu)
u medjuvremenu popi klometol da ti opusti spazam ( dobro si cici napisala), ali meni nekada ni on ne pomogne jer mi povracanje bude centralnog porekla ( receptori u mozgu), na koje klometol slabije deluje, ali ipak deluje
Od Imigrena sam imala povratne glavobolje koje su bile jos gore, a za spazam mi rekla neurolog ne bih znala.
mene evo treci dan razbija glava :crycry: mislim da su sinusi, jer osecam pritisak u desnima, oko nosa...popih alegru, advil congestion ... i nista....
idem sad da uzmem nesto drugo, i da vidim za taj magnezijum, jer moze u tabletama? nisam ovde videla u prahu????
una nadam se da si bolje :kiss1:
Quote from: AnaK on April 02, 2012, 09:24:09 PM
Pre mesec dana sam kupovala svoju antiglavin apoteku - Panadol (kad me boli glava od sinusa), Kafetin (kad me boli jer mi se srozao pritisak) i Rapidol (jer mi se vrat ukočio) :lol: Apotekarka me zapanjeno pitala jer to sve protiv glavobolje, pa smo malo proćaskale i preporučila mi je da probam da pijem kontinuirano Magnezijum. Kupila sam (po njenoj preporuci) neku kutiju sa 20 kesica "Magnezijum direkt 300mg", pila disciplinovano (mala kesica se sipa pod jezik, rastopi se za pola minuta, ima ukus cedevita praha). Juče počeh drugu kutiju. Uprkos svim ovim promenama vremena, glava me, mislim, zabolela jednom.
U suštini, verovatno je i to individualno, ali meni baš prija.
Prosle nedelje moja koleginica dobila istu preporuku od apotekarke, pa smo sad i ona i ja na magnezijumu. Ne znam da li je od njega, ali na ovu naglu promenu vremena odreagovala sam u nedelju (pocela glavobolja, popila brufen i prestalo), i do danas nista.
Pijem ga od petka, prosto mi neverovatno da tako brzo 'radi' ili je placebo efekat.
AnaK, kako je kod tebe? Pijes i dalje?
Pijem, i kod mene definitivno ima efekta :pljucka: Nisam pila desetak dana, nikako da kupim, i posle par dana me glava bolela kao pre toga. Onda sam kupila, setila se, naravno, i evo opet ništa od glavobolje :pljucka:
:good:
a vidis koliko sam ja lenja - kad sam procitala tvoj post napravila sam mentalnu belesku - kupiti magnezijum
i naravno da sam zaboravila, dok koleginica nije dosla iz apoteke
AnaK, a je l' kod tebe ima uticaja na pms?
ja sam juce dobila, bez ubicajenih simptoma pre toga (obicno bude glavobolja, ponekad kao neki pritisak u vratu/glavi...)
:clap: :clap: :clap:
Ja nemam neki izražen pms, samo mi se jede slatko (više nego obično), nisam primetila promenu u tom domenu.
i meni je taj deo sa slatkim ostao :girl_haha:
Kad boli glava krknem kafetin i prodje za pola sata :D
Za Cici i društvo u ćošku, nađoh sliku:
http://www.lilly.rs/lilly-novi-proizvod-82-Magnezijum_300_Direkt_Pharmanova (http://www.lilly.rs/lilly-novi-proizvod-82-Magnezijum_300_Direkt_Pharmanova)
E super, hvala.Sutra cu da odem i kupim. :kiss1:
:voda: :kiss1:
sto ne ostavi link juce, kuma mi danas stigla a mogla sam po njoj da narucim....ali snasla sam se i narucila po kumu :D
hvala ti na ovom linku :kiss1:
edit/ narucila sam kumu da mi donese 2-3 kutije, i svekru jos 3 kad dodje :D ja to da se obezbedim :)
Ma LM, sigurno ima u USA, treba samo da nađeš formu koja ti odgovara - ja sam od magnezijuma bila odustala, jer sam nalazila samo šumeći, a od njega mi je muka.
Evo, npr, ovaj mi deluje super:
http://www.mysupermarket.co.uk/#/sainsburys-price-comparison/vitamins_and_supplements/sainsburys_magnesium_300mg_30.html (http://www.mysupermarket.co.uk/#/sainsburys-price-comparison/vitamins_and_supplements/sainsburys_magnesium_300mg_30.html)
Ista je miligramaža, u tabletama. To ako ti nestanu zalihe, a prija ti.
Uostalom, neka tebi deluje, pa ako ovaj bude the best - slaćemo :kiss1:
ja sam ovde trazila, ali nisam videla taj sumeci, nego obicne tablete, koje sam kupila, ali ovo sto si ti danas preporucila zvuci jako dobro.
:kiss1:
Meni preporučila apotekarka, ja prezadovoljna. Nadam se da će i tebi bar malčice pomoći :pljucka: :kiss1:
http://www.telegraf.rs/video/321254-africki-kafetin-pogledajte-kako-u-mozambiku-lece-glavobolju (http://www.telegraf.rs/video/321254-africki-kafetin-pogledajte-kako-u-mozambiku-lece-glavobolju)
Tacno sam znala :rofl:
isto, :lol: mene zabolela glava gledajuci :D
onda znaš šta ti je činiti :lol:
fale mi vrac i pomocnik, mada mislim da cu u ovom mom selu naci dobrovoljce :girl_haha:
Quote from: senka on August 31, 2012, 10:53:41 PM
http://www.telegraf.rs/video/321254-africki-kafetin-pogledajte-kako-u-mozambiku-lece-glavobolju (http://www.telegraf.rs/video/321254-africki-kafetin-pogledajte-kako-u-mozambiku-lece-glavobolju)
QuoteUkratko, suština je da se pacijentu nanese veći bol od onoga na koji se požalio...
Oduvek sam tvrdila da je to princip po kom deluju injekcije Novalgetola :lol:
ML nalaziš čim ročiš na ulicu garant :lol:
mm na rođenju morao da ima kuma i svekar šta će izađe na ulicu i zamoli prvog koji naiđe da bude - kad on poglavica :lol:
http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/350387/Botoks-u-Velikoj-Britaniji-odobren-za-lecenje-migrene (http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/350387/Botoks-u-Velikoj-Britaniji-odobren-za-lecenje-migrene)
zanimljivo :think:
Cula sam za ovo.Nego mimam neke bore na celu ne znam da li je pogodno mesto :lol:
ne bi bilo loše ubiti dve muve jednim udarcem :ok:
:lol:
Da, da :lol:
U kategoriji - zvuči šašavo, ne može da naškodi :girl_haha:
http://interesting-facts.info/11-home-remedies-for-migraine-headaches.html (http://interesting-facts.info/11-home-remedies-for-migraine-headaches.html)
ovo pijenje vode pomaze kod bolova...provereno :good:
Kako kod koga.
slazem se sa cici, ja koliko pijem vode mene nista ne bi trebalo da boli :D
mozda je do tehnike...mislim, zaista postoji tehnika pijenja vode protiv bolova...znaci...cim pocne da boli, jedna velika casa vode (ne prehladne), pa onda cesto po manji gutljaj...sve dok ne prodje, a prodje...barem u mom slucaju...md-a i jos nekih ljudi koje znam...probajte...
vredi probati
nekoliko puta mi je ovim uspelo
nije prosla skroz, ali se smanjila
mada u najvecem broju slucajeva, moram lek
srecom proredile su se, a vezane su bile za ciklus jedan period
verujem da je ponekad samo lek spas...na srecu, imala sam takvu glavobolju samo jednom u zivotu...neizdrz...zivi neizdrz :crazy:
Meni je jedino potpuno nepoznato ovo:
Quote
10. Butterbur
The most effective "natural medicine," Grosberg said, is called butterbur, or petasites.
Butterbur is a plant grown in Germany, and extensive studies have proven that in pill form, it is very effective in treating migraine pain and asthma, as well as alleviate upset stomachs. Butterbur is safe, although it can only be ordered online.
I baš mi zanimljivo zvuči.
Mono, I mm-u zna da prija pijenje vode kad ima glavobolju
Ali meni je bas suprotno, meni pomogne bas izbacivanje vode iz tela
Voda ima smisla kod dehidratacije, kao sto je kod mamurluka :lol:
Ne znam sta je butterbur :think:
Moram da izguglam :girl_haha:
Quote from: Lukina mama on July 15, 2014, 12:29:50 AM
slazem se sa cici, ja koliko pijem vode mene nista ne bi trebalo da boli :D
Takodje, ja stvarno pijem mnogo tecnosti. A kad me uhvati migrena obicno od mucnine ne mogu ni da pomislim na gutljaj vode. Kod mene su migrene vezane za drzanje tela s jedne strane i za stres, preopterecenost i nezadovoljstvo, s druge strane.
mislim da oko te kombinacije vode i migrene se ne racuna da li inace dosta vode se pije, vec hidratacija u momentu glavobolje i koliko je kome potrebno .....tj ovo sto vojka kaze, kad je glavobolja povezana sa dehidratacijom......ne mora samo mamurluk da bude..... :think:
ne znam ni ja za ovaj butterbur...
http://www.b92.net/zdravlje/bolesti.php?nav_id=467851 (http://www.b92.net/zdravlje/bolesti.php?nav_id=467851)
evo ga clanak i kod nas.....taj butterbur je biljka repuh.....meni i dalje nepoznato, doduse :think:
Veliki, mekani listovi, koristi se protiv uboja, privija se na kožu. Ima po baštama, sigurno ima i na pijaci.
Xe, odakle znas sve ovo??? :nesvest: :respect:
evo je slika biljke......
https://www.google.rs/search?q=repuh&client=firefox-a&hs=IAz&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=fflb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=odvEU9WEFsroywPH8YCYBQ&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1366&bih=657 (https://www.google.rs/search?q=repuh&client=firefox-a&hs=IAz&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=fflb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=odvEU9WEFsroywPH8YCYBQ&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1366&bih=657)
pa znam biljku :dance1:
Nalteh na zanimljiv sajt:
www.bol.rs (http://www.bol.rs)
Posebno mi je zanmljiv ovaj tekst:
http://www.bol.rs/blogovi_strucnjaka/seksualna-i-druge-neobicne-glavobolje_26_07_2011#content (http://www.bol.rs/blogovi_strucnjaka/seksualna-i-druge-neobicne-glavobolje_26_07_2011#content)
Sladoled glavobolja - Naime, primećeno je da se neke glavobolje (migrene) mogu brzo "prekinuti" rashlađivanjem ždrela, što se najbolje postiže kašiciom sladoleda koja se nešto duže zadrži u ustima.
Zanimljivo :think:
Korisno je :good:
Ceo sajt je veoma koristan i stručan. Ima dosta ideja za isprobati :girl_haha:
Dobih i dijagnozu - Migrena bez aure :think:
Moja je bez aure, to mi je neurolog rekla po nekom upitniku koji mi je dala plus tenziona a desavale su mi se i neke sa ovog spiska osim sa sladoledom.
Glavobolje retko ali kad se jave to bude kasalj glavobolja
ja imam samo one od sinusa i povisenog pritiska..... tad mi seva cela glava i posebno ako se sagnem ili promenim polozaj naglo.....
I ja imam migreme bez aure.
Quote from: disco2000 on August 30, 2014, 09:51:51 PM
Sladoled glavobolja - Naime, primećeno je da se neke glavobolje (migrene) mogu brzo "prekinuti" rashlađivanjem ždrela, što se najbolje postiže kašiciom sladoleda koja se nešto duže zadrži u ustima.
Zanimljivo :think:
Korisno je :good:
Mene nekad uhvati migrena bas kad se najedem sladoleda, posto ne mogu da se zadrzim na kasicici.
I ja imam bez aure.
Ove godine mi je neurolog na sistematskom prvi put preporucila propranolol za prevenciju, prosle godine mi je ta ista zena rekla da ja nisam kandidat za taj lek :D Nisam pocela da ga pijem jer me dr opste prakse uplasio da pritisak moze drasticno da mi padne, inace je normalan ka nizem, kako kad, a kaze i da je to odavno prevazidjeno. Tako da nista novo kod mene.
Margo, homeopatija. Mene nije izlečila, ali su mi glavobolje 15-20x ređe. Malo li je :sreca: :pljucka:
Isla sam neko vreme kod Aide, ali sta znam...Meni je ustvari idealna akupunktura koju sam jednom probala, ali cujem da je sada jedno bockanje, kod doktora kod koga bih ja isla, 3.000, sto je stvarno previse.
Quote from: margo on September 01, 2014, 10:50:12 AM
Mene nekad uhvati migrena bas kad se najedem sladoleda, posto ne mogu da se zadrzim na kasicici.
I ja imam bez aure.
Ove godine mi je neurolog na sistematskom prvi put preporucila propranolol za prevenciju, prosle godine mi je ta ista zena rekla da ja nisam kandidat za taj lek :D Nisam pocela da ga pijem jer me dr opste prakse uplasio da pritisak moze drasticno da mi padne, inace je normalan ka nizem, kako kad, a kaze i da je to odavno prevazidjeno. Tako da nista novo kod mene.
Ne znam da li e prevazidjeno ili nije ali meni je radilo isti pritisak imam i nisam imala problema, poenta je da se uvodi na nedeljnoj bazi po odredjena kolicina dok se ne dodje do zeljene.Moja je bila mizerno mala ali mi je radila sta treba i regulisala migrene.Meni je neurolog rekla da za svako podneblje postoji teorija kome sta prija da je za nase podneblje to ta vrsta leka dok je za Sever Evrope cini mi se rekla antiepileptici koje sam takodje probala ali bez uspeha.U lecenju migrene se najcece daju beta blokatori, antidepresivi u nekim manjim dozama, i antiepileptici.Kod mene je radila kombinacija beta b. i antidepresiv sa kojeg sa se skinula bez ikakvog problema jer se daju samo odredjene vrste koje ne stvaraju zvisnost.
Ne znam, ja se odmorih (kod Kašikovićke), sva moja očekivanja je prevazišlo, sva :girl_in_love: :pljucka:
Quote from: cici on September 01, 2014, 01:10:35 PM
Ne znam da li e prevazidjeno ili nije ali meni je radilo isti pritisak imam i nisam imala problema, poenta je da se uvodi na nedeljnoj bazi po odredjena kolicina dok se ne dodje do zeljene.Moja je bila mizerno mala ali mi je radila sta treba i regulisala migrene.Meni je neurolog rekla da za svako podneblje postoji teorija kome sta prija da je za nase podneblje to ta vrsta leka dok je za Sever Evrope cini mi se rekla antiepileptici koje sam takodje probala ali bez uspeha.U lecenju migrene se najcece daju beta blokatori, antidepresivi u nekim manjim dozama, i antiepileptici.Kod mene je radila kombinacija beta b. i antidepresiv sa kojeg sa se skinula bez ikakvog problema jer se daju samo odredjene vrste koje ne stvaraju zvisnost.
Super. Rekao mi je da ako bas hocu da krenem sa cetvrtinom ujutro, pa posle odredjenog vremena cetvrtina uvece ...Mozda krenem.
Ja sam krenula sa ctvrtinom ujutro nedelju dana pa povecavala za po 1/4.
A da li jos uvek uzimas propranolol ili ne? I koliko ga dugo pijes? Npr. jel se on pije godinama?
Pila sam ga vise od godinu dana i taman kad je pocela da me skida sa njega neke stvari su privatno pocele da se desavaju da propranolol nije imao smisla vratila me na antidepresiv koji sam uzimala na pocetku pre 4-5g recimo.
Hvala ti i izvini sto zapitkujem.
Svasta, pitaj sve sto te zanima sve cu da ti kazem sto te zanima a ja prosla.
probajte da ne konzumirate proste uh-e/secere.
nadjoh ovo, ima i glavobolje, i sinusi...svasta
evo je knjigica; http://www.natural-solutions-for-muscle-pain.com/support-files/5-steps-to-freedom-from-debilitating-back-pain.pdf (http://www.natural-solutions-for-muscle-pain.com/support-files/5-steps-to-freedom-from-debilitating-back-pain.pdf)
a evo ga link: http://www.natural-solutions-for-muscle-pain.com/ (http://www.natural-solutions-for-muscle-pain.com/)
Hvala, Lm :kiss1:
dade mi jedna drugarica link za ovo:
http://www.nutriliving.com/recipes/green-blast-migraine-relief (http://www.nutriliving.com/recipes/green-blast-migraine-relief)
moracu da probam...
Sigorno neće naškoditi. Pretpostavljam da se pije svakodnevno, neki duži period?
verovatno, mada ja nisam ljubitelj za kale...ali cu da probam :crazy:
:kiss1:
Uzeh danas od koleginice Metafex, i prilično efikasno mi je suzbio glavobolju. Ne sećam se da li smo ga pominjale, fina kombinacija Ibuprofena i paracetamola.
Nisam ni cula za to.
Ja danas, njoj preporučila apotekarka. Meni je danas baš lepo i brzo pomogao, prosto mislim da treba probati.
Pogledacu sastav detaljnije, ako nema nista osim toga mogu da probam.
http://www.metafex.rs/ (http://www.metafex.rs/)
:kiss1:
Po dovim gore Pacijenti je celo uputsvo, bar nije sitno kao u kutiji :crycry:
Hvala. Ne pise da sadrzi aspirin ali pise da osobe alergicne na aspirin ne smeju da ga koriste.
:girl_sad: :kiss1:
E, baš ću probati :girl_haha:
http://www.kodren.com/saveti-i-preventiva/604-neobicna-masaza-protiv-glavobolje-vredi-probati.html (http://www.kodren.com/saveti-i-preventiva/604-neobicna-masaza-protiv-glavobolje-vredi-probati.html)
Mislim da su mooje glavobolje baš iz opisane, tenzione, grupe. Obratite samo pažnju, pri kraju članka piše:
QuoteBudite sigurni koju vrstu glavobolje imate. Ako je migrena u pitanju, nemojte pokušavati ovu metodu jer je moguće da ćete glavobolju samo pogoršati.
meni je danas koleginica (koja je prethodno radila na neurologiji, u centru za glavobolje), sugerisala da je moguce da su moje glavobolje delimicno uzrokovane preteranom upotrebom analgetika. pod preteranom upotrebom se podrazumeva deset dana u mesecu, nebitno o kojoj kolicini se radi u toku jednog dana.
dala mi je da vodim neki dnevnik glavobolja i predlozila da potpuno promenim dosadasnji nacin hendlovanja tog problema, odnosno da pijem neke potpuno druge lekove kao profilaksu nekoliko meseci
ajde videcemo sta ce da mi kaze kada prodje ovih mesec dana tokom kojih vodim dnevnik
Sta ti je dala kao profilaksu? I ja pijem vise od 10 dana u mesecu.
Tek ce da mi da kada izvede neki zakljucak na osnovu dnevnika. Ali mislim da ce to biti propranolol
Meni je davao odlicne rezultate, opet ga pijem.
Spominjala je i jos nesto na a ali sam zabiravila kako se zove
U svakom slucaju ona smatra da sam se do sada pogresno nosila sa tim problemom. A inace do cele price je doslo kada sam joj rekla da vec pet dana zaredom imam glavobolju i pijem kafetine i brufene na smenu
Pa zto sto je to zacaran krug sto vise pijes vise ti treba. Obicno je kombinacija neki ad uz propranolol, meni je htela da da amizol ali sam ja od njega padala kao pokosena.
Samo mi ad jos fali, ionako sam hipomanicna svaki dan,uz ad bih se verovatno na luster popela
Na luster :lol: ja sam pila flunisam u te svrhe pre nekogliko godina brzo sam imala rezultate nisam ga osetila, sad sam krenula bila ponovo nije mi prijao prekinula sam. Ona ce me na luster staviti kad odem na kontrolu i kazem joj da ne pijem.
Vrano :bighug: Ja sam taj dnevnik vodila u Italiji, za potrebe klinike za lečenje migrena i glavobolja, i meni je bio koristan u smislu otkrivanja još nekih okidača. Pisala sam na prvoj strani, meni je značajno poboljšanje donela homeopatija :girl_in_love: Italijani su mi promenili tri profilakse, ni na jednu nisam pozitivno odreagovala, te su me svrstali u 5% slučajeva kojima nema pomoći.
Mnogo znači i magnezijum, ujutru, redovno.
iskreno, ja uopste nisam ni znala da imam neki problem. nisu te glavobolje mnogo jake, imam ih celog zivota, i pomaze mi obican brufen ili kafetin
slucajno pocela prica, i ova mi koleginica kaze da sam na dobrom putu da hronifikujem to stanje :nokti2:
Cim osetim da pocinje, popijem kafetin i pola malog bensedina, onog od 1,5. Po savetu neurologa. Uglavnom pomogne.
Ako ne pomogne spremim se na 7 dana pakla.
Ja mislim da sam ja ozbiljno navucena na kafetin. Nema dana da ga ne popijem i ubedjena sam da me glava najvise od njega i boli. Mada, desi se da ga par dana mesecno ne uzmem. Moracu i ja da probam propranolol ponovo.
Vrano tebi su mozda tenzione, ja pored migrene i te imam i mislis nije strasno navikla sam se uvek ih imam. Medjutim tek kad prestanu i one shvatis koliko jeste problem kad te boli glava svakodnevno pa makar i malo, osecaj da ti je nekako bistro u glavi je odlican, da ne boli.
Kafetin je gadna navlaka :girl_sigh:
Nije mi skoro bilo bistro u glavi :lol:
Ma i kafetin i panadol i sve na tu temu.
I ja ne znam koliko mesecno pijem brufena, pocecu da pisem
Cim osetim da krece, popijem
Probajte Magnezijum direkt svako jutro, jedno mesec dana, pa pratite ima li promene :kiss1:
Probala, pomaze mi malo, Ali kad potrosim kutiju nedeljama se ne setim da kupim :hm:
Pa organizuj se, kad se smanji na ispod pola, ubaci u memoriju da kupiš drugu :sissyfight: :kiss1:
Quote from: Margarita on November 26, 2015, 10:30:14 AM
I ja ne znam koliko mesecno pijem brufena, pocecu da pisem
Cim osetim da krece, popijem
Isto, neko vreme svaki dan :girl_sad:
Uh, koliko vas ima redovne glavobolje :bighug:
Danas idem po taj magnezijum pa da probam. Meni su se migrene drasticno smanjile, i sad me i nekako drugacije boli lakse podnosim ali bih da ih se resim koliko god je moguce vise.
meni ova koleginica rece da prestanem da uzimam lek cim krene glavobolja
Jeste tako, objasnjavala je i meni neurolog zasto ali sam zaboravila.
Ja ako cekam da pojaca, posle nagrabusim
Ne presrane od jednog leka, nekad se produzi I na 2 dana
isti slucaj, ali pokusala sam tog prvog dana kada mi je skrenula paznju, i stvarno je prosla sama, doduse posle 6 sati
kod mene je dobro to sto to nisu onesposobljavajuce glavobolje, samo je naravnoprijatnije da je nemam nego da je imam ceo dan
ja nemam redovne, ali kad ih imam samo kafetin pomaze.....mada mislim da je to kod mene istripovano, dugme da mi das i kazes da je kafetin prosao bol, sigurno :D
Ja sam nedavno otkrila Nalgesin.
Glavobolju imam od premora, od sinusa, pa kao dio PMS-a... Ove od sinusa i PMS Nalgesin rjesava ekspresno. Ove od premora ne rjesava nista :'( samo cekam da prodje.
Znam da sam jedan od onih groznih virtuelnih likova koji voli da čita tudje postove ali ne i da piše, prvo bih da se zahvalim svima na divnim savetima i preporukama koje sam pročitala na ovom forumu, a drugo da i ja prvi put dam smislenu sugestiju.I ja sam bila u toj grupi glavobolja i kafetina, začarani krug i tras glaukom u kasnim tridesetim.Još uvek nismo moj dr i ja utvrdili da li su glavobolje bile okidač za povišeni očni pritisak ili je nekontrolisana upotreba lekova uticala da se on pojavi.Uglavnom moja preporuka je da se bez analgetika može, mada sam ja zaista bila ovisnik a druga da obavezno proverite očni pritisak.Moj dr je čak ubedjen da poslednjih nekoliko godina to i nisu bile migrene nego očni pritisak koji je divljao i koji se manifestovao samo kao bol u predelu obrva ili slepoočnica.pozdrav
hvala, pepija i dobrodosla :kiss1:
Dobrodosla.
Cesto i ja imam takvu vrstu glavobolje i ne mogu bez analgetika jer ako pustim znam da necu biti sposobna da prezivim dan. Ocni pritisak sam proveravala pre par godina, mozda bih mogla ponovo.
dobrodosla pepija :flower:
divno sto nas citas i sto su saveti i preporuke bili od koristi :girl_in_love:
Hvala devojke za dobrodoslicu, nisam ni sumnjala da ste divne. A nece biti zgoreg da ponekad proverite i ocni pritisak :).Citam vas i dalje!
pepija dobrodosla :flower:
citaj nas a i pisi, veselo je ovde kod nas :innocent:
Susretnem se danas s pojmom 'Intolerancija na histamin' i na listu namirnica sličnu ovoj:
QuoteHigh histamine level foods:
Alcohol.
Pickled or canned foods – sauerkrauts.
Matured cheeses.
Smoked meat products – salami, ham, sausages....
Shellfish.
Beans and pulses – chickpeas, soy beans, peanuts.
Nuts – walnuts, cashew nuts.
Chocolates and other cocoa based products.
Ispostavi se da sam dobar deo stvari sa spiska ja tokom godina detektovala kao okidače migrene. I zainteresuje me toliko poklapanje, pa pišem i ovde ako još neko prepozna sebe, da prouči širu sliku :kiss1:
Ima smisla :think: hvala :kiss1:
ali u prevodu znači da se u predstojećem slavsko-prazničnom periodu sa glavoboljama neće baš dobro proći :lol:
Ja bih baš volela da su mi okidači glavobolja neke grickalice a ne atmosferski pritisak i smog, onda bih bar mogla da utičem na to da ih izbegnem.
Ja sam imala kombinovano, pisala sam detaljnije na nekoj od prvih strana. Od nutritivnih okidača crno vino (gutljaj, bukvalno, pre neku godinu i samo prisustvo u kuhinji dok je mama kuvala vino za sebe i zeta; stari sir, sir u kiflicama i pitama; veća količina oraha i čokolade)
evo cevrta nedelja kako ne jedem sve to gresno i imala sam samo dva puta glavobolju
od cega jednu kad sam usla u avion .... i stisla se skroz :girl_haha:
to je upravo ono sto je nama dr. savetovala da izbacimo petru iz ishrane - cokolada, sve sto sadrzi kakao, tvrdi sirevi, grickalice, preradjevine...
Def postoje i histaminske glavobolje, moja je i takva, samo nikada ranije to nisam tako objedinjeno sagledavala.
nisam primetila nikada takvu vezu. bas su komplikovane te glavobolje :crazy:
ja i dalje vodim dnevnik, pa cu da vidim sta ce na kraju ova koleginica da mi kaze
Jedva čekam. Jesi li ti uočila neku zakonitost do sada, na osnovu dnevnika?
nikakvu
mada sam ja od pocetka skepticna u pogledu njene hipoteze da su u pitanju migrenozne glavobolje koje su samo promenile nacin ispoljavanja nakon trudnoce. ona kaze da je dovoljno sto je postojalo samo nekoliko tipicnih napada, i da iove sadasnje glavobolje imaju neke karakteristike migrenoznih, s tim da ims e smanjio intenzitet a povecala frekvencija (zbog velike upotrebe analgetika)
dnevnik, izmedju ostalog, treba i na to pitanje da da odgovor
meni je od navedenih histaminskih razloga jedino aktivan alkohol, na njega reagujem strašno
a inače reagujem na vremenske promene, one me razvale
pa moguce je da na alkohol reagujes zato sto dehidriras. uz alkohol moras mnogo vode da pijes da te ne bi glava bolela.
Ja pijem baš puno vode, uvek
Meni gutljaj bilo kog alkohola izazove glavobolju, tako da nema reci o tome ni da probam, a ne da se napijem. Cokolada i slatko nekad da, a nekad mi ne bude nista. Takodje, moze da me zaboli i od ljute i jako zacinjene hrane, npr. od neke indijske me zabolela u trenutku dok sam jela.
Još malo o migreni:
http://www.zdravaiprava.com/3469-2/ (http://www.zdravaiprava.com/3469-2/)
Cici, Vilo, gde ste išle, u koju kliniku za migrene? Kolegina žena se baš pati, rado bi probala vašim stopama :kiss1:
Klinicki centar.
Neka posebna dr, ili neka služba?
Anak, ima i onaj centar za migrene na Zvezdari.
Na neurologiji, dr Jasna Zidverc Trajkovic. Ja sam isla kod nje.
Hvala :kiss1: Nađoh da i KC ima Centar za glavobolje, prosledih obe lokacije. :kiss1:
Pa to je to, trebali su da se sele zato neka obavezno bita da li su jos uvek u dr Subotica..
:kiss1:
Ja sam išla kod jedne dr na VMA. Migrena centar na Zvezdari slabo funkcioniše, nemaju lekara :(
Nađoh ime, dr Dragana Obradović
Hvala, dodaću i to :kiss1:
Vredi probati, ako uz glavobolju nije prisutna i mučnina:
http://stil.kurir.rs/medicina/i-najupornija-migrena-nestaje-za-nekoliko-minuta-hitna-pomoc-od-tri-sastojka-recept-video-clanak-44732 (http://stil.kurir.rs/medicina/i-najupornija-migrena-nestaje-za-nekoliko-minuta-hitna-pomoc-od-tri-sastojka-recept-video-clanak-44732)
Ona moja drugarica koja je strucnjak za glavobolje je pocela da radi privatno, cisto da znate, ako nekoga zanima
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Ja nisam ni upratila da imas drugaricu koja se time bavi. Ime?
poslala ti pp ;)
mozda je i znas, posto si se tamo lecila
http://www.yumama.com/vesti/svet-istrazivanja/17239-nedostatak-vitamina-uzrokuje-migrenu.html (http://www.yumama.com/vesti/svet-istrazivanja/17239-nedostatak-vitamina-uzrokuje-migrenu.html)
Ja sam odradila red analiza, nisam vise mogla da trpim. Gle cuda, nisam se makla dalje od pocetka :rofl:
Neurolog mi je prepisala jace doze lekova, trebalo je duplo da uzmem na pocetku, ne kako pise u uputstvu... Plus, klasika, Mg, vitamini... Sad treba da pribelezim sve ono sto vec imam u mentalnim beleskama, no to se ne racuna, ocito, do sredine aprila.
Čini mi se da sam već pisala, ali za svaki slučaj: Meni je mnogo pomoglo kad su me naterali da vodim dnevnik - ukratko, šta sam jela, koliko sam spavala, kakve su atmosferske prilike bile i bilo šta drugo što je možda relevantno (vetar, smrzla se...). Pa kad zaboli glava za prethodni i taj dan detaljnije. Vremenom se za bar polovinu napada uoče neke zakonitosti, koliko god da mislimo da smo sve uočili.
Da te što ređe boli :bighug:
Ja sam uocila jedno pravilo, a to je da nema jednog okidaca. Ono sto (mislim da) je bilo okidac nekom prilikom, neki sledeci put nije bilo ni na vidiku. E, sad, ovo je neki dnevnik u koji se zapisuje samo kada me boli glava, kada krene... :think:
Ja sam pisala svakodnevno. Tako sam utvrdila, recimo, da me glava boli 12-15h posle konzumacije pite/kiflica sa sirom. Ako sam ih jela za droučak, uveče ili noću. Ako sam popodne, sutradan. Takođe sam utvrdila da me boli ako spavam više od 2h duže nego prethodnih dana, a zimi, blizu radijatora, posle 9 ujutru. Šašave neke zakonitosti, ali izbežljive :girl_haha: :kiss1:
:nesvest:
Pa ti si to prilicno detaljno belezila... Nikada nisam bila fan pismenih beleski te prirode, dragi dnevnice... :nokti2: :girl_sigh: A gde si nabavljala informacije o vazdusnom pritisku? Ne znam koji je normalan za Bgd... pa da krenem :crycry:
Ovo je neki onlajn dnevnik koji ima opciju boli / ne boli, ali padajuci meniji se pojave tek ako boli... i onda idu opcije, sta, kako, koliko, i slicno.
Quote from: AnaK on November 27, 2018, 03:34:46 PM
Ako sam popodne, sutradan. Takođe sam utvrdila da me boli ako spavam više od 2h duže nego prethodnih dana, a zimi, blizu radijatora, posle 9 ujutru.
ovo je verovatno slicno meni. ako spavam duze, i temperatura i vlaznost u sobi, otvoren/zatvoren prozor - ali to su migrene koje krenu kao bol u sinusima, pa se pretvore u migrenu.
i da, ne smem da spavam popodne, nikad
Elanor :friends:
Disco, detaljno ali ukratko, vrsta jela, spavala od-do. Vazdušni pritisak imaju neke prognoze, ova npr:
https://prognozavremenabeograd.com/vreme-danas-vesti-dana/
:kiss1:
Ja nisam vodila dnevnik, ali sam se svojski trudila da pamtim i povezujem - samo to nekad radi, a nekad i ne - AnKin primer sa kiflicama kao dokaz :girl_haha:
Disco, bolje onda piši sve, sigurno će pomoći da shvatiš šta se dešava.
Meni je od poznatih okidača od hrane i pića samo crno vino, i alkohol uopšte, ako popijem više od 1 čaše. ostalo su nagle promene vremena, posebno otopljavanje, hormoni - pred menstruaciju neizostavno; zadimljene prostorije i jaka buka - posle svake svirke na kojoj sam bila, svadbe i sl me boli, i kad nema alkohola - a to sam testirala, jednom pijem, drugi put ne :girl_haha:
Moram priznati da mi treba vise mentalne snage da krenem da zapisujem nego sto sam uopste i mogla da pretpostavim :hm: Volim istrazivanja i statistiku, ne volim introspekciju i dnevnike :lol:
Ja imam aure, u to sam sigurna i tokom tih nekoliko dana osetljivosti konkretni okidaci su raznovrsni. Jedno sam sigurna, nije povezano sa menama niti sa ciklusom. Ono sto ne znam jeste kad i zasto krecu aure. Njih kasno prepoznam, valjda, uglavnom mislim da mi fali daska u glavi. I zasto se stanje pogorsava, gledano iz perspektive sada vec kraja druge decenije ovih tegoba, mozda...
Pa ovo ti je čisto istraživanje i statistika. Istražuješ sve relevantne podatke, fizičke, prikupljaš ih a onda ćeš da pogledaš statistiku učestalosti po faktorima ;D
Moracu sa sobom ozbiljno da popricam, nema mi druge :lol:
disco, potpuno te razumem glede introspekcije i dnevnika :kiss1: :friends: :-[
Mučim se već nekoliko dana s nesnosnom glavoboljom (ono kad se čini kao da bole i kosti ispod očiju), znam čime je izazvana (prehlada, menstruacija i promena vremena), ali ne znam kako sebi da pomognem, od lekova sam u kući imala samo brufen, on ne deluje. Šta vama pomaže kad vas uhvati taj tip glavobolje?
Ketonal kao prašak.
Mada, ako ne stignem na vreme, onda je tri dana haosa.
Dacko, mene skoro nikad u životu nije boljela glava, ali posle korone je to postalo često... Ali prošlo je nakon par mjeseci, pa se nadam da je to damo postkovid.
Vrlo je moguće da jeste postkovid jer se i Boris na isto žali, toliko da čak nije siguran ni hoće li moći danas da ode do škole (on inače vrlo voli te dane kad se ide u školu jer su svakako zabavniji od onlajn časova), a ako mu je kao meni, onda sasvim razumem, ponekad tako jako zaboli uz nalet vrtoglavice da mi se čini da bih pala da već ne sedim.
A jesi li nešto uzimala, je l' ti pomoglo šta? Evo sam od sve muke popila i slanu limunadu preporučenu na ovoj temi. :lol: Malo mi je čak i pomogla, možda i placebo efekat, ali samo nakratko. Mislim, najviše bi pomoglo da legnem u mračnu sobu, žmurim i ne mrdam, ali to je nemoguće jer silne obaveze moram danas da završim pa mi piljenje u ekran ne gine. :girl_sad:
Quote from: disco2000 on October 01, 2021, 10:11:43 AM
Mada, ako ne stignem na vreme, onda je tri dana haosa.
U kom smislu ako ne stigneš na vreme? Ne deluje ako se bol već pojačao?
Quote from: Dacko on October 01, 2021, 10:29:21 AM
U kom smislu ako ne stigneš na vreme? Ne deluje ako se bol već pojačao?
Ja sam cula od kolegnice koja ima problema sa migrenom da ukoliko ne popije lek pre nego sto pocne da je boli glava a naslucuje da ce mozda krenuti posle toga kao da ga i nije popila.
O, onda sam ja debelo zakasnila.
Pa počela sam da pijem andol redovno, a to je i preporuka pisle korone. E sad nekad sam ujutro andol 100, a bogami bilo je danima da sam pila onaj jači, andol 300.
A nekad po potrebi i metafex.
Kao što stačka kaže, treba da uzmem na prve naznake.
Kod migrena mnogo teže prolazi bol ako se ne popije lek na samom početku. Ne znam da li je isto i za ostale glavobolje.
Ima sad ovih lekova u prašku, koji kažu brže deluju od tableta, npr. brufen u prašku.
Moja Ksenija pije npr. Nalgezin za bolove, ne znam hoće li ti on raditi.
:bighug:
Sad sam popila andole, pa ako ne budu delovali, za nekoliko sati uzeću nalgezin, ono što su napisali o dejstvu leka obećava. Ako ništa, verovatno posle celodnevnog samolečenja neću više ni osećati glavu od bolova u stomaku koji će završiti kao nedužna žrtva eksperimentisanja s lekovima. :lol:
:girl_haha: :bighug:
Zvekni i jedan lekić za stomak (controloc i sl).
Obavezno.
Dobar je i brufen 600 u prahu.
Andol uvedi kao redovan ujutro sledeća dva mjeseca.
I proveri pritisak kad te toliko boli glava. :bighug: Zbog tog povišnog ddimera koji često prati koronu, oće i pritisak da bude povišen. :bighug: :kiss1:
Jao, koleginica ia covid već 17 dana, evo jutros joj d-dimer 4430 :girl_cray: Ima i upalu pluća, raspade se....
Kaže, glava je otkidala pre nego što počela da prima fraksiparin, možda je od toga i bolela...
Quote from: emge on October 01, 2021, 12:00:21 PM
Andol uvedi kao redovan ujutro sledeća dva mjeseca.
Mislis zbog korone?
Da, za postkovid protokol. I 45 kapi uednom nedeljno vigantola.
Ne znam ko je ova doktorka, nisam guglala. Da li je normalna ili u Nestorović timu :crazy: ali je mnogo zanimljivo objašnjenje za levu i desnu, mene je uvek bolela desna strana glaave.
https://www.youtube.com/watch?v=LXX0rpDjq30&t=54s (https://www.youtube.com/watch?v=LXX0rpDjq30&t=54s)
Martu kad bili, boli lijeva strana glave.
Po ovoj dr moze da ima veze sa pankreasom. Obrati onda paznju koliko je slatkisa i UH jela recimo u 12h uoci glavobolje, mozda optereti. Pisite, kad je zaboli sve cega se setite u prethodna 24h recimo, mozda ispliva neka zakonitost :kiss1:
Saznala sam da je jako efikasan, kad se popije u ranoj fazi, lek Trecar. Nisam ranije cula zanjega, vidim da mu je indikacija bas migrena.