Moja Mansarda

SOBICE => Kujna => Slatko... => Topic started by: kalimero on April 30, 2009, 12:13:01 AM

Title: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: kalimero on April 30, 2009, 12:13:01 AM
Ana torta

Za kore:
4 jajeta
250 g šećera
200 g brašna
50 g kakaoa

Za fil:
Litar šlaga
300 g čokolade

Za ukrašavanje:
100 g mlečne čokolade

Od navedenih sastojaka ispecite 4 tanke kore. Skuvajte šlag sa čokoladom, ohladite i umutite. Koru premažite filom, stavite drugu koru i tako redom. Čokoladu istopite u plehu, nožem je sastružite i njome dekorišite tortu.


E sad, imam milion pitanja. Šta mislite, koliki treba da bude pleh da bi kore bile tanke (kojih dimenzija za ovu količinu sastojaka)?. Koliko da kuvam šlag? Da li da usitnim čokoladu i dodam je u šlag pa da se topi, ili da je otopim pa pomešam? Da li misle na neumućenu slatku pavlaku ili šta već?

Ukratko, jedino mi je ukrašavanje jasno (pošto znam kako izgleda).

Hvala!

EDIT:
Pošto je ova torta u nekom trenutku postala projekat, ima dosta pojašnjenja i razrade. Najbitniji saveti su ovde, da bi recept bio kompletan i savršeno jasan:

*Gledajte - ne kuva se šlag, nego se zagreje pavlaka, ali neka ne prokuva, onda se u nju doda na kockice slomljena čokolada, makne sa peći i promeša varjačom, da se otopi. Onda se dobro rashladi, može preko noći u frižideru i ulupa u krem baš kao da radite šlag. Meni je najfinije kad se u pavlaci otopi jedna mlečna, a druga čokolada za kuvanje. Što se kora tiče, ako nije važno da bude okrugla, ispecite u velikom plehu od peći, pa secite kao kod Moskva šnita, to je najlakše.
*Mislim, najbitnije je da se pomešaju čokolada i pavlaka, e, sad, rastopiti čokoladu ili zagrejati pavlaku, kako ko voli. Nema straha, zagrejte dobro pavlaku i u vrućoj rastopite tu čokoladu, ne može biti greške. Jedino što je važno je da se dobro dobro rashladi pre miksanja. I - ja stavim biljnu pavlaku jer se čvršće utuče i stoji čvrsta, a, mada je ukusnija ona životinjskog porekla, ovde je i čokolada, pa taj okus pavlake biljnog porekla nije važan.
*Ja uvek mutim jedno po jedno jaje, k`o osnovac, prvo belance, dakle i ovde bih sve u odnosu 4:1.
Jer, dok umucena masa doceka red za pecenje 4. kore, poprilicno ce spasti, verovatno nece biti toliko vazdusasta kao ona prva.

Znaci, skolski: belanca, pa secer i zumanca, pa brasno i kakao rukom (ne bukvalno ) lagano, kao za patispanj.

Samim tim ce ti torta dobiti na visini.

Okrugao pleh R26 ili 28cm, meni je lakse na izvrnutom, jer koristim onaj sa snalom koji ima granicnike i kad se okrene, pa korica, i kad je tanka, bude ujednacena i ne razliva se - da ne bude nesporazuma pa da je juris po rerni i posle mene po forumu

Kore se peku na 160-170 stepeni, desetak minuta.
Ako koristis mlecnu pavlaku, mutis je prvo sporijom brzinom na mikseru, pa tek kad pocne da se zgusnjava ubrzas. I mutis ne vise od 4-4.5 minuta (kad pocnu da se vide otisci metlica, jos 10-15 sekundi), ako produzis, dobices maslac (i to cokoladni).
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Kafica on September 21, 2009, 10:51:55 AM
Sam' da podignem temu :)
Pravim je večeras, pa da mi bude na oku ;D

Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on September 21, 2009, 10:54:36 AM
 :clapping: :clap: :clap: :clapping:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Deda on September 21, 2009, 10:55:19 AM
Ti turbo ucis....odma'na lignje i AnaK tortu..
:clapping:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Kafica on September 21, 2009, 10:58:54 AM
Quote from: Deda on September 21, 2009, 10:55:19 AM
Ti turbo ucis....odma'na lignje i AnaK tortu..
:clapping:
Dedo, nemoj da mi rušiš samopouzdanje, pliz :crazy: Ja sam poznata po odustajanju :fool:
Uzdam se u početničku sreću :girl_haha:

Šta znači 1l šlaga? Pretpostavljam 1l slatke pavlake?
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Deda on September 21, 2009, 11:01:53 AM
Jao izvini....nisam tako mislEla, pa vidis da su svi pravili...
Da, znaci, 1 l slatke pavlake-jedan veci tetrapak :flower:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Kafica on September 21, 2009, 11:06:19 AM
Quote from: Deda on September 21, 2009, 11:01:53 AM
Jao izvini....nisam tako mislEla, pa vidis da su svi pravili...
Da, znaci, 1 l slatke pavlake-jedan veci tetrapak :flower:
:kiss1:
Opet mi nije jasno :-[ Koliko onih malih slatkih pavlaka od (valjda) 2dl da kupim (nisam viđala druga pakovanja)? 5 ili je to mnogo?
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on September 21, 2009, 11:09:33 AM
Pa 5, ako su od 2 dl. I kupi biljnu za prvi put, molim te. Pa za drugi put kako hoćeš :) I pošto je zaslađena, izaberi gorčiju čokoladu. Mada, pošto ti voliš baš slatko, onda... Ja kombinujem čokoladu za kuvanje i mlečnu (najčešće Milku Noasett  :balavi:)
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Deda on September 21, 2009, 11:09:48 AM
Male su 1/4 l, a imas i onu HOLE, ima litarsko pakovanje, malo je jeftinije...nego malo puta 4
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Masha on September 21, 2009, 11:11:05 AM
pazi samo da ne kupis pavlaku za kuvanje.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Kafica on September 21, 2009, 11:14:03 AM
Danke, girls :kiss1:
Vidim da ću da budem 2h u prodavnici dok izaberem sastojke :girl_haha:

Večeras ću sigurno imati još neko pitanje...
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on September 21, 2009, 11:16:32 AM
Čekamo.
Pavlaku i čokoladu bi trebalo da pomešaš ranije, da se doooobro ohladi. Pošto praviš večeras, planiraj da filuješ sutra. A da ti se kore ne osuše - ili ih sutra peci, ili ih uvij u foliju.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on September 21, 2009, 11:16:40 AM
Nije torta komplikovana da se napravi a divna je  :diva:
Jedino one ultra tanke kore  :crazy:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: anelore on September 21, 2009, 11:26:41 AM
Ja je pravim u subotu za Savin rodjendan.
Prosle godine sam pravila 1.5 meru kora i 2 mere fila, i bila je odlicna - samo je bila malo previsoka za standardnu cetvrtastu kutiju za tortu, pa smo figurice morali da stavljamo na nju na licu mesta.
Kore mi uopste nisu bile pretanke, bile su bas bas kako treba.
Volim, volim, i jedva cekam da opet pravim i klopam. Bas sam dugo pauzirala.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on September 21, 2009, 11:30:57 AM
Ja kad pravim tu meru i broj kora iz recepta jedva imam dovoljno da rasporedim 4x po kalupu. Bukvalno im je par mm "debljina".
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Glitter on September 21, 2009, 11:33:48 AM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.agora.com.hr%2Fslike%2Fvelike%2Fvrhnje-za-slag-500ml---hole-1297_1.jpg&hash=32d0e1586d9e19e4eb9260661d53e25a933d1615)



pa puta 2 :)


i naravno podrzavam  :clapping:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: anelore on September 21, 2009, 11:34:26 AM
Sad si me bacila u razmisljanje - mozda sam pravila i duplu meru i kora i fila.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on September 21, 2009, 11:37:14 AM
Mislim da je i bolje tako, praviti duplu meru  :girl_smile:.
Kad sledeći put budem pravila tortu tako ću da uradim.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Deda on September 21, 2009, 11:50:26 AM
I ja sam uvecavala mere za kore i fil..bila je malo povisoka ali dobra :crazy:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: anelore on September 21, 2009, 11:52:26 AM
Sve se to kod nas pojelo....Ove godine ocekujemo najmanje 30 odraslih i 15 malisana na rodjendanu. Jes' da ce biti jos jedna torta, ali...valja se zasladiti i dan posle....
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on September 21, 2009, 11:56:27 AM
Zavidim svima koji će je uskoro jesti  :girl_in_love: Ja ću za NGodinu :nyam:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Glitter on September 21, 2009, 11:58:15 AM
Quote from: AnaK on September 21, 2009, 11:56:27 AM
Zavidim svima koji će je uskoro jesti  :girl_in_love: Ja ću za NGodinu :nyam:
zato sto imas razradjenu sjajnu novogodisnju dekoraciju  :P
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on September 21, 2009, 12:03:10 PM
Što jes' jes'  :turpija: :girl_blum:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: cici on September 21, 2009, 01:36:33 PM
Quote from: AnaK on September 21, 2009, 11:09:33 AM
Pa 5, ako su od 2 dl. I kupi biljnu za prvi put, molim te. Pa za drugi put kako hoćeš :) I pošto je zaslađena, izaberi gorčiju čokoladu. Mada, pošto ti voliš baš slatko, onda... Ja kombinujem čokoladu za kuvanje i mlečnu (najčešće Milku Noasett  :balavi:)
I ja obožavam baš slatko ali u ovu tortu stavim obavezno 2/1 crne čokolade i 1/3 mlečne ili nugat.Lepša je sa nugat čokoladom.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Kafica on September 21, 2009, 04:05:18 PM
Bila sam u nabavci i našla ovaj Hole u pakovanju od 1l :clap:

E sad, moj pleh je (otprilike) 35x33cm i mislila sam da pečem 2 kore pa da ih podelim na pola i dobijem 4. Da li su ove količine dovoljne za toliki pleh ili da povećavam (vidim da su mnoge od vas povećavale)?
Hvala :flower:

Napomena: degustiraće je samo domaći, tako da nema veze i ako nešto omanem :)
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on September 21, 2009, 04:08:54 PM
Uh, mislim da to nije dovoljno.
Ja imam onaj standardni kalup za torte (koliko beše... 26cm?) i jedva sam izvukla 4 korice.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on September 21, 2009, 05:26:12 PM
Ček da izračunamo:

Površina tvog pleha je a*b = 35*33 = 1155
Površina okruglog od 26cm = 132 * 3.14 = 530,66

Teorijski može. Praktično, ja bih napravila 2 kore od po 3 jaja (i sve ostalo proporcionalno više za 50%).
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on September 21, 2009, 05:27:40 PM
Eto, znala sam da će se javiti neko ko se bolje razume u matematiku  :-[
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Kafica on September 21, 2009, 05:35:10 PM
Oki! Hvala! :kiss1:
Idem po još pavlake i čokolade :)
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on September 21, 2009, 05:36:44 PM
Ej ma ne moraš. Biće ti ok i ovo. Samo će ti korice biti malo deblje  :kiss1:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on September 21, 2009, 05:47:20 PM
Meni je lepše je kad su tanje kore. Ako ti je prodavnica blizu, idi  ;)
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on September 21, 2009, 05:48:44 PM
Ma ja mislim da će i ove kore biti tanke, ali ne providne :) Imaće 4 kore u svakom slučaju, ja mislim da joj ne treba dodatnog fila  :think:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on September 21, 2009, 05:51:24 PM
Pa ne znam...  :think:

Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on September 21, 2009, 05:54:26 PM
Videćemo, uostalom. Jedva čekam fotke  :clap:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: janavi on September 21, 2009, 05:55:02 PM
jel mogu ja samo da navijam :clap: :clap:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Kafica on September 21, 2009, 06:16:57 PM
Quote from: AnaK on September 21, 2009, 05:26:12 PM
Ček da izračunamo:

Površina tvog pleha je a*b = 35*33 = 1155
Površina okruglog od 26cm = 132 * 3.14 = 530,66

Teorijski može. Praktično, ja bih napravila 2 kore od po 3 jaja (i sve ostalo proporcionalno više za 50%).
Pozajmila sam od mame manji pleh, 30x20cm=600 što bi trebalo da bude ok :)
Malo sam nestrpljiva da počnem, ali dok me Ana maaama, nema šanse.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: nelly on September 21, 2009, 06:21:11 PM
 :clap: :clap: :clap:
ajde kafice pa cu ja posle tebe :nokti2:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Kafica on September 21, 2009, 09:22:52 PM
Korice mi nisu uspele :( Moram opet. Jedna je dekava, a druga tvrda k'o kremen kamen.
Bila sam nestrpljiva pa sam sve strpala da mutim odjednom :-[ Znači, to nikako!
Čokoladu sam razmutila u pavlaci i sad se hladi.

Hvala navijačima :kiss1:
Slika će biti obavezno, kakva god da ispadne (torta) :)
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: cici on September 21, 2009, 09:26:22 PM
Kafice, verovatno si je presušila.Zavisi od šporeta ali 5-7 minuta, ne više.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on September 21, 2009, 09:34:33 PM
 :(
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on September 21, 2009, 09:35:36 PM
Šta znači dekava?  :-[

Samo malo strpljenja  :kiss1: ti si kulinarski talenat  :bighug:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: janavi on September 21, 2009, 09:39:44 PM
ni ja ne znam šta znači ta reč, al ako treba neko ko će da pojede 'nejestivo'
samo zovi, u sredu sam 'na brdu' :rofl:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Kafica on September 21, 2009, 09:49:49 PM
Quote from: AnaK on September 21, 2009, 09:35:36 PM
Šta znači dekava?  :-[

Samo malo strpljenja  :kiss1: ti si kulinarski talenat  :bighug:
gnjecava, ali kompaktna
sutra ću ispočetka, prenervozna sam sada
:kiss1:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Finalina on September 21, 2009, 10:13:15 PM
gnjecava, dekava, zdudana ..... to su izrazi za jestivo neuspelo testo :lol:

zlatno pravilo : mutiti odvojeno - nauceno :clap: ( zumanca se mute sa secerom, to se dodaje u mucena belanca i onda se malo po malo dodaje brasno i na kraju kakao.... to sjedinjavanje se radi laksom brzinom na mikseru ill cak rucno, sto je najcesce i najbolje )
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: nelly on September 22, 2009, 07:24:36 AM
Quote from: Kafica on September 21, 2009, 09:49:49 PM
gnjecava, ali kompaktna
sutra ću ispočetka, prenervozna sam sada
:kiss1:
:kiss1:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Deda on September 22, 2009, 08:25:32 AM
Kafice, sad ispade da sam ja baksuz, ali nisam lad ti kazem :crazy:, i meni nije uspela 1.put(za 5-god.braka), dugo sam pekla verovatno..ama nista mi nije uspelo, cak ni fil, drugi put sam malo uvecala kore dok ne dobijem na iskustvu...
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Xe on September 22, 2009, 09:40:23 AM
Pratis recept kao stajerski konj i nema promasaja.  :good:
Navijamo! :clap:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on September 22, 2009, 09:42:32 AM
Jeste, samo prati doslovce objašnjenja iz prvog posta.
I ja sam svaku koru mutila posebno...
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Kafica on September 22, 2009, 10:52:12 AM
U drugom pokušaju: korica uspela :clap:
Pratila sam doslovce uputstvo i pekla sam jednu veliku koricu, pa ću da je isečem na tri dela.
Mnogo mi je pomoglo i što mi je mama bila tu (zabavljala Anu), pa mi je rekla kad su belanca umućena (kad su skroz kao čvrst sneg), a kad žumanca i šećer (kao kad se muti da se jede). Pomoćiće mi i oko rastopljene čokolade za ukrašavanje, tj. naučiće me :)

Malo kasnije mutim fil :nokti:

Hvala navijačima :bighug:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on September 22, 2009, 11:01:55 AM
 :clap: Najteže je prošlo.
Sad samo kod mućenja fila pazi da ne premutiš slatku pavlaku.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: janavi on September 22, 2009, 01:05:11 PM
bravo za mamu pomagača :clap: :clap:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on September 22, 2009, 01:41:12 PM
Ja bih to taaaaako rado degustirala  :balavi:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Finalina on September 22, 2009, 01:42:54 PM
tisina!
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Glitter on September 22, 2009, 02:56:21 PM
pics or it didn`t happen :D
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: janavi on September 22, 2009, 02:57:20 PM
ako ti fali kabl, viči da donesem sutra :rofl:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Glitter on September 22, 2009, 02:58:34 PM
Quote from: janavi on September 22, 2009, 02:57:20 PM
ako ti fali kabl, viči da donesem sutra :rofl:
ako moze torta da ceka donecu joj ja za vikend :D
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Kafica on September 22, 2009, 03:27:55 PM
Ta na na naaaaa  :clap:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi224.photobucket.com%2Falbums%2Fdd76%2Fljiljanas23%2Fth_IMG_0508.jpg&hash=c1a0843ae6cdf0ce26fa08bc0bd21cd730582f1c) (http://s224.photobucket.com/albums/dd76/ljiljanas23/?action=view&current=IMG_0508.jpg)      (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi224.photobucket.com%2Falbums%2Fdd76%2Fljiljanas23%2Fth_IMG_0507.jpg&hash=b77fb3edbd2489e8e391c9f1b3827734fd398d2f) (http://s224.photobucket.com/albums/dd76/ljiljanas23/?action=view&current=IMG_0507.jpg)

Gotova je gotova :love32:

U nedostatku vremena ukrasila sam je čokoladnim mrvicama (da ste me videle kako pokušavam da nagnem tortu da pospem mrvice sa strane, a ona krene, a ja 'Gde ćeš, bre???'  :rofl: ), topljena čokolada će biti nekog manje užurbanog dana.

Degustatori & navijači, izvolite sutra posle 5 :innocent:  :love32:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: emge on September 22, 2009, 03:34:08 PM
Bravo :clap:

ja čekam da joj vidim presjek, kad krene da se jede :)
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Glitter on September 22, 2009, 03:35:51 PM
 :o :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on September 22, 2009, 03:37:55 PM
Bravo Kafice!  :dance1:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: margo on September 22, 2009, 03:39:20 PM
Joj, sto nam to radis??? Vidi kolika torta i to od cokolade :balavi:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Kafica on September 22, 2009, 03:39:37 PM
E povodom preseka.... ta velika korica je bila malo neravnomerna, pa sam najdeblju trećinu stavila na dno, a najtanju i najtvrđu na vrh. Valjda će malo da omekša od fila pa neće biti vruskava :-[
I fil sam mutila sigurno 10 minuta, sve vreme je bio tečan, a onda sam se uplašila da će da mi izađe iz šerpe. Postoji li neko objašnjenje za to?

Hvala za pohvale :bighug:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on September 22, 2009, 03:42:29 PM
Vruskava  :girl_haha:

Meni je ponašanje slatke pavlake prilikom mućenja misterija  :blink:
Prošli put kad sam mutila fil za Ana tortu umutio se za pola sekunde  :crazy: A nekad treba kao što ti kažeš 10 minuta.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: janavi on September 22, 2009, 03:49:04 PM
WOOOW kakva je diiiivnaaaaaaaaa
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Deda on September 22, 2009, 04:00:10 PM
Ja sam jednom ostavila mucenje , otplakala, krenula da bacim i ipak se vratila da domutim...momentalno se umutila... :blink:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: janavi on September 22, 2009, 04:01:56 PM
Quote from: Deda on September 22, 2009, 04:00:10 PM
otplakala
:o :nesvest: :ljut:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Deda on September 22, 2009, 04:16:08 PM
Plakala nego sta, prvo sam Rak, drugo sam Rak, trece kad nesto radim , ja ga radim 100%, cetvrto- za godisnjicu braka je bila torta.... :crycry:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Glitter on September 22, 2009, 04:16:40 PM
redovno u slatku pavlaku dodajem po malo zelatina, bude skroz super cvrsta
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Finalina on September 22, 2009, 04:49:13 PM
SVAKA CAST!!!
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: cici on September 22, 2009, 05:10:59 PM
Bravo Kafice :clap:

Dva puta sam probala i dva puta se dogodilo isto.Čokolada sa 70% kakaa previše stvrdne pavlaku i ne može lepo da se umuti.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on September 22, 2009, 05:34:27 PM
Onda je najbolje mešati čokoladu za kuvanje i običnu?
Mislim da sam ja tako, ne mogu da se setim...
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on September 22, 2009, 05:35:17 PM
Ja tako, doduše nisam ni probala neku drugu kombinaciju  :balavi:

Kafice, nemoj 2x da kažeš  :turpija:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: cici on September 22, 2009, 05:37:37 PM
Quote from: Lani on September 22, 2009, 05:34:27 PM
Onda je najbolje mešati čokoladu za kuvanje i običnu?
Mislim da sam ja tako, ne mogu da se setim...
I ja sam tako ali sam htela da probam i ovu.Najobičnija za kuvanje i malo mlečne.Mada uopšte nije loše ni kad se stavi samo crna, uopšte nije gorko.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: nelly on September 22, 2009, 05:40:59 PM
 :clap: :clap: bravo kafice,,,,,,,,,,,,,,,,,mozda i ja ostavim spremanje torte dok mi mama dodje :turpija:
Quote from: Deda on September 22, 2009, 04:16:08 PM
Plakala nego sta, prvo sam Rak, drugo sam Rak, trece kad nesto radim , ja ga radim 100%, cetvrto- za godisnjicu braka je bila torta.... :crycry:
drago mi je riba/rak(dodje mu skoro isto da ne kažem šta...sorry za of :-[)
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on September 22, 2009, 05:50:06 PM
Tražim sad po Coolinariki jednu sličnu tortu, isto je fil od slatke pavlake i čokolade i ne mogu da je nađem  :crycry:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on September 22, 2009, 05:55:07 PM
Nađi  :balavi:
Ja sam par puta pravila modifikovane Hola kocke (bez ulja i kakaoa u testu, pošto je Deda zaboravila da ih nabroji odmah, a ja sam bila brza) i sa mlečnom pavlakom + kombinacijom obe čokolade. Divan mi je ukus, a smućka se za sekund i po.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on September 22, 2009, 07:00:00 PM
Evo je!  :clap:
http://www.coolinarika.com/recept/udarnicka-mocca-cokoladna-torta (http://www.coolinarika.com/recept/udarnicka-mocca-cokoladna-torta)

Ova torta je ludilo, pravila je mama jednom. Pazi joj presek  :balavi:
http://milicza.coolinarika.com/slike/prikazi/52229 (http://milicza.coolinarika.com/slike/prikazi/52229)
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on September 22, 2009, 07:04:32 PM
 :balavi: :nesvest:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: stacka on September 22, 2009, 07:09:07 PM
Aymeeee Laniiii :nesvest:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Xe on September 22, 2009, 07:53:38 PM
Bravo!!!!
Korica ce da omeksa do sutra, meni se to jednom desilo s jednom korom, omeksala bez problema.  :good:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Kafica on September 22, 2009, 08:10:53 PM
Hvala vam :bighug:

I ponavljam: sutra posle 5h everybody's welcome :innocent:

Nelly, ako si kao ja nesigurna u to kad je šta gotovo i da li je dobro umućeno, pravi dok je neko iskusan pored, sačuvaj živce :kiss1:
A mamu sam otpravila čim sam ispekla koru, sumnjala sam da će da mi zakera oko filovanja :girl_haha: Jedva čekam da vidi tortu sutra :love32:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Deda on September 22, 2009, 08:20:05 PM
Quote from: AnaK on September 22, 2009, 05:55:07 PM
Nađi  :balavi:
Ja sam par puta pravila modifikovane Hola kocke (bez ulja i kakaoa u testu, pošto je Deda zaboravila da ih nabroji odmah, a ja sam bila brza) i sa mlečnom pavlakom + kombinacijom obe čokolade. Divan mi je ukus, a smućka se za sekund i po.
:-[ :-[ :-[
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on September 22, 2009, 08:24:20 PM
E Dedo, meni se toliko sviđa da nijednom nisam probala da dodam. Tako da - hvala ti  :kiss1:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Despina on September 22, 2009, 09:08:48 PM
lani, kakav presjek :balavi:
kore za Anu uvjek mutim odjednom, pa podjelim u 4 posudice.svaki put su uspjele, mislim da je fora u tacnoj minutazi pecenja korica :)
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Finalina on September 23, 2009, 03:38:37 PM
jao Lani , ovo boli kako je dobro
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Gost51 on September 23, 2009, 04:38:33 PM
Quote from: Deda on September 22, 2009, 04:16:08 PM
Plakala nego sta, prvo sam Rak, drugo sam Rak, trece kad nesto radim , ja ga radim 100%, cetvrto- za godisnjicu braka je bila torta.... :crycry:
i ja placem nad neuspelim kuhinjskim majstorijama
onda mm uzme, pa zamalterise
vise ne filujem torte
on odmah uzme da ne placem  :girl_haha:

a, ti, kafice  :good: svaka cast! super tortica!
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on September 23, 2009, 05:06:26 PM
Quote from: Kafica on September 22, 2009, 08:10:53 PM
I ponavljam: sutra posle 5h everybody's welcome :innocent:

Pozivajući se na ovo, ja prosto moram da odem i proverim lično.  :turpija:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Kafica on September 24, 2009, 08:32:07 PM
Quote from: emge on September 22, 2009, 03:34:08 PM


ja čekam da joj vidim presjek, kad krene da se jede :)
Ostala sam dužna presek. Evo ga.

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi224.photobucket.com%2Falbums%2Fdd76%2Fljiljanas23%2Fth_IMG_0511.jpg&hash=2a8d9c40a4702fa495ed45a35874f8794b79cc66) (http://s224.photobucket.com/albums/dd76/ljiljanas23/?action=view&current=IMG_0511.jpg)

Torte više nema, ali sam uredno svima preporučivala da najdonju koricu ne jedu jer je debela i suva. A najgornja nije bila vruskava, upila je, ali i bila je tanka.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Xe on September 24, 2009, 08:39:07 PM
Mmmm, mljac, bas izgleda ukusno.
Mada mi je nejlepsionaj kolacic izmedju dva parceta  :girl_in_love:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Gost51 on September 25, 2009, 09:10:05 AM
i meni je je onak kolacic koji cuci najnaj

a torta izgleda mljac, mljac
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Gost51 on September 25, 2009, 09:11:42 AM
majne pitanje:

je l' u ovu koru ne ide ni malo praska za pecivo?

i jos jedno:

da li je ovaj recept iz prvog posta nas konacan recept?
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Deda on September 25, 2009, 09:12:09 AM
JES
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: emge on September 25, 2009, 09:16:51 AM
Presjek je još bolji od torte.
Svaka čast :good:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: anelore on September 25, 2009, 10:09:41 AM
Kafice, presek izgleda sjajno!
Ja se sutra upustam u ovu avanturu, javljam rezultate.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Kafica on September 25, 2009, 10:28:26 AM
Hvala :kiss1:

Anelore, navijamo :clap:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: anelore on October 05, 2009, 11:25:47 AM
Mogu samo da vam stavim sliku gotove torte, presek nismo stigli da slikamo, pojelo se :)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi238.photobucket.com%2Falbums%2Fff122%2Fakbojovic%2FPicture035.jpg&hash=69f85024ff9b54fda53e31994ea8030fc1a81397)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi238.photobucket.com%2Falbums%2Fff122%2Fakbojovic%2FPicture035-1.jpg&hash=f7c83be4caebc80bbbd186be635dab8da51b4ee5)

Ipak, slavljenik je uzivao bas u ovoj torti:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi238.photobucket.com%2Falbums%2Fff122%2Fakbojovic%2F_NIK0118.jpg&hash=30daa6c681527614a9af35bb58f78b76636e225c)

Cak sam dobila pohvale da je bolja od druge - one cokoladne za koju sam recept postavila na temi i omiljenim i isprobanim receptima.

Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Saska on October 05, 2009, 11:29:47 AM
Svaka čast  :ok:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: anelore on October 05, 2009, 11:31:48 AM
Da ne bude zabune, figurice su kupljene Malom Princu.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Deda on October 05, 2009, 11:32:54 AM
Daaa, ali trebalo je ovako slagirati.svaka cast  :girl_smile:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on October 05, 2009, 11:38:43 AM
Sjajna je, bravo  :clap: A slavljenik  :love32:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: stacka on October 05, 2009, 11:38:44 AM
Divno je ispala torta, Anelore, svaka cast!
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Kafica on October 05, 2009, 12:25:09 PM
:o :clap:  :clap:  :clap: Fenomenalno!
Sava-petljancija je :love32:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Masha on October 05, 2009, 12:46:58 PM
 :clap: :clap:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Xe on October 05, 2009, 08:23:00 PM
Torta sjajno izgleda, a slavljenik je presladak  :flower:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: stacka on October 19, 2009, 08:01:20 PM
QuoteČokoladu istopite u plehu, nožem je sastružite i njome dekorišite tortu.

Jel moze meni neko da objasni sta ovo tacno znaci? :-[
Torta gotova, jedino je ostalo taj gornji deo da stavim a ne znam sta da mu radim, padam u iskusenje da samo izrendam cokoladu i stavim je preko :mrgreen:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on October 19, 2009, 08:08:47 PM
To niko nije pravio :lol: Trebalo bi od istopljene čokolade da se prave trake, npr ovako:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.dkimages.com%2Fdiscover%2Fpreviews%2F1513%2F11496847.JPG&hash=242d2c5f0d2b8591fb45f1b97f413514631efb52)

Ja ne bih ni rendala čokoladu, možda malkice, samo za ukras. Meni je taj krem i dekorativan i divan.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on October 19, 2009, 08:10:44 PM
 :girl_in_love:  :balavi:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: stacka on October 19, 2009, 08:14:35 PM
Qq ovo ne bih uspela ni u snu da uradim :lol:
Hvala, smislicu nesto :kiss1:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: cici on October 19, 2009, 08:15:24 PM
Ovo nema šanse da je strugano sa pleha.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on October 19, 2009, 08:19:24 PM
Možda direktno sa štangle čokolade.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on October 19, 2009, 08:19:49 PM
Pa nađi ti fotku sa struganog s pleha :lol: Ja znam kako treba da izgleda, jer sam videla u poslastičarnici. I ovo je najpribližnije tome, ne znam kako da izguglam to što treba  :innocent:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on October 19, 2009, 08:21:15 PM
Ja mislim da je ovo otopljena čokolada (više vrsta) deblje četkicom namazana na celofan i ostavljena preko oklagije/čaše/flaše da se stegne.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: cici on October 19, 2009, 08:22:32 PM
Ja mogu da objasnim kako mislim da je napravljeno.Kad se struže sa pleha budu tanji listići.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: aleks on October 19, 2009, 09:18:57 PM
ove trake sam kao nesto pokusavala, ali ja stvarno nisam nimalo vesta...

obicno narendam nugat milku preko. Ili one gotove cokoladne mrvice.

Ova torta na slici izgleda fenomenalno.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: janavi on October 19, 2009, 10:00:46 PM
meni ovo previše ukrasa za ovolicnu tortu, ispadođe ukrasi važniji od torte
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Deda on October 20, 2009, 09:18:54 AM
Imate na Minjinom blogu kako se prave dekoracije od cokolade...
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Oli on October 20, 2009, 09:23:31 AM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi218.photobucket.com%2Falbums%2Fcc174%2Fcmolja%2Fmasne.jpg&hash=ac00e2766d54167f633119729d1088380f297872)
Moze i ovako.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Pepi on October 20, 2009, 10:34:11 AM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftortekolaci.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2009%2F09%2Fcokoladna-torta.jpg&hash=dd9dc232ba591b6cf8a8e162158c7539fc011be6)
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Pepi on October 20, 2009, 10:37:52 AM
Ili ovako...
http://www.ladycakes.com/chocolate_wrap.htm (http://www.ladycakes.com/chocolate_wrap.htm)
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: emge on January 18, 2010, 03:54:26 PM
Kafice, od koliko jaja i pavlake si pravila onu tvoju verziju?

Planiram isto tako, veliki pleh pa na 3 dijela podijelim za kore .
Ili dvaputa da pečem za 4 kore :ces:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: cici on January 18, 2010, 04:08:31 PM
U kom plehu si htela da pečeš?Kojih dimenzija?
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on January 18, 2010, 04:12:25 PM
Ja pola mere (dakle, od 2 jaja) pravim u plehu od šporeta, pa sečem na 3 dela. Kafičine kore su bile deblje nego što treba. Maksimum od 3 jaja za taj veliki pleh.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: emge on January 18, 2010, 04:27:29 PM
Mislila sam u plehu od šporeta.
Znači dva jaja?
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on January 18, 2010, 04:30:18 PM
Ja tako pravim, korica bude baš baš tanka.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: emge on January 18, 2010, 07:43:53 PM
Pa tako je dobro, jel da?

Da li da mutiv više fila ako mislim da dva puta pečem i dijelim na dva? Onda ću imati 4 kore. Jel za to dovoljno fila od 1l pavlake?
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on January 18, 2010, 07:48:59 PM
Ja mislim da je dovoljno, ali možda možeš 1.2l, za svaki slučaj.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: emge on January 19, 2010, 08:31:37 PM
Napravih je, samo onaj fil dok se umutio crkla sam. Trebalo je min 15 minuta, a biljnu sam pavlaku uzela za prvi put :)

Sjutra utisci :)
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on January 19, 2010, 08:49:54 PM
Jedva čekam utiske :)
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: emge on January 19, 2010, 09:04:49 PM
Kore sam pekla na 160 stepeni po 8 minuta. Sad se samo bojim da nisu tvde, mada one su toliko tanke da ne znam kako bi trebalo da izgledaju da su meke :)
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: cici on January 19, 2010, 09:14:44 PM
Ne bi trebalo da su tvrde, a i omekšaće od fila.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Xe on January 19, 2010, 10:48:01 PM
Ja sam poslednji put zeznula jer sam pekla u novom pleKu, pa su se cepale kao lude, ali je zato torta bila fantasticno meka i ukusna  :crazy:
Tako da i ako se cepaju, nema veze  :rofl:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: emge on January 20, 2010, 12:13:23 AM
A, da li je normalno da biljnoj pavlaci treba 15 minuta da se umuti :crazy:
Moram sledeću put da nađem neku king size posudu sa samomutećim mikserom :D
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on January 20, 2010, 12:14:39 AM
Teorisjki ne bi trebalo, ali je možda ogromna količina. Probaj sledeći put (ako ga bude) iz 2 dela :) I možda treba bolje da se ohladi.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: emge on January 20, 2010, 12:16:21 AM
Ma hladila se 24h, baš je bila hladna.

Prvih 10 min je trajalo uduplavanje mase. I kad sam se prepala da će napolje iz posude, ona je napokon krenula da se zgrušnjava. A, mutila sam 1l + 300 gr čokolade od juče otopljene unutra.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on January 20, 2010, 12:20:28 AM
 :balavi:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Deda on January 20, 2010, 08:49:26 AM
Emge, ja sam jednom mutila i mutila , pa ugasila mixer  i sela da otplacem...Kad sam zavrsila sa  :crycry: , uzela sam da isipem taj shit i ajde rekoh jos neki krug mixerom. Da li verujes da je momentalno pocelo da se zgusnjava.... Patuljci...nemam drugo objasnjenje  :crazy:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: emge on January 20, 2010, 09:13:33 AM
Dedo, znam za taj tvoj slučaj :lol:
Nego, mislila sam da to nije bila biljna pavlaka.

Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on January 20, 2010, 09:18:43 AM
Opasnost kod mlečne pavlake je da se u trenutku može razdvojiti na maslac i surutku. Mislim da u dužini mućenja nema neke razlike.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Deda on January 20, 2010, 09:29:53 AM
Quote from: emge on January 20, 2010, 09:13:33 AM
Dedo, znam za taj tvoj slučaj :lol:
Nego, mislila sam da to nije bila biljna pavlaka.
Bila je  :crycry:
A nisu uspele ni korice  tada  :lol:
Pa ja rekoh zbog povoda
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on January 20, 2010, 10:03:53 AM
Quote from: AnaK on January 20, 2010, 09:18:43 AM
Opasnost kod mlečne pavlake je da se u trenutku može razdvojiti na maslac i surutku. Mislim da u dužini mućenja nema neke razlike.

Jao zato je ja ne volim nikako.  :nokti2:
Jedne sekunde izgleda normalno a bukvalno sledeće se sva zduda  :crazy: :crazy:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on January 20, 2010, 10:05:34 AM
Ja rizikujem, jer mi je ukus neuporediv  :girl_in_love: Samo jednom mi se razdvojila. Inače, kad počnu da mi se vide tragovi miksera brojim do 20 i prekidam  :nokti2:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Deda on January 20, 2010, 10:33:06 AM
HA, ha, ha ...brojim do 20...
To je kao savet majke moje drugarice za mucenje belanaca- kad mislis da je gotovo, onda mutis jos 5 minuta  :crazy:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: cici on January 20, 2010, 10:40:43 AM
Emge, sledeći put uzmi veću posudu.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Xe on January 20, 2010, 10:49:10 AM
Quote from: AnaK on January 20, 2010, 09:18:43 AM
Opasnost kod mlečne pavlake je da se u trenutku može razdvojiti na maslac i surutku. Mislim da u dužini mućenja nema neke razlike.
Krace se muti mlecna, bar iz mog iskustva. Biljnu mutis i mutis i mutis...
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: cici on January 20, 2010, 10:52:16 AM
Iskustva su nam skorz različita.Uvek sam pravila sa biljnom, mutim je 5 minuta i bude baš čvrsto umućena.Gledala sam na sat :lol:
Morala bih da probam i sa mlečnom.Možda bih mogla sa piškotama da smutim jednu, mrzi me da pravim korice.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Glitter on January 20, 2010, 10:55:23 AM
Meni se biljna muti u sekundi a mlecnu uzima da mazem na leb :D
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Finalina on January 20, 2010, 12:58:58 PM
jedan mali trik moze da pomogne kada se premuti slatka pavlaka:
doda se malo hladnog neprokuvanog mleka i jos jednom se umuti

nadam se da koristite kremfix, ja ga stavljam u sve sto makar i treba da lici na slag :D

takodje, u kolace od cokolade uvek treba staviti mrvicu soli ( ne pitajte me zasto, to je neki stari poslasticarski savet )
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Finalina on January 20, 2010, 12:59:49 PM
Quote from: Deda on January 20, 2010, 10:33:06 AM
To je kao savet majke moje drugarice za mucenje belanaca- kad mislis da je gotovo, onda mutis jos 5 minuta  :crazy:
tacno tako :)
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: emge on January 21, 2010, 10:49:00 AM
Super mi je ispala, korice su taman, ni tvrde ni meke, samo su mi prve te vrste.
Praviću je ponekad svakako, jer je jednostavnija i brža od mojih torti :)

Ukus kremast i čokoladan, i prilično je bila pojedena sinoć :D
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on January 21, 2010, 11:11:44 AM
 :girl_in_love: :clap:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on January 21, 2010, 11:46:32 AM
Bravo emge  :clap:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: linga on December 30, 2011, 10:19:56 AM
Imam glupo pitanje, 4 jaja je mera za jednu koru, jel da?
:-[
I da li je jedna mera torta dovoljna za nas četvoro?

Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Finalina on December 30, 2011, 10:21:24 AM
jel ova tema promenila naziv?
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: emge on December 30, 2011, 10:34:09 AM
Linga, 4 jaja su jedna kora. I sigurno je dovoljna za vas petoro :)
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: anelore on December 30, 2011, 03:35:35 PM
Ja nikada za ovu tortu nisam pravila koru sa vise od 2 jaja.
Jedno jaje - jedna kora, ili mera i po - tri jaja u velikom plehu pa od toga secem dve kore, popreko.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: linga on December 30, 2011, 03:38:11 PM
 :lol: :lol: Pa ovo je još više zbunjujuće. Ja napravih od 4 u plehu okruglom od 28 cm, deluje podebelo  :nokti2:
Al jescemo samo mi domaci  :girl_blum:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on December 30, 2011, 03:40:23 PM
Quote from: Finalina on December 30, 2011, 10:21:24 AM
jel ova tema promenila naziv?

Nije :)


Ja tek sad videh - 1 jaje po kori  :nokti2:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: emge on December 30, 2011, 03:42:36 PM
Ajoj :nokti:
Presjeci koncem na tri kore :-[
Ja sam bila ubijedjena da je jedna kora :-[



Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: emge on December 30, 2011, 03:43:13 PM
Evo ovdje je AnaK objasnila.
Quote from: AnaK on September 21, 2009, 05:26:12 PM
Ček da izračunamo:

Površina tvog pleha je a*b = 35*33 = 1155
Površina okruglog od 26cm = 132 * 3.14 = 530,66

Teorijski može. Praktično, ja bih napravila 2 kore od po 3 jaja (i sve ostalo proporcionalno više za 50%).
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on December 30, 2011, 03:44:03 PM
Quote from: anelore on December 30, 2011, 03:35:35 PM
Ja nikada za ovu tortu nisam pravila koru sa vise od 2 jaja.
Jedno jaje - jedna kora, ili mera i po - tri jaja u velikom plehu pa od toga secem dve kore, popreko.

Da, jedno jaje jedna kora i ja tako pravila.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: anelore on December 30, 2011, 03:47:38 PM
Linga, moraces da seces. Car je upravo u tome sto su korice tanke i mekane, no ipak ne prozracne, a fil lagan i bogatog ukusa.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: linga on December 30, 2011, 03:58:03 PM
Preseci cu, imam za dve ako ne i tri kore :) :rofl:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on December 30, 2011, 04:38:48 PM
:voda:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: jel on December 30, 2011, 11:33:44 PM
ahah geometrija
trigonometrija
verovatnoca
anaKa torta  :clap:  :clap:  :clap:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: linga on December 30, 2011, 11:38:58 PM
Ništa od sečenja  :girl_cray: Kako je kora bila debela a ja je pekla 10 minuta, po uputstvu  :lol: okolo pečena a unura gnilava, pa kad sam krenula da sečem krenula da me juri. Pojela je deca i mm ko keks, a ja cu sutra verovatno da sprčkam neku drugu. Ne znam odakle mi ideja da u ovom momentu isprobavam torte projekte  :fool:
hint za neku drugu čokoladnu, manje komplikovanu? Ono jedna kora, fljas fil i to je to  :lol:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: anelore on December 30, 2011, 11:52:17 PM
Jaoj linga, bas mi je krivo. Torta inace uopste nije projekat, samo kad se kore peku u pravoj meri - krajnje je jednostavna, zacas se napravi.
A kora i tras fil - kraljica cokolad.e  :turpija:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: linga on December 30, 2011, 11:54:04 PM
Ma znam, ali ko mi je kriv kad nisam iscitala celu temu. Ovako, sutra, sama s nih troje, mm radi do predvece, bolje da sebi ustedim zivce. ovo cu praviti kad budem dokonija :girl_smile:
ni kraljicu cokolade nisam pravila :think:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Margarita on December 31, 2011, 12:06:27 AM
linga, ja pravila ovu bratu za rodjendan

http://www.maminajela.com/2009/11/torta-serano.html (http://www.maminajela.com/2009/11/torta-serano.html)

jednostavna, cokoladna, brzo se sprema
ne mora ni dugo da odstoji, ja sam je zavrsila oko podne, a jeli uvece
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on December 31, 2011, 12:26:49 AM
Ma i ona tvoja najčokoladnija čokoladna je fenomenalna. Ali bi nju bolje bilo da napravi sad  :turpija:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Margarita on December 31, 2011, 12:27:57 AM
da, ona je bolja kad bar prenoci
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: emge on December 31, 2011, 12:34:52 AM
Linga, baš mi krivo :(
Ja sam bila u svom receptu mocart torte, i onda mi "jezik" bio brži od pameti.. kao da, svaka kora po 4 jaja :( :( :(

Kraljica je ultra jednostavna, samo večeras otopi čokoladu u sl. pavlaci i sjutra je gotova očas posla.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on December 31, 2011, 12:35:45 AM
I moj glas za kraljicu, prosto da se napravi a ugođaj fenomenalan.  :balavi:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on December 31, 2011, 12:36:39 AM
A i za decu je super Jankova omiljena (i rođendanska, i novogodišnja) - red pudinga red keksa   :-[
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on December 31, 2011, 12:38:53 AM
Sad me AnaK podseti sa keks tortom...
Vidi ovu linga, nažalost nisam je pravila, imam je samo bukmarkovanu odavno ali deluje mi lepo i jednostavno, i ne peče se.
http://www.coolinarika.com/recept/keks-torta-iz-mog-detinjstva/ (http://www.coolinarika.com/recept/keks-torta-iz-mog-detinjstva/)
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on December 31, 2011, 12:40:23 AM
Najlepšu keks tortu sam ja godinama jela za rođendan jednog druga (info za Nanny i Aleks - Micka starijeg) - Fil za Vasinu i pti ber  :girl_in_love:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on December 31, 2011, 12:42:57 AM
Jao Vasina torta  :balavi: :balavi: :balavi:
Toliko je volim a nikad nisam probala da je pravim.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: linga on December 31, 2011, 12:45:55 AM
Probacu kraljicu, valjda necu omanuti  :ces:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on December 31, 2011, 12:46:55 AM
Nema tu ništa da se omane.  :kiss1:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on December 31, 2011, 12:48:08 AM
Samo kupi biljnu pavlaku  :bighug:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on December 31, 2011, 12:48:40 AM
U stvari, kako beše, je l' se muti za kraljicu?
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: emge on December 31, 2011, 12:49:04 AM
Valjdalo bi večéras da otopi čokolade, pa se nadam da biljnu pavlaku već ima.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on December 31, 2011, 12:51:39 AM
Ima pavlaku kad se spremala za Anu :) Nadam se da je biljna, ako je mlečna, dođi ovde po dodatna uputstva  :kiss1:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: linga on December 31, 2011, 12:52:12 AM
Imam, imam :)
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: linga on January 03, 2012, 06:36:16 PM
Samo da prijavim da je kraljica cokolade ispala odlicno, bila je malo tanja jer sam pekla koru u kalupu od 28 cm, nisam imala manji. Ali je super ispala
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: anelore on January 03, 2012, 06:46:20 PM
 :clap: :clap: :clap:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Margarita on January 03, 2012, 08:18:19 PM
super :clap:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on January 03, 2012, 08:22:28 PM
Bravo linga  :clap:
I meni je kora bila tanušna kad sam pravila kraljicu  :girl_haha: ali vrlo važno, tu su ionako filovi glavni.  :balavi:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: emge on January 03, 2012, 09:12:03 PM
Linga, super :clap: Sad mi je malo lakše.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Finalina on January 04, 2012, 01:45:38 AM
ma niste normalne :rofl: za ovolike proracune, ali stvarno ....no da ne žmurim evo i mog doprinosa

U procentima jaje je sastavljeno od:
ljuske - 14%
žumanceta - 28%
belanceta - 58%

označena uobičajeno ovako
SU - 70 g i preko
S - 65-70 g
A - 60-65 g
B - 55-60 g
C - 50-55 g
D - 45-50 g
E - 45 g i manje


tj u jednom jajetu od 70 grama ima:
10 g ljuske
20 g žumanaca
40 g belanaca

nadam se da sam pomogla :lol:

.... ja zato obozavam cetvrtaste plehove, ne mogu da omanu kada nisam sigurna :D
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on January 04, 2012, 07:33:04 AM
Hm, nisam te baš razumela oko četvrtastih plehova? :ces:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Finalina on January 04, 2012, 10:43:16 AM
iz cetvrtastog pleha secem malu cetvrtastu tortu od cetiri kore ili duguljastu od tri , vec kako ispadne testo tj kora za tortu ( kada ne mogu da procenim po receptu da li ce biti tanke ili ne i ukoliko pravim prvi put npr )... kapisko?
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on January 04, 2012, 10:51:35 AM
Ne baš. Većina recepata je prilagođena nekoj standardnoj dimenziji okruglog pleha prečnika 26 cm, te se ja po tome orijentišem i obično to daje zadovoljavajuće rezultate. No, pošto zadovoljavajući rezultati nisu univerzalna kategorija, ako tebi 'radi' to sa četvrtastim, super.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Finalina on January 04, 2012, 11:00:21 AM
da, slazem se, ali svejedno mi se ne dopadaju niske okrugle torte ( a najcesce budu u tom odnosu koji navodis kao "standardno" )
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on January 04, 2012, 11:04:58 AM
Ja ne volim niske torte generalno, a Ana torta u onoj standardnoj meri baš mi bude kako treba.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: cici on October 01, 2012, 02:22:56 PM
Elem imala sam potrebu da modifikujem malo recept, i ispalo je savrseno posebno sto sam fil nije mnogo sladak.Na fil sam dodala seckani ananas i seckane lesnike, nisam umesala u fil samo posula odozgo.Odlicno je bilo.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on October 01, 2012, 03:30:14 PM
Super zvuči  :balavi:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Xe on October 01, 2012, 04:32:40 PM
Ja vocem ne bih kvarila onu cokoladu :burko:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: cici on October 01, 2012, 07:06:36 PM
Ti onda nemoj :lol:
Ne bih ni ja inace ali je moralo da bi se dopalo nekome skroz :lol:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: martina on October 01, 2012, 07:15:08 PM
a meni obicno cokolada i orasi pokvare voce u torti :lol:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: cici on October 01, 2012, 07:44:03 PM
Nisu orasi nego lesnici :ljut: nije to isto.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: martina on October 01, 2012, 07:59:56 PM
ma nisam ja to tebi, nego onako generalno
volim ljesnjake, ali najvise volim vocne torte
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: cici on October 01, 2012, 08:06:19 PM
Ma znam, zezam se :rofl:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on February 16, 2013, 01:04:01 AM
Posle 100 godina praviću je sledeće nedelje  :girl_in_love:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: kalimero on January 12, 2014, 12:43:44 PM
ja da "dignem" temu, planiram da je pravim za Batin regularni rodjendan u subotu (onaj za family goste)  :girl_in_love:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: cici on January 12, 2014, 12:44:57 PM
Za tebe posle slavskog nema zime.Nisam je odavno pravila.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: kalimero on January 12, 2014, 12:46:13 PM
 :girl_haha: :kiss1:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on January 12, 2014, 04:26:19 PM
Quote from: kalimero on January 12, 2014, 12:43:44 PM
ja da "dignem" temu, planiram da je pravim za Batin regularni rodjendan u subotu (onaj za family goste)  :girl_in_love:

Kali, krenulo te.  :girl_haha: :kiss1:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Summer on February 05, 2015, 07:55:58 PM
Koliko povecavate meru za standardni onaj okrugli pleh? Mislim da napravim za Davidov rodjendan, pa se nesto plasim da ce mi malo biti ova jedna mera  :think: Iako ce biti jos jedna mala torta.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on February 05, 2015, 08:23:55 PM
Ja mislim da je ovo mera za pleh 26. Mozes da pravis 1,5 pa 6 korica. I sacuvaj mi parce :balavi:
Ja pavlaku pravim u vise posuda po pola litra, mnogo mi je odjednom, nikad umutiti, rizcno.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: kalimero on February 05, 2015, 10:01:07 PM
Quote from: AnaK on February 05, 2015, 08:23:55 PM
Ja pavlaku pravim u vise posuda po pola litra, mnogo mi je odjednom, nikad umutiti, rizcno.

i ovo tek sad kazes  :crycry:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on February 05, 2015, 10:11:35 PM
Jao, izvini, bila sam ubeđena da smo to već pominjale, ne znam šta mi bi danas da naglasim, valjda što je mera i po  :-[ :kiss1:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Summer on February 05, 2015, 10:30:16 PM
hvala, AnaK  :kiss1: prvi put je pravim, nadam se da ce uspeti, posto nemam mnogo vremena, cini mi se da cu je brze zavrsiti nego one koje stalno vrtim - gabon, francuska, mocart.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on February 05, 2015, 10:44:05 PM
Da se ne stresiraš, uzmi biljnu pavlaku, ona ne može da se premuti. Brzo se pravi, korice su tanke, brzo idu. Fil isto, samo dan ranije da se dooooobro ohladi. Ja je obožavam  :girl_in_love:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: rafa on February 07, 2015, 03:14:38 PM
dugo je nisam pokusavala, jedina torta koja mi nikad nije uspela  :rofl:

nisam je ni pravila sto puta, ali mozda...dva  :think:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on February 07, 2015, 03:21:46 PM
Meni jedna od retkih koja mi uspeva, samo jendom sam premutila pavlaku  :girl_haha: A stvarno mi je predivna, i omiljena  :girl_in_love:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: cici on February 07, 2015, 03:33:50 PM
Ne smem da se izjasnjavam :lol:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on February 07, 2015, 03:45:00 PM
Pa što, ukusi su različiti  :girl_haha: Meni je ova savršenstvo, lagana, kremasta a čokoladna. Ja mnogo manje volim 'konkretne'
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: kalimero on February 07, 2015, 05:30:12 PM
meni uvek zavrsi u casama :lol:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: rafa on February 07, 2015, 07:20:27 PM
Ma ne, meni uopste nije problem pavlaka i kremnovi, oni su uspeli.

AKo se dobro secam nesto sam korice zeznula.  :think:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: kalimero on February 07, 2015, 08:46:49 PM
rafo, da pravimo zajedno, napravicemo jednu da valja :lol:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Lani on February 07, 2015, 08:49:37 PM
Ja sam je samo jednom pravila, pre par godina i uopšte mi nije bila komplikovana.  :think:
Bio mi je smor što moram te 4 kore zasebno da pečem, eto to bi bila jedina primedba.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Summer on February 07, 2015, 11:11:47 PM
anaK, hvala na savetima.

ali nisam zadovoljna kako je ispala, nesto sam korice zeznula  :( toliko su mi bile cvrste, kao kiflice da mesim, pa sam umutila jos 3 belanca i dodala. verovatno sam sunula vise brasna, iako sam kao merila, nemam pojma.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: aleks on February 08, 2015, 11:30:32 AM
Ja sam je pravila ranije bas bas cesto. I uvek mi je uspevala. Pored Vasine jedina torta koju umem da napravim.
Jeste, te 4 kore si zaista smor da se iseku, ali to radi mm, ne ja.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: Deda on February 08, 2015, 01:24:58 PM
Quote from: Summer on February 07, 2015, 11:11:47 PM
anaK, hvala na savetima.

ali nisam zadovoljna kako je ispala, nesto sam korice zeznula  :( toliko su mi bile cvrste, kao kiflice da mesim, pa sam umutila jos 3 belanca i dodala. verovatno sam sunula vise brasna, iako sam kao merila, nemam pojma.
I meni istomtako, zato je i ne pravim
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: cici on February 08, 2015, 04:49:59 PM
Quote from: AnaK on February 07, 2015, 03:45:00 PM
Pa što, ukusi su različiti  :girl_haha: Meni je ova savršenstvo, lagana, kremasta a čokoladna. Ja mnogo manje volim 'konkretne'
Ma ne to, odlicna je i volim je nego ne smem da se izjasnjavam oko komplikovanosti zahvata :D
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: .:Aleph:. on December 02, 2016, 05:11:12 PM
Ima li torta iz ove teme ikakve veze s ovom tortom?

http://hotelmoskva.rs/poslasticarnica/index.html (http://hotelmoskva.rs/poslasticarnica/index.html)
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on December 02, 2016, 05:23:18 PM
Nisam je probala u Moskvi, po slici bih rekla da ima, samo sa više korica.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: .:Aleph:. on December 02, 2016, 05:37:58 PM
Uopšte ne mogu da prebrojim koliko kora ima, ali izgleda da je ovo recept iz poslastičarnice. Tobož.

http://zena.blic.rs/recepti/recepti-redakcije/13578/6-novogodisnjih-torti (http://zena.blic.rs/recepti/recepti-redakcije/13578/6-novogodisnjih-torti)
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: .:Aleph:. on December 02, 2016, 05:57:05 PM
Ah, pa piše 6 kora. Kad ne čitam...
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on December 02, 2016, 06:00:37 PM
Ja se sad ne secam da li u prvom pistu ima istorijat, ali ja sam je prvi put jela u Interkontinentalu pre 15ak godina, pa u Kosavi kod JATa, a recept je iz nekih novina, dao je Mamma's bisquit house.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: .:Aleph:. on December 02, 2016, 06:06:55 PM
Ja se sve mislim sad ćeš mi reći ,,A ne, nije to ista torta: u ovoj mojoj nema ruma."

Inače, ovi iz Moskve tako umeju da promene naziv torte pa tako npr. ono što ja znam kao boem-tortu kod njih je Napoleon, a npr. ono što oni zovu Švarcvald-tortom meni vrlo malo liči na pravu Švarcvald-tortu.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on December 02, 2016, 09:15:22 PM
Pa nema ruma  :girl_haha: ali bih rekla da je to jedina razlika. Sve je to isti fazon - tanke tamne korice, ganaše krem. Divota.
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: .:Aleph:. on December 03, 2016, 01:33:51 PM
Ja bih vala i ovo ulje zamenio maslacem. :D
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: AnaK on December 03, 2016, 01:53:42 PM
Ja mislim da ne treba, promenila bi se struktura kore, bila bi čvršća. No, svakako, pošto je najbolje da se prave pojedinačno, probaj  :girl_haha:
Title: Re: Najčuvenija Ana(K) torta :)
Post by: .:Aleph:. on December 03, 2016, 03:31:09 PM
Verovatno si u pravu, jer je poznata stvar da je testo mekše kada se u njega dodaje ulje. :D