Moja Mansarda

SOBICE => Kujna => Slatko... => Topic started by: cici on February 09, 2010, 09:11:57 PM

Title: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 09, 2010, 09:11:57 PM
Evo, ovde ćemo da nastavimo da se lakše snadjemo.Meni sad ništa konkretno ne pada na pamet.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on February 09, 2010, 09:16:54 PM
nema tebi sta da pada na pamet :D .. ti ce' odgovas na pitanja :D

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on February 09, 2010, 09:19:47 PM
za pocetak najkorisniji savet

Quote from: cici on February 09, 2010, 08:33:29 AM
Završi tortu koricom, jer ne znam šta ide u fil, namaži buter kremom i teraj.Buter krem 60g putera, 80g prah šećera i 1 kašika mleka.Za jednu veću tortu trebaju dve do tri mere.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 09, 2010, 09:23:02 PM
Quote from: Beatrix Kiddo on July 28, 2009, 11:57:58 AM
Da li da fondan na tortu stavim danas ili sjutra?
Mislim, ja kao podrazumijevam da ce da mi odlicno ispadne, a prvi put cu da ga pravim  :-[

Da li mi je dovoljno 3 kg za dvije torte normalne velicine?

Ipak cu prvo fondan da umijesim (po Minjinom receptu), pa ako ne uspije, plan B je da ukrasavam slagom, eventualno da kupim onu sliku i nalijepim...

Quote from: cici on July 28, 2009, 12:00:11 PM
Dovoljno ti je 3kg.Možeš i večeras da staviš fondan ali ispod fondana obavezno tortu premaži buter kremom i nemaš brige.

Quote from: Deda on May 20, 2009, 07:52:04 PM
I cime se to lepi?
I kako se kroji?

Quote from: cici on May 20, 2009, 07:55:06 PM
Naravno  :lol: Ne znam koliko može da stoji, ali može dugo.Meni je stajalo u njihovoj kesi u kutiji godinu dana.
Krojiš nožem ili modlama za kolače.Lepi se vodom a može da se napravi lepak, zaboravila sam kako.
Oliiiiiiiiiiiiii, kako beše lepak?

Quote from: AnaK on May 20, 2009, 07:58:42 PM
Nisam Oli, al' sam zapamtila: želatin, šećer i voda se zagreju.

Quote from: Deda on May 22, 2009, 09:06:03 PM
Koja je adresa te prodavnice gde se kupuje smesa i da li se dobija kg smese pa se mesa sa bojama ili se kupuje vise boja na meru?

Quote from: Masha on June 01, 2009, 09:58:44 AM
U
Mihalila Gavrilovica 21, prva ulica levo kada se udje u juzni bulevar. Ima na nekoj od tema tel, ne znam da li hoce da salju.

Quote from: Zumbulica on June 01, 2009, 12:21:26 PM
C secer u prahu je i po mom iskustvu najbolje samleven, u svakom slucaju dobro je prosejati ga. Ja sama pravim fondan i zbog ustede, a i lakse mi je da manje zavisim od nabavke. Fruktoza je odlicna, ali ja koristim glukozu, kupuje se u apotekama, a tajna je u tome da se trazi glukoza za test opterecenja, ako trazite (kao ja par puta "treba mi za fondan"   :girl_smile:gledace vas belo). Pakovana je po u pakovanjima po 100 gr. u prahu.
Moj recept:

1/4 solje vode
1.5 do 2 kasike zelatina
staviti par minuta da nabubri u hladnoj vodi

zagrejati na pari ili mikrotalasnoj (ne sme da vri)

dobro promesati i ostaviti da se samo malo ohladi,

zicom dobro umesati 2 kasicice biljne masnoce/ ili 1 kasicicu masti i 1 kasicicu margarina tvrdog/ ili samo jednu kasicicu margarina /

zatim umesati otprilike 60 gr glukoze u prahu (malo manje ili vise ne menja bitno stvar)

i jos 1 i po kasiku glicerina.

uppss- i kasicicu dve ekstrata vanile dodati

u oko 900 gr secera u prahu prethodno prosejanog umesiti ovu tecnu smesu. Ako je meko dodati jos secera u prahu. Kad pocne da se lepi za ruke nemojte da odustajete i nemojte da me psujete.  :girl_haha:

Spakovati u cinije koje se dobro zatvaraju i ostaviti da odstvoji do sutra. Kad se ponovo mesi ruke se mazu margarinom. Razvlaci se na prah seceru, jos bolje ako se pomesa sa malo gustina. Najlakse se sece sekacem za picu. Beli moze dugo da stoji, dok se obojeni brzo "ukruti"   :D Moze da se parce fondana rastopi sa malo vode i koristi za lepak. 

Quote from: cici on June 01, 2009, 03:51:00 PM
Znači u tome je fora, meni je malo ostalo zelenog i tvrd je kao kamen.Ako mi se neko zameri mogu slobondno da ga upotrebim :D
Može li taj skamenjeni da se koristi kao lepak?Nisam skapirala da li si na stvrdnuti mislila?

Quote from: Zumbulica on June 02, 2009, 06:20:56 PM
Moze i stvrdnuti da se iskoristi za lepak. Lepak od fondana je dobar za lepljenje fondan na fondan, ali za spajanje kod figurica je ipak bolji lepak sa zelatinom.  Moze i on da se omeksa ali gubi elasticnost i ostaje krt. Inace, boje u prahu se rastvaraju u alkoholu pomesanom sa malo vode, jedino se zlatni prah rastvara samo u alkoholu.
Imam u planu, ali nemam vremena za eksperimentisanje da probam da napravim smesu za oblaganje sa svetlim medom umesto glukoze. Kad isprobam javljam rezultate. U principu, bitno je da se saharozi doda neki drugi secer (glukoza, fruktoza ...), ja sam jednom nasla dekstrozu i pravila fenomenalnu gum pastu sa njom.

Quote from: Deda on August 05, 2009, 03:52:12 PM
...a koje boje koristite, jel u gelu? I koliko kostaju molicu lepo....
Da li je pakovanje -kg dosta za jednu tortu, i stavlja li se dan ranije? Izvinite ako je bilo....

Quote from: Masha on August 05, 2009, 03:54:38 PM
Te u gelu, nema sanse da se setim cene, nesto oko 50 din, mozda i manje. Dosta ti je 1kg za tortu, a ja stavljam kada stignem, nekada i dva sata pred sluzenje :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 09, 2010, 09:23:44 PM
Koliko moze torta pokrivena fondanom da stoji u frizideru?
Trebalo bi da je nosim klinicma u skolu u petak, ali nemam petlju da pokusam u cetvrtak pa da rizikujem da ni na sta ne lici. Ja bih to danas sutra da napravim, ali se plasim da se ne osusi u friz.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 09, 2010, 09:26:45 PM
Maxic ja sam one miseve pravila u petak, slistili smo je danas konacno. Moze vise dana, nista nece smetati.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 09, 2010, 09:28:36 PM
Quote from: chokoladica on May 05, 2009, 08:09:29 AM
Jel ima nekog koga ne mrzi da opise kako se radi sa fondanom? Korak po korak, zamislite tupana (ili glupana) i pisite  ;D


Quote from: Pepi on May 05, 2009, 08:14:03 AM
Ima li neko adresu one radnje blizu Južnog bulevara, gde se kupuje fondan?  :)

Quote from: cici on May 05, 2009, 04:06:44 PM
Ulica je Mihaila Gavrilovića ne znam koji broj :rofl: Lakše bi mi bilo da odem i da ti kupim nego da se sad blamiram i objašnjavam :rofl:
Dakle, kad kreneš od Autokomande ideš do prve raskrsnice i tu skreneš desno.Ideš pravo, prodješ pored nekog gradilišta i u nekoj ruševini od kuće sa leve strane se nalazi ta prodavnica.Nema tablu, ništa ali se sve vidi.Radnim danom rade do 17h a subotom do 14h.

Cake Decorating: Fun With Fondant (http://www.youtube.com/watch?v=IsrgS9eB1bE#lq-lq2-hq) Ovde je pokazano kako se radi sa fondanom.

Kod nas nisam nigde videla da ima da se kupi beli marchmallow.

Quote from: hypolina on May 05, 2009, 06:57:05 PM
Broj 21.  :flower:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 09, 2010, 09:31:01 PM
Quote from: rafa on May 06, 2009, 12:45:41 PM
Dakle ovako.

Nije problem:
- kupiti fondan i boje  :rofl:
- zagrejati
- zamesiti dobro i ujednaciti, dobiti zeljenu boju
- razvuci

Problem (GLAVNI I NAJVECI)
- cime posuti radnu povrsinu da se razvuceni fondan ne lepi i
- KAKO PRENETI DA SE NE RASPADNE (ovo sa snimka je cisti SF za mene).

Sve ostalo su finese, ali ajde da pomenem pitanja:
- jel sve stavljate taj butter cream kao podlogu i koji je konacni recept?
- jel i figurice od fondana?
- 'okrajanje' ivica verujem nije problem?
- cime lepiti figure (reche cici, jel to-to)?
- koliko dana/sati ranije?

I predlog za neku cvrstu ali strava ukusnu tortu (osim reforme  :turpija:)
Quote from: cici on May 06, 2009, 12:57:45 PM
Površinu posuti šećerom u prahu kao i fondan da se ne bi lepio za ruke.
Preneti ga oklagijom na tortu.
Ukrase isto od fondana, oni mogu i malo ranije ali se stegnu pa ne mogu da se oblikuju prema torti.Lepila sam ih vodom i kad se osuše, par minuta, stoje.
Fondan sam stavljala dan ranije.Ne puca ništa.
Nisam stavljala butter krem nego slatku pavlaku.Mislila sam da sam stavila tanak sloj, ukapirala sam kasno kad je fondan malo počeo da se topi.Znači butter krem je najbolje rešenje ili jako tanak sloj slatke pavlake.
Okrajanje ivica stvarno nije problem.A i ako se zezneš uvek možeš sa nekim ukrasom da ga kamufliraš.

Predlog za tortu, Napoleon torta :mrgreen:

Quote from: cici on May 06, 2009, 01:57:43 PM
Oklagijom 'vako.Rasklagijaš masu prečnika torte plus stranice plus 4-5 cm više da ne bude da ti zafali sa strane.Onda klagiju staviš na sredinu mase, ne pritiskaš, i prebaciš jedan deo testa preko oklagije i staviš na tortu.I to je to, onda rukama poravnavaš i gladiš da izadje vazduh.
Figurice ako nećeš da stoje u vazduhu najbolje isti dan da praviš, to je najlakši deo posla.

NAPOLEON TORTA

Patišpanj od 9 jaja
200 grama šećera
120 grama samlevenih oraha
120g  badema
3 štangle strugane čokolade
30 kapi ruma
mrvice od zemički

Fil
10 žumanaca
250 grama šećera u prahu
250 grama čokolade
250 grama putera

Ukrašavanje
sneg od 3 belanca
650 grama šećera
žuta kolačarska boja
NAČIN PRIPREME

Napravite sneg od 9 belanaca, pa postepeno dodajte 200 grama šećera u prahu. U čvrstu penu dodajte 9 žumanaca, jedno po jedno, po 120 grama mlevenih oraha i badema, 3 štangle strugane čokolade i 30 kapi ruma. Promešajte i sipajte u pleh za tortu dobro namazan puterom i posut mrvicama od zemičke. Ispecite na umerenoj vatri (jedan sat). Ohladite i presecite tortu na tri dela.

Ovo nije mnogo velika torta pa sam ja pravila duplu meru, od 6 jaja po korici.Belanca nisam koristila za šam nego samo malo slatke pavlake i fondan preko.Korice sam pekla u nekom okruglom sa šnalom koji je najveći u setu od 3.Mislim da ima 30cm u prečniku.


Quote from: gasha on May 06, 2009, 05:11:20 PM
Ja fondan prenosim drugacije, a isto oklagijom, tj ja nisam radila sa fondanom kupovnim vec sam pravila onaj od ratluka.
Razvijes ga oklagijom ali izmedju 2 najlona, ja isece veliku najlon  kesu pa kada dovoljno razvijem, zamotam preko ollagija, onda prenesem na toru i polako odlepljujem najlon i odmotavam . Ovo je dobro jer onda ono sto se vidi je onaj deo koji je bio ispod, do radne ploce.

E al sam ga objasnila  :blink:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 09, 2010, 09:33:47 PM
Quote from: :ph34r: on February 09, 2010, 09:16:54 PM
nema tebi sta da pada na pamet :D .. ti ce' odgovas na pitanja :D

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

:deda:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.


Super Stacka.

Maxic, neće joj ništa biti ako u četvrtak staviš fondan.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 09, 2010, 10:07:33 PM
Quote from: Oli on May 12, 2009, 11:00:38 PM
Butter krem:
60 gr putera
80 gr šećera u prahu
1 kašika mleka

Quote from: gasha on May 22, 2009, 08:15:23 PM
a sada POMAGAJTE
Plaseci se da li ce nugat da izdrzi fondan, resila sam sliku Dzorda Praseta, i mislim da stavim na slag???
ili sam totalno pogresila.
Torta izgleda kao da moze da izdrzi fondan.
I jos cime se lepi fondan jedan za drugi, da li je malo vode dovoljno.
I da li se cuva u frizideru?

Quote from: Oli on May 22, 2009, 09:31:13 PM
Nisam pravila nugat,ne znam odgovor.
A fondan za fondan,da moze sa malo vode,ja koristim cetkicu.
A na sta god da si mislila da li ce cuva u frizideru,ovih dana se cuva  :lol:
Sreca pa znam da me razumete.

Quote from: Dusica on May 25, 2009, 09:08:13 PM
Prvo Gashi da kazem da je torta super ispala :good:

E sad, ja sam detaljno iscitala temu i nisam ukapirala sledece:
Kakva torta treba da bude da se fondan ne bi topio i u dodiru sa cime se on topi? Zar se ne topi od toplote? Ja ne volim torte tipa reform, ja volim socne, vocne torte ...cenim da je to problem. I kakva generalno torta treba iznutra da bude da bi taj fondan stajao kako treba
Dalje, kad ja kupim tu kantu od 3 kg, da li je to dovoljna smesa za tortu na jedan sprat, znaci dole veca i gore manja torta?
I kakav je to butter cream? Gde to da nadjem?

Eto pa ko ima vremena neka mi pomogne da se ne zakucam odmah na pocetku :)

Quote from: gasha on May 25, 2009, 09:16:47 PM
Dakle da pocnem
Ne moze kremasta sa fondanom, on omeksa i gubi oblik od vlage , koju pokupi u slagu. Ali moze ako je poslednji sloj kora, ada izmedju nije neki bas preterano redak krem.
Ja sam kupila 1kg i imala sam za 1 tortu normalnu od 15 jaja. Na sprat treba vise, ali samim tim je torta teza i potrebno je da bude i cvrsta, i vec aje zezancija. Oli je pravila na dva sprata, i bice ti bolja za preporuke.
Meni je vazno i to sto fondan kosta 490 din 1 kg , sto dosta poskupljuje citavu tortu.
Butter cream nisam pravila, sluzi da se torta ispod fondana maksimalno izravna, da se posle ne vide one neravnine. Mislim da ima recept negde na temi.

i hvala, divne ste  :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 09, 2010, 10:08:12 PM
Quote from: Oli on May 27, 2009, 09:03:57 AM
Skenirala sam par fora.
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi218.photobucket.com%2Falbums%2Fcc174%2Fcmolja%2Fsrca.jpg&hash=bc342663e88a425e130f9de2beb896af053be65a)
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi218.photobucket.com%2Falbums%2Fcc174%2Fcmolja%2Fmasne.jpg&hash=ac00e2766d54167f633119729d1088380f297872)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 09, 2010, 10:23:51 PM
Quote from: Plava Baklava on May 30, 2009, 10:19:46 AM
Gledam onaj kovceg s blagom i mislim da sam ukapirala kako napraviti jednostavan poklopac  :think:

Quote from: Masha on May 30, 2009, 12:28:31 PM
Ja sam jutros pravila kovceg. Mozgala sam danima,a onda samga napravila od oblande premazane sokoladom, malo pricvrstila cackalicama, zasada stoji  :nokti:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi224.photobucket.com%2Falbums%2Fdd76%2Fljiljanas23%2FIMG_0182.jpg&hash=9c3dd58dbcd8befdf4f17c36081a1319acc5be59)

Quote from: cici on June 15, 2009, 08:31:17 PM
Šta se uradi da se fondan sija a da se ne otapa, i zašto je meni pukla mašna?Zumbuliceeeeeeee.

Quote from: Oli on June 15, 2009, 08:34:45 PM
Ja sam ono uskrsnje jaje,po Minjinom receptu premazala uljem.
Lepo se sjajilo.
Mada meni kako koja torta,neka je prigodna za sjaj,neka mi je lepsa mat.

Quote from: Zumbulica on June 18, 2009, 08:18:23 PM
Ciciiii, jel kasnim?
Najjednostavnije je da rastopis, ja to radim u mikrotalasnoj, parce belog fondana, dovoljno je velicine oraha sa vodom. Kad lepis aplikacije od fondana onda rastopis parce fondana velicine oraha sa jednom do dve kasike vode, a posle za premazivanje dodas jos malo vode da bude redje i cetkicom predjes celu tortu. Tako skidas i visak secera u prahu.
Moze i da se skuva gust sirup od secera i vode, 3 kasike secera i 3 vode sa par kapi limunovog soka, pa se sirup razredi sa jednom kasikom alkohola. Alkohol ispari, bez brige.
Ako pravis ukrase od fondana na zici, ili ruzice i sl. dobijaju super sjaj kad se drze iznad vodene pare, prethodno moraju da budu osuseni i malo cvrsci. Jos bolje kad se pre toga namazu sedefom u prahu.
Vidis, o ulju cu da razmislim.
:kiss1:




Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 09, 2010, 10:28:10 PM
Svaka ti čast.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 09, 2010, 10:33:16 PM
Quote from: maxic on February 09, 2010, 08:41:25 PM
E sad ozbiljno ili na drugoj temi da pitam.
Recimo ja danas napravim tortu i stavim fondan preko iste- sta da radim s njom? Jel je drizim nepokrivenu u frizideru?
Drugo pitanje, ako pravim one smotuljke, ukrase, sta god, sta da radim s tim, da li da drzim u kesi ili napolju a se susi... Ovo vise teoretisem, za sada sam isjekla 6 bijelih srca, eno ih na salveti.

Quote from: cici on February 09, 2010, 08:46:18 PM
Ništa nemoj da radiš.Ako je pokriješ može da ovlaži od folije nekad se i ispod zvona nahvata.Ukrase možeš i odmah da zalepiš na tortu, posebno ako ćeš neke da stavljaš na zakrivljene delove.Ako se osuše pucaće i nećeš moći da ih zalepiš.Ako misliš da praviš figuice one moraju da se suše.

Quote from: stacka on October 22, 2009, 02:32:46 PM
Dakle, kao sto naziv kaze, ja resila da detetu pravim tortu za rodjendan :nokti2: Da, da, znam da je rodjendan TEK za dva meseca, ali taman ce mi toliko trebati da skupim hrabrost, skupim sve neophodne informacije, prikupim materijal, sve sto mi je potrebno i td itd

Naisla sam na ovu i zaljubila se :girl_in_love:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.pinkcakebox.com%2Fimages%2Fbig-cake700.jpg&hash=499eab76c7f9e2d0f6aaf581ebc0bd70f1c1feeb)


1. Koliko ce mi trebati fondana za ovoliku tortu? Jel 3 kg dovoljno?  Planiram da kupim onaj gotovi, kod Autokomande, ne mogu da se bakcem i pravim jos i njega :-[
2. Da li da spratovi budu od iste vrste torte ili razlicite? Koje su najbolje za tako nesto?
3. Koliko dana ce mi trebati da ovako nesto napravim :lol: <-zezam se, ali salu na stranu, ako bih resila da pravim i figuricu jel se ona pravi ranije ili ne?
4. Koliko dugo fondan treba da stoji pre ukrasavanja? Ili uopste ne treba da stoji? :think:
5. Gde bih mogla da kupim neke sablone za ukrasavanje torti?
6. Razmisljala sam da uzmem onaj okrugli pleh sto mu se skidaju obodi i potrpam sve u njega, ali gde se to kupuje? I jel tih plehova ima u razlicitim dimenzijama?
Ove sare mi je otprilike jasno kako se rade, tu mislim da vas necu smarati, ali oko masne sigurno 'ocu, samo ne jos  :girl_haha:
7. Kako se lepi fondan na tortu?

Imam jos pitanja samo ne mogu da se setim svega, ofkors.


Quote from: AnaK on October 22, 2009, 02:35:20 PM
Ja samo oko plehova mogu da pomognem. Tih sa obodima ima 24, 26 i 28 cm u prečniku. Premala razlika za spratove. Viđala sam u Merkatoru neki plastični podešavajući prsten, mislim da je mogao od 18 do 28/30, ali on ne može da se peče.

Podrška  :bighug:

Quote from: cici on October 22, 2009, 04:52:12 PM
Eeeeeeeee pa slona će morati jedno 4-5 dana ranije da napravi da se osuši :D

Quote from: Zumbulica on October 29, 2009, 11:28:28 AM
Prelepa je torta  :love32:

Ovako, 2kg fondana bi trebalo da bude sasvim dovoljno, obavezno redjaj u kalupe. Kad izvadis iz kalupa premazi da se popune supljine i pokupe mrvice. Za to mozes da ostavis jedno 300 gr krema od torte bez dodataka (orasi i sl).
Najsigurnije ces zalepiti ako parce fondana otopis sa 3-4 kasike vode. Time mozes i na kraju da predjes cetkicom tortu da se skine visak secera u prahu ako je negde ostao. Za lepljenje delova figurica malo zelatina rastopis u vodi, ostavis da nabubri, dodas parcence fondana i otopis u mikrotalasnoj (2 kasike vode, nepuna kasicica zelatina, fondan velicine lesnika).



Quote from: stacka on October 31, 2009, 06:01:04 PM
Dakle, muz i dete otisli napolje, ja zavrsavam pravljenje torte (neku levu pravim, ne ovo sto sam planirala za rodjus) i imam dilemu - kad da pravim fondan: Veceras ili sutra ujutru?
Ako pravim sutra ujutru kad cemo moci da jedemo tortu, koliko mora fondan da odstoji?
Dalje, sto se tice fondana - na onom uputsvu za upotrebu pise da kad se pospe sto secerom u prahu treba da mesam masu dok ne postane glatka i ujednacena. Jel to znaci da treba da je mesim or what? :blink: Dalje pise da se razvaci i td. ali do toga sam daleko cak i u mislima, verovatno cu vas smarati kasnije :lol:

Quote from: Zumbulica on October 31, 2009, 06:39:05 PM
Ja torte zavrsavam neposredno pred upotrebu, treba ostaviti samo malo vremena da se ponovo ohladi ako je popustila za vreme dekoracije, da se ukrasi bolje vezu ...
Fondan, kao i plastelin, mora pre upotrebe da se izmesi da postane ujednacen i elastican(tad obicno i dodajem boje).  Nije lose malo ga zagrejati, moze u mikrotalasnoj ali na najnajnajnizoj temperaturi, malo vecoj od sobne  :girl_haha:. Ako je dovoljno cvrst bolje je mesiti ga tako sto ces ruke da mazes margarinom, ako je mekaniji moze i sa secerom u prahu, ali ne treba preterivati ni sa jednim ni sa drugim.

Kad stignes do razvlacenja pitaj dalje  :kiss1:


Quote from: Deda on October 23, 2009, 10:05:02 AM
Kopirano sa Minjinog bloga
Butter krem:

125 gr putera
200 gr šećera u prahu
3 kašike mleka


Quote from: stacka on October 31, 2009, 06:51:42 PM
:bighug:

Imam samo jedno pitanje u vezi buttercream-a. Jel njega stavljam neposredno pre nego stavim fondan ili i on treba da odstoji zajedno sa tortom preko noci?

Quote from: Bebel on October 31, 2009, 06:55:44 PM
pusti ga malo da se stegne u frizideru, ne mora bas preko noci

Quote from: Zumbulica on October 31, 2009, 08:37:55 PM
:innocent:
Ako predugo stoji moze da se osusi i popuca.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 09, 2010, 10:38:07 PM
Quote from: stacka on November 01, 2009, 03:29:55 PM
Pitanja:

1. Kako da mi boja ne bude sarena? Plava i zelena su ispale sarene, zuta nije a isti princip sam koristila? :think:
Da li da uzimam manje komade fondana pa bojim ili da stavim vise boje?
2. Na slici tri cini mi se malo mi je dole popucao fondan ali kapiram da je to zbog toga sto mi je sa te strane malo falilo pa sam ga nategla :-[
3. gledala sam neki link na YT gde zena stavi fondan u mikrotalasnu par sekundi kako bi ga omeksala da lakse manipulise njime. Da li i vi to radite? Posto ja ne koristim MT sta bih onda mogla u tom slucaju da radim?

Ajd, udrite s komentarima, slikacu presek torte kad je budemo naceli :)

Quote from: AnaK on November 01, 2009, 03:33:07 PM
Što se šarenila tiče, po analogiji sa plastelinom, verujem da je potrebno samo duže mesiti.

Quote from: Oli on November 01, 2009, 04:08:45 PM
Da,samo duze mesi a i smeksace se od mesenja  :lol:
Super je   :clap:
Quote from: Bebel on November 01, 2009, 04:42:21 PM
super je stacka. bas ti je lepa torta.
koje boje si koristila? one tecne vrlo lepo oboje fondan. sledeci put fondan mesi pocevsi od male loptice kojoj dodajes sve vise fondana. tako i sa bojom, lakse ce ti biti.


Quote from: jackie on November 09, 2009, 02:24:27 PM
kao radis ono kovrdzanje?
nakovrdzas na neku oklagiju....? ili?

Quote from: cici on November 09, 2009, 02:27:58 PM
Oklagija varjača, šta god ti je zgodno.Samo zavisi koliko hoćeš da ti bude nakovrdžanopa prema tome biraš na šta ćeš da namortaš.Dobre su i kutije za šumeće vitamine.

Quote from: stacka on November 09, 2009, 03:08:37 PM
Cici, kad vec pomenu masnu, kako si nju napravila? Ona mi deluje najteze u citavoj prici :nokti2: (slona cu da izvezbam valjda :lol: )

Quote from: cici on November 09, 2009, 03:19:49 PM
Moju mašnu sam improvizovala, nije tako trebala da izgleda.Traku ćeš da staviš oko torte i to ide posebno.Mašnu sastavi posebno pa kad se osuši onda je prilepi.
Pogledaj snimak.
How to Make A fondant Bow (http://www.youtube.com/watch?v=4vcVtBfgG8Y&feature=related#normal)

Quote from: stacka on December 07, 2009, 01:46:43 PM
Da izvucem malo temu iz naftalina, jos dve nedelje do velikog dogadjaja i jos veceg poduhvata :nesvest: :nokti2:
Elem, kupih danas fondana 3 kg, bice dovoljno ako i uprskam nesto, kupila i boje koje mi trebaju ali sam i dalje u problemu:

1. Nigde nisam nasla manji pleh/prsten od 28 cm precnika :crycry: Ne znam sta cu da radim, ako budem stavljala u serpu nece biti onako lepe ivice kao sto su mi bile na probi za ovaj gornji deo.

2. Cime cu da povezem gornju i donju tortu? Nekim stapicima, pretpostavljam, samo kojim? :think:

Ovog slona cu da pravim mozda sad vec za vikend, posto sam procitala da te figurice u frizideru mogu da stoje bas dugo, cisto da vidim kako ce ispasti, pa ako ispadne ok tim bolje, a ako ne da imam fore za popravni.

Quote from: Pepi on December 07, 2009, 01:54:51 PM
Možeš da ih prikačiš onim štapićima za roštilj  :think:
Pogledaj u Bulevaru, preko puta picerije Orao, pa još malo na gore ima limarska radnja, i mislim da imaju male plehove, ali su oni obični...takođe mislim da na Cvetku, sa spoljne strane, ima neka kao trafika, gde prodaju plehove, vrlo je moguće da i tamo ima, isto onih običnih, limenih...
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 09, 2010, 10:48:00 PM
Quote from: stacka on December 12, 2009, 01:03:52 PM
Drugarke,
imam pitanje: napravila sam delove za slona. Koliko vremena treba da prodje da krenem da ga spajam ? Hocu li to moci da uradim danas ili moram da cekam nekoliko dana da se skroz prosusi?
Quote from: AnaK on December 12, 2009, 01:08:02 PM
Meni je logičnije da ga spojiš pa da se tako suši, ne znam kako bi se spojili osušeni delovi  :think: Ali ovo je samo teoretisanje, možda i nema smisla.
Quote from: stacka on December 12, 2009, 01:15:12 PM
One krugove na probnoj torti  sam spajala vodom, lepili su se bez problema. Mislim da mora da se saceka malo jer mi se fondan bas pod rukom deformise, jos je topao samo nisam sigurna koliko dugo... valjda ce neka od nasih fondanskih strucnjaka videti pitanje na vreme a poslala sam i Minji poruku na FB pa ko prvi stigne da mi odgovori :nokti2:

Emge, srce si :kiss1:
Quote from: Zumbulica on December 12, 2009, 01:57:17 PM
Posle par minuta, kako Oli kaze. Mozes da ubacis i neku cackalicu da ojacas ako treba. Najsigurnije se lepi tako sto potopis malo zelatina u dve kasike vode, kad nabubri dodas parcence fondana i otopis u mikrotalasnoj. Ili samo fondan i malo vode otopis.
Quote from: stacka on December 12, 2009, 04:08:55 PM
Resila sam problem :clap: bar mislim :nokti2:
Minja mi je poslala poruku i napisala da pobodem cackalice u usi i poduprem ih salvetom... za sada radi posao, samo da tako i ostane. Ostavicu ga da se susi preko noci pa cu ga slikati sutra :)

Hvala svima punoooo puno, najbolje ste :bighug:

Quote from: Tchi on January 29, 2010, 12:34:50 PM
stacka,ko zna koji put sam ponovo procitala tvoju temu...blizi nam se rodjendanak i ja se nesto premisljam da pravim na sprat, pa me zanima kako ti je proslo to sa stavljanjem gore torte, jesi li kacila sa necim, jel problem staviti fondan kad je na sprat, kako se to sece posle, mora prvo gornja? da odustajem?
Quote from: stacka on January 29, 2010, 12:42:18 PM
Ne odustaj :bighug:
Ja sam mislila da ce biti mnoooogo teze. Obelezila sam na donjoj torti tri mesta u koje sam posle pobola one drvene stapice za raznjice i oni su prakticno spajali tortu iako sam ja stavila i malo butter krema tu okolo, za svaki slucaj (to nije ni bilo potrebno).
Prvo sam stavila fondan na donju tortu, onda pobola stapice, onda prebacila gornju tortu (samo je jako bitno da ona bude baaas cvrsta, da se ne daj Boze ne raspadne, mislim da je ova sa Plazmom idealna za takve egzibicije) i onda sam normalno stavila na gornju bas kao i na donju, potpuno sam izignorisala taj donji deo, nije mi uopste smetao.
Tortu je sekla devojka koja radi u igraonici, mislim da je ona bas imala iskustva sa takvim stvarima jer ja bih sigurno sekla prvo gornju pa tek onda donju :-[ a ona je lepo sekla i jednu i drugu, tako da su svi imali po parce gornje i parce donje za klopu.

Slobodno cimaj za sve sto ti treba, nemoj da se ustrucavas :kiss1:

Jesi vec nasla neku koju bi pravila?
Quote from: cici on January 29, 2010, 12:48:08 PM
Ja bih stavila fondan na svaku posebno pa onda spojila.Mislim da je tako lakše.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 09, 2010, 10:48:32 PM
Mislim da je ovo dovoljno za pocetak. Dodajte molim vas ako treba jos nesto, ja sam vec obnevidela :crazy:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 09, 2010, 10:55:20 PM
Dosta je :kiss1: Ostalo ćemo polako, u hodu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on February 09, 2010, 11:11:20 PM
Samo da kažem da sam u Kiki kupila pleh sa prstenom prečnika 18cm.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 09, 2010, 11:14:05 PM
Hvala na info.
U ovom novom hipermarketu ima onaj podesivi prsten 16-30cm, nešto manje od 650 dinara.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 10, 2010, 02:26:34 AM
Ja veceras pocela :crycry: :crycry: :crycry: :crycry: :crycry: :crycry: :crycry: :crycry: :crycry: :crycry: :crycry: :crycry: :crycry: i u startu mi se raspale kore kad sam ih izvadila iz pleha. Postoje torta sundjerasta a krema prilicno nerazmazljiva sve se jos gore izmrvilo. Srecom pa je djeci jestiva, ostatak ide u smece- ne odustajem dok ne dodjem do fondana. :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Despina on February 10, 2010, 08:48:11 AM
ja sam cjelu noc sanjala fondan :crazy: :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 10, 2010, 06:49:05 PM
Imam dva pitanjca:

1. Da li je neko radio sa Barvallo bojama u prahu? Konkretno zlatnom i srebrnom? Tamo pise da se razblazuje sa alkoholom. Kojim? I u kom odnosu?

2. Da li je neko probao nekada da uradi ovako duplo na sredini ove "masne" (ne znam kako da ih nazovem :think: )
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi64.photobucket.com%2Falbums%2Fh196%2Ftweetylina_s%2F110-2.jpg&hash=1a1c3bc061c131a4ad3f560be8c9f2e90110ed71)
Itacka i ja smo razmisljali na koju foru bi ovo moglo da se izvede i nismo dosli do mnogo pametnog zakljucka.
Prvo sto mi je palo na pamet je da su dva sloja fondana sto mozda i nije nemoguce, ali mi je potpuni zbun kako je secena :ces:
Da li je nesto postavljeno ispod fondana da se dobije izbocina preko koje ce se seci ili ne. Sta mislite?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on February 10, 2010, 06:51:15 PM
ja bih rekla da je beli fondan samo stavljen na tim mestima gde se vidi
tj da nije  dvoslojan
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 10, 2010, 07:14:57 PM
Moram da razmislim, teško je podmetnuti ispod fondana parče da bude idealno namešteno kao ovo.Pre bih rekla da je zajedno isečeno.Verovatnije je već isečeno navučeno na tortu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Dawn on February 10, 2010, 07:19:33 PM
Pink je isečen i presavijen unazad, a beli naknadno nalepljen.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 10, 2010, 07:20:35 PM
Odkud znaš :blink:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 10, 2010, 07:23:22 PM
Ovo htedoh i ja da pitam :lol:

Ako je isecen pa stavljan to je baaaas zeznuto, ja sam mislila da su mozda ubacili ispod neku zguzvanu papirnu maramicu, preko nje sekli pa je izvukli i slicno :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 10, 2010, 07:27:29 PM
Šta je ovo mrvičasto oko zeke?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on February 10, 2010, 07:28:39 PM
mislim da su 2 sloja, zajedno isecena,
ima jedna pogaca slicna, na minjinom blogu

http://inlinethumb19.webshots.com/41810/2826050340086219738S600x600Q85.jpg (http://inlinethumb19.webshots.com/41810/2826050340086219738S600x600Q85.jpg)

Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 10, 2010, 07:28:51 PM
Ma nemam pojma, sliku sam skinula sa Facebooka, realno to moze da bude bilo sta... kokos, narendana bela cokolada... to mi nije toliko bitno... ovo mi je citavo popodne zanimacija za mozak.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 10, 2010, 07:37:26 PM
Lakše je prebacila testo manjih dimenzija nego fondan.
Pitala si za prah.Može da se pomeša i sa nekoliko kapi ulja ali se onda ne suši, otire se ako se pipa.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on February 10, 2010, 07:47:52 PM
hm....bijeli fondan...navlazen po ivicama u sredini prah secer da se tu ne prilijepi ovaj rozi koji se stavlaj preko njega , a onda sjeceno zajedno, onako povrsinski....a ovo mrvicasto posuto da se ne vide tragovi noza koji su ostali po torti :D

Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 10, 2010, 08:22:14 PM
Ovo iskustvo progovara Ph :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on February 10, 2010, 08:29:47 PM
:rofl: ajde ajde ne zahebavaj nego reci...moze li tako
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 10, 2010, 08:35:04 PM
meni je najlogicnije da je beli fondan isecen i poredjan kao krug na sredini, ako shvatas sta hocu da kazem, kao pizza, preko njega roze, pa onda na savijene roze listice prebacivani beli
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 10, 2010, 08:36:09 PM
Moram prvo da okupam dete :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 10, 2010, 09:55:54 PM
Stacka svaka cast. Ja za sad samo razgledam i divim se.
Ispekla sam kore- hlade se. Drugi pokusaj veceras.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 10, 2010, 10:05:21 PM
Meni teoretisanje slabo ide, skroz je drugačije kad probaš da napraviš.Ovo mi je dalo jednu ideju, mogla bih da probam sledeće nedelje.Ionako pravim tortu na poklon, gornja bi mogla da bude ovako rasečena.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Dusica on February 10, 2010, 10:07:33 PM
Ja samo da upadnem sa jednim pitanjem, mada je totalno off :D

Stacka, si ti to usla u biznis sa tortama? Cija je ono grupa na FB?

I ajd za tog zeca, ja mislim da su postavljena dva sloja fondana, beli pa rozi. Iseceno po sredini i zavrnuti krajevi pa ta rupa koja je ostala izmedju kore i fondana na nju je stavljen zec i popunjeno sa...necim (mozda kokos).
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on February 10, 2010, 10:11:23 PM
aj bas...mene doduse vise "nervira" ova gravura po fondanu :lol: ... a ovo za lijepljenje 2 razvaljane ploce fondana razliciitih boja sam probala ..doduse bile su mnogo manje dimenzije :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 10, 2010, 10:17:40 PM
Šta ti nije jasno Ph, kako je napravljena gravura?

Dule jeste dva sloja fodnana, nego je pitanje da li je isečeno direktno na torti ili ne?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 10, 2010, 10:19:25 PM
Obozavam Ph na svim fondan temama !
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Dusica on February 10, 2010, 10:23:38 PM
Quote from: cici on February 10, 2010, 10:17:40 PM
Šta ti nije jasno Ph, kako je napravljena gravura?

Dule jeste dva sloja fodnana, nego je pitanje da li je isečeno direktno na torti ili ne?

Ja nisam nikada pravila tortu sa fondanom ali mislim da je lakse iseci na ravnom pa samo namotati i prebaciti na tortu. Jedino da se ne zalepi mnogo za koru pa da ne moze da se podigne to iseceno... :think:

Najbolje da neko proba da napravi pa javi :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Masha on February 10, 2010, 10:23:49 PM
A kako su isekli i uspeli da ne zalepe dva sloja fondana?
I ja mislim da je dodavano.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on February 10, 2010, 10:25:04 PM
:rofl: odoh ja onda  :lol:


da da....jel to neki sablon koji se utisne u fondan?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Masha on February 10, 2010, 10:25:58 PM
da, da :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on February 10, 2010, 10:26:09 PM
Quote from: Masha on February 10, 2010, 10:23:49 PM
A kako su isekli i uspeli da ne zalepe dva sloja fondana?
I ja mislim da je dodavano.


pa meni se fondan nije bas tako lako lijepio jedan za drugi "nasuvo"

jedino sto pojma nemam kako izgleda prebacivanje preko torte..to nisam probala :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on February 10, 2010, 10:26:36 PM
Ja da moram ovo da probam ( a na sreću ne moram ) bih probala da to isječem na nekom kartonu, dovoljno velikom da stane i potreban fondan za stranice torte.
Ona bih sa tog kartona direktno prebacila na koru, polako izmičući karton, sa sklizne za kartona na tortu.

E, sad.. ovo je teretisanje :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on February 10, 2010, 10:28:12 PM
Quote from: Masha on February 10, 2010, 10:25:58 PM
da, da :)

svejedno nervira me :rofl: .. meni su od alata dali samo cackalice ..nije fer :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Masha on February 10, 2010, 10:29:36 PM
A sta si htela, da rezbaris po dori :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 10, 2010, 10:29:42 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.cakejournal.com%2Fwp-content%2Fuploads%2FWilton-imprints-mat-star.jpg&hash=d68b59dd18d318d22859bde19501208d0dcf9843)
Ovo, ima još nekoliko dezena.
Ni meni se suv ne lepi jedan za drugi.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on February 10, 2010, 10:31:28 PM
Quote from: Masha on February 10, 2010, 10:29:36 PM
A sta si htela, da rezbaris po dori :rofl:

:crazy: rezbarila sam drveni most i eksere na daskama :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 10, 2010, 10:31:28 PM
@Dule
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.


Al' sam nam dala domaci :crazy: :lol:
Ja i dalje razmisljam :think:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on February 10, 2010, 10:33:40 PM
Quote from: cici on February 10, 2010, 10:29:42 PM
[img]http://www.cakejournal.com/wp-content/uploads/Wilton-imprints-mat-star.jpg/img]
Ovo, ima još nekoliko dezena.
Ni meni se suv ne lepi jedan za drugi.

da da ovo je sa one divne gitare, rekle ste da je silikonska podloga
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 10, 2010, 10:35:24 PM
Sasim sam sigurna da je daleko jednostavnije nego što mi ovde mozgamo.Kad si htela da praviš ovo?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on February 10, 2010, 10:38:17 PM
Ja verujem da postoji neki tutorijal negde, samo da nabodemo kako bi se to opisalo na engleskom.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 10, 2010, 10:41:41 PM
Nisam planirala da pravim za sada. Ova devojka koja mi je narucila tortu hoce da uzme za sestrin rodjendan, to je krajem meseca ali nije sigurna sta bi. Hocu da budem pripremljena, just in case.

AnaK, ja probala da izguglam ali definitivno ne znam sta bih napisala u opisu torte. Sto je najveca fora nisam ovo primetila na nekoj stranoj FB grupi nego kod nasih, domacih... mislim da su oni sto je Lani narucila torte... jedino da posaljemo Dedu da izvidi situaciju direkt :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 10, 2010, 10:41:46 PM
Quote from: :ph34r: on February 10, 2010, 10:33:40 PM
da da ovo je sa one divne gitare, rekle ste da je silikonska podloga
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Bojile jesmo.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 10, 2010, 10:42:48 PM
Quote from: stacka on February 10, 2010, 10:41:41 PM
Nisam planirala da pravim za sada. Ova devojka koja mi je narucila tortu hoce da uzme za sestrin rodjendan, to je krajem meseca ali nije sigurna sta bi. Hocu da budem pripremljena, just in case.

AnaK, ja probala da izguglam ali definitivno ne znam sta bih napisala u opisu torte. Sto je najveca fora nisam ovo primetila na nekoj stranoj FB grupi nego kod nasih, domacih... mislim da su oni sto je Lani narucila torte... jedino da posaljemo Dedu da izvidi situaciju direkt :lol:
Probaću ja krajem sledeće nedelje.Sve ću da vam prenesem ako mi uspe.Sigurna sam da nije teško.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on February 10, 2010, 10:43:08 PM
Quote from: cici on February 10, 2010, 10:41:46 PM
Bojile jesmo.

znam...vi ste ionako nemoguce ne bi me cudilo ni da ste nacrtale
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Dawn on February 10, 2010, 10:43:58 PM
Quote from: stacka on February 10, 2010, 10:41:41 PM
Nisam planirala da pravim za sada. Ova devojka koja mi je narucila tortu hoce da uzme za sestrin rodjendan, to je krajem meseca ali nije sigurna sta bi. Hocu da budem pripremljena, just in case.

AnaK, ja probala da izguglam ali definitivno ne znam sta bih napisala u opisu torte. Sto je najveca fora nisam ovo primetila na nekoj stranoj FB grupi nego kod nasih, domacih... mislim da su oni sto je Lani narucila torte... jedino da posaljemo Dedu da izvidi situaciju direkt :lol:

A što lepo ne pitaš "gazdaricu" te torte kako se pravi :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on February 10, 2010, 10:44:11 PM
Quote from: cici on February 10, 2010, 10:42:48 PM
Probaću ja krajem sledeće nedelje.Sve ću da vam prenesem ako mi uspe.Sigurna sam da nije teško.

probaj po mojim znalackim instrukcijama :rofl:  .. i obavezno dobro sakrij tragove od noza :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on February 10, 2010, 10:44:47 PM
Quote from: Dusica on February 10, 2010, 10:23:38 PM
Ja nisam nikada pravila tortu sa fondanom ali mislim da je lakse iseci na ravnom pa samo namotati i prebaciti na tortu. Jedino da se ne zalepi mnogo za koru pa da ne moze da se podigne to iseceno... :think:

Najbolje da neko proba da napravi pa javi :D
kako samo gresis  :crazy: :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 10, 2010, 10:45:19 PM
Quote from: Dawn on February 10, 2010, 10:43:58 PM
A što lepo ne pitaš "gazdaricu" te torte kako se pravi :)

Aha, sigurno ce mi reci :crazy:
Uostalom, sto da je pitam kad se ovde ludo zabavljamo :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 10, 2010, 10:49:32 PM
Quote from: :ph34r: on February 10, 2010, 10:43:08 PM
znam...vi ste ionako nemoguce ne bi me cudilo ni da ste nacrtale
:bighug:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Oli on February 11, 2010, 01:19:40 AM
 :rofl: :lol: :rofl: :lol: :rofl: :lol: :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 11, 2010, 04:43:44 AM
 Samo da vam kazem da sam uspjela!!!!!!!!!!!!! Imam milion pitanja, ali njih cu uz sliku, mozda sutra a mozda i docnije.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on February 11, 2010, 06:59:06 AM
Bravo, maxic!!!!  :clap: :clap: :clap: Jedva cekam sliku.

Ja veceras krecem s lego tortom  :nokti2:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 11, 2010, 08:07:29 AM
cici, sta je to , gde to ima???

ja sam i dalje razmisljala i dalje se drzim svoje prvobitne idejekoja definitivno pali samo da se ne namaze puter krem na taj deo u sredini
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 11, 2010, 08:41:48 AM
Tchi, ovo su Wilton proizvodi, mislim da mu ovo dodje kao neka podloga ili celofan... tako mi bar deluje :think:
Idemo popodne do Panceva pa cu pogledati da li imaju oni i koja je cena a sutra cu najverovatnije i do Eurowilta pa javljam.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on February 11, 2010, 09:10:36 AM
Ovde ima zanimljivih saveta:
http://www.cakeswebake.com/video/how-to-make-a-bow (http://www.cakeswebake.com/video/how-to-make-a-bow)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Oli on February 11, 2010, 10:35:42 AM
Jao Stacka ides tamo  :nokti2:
Cici hocemo li live prenos?  :D

Bravo Maxic!  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 11, 2010, 10:55:22 AM
Quote from: :ph34r: on February 10, 2010, 10:25:04 PM
:rofl: odoh ja onda  :lol:


da da....jel to neki sablon koji se utisne u fondan?
Jeste kao mušema je sa ispupčenjima koja se utisnu na razvučeni fodnan.
Quote from: Tchi on February 11, 2010, 08:07:29 AM
cici, sta je to , gde to ima???

ja sam i dalje razmisljala i dalje se drzim svoje prvobitne idejekoja definitivno pali samo da se ne namaze puter krem na taj deo u sredini
Ima i kod ovih u Pančevu, nema samo sa zvezdama bar ga na sajtu nema.Skoro hiljdu dinara je jeftiniji nego kod onih na Čukarici  :wall:
Quote from: Oli on February 11, 2010, 10:35:42 AM
Jao Stacka ides tamo  :nokti2:
Cici hocemo li live prenos?  :D

Bravo Maxic!  :clap:
Jašta  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 11, 2010, 11:00:31 AM
koliko kosta kad je 'iljadu jeftiniji  :o
cini mi se da imaju neki pecati za decu, ne znam cemu sluze, ali mozda bi to moglo da se iskoristi
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 11, 2010, 11:02:16 AM
Idem sa ogranicenim budzetom, rekao mi je Itacka da ce bankrotirati pre nego sto ja nabavim sve sto treba :lol:
Ako stvarno hocete da vam odmah javim sta sve ima neka mi neka od vas dve posalje broj tel.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on February 11, 2010, 11:03:17 AM
Quote from: cici on February 09, 2010, 11:14:05 PM

U ovom novom hipermarketu ima onaj podesivi prsten 16-30cm, nešto manje od 650 dinara.
u kom "ovom novom"
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on February 11, 2010, 11:05:48 AM
U Cortu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Oli on February 11, 2010, 11:06:17 AM
Hiper Cort.

U Ericsonu je 2350 a kod ovih je 1300.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 11, 2010, 11:07:34 AM
Quote from: stacka on February 11, 2010, 11:02:16 AM
Idem sa ogranicenim budzetom, rekao mi je Itacka da ce bankrotirati pre nego sto ja nabavim sve sto treba :lol:
Ako stvarno hocete da vam odmah javim sta sve ima neka mi neka od vas dve posalje broj tel.
Isključivo sa ograničenim budžetom, inače odoše sve pare i na ono što treba i ne treba.Ti samo dobro ošacuj šta ima pa nam prenesi, hoću i ja da odem.
Quote from: Finalina on February 11, 2010, 11:03:17 AM
u kom "ovom novom"
Cort, ovaj iza pumpe Zmaj.

Tchi, košta u Pančevu na sajtu 1350.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Saska on February 11, 2010, 11:51:55 AM
nego, ja idem na svadbu 27. feb, treba da budemo kumovi, pa bi nam trebala jedna lepa tortica-  stacka? jel moze porudzbina?
nesto jednostavno, recimo neko srce ili dva spojena srca?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Oli on February 11, 2010, 11:54:19 AM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.cakecrafts.co.uk%2Fcdata%2F26961%2Fimg%2F26961_1040396.jpg&hash=7904b671d9a38bb2895fe93a8778ed2e69016fe7)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on February 11, 2010, 11:55:50 AM
E ova je bas dobra....
Masho, super komentar  :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 11, 2010, 11:56:16 AM
Saska, naravno.
Poslala sam ti PP.

Hvala vam zenske na podrsci, uopste mi nije palo na pamet da ovako nesto moze da se desi :fool:
No, covek se uci dok je ziv.
Ljubim vas sve puno :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Oli on February 11, 2010, 11:56:38 AM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.jennys-cakes.com%2Fimages%2Fgretna-wedding-cakes%2Fgretna-wedding-cake-single-tier-heart.jpg&hash=6021360d07c926dfe0aa72c7d7571d1c39c83565)

Sve ove cvetne aranzmane imas tamo da kupis.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Saska on February 11, 2010, 12:01:52 PM
jao sto su lepe :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on February 11, 2010, 01:46:25 PM
Kako je lepa i nežna ova poslednja torta.  :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 11, 2010, 02:12:18 PM
Predivna je :)
Da li ove trakice imaju da se kupe u Pa? Sta mislite? Mislim, ne znam ni zasto vas pitam kad cu da vidim za jedno 4 sata al ajde :lol:
Napravila sam spisak pitanja, ako ima jos neko nesto dajte :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 11, 2010, 02:14:33 PM
Koje trakice, ove po rubu?To ima svaka pozamanterija na metar.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on February 11, 2010, 02:18:04 PM
Stačka, to su satenske trake iz pozamanterije.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 11, 2010, 02:36:01 PM
Aaaaaaaaaaaaaaaaa  :-[
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on February 11, 2010, 02:39:23 PM
Quote from: stacka on February 11, 2010, 02:12:18 PM
Napravila sam spisak pitanja, ako ima jos neko nesto dajte :lol:
gde ides? :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 11, 2010, 02:40:11 PM
Pa u Pancevo, u fondan shopping  :crazy: :lol: :lol: :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on February 11, 2010, 02:44:39 PM
Fina danas svašta pita  :lol:  :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Masha on February 11, 2010, 02:44:55 PM
vidi koliko su oni kalupi za cup cakes.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 11, 2010, 02:51:32 PM
Upisano :good:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on February 11, 2010, 03:11:21 PM
Jel ti u PA prodaju i fondan? Ja shvatila samo dodatne zezalice.

Dajte link na njihov sajt, i radno vrijeme :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 11, 2010, 03:12:49 PM
http://www.torteco.com/ (http://www.torteco.com/)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 11, 2010, 03:13:15 PM
www.torteco.com (http://www.torteco.com)
Imas tamo i radno vreme, ali da te postedim klika :lol: od 8-20 h je :lol: Mislim da rade i subotom do nekog doba.
Ne znam da li prodaju fondan, ne verujem ali cu pogledati.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Oli on February 11, 2010, 03:15:32 PM
Ma sigurno,ako imaju ovi na Padini imaju i ovi.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 11, 2010, 03:16:03 PM
Mislis? Pa da li cu imati dovoljno para onda  :crycry: :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on February 11, 2010, 03:17:30 PM
Baš je lep sajt.  :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Oli on February 11, 2010, 03:19:54 PM
Pa ne moras njihov i ovaj je ok.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 11, 2010, 03:20:55 PM
Ma super je ovaj Barvallo nego ako je ista cena ili tu negde da se ne cimam da idem do Juznog bulevara...
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: janavi on February 11, 2010, 03:27:02 PM
Quote from: Lani on February 11, 2010, 03:17:30 PM
Baš je lep sajt.  :)
nema search :(
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Oli on February 11, 2010, 03:27:37 PM
Mislim da je mnogo skuplji.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Oli on February 11, 2010, 03:27:54 PM
I hoces li krenuti vise  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 11, 2010, 03:29:55 PM
Pa necu jos :lol: Cekam da se A. probudi, I. dodje sa posla, rucamo pa tek onda :lol:
Lepo rekoh oko 6 :P
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 11, 2010, 03:38:41 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi55.photobucket.com%2Falbums%2Fg121%2Fmart04%2Fth_DSC_2446.jpg&hash=a434e208e16f9fa8b73d040886d17db1cc0f29af) (http://i55.photobucket.com/albums/g121/mart04/DSC_2446.jpg)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 11, 2010, 03:40:06 PM
Aaaaaaaa, Maxic suuuper je!!! Mnogo mnoooogo bolja nego moja prva, bravo :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Masha on February 11, 2010, 03:41:33 PM
maxic, odlicnaaaaaa :clap:
i kakvi su ti utisci?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 11, 2010, 03:41:46 PM
Hvala Stacka, nije da nisam ponosna, ali znam da ima tu jos da se radi.
Sad cu da postavim slike na kojima se vide greske, pa da krenem s pitanjima.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on February 11, 2010, 03:44:05 PM
maxic, meni ovo sjajno izgleda :good:

stacka, trazi brzo da ti I. odobri extra budzet, najbolje pre rucka :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 11, 2010, 03:45:42 PM
Pa nije extra tesko, ali zahtjeva strpljenje koje ja u principu nemam. Juce mi je bilo bas zabavno, bilo bi mi jos ljepse da mi se klinci nisu motali oko nogu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on February 11, 2010, 03:47:37 PM
Super je, maxic!  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 11, 2010, 03:58:43 PM
Quote from: Margarita on February 11, 2010, 03:44:05 PM
maxic, meni ovo sjajno izgleda :good:

stacka, trazi brzo da ti I. odobri extra budzet, najbolje pre rucka :girl_haha:


U to ime sam trebala da skuvam nesto drugo a ne da jedemo ostatke od prethodnih dana :lol:
Pih, gde mi je pamet bila :smajlikojiselupapocelu:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on February 11, 2010, 04:06:43 PM
Maxic...supeeer... :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Kafica on February 11, 2010, 04:08:11 PM
Bravo, Maxić :clap:  :love32:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on February 11, 2010, 04:09:05 PM
Maxic, suuuuupeeeer  :clap:

Stačka, samo lepo prepakuj i aranžiraj ostatke  :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on February 11, 2010, 04:19:00 PM
Maxic i ti si znači bila skriveni talenat za fondan.  :girl_in_love:
Divna je tortica.  :love32:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on February 11, 2010, 04:22:47 PM
Maxić bravo :clap:
Title: RE:
Post by: stacka on February 11, 2010, 05:54:19 PM
Krenuli :turpija: :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 11, 2010, 05:54:22 PM
maxic  :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on February 11, 2010, 06:18:39 PM
Divna je, maxic  :clap: :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 11, 2010, 06:22:11 PM
Pitanja:

Kako stavite fondant na okruglu tortu a da vam ne ostanu vazdusni jastucici? Kako vam se nigdje ne zguzva pri donjoj ivici?
Kako radite sa fondanom u boji kad pospete radnu povrsinu  gustinom/secerom u prahu? Jel vam se ne razmulja po boji? Ja imam na nekoliko mjesta , ali je bijelo na bijelo pa se ne vidi pretjerano.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Oli on February 11, 2010, 07:22:28 PM
Bravo Maxic!
Vidis da mozes!

E sad,ove kuglice bi trebalo da ti budu iste velicine ili dve kako hoces,samo da budu lepo oblikovane.
Za te vazdusne,moras da podizes taj kraj fondana i da ga izgladis rukom,znaci vrtis sa svih strana,malo po malo do kraj,i svaki put ga uzdignes malo.
Za boju,uglavnom ti secer ostane sa dodnje strane,ako se desi da ga imas odozgo,uzmi samo cetkicu i ocisti.
Super ti je postolje!
Valjda ces me razumeti  :(
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Oli on February 11, 2010, 07:31:44 PM
In The Kitchen - Fondant Cake (http://www.youtube.com/watch?v=0bLp3B-mFus&feature=related#normal)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on February 11, 2010, 07:36:56 PM
bravo maxic  :girl_smile:


u oli super ovaj tutorial  :good:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Oli on February 11, 2010, 07:47:58 PM
DA da,sad mogu da obrisem moj komentar....
" da ga izgladis rukom,znaci vrtis sa svih strana,malo po malo do kraj,i svaki put ga uzdignes malo"
:lol: :lol: :lol: :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Oli on February 11, 2010, 07:48:32 PM
Pozo di si :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 11, 2010, 08:19:48 PM
Osetila sam se kao Alisa u zemlji cuda kad sam usla tamo :lol:

Dakle ovako:

Kalupi za cup cakes - 120-160 din, deciji su u raznim dezenima 1050 din
Kugle za postolja - u zavisnosti od velicine od 630-788 din
Boje za fondan su od 28.35 gr a cena je 150 din
Spatule od 788 - 1050 din
Podloge (ove o kojima je Cici pricala sa reljefima) su cvetni motivi 2 razlicita 1380 din, a zvezdice i Happy bday motiv je 1500 din
Stalci za torte su za obicne torte od 1012-2228 din a oni od malo jeftinijeg materijala nemam pojma koji je su od 359-642 din
Stalci za torte na sprat su zicani i okrugli od 4500-5265 din
Ukrasi (cvece) su od 120-380 din

Tamo ima sveeega :nesvest:

Zamolila sam devojku koja radi tamo da mi posalje mail sa cenama (posto je htela da mi odstampa) i dok smo mi stigli kuci vec me sacekao u mailboxu  tako da ako je neko zainteresovan neka kaze, pa cu poslati.

Ja sam krenula da kupim ono rotirajuce postolje a uzela sam jos svasta nesto pride :crazy: :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Dawn on February 11, 2010, 08:27:12 PM
Imaju cene i na sajtu, zar ne? Meni je super ono postolje sa nogama :crazy:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 11, 2010, 08:28:22 PM
Imaju ali za tipa 1/4 proizvoda. Kaze devojka da ocekuju ogromnu kolicinu robe za jedno 2 meseca, obecala je da ce mi javiti kad stigne.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on February 11, 2010, 08:31:16 PM
 :girl_in_love:

Cake Decorating: Fun With Fondant (http://www.youtube.com/watch?v=IsrgS9eB1bE#normal)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Oli on February 11, 2010, 08:34:37 PM
Da ona nam je omiljena!

Stackaaaaaa salji mail!
Koliko je fondan?Sta si kupila?
:rofl: Odlepicu! :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on February 11, 2010, 08:37:18 PM
Kako deluje lako kad ona to radi.  :crazy:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 11, 2010, 08:40:15 PM
Pa na sta da ti saljem mail kad nemam tvoju email adresu? :lol:

Fondan je skuplji, njega nisam uzimala, mada ima extra fora tipa 4 u pakovanju samo za ukrase da ne moras da se drndas pa jos neke lepe pastelne boje ali dzaba, bankrotirala bih skroz na skroz, a to mi nije hica :crycry:

Uzela sam postolje (ono sto se okrece dok se torta filuje), podlogu zvezdastu, boje (crnu i narandzastu, ovu crnu da vidim kakva je, da li cu imati vise srece sa njom nego sa barvallo), ruzice za tortu koju cu praviti Saski :girl_in_love: , neki set (http://www.wilton.com/store/site/product.cfm?id=3E30D882-475A-BAC0-5D0833D2D8DFB041&killnav=1) od 12 razlicitih sara i izbacivac (http://www.wilton.com/store/site/product.cfm?id=3E311452-475A-BAC0-5AAE7370BB3DB7AD&killnav=1) (tako pise na fiskalnom) sigurno znas na sta mislim, pravi cvetice, listice, pticice i masnice.
Ostao je kod caleta moj FA pa ne mogu da slikam :(

EDIT: Dodala sam linkove
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Oli on February 11, 2010, 08:44:43 PM
Imas na FB-u.

Super ti je kupovina.
Znaci da cici i ja sacekamo jos dva meseca.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 11, 2010, 08:46:35 PM
Ja cu sigurno cekati. Otici cu do Eurowilta da uzmem onaj set od 4 okrugla i moram da nadjem negde kalup za srce, ovde ga nisu imali, prodali su :crycry: To mi je hica. Sve ostalo moze da ceka.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: janavi on February 11, 2010, 08:48:44 PM
kalup za srce ja videla danas u rodiću :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 11, 2010, 08:49:40 PM
i ja cu moza sutra do eurowilta najavili nam nestanak struje od sat vremena na poslu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 11, 2010, 08:50:23 PM
Eeeeeeeeeeeeee! Da nisi videla koliko kosta? Idemo na NBGD ovih dana pa da znam da ponesem parice... mada, tu je Pika :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: janavi on February 11, 2010, 08:52:20 PM
Quote from: stacka on February 11, 2010, 08:50:23 PM
Eeeeeeeeeeeeee! Da nisi videla koliko kosta? Idemo na NBGD ovih dana pa da znam da ponesem parice... mada, tu je Pika :lol:
ne, nisam ni gledala cene :-[
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Oli on February 11, 2010, 08:53:11 PM
Mogu ja da ti dam kalup za srce,samo da ga uzmem,nije kod mene.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on February 11, 2010, 08:55:00 PM
Ja sam svoj srce kalup kupila na Zemunskoj pijaci kod neke tete koja je imala baš razne kalupe. Ali nije bilo tako skoro.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 11, 2010, 08:55:37 PM
Hvala Oli. :kiss1:
Racunam da ce mi to mozda trebati jos koji put pa bi bilo dobro da ga imam, ali ako nesto iskrsne racunacu na tebe :bighug:

Btw. poslah ti mail, nadam se da si dobila.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Dusica on February 11, 2010, 09:09:58 PM
Stacka posto je taj izbacivac?

Maxic.. :o .ti se niotkuda pojavi i tresnu nam fantazija tortu  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 11, 2010, 09:15:36 PM
Kod njih je 825 dindzi. Wilton prodaje za 11 $... uopste mi nije jasno kako im se isplati. Kad budem isla u Eurowilt bas cu da uporedim cene, ali tamo je garant oko 1800 dindzi, mozda i vise.
Eh, sta sve ima na Wiltonovom sajtu, a ne salju za Srbiju :crycry: :crycry: :crycry:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 11, 2010, 09:23:23 PM
Quote from: stacka on February 11, 2010, 08:28:22 PM
Imaju ali za tipa 1/4 proizvoda. Kaze devojka da ocekuju ogromnu kolicinu robe za jedno 2 meseca, obecala je da ce mi javiti kad stigne.
Kako ću da čekam dva meseca  :crycry:
Quote from: Lani on February 11, 2010, 08:37:18 PM
Kako deluje lako kad ona to radi.  :crazy:
Stvarno nije teško.
Quote from: stacka on February 11, 2010, 08:46:35 PM
Ja cu sigurno cekati. Otici cu do Eurowilta da uzmem onaj set od 4 okrugla i moram da nadjem negde kalup za srce, ovde ga nisu imali, prodali su :crycry: To mi je hica. Sve ostalo moze da ceka.
A šta će ti kalup, oni su svi maš malecni.Odštampaj srce prisloniš na korice i isečeš.
Koliko ima dimenzija u ta 4 pleha.Realno mislim da ti ne trebaju sve 4 dimenzije.Najveća i jedna manja za torte na sprat su sasvim dovoljno.

Maxic sjajno :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 11, 2010, 09:23:59 PM
E da, kako radi taj izbacivač?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on February 11, 2010, 09:27:06 PM
Cici ti si kraljica fondana, naravno da ti nije teško.  :crycry:
Ma mene to ionako ne privlači, nemam živaca, ali mi lepo da vas čitam i gledam vaša umetnička dela.  :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 11, 2010, 09:28:21 PM
Hvala Lani :kiss1:
Kad probaš jednom stvarno vidiš da nije tako teško, samo kad te zanima.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Despina on February 11, 2010, 09:30:37 PM
Maxic divno :clap:
Narucila sam fondan pa nek ide zivot :nokti2:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 11, 2010, 09:34:57 PM
Stvarno nije tesko, samo treba strpljenja i vjerujem da se fore vjezbom brzo uce. Ja cu joj jednu probu do Anjinog rodjendana. Ne znam samo kojim povodom, ali hocu i na sprat da probam ... Jel da da sam lujka.
Jedino sto bih voljela jos da imam od pribora je dugacka oklagija i ona sa gumicama sa strane.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on February 11, 2010, 10:18:47 PM
I ja kao i Lani  :love32: Maxic, ja sam naručila gumice za oklagiju, bilo mi bzvz da mi šalju i cepanicu preko okeana, pa kad stignu idem da nađem oklagiju koja pasuje  :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on February 12, 2010, 02:57:11 AM
Quote from: Oli on February 11, 2010, 07:47:58 PM
DA da,sad mogu da obrisem moj komentar....
" da ga izgladis rukom,znaci vrtis sa svih strana,malo po malo do kraj,i svaki put ga uzdignes malo"
:lol: :lol: :lol: :lol:


:rofl: :rofl: nemoj nemoj komentar je priceless :rofl: valjace....mozda ne bas za fondan ali ..valja :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 12, 2010, 03:23:26 AM
Da, nikako da se zahvalim Oli :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Oli on February 12, 2010, 05:18:45 PM
 :P
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 13, 2010, 08:07:50 AM
Na FB sam pitala kako se pravi ona fora sa iskakanjem iz torte i uvrnutim listovima (Dusko Dugousko od pre neke strane) medjutim nisu mi odgovorili.
Onda sam sinoc sasvim slucajno naletela na njihov forum i odusevila se jer tamo vec postoji objasnjenje!
Dakle, fondan se prebaci citav na tortu. Onda se uzme skalpel i pazljivo se zasece po fondanu i jos pazljivije zarola koliko treba.
Nakon toga se postave figurice koje trebaju i na kraju ona dodaje kokos.
Eto, ispade mnogo jednostavnije nego sto smo mi mislile :)


Btw. sinoc sam probala Wiltonovu crnu boju, cisto da uporedim sa Barvallo jer treba da pravim buba maru pa nisam znala da li da idem po crni fondan ili ce i ovo proci. Prolazi 101%. Nije bas bas mat crna ali je jedno 650 hiljada puta bolja od barvallo crne boje!
Prezadovoljna sam!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on February 13, 2010, 08:30:21 AM
Stačka super :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 13, 2010, 10:27:11 AM
stacka, a jesi videla negde ove zicice na kojima stoje zvezdice ili se stavljaju neke obicne, malo mi problematicno staviti obicnu u jestivu tortu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on February 13, 2010, 10:42:46 AM
Stavljaju se cvećarske :) To sam negde pročitala :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Masha on February 13, 2010, 10:59:57 AM
Kalupi za cup cakes - 120-160 din, deciji su u raznim dezenima 1050 din
stacka, to je cena za one papirne?
ja sam mislila na pleh, a ko zna sta sam pitala :fool:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on February 13, 2010, 11:28:18 AM
Ja uopšte ne razumem šta su kalupi za cup cakes. :-[
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 13, 2010, 12:36:07 PM
Ima specijalna žica koja je obložena papirom.Ima tri debljine, 20 komada oko 180 dinara i to kod onih na Čukarici.Dosta su dugačke tako da mugu i da se seku.Zavisi da li hoćeš da ih savijaš ili ravno da stoje.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Masha on February 13, 2010, 12:36:53 PM
ANAK, KAO ZA MAFINE, SAMO MALO DUBLJI
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on February 13, 2010, 12:43:01 PM
Quote from: stacka on February 13, 2010, 08:07:50 AM
Na FB sam pitala kako se pravi ona fora sa iskakanjem iz torte i uvrnutim listovima (Dusko Dugousko od pre neke strane) medjutim nisu mi odgovorili.
Onda sam sinoc sasvim slucajno naletela na njihov forum i odusevila se jer tamo vec postoji objasnjenje!
Dakle, fondan se prebaci citav na tortu. Onda se uzme skalpel i pazljivo se zasece po fondanu i jos pazljivije zarola koliko treba.
Nakon toga se postave figurice koje trebaju i na kraju ona dodaje kokos.
Eto, ispade mnogo jednostavnije nego sto smo mi mislile :)


Btw. sinoc sam probala Wiltonovu crnu boju, cisto da uporedim sa Barvallo jer treba da pravim buba maru pa nisam znala da li da idem po crni fondan ili ce i ovo proci. Prolazi 101%. Nije bas bas mat crna ali je jedno 650 hiljada puta bolja od barvallo crne boje!
Prezadovoljna sam!

:diva:

ja rekla odmah
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 13, 2010, 12:53:01 PM
Stručnjače :lol:
Ja bih se plašila da ću da secnem i ono što ne treba :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 13, 2010, 12:56:51 PM
Masho, ovi jeftiniji su papirni. Oni od 1050 dindzi su neki sa nogicama, mislim da ni oni nisu za pecenje nego ukrasni. A sigurna sam da sam videla i te kalupe ali uopste nisam skapirala da ti treba to :-[
Pogledacu kasnije u cenovniku, ako ih imaju sigurno pise tamo koliko su. Ili 'oces da ti pustim ceo mail?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Despina on February 13, 2010, 01:16:45 PM
Sta mislite da li moze ovaj gel za dekoraciju da se iskoristi za farbanje fondana?
http://www.wilton.com/store/site/product.cfm?id=3E30D8C0-475A-BAC0-53F48D4F3C882548&killnav=1 (http://www.wilton.com/store/site/product.cfm?id=3E30D8C0-475A-BAC0-53F48D4F3C882548&killnav=1)
Mogu li one obicne prehrambene boje ili moraju biti specijalne za fondan?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 13, 2010, 01:20:15 PM
Ne verujem da bi moglo sa ovim.Prehrambene boje može.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Masha on February 13, 2010, 02:03:55 PM
stacka, moze mail :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 13, 2010, 02:22:05 PM
Poslala sam ti na onaj koji stoji na FB :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Beatrix Kiddo on February 13, 2010, 02:25:37 PM
A gdje kupujete te Barvalo i wilton boje (ako ih kupujete u Bg) ?
Da kupim i ja zalihu, ako budemo isli u Bg
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 13, 2010, 02:27:38 PM
Ima kod ovih u Pančevu a i kod ovih na Čukarici.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Despina on February 13, 2010, 02:30:02 PM
hvala :flower:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on February 13, 2010, 04:52:48 PM
Quote from: cici on February 13, 2010, 12:53:01 PM
Stručnjače :lol:
Ja bih se plašila da ću da secnem i ono što ne treba :rofl:

pa jesam li lijepo objasnila da kokos sluzi da se sakriju dublji tragovi od noza  :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 13, 2010, 05:19:00 PM
Jesi, al kad dunu svećice odeeeeeeee kokos :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on February 13, 2010, 05:19:31 PM
Zalepiš ga butter cremom  :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on February 13, 2010, 05:21:16 PM
na onoj slici je kokos nisam ga ja izmislila  :girl_blum:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 13, 2010, 05:21:56 PM
Napravi pa javi :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on February 13, 2010, 05:23:14 PM
Quote from: cici on February 13, 2010, 05:21:56 PM
Napravi pa javi :lol:

:lol: a ne...drzacu se teorije ..vidis da mi dobro ide :turpija:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 13, 2010, 05:25:40 PM
Pravićeš pravićeš :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 14, 2010, 04:56:15 PM
 A jel premazujete fondan necim, gledam kako je Stackin sjajan, moj nije tako sjanan.
Stacka jesi koristila kupljeni ili pravljeni?
Title: RE:
Post by: stacka on February 14, 2010, 07:27:18 PM
Maxic ja koristim kupovni, lepo se razvlaci a bilo bi mi bas malo mnogo da i njega pravim :-[
buba maru sam samo na kraju premazala sa malo vode, zato se tako sjaji, na drugim tortama to nisam radila
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 14, 2010, 09:11:51 PM
jel neko ima peglu za fondan, vredi li to cemu?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 14, 2010, 09:23:51 PM
Ako ništa drugo nije skupo.Ja to rukama sve.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 14, 2010, 09:26:43 PM
da je skupo ne bi ni razmisljala, ovako dolazi u obzir ako ce da znaci  ;D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 15, 2010, 12:28:53 AM
Sta je pegla za fondan? :-[
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 15, 2010, 12:33:05 AM
Ma ono za glačanje.
Da nisam našla temu, za ono sečenje fondana, ne bih se setila da treba papir da se stavi ispod.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 15, 2010, 01:56:36 AM
Kakav sad papir?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 15, 2010, 01:57:31 AM
Smislila sam drugarici da napravim tortu za rodjendan, malo da vjezbam. Za 2 sedmice... sad samo gledam kome je rodjendan da pravim torte, da najvjezbam do Anjinog rodjendana.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 15, 2010, 07:41:57 AM
Cici ja i dalje ne znam na sta mislis... a ne znam ni kakav papir. Eto, nikad od mene profi fondandzije  :crycry: :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 15, 2010, 09:14:13 AM
Pa dobro, šta si čitala :rofl: Lepo je žena napisala, ne ide da kopiram njen post ovde.Da na tortu stavi papir pa preko toga dva sloja fondana koja pažljivo iseče.Zavrne krajeve i onda izvuče papir.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 15, 2010, 09:59:21 AM
Cek, jel ti i dalje pricas o onom Dusku Dugousku? :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 15, 2010, 10:15:12 AM
Dobro si skontala :rofl: Oprostiću ti, hormoni i to :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 15, 2010, 10:20:43 AM
Ma idi bre, ja reko' ti se nadovezujes na pitanje koje su postavile maxic i tchi a ti jos o Dusku :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 15, 2010, 10:31:30 AM
Za mene je Duško tek sad rešen :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on February 15, 2010, 11:39:59 AM
Iskopiraj pa linkuj  ;)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 15, 2010, 12:38:39 PM
narucila iz torteca  :love32: mnogo su prijatni i usluzni, samo nemaju modlice sa krugovima i zvezdicama, gde da trazim, u merkuru?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on February 15, 2010, 12:41:07 PM
U Merkuru je bio set modli sa zvezdama, 5-6 veličina, možda oko 200 dinara. A sigurno imaju i krugove :) Mislim da oni imaju najveći izbor.
Title: RE:
Post by: stacka on February 15, 2010, 12:45:15 PM
Mi smo pre neki dam bili u Merkuru na Karaburmi nisam ih videla. Doduse trazila sam kalup za srce pa nisam ni obracala paznju. U kom odeljku to obicno stoji?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 15, 2010, 12:48:09 PM
ovih dana cu da odem samo da uvalim nekom dete  :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on February 15, 2010, 01:19:59 PM
Modle među kuhinjskim sitnicama - oklagijama, kutlačama, otvaračima za konzerve.
Title: RE:
Post by: stacka on February 15, 2010, 01:48:29 PM
Upravo se vracamo iz Hiper corta, modle 6 krugova su oko 240 din, a kupih i podesivi prsten koji je Cici pominjala :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on February 15, 2010, 01:49:37 PM
 :clap: :clap: :clap:

Je l' gužva?
Title: RE:
Post by: stacka on February 15, 2010, 03:14:27 PM
Parking unutra pun, a mi se razmisljali da li da uopste idemo, nismo bili sigurni da li radi :crazy: Radi 80% kasa pa nije bila guzva na njima
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on February 15, 2010, 04:48:03 PM
Ko je pitao za modle za cup cakes?  :)
Ima u Merkuru, 6 komada 1840 din, 9 komada 2400 din.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 15, 2010, 07:20:57 PM
Zvezdice sam uzela u Merkuru a krugove sam videla ili u Hiper Cort-u ili u Rodiću ne sećam se.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on February 15, 2010, 07:26:27 PM
Krugova ima u Cortu, kupila Stačka. A pored krugova je cena za set od 6 srca (142 dinara, npr) ali ih trenutno nema.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 15, 2010, 08:56:51 PM
Jeste, nema ih trenutno :crycry: 177 din je set od 6 komada.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 18, 2010, 11:09:52 PM
izvestaj o modlama iz merkura, nisam nasla krugove koje sam trazila, ali jesam set lepih tescoma metalnih zvezdica, 6 kom razlicite velicine za cini mi se 230 din, bio je i neki set sa razlicitim oblicima ali mi se nisu posebno svideli i mali su i neki plasticni isto nista posebno
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on February 18, 2010, 11:18:48 PM
Super su zvezdice :) Krugova je pre par dana bilo u HiperCortu, iza Zmaja, kupila Stačka, videla posle i ja :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 19, 2010, 07:25:59 AM
kakve su cene tamo, po letku mi deluju ok, mislila sam da odem u tempo u veliku nabavku, ali mogla bi onda i tamo
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 19, 2010, 07:45:00 AM
Ja nisam gledala nista od ostalih proizvoda, isla sam namenski po prsten i kupila jos i okrugle modlice ali sam cula da su otprilike u rangu Rodica i Tempa...
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 22, 2010, 01:18:00 AM
Koliki vam je odnos velicina gornje i donje torte ? Jel prvo napravite jednu pa nakacite drugu ili ih obje oblozite, pa slozite i dekorisete?  Ko razumje shvatice :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on February 22, 2010, 01:24:23 AM
Obe ih oblože, pa onda prebacuju. To sam zapamtila. Odnos ne znam  :-[
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 22, 2010, 01:32:17 AM
Tnx. Ja se vrijedno pripremam za Anjin rodjendan. Srecan ti rodjendan!!!!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on February 22, 2010, 01:35:17 AM
Hvala  :kiss1: :bighug:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 22, 2010, 11:31:50 AM
Evo ja da odgovorim.Donju sam pekla u plehu od 28cm, donju u 16cm.Meni je to bio savršen odnos, i baš je lepo izgledalo.Mada vidim da prave da je gornja veća.Posebno sam ih oblagala fondanom, pa sa gornju prenela na donju, za savki slučaj sam zabola štapiće za ražnjiće.I onda sam finalnu dekoraciju odradila dok su bile sastavljene.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 22, 2010, 01:02:09 PM
cici, a jel skratis stapice samo da podupiru ili ostavis duze pa nabodes?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 22, 2010, 01:14:01 PM
Skratila sam ih jer su bili predugački ali sam ostavila jedno 2cm da vire pa sam gornju nabola na njih.Nisam smela da ništa prepustim slučaju, nosili smo je do igraonice u rukama.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 22, 2010, 01:44:03 PM
To bi bilo sledece pitanje, kako i u cemu ste je nosili?
Jel ovo previse ambiciozno za mene, bez masne i ovce
Fondant Cake # 15 (http://www.youtube.com/watch?v=fWndCCre9r0#normal)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 22, 2010, 01:47:13 PM
hvala cici  :flower:
maxic, prelepo je i uopste mi ne deluje preambiciozno, a za masnu ne mogu nista da tvrdim
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 22, 2010, 01:48:39 PM
Tortu sam stavila na kartonsku tacnu, nosio je svekar u rukama.Kolima su išli.Tako uvek nosimo torte, stignu bezbedno.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 22, 2010, 01:52:13 PM
Nije ni mašna teška, čak ni pudla nije teška.Ako budeš htela i mašnu, naćićemo neki tutorijal.Stvarno nije teško.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 22, 2010, 02:05:46 PM
Jos jedno pitanje dok sam pri pameti, da li je neko nekad radio sa marshmallow fondanom, tj da li ga je pravio? Po netu kazu da je ukus mnogo bolji od wiltona, a wiltonov je zaista, kao da jedes posecerenu svijecu.
Ima jos neki ali se narucuje samo online, nisam sigurna kakve su boje zapravo.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 22, 2010, 02:15:50 PM
Nisam pravila jer ovde nema belog.Ukus je sigurno mnogo bolji.A što ne poručiš malo tog nekog drugog za probu, pa ga ofarbaj.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Masha on February 22, 2010, 02:28:41 PM
Ako hoces i masnu, stvai satensku, a mislim da nije tesko ni od fondana napraviti. Uzmes jednu traku, obmotas oko torte. iseces jos jednu dve duzine masnice, spojis u krug. Jedno parcence fondana obavijes oko mesta vezivanja i prilepis. Pre toga stvais ove dve trakae sto vise.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Despina on February 22, 2010, 02:28:44 PM
ja sam gledala neki tutorijal, izgleda kao da ga je lako napraviti :)
ja cu ga probati slj. put jer se ne isplati ovako narucivati fondan, bas bude preskupo plus su mi uvali fondan kome je rok do 31. marta.
koliko kostaju wiltonove boje, ja platih plavu 10 e :crazy:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 22, 2010, 02:55:24 PM
i ja sam citala da je wiltonov fondan grozan, a po tutorijalu ne deluje tesko marshmallow...gel boja plava 150 dinara, oko 2 $
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 22, 2010, 02:56:46 PM
ne mogu da trazim link slab mi net na poslu, ima na youtube jedna plavusa koja ga pravi za tortu za valentinovo, sladak video
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 22, 2010, 02:57:13 PM
Ne kostaju sigurno toliko. Mozda 3-4 doalara, na pamet pricam.
Mozda i narucim , ima sa raznim ukusima, jedino sto opet treba da farbam wiltonovim bojama, a na sajtu cini mi se pise da bude gorko od crne.
Masho, hvala. Vidjecu kako mi se posreci sa ostatkom torte.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Despina on February 22, 2010, 02:58:11 PM
 :nesvest:
stvarno su ovde >:(
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 22, 2010, 03:00:45 PM
http://www.wilton.com/store/site/product.cfm?id=3e30b2d9-475a-bac0-5d5c3db846dfd354 (http://www.wilton.com/store/site/product.cfm?id=3e30b2d9-475a-bac0-5d5c3db846dfd354)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on February 22, 2010, 03:22:44 PM
http://poslasticarnica.blogspot.com/2009/03/masna-od-fondana.html (http://poslasticarnica.blogspot.com/2009/03/masna-od-fondana.html)

http://www.cakeboss.com/FondantBowTutorial.aspx (http://www.cakeboss.com/FondantBowTutorial.aspx)

http://www.make-fabulous-cakes.com/fondant-bow.html (http://www.make-fabulous-cakes.com/fondant-bow.html)

Fondant Bow Demonstration (http://www.youtube.com/watch?v=fpNShpcXE3I#normal)







Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 22, 2010, 03:26:13 PM
Maxic ima i da se kupi crni fondan.Nisam koristila crnu pa još ne znam kako ide.

Tchi, kod nas nisam nigde videla beli marshmallow.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 22, 2010, 03:29:23 PM
Hvala Pepi.
Kakav akcenat na ovom poslednjem linku :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 22, 2010, 03:31:00 PM
Jos jedno pitanje- kako se sjeku ove spratne torte? Npr ako napravim sve tri razlicite( ne znam sta mi je jutros, vrcam od ambicija) kako da ih sjecem?
Cici, nisam vidjela doduse samo sam u Michael's u i bila
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 22, 2010, 03:43:01 PM
cici, nisam ni ja
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 22, 2010, 03:50:00 PM
Ne znam kako seku trospratne, ja nisam nikad.Videla sam da po igraonicama seku odjednom.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 22, 2010, 03:50:42 PM
http://www.bakedeco.com/detail.asp?id=5181&manufacid=204 (http://www.bakedeco.com/detail.asp?id=5181&manufacid=204)
Vidi, ovde sam našla u pakovanju crni fondan.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 22, 2010, 04:05:07 PM
Maxic, pogledaj ovaj tutorijal za pravljenje masne

Fondant Bows (http://www.youtube.com/watch?v=LOTdwsbgDV8#normal)

meni je zao sto sam se prosle nedelje namucila i radila po prvom koji izlazi na YT kad je ovaj mnooooogo jednostavniji. Od sada cu ih praviti samo ovako.
Ova pudlica isto nije teska za pravljenje, narocito sto je u polozaju u kome je, prakticno bi ti najteze bilo da napravis "friz" i poredjas po telu ove bele kuglice jer je to smor.
Ima odlicnih tutorijala za pravljenje zivotinjica, ako se odlucis da pokusas javi pa cu ti pronaci par linkova koje sam ja sacuvala.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 22, 2010, 04:09:05 PM
Što ih ne staviš ovde?Možda još neko pokuša.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 22, 2010, 07:48:31 PM
Planirala sam svakako da postavim, nego nisam mogla u tom momentu.

http://www.insanitytheory.net/kitchenwench/friendly-fondant-figures/ (http://www.insanitytheory.net/kitchenwench/friendly-fondant-figures/)

How to Make a Fondant Lion (http://www.youtube.com/watch?v=dDWjDxHhtWA#normal)

HOW TO MAKE A GUMPASTE BABY SHOWER CAKE TOPPER SHEEP TUTORIAL (http://www.youtube.com/watch?v=VKokanLnnw8&feature=related#normal)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 23, 2010, 12:25:05 AM
Super korisni linkovi. Cici i Stacka -hvala.
Ja danas udjoh u prehrambenu prodavnicu, gdje imaju savrsene torte , a znam da prave  i za vjencanja. Glavna "majstorica" nije bila tu ali dobih info, da 1 lb fondana kosta $ 6 a bojani je $7 . Mislim da ce mi to biti extra varijanta. Trebalo bi da pozovem kad je ona tu  i narucim. Njihove torte svi hvala, mislim da ce ona i fondan biti normalnog ukusa.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 23, 2010, 11:17:12 AM
Super.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 23, 2010, 09:37:46 PM
moji zakljucci:
dobro izravnjati puter krem
gel boje su zakon, narucila sam zelenu u prahu iz torteca jer nisu imali gel i raspadao mi se fondan
doooobro premeriti sve sto treba da stane na tortu
plazma tortu ne stavljati u ciniju koja ima bilo kakav rub  :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 23, 2010, 09:57:44 PM
Odlični su ti zaključci, bravo.Boje u prahu treba razrediti sa malo vode ili alkohola, par kapi, i ostaviti da se dobro otopi prah pa tek onda bojiti fondan.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 23, 2010, 10:36:47 PM
sa truncicu vode, prakticno ispala je ista gustina kao kod gela, ali puca, jedva sam izvukla brdasca...sam fondan, home made, bio mi je  :girl_in_love: fenomenalno se oklagijao i prebacivao
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 23, 2010, 10:44:15 PM
Puca od te boje u prahu, probala više puta.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 24, 2010, 07:21:05 AM
Nisam do sada koristila boje u prahu osim zlatne a nju kada sam koristila receno mi je samo da je razredim u malo alkohola i predjem po povrsini cetkicom od rumenila npr.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 24, 2010, 07:31:53 AM
jos jedan zakljucak sam zaboravila, visoku i usku tortu je jako tesko izravnati sa strana
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 24, 2010, 08:55:47 PM
Jos pitanja... Bila danas u toj radnji, nisu imali dovoljno da mi odmah prodaju da ih zvucnem sutra da mi kazu tacno kad im stize.
Mene sad zanima koliko otprilike toga ja treba da imam ovog bojanog?  Dakle koliko roze, koliko crnog, koiko crvenog, bijeli cu nekako izracunati.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 24, 2010, 09:15:17 PM
Hoces li praviti bas ovako na tri sprata ili na dva?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 24, 2010, 09:30:19 PM
Ja bih probala na tri, pa sta mi bog da ;)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 24, 2010, 09:48:33 PM
:clap:

Posle bele najvise ce ti trebati roze, jer koliko vidim ova druga je skroz roza pa jos ima i trakice po sebi. Meni za jednu tortu ode oko kg fondana, ne skroz ali tu je negde. E sad, to je za okrugli kalup od 28 cm, ovaj tvoj ce biti verovatno oko 22 :think: ali posto ima i kuglica i trakica i ovih kruzica mislim da ce ti trebati oko 1.5 kg
Ove crvene ti ne treba mnogo, trakice su tanje, znaci njega oko pola kg i crnog oko kg (zbog masne).

U principu bolje i da ti ostane nego da zafali.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 24, 2010, 11:14:53 PM
Moje ce biti 25/26 cm,  druga 20 cm i treca 15-tak , onosno 10, 8 i 6 inca.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 25, 2010, 01:17:17 PM
Biće ti prilično tesno izmedju spratova, imaćeš malu razliku.
I Tchi je u pravu, malu tortu je dosta teže izravnati sa strane.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 25, 2010, 01:44:30 PM
vidi da ti ta od 15 ne bude previsoka da moze lepo da legne fondan...cuj me rame uz rame sa cici delim savete  :diva:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 25, 2010, 01:51:50 PM
:lol:

:kiss1:

Koliko je previsoko?Moja je bila oko 10cm visoka.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 25, 2010, 01:58:12 PM
joj ne znam da ocenim dok ne odem kuci i premerim, siroka je bila izmedju 12 i 13, a za visinu nisam sigurna mozda nesto vise od 10 i nije moglo lepo da se izravna
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 25, 2010, 03:30:56 PM
I meni se cinilo da je mala razlika, ali ova sa yt linka kaze da su joj to velicine - i da mislim da cu najmanju praviti od pola mjere, da ne bude puno visoka. Priznajem nije mi na pamet palo ravnanje, nego prezov. Od toga mi je najveca frka, ako torta uopste bude na tri sprata, sto cu odluciti u hodu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 25, 2010, 08:18:52 PM
Šta nije moglo lepo da se izravna, fondan?

Maxic, prave oni u tim dimenzijama, samo kažem da je meni lepše kad je malo veća razlika.Mada ne mogu da garantujem da nikada neću napraviti i takvu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 25, 2010, 09:55:02 PM
da, fondan sa strana, imalo je suvise preklopa, na kraju je uspelo, ali nije bilo idealno
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 25, 2010, 10:02:22 PM
Aha, to.Može da se izvede, samo se podiže dok se gladi sa strane.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 25, 2010, 10:17:32 PM
majstorice hvala da znam za drugi put
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 25, 2010, 10:39:54 PM
Nema na čemu, isto je kao i za veliku.Podižeš i gladiš dok ne bude dobro.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on February 26, 2010, 01:02:57 AM
tako maxic odmah pravo u glavu :lol:... 3 sprata ...go for it :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 26, 2010, 02:52:20 AM
Samo se ti sprdaj :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on February 26, 2010, 08:12:31 AM
koje torte pravis maxic?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on February 26, 2010, 08:45:48 AM
Ja vas citam i citam i citam.  :lol:
I razmisljam da posle mog katastrofalnog pokusaja pravljenja fondan torte (gde fondan nije hteo da se umesi nikako i ili se lepio ili pucao  :crazy:) nisam kriva ja, nego gotov Wilsonov fondan.  :rofl:

Mislim, nisam ja bas neki talenat ali stvarno nisam ni totalni duduk.  :turpija:

Zato molim dobrovoljca iz Beograda da mi za vreme Uskrsnjih praznika dok budem tamo odvoji dva sata za mene i pokaze mi kako se pravi taj domaci fondan, da vidim kako se on mesi i prebacuje. I da li je do fondana ili do majstora.  :turpija:

cici, stacka, masho, tchi, neko?  :crycry:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Despina on February 26, 2010, 10:00:23 AM
Quote from: :ph34r: on February 26, 2010, 01:02:57 AM
tako maxic odmah pravo u glavu :lol:... 3 sprata ...go for it :clap:
:rofl: :rofl:
maxic navijamo
ajte fondanke, obucite rafu :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on February 26, 2010, 10:04:22 AM
Quote from: :ph34r: on February 26, 2010, 01:02:57 AM
tako maxic odmah pravo u glavu :lol:... 3 sprata ...go for it :clap:

:lol: :lol: go maxic go  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 26, 2010, 10:04:38 AM
Quote from: rafa on February 26, 2010, 08:45:48 AM
I razmisljam da posle mog katastrofalnog pokusaja pravljenja fondan torte (gde fondan nije hteo da se umesi nikako i ili se lepio ili pucao  :crazy:) nisam kriva ja, nego gotov Wilsonov fondan.  :rofl:
Zato i nije bio dobar :lol: Gde si našla tog WilSona :rofl: Ako nabaviš Wiltonov mislim da nećeš pogrešiti :lol:
Nisam nikad pravila domaći, mrzi me jezivo, a sve sam kupila ima par meseci :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on February 26, 2010, 10:13:32 AM
Quote from: cici on February 26, 2010, 10:04:38 AM
Zato i nije bio dobar :lol: Gde si našla tog WilSona :rofl: Ako nabaviš Wiltonov mislim da nećeš pogrešiti :lol:
Nisam nikad pravila domaći, mrzi me jezivo, a sve sam kupila ima par meseci :lol:

wow cici, pogresila sam mu ime, tj prezime verovatno  :-[ :lol: Big deal. Vazno je da je na W.  :innocent:

Ovim zakljucujem da ti nisi zainteresovana, prelazim na narednog kandidata koji pravi domaci fondan.  :D
Cenim da mi se sa tackicom smesi sreca.  :turpija:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 26, 2010, 10:19:01 AM
Ne bas, ja ga nisam pravila :-[ Spadam u "mrzi me da se i sa tim jos bakcem" kategoriju, ruku pod ruku sa cici :lol:
Ali, ako budem narednih dana dokona, okusacu se i u tome pa ako poduhvat uspe, sto da ne :clap:
:kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 26, 2010, 10:24:19 AM
o se prebacuje nije to problem nikakav :bighug: Sad ozbiljno, ne znam kako je ta Wiltonov ispao loš.Svi ovi što prave torte po svetu rade sa njim.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on February 26, 2010, 10:24:58 AM
Evo ja se prijavljujem rafo, ja domaći vrlo uspešno mesim u mini pekari  :-[ dok može, pa onda nastavim ručno...
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on February 26, 2010, 10:34:24 AM
pepi  :bighug: :kiss1: u mini pekari  :nokti2: :rofl:

cici, nemam pojma ko sve i gde radi s njim, znam da je meni bio ocajan.
verovatno jeste do mene   :innocent: i moram da priznam da se ja nisam toliko udubljivala u materiju, skupljala savete sa neta, citala tutorijale  :lol: - nista.
secam se da ste mi savetovalae  :kiss1: prah secer za mesenje, prosejani, zagrejan blago u mw da se lakse radi i to je to od mog predznanja. fino se obojio, fino se ponasao na pocetku mesenja i onda nekako postao previse tvrd. pucao secam se pri oklagijanju (a kamoli prebacivanju), i to ne na nekoj tankoj debljini.
jedva sam ga nekako prebacila i to sa rupom po sred koju sam prekrila nekim predmetima odozgo.

ali me buni sto sve pricate da nije problem prebaciti, da se s njim lepo radi. ja sam se znojila satima i nista. ono sto sam ja dobila ne bi vala niko mogao da prebaci :rofl:  :crazy: pa me zato zanima sta sam mu pogresno uradila?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 26, 2010, 10:36:32 AM
Ja nisam radila sa Wiltonovim, cula sam da je groznog ukusa :lol: (na stranu to sto je o-ho-ho skuplji od Barvallo). Rafice, kupi ti ovde kg Barvallo fondana, probaj pa ako uspe slacemo za Kipar kad bude trebalo :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 26, 2010, 10:37:13 AM
Možda mu je bio istekao rok, ili je dobio vazduh negde u toku skladištenja pa se osušio.Ništa mi drugo nepada na pamet.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 26, 2010, 11:04:26 AM
ostavim kesicu zelatina da nabubri u 50ml vode 10-15 minuta, 100 gr fruktoze sa 20 ml vode se prokuva pola minuta, u to se doda kasika glicerina i sruci u zelatin rastopi i sve sruci u 900 gr prosejanog secera sve po minjinom receptu, malo se mesa, malo mesi sve u svemu bez cekanja na zelatin za manje od 5 min sve gotovo, ova plava sada mi je ispala neverovatno ni naznake pucanju, precnik od 40 cm razoklagijala za sekund i mogla da prenosim na malom prstu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 26, 2010, 11:06:21 AM
rafo kod oklagijanja je najbolje premazati oklagiju glicerinom, cini mi se da je masha to negde rekla
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on February 26, 2010, 11:34:13 AM
Quote from: Tchi on February 26, 2010, 11:04:26 AM
ostavim kesicu zelatina da nabubri u 50ml vode 10-15 minuta, 100 gr fruktoze sa 20 ml vode se prokuva pola minuta, u to se doda kasika glicerina i sruci u zelatin rastopi i sve sruci u 900 gr prosejanog secera sve po minjinom receptu, malo se mesa, malo mesi sve u svemu bez cekanja na zelatin za manje od 5 min sve gotovo, ova plava sada mi je ispala neverovatno ni naznake pucanju, precnik od 40 cm razoklagijala za sekund i mogla da prenosim na malom prstu

:o :respect:

hvala tchi  :kiss1:. Ipak cu sa pokusajima da cekam beograd, ne znam gde bih ovde nasla glicerin  :think:, fruktoze verovatno ima.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 26, 2010, 11:44:05 AM
u apateki
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 26, 2010, 04:42:26 PM
Rafo, nisam iskusna fondanka, ali sam prvu i jedinu tortu radila sa Wiltonom. Da li si ga prvo zagrijala u mw? Ja sam stavljala gusitn umjesto prah secera, jer je tako recimo Bebel rekla da je bolje. Ovog puta cu prah secerom, jer gustina vise u kuci nemam, a ni za sta ga drugo ne koristim.
Meni se lijepo razvaljao, lako prebacio, jednio nisam znala one jastucice da sredim, valjda sto nisam imala strpljenja.
Danas pravim prvu dvospratnu, ako stignem, drugarici za rodjendan. Wilonom cu samo kruzice, kupila sam u poslasticarnici fondan, jer je Wilton prilicno bljak ukusa, tj sami secer. Ovaj je malo ljepsi.

Dmi,kako koju, sve iz kutije :lol:  Nase torte pravim sam za mali broj rodbine i prijatelja, inace  druga djeca uglavnom ne vole.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on February 26, 2010, 05:50:10 PM
Rafo, teorijski, po simptomima, mislim da si preterala sa prah šećerom.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 26, 2010, 09:14:34 PM
Jesmo li vec pricale o trikovima za prenosenje kad treba da postavite jednu na drugu?
I cime ih ucvrstite?
Sad gledam na yt stavljaju neke stapice( tube ) ali ne tako da gornju "nabodu" na donju tortu, nego samo valjda da bi ucvrstili donju. Sta ih drzi zajedno?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 26, 2010, 09:17:28 PM
Ja sam stavljala stapice za raznjice. Pobodem u donju i ostavim da viri jedno 3-4 cm gore da ide i u gornju tortu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 26, 2010, 09:24:00 PM
I ja sam ovako.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 26, 2010, 09:40:16 PM
ja sam kako mi rekla cici, kad sam prebacila fondan preko gornje odvojila sam je od podmetaca na kojem je bila sa koncem i samo prenela rukama
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Masha on February 26, 2010, 11:28:47 PM
zovite me del boj :turpija: red ogrlica, red fondana, red terapije :rofl:
rafo, najbolje da jos jedared probas sa wiltonovim, secam se one tvoje radne ploce, bilo vise prah secera nego fondana.
meni je kupovni neuporedivo laksi za rad od pravljenog zato sto je nekako gumast.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on February 26, 2010, 11:31:29 PM
Quote from: AnaK on February 26, 2010, 05:50:10 PM
Rafo, teorijski, po simptomima, mislim da si preterala sa prah šećerom.

Quote from: Masha on February 26, 2010, 11:28:47 PM
rafo, najbolje da jos jedared probas sa wiltonovim, secam se one tvoje radne ploce, bilo vise prah secera nego fondana.

:diva: :diva: :diva:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Summer on February 27, 2010, 08:13:45 AM
Quote from: Tchi on February 26, 2010, 11:04:26 AM
ostavim kesicu zelatina da nabubri u 50ml vode 10-15 minuta, 100 gr fruktoze sa 20 ml vode se prokuva pola minuta, u to se doda kasika glicerina i sruci u zelatin rastopi i sve sruci u 900 gr prosejanog secera sve po minjinom receptu, malo se mesa, malo mesi sve u svemu bez cekanja na zelatin za manje od 5 min sve gotovo, ova plava sada mi je ispala neverovatno ni naznake pucanju, precnik od 40 cm razoklagijala za sekund i mogla da prenosim na malom prstu

ovako  ;)

nemam neko iskustvo, napravila sam ukupno 3 fondan torte, ali uspele  :rofl:
od toga dve sa domacom smesom, jednu sa kupovnim fondanom. meni je nista lakse bilo napraviti tu domacu, oba puta se super razvlacila, bez pucanja, rukama sam je prenela na tortu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on February 27, 2010, 09:23:54 AM
Quote from: AnaK on February 26, 2010, 11:31:29 PM
:diva: :diva: :diva:

Dobro, dobro, znala si.  :-\ :kiss1:
Pa da pokusam onda jos jednom.  :turpija:
Ali meni je on i pri prvom uzimanju u ruke, i bez kontakta sa prah secerom, toliko tvrd da ne mogu ni da zamislim da moze lepo da se razmesi.  :rofl: Jel treba da bude toliko tvrd?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 27, 2010, 09:32:05 AM
Rafo, pa moras da ga omeksas, uvek je tvrd kad se izvadi iz pakovanja, ja ga zovem hladno oruzje :lol: . Fondan za Aleksinu tortu sam toliko mesila da bi se razmeksao da sam na kraju dobila bukvalno zuljeve na rukama. Onda sam pocela da koristim MW :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on February 27, 2010, 09:40:51 AM
 :rofl:

Znaci da ga nisam dovoljno mesila.  :innocent:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 27, 2010, 03:06:58 PM
Rafo, zagrij ga u mw 10 sec, pa ako treba jos deset da bude mlak. Onda se lakse razmuljava.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maripoza on February 27, 2010, 03:14:12 PM
Quote from: rafa on February 27, 2010, 09:40:51 AM
:rofl:

Znaci da ga nisam dovoljno mesila.  :innocent:

:o
I onda ja oftopikujem.   :-\    :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 27, 2010, 03:25:50 PM
Maxic, kako napreduješ?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 27, 2010, 04:25:17 PM
Vidjela si fotku. Kad bih imala strpljenja vjerujem da bi mi bolje islo. Ova torta juce mi je bila odlican experiment i vjezba. Ukapirala sam sta bih mogla da napravim ranije, tj koliko vremena mi treba za citav projekat. Npr kuglice, trakice i ostalo, treba da napravim mnogo ranije,mogu da stoje, a raditi ih na kraju je smor nad smorovima.Tortu treba takodje napraviti dan ranije , tako da fondanom radim sa zadovoljstvom , u cistoj kuhinji, bez prekida . Mnogo je lakse kad je covjek organizovan.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 27, 2010, 04:47:56 PM
Jeste, sve si videla ali odk ne probaš ne znaš.Tortu pravim uvek dan ranije da ona lepo odleži i da se stegne fil i onda uživam u dekoraciji.Ne znam koliko ranije mogu da se naprave kuglice zbog lepljenja.Isto moraš da vodiš računa da delove koje ćeš da savijaš ne možeš da praviš ranije jer će se osušiti i pucati kad ih budeš stavljala na zakrivljene površine.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 27, 2010, 04:59:20 PM
Sto se kuglica tice - to mi je najsvezije pa da odgovorim. Ja sam ih pravila jedno 4 dana ranije, iskoristila priliku sto je mama dosla da se poigra sa Aleksom, taman su mi se lepo stegle do petka kada sam ih stavljala na tortu. Nikakav problem nije za lepljenje bio jer sam koristila onaj lepak (fondan+voda u MW). Da je islo samo sa vodom bilo bi sigurno teze.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 27, 2010, 05:02:06 PM
Mislis da se nece lijepiti, ako ih napravim ranije, pa lijepim vodom? i ove sam lijepila vodom?
Te za presavijanje mi je ok da napravim poslednjeg dana,ali ovo kad ti je vec dosta pipavog posla, pa treba da rolas 200 kuglica :crazy:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 27, 2010, 05:03:18 PM
Evo Stacka kaže da će se lepiti ali lepkom, vodom sumnjam da bi htelo.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 27, 2010, 05:06:28 PM
Lepak= buttercream?
MM sad smislio da bi bilo dobro vaditi jednake krugove iz fondana, pa ih rolati, tako bi bilo jednako, a bez kalupa. Kako mu to nije sinoc palo na pamet?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 27, 2010, 05:08:02 PM
Nije to lepak, fondan, voda pa u MW samo ne znam tačan odnos.Možda i glista da se napravi pa da se iseče na jednake delove pa da se tako rola, samo što to sve mene mrzi da radim :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 27, 2010, 05:25:27 PM
Ja sam to otprilike stavljala, nisam imala meru koliko fondana koliko vode. Jedino sam ukljucivala minut na 350 stepeni.
Ovo sto tvoj muz predlaze Maxic je odlicna ideja, to je i meni palo na pamet samo su ove moje bile suvise sitne, ne znam cime bi ih vadila. Za krupnije sto da ne. :good:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 27, 2010, 05:29:46 PM
Za sitne je ono super stvar, samoj još da nabavimo :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 27, 2010, 06:23:01 PM
videla sam u cortu neke kao merice, krajickom oka nisam se udubljivala da bi znala nesto vise, ali deluje mi da bi bilo dobro za kuglice
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 27, 2010, 06:27:02 PM
Hm, nije loša ideja da se prave polulopte.Napuni se merica i poravna.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 27, 2010, 06:29:32 PM
to je kao merica kojom se zahvati, kao za sladoled samo manje i u nekoiko velicina...cini mi se bar da sam tako videla
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 27, 2010, 06:37:00 PM
Znam šta je, videla sam.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 01, 2010, 10:58:19 PM
http://www.torteco.com/index.php?page=shop.product_details&product_id=365&category_id=38&flypage=flypage-ask.tpl&option=com_virtuemart&Itemid=53 (http://www.torteco.com/index.php?page=shop.product_details&product_id=365&category_id=38&flypage=flypage-ask.tpl&option=com_virtuemart&Itemid=53)

http://www.torteco.com/index.php?page=shop.product_details&product_id=226&category_id=272&flypage=flypage.tp-ecommerce.tpl&option=com_virtuemart&Itemid=53 (http://www.torteco.com/index.php?page=shop.product_details&product_id=226&category_id=272&flypage=flypage.tp-ecommerce.tpl&option=com_virtuemart&Itemid=53)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 01, 2010, 10:59:54 PM
Ove prve sam uzela veceras, drugih nema.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 01, 2010, 11:01:18 PM
Biće, čim su ih stavili na sajt.Šta si još kupila?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 01, 2010, 11:05:15 PM
Ona devojka rece da ce roba realno stici tek za 2 meseca iako je najavljuju za april :(
Meni ocajnicki trebaju flomasteri ali ih nema ni kod njih ni u Eurowiltu.

Uzela jos razne boje, vanila extrakt, gum pastu (obe varijante) i one 4 u 1 pakovanju boje (braon i pastelne nijanse)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 01, 2010, 11:07:07 PM
ja kad sam zvala pre vise od mesec dana imali su te prve, ali mi se nisu svidele jer nisu ravna slova, a da ne pominjem cenu...pricaj, stacka, pricaj sta ima novo u pancevu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 01, 2010, 11:08:06 PM
aha vec si ispricala  :D pricaj sto ce ti flomasteri
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 01, 2010, 11:08:53 PM
Meni se svidjaju sto su takva a ako nadjem sutra u Eurowiltu i ova druga, verovatno cu uzeti i njih, pojma nemam. Idem da vidim sta sve imaju tamo. Najvise idem zbog cvecarskih zica.

U Pancevu nemaju nista novo, mi smo bili pre otprilike 3 nedelje i dosta toga je prodato a nove robe nema.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 01, 2010, 11:10:01 PM
Gum pasta im je malo skupa, ima Barvalo gum pastu i šalju Post expresom.A Wiltonov fondan je lošeg ukusa, svi to kažu koji su probali.
Meni se svidjaju ta prva slova.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 01, 2010, 11:12:17 PM
pogledaj u eurowiltu mozda imaju i ova http://www.wilton.com/store/site/product.cfm?id=4F56A02A-423B-522D-FEFFAF043009B1E0&fid=4F56A03A-423B-522D-F81353641C05D6B2 (http://www.wilton.com/store/site/product.cfm?id=4F56A02A-423B-522D-FEFFAF043009B1E0&fid=4F56A03A-423B-522D-F81353641C05D6B2) tu imas i slova i brojeve, a zavisi od cene kod njih po ovim dolarskim se isplati za 101 deo
definitivno ne planiras da pravis fondan?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 01, 2010, 11:13:36 PM
Znam da ima Barvallo, ali oni imaju samo u prahu varijantu. Ova ready to use mi treba jer ne mogu da experimentisem mnogo a trebace mi za vikend.
Cula sam da je Wiltonov fondan bljak, ovo pakovanje ( 4x 125 gr) sam uzela za neke detalje, ne za ukrasavanje citave torte.
Sad gledam cenovnik koji su mi slali iz Eurowilta, mozda ipak necu uzeti ta metalna slova, cena bar ova iz maila je 21.5 evro.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 01, 2010, 11:15:59 PM
Imaju nešto slično ovi u Pančevu, slična je i cena.Mnogo su veliki a kakvi su im ono brojevi od 1-8 :blink: gde im je 0 i 9?Već imam modli dosta nekih kojihima u ovom setu.Videću još.
Ne znam za fondan.Morala bih jednom da napravim pa da vidim razliku.Da li je tvoj imao sitne pukotine, jako sitne?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 01, 2010, 11:16:34 PM
Tchi, ovo je super, evo stavila sam na spisak bas cu da pogledam. Mada, realno mislim da se njima ne isplati da drze ovo po iole pristojnijim cenama, onda ne bi prodavali druge cuttere, svi bi uzimali ove.
Bas su bezobrazni sa cenama.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 01, 2010, 11:17:24 PM
Cici, 9 ti ne treba, okrenes 6 a za 0 stavis o :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 01, 2010, 11:17:55 PM
Quote from: stacka on March 01, 2010, 11:13:36 PM
Znam da ima Barvallo, ali oni imaju samo u prahu varijantu. Ova ready to use mi treba jer ne mogu da experimentisem mnogo a trebace mi za vikend.
Cula sam da je Wiltonov fondan bljak, ovo pakovanje ( 4x 125 gr) sam uzela za neke detalje, ne za ukrasavanje citave torte.
Sad gledam cenovnik koji su mi slali iz Eurowilta, mozda ipak necu uzeti ta metalna slova, cena bar ova iz maila je 21.5 evro.
Nisam se udubljivala u gum pastu samo znam da ima i mislila sam da je spremna.Metalna slova sačekaj da dodju u Torteco.Sigurno će ih biti.A i ova što si poručila su lepa.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 01, 2010, 11:18:56 PM
Quote from: stacka on March 01, 2010, 11:17:24 PM
Cici, 9 ti ne treba, okrenes 6 a za 0 stavis o :lol:
:-[ Mozak jok danas  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 01, 2010, 11:19:50 PM
zirafa jeste zato sto sam stavljala narandzastu iz prodavnice i malo braon wiltonove, plava sa wiltonovom bojom ni jednu, sad kad probam ponovo u cetvrtak ako uspe opet savrseno definitivno preporucujem
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 01, 2010, 11:22:01 PM
moguce da su te modle vece jer su cookie cutter
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 01, 2010, 11:24:52 PM
Ona devojka mi rece da potrazim u Bashti cvecarske zice, rece mi da je sajt bastadoo.com ali ne postoji tako nesto. Znate li o cemu prica?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 01, 2010, 11:25:57 PM
Kupila sam sve ali nikako da probam.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 01, 2010, 11:31:37 PM
Quote from: stacka on March 01, 2010, 11:24:52 PM
Ona devojka mi rece da potrazim u Bashti cvecarske zice, rece mi da je sajt bastadoo.com ali ne postoji tako nesto. Znate li o cemu prica?
Možda ima i Garden centar.One Wilton žice mi se ne svidjaju, srednja debljina je mnogo tanka i sve visi sa njih.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 01, 2010, 11:42:06 PM
Stacka, da li je to ovo http://www.basta.co.rs/ (http://www.basta.co.rs/)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 01, 2010, 11:47:30 PM
Imacu ja veceras milion pitanja... Pokusacu da napravim onaj marsh fondan. Svi kazu da je ukusniji od kupovnih i lako se pravi.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 01, 2010, 11:47:49 PM
Btw, drugarica je apsolutno odusevljena rodjendanskom tortom.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 01, 2010, 11:49:18 PM
Quote from: maxic on March 01, 2010, 11:47:30 PM
Imacu ja veceras milion pitanja... Pokusacu da napravim onaj marsh fondan. Svi kazu da je ukusniji od kupovnih i lako se pravi.

Kažu da jeste ali mislim da ga niko od nas nije pravio.Nema kod nas beli da se kupi.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on March 01, 2010, 11:52:16 PM
ovo je bas interesantno mesto
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 01, 2010, 11:52:46 PM
Pridruži nam se :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on March 01, 2010, 11:55:13 PM
Cici , mislim na Baštu :D , a nisam ja u tortama amater ( pa ni u fondanu :) )
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on March 02, 2010, 12:00:21 AM
Quote from: Finalina on March 01, 2010, 11:55:13 PM
Cici , mislim na Baštu :D , a nisam ja u tortama amater ( pa ni u fondanu :) )

..za razliku od vas ostalih pacera na temi :D :turpija:

ako si im rekla :rofl:

nisam mogla da odolim :lol::lol::lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on March 02, 2010, 12:03:14 AM
Quote from: :ph34r: on March 02, 2010, 12:00:21 AM
..za razliku od vas ostalih pacera na temi :D :turpija:

ako si im rekla :rofl:

nisam mogla da odolim :lol::lol::lol:
:cigla:  zavadjaš a? :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on March 02, 2010, 12:04:36 AM
aaaaj  :ces: .. a posle kazu da potpanjkova glava ne boli ...


:lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on March 02, 2010, 12:13:55 AM
ma sta rece? :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on March 02, 2010, 12:15:28 AM
Da li je marshmallow one penaste bele pombone, u stvari?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on March 02, 2010, 12:16:21 AM
jeste
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on March 02, 2010, 12:18:41 AM
Ja sam to negde videla, ali nemam pojma ni kad ni gde. Sad počinjem da gledam. Uživam da vas čitam :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on March 02, 2010, 12:23:47 AM
videla si pastu ili mislis na bombone?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on March 02, 2010, 12:49:38 AM
Bombone, valjda se sa njima nešto radi :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 02, 2010, 02:36:20 AM
Da one se tope sa par kasika vode i onda im se doda secer u prahu, mjesi ili zbucka u mixeru i ispadne fondan. Kazu da je super ukusa.

Moje dileme se odnose na velicine torti. Nekako mi glupo da trospratna bude niska , a ako uradim sve po mjeri bice to torta za 100 + zvanica. Razmisljala sam da jednu napravim domacu, a ostale americke... Onda se postavlja pitanje kojim redoslijedom da ih slazem i kako ce se to uopste sjeci. Domacu klinci nece jesti sto posto, ali bi mogli kuci da je ponesemo. Ne znam, razmisljam naglas. Imate li neku ideju?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 02, 2010, 06:59:46 AM
Cici to je to :clap:  Uopste nisam probala varijantu bez doo u nazivu sajta :clap:
Ladno je u Krnjaci, verovatno na pljucmetar od mojih :lol:
Nista, imacete danas izvestaj i odatle, kad budemo isli po Aleksu :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on March 02, 2010, 08:03:15 AM
Stačka, Baštu imaš i u Zemunu u Ugrinovačkoj.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: janavi on March 02, 2010, 08:54:35 AM
ne skapirah ni ja
kako nema kod nas bele marshmallow
ja kupovala
doduše u kesicama, kao bombone
ima samo bele
ima bele+roze
a ima i neke izuvijane, pa tri neke boje, te mi se nisu dopale, pa ih nisam posle kupovala
ja sam totalno navučena na marshmallow :mrgreen:
(još iz vremena kad sam bila klinka :-X :-[)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 02, 2010, 09:17:01 AM
Vidjala sam te izuvijane, plave, roze i žute ali bele ne.Merkator?Ili neka druga radnja?

Maxic, napravi našu tortu prema broju ljudi koji će je jesti.Obožavam visoke torte bile na sprat ili ne.Uvek može da se iseče tanko parče.Obično pečem od 5 korica plus fil, budu baš visoke.

Finalina podeli sa nama nešto što ne znamo na ovu temu :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: janavi on March 02, 2010, 09:22:57 AM
pa nemam pojma, rodić, idea, merkator, maxi, familija
to su radnje gde ja kupujem, tipujem na prve dve
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 02, 2010, 09:26:43 AM
maxic, predlog: donja americka, srednja nasa, a najmanja plazma odnosno neki drugi mleveni keks
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 02, 2010, 09:27:33 AM
Quote from: janavi on March 02, 2010, 09:22:57 AM
pa nemam pojma, rodić, idea, merkator, maxi, familija
to su radnje gde ja kupujem, tipujem na prve dve
Hvala, pogledaću sledeći put.Tamo idem i ja.
Title: Re
Post by: stacka on March 02, 2010, 09:53:31 AM
Hvala Pepi, Krnjaca mi je ipak mnogo bliza varijanta. :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 02, 2010, 10:01:52 AM
zicice sam videla ove http://www.kreativnihobi.com/index.php?page_id=123 (http://www.kreativnihobi.com/index.php?page_id=123) ne znam kakve su u prirodi i da li bi mogle da se iskoriste
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 02, 2010, 10:07:26 AM
Misliš ove  u bojama?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 02, 2010, 10:10:34 AM
aha
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Masha on March 02, 2010, 10:11:49 AM
ovo su one tanke zice oblozene nekim pufkastim materijalom, mnogo su savitljive.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 02, 2010, 10:14:48 AM
Ne može.Em su dlakave em su mnogo elastične.Cvećarske su se, bar meni, pokazale kao najbolje.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Despina on March 02, 2010, 10:52:29 AM
Quote from: :ph34r: on March 02, 2010, 12:00:21 AM
..za razliku od vas ostalih pacera na temi :D :turpija:

ako si im rekla :rofl:

nisam mogla da odolim :lol::lol::lol:
:lol: :lol: :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 02, 2010, 12:00:17 PM
Dakle 'vako - 101 cutter set imaju, cena je malo manje od 2000 din... sto i nije tako lose, ima zaista svakakvih oblika, dosta zivotinjica, slova, brojevi (onako na brzinu koliko sam mogla da pogledam).
Imaju od nekog drugog proizvodjaca (fmm sugarcrafts) kalup za pravljenje skoljkica u nizu i kuglica u nizu, uzela sam za kuglice, 9 mm (jedino tu velicinu imaju ali mislim da je i to ok). Cena je 1540 din.
Zice sam uzela da probam, bele, 25 komada - 190 din.
Wiltonove boje ne drze, Wiltonov fondan i gum pastu ne drze (imaju neku marku na B a nije Barvallo, mislim da je Balina :lol: )
Uzela neki set za pravljenje leptirica (opet nije Wilton nego neki PME arts & crafts), on je najskuplja stavka 1730 dindzi.
Imaju dosta toga, ali su zaista u odnosu na Torteco skuplji u proseku od 50-70% sto je van svake pameti.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 02, 2010, 12:08:39 PM
Bila si u Euroviltu?Kuglice u nizu :turpija: ipak nisam izlapela :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 02, 2010, 12:08:45 PM
super, ovo sam bas juce videla
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fbklynbrideonline.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2009%2F07%2F87.jpg&hash=3bef4b6530f5a2665b8a2b0537c4709ae5a382a4)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on March 02, 2010, 12:12:43 PM
Lepa je samo mi se ne sviđa što su letirići crni.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 02, 2010, 12:15:33 PM
Nisi, Cici, svaka cast :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 02, 2010, 12:16:41 PM
Sad mi je lakše :diva: :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on March 02, 2010, 10:46:12 PM
Jesmo li ovde pominjale penaste bombone, tj marshmallow? E, ako jesmo, videh danas u obližnjoj zdravoj hrani iste na merenje. 270 dinara je kilogram, pomešano je jedno 5 boja, uključujući i belu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 02, 2010, 10:49:33 PM
Cici kako odmjeravas kolika torta treba da bude po broju ljudi?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on March 02, 2010, 10:51:25 PM
sto vise ljudi veca torta :rofl: ...sorry maxic  :girl_haha: :kiss1: ... sad ce cici  :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 02, 2010, 10:52:42 PM
hahahhahahah. Placem :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on March 02, 2010, 10:53:42 PM
Dok ne dođe Cici... Ovo ej valjda neki poslastičarski standard :)

QuotePrilikom planiranja venčanja, rođendana i drugih svečanosti, potrebna količina torti ili kolača se računa prema sledećim standardima:

    * Voćne torte: potrebna količina je 120gr po osobi
    * Čokoladne i ostale torte: potrebna količina je 100gr po osobi
---
U slučaju da su gosti većinom manja deca (rođendani i sl.), gorenavedene količine treba smanjiti za 10-20gr po osobi, zavisno od ostalog posluženja

http://www.cakeverdi.rs/pitanja_i_odgovori.html (http://www.cakeverdi.rs/pitanja_i_odgovori.html)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 02, 2010, 10:57:39 PM
 Tnx
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: janavi on March 03, 2010, 07:26:31 AM
Quote from: AnaK on March 02, 2010, 10:46:12 PM
Jesmo li ovde pominjale penaste bombone, tj marshmallow? E, ako jesmo, videh danas u obližnjoj zdravoj hrani iste na merenje. 270 dinara je kilogram, pomešano je jedno 5 boja, uključujući i belu.
tnx, to je dž
pošto jedna kesica od 100 ili tako nešto grama ne košta manje od 100 din

ja ne ulazim u te radnje, pa zato i ne znam :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on March 03, 2010, 08:07:12 AM
E ova ti je u prolazu iza banke :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 03, 2010, 09:07:08 AM
maxic, ona moja torta je otisla za desetoro dece i 20-30 odraslih, dole je 26 cm cetiri kore, gore mala plazmica 13-14 cm, ostalo je jako malo
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 03, 2010, 10:36:41 AM
Zavisi ko seče tortu.Da je ja sečem ni tri velike nam ne bi bile dosta :lol: A ove u igraonici seku parčiće taman da se njima otruješ :rofl: Obično imam jednu 28cm ali baš visoku i jednu otprilike 35x25cm I vrlo malo vratim kući, bude oko 35 dece i bar toliko odraslih.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on March 03, 2010, 12:15:22 PM
ova torta izgleda kao u vreme najezde insekata  :no: :stop:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 03, 2010, 12:17:31 PM
Koja torta?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 03, 2010, 12:26:32 PM
misli na leptiric tortu, meni bas lepa  :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 03, 2010, 12:27:50 PM
Aaaaaaaaaa :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on March 03, 2010, 12:50:37 PM
Quote from: cici on March 02, 2010, 09:17:01 AM
Finalina podeli sa nama nešto što ne znamo na ovu temu :)
'oću :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on March 03, 2010, 12:53:41 PM
Quote from: Glitter on March 03, 2010, 12:15:22 PM
ova torta izgleda kao u vreme najezde insekata  :no: :stop:
Bas vala , jedino je dobra da se hvalis pred komsilukom kako si vest  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on March 03, 2010, 02:39:49 PM
Evo nekih saveta:

http://www.piece-a-cake.com/how-to-make-fondant.html (http://www.piece-a-cake.com/how-to-make-fondant.html)

http://www.cake-decorating-corner.com/kids-birthday-cake.html (http://www.cake-decorating-corner.com/kids-birthday-cake.html)

http://www.streetdirectory.com/food_editorials/pastry/cakes/fondant_cake_decorating_tips.html (http://www.streetdirectory.com/food_editorials/pastry/cakes/fondant_cake_decorating_tips.html)

http://cakesandkids.blogspot.com/2009/06/fondant-tips.html (http://cakesandkids.blogspot.com/2009/06/fondant-tips.html)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 03, 2010, 02:52:19 PM
meni je bas slatka ova leptir torta.
Moram prvo prebrojati goste, mada nesto mislim u najbrojnijem slucaju nece biti vise od 40-tak. Obicno djecu roditelji dovedu i odu, poneko se vrati dok se jede torta. U subotu slavimo rodjendan, u petak je poslednji dan skole pred proljecni raspust, prosto nemam ideju koliko bi djece moglo da bude.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 03, 2010, 03:08:16 PM
Ako praviš na tri sprata mislim da će biti dovoljno.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 03, 2010, 03:15:41 PM
Hvala Pepi :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 03, 2010, 04:55:13 PM
Tnx Pepi
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on March 03, 2010, 06:27:25 PM
Moram ozbiljno da se ponovim sa sekacima  :)
Cvecarske zice mi je narucila komsinica cvecarka, mislim da sam pakovanje od 1 kg platila 800 din, a u pakovanju ih ima koliko hoces, bar tri godine sam mirna  :)
Sta sam jos htela  :think: ah da, da vas ohrabrim da probate da pravite fondan, stvarno je jednostavno. Zbog ukusa, a kazu da je tako bela boja belja, ja stavljam i kasicicu ekstrakta od vanile, stavljam i dve kasicice biljne masti koju uspesno menja i 1 kasicica obicne masti i 1 kasicica margarina ili samo jedna kasicica tvrdog margarina. Sve cesce upotrebljavam fruktozu umesto glukoze, gotovo da je isto, a fruktoza se lakse nalazi.

Uvek stavim mrvicu vise zelatina jer od njega zavisi elasticnost.

E da, flomastere uspesno improvizujem tako sto cackalicu obmotam cvrsto sa vrlo malo vate, potopim u alkohol pa onda u boju.

Bas ste se raspisale, nisam sve pohvatala ...  :bighug:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 03, 2010, 07:07:01 PM
zumbulice  :clap:  popravila racunar  :bighug:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on March 03, 2010, 07:23:48 PM
Jesam, ali kupujemo novi ovih dana....
Bas smisljam kako da te hvalim, odusevljena sam tvojim umecem i rezultatom  :bighug:
Pade mi na pamet, ako ti trebaju cvecarske zice, poslacu ti da ti se nadje(zatrebace kako si krenula sa tortama), mislim da ce MM uskoro u vas kraj.  :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 03, 2010, 07:28:24 PM
ma nemoj da ga cimas, mogu i ja da skoknem do eurowilta nego me nekako mrzi, sutra pravim kosulja tortu muzu za koju mi ne treba i mislim da do aprila kad palaniram za koleginicinog sina necu nista, ako ne smislim neki razlog  ;D bas mi drago da ti se svidja maksina toritica
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 03, 2010, 07:29:22 PM
Zumbulice, welcome back :bighug:

Nasla sam OVO (http://www.cakecentral.com/cake-decorating-ftopict-654103.html) i odusevila se. Zaista ima svega i svacega.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 03, 2010, 07:35:17 PM
super je, sve na jednom mestu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 03, 2010, 08:56:41 PM
Extra Stacka, sacuvala!!!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 05, 2010, 04:17:22 AM
Napravila sam prvi fondan pjeske. Vrlo je jednostavno, mutila sam onim stojecim mixerom, vjerujem da bi moglu i u pekari da se mucka. U subotu cu imati premijeru, da vidim kako se razvlaci, ovako djeluje sasvim ok.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on March 05, 2010, 07:42:55 AM
MOže u pekari, ja tako radim.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 05, 2010, 07:42:55 AM
bravo maxic  :clap:
cici, za sitne pukotine, potvrdjujem nema ni jedne, samo mi je kolir pukao kad sam ga presavila na pogresnu stranu pa na drugu, sledeci je bio ok
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 05, 2010, 07:43:20 AM
ja ga mesim minut-dva bude super
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 05, 2010, 07:45:21 AM
'el mogu da dodjem ovde i da kazem "Ybm ti gum pastu i ko je izmisli" i da produzim a da me ne pitate za detalje :crycry: :crycry: :crycry: Odlepila sam sinoc, o - dle - pi - la! :crazy:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 05, 2010, 08:53:57 AM
sta bi?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Masha on March 05, 2010, 08:59:00 AM
stacka, jel za nasu tortu :o ?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on March 05, 2010, 09:27:44 AM
 :o Stacka  :crycry:
Sta ce ti gum pasta? Ja je izbegavam, jos je nisam savladala pa se ne bavim mnogo cvetnim dekoracijama i finim sitnim stvarima. Po mom iskustvu, razvija se mnogo tanje od fondana, gotovo kao papir, oblikuje savrseno, ali mi je problem da zadrzi oblik bez dobre potpore. A lepljenje  :crycry: Brrrr....
Pravila sam je par puta, nekad bude fenomenalna, nekad se sva rasipa....
  :bighug:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on March 05, 2010, 09:40:42 AM
Nemojte da se ljutite moram da pitam
zasto je taj fondan toliko popularan?  :bezi:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 05, 2010, 09:49:09 AM
Zato što može da se izvede mnogo maštovitijia torta nego sa šlagom.Veće su mogućnosti.

Meni deluje privlačno ta gum pasta.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on March 05, 2010, 09:51:55 AM
Ma cista estetika, lepo se boji, pruza mnogo vise mogucnosti za kreativnost .... i tako. Evo ti  :bighug:
Mada sam ga ja na pocetku shvatala kao nasilje i atak na ukus torte. Onda sam se izvestila da sav krem i slag smestam ispod fondana, a fondan i ne mora da se jede.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on March 05, 2010, 09:53:41 AM
thanx
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 05, 2010, 09:56:39 AM
Quote from: Zumbulica on March 05, 2010, 09:51:55 AM
Mada sam ga ja na pocetku shvatala kao nasilje i atak na ukus torte. Onda sam se izvestila da sav krem i slag smestam ispod fondana, a fondan i ne mora da se jede.
I dalje ga dožovljavam tako i ne jedem ga.Još nisam probala da smestim šlag ispod njega.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on March 05, 2010, 09:59:44 AM
to me je bas zanimalo, deluje mi nekako kao oklop koliko god da je lepo uradjeno :flower:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on March 05, 2010, 10:01:15 AM
Quote from: MissL on March 05, 2010, 09:40:42 AM
Nemojte da se ljutite moram da pitam
zasto je taj fondan toliko popularan?  :bezi:
'ajd prvo na lazanje pa  ces i fondan da savladas  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on March 05, 2010, 10:02:16 AM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on March 05, 2010, 10:03:32 AM
Quote from: MissL on March 05, 2010, 10:02:16 AM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Zagrlila si me,to mi je dovoljno  :crazy:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on March 05, 2010, 10:06:34 AM
:lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on March 05, 2010, 10:09:26 AM
Quote from: cici on March 05, 2010, 09:56:39 AM
I dalje ga dožovljavam tako i ne jedem ga.Još nisam probala da smestim šlag ispod njega.
Cici, obicno pravim neke torte sa kremom pa preko krema sloj slaga, tj. slatke pavlake. Pola biljne, pola mlecne i bude super cvrsta. Ono sto bi islo preko torte  dodam izmedju korica. Cak i vocne kremaste torte prekrivam fondanom. Korice su mi uvek malo suvlje da upiju visag vlage ako je ima, odstoji u obavezno u kalupu u frizideru preko noci i bude bas kompaktna. Ako je izmedju korica ipak previse kremasto onda za vocne torte ispecem obican biskvit i iskrojim lentu kojom oblozim kalup sa strane.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 05, 2010, 10:12:48 AM
ni ja ga ne jedem, mada neka dece vole, meni jedan mali pojeo sve zvezdice na cackalicama, bio je sav plav
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on March 05, 2010, 10:13:39 AM
Ne jedem ni slag , kakve to veze ima, bitna je torta  :girl_blum:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 05, 2010, 10:15:28 AM
Quote from: Zumbulica on March 05, 2010, 10:09:26 AM
Cici, obicno pravim neke torte sa kremom pa preko krema sloj slaga, tj. slatke pavlake. Pola biljne, pola mlecne i bude super cvrsta. Ono sto bi islo preko torte  dodam izmedju korica. Cak i vocne kremaste torte prekrivam fondanom. Korice su mi uvek malo suvlje da upiju visag vlage ako je ima, odstoji u obavezno u kalupu u frizideru preko noci i bude bas kompaktna. Ako je izmedju korica ipak previse kremasto onda za vocne torte ispecem obican biskvit i iskrojim lentu kojom oblozim kalup sa strane.
Hvala, predpostavila sam da je tako.Moraću da probam.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 05, 2010, 10:15:52 AM
Najviše volim šlag.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 05, 2010, 10:19:35 AM
Quote from: Masha on March 05, 2010, 08:59:00 AM
stacka, jel za nasu tortu :o ?


Nije Masho, vasa ce biti savrsena :kiss1:

Malte ne svi tutorijali na netu kazu da je gum pasta mnogo bolja za oblikovanje figurica jer se lakse oblikuje i brze se steze ali evo ja sam zivi dokaz da to nije istina.
Gum pasta se lepi, boja se mnogo teze prima i sto je najtragicnije u citavoj prici jednom kada se stegne (a steze se brzo) posle nema preoblikovanja, pravac kanta. :crycry:

Prvu sam probala od fondana, moja greska je bila sto nisam sacekala da se dovoljno stegne, onda sam uzela Wiltonovu gum pastu koja je ako mene pitate shit, pa sam na kraju probala i kombinaciju pola pola (fondan / gum pasta) i to sam bacila  :'(

Sad cu ponovo da se vratim na fondan i da budem malo strpljivija... imam fore do naredne subote da napravim kako treba :crycry:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Despina on March 05, 2010, 01:57:28 PM
Quote from: MissL on March 05, 2010, 10:02:16 AM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

ti si skroz sasava :rofl: :rofl: :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 05, 2010, 02:30:34 PM
stacka, umesto markera za pisanje videla sam na wiltonu da ima neki gel, ne znam da li ga imaju, meni ce trebati za spajdermena za mesec dana
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 05, 2010, 02:51:42 PM
Jednom sam radila sa nekim gelom za pisanje, nije bio Wilton, ništa odvratine nisam videla.Probajte prvo sa strane da vidite koliko se tegli.Ovo je bilo odvratno, teglio se kao žvaka.Koristila sam ga za mrežu Spajdermena i uopšte se nije osušilo.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 05, 2010, 03:12:30 PM
mrezu mislim da uradim od crnog fondana i da ostavim na celofanu da se susi, dal ce da uspe? a gel sam mislila da crtam po kostimu sare
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 05, 2010, 03:24:49 PM
A sto smo se primile na fondan, haos. Obozavam vas!!!
Wilotonov gel, ako mislimo na isti nije los za ispisivanje, milism da ne bi trebalo da se tegli. Flomasteri mi djeluju bolje za neke pipavije rabote.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 05, 2010, 03:25:36 PM
Što ne bi uspelo, samo zavisi gde ćeš da je staviš, ako si planirala na ravno ok, ako nisi onda će da popuca.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 05, 2010, 03:39:27 PM
na ravno, a primila sam se, za 15 dana ponovo, sveki je rodjendan  :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 05, 2010, 04:12:08 PM
:rofl: Šta će njoj Spajdermen :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 05, 2010, 04:19:52 PM
ma nije njoj spajdermen, njoj cu neku masnu  :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 05, 2010, 04:31:11 PM
Sad je gotovo, rekla si da je njoj rodjendan :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 05, 2010, 04:47:46 PM
Tchi :rofl: za sveki i spajdermena.

Ja sam probala ovako kako je Zumbulica rekla, bolje je svakako nego cackalicom. Nadam se da ce flomastere dobiti uskoro, tako mi nekako najsigurnije. Neko je pominjao na Minjinom forumu cini mi se Wiltonov gel isto se zalio :(

Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on March 05, 2010, 06:08:03 PM
Quote from: cici on March 05, 2010, 02:51:42 PM
Jednom sam radila sa nekim gelom za pisanje, nije bio Wilton, ništa odvratine nisam videla.Probajte prvo sa strane da vidite koliko se tegli.Ovo je bilo odvratno, teglio se kao žvaka.Koristila sam ga za mrežu Spajdermena i uopšte se nije osušilo.
Isto iskustvo imam sa nekim kupljenim na Kalenic pijaci.
Tchi, ja sam skoro od tankih trakica od fondana pravila golove za tortu, osusilo se za par sati bilo je tvrdo kao kamen. Jedino sto je tesko od fondana izvuci bas tanke tracice. Za to napravim rojal masu (ja to otprilike; malo belanceta, koju kap vode, koju kap glicerina, malo limunovog soka, moze i ne mora - mikserom mutim na najmanjoj brzini sa secerom u prahu), u jedva zagrejanoj, odskrinutoj rerni osusi se brzo, ali je veci rizik da ce puci nego fondan. Uhh, opet sam komplikovana  :)

Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on March 05, 2010, 08:52:09 PM
a da li bi fondan mogao da se tanji i seče na tračice na onoj mašinici za rezance? Samo teoretišem  :-[
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 05, 2010, 09:42:11 PM
Quote from: AnaK on March 05, 2010, 08:52:09 PM
a da li bi fondan mogao da se tanji i seče na tračice na onoj mašinici za rezance? Samo teoretišem  :-[

Bi, tako radi Edna ili neka od  YT fondanki.
Meni stvarno jos samo masina za rezance fali, pa da bukvalno nemam gdje da kasiku odlozim u kuhinji. Mrzim sve te aparate po radnim povrsinama, a jos vise mrzim da mi cupe u garazi, i kupe prasinu. Ali ko ima i pravi rezance, to je extra. Bas sam nedavno gledala na YT.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on March 06, 2010, 02:46:18 AM
Quote from: maxic on March 05, 2010, 09:42:11 PM
Bi, tako radi Edna ili neka od  YT fondanki.
Meni stvarno jos samo masina za rezance fali, pa da bukvalno nemam gdje da kasiku odlozim u kuhinji. Mrzim sve te aparate po radnim povrsinama, a jos vise mrzim da mi cupe u garazi, i kupe prasinu. Ali ko ima i pravi rezance, to je extra. Bas sam nedavno gledala na YT.

ja vidala tu masinicu u radnji i bas sam se pitala ko to pa ovde razvlaci rezance :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 10, 2010, 01:15:17 AM
gledam ovo

nas trio bi mogao komotno na ovako nesto

http://tlc.discovery.com/videos/ultimate-cake-off-griffith-observatory-full-episode.html (http://tlc.discovery.com/videos/ultimate-cake-off-griffith-observatory-full-episode.html)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 10, 2010, 01:06:10 PM
Ne vidim video, ali sam našla na Youtube.Valjda je isto.
Ultimate Cake Off - Griffith Observatory Cake (http://www.youtube.com/watch?v=L8g9sjgQxkw#normal)

Fali nam par sitnica za ovaj projekat, a ni nemamo zainteresovanog kandidata :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 10, 2010, 01:12:34 PM
ja sam htela muzu za rodjendan globus, ali nisam mogla da rizikujem za zelenom prah bojom
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 11, 2010, 01:31:41 PM
stize mi torteco posiljka u subotu happy, happy :dance1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 11, 2010, 01:39:17 PM
Al' si se navadila :lol:

:clap: Javi šta si uzela.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 11, 2010, 01:46:56 PM
ovo (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fecx.images-amazon.com%2Fimages%2FI%2F3166HTAPF7L.jpg&hash=2f0c5bc80ff2c3ddeb29bae902215e93fc44558a), kesu sa 2 okrugla nastavka, jos 4 bojice i srebrni puder, sledeci vikend 2 torte i proba spajdermena
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 11, 2010, 01:52:34 PM
Super :clap:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 11, 2010, 01:59:26 PM
a kako si mislila da radis sa time, ja mislim da stavim malo boje u gotovi icing u tubi i da time spricam pravo liniju ili loptice
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 11, 2010, 02:03:41 PM
Ja planirala da utisnem sare u fondan pa po njima pravim zmijice. Nisam se mnogo udubljivala u problematiku, taj prvi put je bilo daj sve sto mi je lepo na oko a da li cu nekad koristiti nije mnogo vazno :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 11, 2010, 02:14:23 PM
ja sam te zmijice mislila icingom da ucrtavam, ne verujem da ce da pali ako zagrejem fondan pa probam da ga istiskam kroz kesu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on March 11, 2010, 07:31:40 PM
Videla sam juče najavu za neku emisiju o fondanu, sad ne mogu da se setim na kom kanalu  :wall: Na njoj neki tip ukrašava neku belu tortu sa crnom bojom. Boli glava. :nesvest: Mislim da je bio History, njega sam uglavnom gledala sinoć...
Vrebaću pa ako vidim ponovo reći ću vam kad je.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 11, 2010, 07:34:14 PM
Moguce da je Discovery Travel & Living. Tamo ima emisija o nekom tipu koji pravi torte, nikako da uhvatim i pogledam.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 11, 2010, 07:39:18 PM
Ovo može sa buter kremom, sa šlagom, sa gotovim ajsingom.Istopljeni fondan mislim da ne bi moglo.Ovo sasvim lepo izgleda na torti ukrašenoj jako ulupanom slatkom pavlakom ili šalgom.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 11, 2010, 08:41:30 PM
Samo da vam kazem da sam se prijavila za cas ukrasavanja torti, ove nedelje u Micheal's-u Fondanski casovi otkazani, nije se prijavilo dovoljno ljudi, a i ovaj visi o koncu. Hocu da naucim kako da izravnam tortu lijepo, i nadzidzam buttercream-om
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 11, 2010, 09:05:10 PM
Super :clap:
Koliko časova ima i koja je cena kursa?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 11, 2010, 09:08:28 PM
to je cake boss subotom je ne secam se u koliko sati ni ja nikako da uhvatim
maxic, super, ja ni sto godina da ucim ne bih je izravnala...a kako mislis nadzidzas buter kremom, mislis piping? e zene, a sta je kompresor danas me pitala zena iz torteca da li imam kompresor?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 11, 2010, 09:10:20 PM
Kompersor je za farbanje.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 11, 2010, 09:11:04 PM
Ima 4 jedan sam propustila, bio prosle nedelje,  mislim da trae 2.5 -3 sata( to nisam zapamtila ) $25 po casu. znaci 4 casa 100 dol. Sad razmisljam da li da idem na prvi ili drugi nivo odmah. Nisam ja neka talentovana ni strpljiva, da odmah uskacem na br. 2 ali znam da ti kursevi svi pocinju od onog najsonovnijeg, znaci ocekuje se da tortu nikad u zivotu ni vidio nisi. Jos cu otici da se raspitam, blizu mi je kuce a idu nedeljom jedan za drugim.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 11, 2010, 09:14:11 PM
to je bas lepo, ali mislim da toga ovde nema
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 11, 2010, 09:14:24 PM
Quote from: cici on March 11, 2010, 09:10:20 PM
Kompersor je za farbanje.
cega?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 11, 2010, 09:16:28 PM
Pa torte :lol: Šlagirane ili fondanirane.
Ima kod ovih u Euroviltu kursevi, ili sam opet nešto umislila :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 11, 2010, 09:17:03 PM
Quote from: Tchi on March 11, 2010, 09:14:11 PM
to je bas lepo, ali mislim da toga ovde nema
Drzi zena casove i ovde. Zove se Rada, organizuje se preko Eurowilta. Postoji 3 vrste kurseva, jedan je ukrasavanje slagom, drugi rad sa fondanom, treci je pravljenje cvetova.
Sat je 10 evra. Sa fondanom se radi 6 sati u jednom danu, pravljenje cvetova je u dva dana, po 5 sati.
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 11, 2010, 09:22:30 PM
Mnogo je skupo.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 11, 2010, 09:23:06 PM
Go for it, Stacka.
Ja mislim da je to bas jedan lijep hobi. Ja znam da necu nikad parviti foto aparate i gitare, realno nisam talenat, ali ovo igranje mi je bas zabavno.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on March 11, 2010, 09:27:45 PM
Stacka dobro zvuči.  :)
Tchi, jeste Cake boss  :), baš ću da gledam.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 11, 2010, 09:35:16 PM
6 sati ispadne prilicno skupo, a sta ce ti rada kad imas ednu...uz to blizis se kraju kako ces da stojis tih 6 sati
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 11, 2010, 09:53:23 PM
Sto da stojim? Ja sve sem samog prebacivanja radim na sedeci :lol:
Najveci problem mi jeste to sto se blizim kraju sto se trudnoce tice i svesna sam da je 6 sati u cugu nemoguca misija. Inace bih otisla. Generalno, mene vise zanima pravljenje cvetica nego ovaj za fondan, sto ti kazes tu je Edna za osnove :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 12, 2010, 08:58:46 PM
jel video neko skoro negde jednokratne tacne one srebrne, sad sam trazila u merkatoru nema
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 12, 2010, 08:59:47 PM
Kupujem uvek u Eriksonu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 12, 2010, 09:04:14 PM
to mi daleko da zapucam, radije cu plasticnu, imam jednu keramicku, treba mi druga u isto vreme...mada lepse mi na tim jednokratnim
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on March 12, 2010, 09:06:05 PM
Videla sam modle za brojeve u SuperVeru, 4 cm su velike, 445 dinara npr.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 12, 2010, 09:07:43 PM
Hvala, to je dobra cena.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 12, 2010, 09:09:00 PM
to je odlicna cena, ali cu se suzdrzati ne trebaju mi do sledece godine
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on March 12, 2010, 09:30:29 PM
Zaboravih da kažem da su za plastelin, tj. plastične  :-[
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 12, 2010, 09:32:56 PM
Nije bitno.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 12, 2010, 09:48:18 PM
zvala sam tetku iz unutrasnjosti da mi posalje po sestri, ona zna gde tamo ima, ne mogu da se lomatam i trazim po gradu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: jel on March 12, 2010, 11:35:49 PM
sta je fondan  :blink:
prosle godine sam sa drugaricom napravila Zoji tortu za rodjis i preko stavila neku smesu od zelatina i sl
koju smo bojile jestivim bojama
malo smo se raspale dok smo razvukle i  sve to razmesile
jel to ovo, kao na slici
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 13, 2010, 09:15:39 PM
Jel, meni ovo lici na fondan ali ne znam da li u njega ide zelatin ili ne. :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 13, 2010, 10:15:47 PM
ide zelatin
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 14, 2010, 06:10:50 PM
stacka, super ti je logo  :good:
jel mozes da mi kazes koju si boju koristila za onu srce tortu?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 14, 2010, 06:32:57 PM
Thanks, smuckala ga na brzinu u PSP-u dok mi devojka koju sam angazovala ne odradi sve sta treba.
Sto se boje tice, Wiltonova - Ivory, uzela je u Tortecu, mnogo mi se dopada.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 14, 2010, 07:04:12 PM
nisam znala da je ivory tako tamna, mislila sam da si nesto sama smuckala od drugih boja, pokusacu da stavim truncicu braon i truncicu zute mozda mi uspe
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 14, 2010, 07:48:07 PM
Ja sam stavila dosta boje, realno ona nije bas toliko bez ali sam ja htela da bude ova nijansa :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 15, 2010, 05:05:50 PM
nije mi stigao puder iz torteca  :( izgleda da je mnogo bolje narucivati mailom
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on March 15, 2010, 05:13:35 PM
Tchi, ako posaljem zice  :girl_haha: poslacu ti i koju tacnu sa kutijom da ti se nadje, ponosna sam na tebe  :girl_in_love:

Kad sam vec ovde da vas pitam:  nabavljam standardne kutije sa podmetacima, nesto velikih kutija i nesto kutija za okrugle torte, ali nigde nisam nasla kutije za visoke torte, uvek ih isporucujem u poluzatvorenoj kutiji. Kako se isporucuju visoke torte?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 15, 2010, 05:32:26 PM
zumbulice  :kiss1: ti si srce, ali stize mi pet podmetaca ovih dana, za moje potrebe dosta, a zicice za neku drugu priliku kad se nas dve vidimo, nemoj da mucis S.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 15, 2010, 05:46:03 PM
Ne znam, nisam to ni videla.Visoke kutije, mislim.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: jel on March 15, 2010, 05:56:03 PM
ako je to to sto je i na Zoja torti onda duplo  :clap:  :clap:
za taj fondan stvarno treba uraditi ruke, bicepsi, tricepsi  ;)
Title: Re
Post by: stacka on March 15, 2010, 05:56:53 PM
A gde se uopste nabavljaju te kutije? :-[
Prethodnih godina kada smo narucivali torte nikad ih nismo dobili u kutiji a ni ja ove koje sam radila nisam pakovala u njih :-[
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on March 15, 2010, 06:15:27 PM
Stacka, ja nabavljam .... tj. posaljem MM,  negde prema Zelezniku, potrazicu telefon od te firme. Uzimam te standardne po 50 kom sa podmetacima, mislim da ne moze manje i po 25 velikih i za okrugle torte. Koliko se secam, standardna i podmetac su negde oko 80 din bez PDV-a. One su za neku srednju cetvrtastu tortu koja ne ide mnogo u visinu. Imam jos malo od njih, okruglih vise nemam pa cu uzimati u skorije vreme. Mozemo da se organizujemo da ti posaljem par komada (ili svih 50 kako si krenula  :clap:), samo da vidim kad cu ja da ih nabavljam.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 15, 2010, 06:48:36 PM
zumbulice, bas se razmisljam nikako da vidimo tvoje torte, a S. kaze da si ti najbolja kuvarica na svetu  :) ako mozes postavljaj da pokupimo neke ideje
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on March 15, 2010, 06:55:51 PM
Posle vas nema sanse da se brukam  :-\
Salim se, postavicu kad sredim kompjuter. Nisam mnogo odmakla od vas, nekako sam se zasitila i bas mi je tesko da nadjem inspiraciju, cesto samo otaljavam. Da i ne pominjem da svoje najbolje torte nisam slikala.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 15, 2010, 07:00:51 PM
Bilo bi super da organizujemo neku zajednicku turicu. :clap:
Nema sanse da ce meni trebati svih 50, ja kad udjem u deveti prestajem na neko vreme da se bavim ovim.
Za sada imam 3 najavljene u aprilu, planiram jos jednu za firmu pocetkom maja za 5. godisnjicu kako sam tamo zaposlena i posle toga mozda neku za moj rodjus, ako se pre toga ne porodim :girl_haha:
Znaci meni plafon u narednom periodu 5-6 :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 15, 2010, 07:44:19 PM
Meni rekla teta iz poslasticanice gdje kupujem fondan da se pazljivo prenosi u visokim kutijama pa se kutija stavi na ravno u kola, pa se bdjije u putu.
Druga varijanta je da se kupe postolja, metalna cini mi se, sa nekim bodljama, za ojacavanje, kad se slazu jedna na drugu, precnika koliki je i pleh, kazu ne moze da mrdne, bude valjda teska.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on March 15, 2010, 08:02:06 PM
Ja sam kutije ranije kupovala u nekoj firmi u MML, na Smederevcu, kad se prođe Jugopetrolova pumpa, još 100m sa desne strane, bili su baš povoljni. Nisam poslednjih 1,5 godina bila, pa ne znam šta imaju, ali sko nekog interesuje iskopaću broj...
Takođe, na Zrenjaninskom putu 156v, firma Leros ima svašta, samo ne znam da li može za fizička lica...
http://www.leros.rs/ (http://www.leros.rs/)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on March 15, 2010, 08:04:40 PM
Maxic, ucvrstim ja uvek dovoljno tortu i sve detalje, ne brinem se da ce nesto da otpadne (osim po koja zvezdica sa zice  :girl_smile:), ali ne mogu da nadjem te kutije za visoke torte, ustvari nemam predstavu kakve su. A nesto mi bezveze da isporucujem gole torte nezasticene od npr. prasine. Kad je moguce do neke visine obmotam celofan ili foliju.

Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 15, 2010, 08:24:04 PM
Pepi, ako budes nasla broj plz ostavi. Ta Jugopetrolova pumpa nam nije mnogo daleka, ako rade popodne, mogla bih da skocim da vidim sta imaju ovih dana.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on March 15, 2010, 08:33:15 PM
Stačka, izvoli ...
Morava
Bulevar Kralja Aleksandra 636a
011/3472-129
Tamo sam kupovala kutije, podmetače, korpice za minjone, ukrase...
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 15, 2010, 08:36:28 PM
Srce si, hvala puno :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 15, 2010, 10:21:21 PM
zumbulice, mozda mozes sa dosta celofana i heftalicom, ako ne nadjes kutije
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on March 15, 2010, 10:27:56 PM
Tako nekako i radim. Pepi, hvala i od mene, bas cu da pozovem da vidim sta oni imaju  :flower:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on March 16, 2010, 09:25:56 AM
nema na čemu  :kiss1:
Nisam skoro bila, ne znam šta sada imaju...
A evo još nekoliko linkova za podmetače i kutije, možda nekome zatreba....
http://www.bmp-dekor.com/sr/podmetaci.html (http://www.bmp-dekor.com/sr/podmetaci.html)
http://www.macediv.co.rs/index1.html (http://www.macediv.co.rs/index1.html)
http://www.newprint.co.rs/start/kutije_za_kolace.html (http://www.newprint.co.rs/start/kutije_za_kolace.html)
http://www.alfapack.rs/kutije/kartonska_ambalaza_kutije.php (http://www.alfapack.rs/kutije/kartonska_ambalaza_kutije.php)
http://www.avisdoo.com/avisdoo/srpski/asortiman_ssi.php (http://www.avisdoo.com/avisdoo/srpski/asortiman_ssi.php)
http://www.miplast.co.rs/index.php?f=proizvodi&pf=ka (http://www.miplast.co.rs/index.php?f=proizvodi&pf=ka)
http://www.stojicgrafika.rs/proizvodi/kipambalaza/kutijekolaci.htm (http://www.stojicgrafika.rs/proizvodi/kipambalaza/kutijekolaci.htm)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on March 16, 2010, 09:37:28 AM
Da vas pitam. Pomenula mi maxic da Wilton ima tzv. poured fondan, u koji se mafini i cupcakes mogu umakati. Ima li toga kod nas?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on March 16, 2010, 09:46:50 AM
To mu dođe nešto kao tečni fondan?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on March 16, 2010, 09:55:41 AM
Da, evo ga:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fbakingproject.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2008%2F04%2Fccfondantdip.JPG&hash=7522f4f85e3081c627f16f76750fc40059e95aca)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on March 16, 2010, 09:57:28 AM
Kao puding od maline.  :diva:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on March 16, 2010, 09:58:24 AM
 :rofl:

Ali bolje izgleda kad se osuši :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 16, 2010, 11:55:50 AM
Super Pepi, hvala.
Ja bila do Eriksona, vidim i ona tamo ima kutije za torte, najveca kosta 65 din. Pitala sam je da li moze u nju da stane torta koja ide na okruglu tacnu precnika 33, kaze - moze.
AnaK, ja ovo nisam vidjala, doduse nisam ni obracala paznju. Ako mozes da nadjes na Wiltonovom sajtu sifru mozemo da proverimo, imam ja spisak iz Torteco sta sve imaju/imali su.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 16, 2010, 11:57:01 AM
kaze, mada si verovatno vec sama izguglala:

Ingredients:

2-1/2 cups sugar
1/2 cup water
1/4 cup corn syrup

Instructions:

Heat sugar, water and corn syrup to the soft-ball stage (238°F; 114°C). Pour into the food processor fitted with the steel blade. Wash the candy thermometer well and reinsert into the syrup. Let the syrup cool undisturbed in the workbowl to 140°F (60°C), about 30 minutes. Remove the thermometer.

Add any coloring or flavoring (vanilla, almond extract, etc.) and process 2 to 3 minutes, until the syrup completely converts from a glassy syrup to an opaque paste. When thoroughly cooled, store sealed at room temperature for 24 hours. Use or refrigerate for later use.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 16, 2010, 11:59:15 AM
nema wilton, ima samo recept http://www.wilton.com/recipe/Quick-Pour-Fondant-Icing-1 (http://www.wilton.com/recipe/Quick-Pour-Fondant-Icing-1)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 16, 2010, 12:02:21 PM
Ovo je kao ona glazura za rozen tortu, samo sa vodom.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: linga on March 16, 2010, 04:12:08 PM
Quote from: stacka on March 15, 2010, 07:00:51 PM
Bilo bi super da organizujemo neku zajednicku turicu. :clap:
Nema sanse da ce meni trebati svih 50, ja kad udjem u deveti prestajem na neko vreme da se bavim ovim.
Za sada imam 3 najavljene u aprilu, planiram jos jednu za firmu pocetkom maja za 5. godisnjicu kako sam tamo zaposlena i posle toga mozda neku za moj rodjus, ako se pre toga ne porodim :girl_haha:
Znaci meni plafon u narednom periodu 5-6 :)

Ja tradicionalno deci za rodjendan pravim bar jednu tortu svojom rukom, od srca :) pa kakva bude, a drugu cu svakako naruciti od tebe komsnice  :) tamo krajem aprila...
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 16, 2010, 05:52:20 PM
Quote from: linga on March 16, 2010, 04:12:08 PM
Ja tradicionalno deci za rodjendan pravim bar jednu tortu svojom rukom, od srca :) pa kakva bude, a drugu cu svakako naruciti od tebe komsnice  :) tamo krajem aprila...

:bighug:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 20, 2010, 09:19:11 PM
ko planira da radi sa burgund bojom da bi se dobila lepa bordo mora mnogo da se stavi i onda je lomljiv fondan, bar ovaj moj
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on March 20, 2010, 10:04:06 PM
Quote from: Tchi on March 16, 2010, 11:57:01 AM
kaze, mada si verovatno vec sama izguglala:

Sad vidim  :-[ Thx, ali s obzirom da bih morala da pravim i zamenu za corn syrup, to mi u ovom trenutku deluje kao stvarno previše zezanja.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 20, 2010, 10:14:19 PM
Quote from: Tchi on March 20, 2010, 09:19:11 PM
ko planira da radi sa burgund bojom da bi se dobila lepa bordo mora mnogo da se stavi i onda je lomljiv fondan, bar ovaj moj
U prahu boja ili gel?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 20, 2010, 10:35:59 PM
ma gel, fondan mi je okrenuo ledja, nista mi se ne svidja ovo sto sam napravila
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 20, 2010, 10:41:10 PM
Meni je pucalo od mnogo boje u prahu, čak i kad je bila rastopljena sa vodom.Sa gel bojom nije ništa pucalo, čak ni sa većom količinom boje.A na kojim mestima puca?Možda je zbog prah šećera?Ako si dodavala mnogo boje trebalo ti je i više šećera.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 21, 2010, 12:36:22 AM
Ja pocinjem Anjinu tortu u utorak :clap:
I ja mislim kao Cici za boju. Ja sam onu pink dobila bez problema, a kad sam pravila fondan ubacila sam je u mixer odmah sa marsh.  Kad si ti ovu dodala?
Pogledaj na wiltonovom sajtu, pise o bojama kako reaguju sa fondanom, negdje sam prociala da je crna obojen fondan jako gorak. Go figure!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 21, 2010, 08:06:30 PM
pravila sam masne, tu mi je pucalo, nije strasno kao sa prah bojama, ali opet nije ni idealno kao sto mi je bilo sa drugim bojama, a nije ni do fondana isti taj sam u drugoj boji razvlacila na milimetar
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 25, 2010, 10:46:19 PM
Tchi, danas sam te se sjetila, pucao mi wiltonov kupovni fondan , zelena boja. Zakljucila sam da ga treba premazati biljnom masti. Meni je pocelo na ivicama da puca, jedva sam se iskobeljala.
By the way, zavrsrena je :clap: :clap: :clap:
Samo jos da nabodem one zice, koje nisam kupila, a krecem ima vec pola sata.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 25, 2010, 11:19:33 PM
Ako si još tu, nemoj da kupuješ najtanje.Mnogo se krive, čak su i srednje prilično tanke.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 26, 2010, 12:52:36 AM
Cici, nisam ni nasla wiltonove, nemaju.
Kupila sam neke na djelu gdje se prodaju dzidze za nakit, ali je vec smotana u krug, pa cu morati da pravim federe, nema sanse da ispravim ono.
Hvala u svakom slucaju, znacu za ubuduce.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on March 26, 2010, 01:39:09 AM
kad ce slika maxic?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 26, 2010, 03:44:00 AM
Sutra, jos da uradim ove zice :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 26, 2010, 07:35:19 AM
maxic, verovatno si stavila dosta boje, ja sam sad dobila bas lepu zelenu kombinacijom moss i limun zute, ali blagu, divno se razvlacila
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on March 26, 2010, 08:22:27 AM
Dajte te slike Maxic i Tchi
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 26, 2010, 08:25:23 AM
ja nemam kabl, a muz mi odneo laptop u koji mogu da ubacim karticu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on March 26, 2010, 08:36:03 AM
Quote from: Tchi on March 26, 2010, 08:25:23 AM
ja nemam kabl, a muz mi odneo laptop u koji mogu da ubacim karticu
Razumem  :friends:
Fina mi je drugarica
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 26, 2010, 08:38:19 AM
aaa?  :ces:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Despina on March 26, 2010, 11:59:17 AM
Fina nema kabl vec mjesecima :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 26, 2010, 12:30:02 PM
Tchi, jel sveki bila zadovoljna? :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 26, 2010, 01:07:54 PM
odusevljena, mada ja nisam, nervira me sto ne mogu da dobijem ravne ivice kao oni sto prave americke torte
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 26, 2010, 01:15:50 PM
Moraš dobro da poravnaš buter krem da bi bila ravna ivica.Nanesi više pa skidaj pomalo i izravnaćeš.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 26, 2010, 02:16:34 PM
to sam i pokusavala ovog puta, ali opet nisam zadovoljna, samo sa plazmom na maksinoj torti mi je ispalo dobro
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 26, 2010, 02:27:39 PM
Ja sam zaobravila da odem na onaj cas, a bas su radili na poravnanju ivica. Koliko god se trudila slabo mi ide, i zato mi nikad torte nisu onako pod konac. Naucicu.
Sto se boje tice marshmallow fondan je majka :rofl: Kad ih rastopis, sunes koliko hoces boje, savrseno se oboja istovremeno dok se muti u stojecem mixeru.  Ruke ciste, boja genijalna.
Probala sam wiltonov da ofarbam u hot pink, ispao je roze, pa sam opet pravila marsh. Za zelini vise nisam imala a imala sam w. pa sam odlucila da pokusa, Trebalo je bas puno boje, vjerovatno je zato i pucalo. Odoh da provirim tortu, citav dan sam juce u tripu da ce mi se srusiti.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 26, 2010, 02:58:20 PM
Ne bih sad da zvučim kao preveliku stručnjak, ali što više boje ide više šećera pa bih rekla da se od toliko šećera isušuje fondan i puca.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 28, 2010, 01:03:22 AM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi55.photobucket.com%2Falbums%2Fg121%2Fmart04%2Fth_DSC_2558.jpg&hash=b83cd7995e3b440d61f1e90244ed38d8bfdfaf12) (http://i55.photobucket.com/albums/g121/mart04/DSC_2558.jpg)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi55.photobucket.com%2Falbums%2Fg121%2Fmart04%2Fth_DSC_2593.jpg&hash=9f7320515160331cc4b36291030171b205aeb347) (http://i55.photobucket.com/albums/g121/mart04/DSC_2593.jpg)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on March 28, 2010, 01:16:41 AM
maxiiiic :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 28, 2010, 01:17:21 AM
Aha, tebe sam cekala  :):):)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on March 28, 2010, 01:26:12 AM
pa jesam te odmah podrzala za 3 sprata...aj kazi  :girl_blum: ... super je tritortica  :dance1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 28, 2010, 01:39:27 AM
Jesi, jesi :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on March 28, 2010, 03:31:13 AM
Svaka čast, bravo  :clap: :clap: :clap: Oduševljena sam  :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on March 28, 2010, 06:59:35 AM
bravo bravo :clap:

jel kompletno marshmallow ili je nesto i kupovni?
bas je dobra torta
jel bila odusevljena?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on March 28, 2010, 07:56:06 AM
Maxic, woooow , super  :love32:
Nisam te bas pratila, da li si pravila fondan ili je gotov_
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on March 28, 2010, 09:37:28 AM
Maxic, fantazija, bravo :clap:
Ovo zasluzuje da se nadje u Fotortama :love32:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on March 28, 2010, 09:51:04 AM
Wow bravo bravo!  :clap: :clap: :love32:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on March 28, 2010, 11:03:36 AM
 :clap: bravo! Nije mali poduhvat napraviti tortu sa tri sprata ovako uspesno  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on March 28, 2010, 12:31:48 PM
Maxis, super je, divna, vesela  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on March 28, 2010, 01:14:17 PM
na tli sprata  :girl_in_love: bravo  :clap: koliko si sati pravila sve one kuglice
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on March 28, 2010, 01:41:59 PM
sjajna je maxic  :clap: :girl_in_love:
boje su  :girl_in_love: (moram, vaga  :-[ )
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on March 28, 2010, 01:42:27 PM
Maxic, bravo :clap: :clap:

Šta je rekla slavljenica?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on March 28, 2010, 03:48:14 PM
Pravila sam lila i roze, a zeleni je kupovni, pjeske bojan.
E sad moje misljenje je da je lakse napraviti marsh. fondan nego bojati kupovni. Kad ispopis marsh. odmah sipas i boju. Ja sve radim u stojecem mixeru, samo ubacim sve i dodajem secer u prahu.
Recimo boja kojom sam farbala kuglice je ista kojom je bojana srednja torta. Prvo sam pokusala da ofarbam njom kupvni, mjesila 15 min i jedva dobila ovu rozikastu. Onda sam odlucila da mi je lakse da napravim marsh i dobijem iz preve boju koja mi je potrebna, a ovu sacuvala za kuglice.
Tchi, trebalo mi je forever :)
Anja je bila potpuno odusevljena. Rekla je " wow, now my friends will see REAL baker mom :)  I cant believe you can make cake like from bakery :)
Neka sto je Anja, nego su dolazile mame iz drugih "party rooms" sa aparatima da slikaju moju tortu :) Sto ti je Amerika  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Despina on March 28, 2010, 04:38:37 PM
bravo :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on March 28, 2010, 05:27:43 PM
Bravo, maxic  :love32: A i ovde bi izazvala divljenje (i izaziva) takva torta koja nije naručena, nego mamina  :love32:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on March 28, 2010, 06:50:12 PM
wau, torta je savrsena  :clap:
i jeste za odusevljenje , mislim na one druge mame
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on March 28, 2010, 07:43:19 PM
maxic, bravo!!! :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: aleks on March 28, 2010, 07:51:32 PM
maxic, svaka cast, predivna je torta  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on March 28, 2010, 08:28:00 PM
Maxic bravo, odlična je :clap: divne su boje.Žice su fenomenalne.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Beatrix Kiddo on March 28, 2010, 08:44:33 PM
Maxic, prelijepa je torta!  :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maripoza on March 28, 2010, 09:12:05 PM
Svaka cast, Maxic.  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: janavi on April 05, 2010, 10:46:38 AM
možda maznete neku ideju
preslatko je
http://www.bakerella.com/easter-bonnets/ (http://www.bakerella.com/easter-bonnets/)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on April 05, 2010, 03:16:44 PM
Jao, pa ovo su šeširi :nesvest: Što je slatko ovo za cvetiće  :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on April 05, 2010, 05:20:19 PM
Tek sad shavtih da se sa ovog sajta može OVDE (http://www.amazon.com/s?ie=UTF8&ref_=sr_nr_seeall_3&keywords=Plunger%20Cutter&qid=1270434735&rh=i%3Aaps%2Ck%3APlunger%20Cutter%2Ci%3Agarden). Šta sve postoji :nesvest:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on April 05, 2010, 06:00:19 PM
 :girl_haha:
Ja imam ove trece cuttere, leptirovi, jos ih nisam upotrebila  :lol:
Za PME je kod nas zaduzen jedino Eurowilt a oni deru :'(
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on April 08, 2010, 09:28:24 AM
marsh fondan mi je bas tesko isao
ali sam ocigledno malo omanula sa kolicinom sastojaka
plus sam mislila da ce mikser da crkne od tolikog rada :rofl:

wilton fondan mi se odlicno pokazao fenomenalno se ofarbao i nije pucao uopste, cak se ni posle nekoliko dana nije ukamenio kao sto je recimo slucaj sa satine ice fondanom koji je navodno veoma profi.

s tim sto mi boje nisu wilton vec americolor i bas su jake
sledeci put probam opet da umesim marsh
wilton fondan mi nije ruzan za jelo
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on April 08, 2010, 09:36:37 AM
jos jedan tip, sinoc sam crtala mrezu spajdermenu, konacno je gotov, uzela sam stapic za rostilj i stavila na ostri vrh malo vatice i umakala u vodu i boju, malo pritisnem na parce fondana da se iscedi, odlicno je kao flomasterom da se pise
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on April 08, 2010, 09:45:14 AM
Odmah idem da kupim neki raznjic :crazy: . Da se nadje, nikad se ne zna kada cu a pozelim da nacrtam nesto na fondanu  :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on April 08, 2010, 10:15:18 AM
dedo, ne zaebai se ovo su ozbiljne stvari  :girl_blum:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on April 08, 2010, 11:13:27 AM
Ih kad sam ja kupila kesicu stapica za raznice, jos za Aleksin rodjendan :girl_haha: potrosila sam mislim ukupno 3 do sada :lol: al' dobro za vikend spremam experiment te racunam da ce naci svoju punu primenu tada :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on April 08, 2010, 11:24:55 AM
kakav eksperiment?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on April 08, 2010, 08:00:45 PM
Dmi, gdje si kupila satine ice? Ja sam ga vidjela na netu, ali mi se ne cini isplativ jer posiljka kosta puno u odnosu na cijenu fondana?
Omanula si u kolicini. Koji mixer imas? KitchenAid radi provjereno, kad pocne da se zahuktava, skoro je gotov fondan, mozes da ga izvadis da malo nastavis pjeske.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on April 08, 2010, 08:16:18 PM
Quote from: maxic on April 08, 2010, 08:00:45 PM
Dmi, gdje si kupila satine ice? Ja sam ga vidjela na netu, ali mi se ne cini isplativ jer posiljka kosta puno u odnosu na cijenu fondana?
Omanula si u kolicini. Koji mixer imas? KitchenAid radi provjereno, kad pocne da se zahuktava, skoro je gotov fondan, mozes da ga izvadis da malo nastavis pjeske.
kupila sam ga u ovoj radnji  http://www.nycake.com/ (http://www.nycake.com/)
mada je dosta skuplji u odnosu na wiltona a meni je pucao
mikser imam neki obican samostojeci ne znam cak ni od koliko vati je
nije kitchen aid
predpostavla sam da mora da bude jak mikser
mada cu probati ponovo ali sa postepenim dodavanjem secera jer sam sad sve srucila zajedno
ima ga i u ovoj radnji http://www.surfaslosangeles.com/ (http://www.surfaslosangeles.com/) ali mislim da su oni samo lokalni da nemaju radnje u drugim drzavama (kod njih kupujem i svez kvasac  :clap: )
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on April 08, 2010, 08:24:31 PM
Tnx,nista nego da idem po njega ili u NY ili LA - odgovaralo bi mi svakako  :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on April 08, 2010, 08:28:28 PM
Quote from: maxic on April 08, 2010, 08:24:31 PM
Tnx,nista nego da idem po njega ili u NY ili LA - odgovaralo bi mi svakako  :)

ajde dodji, vodicu te na jos par mesta :mrgreen:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on April 08, 2010, 09:16:55 PM
Da vas pitam, gde se kupuje čokoladni fondan?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on April 08, 2010, 09:24:10 PM
U Eriksonu, Mihaila Davidovica 21 :)
Nesto je skuplji od belog, zadnji put kad sam uzimala od nje bilo je 550 din/kg a beli 490.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on April 08, 2010, 09:43:44 PM
Hvala  :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on April 08, 2010, 09:47:54 PM
Quote from: AnaK on April 08, 2010, 09:16:55 PM
Da vas pitam, gde se kupuje čokoladni fondan?

:blink:
Planiraš da se bacaš u rvanje s fondanom?

:kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on April 08, 2010, 09:49:57 PM
Ne još, ali mi taj čokoladni tako primamljivo zvuči (a danas prvi put čuh) da bih, ako ikada preloomim, od njega krenula (za lego kockice ako mogu u kalupu za led da se oblikuju) :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on April 08, 2010, 10:06:05 PM
Nemoj od njega da pocinjes, krajnje dobronamerni savet. Jako je tezak za rad, meni je sa njim najgore.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on April 08, 2010, 10:12:00 PM
Ja ne bih celu tortu, samo ukrase. Za oblaganje torte mislim da nikada neću imati ni smisla ni živaca  :nokti2: :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on April 08, 2010, 10:27:25 PM
Stacka jedva cekam!!!!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on April 08, 2010, 10:51:51 PM
Quote from: AnaK on April 08, 2010, 10:12:00 PM
Ja ne bih celu tortu, samo ukrase. Za oblaganje torte mislim da nikada neću imati ni smisla ni živaca  :nokti2: :kiss1:
Mislim da neces da probas iz predubedjenja. Ajde kupi jednu kanticu nekad i brobaj na nekoj kasato ili pesak...ubedjena sam da ce ti biti dobro...posle tolike iscitane teorije  :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on April 08, 2010, 11:18:36 PM
Ma ne, stvarno. Ja nemam ni živaca ni smisla za to.  :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on April 08, 2010, 11:45:38 PM
Stacka, ima li crnog fondana u Eriksonu?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on April 09, 2010, 07:32:44 AM
Trebalo bi da ima. Ja vise ne uzimam kod nje, vise mi se isplati da mi posalju direkt iz NS. Ali znam da je rekla da ima crveni, crni i cokoladni (braon) kad sam svojevremeno pitala.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on April 09, 2010, 09:40:07 AM
Tek sad vidim maxic tortu, bas je slatka :girl_in_love:
AnaK good luck :bighug:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on April 09, 2010, 10:08:16 AM
tip: kad je lomljiv fondan od previse boje par sekundi u mikrotalasnu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on April 09, 2010, 01:45:23 PM
Quote from: stacka on April 09, 2010, 07:32:44 AM
Trebalo bi da ima. Ja vise ne uzimam kod nje, vise mi se isplati da mi posalju direkt iz NS. Ali znam da je rekla da ima crveni, crni i cokoladni (braon) kad sam svojevremeno pitala.

Hvala :flower: Meni ne treba velika količina tako da mi nije toliko bitno.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on April 09, 2010, 02:25:54 PM
AnaK, go for it!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on April 21, 2010, 05:31:48 PM
Crni fondan, meni se on mnogo tegli.Ako stavim mnogo šećera teško se briše.Probala sam i sa puterom ali je mnogo rastegljivo kad se skida sa radne ploče.Neki tip?I ne svidja mi se što ima jako sitne pukotine.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on April 21, 2010, 08:49:30 PM
Nema tipa nazalost :'( ako ti je za utehu on je jos i super kakav je cokoladni :crazy:
Jedino sto ja radim posto ga koristim samo za detalje jeste da kad ga razvucem ostavim malo da se prosusi, onda je za nijansu lakse da se radi sa njim. Svi ti obojeni su  :crazy:

Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Summer on April 21, 2010, 09:15:05 PM
A zasto ne farbate beli u crno? Ja sam dobila skroz ok crnu, samo sam je sunula poprilicno u malu kolicinu fondana.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on April 21, 2010, 09:16:30 PM
Nema sanse da dobijem crnu kakvu hocu kad je bojim, bez obzira na kolicinu koju stavim. Barvallo je katastrofa, Wilton je ok, ali pravo da ti kazem nemam ja vise zivaca za to :-[
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on April 21, 2010, 09:20:28 PM
Nije mi lakše :rofl: Mrzi me da farbam posebno što crna najčešće ne bude baš crna.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Summer on April 21, 2010, 09:22:41 PM
stacka  :rofl: i ja sam nasla kome cu govoriti. mene ne mrzi, jer mi je maksimum 4 torte godisnje, a tebi je to nedeljni prosek  :rofl: a cici vec ima svoje razloge  ;)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on April 21, 2010, 09:25:17 PM
Moj je razlog da me mrzi, iskrena sam.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on April 21, 2010, 09:30:24 PM
Nisam nikad umjela da obojam pjeske. Jel ima da se kupi gotov crni? Prodavnica koja prodaje wiltonove proizvode? Ovdje ima crni, nije velika kolicina.

Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on April 21, 2010, 09:32:55 PM
Ima da se kupi crni.Kupila crni drugog proizvodjača jer mi je bilo kasno da poručim Wiltonov.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on April 21, 2010, 09:40:35 PM
E super odnaK. Kad ti je rok?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on April 21, 2010, 09:52:25 PM
Zavisi :rofl: Slavimo u subotu.Planirala sam da bude gotovo sutra.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on April 21, 2010, 10:11:06 PM
nemam savet, vec samo dajem podrsku   :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on April 21, 2010, 10:15:17 PM
Hvala :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on April 21, 2010, 10:16:26 PM
Cici  :navijacice1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on April 21, 2010, 10:21:35 PM
Hvala, hvala.Nego sve je skoro gotovo, kasno sam objavila :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on April 21, 2010, 10:33:05 PM
Ma nema veze, volimo mi da navijamo.  :bighug:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on April 22, 2010, 10:41:56 AM
cici trebala si mnogo secera pa onda da ga izbrises sa malo vode na cetkici
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on May 07, 2010, 06:11:48 PM
http://www.michaels.com/art/online/static?reg_source=JOA0510&cm_ven=mic&cm_cat=wkly&cm_pla=email&cm_ite=JOA050610&page=Cricut-Cake (http://www.michaels.com/art/online/static?reg_source=JOA0510&cm_ven=mic&cm_cat=wkly&cm_pla=email&cm_ite=JOA050610&page=Cricut-Cake)


Drugarice fondanke,
Ovo sam jutros dobila na mail, nisam stigla ni da pogledam. Bacite pogled pa se izjasnite, da li je zgodno ili ne.
Ja cu kasnije.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on May 07, 2010, 06:20:56 PM
Wow :nesvest:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 07, 2010, 06:23:42 PM
Meni secka ove video snimke samo tako, uopste nema sanse da odgledam sad :crazy: probacu veceras ponovo
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on May 07, 2010, 06:30:54 PM
Ja sam pogledala samo prvi, sa raspakivanjem, na kraju ima mini demonstracija :nesvest:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on May 07, 2010, 07:32:03 PM
fenomenalna je masina
bas je profi!!!!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on May 07, 2010, 08:31:32 PM
Odgledala sam sve, super je mašina!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 07, 2010, 10:20:26 PM
Dok mi se učitaju snimci imam pitanje.Razmišljam nedelju dana :rofl:
Bili smo na svadbi, što nije tako bitno :lol: bila je torta ukrašena fondanom ispod nije bio ni buter krem ni korica namazana buter kremom već slatka pavlaka sa komadićima čokolade.Fondan nije počeo da se topi, spolja je bila ukrašnea isto slatkom pavlakom, uz ivicu neka šara i tu je malo počelo da se topi ali samo baš ako se jako obrati pažnja.Nije curelo, niti je bila orošena od stajanja u frižideru.Po ukusu rekla bih da nije Barvalov fondan.
Nema šanse da je bila ukrašena pred samo iznošenje jer je doneta odnekud i stajala je na sobnoj temperaturi više od sat.Kako?Ništa mi ne pada na pamet.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on May 07, 2010, 11:32:13 PM
Ne znam da li sam bas dobro shvatila pitanje, ali ja sam jednu pravila onu tvoju napoleon i samo preko fila prebacila fondan, nije joj nista bilo.Zao mi bilo da je upropastavam butter cream-om.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on May 07, 2010, 11:35:11 PM
butter cream je ustvari necija podla izmisljotina :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 07, 2010, 11:40:00 PM
I ja sam stavljala preko krema ali koji nema slatku pavlaku, kad sam stavila preko slatke pavlake posle par sati je počeo da se topi sloj koji je odozdo i krenuo da curi.

Ph šic tamo :D

Mašina je fenomenalna. Nisam gledala koja joj je cena?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on May 08, 2010, 12:27:14 AM
Quote from: :ph34r: on May 07, 2010, 11:35:11 PM
butter cream je ustvari necija podla izmisljotina :lol:

Ja bih rekla nečija provokacija.  :lol:

Izvinte fondanske cice  :bighug:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on May 08, 2010, 04:20:16 AM
masina je na popustu trenutno za mother's day :mrgreen: oko $350 a inace je oko $400
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on May 15, 2010, 09:54:46 AM
svideo mi se ovaj site, bas je nekako uredna ova cica  :lol: i kreativna

http://www.maisiefantaisie.co.uk/birthday-cakes.html (http://www.maisiefantaisie.co.uk/birthday-cakes.html)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on May 15, 2010, 09:56:39 AM
edit: klikom na sliku torte pbratite paznju na cene u funtama sterling :o :wacko:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 15, 2010, 09:58:04 AM
Auuu :crazy:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on May 15, 2010, 09:58:37 AM
jos jedan edit  :lol:, vidim da imaju i razlicitih ukusa buttercreama, mozda je to ideja da izbegnete klasicni buttercream
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 15, 2010, 10:00:58 AM
Sto se buttercreama tice ja kad ga stavljam dodajem Wiltonov Pure Vanilla extract tako da nije mnogo grozan a i ne stavljam ga mnogo (kad vidim koliko ameri stavljaju :fool: ) a citam na Minjinom forumu da zene stavljaju umesto njega eurokrem ili marmeladu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on May 15, 2010, 10:01:19 AM
 :o za cene

za te pare napravimo celu proslavu a ostane i za poklon  :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on May 15, 2010, 10:01:22 AM
a zainteresovane mogu da salju i cv-jeve  :lol:
http://www.maisiefantaisie.co.uk/jobs.html (http://www.maisiefantaisie.co.uk/jobs.html)

gasho, london darling, london  :innocent:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Beatrix Kiddo on May 15, 2010, 12:26:22 PM
Dekoracije su super, ali mi se ne svidjaju onako debele kore (ja volim kad ima vise fila :)  )
Nikad ja ono ne bih porucila  :ljut:  (nije zbog para  :girl_haha:  )
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 15, 2010, 04:09:40 PM
Jedino sa dosta buter krema se lepo izravna torta ko nije vešt to da uradi sa kremom, na kraju krajeva uvek može torta i da se iskroji nožem da bude ravno.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Beatrix Kiddo on May 15, 2010, 05:27:30 PM
Ja tortu ravnam jos u toku mazanja - kore, ako strce, malo korigujem sa strane, filom popunjavam praznine, tako da je na kraju ok...
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on May 15, 2010, 05:40:52 PM
Quote from: :ph34r: on May 07, 2010, 11:35:11 PM
butter cream je ustvari necija podla izmisljotina :lol:
:lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 15, 2010, 05:56:52 PM
Quote from: Beatrix Kiddo on May 15, 2010, 05:27:30 PM
Ja tortu ravnam jos u toku mazanja - kore, ako strce, malo korigujem sa strane, filom popunjavam praznine, tako da je na kraju ok...
I ja filom popunjavam sve praznine, ovaj bk služi samo da drži fondan.Mada čak i ako ga nema ništa se ne dogadja.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Beatrix Kiddo on May 15, 2010, 07:17:24 PM
Meni je cak neko pohvalio "ovaj bijeli fil"  :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 15, 2010, 07:29:03 PM
:lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on May 15, 2010, 09:45:11 PM
coma
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 17, 2010, 01:51:00 PM
Dobili su robu u Tortecu, upravo su u fazi otpakivanja. Ja im sad saljem mail sta me sve interesuje, cisto da znate, kome sta treba pisite im da ostave sa strane, da se ne rasproda :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 17, 2010, 03:26:02 PM
Jao, a šta su sve dobili?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 17, 2010, 03:27:16 PM
Pa ne znaju ni oni sami :rofl: rece mi devojka koja se javila na tel da im je stiglo puno robe, da su upravo u fazi raspakivanja i da ce do veceras imati konacan spisak.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 17, 2010, 03:28:36 PM
A da odem da im pomognem da se raspakuju :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 17, 2010, 03:29:25 PM
:lol:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 17, 2010, 03:32:42 PM
:rofl: Zajdeno ćemo, ja to inače mnogo volim čak ni ne mora da bude za mene.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 17, 2010, 04:31:03 PM
Vazi :girl_haha:

Poslala sam im mail sa siframa za sve zivo sto mi je palo na pamet u momentu, mislim da ce da se slognu kad budu videli :lol: sreca pa sam naglasila da budu fini da mi napisu i cene pored toga da li ima ili ne, prosto da znam da napravim prioritete :lol:
Videh malopre na Wiltonovom sajtu da sam ladno ima i pleh za pravljenje torti u obliku jastuka :girl_haha:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 17, 2010, 04:35:20 PM
A da praviš figurice, to može sedeći?
E jesi pitala za onu štipaljku/pincetu za fondan?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 17, 2010, 04:37:59 PM
Figurice mi je teze da pravim nego torte, bas zato sto moram dugo da sedim :(
Nego, na koju stipaljku/pincetu mislis? :think:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 17, 2010, 04:52:01 PM
Ček' da nadjem.
Mislila sam da su figurice lakše, a ne može baš iz više puta osušiće se.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 17, 2010, 04:59:10 PM
Ajde :)
Trazila sam kompresor na Wiltonovom sajtu, nisam nasla, imaju li oni to? :ces:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on May 17, 2010, 05:02:27 PM
Quote from: rafa on May 15, 2010, 09:54:46 AM
svideo mi se ovaj site, bas je nekako uredna ova cica  :lol: i kreativna

http://www.maisiefantaisie.co.uk/birthday-cakes.html (http://www.maisiefantaisie.co.uk/birthday-cakes.html)

Mašala za cene. :crazy:
A tek cene svadbenih torti.  :fool:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 17, 2010, 05:02:58 PM
Nemougće da nemaju.
A ovo ne mogu da nadjem jer ne znam kako se tačno zove, moguće je da nije njihova alatka.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 17, 2010, 05:07:58 PM
A za sta sluzi ta pinceta uopste? Ja se ne secam da sam tako nesto videla uopste :-[
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 17, 2010, 05:19:12 PM
Jao super je.Izgleda kao pinceta, samo plastična i veća.Na kraju ima šaru.Služi da napraviš borduru na torti.
Još tražim :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 17, 2010, 05:20:36 PM
http://www.facebook.com/photo.php?pid=1943675&op=10&o=global&view=global&subj=48907362646&id=593229566 (http://www.facebook.com/photo.php?pid=1943675&op=10&o=global&view=global&subj=48907362646&id=593229566)
Ovako izgleda na torti.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 17, 2010, 05:31:19 PM
Izgleda fantasticno na torti, bas me zanima sta je. Da nisi mozda videla u Eurowiltu? Oni imaju PME, evo me sad gledam po njihovom sajtu sta bi moglo biti :think:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 17, 2010, 05:35:43 PM
Ma izgleda jeftino, sasvim obično, daj link koji gledaš možda i nadjem :lol: Baš sam nesposobna :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 17, 2010, 05:38:08 PM
http://www.sugarcraft.com/catalog/gumpaste/FMM/crimpers.htm (http://www.sugarcraft.com/catalog/gumpaste/FMM/crimpers.htm)
Evo ga.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on May 17, 2010, 05:38:25 PM
Je l' ovako nešto?

http://www.sugarcraft.com/catalog/gumpaste/FMM/crimpers.htm (http://www.sugarcraft.com/catalog/gumpaste/FMM/crimpers.htm)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 17, 2010, 05:38:33 PM
Evo ga ovde od PME sta sam nasla.
http://www.globalsugarart.com/cat.php?cid=641&s=&name=PME%20SUGARCRAFT (http://www.globalsugarart.com/cat.php?cid=641&s=&name=PME%20SUGARCRAFT)

Sad cu ja da pitam na mom tarzanskom engleskom Lindu kako je odradila to, mozda se smiluje i kaze mi :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on May 17, 2010, 05:38:48 PM
Znači, jeste  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 17, 2010, 05:40:19 PM
Ma nemaš šta da je pitaš, lako je.Mene zanima gde ima da se kupi.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 17, 2010, 05:41:35 PM
Hvata se malo fondana tim i sve u krug.Vrlo lagano da se ne probuši fondan.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 17, 2010, 05:43:52 PM
Vec pitala :lol:
Pa ako je PME ima u Eurowiltu... mislim, trebalo bi da bude. Wilton nisam videla da ima ovako nesto, mozda nisam gledala na pravom mestu :think:
Cini mi se da u Eurowiltu ima i ovaj FMM sto je AnaK ostavila link. Jest' imaju i njih, sad sam proverila na sajtu. Garant si to tamo snimila.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 17, 2010, 05:45:45 PM
Tamo sam snimila, nego sam mislila da ima kod ovih.Ovi su imali samo jedan oblik.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 17, 2010, 05:48:33 PM
Evo me i dalje kopam po Wiltonovom sajtu ali ne vidim. Bas je cool stvarcica, nisam ni znala da tako nesto postoji :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 17, 2010, 05:56:30 PM
Moguće da nemaju, zato ovi imaju svašta.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 17, 2010, 06:39:54 PM
http://www.sugarcraft.com/catalog/gumpaste/klaygun-tips.htm (http://www.sugarcraft.com/catalog/gumpaste/klaygun-tips.htm)
Ne sećam se jesmo li ovo stavljali, odlična stvarčica.Samo da vidimo gde ima kod nas da se nabavi.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Masha on May 17, 2010, 10:08:50 PM
Ja imam to iz onih plastelin setova, extruder se zove.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 17, 2010, 10:15:09 PM
Mislim da je to za plastelin mnogo slabo za fondan.Imam i ja ali se ne usudjujem da probam da deci ne polomim igračku :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Masha on May 17, 2010, 10:17:12 PM
probala sam fimo, meksi dobro ide, ali nevolja je sto malo moze da stane, pa svaki cas moras da dodajes, pa mozes da prekines nit
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 17, 2010, 10:27:43 PM
Moraću da probam.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on May 17, 2010, 10:53:14 PM
ja sam probala, radi super, samo mora da bude meksi fondan, kada je tvrd, nije dobro, tako sam polomila jednu  :-[ tu deciju spravu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 17, 2010, 10:56:25 PM
Lepo sam znala :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on May 18, 2010, 05:34:53 AM
Ja imam jos od prosle godine neki pleh u obliku fudbalske (polu)lopte. Probala sam za prosli rodjendan neko izvodjenje nepecene torte u tom kalupu, ali se nije bas lepo ocrtalo i izgledalo je kao pola globusa.  :lol:

Da li ce se ivice lepo ocrtati ako pecem koricu u tome? I kako da je posle izvadim?  :think:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on May 18, 2010, 08:43:12 AM
Rafo, pogledaj na Minjinom blogu, cini mi se da je nesto slicno pravila
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on May 19, 2010, 12:41:24 AM
Kako biste napravile vulkan? Kako ga pricvrstile za podlogu, tj tortu? Nesto bih bas da bude suplji, pa da stavim u njega onu vatromet svecicu, a i da ne bude mnogo tezak, ali ..... cekam vase sjajne ideje  :love32: :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on May 19, 2010, 01:12:26 AM
Ja sam dunster, al' dok se ne jave majstorice, unesi u google 'volcano on cake' pa pogledaj sličice  :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 19, 2010, 08:45:43 AM
Baklavice, ja bih ga pravila od plazma torte, ako planiras da bude jestiv. Ona je najlaksa za akrobacije. Ili neki rolat da napravis eventualno pa da ga izbusis po sredini :think:
Ja nabodem na stapic od raznjica sta god da stavljam na sprat, tako mi je najsigurnije.


A ja da se pohvalim sta sam sinoc sve lepo kupila :girl_in_love:



flomasteri, ovi i neonski, konacno da ne moram da se dovijam na raznorazne nacine oko pisanja i crtanja
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.wilton.com%2Fstore%2Fimages%2Fsite_images%2F609-115_mpg.jpg&hash=31b387134622aafffcb13b1733c859c7753ba06e)

forming cups da mi vise ne budu glave figurica svakakve  :rofl:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.wilton.com%2Fstore%2Fimages%2Fsite_images%2F1907-1181.jpg&hash=59dccd90ae9194a2b11762cffb2e7db9cdb1d554)

sekac za listice
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.wilton.com%2Fstore%2Fimages%2Fsite_images%2F1907-1300_m.jpg&hash=76a246c905b06f581f2b939f94f9445fe42d8575)

ovaj istiskivac ili kako se vec zove
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.wilton.com%2Fstore%2Fimages%2Fsite_images%2F1907-1204_m.jpg&hash=4638d5b8db0ef5d06b4a50456ed060a9e6b4d74c)

pegla, konacno :lol:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.wilton.com%2Fstore%2Fimages%2Fsite_images%2F1907-1200_m.jpg&hash=c294602f689836ed4e46e28454e93d55807a0273)

i ova dva seta
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.wilton.com%2Fstore%2Fimages%2Fsite_images%2F417-442_m.jpg&hash=dc82099dc4d3229549179600fabb8cc23f02ca27)
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.wilton.com%2Fstore%2Fimages%2Fsite_images%2F2304-1050_m.jpg&hash=717a6c62fae3236554847dcca9e9ef9c59ec5612)

Bilo je jos mnogo toga na spisku ali ce ipak morati da saceka platu :lol:

Oni su dobili BAS mnogo robe, guzva je bila poprilicna iako sam ja naivno racunala da nece biti nikoga obzirom na vreme :crazy:
Rece mi taj tip koji drzi da su vec porucili novu turu i da roba stize ponovo za 2 meseca. Posle te porudzbine bi trebali da imaju sve proizvode ili 95% i onda samo da dokupljuju ono sto im nestane.
Cene su i dalje extra, nista nisu menjali u odnosu na ranije, sve je isto kao na sajtu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on May 19, 2010, 09:02:19 AM
Posta je pegla za fondan ?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on May 19, 2010, 09:03:41 AM
Sacka, super kupovina  :clap: :clap: :clap:

AnaK, prava ideja u pravom trenutku  :kiss1:. Nego, vidite ovaj video. Nije mi ajsno sta stave unutra da bi se ovako dimilo  :think:

Erupting Volcano Cake of DOOM (http://www.youtube.com/watch?v=XGMAGEYQD9U&feature=related#lq-lq2-hq-vhq)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on May 19, 2010, 09:11:44 AM
stacka, fantastican ulov  :clap:

PB, ne mislis valjda ovo da pravis? Pa torta treba da bude i jestiva, zar ne? :rofl:
Momentalno mi se slosilo.  :crazy:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 19, 2010, 09:12:05 AM
Quote from: Deda on May 19, 2010, 09:02:19 AM
Posta je pegla za fondan ?
Ne mogu da nadjem fiskalni, oko 420 din
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on May 19, 2010, 09:14:50 AM
 :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on May 19, 2010, 11:01:16 AM
stacka sa ovakvim ulovom bih se i ja igrala :good:
koliko je ovaj 101 Cookie Cutters?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on May 19, 2010, 11:10:14 AM
Stacka :girl_sigh:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on May 19, 2010, 11:23:26 AM
Quote from: MissL on May 19, 2010, 11:01:16 AM
stacka sa ovakvim ulovom bih se i ja igrala :good:
koliko je ovaj 101 Cookie Cutters?
Nemoj da te Santa obraduje dogodine  :lol:
Pazi sta zelis, moze da se ostvari, kud ces onda  :crazy:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on May 19, 2010, 11:25:18 AM
za fondan jocK :mrgreen: mozda za keksice... ili plastelin :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maripoza on May 19, 2010, 11:31:21 AM
PB, za taj vulkan stavlja komade suvog leda u neku crvenu tecnost, za koju sumnjam da je obican sok. Mozda neki gazirani (ali ne vidim da ima mehurice dok sipa), ili neki zelatin.....  Jestivo je sve to, nego ona casa malo bzvz, pogotovo ako je staklena.

Pitam se samo zar ta "lava" posle ne upropasti cokoladu kojom je torta oblozena?  :ces:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on May 19, 2010, 11:32:34 AM
Ma iz vulkane nek prsti onaj vatromet, to je najlakse
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on May 19, 2010, 11:33:58 AM
stiv i ja smo pravili vulkan, of course ne na torti
stavljali crvenu jestivu boju u prahu, sodu bikarbonu 
(& sirce)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maripoza on May 19, 2010, 11:41:14 AM
Da, ali u ovom slucaju sastav toga verovatno ne sme da pokvari ukus torte. Otuda led + nesto bezukusno ili slatko. Ma sigurno ima negde recept na netu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on May 19, 2010, 11:50:08 AM
Evo nekih ideja:
http://www.cookingcache.com/dessert/eruptingvolcanocake.shtml?rdid=rc1 (http://www.cookingcache.com/dessert/eruptingvolcanocake.shtml?rdid=rc1)
http://familyfun.go.com/recipes/volcano-cake-686575/ (http://familyfun.go.com/recipes/volcano-cake-686575/)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Masha on May 19, 2010, 11:59:11 AM
Odakle joj suvi led :rofl:
videla sam to na sajmu nauke, bas dobro izgleda,i peni i dimi, samo ne znam ima li ga u slobodnoj prodaji.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on May 19, 2010, 12:02:17 PM
http://www.foodnetwork.com/recipes/semi-homemade-cooking-with-sandra-lee/volcano-cake-recipe/index.html (http://www.foodnetwork.com/recipes/semi-homemade-cooking-with-sandra-lee/volcano-cake-recipe/index.html)
http://chemistry.about.com/od/madscientistparty/a/volcanocake.htm (http://chemistry.about.com/od/madscientistparty/a/volcanocake.htm)
http://www.chevroncars.com/learn/food-recipes/volcano-cake-recipe (http://www.chevroncars.com/learn/food-recipes/volcano-cake-recipe)
http://www.ehow.com/how_2244686_exploding-volcano-cake.html (http://www.ehow.com/how_2244686_exploding-volcano-cake.html)
http://beyondwonderful.com/recipes/desserts/cakes/volacano_erupting.html (http://beyondwonderful.com/recipes/desserts/cakes/volacano_erupting.html)

Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on May 19, 2010, 12:04:46 PM
Messer tehnogas ima suvi led, ali mislim da je nemoguće dobiti jednu kockicu  :crazy:

A evo kako se pravi suvi led u kućnim uslovima  :crazy:
http://www.viva-fizika.org/phpBB3/viewtopic.php?f=35&t=204 (http://www.viva-fizika.org/phpBB3/viewtopic.php?f=35&t=204)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 19, 2010, 01:24:54 PM
Quote from: MissL on May 19, 2010, 11:01:16 AM
stacka sa ovakvim ulovom bih se i ja igrala :good:
koliko je ovaj 101 Cookie Cutters?

1125 dindzi.
U Eurowiltu je  duplo skuplji, pa vi vidite :crazy:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 19, 2010, 01:57:48 PM
Super Stacka.Imam i ja onu bušilicu za fondan :rofl: Jesi koristila onaj istiskivač za cvetove, mnogo mi se svidja razmišljam da kupim.Peglu obavezno.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 19, 2010, 03:17:14 PM
Jesam, to mi je jedna od omiljenijih alatkica :girl_haha: (Dora i ribolovac imaju te cvetice).
Meni je prosto neverovatno kako ovi u Eurowiltu uspevaju da prodaju bilo sta od Wiltona kad je toliko drasticna razlika u cenama. Mada, njih verovatno vade ostali proizvodjaci koje niko drugi ne uvozi :(
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 19, 2010, 04:27:47 PM
Super, planirala sam da je kupim.
Ne znam kako prodaju ali imaju malu ponudu ostalih alatki.Mene je potpuno šokiralo kakva su im cene.Ona 'pinceta' je kod njih bila oko 900din. i to čini mi se plastična.Metalna je na onom sajtu oko 4$.Što je mnogo mnogo je, više nego duplo.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 19, 2010, 04:34:19 PM
 :crycry: uzas.
Bilo bi najbolje kad bih imala nekoga u USA da dolazi, lepo mu kazem sta da mi donese i milina... ovako mogu samo da ceznjivo gledam. Kod nas ne isporucuju :'(
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 19, 2010, 04:52:18 PM
Znam da ne isporučuju a verovatno bi poštarina bila skupa.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on May 19, 2010, 06:13:50 PM
Nasla sam mala pakovanja suvog leda u psecim potrepstinama  :crazy:, sutra zovem da pitam. Ako imaju i potvrde da je jestivo  :-[ . Mislim, ne smem ni da vam kazem gde i kakva zurka treba da bude, jaaaako zelim vulkan koji se dimi, tako se dobro u sve uklapa  :girl_haha:. Naravno, ako ne bude islo drugacije, bice onaj vatromet.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 19, 2010, 06:19:49 PM
Samo ako je jestivo, mada ne obećava :blink:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on May 19, 2010, 06:25:49 PM
Pa vidim na netu dosta videa gde se dime vulkani, ne verujem da bi svi pravili tortu da je bace. Naravno, pitacu ove u prodaji. Ne bih da se zezam 7 dana s tortom koju za sekund upropastim  :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on May 19, 2010, 06:39:03 PM
koje ste vi profesionalke :nesvest:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maripoza on May 19, 2010, 06:40:28 PM
PB, nadjoh recept:


Ingredients:

    * 2 angel food cakes
    * 2 cans chocolate frosting
    * 1 large box red gelatin
    * 1 lb dry ice (only to be handled with gloves)
    * 1 tall plastic 8 ounce cup
    * Whatever decorations you might like*

Directions:

Place one angel food cake on a tray covered in aluminum foil. Frost top of cake and place other cake on top of first. Using a knife, carve part of top cake to get a volcano shape. Place cup inside holes of cakes until it goes just below the rim of the volcano. Continue frosting all of cakes with frosting. Mix gelatin powder with warm water according to instructions on package. Do not chill. Pour warm gelatin mixture into cup. Break up dry ice using hammer and gloves. Drop small pieces of dry ice into gelatin and keep adding it from time to time. It will steam like a volcano and eventually gelatin "lava" will pour out over the sides as the gelatin sets. After the fun of watching the volcano erupt, everyone can enjoy a piece of cake to eat.

*You can use gummy trees and animals on the sides of the mountain to get caught in the flowing lava, or you can make a lake below out of white frosting and blue food coloring and fill it with Swedish fish. Whatever strikes your lava flowing fancy.

Safety tips: Children should NOT handle the dry ice, and adults should only handle it with gloves.



Jestivo je.  :clap:   :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on May 19, 2010, 06:46:04 PM
Ja došla da vidim kakve tips and tricks poza deli za fondan.  :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on May 19, 2010, 06:46:26 PM
Pozo, carica si  :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:  :love32: :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maripoza on May 19, 2010, 06:47:52 PM
Quote from: Lani on May 19, 2010, 06:46:04 PM
Ja došla da vidim kakve tips and tricks poza deli za fondan.  :rofl:
Zadnje vreme doslo, cim sam ja otvorila ovu temu.  :lol:

PB, zelimo snimak i slike kad je napravis.  :)

Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on May 19, 2010, 07:39:46 PM
Quote from: maripoza on May 19, 2010, 06:47:52 PM
Zadnje vreme doslo, cim sam ja otvorila ovu temu.  :lol:

PB, zelimo snimak i slike kad je napravis.  :)

Ne sumnjaj u to  :D . Samo da mi ide tako dobro kao ova papirna   :nokti2:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on May 23, 2010, 07:35:06 PM
Pravial sam prvi put onaj Minjin fondan, sa glicerinom. medjutim, nekako mi je mnogo cvrst ispao, nisam mogla lepo da ga rastanjim. na kraju sam slucajno uemsala maslac, pa je ako malo bilo bolje, ali opet nije to to. Gde gresim? Da li je to od previse secera, mada sam pravila tacno po meri? Sad mi bas vazno, jer krecem u poduhvata velike rodjendanske torte, za zurku.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on May 23, 2010, 07:43:44 PM
Brzi savet - uvek od predvidjene kolicine (obavezno prosejanog) secera ostavi malo na stranu, dodaj po potrebi ostatak. Racunaj i na to da kad malo odstoji bude gusci i cvrsci.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on May 23, 2010, 08:13:19 PM
Bio mi je gust i cvrst odmah (pravila sma neke mini torte), bas sam se namucila da ga razvaljam i ostade relativno debeo.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on May 23, 2010, 08:49:28 PM
ugrej ga u mikrotalasnoj, i tada ide super, i meni je kada je hladan bas cvrst
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on May 23, 2010, 11:31:53 PM
i ja sam ga grijala u mw i bilo super
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on May 24, 2010, 08:09:13 AM
Moze biti i od zelatina  :think: ako je fondan bas cvrst (kao gumast). Mozda je taj tvoj neki jaci zelatin ili si malo vise stavila. Ako je samo gust onda je od vise secera. Fondanu treba bukvalno par minuta da se stegne posle mesenja, zato treba paziti na kolicinu secera. Mada ja uvek pravim jaci fondan, lakse mi je sa njim.
I mikrotalasna je zakon  :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on May 24, 2010, 09:13:59 AM
Zelatin je bio bas cvrst. Ok, pripazicu sad kod ove ture. Hvala  :kiss1:

Nasla suvi led za specijalne efekte na zurkama  :clap: :clap: :clap: . Bice vulkan koji se dimi, "samo" jos da savladam tortu  :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on May 24, 2010, 09:15:27 AM
ja nikada ne mogu da umesam ceo secer, mada uvek stavim 900 gr, ostane mi na dnu cinije, nekad samo u serpicu u kojoj sam kuvala fruktozu zagrejem jos malo vode pa dodam, poslednjih puta sam stavljala malo vecu kolicinu vode i bilo mi je super
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Masha on May 24, 2010, 09:15:31 AM
genije si :clap: jedva cekam da vidim
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 24, 2010, 09:15:46 AM
Jedva cekam da vidim :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on May 24, 2010, 09:17:48 AM
Rekao je i zet da mora da dodje to da vidi i da snimi  :girl_haha: . Sad imam tremu, tezak zadatak me ceka  :nokti2: .  Zurka ce biti u pecinskom ambijentu, s pecinskim ljudima i pecinskim programom  :girl_haha: .
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on May 24, 2010, 09:19:51 AM
Meni Andrija zadao bas lagan zadatak, da torta bude tigrasta. A koju figuricu mogu da nakacim ?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on May 24, 2010, 09:21:13 AM
pa tigra  :D a tigrasta torta stvarno nije teska, samo sto moras da bojis fondan u crno ili da nabavis crni
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on May 24, 2010, 09:25:36 AM
Quote from: Tchi on May 24, 2010, 09:15:27 AM
ja nikada ne mogu da umesam ceo secer, mada uvek stavim 900 gr, ostane mi na dnu cinije, nekad samo u serpicu u kojoj sam kuvala fruktozu zagrejem jos malo vode pa dodam, poslednjih puta sam stavljala malo vecu kolicinu vode i bilo mi je super

Ja i ne pravim sirup od glukoze/fruktore, mislim, ne kuvam. Dovoljno mi je da u vruc, otopljen zelatin manjom zicom dobro umesam prvo glukozu, rastopi se sasvim ok. Posle dodam glicerin, biljnu mast i vanilu. I meni uvek ostaje po malo secera na dnu, ja ga ignorisem  :), dobra ideja sa vodom.

Ustvari je sasvim jednostavno, za one koji se ne usudjuju da prave - imas suvu materiju (secer u prahu) i mlaku tecnu - otopljeni zelatin u koji se dodaje ostalo. Sve samo treba sjediniti, bez nekog napora. Kad se samo setim ratluk mase  :crazy: koju sam davno cesto pravila, koliko tu treba gnjecenja.....
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on May 24, 2010, 09:27:47 AM
da to sto kazes, bez nekog velikog napora i ne moze da se pogresi, prvi put kad sam pravila mislila sam da moze da ispadne lose ako se malo drugacije napravi, medjutim sve je bilo do lose boje, sada mi svaki ispadne dobro
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on May 24, 2010, 09:32:10 AM
Quote from: Zumbulica on May 24, 2010, 09:25:36 AM
Ja i ne pravim sirup od glukoze/fruktore, mislim, ne kuvam. Dovoljno mi je da u vruc, otopljen zelatin manjom zicom dobro umesam prvo glukozu, rastopi se sasvim ok. Posle dodam glicerin, biljnu mast i vanilu. I meni uvek ostaje po malo secera na dnu, ja ga ignorisem  :), dobra ideja sa vodom.

Ustvari je sasvim jednostavno, za one koji se ne usudjuju da prave - imas suvu materiju (secer u prahu) i mlaku tecnu - otopljeni zelatin u koji se dodaje ostalo. Sve samo treba sjediniti, bez nekog napora. Kad se samo setim ratluk mase  :crazy: koju sam davno cesto pravila, koliko tu treba gnjecenja.....

Dakle, stavljas masnocu! Molim te, napisi tvoj recept  :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on May 24, 2010, 09:57:07 AM
Negde sam ga vec pisala, pokusacu da se prisetim jer ja to radim skoro pa otprilike  :-[

900 gr secera u prahu prosejanog
1/4 velike solje vode (merila jednom - 100 gr vode)
1 i po kasika zelatina
70 gr glukoze, ili za nijansu vise fruktoze (moze malo manje ili vise, ne menja bitno stvar)
1 kasika glicerina
2 kasicice biljne masti; u nedostatku moze 1 kasicica obicne masti i 1 kasicica tvrdog margarina ili samo 1 kasicica margarina (biljna mast je odlicna i za kekse, a moze da se koristi i za przenje ribe)
1 kasicica ekstrata od vanile


U vodu umesati zelatin, ostaviti desetak minuta da nabubri pa pazljivo rastopiti u mikrotalasnoj - da ne kljuca. Manjom zicom promesati pa dodati glukozu/fruktozu i dobro promesati da se otopi. Dodati masnocu, mesati da se otopi, dodati glicerin i na kraju ekstrat od vanile (ne mora, ja ponekad prosto zaboravim).

U prosejanom seceru napraviti rupu, prethodno malo odvojiti od 900 gr, a za svaki slucaj ako bude retko pripremiti jos prosejanog da bude pri ruci. U secer ubaciti mlaku tecnu masu i mesiti. Dok se mesi strasno se lepi za ruke  :crazy: - ignorisati. Vrlo brzo se umesa. Posle mesenja vrlo malo vremena mu treba da se zelatin ohladi i da fondan prestane da bude lepljiv i dobije konacnu cvrstinu i gustinu. Moze da se koristi odmah, mada ga ja uvek ostavim malo da postoji dobro zatvoren u ciniji.

Boji se naknadno, a moze i negde na polovini mesenja da se doda boja.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on May 24, 2010, 10:23:39 AM
Super, hvala  :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on May 27, 2010, 05:06:12 PM
Quote from: Zumbulica on May 24, 2010, 09:57:07 AM
Negde sam ga vec pisala, pokusacu da se prisetim jer ja to radim skoro pa otprilike  :-[

900 gr secera u prahu prosejanog
1/4 velike solje vode (merila jednom - 100 gr vode)
1 i po kasika zelatina
70 gr glukoze, ili za nijansu vise fruktoze (moze malo manje ili vise, ne menja bitno stvar)
1 kasika glicerina
2 kasicice biljne masti; u nedostatku moze 1 kasicica obicne masti i 1 kasicica tvrdog margarina ili samo 1 kasicica margarina (biljna mast je odlicna i za kekse, a moze da se koristi i za przenje ribe)
1 kasicica ekstrata od vanile


Sad sam se dodatno zbunila. Kod Minje pise fruktoza ili dekstroza. Zapazila sam kod tebe glukozu i kupim je danas. Fruktozu imam u prahu a glukozu u tecnom stanju (kao sirup). Rekla mi teta da glukoza daje masi elasticnost.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on May 27, 2010, 07:54:38 PM
Imala sam negde recept sa tecnom glukozom, ali kako nikad nisam nasla nisam ni pravila. Pokusavam da ga nadjem.  :think: Ne znam, onda bi otprilike trebalo da smanjis kolicinu vode za 1/3 i dodas 3-4 kasike tecne glukoze. Pretpostavljam da na 20- 25 ml vode u tom sirupu ide 70-80 gr. glukoze.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Masha on May 28, 2010, 09:35:16 AM
kako da dobijem koznu boju?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on May 28, 2010, 10:26:46 AM
Sasvim malo zute i jos manje crvene.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Masha on May 28, 2010, 01:37:30 PM
tnx :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on May 28, 2010, 02:47:22 PM
Kako breeee divno modelujete. Ubedacila sam se juce najstrasnije, imam dve leve ruke  :crycry:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 28, 2010, 02:52:51 PM
:kiss1: Ispašće super, sigurna sam.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on May 28, 2010, 10:48:30 PM
Quote from: Masha on May 28, 2010, 09:35:16 AM
kako da dobijem koznu boju?

malo one arome kajsije
ja imam slicajno, jer sam mislila da su to boje
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on May 29, 2010, 11:19:17 AM
Quote from: cici on May 28, 2010, 02:52:51 PM
:kiss1: Ispašće super, sigurna sam.

Inspiracijo  :kiss1: Tvoja vera me je ojacala  :rofl: . Jutros sam napravila diiiiivnog dinosaurusa i drvece i zbunje  :love32: . Nastavak sledi (nadam se - podjednako uspesan  :nokti2:)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on May 29, 2010, 11:20:03 AM
Če-ka-mo fo-tke  :clapping: :clapping: :clapping:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 29, 2010, 11:21:33 AM
Nema sumnje da ce biti savrseno :love32:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on May 29, 2010, 11:33:03 AM
Quote from: stacka on May 29, 2010, 11:21:33 AM
Nema sumnje da ce biti savrseno :love32:

Kakva je to odgovornost i ohrabrenje kad veliki majstori veruju u tebe  :kiss1:  :nokti2:


Quote from: AnaK on May 29, 2010, 11:20:03 AM
Če-ka-mo fo-tke  :clapping: :clapping: :clapping:

Racunam da ce torta biti gotova sutra predvece, da je odvezem u restoran, posto cu je sklapati od  1,5 moskva-snit i 1 francuske  :nokti2: (nemam mesta u frizideru za celu kombinaciju  :lol:) . Imam jos extra puno posla, ali sad je lakse, kad je krenulo da lici na nesto to sto pravim  :clap: .

Nego, racunam da na moskva snit tortu ne stavljam gore fondan nego samo buter krem, da se bolje uglave biljke, stene, kamencici, dinosaurusi, grmlje, panjevi i da bolje "legne" reka. Sta mislite o tome? Stavila bih fondan samo okolo.

A vulkan cu da "presvucem" ceo.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 29, 2010, 11:45:37 AM
Baklavice, ne bih ja rizikovala samo sa buttercreamom. Nema sanse da ti nece stajati sve te dzidzice ako odmah krenes da ih stavljas dok je fondan na torti jos uvek mek. Uostalom, ako ti je frka da nece stajati, napravis lepak od fondana i malo vode i bice super :good:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on May 29, 2010, 03:37:31 PM
Vece detalje mozes da pricvrstis cackalicom ili stapicem, a manji ce se bez problema drzati lepkom.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on May 29, 2010, 07:47:22 PM
Ok. Prihvaceno  :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on June 13, 2010, 05:59:05 PM
Ivanov brat stize iz USA za tri nedelje, mogu da narucim sta hocu od alatkica... dajte predloge sta da mu trazim da donese, ja bih svasta nesto, nikako da se odlucim :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on June 13, 2010, 09:04:12 PM
sta nemas a volela bi da imas?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on June 14, 2010, 08:34:57 AM
Uh dmi  tesko pitanje :girl_haha:
nemam pojma, mislila sam da uzmem nesto sto nije wilton posto to jos i moze ovde da se nadje.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on June 14, 2010, 08:52:50 AM
ali iz koje grupe alatki? daj neki hint pa da ti kazem sta sam vidjala
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on June 14, 2010, 04:31:49 PM
trazicu mu ovo http://www.amazon.com/Makin-27s-Professional-Ultimate-Clay-Extruder/dp/B0018BOXWQ (http://www.amazon.com/Makin-27s-Professional-Ultimate-Clay-Extruder/dp/B0018BOXWQ) i ove pincetice sto je cici pominjala a koje sad ne mogu da nadjem :wall:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on June 15, 2010, 09:54:39 AM
Ova alatka je fenomenalna  :girl_sad:
Ja bih potrazila razne kalupe, za figurice, lice .... Ima ih po principu utiskivanje ili livenja (za to postoji posebna smesa od secera koja moze da se napravi).
Onda sekace i utiskivace za cvetice ....
Mozda ce ti trebati nekad i dobri vrhovi za spric ...
Reljefna oklagija ....
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on June 15, 2010, 10:12:40 AM
Vrhove za špric može i ovde da kupi, shvatila sam da ona hoće nešto čega uopšte nema kod nas.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on June 15, 2010, 10:17:04 AM
U pravu si Cici, ali mislila sam da mozda naleti na neki dobar i povoljan set vrhova.
Kako ce se on snaci sa ovim?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on June 15, 2010, 10:21:14 AM
Ma on ce narucivati preko Amazona, nije problem :) ja cu mu samo poslati linkove sta treba :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on June 15, 2010, 10:27:56 AM
Quote from: Zumbulica on June 15, 2010, 10:17:04 AM
U pravu si Cici, ali mislila sam da mozda naleti na neki dobar i povoljan set vrhova.
Kako ce se on snaci sa ovim?
Možda i na Amazonu ima neka povoljna akcija samo treba naći.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on June 15, 2010, 05:58:30 PM
dobri vrhovi za spriceve uopste nisu jeftini, makar ono sto sma ja uzivo gledala
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on June 19, 2010, 05:19:57 PM
Dmi,
u potrazi sam za nekim airbrush/kompresorom. Nadjoh ovo
http://www.amazon.com/Airbrush-Decorating-Precision-Dual-Action-Compressor/dp/B002P646DE/ref=cm_cr_pr_sims_t (http://www.amazon.com/Airbrush-Decorating-Precision-Dual-Action-Compressor/dp/B002P646DE/ref=cm_cr_pr_sims_t)
Ima li toga po obicnim radnjama da se nadje... ne treba mi neki profi od 500 $  :think:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on June 19, 2010, 05:44:28 PM
Pa ovaj ti nije 500 nego 50 i nesto, a cemu sluzi ?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on June 19, 2010, 05:52:52 PM
Dedo, pa znam :rofl: zato sam i postavila ovu slicicu, otprilike to je cifra do koje bih isla, ima ih dosta skupljih :rofl:

Sluzi za bojenje fondana :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on June 19, 2010, 06:21:54 PM
E super, a na kom principu, stavis boju i fondan a ovo cudo ga izmulja  :crazy: ?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on June 19, 2010, 06:26:26 PM
Prskas po fondanu ovom prskalicom :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on June 19, 2010, 07:49:42 PM
Pogliedaj u micheals.com.  Ja stvarno ne znam sta je i za sta se koristi, ali tu bi mogla da nadjes.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on June 19, 2010, 07:50:33 PM
Moje pitanje je kako bi ste napravili scooby tortu a da prodjete bez figurica. Ja stvarno ne umijem Scooby-ja da napravim.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on June 19, 2010, 08:19:01 PM
Stacka, ovaj mini kompresor je savrsen, nisam ni znala da ima tako malih. Cini mi se sasvim ok cena za ovako nesto.
Maxic, mislim da od detalja mozes da stavis koskice, otiske psecih sapica i da pokusas da napravis sliku glave od fondana  :think:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on June 19, 2010, 08:31:30 PM
Maxic, a da uradis 2D kao moja pcelica Maja sto je?

Zumbulice, znaci ovo ti se cini ok? Aj sad cu da vidim, problem je sto su valjda ogranicili prtljag, mislim kg pa i od toga zavisi da li ce moci ili ne da donese :nokti2:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on June 19, 2010, 08:32:39 PM
Ja bih još i logo dodala Skubija i super.Da mi nije uspeo onaj sat i siva materija htela sam samo logo i zvezde za Ben10.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on June 19, 2010, 08:54:01 PM
Stacka, solidan kompresor mislim da moze da se nadje i za 150 evra, ali je glomazna skalamerija. Ako ovaj ima solidan pritisak i solidno vreme rada do sledeceg punjenja bas je povoljno jer je zgodan i mali.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on June 19, 2010, 08:56:00 PM
stacka ja ovo nisam vidjala po radjnjama, cak nisma videla ni u michaels radnji. makar u ovoj u kojoj sam bila.
ja se samo bojim da ovo ide po principu koliko para toliko muzike - da ne bude posle da ne radi posao. ono sto sam vidjala na tv i kod cake boss-a je da su ti kompresori mnogoooooo veliki (meni lice na ona cudesa i auto pranja, one velike prskalice :rofl:)

jesi sigurna da ti je bas neophodan? a sto ne narucis razne strasove, specijalne boje, flomastere, onda mozda neke modle jos ili sekace?

OT: prtljag jeste ogranicen ima pravu samo na jedan kofer od 23kg + rucni 8kg sve ostalo placa a to zavisi od kompanije kojom leti 
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on June 19, 2010, 09:23:39 PM
Jeste, tako mi je i rekao, 8 + 23. Ovo ima 8 ili 9 funti... to mu dodje oko 4 kg? Mnogo :crazy:
Citavo popodne iscitavam neke teme po krstarici, vidim tamo da se zene snalaze na raznorazne nacine sto se tog kompresora tice tako da mozda i odustanem od njega. A jest' u pravu ste, procitala sam negde da pravi kompresor ima 31 kg  :blink:
Nisam uspela da nadjem te modle za figurice, tj lica, ako imate neki link bila bih zahvalna. Zapravo, lazem, nasla sam jedan http://www.amazon.com/PME-Sugarcraft-Mould-Set-People/dp/B001E28IUW/ref=sr_1_fkmr1_1?ie=UTF8&qid=1276623951&sr=1-1-fkmr1 (http://www.amazon.com/PME-Sugarcraft-Mould-Set-People/dp/B001E28IUW/ref=sr_1_fkmr1_1?ie=UTF8&qid=1276623951&sr=1-1-fkmr1)
kako vam se cini? :think:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on June 19, 2010, 09:33:58 PM
Jedna funta je 450g.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on June 19, 2010, 09:34:22 PM
stacka pogledaj ovde sta ima
meni je ova radnja FENOMENALNA
i sve ono sto sam kupovala je povoljnije kod njih nego u Michaels
na zalost mislim da imaju samo jos radnju u New York-u ali sve jedno isporucuju

http://www.nycake.com/ (http://www.nycake.com/)

ja se tamo pogubim kad udjem :rofl:
mada je vlasnik jedan kratki italijancic dosadan do zla boga
ali radnja mu je dobra LOL
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on June 19, 2010, 09:37:36 PM
Dever je u New Yorku  :D mukica, nema pojma sta mu se sprema :lol:
Hvala draga  :bighug:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on June 19, 2010, 09:39:00 PM
Quote from: stacka on June 19, 2010, 09:37:36 PM
Dever je u New Yorku  :D mukica, nema pojma sta mu se sprema :lol:
Hvala draga  :bighug:


ahahhaah
nadam se da itacka ne zalazi ovde inace ce da me robija :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on June 19, 2010, 09:47:19 PM
Quote from: maxic on June 19, 2010, 07:50:33 PM
Moje pitanje je kako bi ste napravili scooby tortu a da prodjete bez figurica. Ja stvarno ne umijem Scooby-ja da napravim.
Staviš ovo
http://www.bakingforfriends.com/store/images/uploads/scoo_id.jpg (http://www.bakingforfriends.com/store/images/uploads/scoo_id.jpg)
po torti napraviš one koske što ti rekla Zumbulica, slova, isečeš ime od fondana i ima da padnu u nesvest.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on June 19, 2010, 10:06:57 PM
Quote from: cici on June 19, 2010, 09:47:19 PM
Staviš ovo
http://www.bakingforfriends.com/store/images/uploads/scoo_id.jpg (http://www.bakingforfriends.com/store/images/uploads/scoo_id.jpg)
po torti napraviš one koske što ti rekla Zumbulica, slova, isečeš ime od fondana i ima da padnu u nesvest.

ove figurice imas u Ralphs-u
ja ih videla

ne mogu samo da se setim jel ima kod tebe Ralphs?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on June 19, 2010, 10:08:00 PM
Quote from: stacka on June 19, 2010, 09:37:36 PM
Dever je u New Yorku  :D mukica, nema pojma sta mu se sprema :lol:
Hvala draga  :bighug:
Ti ćeš u radnju da ga šalješ :o
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on June 19, 2010, 10:09:29 PM
Quote from: dmi on June 19, 2010, 10:06:57 PM
ove figurice imas u Ralphs-u
ja ih videla

ne mogu samo da se setim jel ima kod tebe Ralphs?
Ovo su jestive.Valjda znaš :lol: Ma ima toga sigurno svuda.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on June 19, 2010, 10:13:05 PM
Quote from: cici on June 19, 2010, 10:09:29 PM
Ovo su jestive.Valjda znaš :lol: Ma ima toga sigurno svuda.

jesu jesu ejstive su :rofl:
znam :rofl:

nego su i malene recimo da su 2cm u visinu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on June 19, 2010, 10:16:14 PM
Možda ima i veće :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on June 19, 2010, 10:18:41 PM
Quote from: cici on June 19, 2010, 09:47:19 PM
Staviš ovo
http://www.bakingforfriends.com/store/images/uploads/scoo_id.jpg (http://www.bakingforfriends.com/store/images/uploads/scoo_id.jpg)
po torti napraviš one koske što ti rekla Zumbulica, slova, isečeš ime od fondana i ima da padnu u nesvest.

Jednostavno, a super  :clap:
Stacka, mi imamo taj veliki kompresor u garazi, nije mi palo na pamet da ga unosim i upotrebljavam. Ovaj mali pretpostavljam da je hobi kompresor, za farbanje npr. u aeromodelarstvu ili tako nesto, za ono sto tebi treba sasvim dovoljan, neces ceo dan da farbas fondan i hiljade cvetova. Samo je pitanje kojeg je kvaliteta. Bas je nezgodno tako nesto naruciti.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on June 19, 2010, 10:25:49 PM
Da sam ja na njenom mestu na kompesor bih zaboravila.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on June 20, 2010, 05:41:31 AM
Hvala cure.
Cici ove sam vidjala, ima ih puno. Nasla sam neke fotke, imaju scooby svjecu , i sapice cu da napravi, a ako se budem osjecala talentovano, mozda pokusam da isjecem i onaj mistery autobus. Marko je covjek danas odlucio da hoce tu tortu za rodjendan. Ima jos dva mjeseca, ali treba se pripremiti.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on June 20, 2010, 08:41:17 AM
http://www.amazon.com/s/qid=1276527365/ref=sr_nr_seeall_8?ie=UTF8&keywords=crimper%20sugarcraft&rh=i%3Aaps%2Ck%3Acrimper%20sugarcraft%2Ci%3Agarden (http://www.amazon.com/s/qid=1276527365/ref=sr_nr_seeall_8?ie=UTF8&keywords=crimper%20sugarcraft&rh=i%3Aaps%2Ck%3Acrimper%20sugarcraft%2Ci%3Agarden)
koje od ovih, sta mislite? ja bih sveeee :crycry:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on June 20, 2010, 10:06:39 AM
Jesu lepe sve, ali ti sve stvarno ne trebaju.Ja lično više volim talasaste nego ove ćoškaste.Moraš da se odlučiš :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on June 20, 2010, 10:11:33 AM
Znam da mi ne trebaju sve :girl_cray: al' ajd se odluci... kao dete sam u prodavnici igracaka :girl_haha:
pitam se kako ove zvezdice i srca izgledaju na torti :think:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on June 20, 2010, 02:43:33 PM
Ja bih zvjezdice i ove osmice. A sa dmi sajta bih one cirkone i dijamante od secera, posto vec vidim kako bi se Anja odusevila. Smisli kako bi ih koristila na vise nacina. Bas teska odluka, od ovoliko zezalica.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on June 28, 2010, 02:49:59 PM
Videla sam danas u Coin Casi u Beograđanki pakovanje od 100 velikih plastičnih modli. Imaju brojeve, slova i svašta nešto drugo. Cena je, mislim, 1.790 dinara.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on June 28, 2010, 02:52:14 PM
Ja mislila, dosla si da napises kako ces Janku za rodjendan da napravis fondan tortu pa pohitala....
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on June 28, 2010, 02:59:45 PM
Pa i hoću - ja tortu, Maša fondan, već smo se dogovorile  :turpija:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on June 28, 2010, 03:58:41 PM
super, verujem da ce biti divna....
Onaj kupovni se extra razvlaci da znas, ako pozelis da probas
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on July 07, 2010, 10:15:07 PM
stacka jesi li se odlucila sta ces, ili je dever pao u nesvest od porudzbine? :mrgreen:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on July 07, 2010, 10:52:35 PM
UUuuuuuuuu pa jesam, narucila sam i doneo mi je svasta nesto, u petak cu da dobijem moje igracke :girl_haha:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on July 07, 2010, 11:07:22 PM
Quote from: stacka on July 07, 2010, 10:52:35 PM
UUuuuuuuuu pa jesam, narucila sam i doneo mi je svasta nesto, u petak cu da dobijem moje igracke :girl_haha:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.


stacka  :o
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on July 07, 2010, 11:10:13 PM
 :-X :girl_haha:
Sreca njegova pa je prtljag ogranicen, svasta je tu jos moglo da se nadje, prepravljala sam porudzbinu jedno 5-6 puta :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on July 07, 2010, 11:41:18 PM
:nesvest:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on July 08, 2010, 08:45:05 AM
I jaoooo :nesvest:
Vidim ja da ces ti kredit otplatiti cas posla  :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Summer on July 08, 2010, 11:25:00 AM
Jao, stacka, :onajstopadaunesvest:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on July 30, 2010, 11:31:31 AM
Stvarno ne mogu da citam sve redom, verujte mi  :crazy:
Kad se pravi torta na sprat (i fondan), kako se prenosi mala torta na vecu, da li se obe obloze (verovatno da), i da li se oblaze i odozdo ili ne ? Pitanja su malo glupa a ambicije velike  :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on July 30, 2010, 12:03:37 PM
ja nisam oblagala odozdo, mislim da bi to bilo i malo teze izvodljivo, samo sam isekla rub fondana na podlozi, provukla ispod koncem da se odlepi i prenela na vecu na kojoj je bio vec uboden stapic za rostilj, posle necim malo zamaskiras prelaz izmedju dve torte.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on July 30, 2010, 12:51:46 PM
Jedina torta koju sam oblagala i odozdo je bila ona jastuk torta, ostale jok.
Kad sam pravila Aleksinu tortu na sprat prvo sam oblozila donju, pa na nju stavila gornju i onda gornju oblagala fondanom. Za Topsy turvy sam probala onako kako mi je Cici rekla - oblozila svaku posebno i onda tako gotovu stavila jedan sprat na drugi. Ova Cicina varijanta je mnogo bolja, thanks Cici :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on July 30, 2010, 01:51:57 PM
Nisam oblagala ispod. Ovako slicno kao Tchi. Oblozim, koncem odlijepim i onad nekom spatlom( imam wiltonovu, ali nije neophodna, moze i rukama) prenesem. Slamkama prethodno napravim potporu( moze li se ova rijec ovako upotrebiti)  za tortu. Pokusacu da ti nadjem link.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on July 30, 2010, 01:54:41 PM
How to stack a cake..my way! (http://www.youtube.com/watch?v=NvaCSW78ybc#normal)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on July 30, 2010, 01:59:28 PM
Quote from: stacka on July 30, 2010, 12:51:46 PM
Jedina torta koju sam oblagala i odozdo je bila ona jastuk torta, ostale jok.
Kad sam pravila Aleksinu tortu na sprat prvo sam oblozila donju, pa na nju stavila gornju i onda gornju oblagala fondanom. Za Topsy turvy sam probala onako kako mi je Cici rekla - oblozila svaku posebno i onda tako gotovu stavila jedan sprat na drugi. Ova Cicina varijanta je mnogo bolja, thanks Cici :kiss1:
Nema na čemu  :kiss1: meni je tako jednostavnije, svaku posebno pa sastaviš.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on July 30, 2010, 02:05:49 PM
A d'izvinete, ta gornja mora i da se nabode ?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on July 30, 2010, 02:08:19 PM
Ne ne, donju izbodes, onda gornju samo na to stavis, naslonis. Pogledaj Ednu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on July 30, 2010, 02:11:18 PM
Gornju nataknem znaci na donju :lol:?
Edna  :blink:, link molim
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on July 30, 2010, 02:12:10 PM
Pogledaj gore, okacila .
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on July 30, 2010, 02:14:05 PM
Hvala  :kiss1:, nisam ni videla, to za mene nista cudno nije  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on July 30, 2010, 02:24:16 PM
Jao Dedo :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on August 06, 2010, 04:08:19 AM
Treba mi pomoc!!!! Uopste ne znam sta mi je u poslednje vrijeme, otprilike svaki peti put kad pravim tortu neki peh se desi.
Da ne duzim i ne sirim, torte su pravljenje skoro pa punih 12 sati i izledaju kao sr...e. Treba po njima da pokacim neke figurice koje nemam pojma kako da pobodem a da se ne prvrnu kad budem iznosila tortu. Please predlog.
Drugo torti ocigledno fali neka dekoracija, imate li neki jednostavan predlog???? Ne mogu da se majem nicim komplikovanim. Evo slike, pucajte
URL=http://i55.photobucket.com/albums/g121/mart04/DSC_3399.jpg](https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi55.photobucket.com%2Falbums%2Fg121%2Fmart04%2Fth_DSC_3399.jpg&hash=fe4d72b85cd078a65e40d35e81d9c9eca399cf66)[/URL]
Sutra cu imati mozda sat da doradjujem tortu,please uzmite i to u obzir.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on August 06, 2010, 06:12:50 AM
Sta ti fali torti  :blink:
Ovo su ti neke plasticne figurice :think:, ufff
Ne znam kako da ti pomognem, nemam ideju, ali pomzi ti meni- koje su ti ovo torte, dole i gore  :-[ ?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on August 06, 2010, 06:15:15 AM
Da li moze da im se na guze zalepi malo fondana pa onda fondan na fondan. Trebalo bi da moze , samo razmeksaj fondan malo vise .I bolje ih onda stavljaj da sede ili naslonjeni , nemoj neke egzibicije
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on August 06, 2010, 07:21:15 AM
Kakve divne boje fondana  :love32: Nemam nikakav savet, samo mi se dopada  :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on August 06, 2010, 08:23:28 AM
Maxic, jesi li kupila fondan ili si ga zamesila ?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on August 06, 2010, 09:32:07 AM
odlicno izgleda torta, od dekoracije mozda ako imas kalup za zvezdice neke narandzaste na donjoj torti, za lepljenje nemam pojma
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on August 06, 2010, 09:50:57 AM
Ja sam htela da predlozim isto sto i Tchi, zvezdice (one su mi hit u poslednje vreme :rofl: ) u suprotnim bojama na tortama, kuglice ako hoces isto tako na obodima torti a sto se lepljenja tice nemam ideju. Ovo sto Deda predlaze mi je palo na pamet, medjutim opet nisam sigurna da ce taj fondan koji ide na guzu drzati slepljeno figuricu :think: a nisam nikad radila sa tim gotovim figurama, nemam iskustvo iz prve ruke.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on August 06, 2010, 10:50:43 AM
hm, pala mi je na pamet jedna malo neobicna ideja, ako nekako mozes da nadjes vosak kao onaj stari za pecate, mogla bi da ga nakapas u ta udubljenja na stopalima i povezes sa cackalicama  :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on August 06, 2010, 11:11:34 AM
Tchi, odlična ideja. Mislim da bi za toliko držala i žvaka. A može stvarno i ona žica, kao što se igračke vežu u kutiji, neće to mnogo da se vidi i neće smetati.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on August 06, 2010, 02:56:40 PM
Hvala. Mjesila fondan, od marshmallows. Fondan mi je bio najlaksi, ali torte su mi karastova neravne, izmrvljene, pa krpljenje kremom. da ne idem u detaljemtrebalo je da imaju vise prostora sa strane po velicini plehva, a ispale su skoro iste velicine, pa sam gornju na svu muku jos i prerajala, a vec je bila nafilovana i fondanirara. Ma...

Elem svidjaju mi se ideje vosak, fondan i zica. Pokusacu da nadjem vremena da odem do Michael's a da vidmi imaju li neki "jesitivi" vosak, to bi najbrze bilo.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on August 06, 2010, 10:50:44 PM
samo DVK kako sam se nadala, dobro sam se udala. Jutros , bistirje glave, isjekla krugove za dekoraciju, deblje i na njih pobola figurice. Moci ce da stoji do sjecenja. Dugujem foktu. Hvala vam
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on August 07, 2010, 07:26:42 AM
 :clap: bravo maxic, cekamo sliku :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: nina_mj on September 07, 2010, 12:33:24 AM
Cao svima, nova sam ovde, ali sam vredno iscitala celu temicu oko fondana....
Spremam se da za koji dan napravim moju 1. ovakvu tortu, mami za rodjendan...
Zanima me koje vi torte koristite, koje ce biti dovoljno cvrste, glatke, a i slasne :)
ja sam razmisljala da napravim alvu (posto je mama obozava) nasla sam recept za grcku alvu, ali ne znam da li ce moci na nju da legne fondan ???

I pitanje za Maxic, kako si dobila onako lepe boje na torti, ja bi pravila sa pink bojom, ali tebi su nekako prelepo sedefaste, i jake, pa kako da dodjem do takve, i koliko novca da izdvojim?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on September 07, 2010, 08:17:31 AM
Je l'mogu ja ? Svu teoriju sam savladala :diva:
Na alvu ne mozes fondan , pravila sam tu tortu, mekana je za oblaganje. Ko je majstor, stavlja i na kremaste, ali posto ti je 1.- nemoj
Za fondan- plazma torta, reforma, milka torta i kako be\se ona cicina  :think: , ako si citala temu znas.... Znaci samo tvrde, stegnute torte bez razlivanja.
Maxic koristi nesto drugo, ako zivis u Srbiji , kupi gel boje -oko 90 din komad, one su se pokazale kao najbolje.
Fondan , mozes da napravis, ima Minja recept na blogu a imas ga i ovde , tema Domaca smesa za oblaganje torti- , mozes i da kupis sto ti toplo preporucujem...oko 400 -450 dinara za kilo-dovoljno za jednu tortu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on September 07, 2010, 12:15:29 PM
Deda fondanka :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on September 07, 2010, 12:47:08 PM
Pa vi dok se razbudite i "razberete " , ja da objasnim zeni  :crazy:
A i pravila sam 2 puta :burko:
Nemam smisla doduse ali sam sve izucila  :lol:
Cicina  NAPOLEON  torta
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on September 07, 2010, 01:02:16 PM
Odlično si Dedo uradila :lol:
Može i Francuska.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on September 07, 2010, 05:23:55 PM
Ja sad idem u Michaels da vratim sve ono sto sam kupila za cas. Otkazan do daljnjeg. Bas sam se iznervirala.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on September 07, 2010, 05:25:11 PM
Što bre otkazan?  :(
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on September 07, 2010, 07:12:08 PM
Bolesna instruktorka, vec mjesec dana. Svakog vikenda zovu da odlazu. Prodje citav mjesec. Vise srece mozda u nekoj drugoj radnji, meni splasnuo entuzijazam.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on September 07, 2010, 08:28:57 PM
Maxic, bas bzvz :(

Dedo :clapping: :clapping:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: nina_mj on September 08, 2010, 12:58:38 AM
@ Deda, a i ostaliii Hvala na svemu :) sutra idem po namirnice :D (iz Beograda sam ) pa cu sutra da se iscimam do tog Eriksona po boje, posto sam ih danas trazila po svim vecim marketima, ali ne vredi, i, da da sutra pocinje moje prvo remek-delo od fondana :)
Pa, posto sam videla da stavljate svoja zavrsena dela, tako cu i ja moje, ma kakvo bude :D:D
Hvala jos jednooom :D:D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on September 08, 2010, 08:24:03 AM
Nema fondan po marketima.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on September 08, 2010, 08:53:52 AM
Quote from: cici on September 08, 2010, 08:24:03 AM
Nema fondan po marketima.
Pa napisi joj bona gde ima, ja zaboravila ime prodavnice kod Autokomande  :crazy:
Doduse ne znam pravo bas ni gde je Autokomanda sem da mi je negde na pocetku kad idem u Bg  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on September 08, 2010, 09:00:17 AM
Pa zna žena, rekla je da ide u Erikson.
Mihaila Gavrilovića 21.Valjda je 21 :rofl: ja idem po navici :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: nina_mj on September 11, 2010, 01:01:02 PM
Evo i mene :) PA JA SAM UMETNIK!!! :D prezadovoljna sam kako izgleda, e jos samo da vidim kako da vam ostavim slikuuu ^^
Hvala vam punoooo :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on September 11, 2010, 01:09:59 PM
Nema na čemu, sad da vidimo to umetničko delo.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: nina_mj on September 11, 2010, 01:13:39 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsphotos.ak.fbcdn.net%2Fhphotos-ak-snc4%2Fhs431.snc4%2F47389_1483167318144_1202678185_31260093_6525584_n.jpg&hash=d98013f58709786b6b25aaca57b575d6367afd09)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsphotos.ak.fbcdn.net%2Fhphotos-ak-ash2%2Fhs211.ash2%2F47389_1483167358145_1202678185_31260094_1196953_n.jpg&hash=f8dbb0f7595c88ddd51b97c245fb1548e2b9e42b)

Evo i moje prve fondan torteeeee ^^    :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on September 11, 2010, 01:14:46 PM
Bravo, odlično si uradila.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: nina_mj on September 11, 2010, 01:16:23 PM
Hvala, :) htela sam da odozgo napravim kao kutiju (kao poklon) ali mi je to vec bilo previse za prvi put :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on September 11, 2010, 01:17:33 PM
To je vrlo jednostavno, trake se postave unakrst po torti i mašna na sredini.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: nina_mj on September 11, 2010, 01:19:36 PM
da da :) ali mislila sam iznad ovog prvog dela bukvalno da ta "kutija " bude sprat torte, ali, reko, necu ja to moci da odradim kako valja...
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maripoza on September 11, 2010, 02:26:29 PM
Bravo, Nina, bas ti je lepa torta!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on September 11, 2010, 04:49:08 PM
Bravo, bravo  :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on September 11, 2010, 05:42:57 PM
bravo!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on September 11, 2010, 05:54:08 PM
Cekaj, ti si osmog otisla po namirnice a desetog napravila (i slikala  :lol:) ovakvu tortu, prvu ever bez ikakve prethodne pripreme, pitanja i podpitanja
[/tt]?  :think: :crycry:

Ej zivote lutalico.  :rofl: Svaka cast.  :innocent:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on September 11, 2010, 06:28:32 PM
wooow, sjajno!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on September 11, 2010, 06:32:42 PM
Odlicna je!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on September 11, 2010, 08:16:58 PM
Quote from: rafa on September 11, 2010, 05:54:08 PM
Cekaj, ti si osmog otisla po namirnice a desetog napravila (i slikala  :lol:) ovakvu tortu, prvu ever bez ikakve prethodne pripreme, pitanja i podpitanja
[/tt]?  :think: :crycry:

Ej zivote lutalico.  :rofl: Svaka cast.  :innocent:
Rafo :rofl: Možda je žena iščitala sve na tu temu i rešila da proba.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: nina_mj on September 12, 2010, 02:19:26 AM
Joj hvala svimaa ^^ bas mi je drago da vam se dopadaaa :girl_smile:

hehehe daaaa ^^ ali sam , kao sto Cici kaze dosta citala o svemu kako se radi, koje boje da koristim, a onda malo prosetala po sajtovima sa puuuuno torti, gledala slike i divila se, i uzela stvari u svoje ruke :)
Moram vam reci da mi se majka rasplakala kada je videla :) nije mogla da veruje  :)
:dance1: sledeca ce mi biti za jednu drugaricu i tada ce biti nesto vece :) jos trazim ideju, taman za jedno mesec dana kada joj je rodjendan...
Kada sam pocela da pravim fondan dosta se lepio i nisam imala pojma sta cu, ali se sredilo dodavanjem prah secera na kraju...
i definitivno obozavam fondan ^^
(a mesala sam one boje bas duuuugooo  :fool: dok se nisu sjedinile )
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on September 12, 2010, 02:31:05 AM
lepa torta, stvarno je dobra za prvi pokusaj ( dobro si odabrala da bude jednostavno za rad )
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: nina_mj on September 12, 2010, 02:35:43 AM
A najvise sam se plasila  tog lepljenja a posle da mi fondan ne popuca, ali bio je zaista jako dobar, po receptu iz Minjine Kuhinjice...
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on October 01, 2010, 02:53:24 PM
stacka, cici and ostale fondan majstorice

kako vam se cine ovi?

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.


Slucajno sam naletela na njihov profil na fb, pa me bas zanima vase misljenje o tezini/savrsenosti izrade njihovih torti, reci cu vam i zasto kad vas cujem.  :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 01, 2010, 03:02:44 PM
Rafićka, otovrila si biznis :D i sad kao slučajno naletela na njih :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on October 01, 2010, 03:13:18 PM
bas me interesuje zasto pitas...ima stvarno lepih torti, ali vecina se bas ne moze nazvati savrsenstvom ni po dizajnu ni po izradi...mnogo mi se svidja ideja za plavu tortu sa sneskom belicem
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 01, 2010, 03:15:25 PM
Ovde se vide  bar dve ruke u izradi.Lični ukus ću da zanemarim, ali bi na izradi figura obzirom da je radionica u pitanju morali više da porade.Jedne su grozne, drugi tip figurica su poptuno iste.Razlikuju se samo po odeći lice je svima isto.Hello Kitty nema brkove, moja je bila 10x bolja :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on October 01, 2010, 03:18:40 PM
Cekam jos komentara, za sad mi se svidjaju.  :D

cici nisam, valjda znas moja iskustva i misljenje o fondanu  :crazy:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 01, 2010, 03:20:25 PM
Šalim se.
Meni je ovo nedopustivo za tortu koja ide na prodaju.Crvena torta na dva mesta ima popucao fondan.
http://www.facebook.com/photo.php?pid=3607462&id=205147976021&ref=fbx_album&fbid=205907371021 (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3607462&id=205147976021&ref=fbx_album&fbid=205907371021)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 01, 2010, 03:20:56 PM
Moora da se kopira link, neće na klik.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on October 01, 2010, 03:25:20 PM
videla sam, jeste bas popucala.  :innocent:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 01, 2010, 03:26:43 PM
Ne verujem da nisu videle, to se vidi odmah čim se stavi.Skineš, premesiš, pa ponovo.Iskreno mene bi bilo sramota da je takvu prodam.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on October 01, 2010, 03:32:55 PM
Stvarno sam slucajno naletela na njihov link na fb-u, vec danima mi se reklamiraju (one reklame sa desne strane) o nekoj izlozbi/cemu li vec koji organizuju za par dana.

Onda sam se setila da sam jednom od njih narucivala, pre dve godine za Teodorin rodjendan, i to je bila ova torta, iskopala sam je:  :lol:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.


Tada mi je predstavljala apsolutno savrsenstvo od izrade, no od tada je proslo puno vremena i nagledala sam se toliko divnih vasih, minjinih ovih i onih torti da mi je sada ta torta prilicno bezveze i mozda bih i sama mogla da je napravim.  :turpija:

E sad, ta torta je placena ako me secanje ne vara oko 250eur (i to je bila jedna od jeftinijih ponuda dvoraca, bilo ih je i za 400  :crazy: :crazy:, imala je fondan debljine centimetra i bila jedna od neukusnijih, bljutavijih torti koje sam probala u zivotu. Sve sto je ostalo posle rodjendana je baceno, a ja stvarno nisam neko ko ima prefinjen ukus sto se slatkisa tice.  :rofl: Imam ono sto manje i vise volim, ali sve mogu da jedem, uglavnom. Ono je bilo nejestivo.

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on October 01, 2010, 03:38:09 PM
ja cu samo da se :nesvest: na cenu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 01, 2010, 03:42:04 PM
Kriminal od cene a i izrade, ako smem da budem kritična.Ovde je najskuplje po kg oko 21 eur.Ako se već ima radionica tu ima prostora da svako radi ono što zna najbolje, meni je potpuno jasno da je redak talenat da baš sve može uspešno jedna osoba da napravi.Mene potpuno fascinira Ron Ben Israel, i to je radionica gde svako ima svoj zadatak.
http://www.facebook.com/RBICAKES?ref=ts (http://www.facebook.com/RBICAKES?ref=ts)

Što se tiče tvoje ideje, obožavam te tako genijalnu :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on October 01, 2010, 03:43:05 PM
a sta predstavljaju ti valjci oko "dvorca"?

ideja ti je  :crazy: :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: linga on October 01, 2010, 03:43:40 PM
Joj rafo ako ce da ti salju avionom, bices najjaca s cenama.
Isplativije je da neku od majstorica primis na stan  :clap: :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on October 01, 2010, 03:46:34 PM
Quote from: linga on October 01, 2010, 03:43:40 PM
Joj rafo ako ce da ti salju avionom, bices najjaca s cenama.
Isplativije je da neku od majstorica primis na stan  :clap: :rofl:

Pa naravno da sam to tako zamislila.  :turpija:
3-4 porudzbine za produzeni vikend, pokrice i avionske troskove, i cenu kostanja torte i doneti dobru zaradu.  :diva:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on October 01, 2010, 03:49:03 PM
Quote from: rafa on October 01, 2010, 03:46:34 PM
Pa naravno da sam to tako zamislila.  :turpija:
3-4 porudzbine za produzeni vikend, pokrice i avionske troskove, i cenu kostanja torte i doneti dobru zaradu.  :diva:

to se zove motivacija! :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 01, 2010, 03:49:20 PM
Quote from: Tchi on October 01, 2010, 03:43:05 PM
a sta predstavljaju ti valjci oko "dvorca"?

ideja ti je  :crazy: :rofl:
Pa popadale kule, kako si nemaštovita :D

Rafo, hoće svakog vikenda druga da gostuje :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on October 01, 2010, 03:53:22 PM
Quote from: cici on October 01, 2010, 03:49:20 PM
Pa popadale kule, kako si nemaštovita :D

Rafo, hoće svakog vikenda druga da gostuje :lol:

Pa da, kako drugacije.
Necu posle da budem kriva za bracne probleme, i svoje i vase.  :lol:
A svaku moze poza da prati ako hoce. Dok vi pravite, mi da resavamo silne moderatorske probleme, koncepcije i programske zadatke.  :turpija:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 01, 2010, 03:54:20 PM
Ma nemoj, opet poza da prodje najbolje.Može ako će da mesi fondan :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on October 01, 2010, 03:56:31 PM
Dacemo joj onda da shisha travu.  :turpija:

Cici, ne miniraj mi ideju, odusevite se malo. Nemojte sve opet na sprdnju.  :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on October 01, 2010, 03:59:42 PM
Pih, zakasnih sa komentarisanjem, cici vec sve rekla :girl_haha:
Ja sam sokirana cenom torte (koliko je imala kg? ) i sad mi zao sto ne zapoceh biznis na Kipru :rofl:
:bighug:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 01, 2010, 04:02:52 PM
Quote from: rafa on October 01, 2010, 03:56:31 PM
Dacemo joj onda da shisha travu.  :turpija:

Cici, ne miniraj mi ideju, odusevite se malo. Nemojte sve opet na sprdnju.  :rofl:
Moram malo, jače je od mene  :lol:

Ideja ti je   :good: :clap:


Quote from: stacka on October 01, 2010, 03:59:42 PM
Pih, zakasnih sa komentarisanjem, cici vec sve rekla :girl_haha:
Ja sam sokirana cenom torte (koliko je imala kg? ) i sad mi zao sto ne zapoceh biznis na Kipru :rofl:
:bighug:
Evo prilike  :innocent: pa reci i ti neku, nemoj da sam ja najgora  :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: lilit_depp on October 01, 2010, 05:33:05 PM
jao rafaela, krades mi ideje! :rofl:
mama lucijine drugarice krenula u business: http://picasaweb.google.ru/nataliyastorten/UnsereNeuenTorten# (http://picasaweb.google.ru/nataliyastorten/UnsereNeuenTorten#)
40 evra/kg. u odnosu na te tvoje cene, ona je jos i jeftina. :rofl:

btw, ja kupila wiltonov fondan, rara mi napravila pepa figurice, pa cete uskoro da vidite moje remek delo. :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 01, 2010, 05:45:55 PM
Ovo je bolje al' brate mili sve šljašti :D nego što ja imam asocijacije za ove orhideje :D

Jok Lilit, ne važi se to.Sad lepo da uzmeš i da baciš te figurice i da napraviš sama :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on October 01, 2010, 05:50:37 PM
Mene zanima ova torta:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flh4.ggpht.com%2F_gWLQEeAxkHc%2FTIqaEvbHu-I%2FAAAAAAAAAK8%2FUx9c5z8gJLM%2Fs720%2FDSC04931.JPG&hash=4419e1d35d918b27b7dc469a9264615f11fa55d0)

Lilit, znaš li koja je, neka nacionalna?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on October 01, 2010, 05:51:31 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flh4.ggpht.com%2F_gWLQEeAxkHc%2FTI-10eh3J_I%2FAAAAAAAAALM%2FPCXiFUEw9T4%2Fs800%2FDSC04940.JPG&hash=5e78c948abf5161428bbf4a57636565ac4be7f06)

Ćirilica?  :blink:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 01, 2010, 05:52:12 PM
Meni ovo liči na najobičniji patišpanj, možda ima malo više brašna.Slatka pavlaka i voće.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on October 01, 2010, 05:52:51 PM
I meni liči, al' računam da ne bi to prodavali 40€ kilo  :-[
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 01, 2010, 05:53:58 PM
A što ne bi ako prolazi?A dekoracija.Ovo belo, čipka od eblanca nije baš jednostavno da se napravi.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: lilit_depp on October 01, 2010, 06:04:47 PM
Quote from: cici on October 01, 2010, 05:52:12 PM
Meni ovo liči na najobičniji patišpanj, možda ima malo više brašna.Slatka pavlaka i voće.

patispanj i jeste.
ovde generalno nema torti kao kod nas.
ovo je najpoznatiji, ajde recimo, komercijalni proizvodjac, nisu torte lose, ali uglavnom su lagane: http://www.oberlaa-wien.at/content/view/29/45/lang,en/ (http://www.oberlaa-wien.at/content/view/29/45/lang,en/)

cirilica - zena je polu-ruskinja.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on October 01, 2010, 06:11:34 PM
Thx  :flower:

Ova obećava  :balavi:

http://www.oberlaa-wien.at/content/view/72/57/lang,en/ (http://www.oberlaa-wien.at/content/view/72/57/lang,en/)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on October 01, 2010, 11:27:50 PM
rafo ideja odlican  5 , :clap: :clap:
spoj lepog i korisnog
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on October 03, 2010, 10:10:26 PM
Ni ovde nema ni blizu finih torti kao kod nas.  :innocent:

Gasho, jel ti ono bese pravis fondanke? Prva si na listi.  :girl_in_love: :lol:

lilit, odusevi me svojim remek delom, od tebe ima i low costova do mog mesta zlocina  :turpija: :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: lilit_depp on October 03, 2010, 10:15:22 PM
Quote from: rafa on October 03, 2010, 10:10:26 PM
lilit, odusevi me svojim remek delom, od tebe ima i low costova do mog mesta zlocina  :turpija: :lol:

:rofl:
malopre mislim na tebe, ovo mora da je telepatija.  :diva:  :lol:

mi danas odradili larin porodicni rodjendan, u utorak je u obdanistu, a u subotu s drugarima u albertini. gore nego slava. 
lucija i ja smo zajedno pravile tortu, dal je ona dodala previse secera u fil ili ja, ne bih mogla sa sigurnoscu da tvrdim, ali torta je slatka da sladja ne moze biti.  :crycry: :lol:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on October 03, 2010, 10:25:15 PM
pa nije valjda da joj je danas rodjendan?  :o :-[

hepi brsdej laro, lutko lepa  :bighug: :kiss1:

sad cu da gledam slike i procenjujem kandidata  :turpija:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: lilit_depp on October 03, 2010, 10:27:20 PM
ma nije danas, al danas nedelja, pa bilo zgodno. :mrgreen:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on October 03, 2010, 10:27:37 PM
edit: sta, ono su (je) slika? komada jedan?  :o :-\

paaaaa, uzeci u obzir da su figurice rarine... :think:  :friends:  :crycry: :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: lilit_depp on October 03, 2010, 10:29:19 PM
jedna torta, jedna poklon. od koga je i previse je. :rofl:
mozda bi torta bolje izgledala da sam slikala s vece daljine?   :turpija:  :diva: :lol: :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on October 03, 2010, 10:35:08 PM
Torta izgleda odlično  :good: Ne znam baš da l' je za biznis i 250€, al' za domaće potrebe :respect:

Lara je ista Lucija  :love32: A nije mi tako delovala. Srećan rođendanac  :bday:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on October 03, 2010, 10:42:31 PM
Lilit, tvoj dio posla mi se više svidja, Pepa mi je nešto bledunjava :)

A, Lara je med. Kako je srećna sa poklonom :love32:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: lilit_depp on October 03, 2010, 10:44:31 PM
hvala devojke.

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on October 03, 2010, 10:49:00 PM
lilit, divna ti je tortica, sad bez zezanja  :kiss1: :bighug:
i boja je bas nezna i ujednacena, vidi se da si dugo i sa zadovoljstvom meshala  ;)

nego

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on October 03, 2010, 10:55:17 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: lilit_depp on October 03, 2010, 10:56:35 PM
Quote from: rafa on October 03, 2010, 10:49:00 PM
lilit, divna ti je tortica, sad bez zezanja  :kiss1: :bighug:
i boja je bas nezna i ujednacena, vidi se da si dugo i sa zadovoljstvom meshala  ;)
draga, hvala, ali to je wiltonov fondan.  ;D mesi se fenomenalno, sam od sebe je te boje i stavis ga na tortu dok si rekao keks.  :turpija:

nego
Quote
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Beatrix Kiddo on October 03, 2010, 10:59:00 PM
Kakva je sa roze gitarom :love32:
Srecan rodjendan Lari!  :kiss1: :kiss1:

A torta je super!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maripoza on October 03, 2010, 11:46:48 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on October 04, 2010, 01:03:04 AM
LD - super je torta. Lara :love32:

Ja nemam pojma kakve su ovdje cijene za fondan, ali znam da su fondanirane svadbene torte za ono kakve su- skupe. Ima lijepih , na oko, ali to je sve ' leba i secera sto se mene tice.

Ove Rafaeline su shokantno skupe.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 04, 2010, 10:02:05 AM
Quote from: lilit_depp on October 03, 2010, 10:56:35 PM
draga, hvala, ali to je wiltonov fondan.  ;D mesi se fenomenalno, sam od sebe je te boje i stavis ga na tortu dok si rekao keks.  :turpija:
Sam od sebe, pa gde to ima  :rofl:
Super ti je ispala torta.Srećan rodjiš  :bday:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Urbana on October 04, 2010, 12:23:44 PM
Lilit pa torta je super, a figurice jesi i to pravila. Mislim to za secer i nisi morala reci ;D zbog toga ti dajem ocenu 4+ ( ja volim onaj komunisticki nacin ocenjivanja ) :D
A i gitara je super. Istu takvu imamo i mi, zasad tuce po njoj sama, ali capi po koju foru od uciteljice, jer je ona redovno na casu prati uz gitaru.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on October 04, 2010, 12:34:50 PM
Super je Lilit!
Srecan Lari rodjendan :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on October 04, 2010, 01:09:05 PM
lilit, torta je super!!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: lilit_depp on October 04, 2010, 01:20:41 PM
hvala devojke. :kiss1:

sto se tice torte, jos cu da se uobrazim.  :girl_blum:
jeste da je fondan wiltonov, figurice rarine (urbana, naravno da ih ja nisam pravila :lol:) i jeste da je preslatka, al ovi moji je jedu, valjda im nece biti muka.
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on October 05, 2010, 08:11:55 PM
lilit, pazi sta i kome pricas na ovoj temi  >:( :rofl:
ima i nas koji nismo odusevljeni lakocom wiltonovog fondana niti ga smatramo nesto posebnim  :-\   :lol:

nego, sad nesto razmisljam, a koliko traju figurice?
a da njih valjamo?  :-X
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on October 05, 2010, 08:28:15 PM
To je i meni palo na pamet  :think:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on October 05, 2010, 08:36:03 PM
Figurice valjda mogu i nekoliko nedelja da traju, ako sam ja dobro upratila, cak ih je pozeljno napraviti ranije da se bolje osuse.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on October 05, 2010, 08:37:19 PM
Figurice mogu bas dugo da traju, u principu one retko ko i da jede... koliko je rok trajanja fondana kapiram i njima je :think:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on October 05, 2010, 09:37:26 PM
mi jos cuvamo rodjendanske figurice, nisu promenile ni boju ni miris :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on October 05, 2010, 10:00:36 PM
 :think:

cene i uzorke na sunce, da trazimo saradnike.  :turpija:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 05, 2010, 10:10:35 PM
E meni je mnogo smorno da pravim figurice, nije tu proporcionalna cena spram truda.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 05, 2010, 10:59:13 PM
Quote from: rafa on October 01, 2010, 03:53:22 PM
Pa da, kako drugacije.
Necu posle da budem kriva za bracne probleme, i svoje i vase.  :lol:
A svaku moze poza da prati ako hoce. Dok vi pravite, mi da resavamo silne moderatorske probleme, koncepcije i programske zadatke.  :turpija:
samo poza :osbatine:
Quote from: cici on October 01, 2010, 05:53:58 PM
A što ne bi ako prolazi?A dekoracija.Ovo belo, čipka od eblanca nije baš jednostavno da se napravi.
cipka od belanaca je super jednostavna, ja sam pravila one ng ukrase prosle zime...milina je raditi sa tim...ali stvarno



e sad...blizi nam se dan...sutra uzimam uzorak, stacka mi je fon i onlajn podrska  :bighug:
vi trpite mene... :D

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 05, 2010, 11:01:14 PM
Mislila sam na precizan uzorak koji se ponavlja :D

Ti ćeš opet u fondan :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 05, 2010, 11:02:29 PM
pa posle onakvog uspeha  :lol: od miloste nazvanog paranoja u las vegasu. why not  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 05, 2010, 11:03:10 PM
Quote from: cici on October 05, 2010, 11:01:14 PM
Mislila sam na precizan uzorak koji se ponavlja :D

pa crtas olovkom na masnom papiru...kud ces preciznije?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 05, 2010, 11:03:26 PM
Mož' se omane uvek :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 05, 2010, 11:04:47 PM
ovo je malac smislio (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.eurekapuzzles.com%2Fcatalog%2Fimages%2Fproducts%2Fravensburger%25203d%2520labyrinth.jpg&hash=d2a2ab4f296c0d3e619ea1240a7ee7d77f610617)


stackaaaaaaaaaaaaaaaaa
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 05, 2010, 11:05:26 PM
Quote from: cici on October 05, 2010, 11:03:26 PM
Mož' se omane uvek :lol:
da ga hebem ne moze onoliko  :lol: :lol: :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 05, 2010, 11:07:13 PM
Sa kartama ili bez?Ovo okolo je lako da ne može lakše.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 05, 2010, 11:12:17 PM
bez karata...ali cu doneti nas lavirint i slikati...trebalo bi da dole ide jedna torta, a gore ovi lavirinti kao da budu druga mozda plazma :think:
plus fondan i slicice (ima tu neke zabe, carobnjaci, figurice)

jel mnogo ambiciozno?
planirala sam da kupim fondan...jel onaj sto vi uzimate barvallo? taj imam ovde kantice od 3 kg se prodaju...i barvallo su boje za fondan...vikajte da znam da li da kupujem u cetvrtak u bg
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 05, 2010, 11:14:08 PM
Barvalo je fondan za boje ne znam ja imam neke Wilton što sam dobila.Gel boje traži u svakom slučaju, bolje su.
Ako mene pitaš i dvorac može da se iskroji od reforme bez po muke.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 05, 2010, 11:15:48 PM
mislis samo od reforme? :think: zanimljivo...


za fondan cu sutra da svratim i vidim...mozda su i za boje uznapredovali od pre godinu dana
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 05, 2010, 11:19:09 PM
Da znam da može, krojili smo gusarski brod od reforme, ako može brod što ne može lavirint.Samo dobro da se stegne.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 05, 2010, 11:20:27 PM
super...to je dobra vest...a sad gde su ti recepti za reformu?

kao da sam s marsa pala, jel da?  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on October 05, 2010, 11:24:18 PM
ovu mnogi pravimo, provereno dobra

http://www.mirinirecepti.rs/torte/reform.htm (http://www.mirinirecepti.rs/torte/reform.htm)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 05, 2010, 11:26:51 PM
Ma ne mora da bude reforma samo neki tip čvrste torte koja neće da se raspadne prilikom sečenja u delove.I treba ti malo ekstra fila za spajanje.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 05, 2010, 11:30:50 PM
ma ja cu sve da smuckam...tu nema problema...i bice to ukusno...samo dok mi pise crno na belo sta da muckam...nemam vise zivaca za improvizacije :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 05, 2010, 11:32:30 PM
Ovu reformu nisam probala ja pravim neku malo više kremastu ai korice se natapaju sokom pomorandže možda to i nije prava reforma ali se meni jako svidja.Odavde su garantovano čvrste Francuska i Napoleon kad se dobro ohlade i stegnu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 05, 2010, 11:34:42 PM
napoleon sam pravila prosle godine po tvom receptu, bila je super cvrsta i jaka
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on October 05, 2010, 11:39:53 PM
:voda:

I da ti kažem, ove zidine dušu dale da se naprave od napolitanki, i još da izgledaju ekstra  :-X
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 05, 2010, 11:40:53 PM
:rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on October 06, 2010, 07:46:54 AM
super je malcova ideja, ja bi ovo krojila od jedne torte dole, a gore ove zidice lepila iseckan patispanj sa puter kremom ili necim sto bi cvrsto drzalo
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on October 06, 2010, 07:58:06 AM
stacka bila u carstvu snova sinoc kad si je dozivala :lol:

sad tu, javljam se na duznost, cimaj za sve sto treba :kiss1:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.


btw. ova reforma je fenomenalna, ja po njoj pravim, samo povecavam kolicinu srazmerno sa plehovima
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on October 06, 2010, 09:23:09 AM
Glitt, za kad ti treba fondan ?
Kupicu ti u Ja , i poslati autobusom, extra je , razvlaci se bolje nego plastelin, u maju je bio 380 din/kilo
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on October 06, 2010, 09:25:46 AM
Barvalo- je l'to Novosadski ?
I njihove gel boje, sve je odlicno, ne mozes da omanes
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 06, 2010, 10:41:58 AM
Quote from: Deda on October 06, 2010, 09:23:09 AM
Glitt, za kad ti treba fondan ?
Kupicu ti u Ja , i poslati autobusom, extra je , razvlaci se bolje nego plastelin, u maju je bio 380 din/kilo
:clap: :clap:
prvo cu da svratim do ovih mojih pa ako nista racunam na te  :bighug:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 06, 2010, 10:46:01 AM
Quote from: stacka on October 06, 2010, 07:58:06 AM
stacka bila u carstvu snova sinoc kad si je dozivala :lol:

sad tu, javljam se na duznost, cimaj za sve sto treba :kiss1:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.


btw. ova reforma je fenomenalna, ja po njoj pravim, samo povecavam kolicinu srazmerno sa plehovima
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on October 06, 2010, 11:36:57 AM
Quote from: Deda on October 06, 2010, 09:23:09 AM
Glitt, za kad ti treba fondan ?
Kupicu ti u Ja , i poslati autobusom, extra je , razvlaci se bolje nego plastelin, u maju je bio 380 din/kilo

Koji je to fondan Dedo?  :crycry: :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on October 06, 2010, 11:46:21 AM
Rafo, nista lakse :zlocka: , 3 kila fondana pod misku i eto mene :crazy:
Glitt, na usluzi
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maripoza on October 06, 2010, 12:41:09 PM
Rafaela, taj dedin se topi na tim tvojim temperaturama, ne bi ti valjao nikako. :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on October 06, 2010, 12:43:07 PM
Quote from: maripoza on October 06, 2010, 12:41:09 PM
Rafaela, taj dedin se topi na tim tvojim temperaturama, ne bi ti valjao nikako. :lol:
:sissyfight:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on October 06, 2010, 12:46:07 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 06, 2010, 12:58:57 PM
Quote from: stacka on October 06, 2010, 12:46:07 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maripoza on October 06, 2010, 01:03:15 PM
Quote from: Deda on October 06, 2010, 12:43:07 PM
:sissyfight:

Sta se bijes? Sto da ona razvlaci fondan na 30 C (i 22 uvece : :crycry: ) a mi ovde da se smrzavamo? Nek dodje lepo ovde pa nek se solidarise. :lol:
Ovde se vise ni   :d_ice:  ne topi kolko je ladno. :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 08, 2010, 08:00:28 PM
daklem...kupila 3kg fondana ( :crazy: nece se baci), gel boje, neko zlato  :lol: za posipanje...
pravim dve reforme, jedna ce biti najverovatnije dinosaurus (opet  :crazy: ) a druga ce biti ona igra lavirint (e s tu ce se utepam skroz naskroz...posle cu da okacim detaljne fotke)
dino je za vrtic, lavirint za doma...stacka zasto, ali zasto, ali zaaasto nisi blizeeeee  :crycry:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on October 08, 2010, 08:26:41 PM
Samo ti kaci fotke i uzivaj :kiss1: Malac ce imati najlepsu rodjendansku tortu u KS, ne sumnjam :bighug:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 08, 2010, 09:52:36 PM
umesto da komplikujem sebi zivot i pravim tojtu u obliku dinosaurusa resila sam da pravim okruglu sa slikom dinosaurusa...koliko ranije da napravim sliku od fondana?

stacka kasnije kacim fotku lavirinta :bighug:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on October 08, 2010, 10:23:28 PM
Mozes slobodno 2 dana ranije ali moras dooobro da izravnjas gornju povrsinu torte da ti lepo legne slika na nju... ili taj dan, onda ce posto nece biti suva leci ok i ako ima nekih neravnina... valjda ga objasnih :-[
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 08, 2010, 10:26:52 PM
ne mogu tog dana, bice trka i frka, a nemam itacku da popravlja usput  :D
moram ranije, kasnije cu da okacim fotku tog dina...pa ces da mi detaljno napises sta i kako
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 08, 2010, 10:27:51 PM
na cemu da cuvam sliku...gde da je cuvam i koliko ce se ona osusiti...mislim nece se valjda stvrdnuti
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 08, 2010, 10:48:16 PM
Ako ćeš je na fondanu stvrdnuće se.Možeš da je čuvaš na sobnoj temperaturi na nekoj tacni ispod stavi papir za pečenje ili foliju lepo poravnaj.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on October 08, 2010, 10:55:10 PM
Evo rece ti cici. Stvrdnuce se ako je pravis ranije ali nije to problem, samo da izravnjas gornju koru lepo da ti legne (ja uvek gornju okrenem naopacke da bi bila sto ravnija)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on October 09, 2010, 11:07:40 AM
Kako ja da napravim Ben tena od fondana ?  :crycry:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on October 09, 2010, 11:24:52 AM
Figuricu ili slicicu od fondana?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on October 09, 2010, 02:05:48 PM
Sta god, samo da je ben ten  :nokti2:
Title: Re
Post by: stacka on October 09, 2010, 05:14:21 PM
Pepi ako vec mozes da biras bolje slika, te figurice tipa Ben 10, Dora, Noddy su zeznute za pravljenje, bar meni. Odstampaj sliku Ben 10 u velicini koja ce moci da stane na tortu i kreni :) kad dodjem kuci cu ti napisati kako ja radim i drugi nacin koji postoji pa ti izaberi koji ti je laksi :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 09, 2010, 05:50:52 PM
to taman i meni treba za dinosaurusa :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on October 09, 2010, 06:39:23 PM
Ovako ja radim:

obojim fondan u nijansama koje ce mi trebati, odstampam jednu istu sliku u 2-3 primerka, zavisi od toga koliko detalja na njoj ima, uzmem tanju iglu i krenem.
Razvucem fondan npr. u beloj boji preko njega prebacim sliku i krenem da bockam po konturama redom dok se ne zatvori oblik. Kada izbockam sacekam da se malkice prosusi da se fondan ne bi razvlacio kad se sece i onda krenem skalpelom lagano, da sto blaze budu ivice. Onda uzmem drugu boju i ponavljam proces. Ako je npr. narandzasta pored bele onda uzmem drugu sliku da me one vec izbockane tackice ne bi zbunjivale i precrtavale na narandzasti fondan. :)
Kad opkrojim sve delove onda uzmem i uklopim. Na kraju uzmem i nacrtam lice sa jestivim flomasterima a dok njih nisam imala sam crtala onako kako je Zumbulica predlozila, malo vate na cackalicu u boju i lagano.

Drugi nacin:

Opkroji se citava fotografija, pripreme se boje (tecne, mislim da ovo ne moze sa gel bojama) i onda krene da se boji iznutra. Znam da mnoge zene na Krstarici tako rade ali meni je to nezgodno, em sto nemam odgovarajuce boje, em nisam bas mnogo vicna slikanju a mislim da treba za to imati ruku sto se kaze.

Mozda Cici zna jos neki nacin :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 09, 2010, 07:09:50 PM
jestivi flomaster=gel boje za pisanje po torti ili nesto peto  :think:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on October 09, 2010, 08:21:28 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.wilton.com%2Fstore%2Fimages%2Fsite_images%2F609-115_mpg.jpg&hash=31b387134622aafffcb13b1733c859c7753ba06e)
Jestivi flomasteri bas izgledaju kao flomasteri, te gel boje mislim da su u tubicama, njih nisam nikad koristila.
Ima kod Minje na sajtu kako je ona pravila gel boje za pisanje ali nisam ni to probala, ja  sam gotovanka :-[ smara me da muckam to, radije kupim.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 09, 2010, 08:48:56 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 09, 2010, 08:56:12 PM
To si ti načini, ovo sa slikanjem stvarno može samo neko ko je talentovan.Meni čak ni to sa bockanjem nije ispalo kako sam htela, pre dve godine nekog nindžu.Oni svi mišići i obline, nisam bila zadovoljna.Ben 10 je jednostavniji.
Pepi je l mora i figurica?Siva materija i omnitriks su laki za pravljenje i logo.Meni je to super i neka zvezda.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 09, 2010, 08:56:42 PM
Quote from: Glitter on October 09, 2010, 08:48:56 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Imamo novog člana :blink:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on October 09, 2010, 08:57:37 PM
Quote from: Glitter on October 09, 2010, 08:48:56 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.


Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 09, 2010, 09:07:28 PM
Quote from: stacka on October 09, 2010, 08:57:37 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 09, 2010, 09:11:27 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on October 09, 2010, 09:31:28 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 09, 2010, 09:35:39 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 09, 2010, 09:36:21 PM
Mislim vas dve aloooo bre niko vas ne razume :D mislim naslućujem :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 09, 2010, 09:41:58 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 09, 2010, 09:45:30 PM
:rofl: sjajno :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on October 09, 2010, 10:26:07 PM
Bilo je to najduzih pola sata (od momenta kad sam cula za biser dok mi I. nije javio da je sve ok) u poslednjih par godina :nokti2: :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 09, 2010, 10:29:56 PM
Verujem, kome bi palo na pamet.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 09, 2010, 10:32:51 PM
Quote from: stacka on October 09, 2010, 10:26:07 PM
Bilo je to najduzih pola sata (od momenta kad sam cula za biser dok mi I. nije javio da je sve ok) u poslednjih par godina :nokti2: :rofl:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on October 09, 2010, 10:44:29 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

uglavnom sve je dobro proslo a meni lekcija da kod tih mateja/matija, sofia/sofija i sl. imena bukvalno speluju da ne dodje do zabune
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 09, 2010, 10:48:49 PM
Quote from: stacka on October 09, 2010, 10:44:29 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

uglavnom sve je dobro proslo a meni lekcija da kod tih mateja/matija, sofia/sofija i sl. imena bukvalno speluju da ne dodje do zabune
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: lilit_depp on October 09, 2010, 11:08:03 PM
glitt,
da li je to moglo i ranije, mislim, sofia, a ne sofija? meni nesto u malom mozgu da u titovo vreme :lol: pravopis nije dozvoljavao varijante bez J, ali moguce da sam to samo sanjala.

btw, srecno s tortom za malca. i srecan ti rodjos.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 09, 2010, 11:23:45 PM
iskreno ja nikad nisam cula za to ime u tom obliku, ali sofia (dakle bez J) na grckom je mudrost,znanje, a Sofija je verovatno izvedeno prosto zbog izgovora...

hvala  :flower:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: lilit_depp on October 09, 2010, 11:29:04 PM
Quote from: Glitter on October 09, 2010, 11:23:45 PM
iskreno ja nikad nisam cula za to ime u tom obliku, ali sofia (dakle bez J) na grckom je mudrost,znanje, a Sofija je verovatno izvedeno prosto zbog izgovora...

hvala  :flower:

ma jasno sta je sofia, ali zar nije to J moralo da se stavlja, tj. u knjige nisu hteli da te upisu bez njega? mislim da mi treba pomoc nekog dosta starijeg od tebe. :rofl:  :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 09, 2010, 11:34:14 PM
well I guess  :lol:
danas ce u knjige da ti upisu i ako zelis da ti se dete zove ludi konj petrovic, no to vec nije tema za temu o fondanu  :rofl1: :rofl1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: lilit_depp on October 09, 2010, 11:39:23 PM
dobro, ajde, cekam da vidim tortu.  ;D  :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 09, 2010, 11:48:04 PM
mislim nije zbog mene, ja sam hjudz fan oftopika, ali ce dodje poza, a onda nagrdismo  :rofl1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on October 10, 2010, 06:31:10 PM
Stacka, hvala za objasnjenje, verovatno cu izabrati sliku  :kiss1:

Cici, nemam predstavu o cemu pricas  :-[ ja sam samo cula za sat  :-[ imas li neku sliku mozda?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 10, 2010, 06:34:39 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi125.photobucket.com%2Falbums%2Fp78%2Fcici2001%2FDMP_6538_resize.jpg&hash=019b084440aff8f126b0d12ad4d077764cb5422b)
Ovako nešto?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on October 10, 2010, 08:35:59 PM
Hvala, Cici  :kiss1:
ja koliko sam smotana i koliko imam vremena, samo ce pisati na torti Ben ten  :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 10, 2010, 08:38:05 PM
Nisi smotana to znamo, biće super sigurno :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: crvena sonja on October 10, 2010, 10:48:12 PM
Da i ja dam doprinos ovoj temi :)
evo moje poslednje

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maripoza on October 10, 2010, 10:51:37 PM
Lilit, kako to mislis nisu hteli da upisu u knjige?  :blink:
Dobro, razumem, druga vremena su bila :D, ali ja nisam cula za to, a sad si me zainteresovala.

Dobre su vam torte.  :good: 
Glit, nadam se da je tvoja vec na putu od aparata preko kabla do kompa.  :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: linga on October 11, 2010, 11:57:45 AM
Kakav je ovo bikini, sve se vidi :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 11, 2010, 01:09:09 PM
moje fotke ocekujte veceras, tojte su gotove, jos samo da ih presvucem
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 11, 2010, 01:12:00 PM
A figurice, slika? Šta si napravila?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 11, 2010, 01:13:27 PM
sve cu u hodu, odmah pravim i lepim, samo da pokupim dete iz vrtica pa da se bacim na pooso..bice slika dinosaurusa i drustvena igrica...lavirint mi je too much za ovaj put
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 11, 2010, 01:15:06 PM
Dobro kad ti kažeš, samo se čini da je teško.
Jevda čekam da vidim :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 11, 2010, 01:59:28 PM
u stvari mi je i vremenski zahtevno, a vremena nemam...majka je morala sinoc rodjendan da proslavi, pa je danas uuuumorna  :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 11, 2010, 02:16:34 PM
Ti samo neke izgovore tražiš :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 11, 2010, 03:14:36 PM
koji crni igovorm puzala sam uz stepenice do lifta, ostavila kola ispred kafane, jutros zateknem kaznu za parkiranje ...veeeseloooooo :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: lilit_depp on October 11, 2010, 07:10:26 PM
mani kaznu, ja cekam tortu.  :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 11, 2010, 07:15:39 PM
A moju da pohvališ  :burko:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 12, 2010, 12:11:29 AM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsphotos.ak.fbcdn.net%2Fhphotos-ak-ash2%2Fhs384.ash2%2F66255_1677181208436_1204657907_1910646_1785917_n.jpg&hash=5bf8ced712dc45279469a9532c671b847b824e59)

za vrtic
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 12, 2010, 12:11:57 AM
stacka rispekt za to sto radis :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on October 12, 2010, 12:13:12 AM
:nesvest: :respect:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on October 12, 2010, 02:48:21 AM
Odlicno je ispalo! Jel vidjeo malac?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maripoza on October 12, 2010, 02:53:44 AM
:clap:

Ko bi rekao da je posle stepenica pravljena. :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on October 12, 2010, 06:24:18 AM
sto je sladak dino :)
odlicna je torta :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on October 12, 2010, 07:25:53 AM
Extra je :clap: tako si je pedantno uradila, svaka cast :clap: :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on October 12, 2010, 07:51:22 AM
Bas pedantno, fantasticno todo  :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on October 12, 2010, 07:59:57 AM
bravo gliti :clap:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Summer on October 12, 2010, 08:14:48 AM
Bravo, glitt, suepr je  :clap:

dmi, jesmo, ne moras na lecenje  :rofl: :bighug:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on October 12, 2010, 08:26:09 AM
Quote from: Summer on October 12, 2010, 08:14:48 AM
Bravo, glitt, suepr je  :clap:

dmi, jesmo, ne moras na lecenje  :rofl: :bighug:

fiju, cuti dobro je, zabrinuh se za trenutak :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on October 12, 2010, 09:09:42 AM
Extra je  :clap: :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on October 12, 2010, 09:10:53 AM
super je dinosaurus  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on October 12, 2010, 09:11:13 AM
glitt ova je k'o nacrtana :clap: :clap: bravo!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on October 12, 2010, 09:13:42 AM
Kako je dobra!  :clap:
Podloga je ravna kao staklo, svaka čast.  :good:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on October 12, 2010, 09:19:40 AM
sjajna je
i potpuno profi uradjena
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 12, 2010, 09:25:48 AM
kako sam se nadala  :crazy:
odlican je ovaj fondan za rad i boje su super, lepo se mesi, lako sam je prekrila, ispod je plazma torta, prekrivena marmeladom, dinosaurusa sam direktno sekla sa fondana  :crazy: bez slike bez icega  :crazy:
druga torta ce biti gotova kad odevedem dete u vrtic

hvala vam  :bighug:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: lilit_depp on October 12, 2010, 11:10:51 AM
glitt,
treba da menjas profesiju. torta je ekstra.  :good:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on October 12, 2010, 11:55:07 AM
Ili da je pretvoris u hobi, sad onaj zamisljeni smajli AneK, sa dolarima umesto zenice  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 12, 2010, 12:16:48 PM
Odlično.Bravo :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: aleks on October 12, 2010, 12:27:23 PM
glitt, savrseno, svaka cast  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 12, 2010, 12:31:42 PM
hvala vam  :bighug:
sad se bacam na drugu :nokti2:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 12, 2010, 12:40:16 PM
Ajde, ajde kad je ova bila tako dobra ono je laganica.Šta su rekla deca.

Mogla bi Poza da prebaci slike ove dve na teu sa tortama slika, onu moju sam stavila samo kao ideju za Pepi.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 12, 2010, 12:42:48 PM
prebacicu ja, ali definitivno necu da komplikujem ovu drugu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on October 12, 2010, 12:43:48 PM
Evo ja quotovah privremeno.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 12, 2010, 12:59:03 PM
hvala  :flower:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on October 12, 2010, 02:28:57 PM
Bravo  :clap: :clap: :clap: Savrseno pedantno i lepo  :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on October 12, 2010, 02:49:30 PM
Ja cekam drugu :clapping: ajmoooo :clapping:

Rafica bi mogla ozbiljno da se pozabavi razradom plana za biznis, koliko ima spretnih ruku ovde, divota :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on October 12, 2010, 02:51:48 PM
Glitt, ako te nije koštalo previše živaca, stvarno bi mogla da pretvoriš u 'hobi'  :good:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on October 12, 2010, 04:19:00 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi185.photobucket.com%2Falbums%2Fx86%2Ftodorada%2FHPIM2561.jpg&hash=c56a81dd90635d1a55c45e5838949d7c73875640)


samo cu da je prebacim na lepsu tacnu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on October 12, 2010, 05:07:53 PM
 :clap: :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on October 12, 2010, 05:18:19 PM
kakva vesela tortica :girl_smile:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 12, 2010, 05:44:10 PM
Vesela, uredna.Bravo :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on October 12, 2010, 08:51:13 PM
Odlicna :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: crvena sonja on October 12, 2010, 11:53:55 PM
Bravo glitter odlicne tortice  :clap:


Neko me pitao kakav je ono bikini gde se sve vidi
Torta je bila za jednog single 38-godisnjaka morala je biti takva :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: NenaS on October 13, 2010, 07:50:16 AM
Quote from: crvena sonja on October 12, 2010, 11:53:55 PM
Bravo glitter odlicne tortice  :clap:


Neko me pitao kakav je ono bikini gde se sve vidi
Torta je bila za jednog single 38-godisnjaka morala je biti takva :)
Ako je to jedino sto mu je vazno i ne cudi me sto je singl... ;) Sve jedno, torta je bila vrlo...realisticna.. :-X
Gllit, super su obe torte! :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on October 13, 2010, 08:13:44 AM
Glitt, torte su odlicne!  :good: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on October 13, 2010, 08:25:59 AM
Quote from: Glitter on October 12, 2010, 04:19:00 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi185.photobucket.com%2Falbums%2Fx86%2Ftodorada%2FHPIM2561.jpg&hash=c56a81dd90635d1a55c45e5838949d7c73875640)


samo cu da je prebacim na lepsu tacnu

Divna  :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on October 13, 2010, 09:22:23 AM
divna je glitt
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maripoza on October 13, 2010, 10:51:00 AM
Svaka cast, glit! :clap:
Vidis kako stepenice deluju na tebe. :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on October 13, 2010, 11:42:00 AM
:clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on October 13, 2010, 11:48:28 AM
ekstra !!!! Glitt :) ... bas su lepo uradjene
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on October 13, 2010, 08:17:41 PM
svaaaka cast, glitt!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 23, 2010, 03:03:03 PM
Našla sam ovo, možda neko i proba da napravi.
http://www.coolinarika.com/recept/784514 (http://www.coolinarika.com/recept/784514)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on October 23, 2010, 06:45:22 PM
Quote from: cici on October 23, 2010, 03:03:03 PM
Našla sam ovo, možda neko i proba da napravi.
http://www.coolinarika.com/recept/784514 (http://www.coolinarika.com/recept/784514)
Jos kad mi ne bi bilo zao da upropastim ovoliku cokoladu probajuci  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 23, 2010, 06:46:34 PM
Ovo i nije za tebe :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on October 23, 2010, 06:48:59 PM
Onda si trebala da napises u napomeni da ne gledam  :hm:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on October 23, 2010, 06:50:03 PM
Jbt šta se duriš odmah.Komentar ti je isti takav kakv si i dobila od mene.Neko će možda i da napravi a ti pojedi čokoladu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Urbana on October 27, 2010, 12:21:22 PM
Naleteh na ovu galeriju slika ( doba je za neke nove ideje )

http://www.deleukstetaarten.nl/gallerij?id=23 (http://www.deleukstetaarten.nl/gallerij?id=23)
http://www.deleukstetaarten.nl/gallerij?id=6 (http://www.deleukstetaarten.nl/gallerij?id=6)
http://www.deleukstetaarten.nl/gallerij?id=5 (http://www.deleukstetaarten.nl/gallerij?id=5)
http://www.deleukstetaarten.nl/gallerij?id=4 (http://www.deleukstetaarten.nl/gallerij?id=4)

Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on October 27, 2010, 12:38:37 PM
Ima bas lepih bebecih  :girl_in_love:

Hvala :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on November 11, 2010, 09:57:04 AM
'Aaaaaloo experti :lol: imam jednu molbu, al' da me ne terate da citam ovih 70 strana pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz
Hoce sestra da pokusa da napravi nesto Stivu za rodjus od fondana, neka je vala, ne mogu da je sprecim :lol:
Nego...
- Gde ima da se kupi crni i beli fondan i koliko kosta?
- Kako ono bese, mora da se zagreje malo pre upotrebe?... :lol:

pliiiiiiiiiiiiiiiiiiz


Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 11, 2010, 10:00:16 AM
Mihajla Gavrilovica 21, ulicica kraj Juznog bulevara. Ima da se kupe kantice na kilogram, 3 i 5. Nemam pojma kolike su cene sad kod nje, vise ne uzimam tamo, ali bilo je nesto oko 500 - 550 din (u boji je skuplji nego beli).
Stavis u MW nar sekundi da ne bi dobila zeljeve na rukama kao ja kad sam pravila svoju prvu :crazy: :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on November 11, 2010, 10:02:19 AM
Nemamo MW, morace na pecku :lol:

Thanx :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on November 11, 2010, 10:25:39 AM
ja sam ga mesila...odicno je za zivce  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 11, 2010, 11:47:21 AM
Kakvi žuljevi, ja to ne zagrevam :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on November 11, 2010, 12:03:51 PM
e mojne sad opet sedamdeset strana :lol: samo konkretno!!! :)

nego sad kad glitt pomenu zivce, mozda bi i sestri leglo nezagrejano :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 11, 2010, 12:11:19 PM
Ne znam, Cici, mozda su moji dlanovi nezniji  :P

Pisala sam ja onomad na temi za Aleksinu tortu da sam dobila zuljeve, fondan je bio tvrd, dok sam ga obojila trebalo je baaaas dosta vremena. Sad vise tih problema nemam, od kad narucujem iz NS bude kao dusa mek, valjda salju tek napravljen, pojma nemam.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 11, 2010, 08:41:16 PM
ja vidjela neki dan u tusu kanticu od 1kg 8e
a sigurna sam da sam kod njih vidjala i za 4e
8 ne bih dala, sanse nema
ja cu opet praviti
kad budem pravila
mozda za slavu sledece sedmice
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on November 11, 2010, 08:49:00 PM
Sto bih voljela da sam malo strpljivija... Vidite ovu

http://www.australiaentertains.com.au/2009/08/30/cake-of-the-week-that-70s-cake (http://www.australiaentertains.com.au/2009/08/30/cake-of-the-week-that-70s-cake)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on November 11, 2010, 08:51:45 PM
:nesvest:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on November 11, 2010, 09:16:06 PM
:nesvest: 
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on November 11, 2010, 09:18:32 PM
 :o :nesvest:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 11, 2010, 09:19:56 PM
no way
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 11, 2010, 09:28:04 PM
savrsena je :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on November 11, 2010, 09:31:43 PM
A sta mislite kako su uradjeni ovi dvobojni fondani( slova)?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 11, 2010, 09:34:31 PM
Meni ovo deluje da je royal icing, sudeci po ovoj uvecanoj slici gde se vidi cvet i slovo R
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on November 11, 2010, 09:38:03 PM
To je obican icing, pa osusen? Moracu da ga izguglam.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 11, 2010, 09:43:05 PM
Imas kod Minje, ne znam sta je obican :-[ ovde ide belance, secer u prahu, gustin i sok od limuna. Sluzi sa saranje, kad se stegne izgleda extra, samo ja nemam pribor za saranje (one nastavke i kese) pa ne radim to a volela bih da probam :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on November 11, 2010, 10:05:32 PM
aha, to je to. Ovdje se naravno kupi ili gotov ili u prahu.  Moracu i ja da uvelicam fotku da vidimkako su ga ovako lijepo uglancali.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on November 11, 2010, 10:07:43 PM
Stacka, kad si vec tu, jesi li ti ono kupovala modlice za kuglice. Ako jesi, gdje, i jesi li zadovoljna. Razmisljam da ih stavim na listu za Bozic.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on November 11, 2010, 10:21:12 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 11, 2010, 10:30:18 PM
Maxic, uzimala sam prvo neke ovde kod nas pa sam narucila iz Amerike neke silikonske. Tim silikonskim i nisam zadovoljna jer sam skapirala da su oni vise za gum pastu nego za fondan (zbog brzine susenja).

Rafice, ja te razumela ali odgovor nemam. Prosto, uzivam dok radim to, kad ne budem vise prestacu. :girl_smile:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on November 11, 2010, 11:24:24 PM
Rafo, ja mislim da je u pitanju ovo sto Stacka kaze.  Mislim da bi neke od ovih umjetnica, mogle jednako lijepo da prave nakit, i tako neke zezalice u kojima bi uzivale sa onoliko vremena koliko mogu da uloze.   Neke druge umjetnosti teze se pocinju, zahtjevnije su vremenski, finansijski a nisu bas tako brzi vidljivi rezultati.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on November 11, 2010, 11:29:04 PM
Stacka, ma razumem ja zelju za lepim tortama, tvoje su divne ali mi (vecinu) ne bi bilo zao da u slast pojedem.  :rofl:

Neke od ovih zaista savrsenih bi mi stvarno bilo zao. Zao mi je umetnika i dela koje ce se raspasti u paramparcad i otici u nepovrat.  :crycry: :crycry: Tj u kanalizaciju.  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on November 12, 2010, 09:21:25 AM
Quote from: maxic on November 11, 2010, 08:49:00 PM
Sto bih voljela da sam malo strpljivija... Vidite ovu

http://www.australiaentertains.com.au/2009/08/30/cake-of-the-week-that-70s-cake (http://www.australiaentertains.com.au/2009/08/30/cake-of-the-week-that-70s-cake)

Ne verujem. :nesvest:
Joj rafo i ja isto mislim, mene sve nešto preseče kad slavimo rođendane pa one devojke iz igraonice zariju nož u torte.  :lol: Kako mi je bilo nešto žao Ružice i princa prošle godine, kako ih preseče na pola, makar malo da je oklevala. :'(
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 12, 2010, 09:27:55 AM
Ja nemam nikakv problem kad zariju/em nož u tortu :rofl: više me strah da nešto ne otpadne kako su one po igraonicama nemarne i kako cimaju torte.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on November 12, 2010, 09:34:58 AM
Quote from: maxic on November 11, 2010, 08:49:00 PM
Sto bih voljela da sam malo strpljivija... Vidite ovu

http://www.australiaentertains.com.au/2009/08/30/cake-of-the-week-that-70s-cake (http://www.australiaentertains.com.au/2009/08/30/cake-of-the-week-that-70s-cake)

kakva predivna, predivna torta :girl_in_love: mislim da je ovo najlepsa koju sam do sada videla
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on November 12, 2010, 09:48:15 AM
kakva divna torta
mada bi mene kada bih uspela da napravim ovako nesto mogli slobodno da smeste u neku instituciju
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 12, 2010, 09:49:06 AM
:rofl:
Mene to smiruje.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on November 12, 2010, 05:36:16 PM
Quote from: rafa on November 11, 2010, 10:21:12 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Al' si ovo lepo napisala. Ja te razumem, ali u pitanju je (ako je umetnost) umetnost trenutka. Umetnost koja ce onome
ko pravi da pruzi uzivanje u stvaranju, a onome kome je namenjena osecaj posebnosti. Meni nikad do sad nije bilo zao torte,
naprotiv. Ustvari, jeste Jelenine ovogodisnje, pravila sam na temu Harija Potera, ali smo sacuvali sesir i pergament.
Sad postoji tu granica od koje krece preterivanje (jos je nisam presla  :lol:). Meni su pomalo tuzne one torte za izlozbe, npr.
kod nas na Sajmu pred Novu godinu, gde zene uloze bukvalno mesece rada na cvetne aranzmane, razne harfe i cudesa.
tako da to prelazi u kic - to vise nije torta. To je tezak i naporan posao koji mora da se radi sa lakocom.

Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 12, 2010, 05:51:23 PM
Stavi sliku da vidmo Harija.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on November 12, 2010, 05:59:03 PM
Quote from: cici on November 12, 2010, 05:51:23 PM
Stavi sliku da vidmo Harija.
Obecavam, stvarno nema smisla  ;) Ali, kako smo bili super organizovani za rodjendan, do torte su nam se ipraznile baterije,
pa je ostatak rodjendana slikao MM-ov zet. Sad cu da ih cimam da mi posalju makar slike torte. Nije bio Hari licno  :lol: vec
sesir, pergament i carobni stap, a okolo kao zamkovi.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 12, 2010, 06:05:47 PM
Shvatila sam da nije Hari lično, ovo mi je još zanimljivije.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on November 12, 2010, 10:40:16 PM
maxic zasto si okacila sliku lampe na temi o tortama i fondanu  :ces:
[spoiler] :lol:[spoiler]
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on November 12, 2010, 11:01:22 PM
jao meni na ovj torti lepa samo donja...fina i sarena...sve nagore je too much :no:
sto kaze ph kao lampa :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 13, 2010, 08:53:36 AM
Zumbulice, hoces li ici na Tortijadu?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on November 13, 2010, 08:58:47 AM
Quote from: stacka on November 13, 2010, 08:53:36 AM
Zumbulice, hoces li ici na Tortijadu?
Verovatno, mada mi vise sve to nije tako zanimljivo. Mozda se ove godine iznenadim, uglavnom, nema
mnogo nekih novina i inventivnosti.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 13, 2010, 12:41:07 PM
Ja nisam bila do sada, a volela bih. Jedino da smislim sta cu sa Masom :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 18, 2010, 09:08:43 AM
od plave i roze bih trebala dobiti ljubicastu, je l da?
za fondan ofkors
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 18, 2010, 09:10:40 AM
Da, ali pomešaj prvo boju pa onda dodaj u fondan.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 18, 2010, 09:13:42 AM
oket, hvala
i da znas stalno se sjecam tebe kad pravim fil od pudinga
ono sto si govorila o vjestackom ukusu
u pravu si
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 18, 2010, 09:14:17 AM
:kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 18, 2010, 09:49:09 AM
Ja ljubicastu dobijam od plave i crvene, tako pise u Aleksinoj knjizi "Boje" :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 18, 2010, 10:24:17 AM
ma i ja to znam iz skole haha
ali kontam kad vec imam rozu...
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on November 18, 2010, 10:27:41 AM
dobices lila boju
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 18, 2010, 05:19:10 PM
odlicno je lila

smijem li staviti fondan veceras, a u nedelju ce se jesti?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on November 18, 2010, 05:26:14 PM
ja ne bih, ali reci ce ti iskusnije fondanke...ja sam svaki put stavljala fondan ili tog dana kad se jede ili dan ranije, a torte pekla i filovala i po 3 dana ranije
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 18, 2010, 06:13:34 PM
Ne bih ni ja tako rano. Verujem da ne mozes u nedelju da stignes ali npr u subotu bi bilo ok. Mislim, ne verujem da ce mu nesto smetati ali ne mogu da garantujem, ja torte ukrasavam na dan kada se isporucuju a pravim ih dan ranije.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 18, 2010, 06:35:12 PM
Obično stavim dan ranije, ali kako mi uvek ostane neki komad torte sa fondanom pratim razvoj dogadjaja i narednih dana :rofl: ništa mu ne bude.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 18, 2010, 06:52:14 PM
Quote from: cici on November 18, 2010, 06:35:12 PM
Obično stavim dan ranije, ali kako mi uvek ostane neki komad torte sa fondanom pratim razvoj dogadjaja i narednih dana :rofl: ništa mu ne bude.
upravo ovako
ne bude mu nista
ali me strah da stavim sad
a u subotu me cekaju projice, ruska...

Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on November 18, 2010, 07:00:25 PM
A sto si ti bas toliko zapela sa tim spremanjem kad imas malu bebu ? Sveki je tu majstor , pa i ako neceg nema, niko nece da ti zameri
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 18, 2010, 07:04:13 PM
Dedo bravo,  pravo u centar.
Baš ako hoćeš spremi jednu stvar i gotovo.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on November 18, 2010, 07:45:59 PM
Ja stavljam ranije, po 2 -3 dana. Nista mu ne bude. Eventualno ga usjajis tog dana. E sad ne znam na koji fil ga stavljas, da ne klizne, ja obicno preko butter cream-a , mislim da tako moze godinu da stoji  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 18, 2010, 08:51:33 PM
ma nije mi tesko uopste
:kiss1:
sveki je vec spremila mislim 14 vrsta kolaca :nesvest:
i tortu naravno
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 18, 2010, 08:56:30 PM
Divno, obožavam sitne kolače.Tvoja sveki i ja bi bile super tandem.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on November 18, 2010, 09:04:30 PM
Savrsen, proizvele bi broj kolaca dovoljan za deset fancy slava.
14 vrsta :o
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 18, 2010, 09:04:32 PM
sve vaga u gram i godinama pravi
sve oni starinski sa koricama sa mascu
uzas
slikacu jedan tanjir
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 18, 2010, 09:06:54 PM
:nesvest:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on November 18, 2010, 09:08:27 PM
vala bas :nesvest:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 18, 2010, 09:09:29 PM
Obavezno slikaj.
Sad moram da se sama hvalim :lol: možda nekad dostignem tvoju sveki.Prošle godine za slavu sam napravila 13, briga me za uroke :rofl: Doduše posni se malo lakše prave ili sam ja toliko sad uvežbana da mi se samo čini.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on November 18, 2010, 09:15:01 PM
ja upravo pravim spisak koje cu da spremam za slavu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 18, 2010, 09:25:14 PM
Aj Gasho tamo na slavu taj spisak, malo da dodaš neku ideju.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on November 18, 2010, 09:31:57 PM
hajde da otvorimo novu temu
samo sitni kolaci
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 18, 2010, 09:34:36 PM
Može ali onda i recepte da stavljamo.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on November 18, 2010, 09:40:26 PM
Evo adekvatne teme

http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=1116.0 (http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=1116.0)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 18, 2010, 09:46:15 PM
Hvala.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on November 18, 2010, 09:50:23 PM
ja vec bez razmisljala otvorila, spajate, brisite ,   :-[
modovi upomoc
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on November 19, 2010, 12:45:23 AM
Quote from: jackie on November 18, 2010, 09:04:32 PM
sve vaga u gram i godinama pravi
sve oni starinski sa koricama sa mascu
uzas
slikacu jedan tanjir


kako bre uzas?  :o nije uzas nego :balavi: :balavi: :balavi:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 19, 2010, 03:54:32 AM
uzas od preciznosti
pozitivno
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 19, 2010, 09:45:49 AM
dobila sam divnu ljubicastu
kao milka
samo mi pukao fondan
jer je torta ogromna
ali sad cu da ga premijesim
pa ponovo
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on November 19, 2010, 09:49:43 AM
Opet ja  :-[
Hoces li ti celu tortu da iznosis pred goste ?
Mislim, praksa je da se nasece u tanjirice, mozda ti lakse fondan nego slag ?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 19, 2010, 09:52:32 AM
ama prestani da me odgovaras :lol:
gotov je, samo da ga spustim na tortu
i isjeci cu tortu
koja ce mi se slagati sa salvetama :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on November 19, 2010, 11:06:17 AM
Jackie  :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 19, 2010, 11:14:09 AM
dedo, mamO moja,
zavrsila sam
dobro malo dijete spokojno spava
ja srecna

ovo su neke moje potrebe da se osjetim kao ziv covjek nakon mjeseci zivotarenja
razmes?

sad cu da ti pokazem
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on November 19, 2010, 11:20:59 AM
Ma ok , ako tebe cini srecnom , nego mi je bzv , imas tako malu bebu (i malo vecu) i sebe si ubacila u 5.
Ja sam tako nekad , pa sam uvidela da je vrlo glupo, a;li dzabe vreme proslo a ja umorna   :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 19, 2010, 11:27:34 AM
eve je
boja je ovdje ruzna, slikano telefonom
zamislite pravu milka ljubicastu

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi120.photobucket.com%2Falbums%2Fo169%2F_nova__album%2Fth_tortaljubicasta.jpg&hash=405b90ad2d98fd315e9019fab23b4c33c4928d59) (http://s120.photobucket.com/albums/o169/_nova__album/?action=view&current=tortaljubicasta.jpg)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on November 19, 2010, 11:28:34 AM
pravila fondan?

bravo :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on November 19, 2010, 11:28:34 AM
Lepa je , i stolice su ti lepe
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 19, 2010, 11:30:01 AM
pravila

hvala za stolice haha
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 19, 2010, 11:30:25 AM
a tepih?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on November 19, 2010, 11:31:00 AM
jacike me pretekla sa pitanjem za tepih  :lol:

Super je, Jackie!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on November 19, 2010, 11:31:44 AM
Quote from: jackie on November 19, 2010, 11:30:01 AM
pravila

jel' mnogo veliki smor?  :-[ pitam za sestru :lol:


Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 19, 2010, 11:37:06 AM
Quote from: MissL on November 19, 2010, 11:31:44 AM
jel' mnogo veliki smor?  :-[ pitam za sestru :lol:



ma jok
majke mi mile, veci mi je smor staviti slag
ja to uvijek zamolim mm-a
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on November 19, 2010, 11:46:15 AM
Mislim da je šteta da je ne izneseš pred goste  :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 19, 2010, 11:49:07 AM
Divna je.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on November 19, 2010, 11:52:11 AM
Tepih ti dobar, cupav, onaj sto se tesko sta vidi a i tesko usisava  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 19, 2010, 11:54:25 AM
Quote from: Deda on November 19, 2010, 11:52:11 AM
Tepih ti dobar, cupav, onaj sto se tesko sta vidi a i tesko usisava  :lol:
isti usisan i neusisan :diva:
da je torta rodjendanska
malo bih sredila one krajeve pri dnu i zaravnala jos fil ispod
ali ovako stvarno ne mogu
jos mi deda nabacuje grizu savjesti
mozda sam trebala da joj gledam imenjakinju dok spava :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 19, 2010, 11:55:18 AM
zao mi je sto se ne vidi boja lijepo na slici
mislim ne pravim ja fondan svako malo
a ni torte boga mi
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 19, 2010, 02:03:04 PM
Odlicna je  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on November 19, 2010, 07:41:21 PM
super je jackie  :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 19, 2010, 08:08:21 PM
e drago mi je sto vam se svidja
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on November 22, 2010, 08:51:30 AM
neka me neko pita zasto sam juce dva sata gledala "Obracun poslasticara" na TLC :lol: :lol: :crazy:
mozda pokusam sutra da napravim fondan, sto su oni bolji od mene :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on November 22, 2010, 08:55:30 AM
A sto ga ne kupis lepo u onoj prodavnici kod Autokomande ?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on November 22, 2010, 08:58:57 AM
aaaaaaa frka da moj fondan ne bude lepsi :rofl: :rofl:
mislim da mi je zgodnije da ga napravim nego tamo da stignem :girl_sigh:
mada mi svejedno treba i crni :think:
ako se uopste odlucim :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on November 22, 2010, 09:06:46 AM
Najlakse: kupis i das sestri  :diva:
Sve u zivotu moze na tezi i laksi nacin  :crazy:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on November 22, 2010, 09:11:31 AM
sestra je u svakom slucaju u kombinaciji :lol: kore pravi komsinica, jos da vidim ko ce fil :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on November 22, 2010, 09:17:30 AM
Quote from: MissL on November 22, 2010, 09:11:31 AM
sestra je u svakom slucaju u kombinaciji :lol: kore pravi komsinica, jos da vidim ko ce fil :rofl:
:lol: :lol: :lol:
Mogo bi i Stiv, njegov je rodjendan  :crazy:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on November 22, 2010, 09:20:05 AM
 :lol: :lol:
e lude ste
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on November 22, 2010, 09:42:13 AM
vidis na malog sam potpuno zaboravila :think: :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on November 22, 2010, 09:50:24 AM
:lol:
pusti ti dedu, ona nece gotov majonez, a tebi hoce gotov fondan da uvali :ljut:
ne daj se isprovocirati :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on November 22, 2010, 09:57:03 AM
Izvin'te, meni majonez muti drugarica kad dodje kod mene , radujemo se njenom dolasku uvek  :dance1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 22, 2010, 10:23:33 AM
koristim boje u prahu
nemam gel boje gdje da kupim kod nas
da li smijem da ih razmutim u malko vode pa dodam
jer umijesiti ove boje je haos
uvijek ostanu tackice
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on November 22, 2010, 10:26:35 AM
Onda moras vise secera u prahu, cini mi se da je Minja rekla u kapljici alkohola ali nemoj da mi verujes  :crazy:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 22, 2010, 10:50:15 AM
Ja srebrnu i zlatnu boju u prahu rastvaram ovako kako Deda rece, u malkice alkohola.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 22, 2010, 10:57:51 AM
Može i obična boja u malo alkohola, on ispari.Može i u par kapi vode, u suprotonom umestiti boju u prahu je noćna mora.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on November 22, 2010, 12:28:31 PM
Jackie super ti je torta.  :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 22, 2010, 12:55:18 PM
hvala, lani

ma znala sam da mora da moze u necemu da se razmuti
naravno, kontam da to odmah vuce vise secera
mada ja i umijesim vise secera nego sto minja kaze
ne puno vise naravno
hvala na savjetu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 22, 2010, 01:01:00 PM
Ne vuče više šećera nego inače jer se radi o bukvalno par kapi vode ili alkohola.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 22, 2010, 04:50:13 PM
ok, hvala
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: nelly on November 23, 2010, 12:20:11 AM
evo i Stašine rodjendanske torte by Bea i Nelly  :girl_smile:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi531.photobucket.com%2Falbums%2Fdd356%2Fnikolaistasa%2Fth_IMG_7276.jpg&hash=4a3afb27e644e44a38d5f69b69270fd2c7eb84a2) (http://i531.photobucket.com/albums/dd356/nikolaistasa/IMG_7276.jpg) (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi531.photobucket.com%2Falbums%2Fdd356%2Fnikolaistasa%2Fth_IMG_7279.jpg&hash=376e08a310d32c41353c3c4dca822092c59c0825) (http://i531.photobucket.com/albums/dd356/nikolaistasa/IMG_7279.jpg) (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi531.photobucket.com%2Falbums%2Fdd356%2Fnikolaistasa%2Fth_IMG_7322-1.jpg&hash=113db486627ba86c11c0bf86607ba7b94762afe4) (http://i531.photobucket.com/albums/dd356/nikolaistasa/IMG_7322-1.jpg)

ovo mu dodje kao da smo tri pravile  :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on November 23, 2010, 12:22:58 AM
Super je :clap: :clap:

Jel Staša bila zadovoljna?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on November 23, 2010, 02:57:04 AM
odlicna :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 23, 2010, 06:10:48 AM
super je torta
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 23, 2010, 07:42:46 AM
Preslatka je torta :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on November 23, 2010, 08:11:23 AM
sto je lepa, prava za devojcice :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on November 23, 2010, 08:13:39 AM
Divna je Stasina torta  :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on November 23, 2010, 08:41:03 AM
Kako je lepa i vesela torta.  :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on November 23, 2010, 08:41:18 AM
Divna je  :love32: Bravo, mame  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on November 23, 2010, 08:48:59 AM
Bravo :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 23, 2010, 08:56:34 AM
Divna i nežna devojačka torta!!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: nelly on November 23, 2010, 11:08:19 AM
Quote from: emge on November 23, 2010, 12:22:58 AM
Super je :clap: :clap:

Jel Staša bila zadovoljna?
Ih ,malo je reći  :love32:
hvala  :bighug:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on November 24, 2010, 12:09:43 PM
Polovino, sta bi sa tvojim fondanom, nit'se hvalis nit'zalis  :crazy:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on November 24, 2010, 12:12:35 PM
to planiram sutra uvece da isprobam :crazy:
ako se ne odlucim da stavim neku od njegovih igracaka na tortu :mrgreen:
ali moracu da nadjem crnu boju
ako budem morala na Ak onda cu ga i kupiti tamo ipak
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on November 24, 2010, 02:03:56 PM
majonez, fondan....... (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi138.photobucket.com%2Falbums%2Fq269%2Ffinalina_bucket%2Favatar%2F13-1.gif&hash=efe1b9aa573f46e32156cd999cb7c1dde1604a04) (http://i138.photobucket.com/albums/q269/finalina_bucket/avatar/13-1.gif)   
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on November 24, 2010, 02:04:59 PM
fondan samo za jednu zivotinjicu - nista vise :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on November 24, 2010, 02:10:38 PM
i majonez samo za jednu salaticu (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi138.photobucket.com%2Falbums%2Fq269%2Ffinalina_bucket%2Favatar%2F15.gif&hash=333b4adb5e1ec558e36eb7f1e9ec0fde19632ea4) (http://i138.photobucket.com/albums/q269/finalina_bucket/avatar/15.gif)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on November 24, 2010, 02:15:06 PM
ma jok to je za moju dusu :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on November 24, 2010, 02:18:05 PM
da, da.... razumem (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi138.photobucket.com%2Falbums%2Fq269%2Ffinalina_bucket%2Favatar%2F2-1.gif&hash=c1ac3954db00d264eb99b707b372b475d2ee043c)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on November 24, 2010, 02:26:48 PM
Ma loži nas, kao za majonez što nas je ložila. :burko:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maripoza on November 24, 2010, 06:43:52 PM
Quote from: MissL on November 24, 2010, 02:15:06 PM
ma jok to je za moju dusu :rofl:
Kosu, zapravo. :lol:  :P
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on November 24, 2010, 09:13:51 PM
bea nelly
divna je  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on November 27, 2010, 07:45:17 PM
Jel fondan ne ide preko slatke pavlake? Sta izmedju? Na vrhu mi je korica, a pavlaka okolo.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on November 27, 2010, 07:58:20 PM
Buter krem ili malo fondana rastopljeno u vodi a cak moze i belance ili malo dzema  ;)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on November 27, 2010, 08:01:17 PM
Onda dzem. Da ga mazem ujutru, pred stavljanje fondana (od kog, zasad, imam samo odstampan recept :lol: )
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 27, 2010, 08:06:42 PM
I to je nesto :clap: :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on November 27, 2010, 09:05:13 PM
Marta želi hello kitty tortu, i ja se sad spremam mentalno da je pravim.
Stačka, koji je fondan bolji, ovaj odavde ili iz Pančeva?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 27, 2010, 09:06:29 PM
Ne kupujem ja fondan u Pancevu, narucujem iz NS. To je isti onaj koji se prodaje u Eriksonu samo me ispadne manje kad uzimam od njih direkt.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on November 27, 2010, 09:10:45 PM
Ok, onda ću da kupim taj iz Eriksona. Sad još samo da odlučim koji ću ukus. Mislim da će mi trebati dvije torte, jedna za glavu, jedna za tijelo.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 27, 2010, 09:12:39 PM
Pravis 3D? Svaka cast, nema sanse da bih se upustila u avanturu pravljenja 3D torti od bilo cega drugog sem plazme
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on November 27, 2010, 09:15:33 PM
Mislim da ću ipak 2D, da će Kitty da leži, ali bi trebalo da ima oblik.
Mislila sam se i za 3D, ali koliko vidim Badi uvjek ima kostur od drveta za tako nešto :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on November 27, 2010, 10:53:22 PM
Quote from: stacka on November 27, 2010, 09:12:39 PM
Pravis 3D? Svaka cast, nema sanse da bih se upustila u avanturu pravljenja 3D torti od bilo cega drugog sem plazme
upustices se, upustices se  :D

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 28, 2010, 01:03:06 PM
Mmmmmm, ne  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on November 28, 2010, 01:11:49 PM
neces me mrzeti  :rofl1: pravi si drug  :lol: :lol: :lol: :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on November 28, 2010, 01:54:41 PM
smile, please

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi217.photobucket.com%2Falbums%2Fcc126%2Fjan-mama%2Fth_Slika018.jpg&hash=f0c5a92e6c28a69125704c3f5deabe04e57ae50c) (http://s217.photobucket.com/albums/cc126/jan-mama/?action=view&current=Slika018.jpg)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi217.photobucket.com%2Falbums%2Fcc126%2Fjan-mama%2Fth_Slika017.jpg&hash=90ef4038c32194a4b758e9e755c05455be35564b) (http://s217.photobucket.com/albums/cc126/jan-mama/?action=view&current=Slika017.jpg)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on November 28, 2010, 01:56:24 PM
Ovo ti je prva fondanska torta? :nesvest:
Kako je sve ravno, precizno, svaka čast!  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on November 28, 2010, 01:56:33 PM
a onda su se deca dokopala fondana :lol:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi217.photobucket.com%2Falbums%2Fcc126%2Fjan-mama%2Fth_Slika019.jpg&hash=89167a8096f171aaf7e32e292778062326ba3acd) (http://s217.photobucket.com/albums/cc126/jan-mama/?action=view&current=Slika019.jpg)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi217.photobucket.com%2Falbums%2Fcc126%2Fjan-mama%2Fth_Slika021-1.jpg&hash=65822caea45069edfbc14ab3d9776176db870d1b) (http://s217.photobucket.com/albums/cc126/jan-mama/?action=view&current=Slika021-1.jpg)


slikano je telefonom, ne vidi se lepo zuta boja
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on November 28, 2010, 01:58:00 PM
lani, sto si brza :girl_haha:
prva, ali godinu dana pratim temu :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on November 28, 2010, 02:01:26 PM
Quote from: Lani on November 28, 2010, 01:56:24 PM
Ovo ti je prva fondanska torta? :nesvest:
Kako je sve ravno, precizno, svaka čast!  :clap:

:good:

Bravo, Mardžori  :clap: :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on November 28, 2010, 02:01:35 PM
 :lol:
Baš je lepa i vesela  :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on November 28, 2010, 02:07:12 PM
odlicna  :good:
a klinci  :rofl1: :rofl1: :rofl1:


sldece godine njih dvojica prave orku za Stiva :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on November 28, 2010, 02:34:42 PM
Hvala :kiss1: ja sam prilicno zadovoljna kako je ispala.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 28, 2010, 02:42:02 PM
Ispala je extra :clap: :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 28, 2010, 04:46:01 PM
super, marg!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on November 28, 2010, 04:56:00 PM
Lepo i pedantno, 'si ti bese Devica ? Ako nisi , onda si u podznaki. Odlicna je
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 28, 2010, 05:13:57 PM
Super Mardž :clap:

Ne znam gde se meni uvukla ta Devica, svuda sam je tražila i nema je :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on November 28, 2010, 05:18:48 PM
A sta si ti bese cici ?
Ima i nekih nenormano pedantnih Rakova , ali ja nisam..na zalost ili na srecu  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on November 28, 2010, 05:23:59 PM
Mislim da je cici rak.
Ja sam od onih devica koje imaju dve leve ruke.  :crazy:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on November 28, 2010, 05:25:24 PM
ajmo razlaz na novu temu   :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 28, 2010, 05:32:03 PM
Quote from: Deda on November 28, 2010, 05:18:48 PM
A sta si ti bese cici ?
Ima i nekih nenormano pedantnih Rakova , ali ja nisam..na zalost ili na srecu  :lol:
:o odkud to?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: nelly on November 28, 2010, 05:51:27 PM
mardz odlična je  :clap: i vesela  :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on November 28, 2010, 06:01:37 PM
marz  :clap: :clap:
strava je
i ukrasena  :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on November 28, 2010, 06:23:18 PM
Devica :-[
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: nelly on November 28, 2010, 10:37:30 PM
Quote from: Margarita on November 28, 2010, 06:23:18 PM
Devica :-[

:girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on November 29, 2010, 09:03:58 AM
Mardz :clap: :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on November 29, 2010, 09:27:01 AM
hvala vam :kiss1:
sad cu da smaram brata da mu pravim tortu za rodjendan :girl_haha:
utisci: fondan mi je bio super, moram da vezbam ono obrezivanje oko torte i lepljenje sara
sad sam ih samo malo kvasila vodom
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 29, 2010, 11:51:10 AM
Vodom je sasvim dovoljno.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on November 29, 2010, 04:25:03 PM
Stačka, bitls torta, kako si je pravila? Ona je 3D :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 29, 2010, 04:32:59 PM
Kako mislis 3D?
To su 3 okrugle torte redjane na sprat, jedino sto je treci sprat, bubanj, polozen uspravno :girl_haha: Donja je reforma, pa moskva i ta gornja je plazma, ofkors, nema sanse da bi mi neka druga prezivela akrobacije.  :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on November 29, 2010, 04:40:40 PM
Pa vidiš, mogla bih ja hello kitty tako da postavim, donja da bude neka regularna, a glava plazma :D
Glava dođe kao ovaj tvoj bubanj :D

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 29, 2010, 04:53:01 PM
Ma znam ja da ti mene postujes i bez narucivanja :lol: Ako, ako samo se ti zanimaj, ja jedva cekam da vidim :love32:

Inace, mozes ja mislim da izvedes tako. Neka ti ta donja ide u visinu, zbog haljinice i ne mora fondan uopste da ti ide uz ivice a glavu oblikujes od plazme i milina. Tuj sam za sve sto treba :kiss1:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on November 29, 2010, 05:05:05 PM
Videh danas u meku, da je jedna od igračaka za Happy meal reljefna mala oklagija sa glavama Toma & Džerija, i nekim zvezdama. Možda je zanimljivo fondankama  :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on November 29, 2010, 05:07:24 PM
Stacka, a jel ide neka konstrukcija u tu plazma tortu ili je samo oblikujes , dobro rashladis i turis na vrh? Ima li negdje recept za istu?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on November 29, 2010, 05:07:42 PM
Mardz, ne znam jesam li ti rekla, torta ti je super!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 29, 2010, 05:08:45 PM
AnaK, hvala, kako da nije interesantno :clap:

Maxic, povezana je kao i svaka koju pravim na sprat - drvenim stapicem za raznjice :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on November 29, 2010, 07:24:50 PM
Kako je dobra Beatles torta.  :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on November 29, 2010, 07:26:49 PM
da stvarno je sjajna  :good:
Title: Re
Post by: stacka on November 29, 2010, 07:39:10 PM
Hvala :kiss1: to je narucila nasa prijateljica za vencanje svoje kume. Kaze, kad smo se posle cule da su se mladenci raspametili, ona im je rekla da ce im uzeti tortu ali su oni mislili klasicnu, svadbenu, kad ono :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 29, 2010, 08:00:35 PM
Quote from: AnaK on November 29, 2010, 05:05:05 PM
Videh danas u meku, da je jedna od igračaka za Happy meal reljefna mala oklagija sa glavama Toma & Džerija, i nekim zvezdama. Možda je zanimljivo fondankama  :girl_haha:
ja zelim onu sto koriste ove nase profi fondanke
e, s tim bi potpuno pobijedila ravnanje torte
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 29, 2010, 08:19:00 PM
Kako misliš da sa oklagijom poravnaš tortu?Ona oklagija sa šarama je samo za dekoraciju fondana i to se pritisne na fondan pre stavljanja na tortu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on November 29, 2010, 08:30:56 PM
Quote from: jackie on November 29, 2010, 08:00:35 PM
ja zelim onu sto koriste ove nase profi fondanke
e, s tim bi potpuno pobijedila ravnanje torte

Oklagiju ili peglu za fondan?  :think:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 29, 2010, 09:39:30 PM
pogresno sam se izrazila
imam problem sto ne volim kad nisu ravne
a kad ih poravnam, onda mi nesto fali
oklagija
ma, zelim oklagiju i tacka :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on November 29, 2010, 10:06:21 PM
Dobro, dobro, kupiću ti jednu  :innocent:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on November 29, 2010, 10:13:55 PM
Pa mislila sam ja  :-X ali uopšte ne kapiram kakvu želi  :-[
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on November 29, 2010, 10:15:39 PM
neku reljefnu verovatno, kao ove ovde: http://www.fantes.com/rolling-pins.html (http://www.fantes.com/rolling-pins.html)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on November 29, 2010, 10:17:00 PM
Sta vi ima da kupujete kad sam ja njen Santa  :ljut:
Jackie, ni ja nisam sigurna na kakvu oklagiju mislis. Ja imam jednu, na onoj torti Peppa i Cars njihovo cebence je radjeno njom a imam i onih plastificiranih podmetaca jedno 4 komada, koji takodje ostavljaju sare... aj budi preciznija plz :kiss1:

EDIT: Moja je http://www.fantes.com/images/13107rolling-pins.jpg (http://www.fantes.com/images/13107rolling-pins.jpg) sa linka koju je Pepi ostavila
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on November 29, 2010, 10:46:36 PM
bokte mazo :nesvest:
ko bi reko da ja zivim u bosni
vise ne znam koju zelim
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on November 30, 2010, 08:30:04 AM
ja ne mogu da nadjem, a znam da sam imala (ako nisu stradali u nekom raspremanju :girl_haha: ) neke decije valjke za saranje
ima jedno 6 valjaka sa raznim sarama (skoljke, medvedici, cvetici...) i uz njih dodje ona kao podloga za pecat, ali verujem da se mogu koristiti i na fondanu

maxic, hvala :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on November 30, 2010, 03:22:15 PM
Može, može da se koristi sve što ima šaru.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on December 14, 2010, 08:43:03 AM
odlucila da bratu napravim tortu za rodjendan (za petak)
pitanje: gde kupujete one podmetace koji idu ispod torte?
planiram okruglu, nasaranu mozda kao sto je bila marty-na rodjendanaska, ili ona sa roze masnicom (braon, sa kruzicima raznim)
na stackinom sajtu

budite uz mene :crazy:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on December 14, 2010, 08:44:17 AM
Marg, ti si vec polu profi  :clapping:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on December 14, 2010, 08:45:21 AM
Na istom mestu gde i fondan, ali ima i po supermarketima.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on December 14, 2010, 08:45:29 AM
to je bila pocetnicka sreca  :-X
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on December 14, 2010, 08:56:20 AM
bravo poslasticarko :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on December 14, 2010, 09:05:35 AM
:clap: :clap: :clap:
Rece Cici, u Eriksonu i podmetaci mogu da se nadju. Ja po supermarketima nisam vidjala ovako cvrste.
Samo da napomenem da je ona braon prekrivena cokoladnim fondanom, nisam ga bojila u braon da znas. Vide se isplati kupiti takav gotov neko potrositi citavu bocicu boje i da mozda ne budes zadovoljna na kraju.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on December 14, 2010, 09:22:09 AM
aaa to je cokoladni
ja mislila da si bojila
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on December 14, 2010, 09:27:11 AM
smislila sam, ako ne nadjem podmetac, napravicu od kartona i nekog ukrasnog papira
necu ni cokoladni fondan (mada mnogo dobro izgleda), nego mi se kruzici svidjaju kao ideja
(dok ne savladam torzo i ostale finese, to ce mozda dobiti za 30. rodjendan :D )
mrzi me da idem cak do eriksona, a i ko zna koliko bih para potrosila po principu 'vidi sto je dobro, a mozda ce mi i koristiti jednog dana' :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on December 14, 2010, 09:46:59 AM
Dobar rezon :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on December 14, 2010, 10:00:22 AM
Quote from: jackie on December 14, 2010, 09:22:09 AM
aaa to je cokoladni
ja mislila da si bojila

ma jok. crveni, crni i taj cokoladni uvek kupujem gotov
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on December 14, 2010, 10:04:15 AM
Ne isplati se stvarno, ne može da se dobije lepa boja.Ovako kupiš i ne misliš.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on December 14, 2010, 11:00:39 AM
Quote from: Margarita on December 14, 2010, 09:27:11 AM
smislila sam, ako ne nadjem podmetac, napravicu od kartona i nekog ukrasnog papira
necu ni cokoladni fondan (mada mnogo dobro izgleda), nego mi se kruzici svidjaju kao ideja
(dok ne savladam torzo i ostale finese, to ce mozda dobiti za 30. rodjendan :D )
mrzi me da idem cak do eriksona, a i ko zna koliko bih para potrosila po principu 'vidi sto je dobro, a mozda ce mi i koristiti jednog dana' :lol:
priznaj, svidja ti se ona moja ljubicasta torta ;)

meni svekar uvijek napravi lijepe komade od sperploce i ja onda to oblijepim lijepim ukrasnim papirom i to masnim
to mi je najbolja podloga ;)

cuj ove sto mi predlazu da kupim fondan :mad:
gdjeeeeeeeeeee
ne zivim ja u bg tztz
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on December 14, 2010, 11:07:51 AM
To je uputstvo za Santu  ;)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on December 14, 2010, 11:14:31 AM
ahaaa
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: janavi on December 14, 2010, 08:42:06 PM
Quote from: jackie on December 14, 2010, 11:00:39 AM
cuj ove sto mi predlazu da kupim fondan :mad:
gdjeeeeeeeeeee
ne zivim ja u bg tztz
taman da razviješ bizMis ;)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on December 14, 2010, 10:25:35 PM
neka fala
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on December 16, 2010, 02:14:36 PM
Domaći zadatak:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flh3.ggpht.com%2F_XCqrVLlX-H4%2FTQoKvagXIsI%2FAAAAAAAAGZU%2FfwQIPDYT7qQ%2Fs640%2FHeloKitiBalerina.jpg&hash=31196f816f2b3e9a7b17e4d74f9918b865009ea1)

realizacija
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flh5.ggpht.com%2F_XCqrVLlX-H4%2FTQoP2KRSVMI%2FAAAAAAAAGaY%2FSDlodC0ZQSM%2Fs640%2FDSCN3730.JPG&hash=9da82b1351a32a81ac7b0641abb3cd7060946924)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on December 16, 2010, 02:17:21 PM
Jel' ova druga Kiti tvoja?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on December 16, 2010, 02:18:11 PM
missl :rofl:

prvo je slika sa Martinog sata :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on December 16, 2010, 02:18:32 PM
hahahahahah :rofl:

Torta ti je zeno fenomenalna :nesvest: :nesvest: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on December 16, 2010, 02:23:55 PM
Emge :nesvest:, alal ti ruka, da te ne znam  :crazy: vec bi te oplela kako umem  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on December 16, 2010, 02:25:00 PM
 :blink:  :clap: Bravo bravo!
AnaK i anelore ostadosmo mi jedine koje nisu probale fondan.  :rofl: :friends:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on December 16, 2010, 02:25:07 PM
 :nesvest:
Emge, svaka cast  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on December 16, 2010, 02:26:11 PM
Emge, majstore!!!! Fenomenalno je ispala. :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: linga on December 16, 2010, 02:38:58 PM
Wow, odlicna je Emge! :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on December 16, 2010, 02:57:29 PM
Svaka čast, emge!  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: disco2000 on December 16, 2010, 03:03:31 PM
Odlicna je!!! Kao prava!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on December 16, 2010, 03:04:13 PM
Emge ajd' i ti u profi, možeš komotno.Svaka čast,  savršena je.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on December 16, 2010, 03:05:17 PM
Torta lepsa od sata  :nesvest:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on December 16, 2010, 03:44:14 PM
Dedo, ne pretjeruj :rofl:

Jao, Cici, mnogo meni treba vremena za ovo. Nisam ja za profi. Ima par nedostataka, ali vam ih neću slikati :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: anelore on December 16, 2010, 03:54:45 PM
Emge, svaka cast, fenomenalno izgleda.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on December 16, 2010, 04:26:13 PM
sjajno, sjajno  :clap: :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on December 16, 2010, 04:47:57 PM
Evo meni biznis partnera :clap: :clap: :clap: EXTRA JE!!!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on December 16, 2010, 04:50:44 PM
Emge (i ph?) svaka čast, bravo :respect:  :girl_in_love:

Lani, mora da ima još neko  :-X
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Masha on December 16, 2010, 04:58:33 PM
Bravo, bravo Emge! Torta je medenko!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on December 16, 2010, 05:19:34 PM
Quote from: emge on December 16, 2010, 03:44:14 PM
Dedo, ne pretjeruj :rofl:

Jao, Cici, mnogo meni treba vremena za ovo. Nisam ja za profi. Ima par nedostataka, ali vam ih neću slikati :lol:
Naravno da nećeš, a vežba čini majstora  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on December 16, 2010, 05:34:20 PM
Ph je moj vjerni helper :clap:

Ona je uspjela da umiješa i crnu i crvenu boju fondana :nesvest:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on December 16, 2010, 05:35:18 PM
Još jedan talenat znači.  :girl_in_love: :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on December 16, 2010, 05:38:57 PM
Evo da vidite kako izgleda sa boljim aparatom :lol:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flh3.ggpht.com%2F_XCqrVLlX-H4%2FTQpAFi9CWNI%2FAAAAAAAAGbA%2FE1cvzeNBI2Y%2Fs640%2FP1030575.JPG&hash=21fbc5c0fe361fb491b8ca2f24f82fc2f618639d)

A, sada odosmo u Puf-puf.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: janavi on December 16, 2010, 05:46:31 PM
savršeno :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on December 16, 2010, 05:48:33 PM
Savršeno  :girl_in_love: :clap: Lepo se provedite  :love32:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on December 16, 2010, 06:04:03 PM
Fenomenalna je!  :love32:
Reče mi sad Iva da joj istu takvu napravim za slavu.  :lol: Hau jes nou.  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on December 16, 2010, 09:10:33 PM
emge, fantasticna je :clap:  :clap:  :clap:
haljinica je :nesvest: kako su dobri nabori, i kako lepo sija :girl_in_love:

kako ste dobile crvenu i crnu? :blink:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Despina on December 16, 2010, 09:15:31 PM
emge fenomenalna je :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on December 16, 2010, 09:24:31 PM
F E N O M E N A L N A
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on December 16, 2010, 09:29:36 PM
A tek ukusna :balavi:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on December 16, 2010, 09:39:55 PM
emge
savrsena je  :clap: :clap:
blago marti sa takvom tortom  :girl_in_love: i mamom
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on December 16, 2010, 11:25:28 PM
Quote from: Margarita on December 16, 2010, 09:10:33 PM
kako ste dobile crvenu i crnu? :blink:

ne zelim da govorim o tome   :no:

:crazy: :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on December 16, 2010, 11:38:00 PM
ph je zaslužna za crvenu i crnu :)
Mnogo gel boje, a ne dodavati šećer. Tvrdi da u jednom trenutku fondan odustane i da se oboji :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maripoza on December 17, 2010, 12:03:00 AM
Ju, tvoja torta stoji vec dva dana ovde, a ja je promasujem. :lol:

Odlicna je! Svaka cast!  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on December 17, 2010, 12:07:45 AM
torta je ekstra!! tako si je pogodila i lepo napravila da mogu samo da ti kažem SVAKA ČAST!!

Marta je bila zadovoljna? :love32: ....i društvance oduševljeno?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on December 17, 2010, 12:21:27 AM
Marta presrećna sa tortom. Moje društvance zadovoljno :lol: Martine nisam anketirala :D

Pozo, torta je tek danas gotova, to je svježa torta :girl_blum:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: :ph34r: on December 17, 2010, 12:38:29 AM
Quote from: emge on December 16, 2010, 11:38:00 PM
Mnogo gel boje, a ne dodavati šećer. Tvrdi da u jednom trenutku fondan odustane i da se oboji :rofl:

pametniji popusta  :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maripoza on December 17, 2010, 08:01:37 AM
Quote from: emge on December 17, 2010, 12:21:27 AM
Pozo, torta je tek danas gotova, to je svježa torta :girl_blum:
Ma korstim hiperbolu :lol: posto sam je kasno videla.
Na leto ti ja donosim svoj sat da mi pravis tortu. :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on December 17, 2010, 09:05:32 AM
Torta je savrsena  :good:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Saska on December 17, 2010, 10:13:52 AM
Quote from: AnaK on December 16, 2010, 04:50:44 PM
Emge (i ph?) svaka čast, bravo :respect:  :girl_in_love:

Lani, mora da ima još neko  :-X

i ja, i ja, al' sam izgleda beznadezan slucaj, ovu temu citam samo kad mi ostane jedina neprocitana na meniju :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on December 17, 2010, 10:15:47 AM
da se ubelezi da sam napravila samo Sundjer Boba :rofl:
jos nisam pocela da razvlacim :turpija:
niti cu  :-X :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on December 17, 2010, 11:02:03 AM
Quote from: Saska on December 17, 2010, 10:13:52 AM
i ja, i ja, al' sam izgleda beznadezan slucaj, ovu temu citam samo kad mi ostane jedina neprocitana na meniju :)
Ima nade  :girl_haha: , ja sam tenis izbrisala  :crazy:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on December 17, 2010, 11:43:03 AM
Quote from: :ph34r: on December 17, 2010, 12:38:29 AM
pametniji popusta  :D

:lol:  :lol:
znaci, samo da ne odustajem

ja zavrsila tortu za brata, slike kad se vratimo (nemam kablic, duga prica  :D )

utisci i pitanja: trebalo mi je oko 2 ipo sata da sve zavrsim :blink: doduse, prvo premazivala buter kremom, pa pravila fondan,
bojila, krojila, deca pomagala... :crazy:
imam odsta ispupcenja i neravnina, nije onako glatka kao prosla :ljut:

posto je fil od sl. pavlake i cokolade, da li mi je uopste i trebao buter krem? negde sam posle procitala da je cici jednom
stavljala tanki sloj sl. pavlake umesto njega
sa cim taacno fondan ne sme da dodje u dodir, da se ne bi topio?
mada, sledeci put definitivno planiram da stavim patispan okolo, sve lepo premazem dzemom, i onda fondan

gel boje, ima ih samo u eriksonu, ili jos negde? sad sam koristila neke u prahu, od ranije, ali sve izlaze neke pastelne nijanse (ili prosto da stavim vise boje :think: )

sledeca je za NG, mislila sam da bude kinder bueno, ali sad ne verujem da cu se usuditi, ipak ce biti neka cvrsca :lol:

i skoro da sam potpuno sigurna da nece biti torte na sprat :stop:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on December 17, 2010, 11:47:47 AM
Moraš više boje, i nama izlaze pastelne na početku.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on December 17, 2010, 11:50:21 AM
Mardz, ima i u Jagodini  :lol: , kad dodjete na rodjendan P&P , mozes i gel boje da kupis  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on December 17, 2010, 03:23:57 PM
Jednom sam slatku pavlaku stavila kao zadnji sloj ali to je istopilo fondan posle nekog vremena.Stavljala fondan i preko nekog kuvanog klasičnog čoko fila ali radi svake sigurnosti preko je najbolje staviti buter krem i nema zime.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on December 17, 2010, 08:01:23 PM
malac dino torta za vrtic je bila plazma premazana marmeladom od sljiva...nije uticala na ukus...plazma, pa plazmma isto se vata...ali je ok drzalo
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on December 18, 2010, 08:29:52 PM
sto me zeza PB, pola sata se patim za 2 slike :crazy:
no, pametniji popusta, evo slika u attach-u
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on December 18, 2010, 08:34:08 PM
Bravo, lepo je ispala!!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on December 18, 2010, 09:23:54 PM
Mardžori :respect:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on December 18, 2010, 09:25:05 PM
 :clap: divna :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on December 18, 2010, 09:26:12 PM
Hvala :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on December 18, 2010, 09:26:22 PM
Super je, svaka cast
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on December 18, 2010, 09:27:02 PM
Bravo!  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on December 18, 2010, 09:47:57 PM
super je  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on December 18, 2010, 10:20:45 PM
odlicna je!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: aleks on December 18, 2010, 10:56:25 PM
Super izgleda  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on December 18, 2010, 11:06:37 PM
 :clap: bravo
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maripoza on December 19, 2010, 12:26:07 AM
Bravo, Mardz! :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on December 19, 2010, 03:49:41 AM
Bravo Mardz!!!

Stacka, kad budes imala vremena pls da mi objasnis kako sjeces slike ( scoobija sam vidjela) i cime oivicis, da li fondanom isto ili flomasterom. Sve step by step pls. Mislim da bi mi se mogao dogoditi Joda .
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on December 19, 2010, 08:40:44 AM
Bravo Mardž :clap:

Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on December 19, 2010, 09:07:00 AM
Maxic, treba ti fondan, igla i jestivi flomaster :)
Odstampam fotku, razvucem fondan u odredjenoj boji (kod Scoobyja su bile braon, bela, crna, crna, crvena i tirkizna) i onda krecem. Stavim fotku preko fondana i po ivicama bockam iglom. Kad izbockam ivice krecem da secem kad se malo stegne fondan, cisto da se ne razvlaci pod iglom.
Na kraju ono sto je izbockano u sredini (lik kod njega) uzmem  i predjem jestivim flomasterom i to je to :)
Na kraju sve spojim i tako spojeno prebacim na tortu.
Usta, nos i oci su izdubljene i ubacen je fondan u drugim bojama unutra.
Nadam se da sam lepo objasnila, ako treba jos nesto tu sam :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on December 19, 2010, 10:29:19 PM
hvala :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on December 19, 2010, 10:31:06 PM
gledala sam veceras na TLC neke 2 emisije, Cake Boss i neku Cake Off - sta oni rade sa fondanom :nesvest:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on December 19, 2010, 10:38:53 PM
Ultimate cake off.  :good:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on December 19, 2010, 10:54:09 PM
Jbt u to sam i ja blenula jedno popodne, islo nekoliko emisija zaredom :nesvest:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on December 20, 2010, 08:07:35 AM
Ajd što ja gledam, nego sam i mm-a i svekra navukla na te emisije ... :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on December 20, 2010, 08:13:39 AM
I mm gleda.  :crazy: Ja ga zezam da je sledeći korak Say yes to the dress.  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on December 20, 2010, 08:14:09 AM
Mene i to unervozi, ja sam fondanski izgubljeni slučaj  :-[
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on December 20, 2010, 12:21:29 PM
Mardz bas je slatka :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on December 20, 2010, 03:12:23 PM
Hvala Stacka!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: janavi on December 20, 2010, 04:52:53 PM
Quote from: Pepi on December 20, 2010, 08:07:35 AM
Ajd što ja gledam, nego sam i mm-a i svekra navukla na te emisije ... :girl_haha:
ajd što vi gledate, al što li ja gledam, još skidala sa neta :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on December 20, 2010, 07:42:21 PM
:nesvest:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on December 31, 2010, 08:38:31 AM
ovako sam se sinoc zabavljala :D

boje nisu bas ovako bolesne, slikano je telefonom :crazy:

crvenu definitivno ne mogu da dobijem, svaka cast :ph:
a ovo sivo je u stvari fondan sa nekim srebrnim prahom, uzivo lepse izgleda

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi217.photobucket.com%2Falbums%2Fcc126%2Fjan-mama%2Fth_Slika033.jpg&hash=72c0898e143f65a3eff381f8497fd32255669fa4) (http://s217.photobucket.com/albums/cc126/jan-mama/?action=view&current=Slika033.jpg)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi217.photobucket.com%2Falbums%2Fcc126%2Fjan-mama%2Fth_Slika032.jpg&hash=7178ec21bebab53466b7298c0a90adcfa0bb1f1f) (http://s217.photobucket.com/albums/cc126/jan-mama/?action=view&current=Slika032.jpg)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi217.photobucket.com%2Falbums%2Fcc126%2Fjan-mama%2Fth_Slika034.jpg&hash=7f34c44c89127de3b98bb1b920d06ed0b68a9e5f) (http://s217.photobucket.com/albums/cc126/jan-mama/?action=view&current=Slika034.jpg)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on December 31, 2010, 08:41:38 AM
bravo majstore  :clap: :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: linga on December 31, 2010, 08:51:23 AM
Jao, super je, prava novogodisnja  :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on December 31, 2010, 09:34:28 AM
Jao kako je lepo!!  :girl_in_love: :girl_in_love: :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on December 31, 2010, 09:37:14 AM
bravo bravo Mardz :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on December 31, 2010, 10:08:02 AM
Mardz , profesionalko  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on December 31, 2010, 10:34:00 AM
 Super izgleda Marg.  :clap: :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on December 31, 2010, 10:34:52 AM
hvala :kiss1:
al nemojte da preterujete, nisam narocito zadovoljna :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on December 31, 2010, 12:37:20 PM
Predivna je, Mardž  :girl_in_love: :clap: :clap: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on December 31, 2010, 12:38:57 PM
divna je  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on December 31, 2010, 12:58:15 PM
super je, marg

nije mi jasno za tu crvenu
ja je dobijem cak i sa onim groznim prah bojama
naravno, roknem malo vise boje
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on December 31, 2010, 01:06:16 PM
nemam pojma, ja sam imala te prah boje, i stavila 3 kesice na malu grudvu fondana
koliko vam je to vise boje, mozda ja imam nerealna ocekivanja :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on December 31, 2010, 01:12:04 PM
auuu
ne toliko
malo vise je ne ni citava kesica
mozda citava za kg fondana
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on December 31, 2010, 01:13:36 PM
:nesvest:
onda su neke druge boje u pitanju
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on December 31, 2010, 01:19:45 PM
Sigurno su neke druge boje. Ja cak i sa Wiltonovom Red Red imam problem da dobijem crvenu i na kraju sam odustala, sad ga kupim gotov i ne boli me glava.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on December 31, 2010, 03:25:15 PM
Boje koje sam ja koristila su Deco sweet, i nismo potrošile cijelu bočicu za suknju, mašnu i majicu.
Njihovu i crnu sam koristila. 95 din boja - jedna bočica.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on December 31, 2010, 05:12:23 PM
jao ja neke bzvz boje kupovala
pogledacu, pa cu napisati
mogu cak i bordo od nje da dobijem kako je jaka
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on December 31, 2010, 05:58:00 PM
Bravo Mardž :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 10, 2011, 12:46:37 PM
emge, a gde kupujes te deco sweet boje?
nisam ih vidjala kod mene u radnjama
crveni fondan cu 99% da kupim, ali me interesuje zbog ostalih boja
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 10, 2011, 02:40:32 PM
gledam torteco sajt, imaju neko pakovanje fondan 4 boje, 922 din.
koliko fondana tu ima, ne mogu da nadjem nikakav opis?


i da pribelezim da sam stala na 29. strani :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2011, 02:53:45 PM
Na Wiltonovom sajtu piše da je svaki po 125g, otprilike.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 10, 2011, 03:03:36 PM
hvala, cici
a sto mi sporo otvara ovaj torteco :crycry:
postavicu sutra slike kako sam zamislila torte, pa cete mi reci koliko mi otprilike koje boje treba za tu avanturu :nokti2:
za pocetak samo da kazem da je plan da obe budu na sprat :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on January 10, 2011, 03:05:26 PM
 :clapping: bravo mardz :clapping:
jeste, ta pakovanja su bas mala, ja sam kupila svojevremeno onu varijantu gde je crna, braon i boja koze, koristila sam za detalje tipa koza, kosa i sl, ne moze od toga puno da se napravi.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2011, 03:07:36 PM
Računam da ti se ne isplati da kupuješ tu koja je boje kože.Možda ima negde crvena u većem pakovanju.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on January 10, 2011, 03:34:22 PM
Boje sam kupila, kao i fondan u Eriksonu.

Stačka, valja li što ona oklagija?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 10, 2011, 03:35:57 PM
na kojoj je lokaciji taj erikson? mesa mi se cukarica i juzni bulevar, nikako da pohvatam gde je sta :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on January 10, 2011, 03:36:48 PM
Od Franša, kad udješ u Južni bulevar, prva ulica desno.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 10, 2011, 03:41:35 PM
hvala! to je ona mihajla gavrilovica 21! rade li popodne radnim danom? jesam smor :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on January 10, 2011, 03:46:12 PM
Emge, ja sam jos danas na odmoru, reci cu ti u sredu :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2011, 04:20:38 PM
Quote from: Margarita on January 10, 2011, 03:41:35 PM
hvala! to je ona mihajla gavrilovica 21! rade li popodne radnim danom? jesam smor :D
Mislim da rade do 17h.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on January 10, 2011, 04:21:44 PM
Rade sad do 19 ili 20h.
A, ujutro od 8h, valjda sam napisala negdje. Promijenili su radno vrijeme.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2011, 04:27:31 PM
Nisam obraćala pažnju na radno vreme, jer uvek odem ranije,  ali pamtim da je bilo do 5.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 10, 2011, 05:31:54 PM
super ako su produzili

e, ovako nekako sam mislila smajli tortu, samo zamislite da nema slova i da ima mnooooogo manje ovih zicica :D
http://images.pinkcakebox.com/cake1465.jpg (http://images.pinkcakebox.com/cake1465.jpg)

i moram da smislim nesto umesto kuglica, nema sanse toliko da ih izvaljam i da budu iste :no:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2011, 05:41:15 PM
Zašto bez slova, zašto bez kuglica i zašto sa manje žica?Kad čujem odgovore mogu dalje da razgovaram :D Kuglice nisu toliki problem kao što misliš, a i ako ne budu sve iste veličine nije to strašno, može čak i simpatično da  bude.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on January 10, 2011, 05:43:27 PM
potpisujem cici  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2011, 05:45:08 PM
Quote from: Glitter on January 10, 2011, 05:43:27 PM
potpisujem cici  :lol:
Šta potpisuješ, ufati se oklagije pa napravi jednu da te lepo kritikujemo :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on January 10, 2011, 05:49:16 PM
tamo za Uskrs  :D
dala sam ja doprinos temi u oktobru  :D od koga je...dovoljno je  :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on January 10, 2011, 05:50:23 PM
I od mene potpis  :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2011, 05:51:43 PM
E dobro, sad samo još ona da se izjasni :rofl: ne znam da li joj je jasno da će ipak da pravi i sa kuglicama i svim žicama,  ali neka je :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on January 10, 2011, 05:52:58 PM
Bice joj jasno :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 10, 2011, 05:56:07 PM
Kuglice su mi smor :lol:
slova moze, da nalepim na donju tortu npr, ne bih ova stojeca : D
zicice su mi cool, samo ne u ovolikom broju, npr izbacim cvetice
jel moze? :trepp:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2011, 05:56:17 PM
Hoće, sad ne sme da se javi :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on January 10, 2011, 05:57:36 PM
da utvrdimo za pocetak zasto ti se zicice ne dopadaju u ovolikom broju i naravno sta fali stojecim slovima  :ljut: :D :rofl1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2011, 06:00:27 PM
Umesto cvetića možeš zvezde, meni je slatko kad ima mnogo žica.Za kuglice treba malo  vremena ali nije toliko smorno, samo kad kreneš :D A slova garantovano hoćeš da nalepiš na dodnju da ne stavljaš kuglice :D e onda slova na sredinu torte a kuglice ispod :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2011, 06:01:05 PM
Quote from: Glitter on January 10, 2011, 05:57:36 PM
da utvrdimo za pocetak zasto ti se zicice ne dopadaju u ovolikom broju i naravno sta fali stojecim slovima  :ljut: :D :rofl1:
Ma mrzi je :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on January 10, 2011, 06:01:41 PM
kuglice su bas dobra stres terapija  :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 10, 2011, 06:02:37 PM
Pa fali im sto mogu da padnu :lol:
i samo da podsetim da je ovo jedna torta, treba se i sa bakuganom izboriti :nokti2:
sreca pa sam na vreme pocela psihicke pripreme :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2011, 06:04:09 PM
Kako misliš da će da padnu, pa zalepiš ih.Kako nama nisu pale :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 10, 2011, 06:04:17 PM
Onda moze mm da pravi kuglice :turpija:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 10, 2011, 06:06:16 PM
Cici, pa vi ste vec profi ekipa :) i moja tehnicka podrska ;)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2011, 06:20:18 PM
Sad sam ozbiljna, kuglice stoje bez problema lako se lepe.Voda ili lepak i stvarno stoji.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on January 10, 2011, 06:26:17 PM
Ja razumela da se plasi da ce slova da padnu ne kuglice :)
Ali, nece ni ona, pobodes ih cackalicama i milina :turpija:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2011, 06:27:46 PM
Moguće da je i na slova mislila.Ja ionako razumem pola pogrešno :rofl: U svakom slučaju ništa neće nigde.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 10, 2011, 06:29:12 PM
Na slova sam mislila, nego pisem sa telefona pa kasnim
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2011, 06:30:53 PM
Nije za ovu temu ali sam se zatekla tu.Sad gledam one domaće kolače na fb i žene traže recepte, pa kako.To je isto kao da odeš u poslastičarnicu i tražiš recept.Kako su joj lepi.Već sam snimila da imamo dosta istih recepata.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on January 10, 2011, 06:37:34 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2011, 06:43:26 PM
Savršeno je, još sam je od ranije primetila na nekim drugim mestima.Stvarno sjajno, ja posebno padam na ove čokoladom ukrašene.

Kad čuješ ili vidiš da su se kod nas pojavili čoko-transferi hoćeš da mi javiš :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on January 10, 2011, 06:44:04 PM
Pojavili se!!! saljem ti pp odma' :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2011, 06:45:38 PM
Jao sreća sreća radost, obožavam te :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on January 10, 2011, 07:27:54 PM
šta su čoko-transferi?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on January 10, 2011, 07:30:54 PM
google images sa: chocolate transfer sheets
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on January 10, 2011, 08:37:28 PM
joj ja bih to tako rado probala
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on January 10, 2011, 09:40:48 PM
Cici, Stacka, upomoc. Pokusala bih da napravim figuricu, otpirlike ovakvu
http://www.cakecentral.com/gallery/1511695 (http://www.cakecentral.com/gallery/1511695)

Ali nemam pojma odakle da pocnem, tj pocela sam ja , al nece da mi stoji. Cackalice? Ima li neki turorijal kako se prave ljudi? Bas bi mi znacilo.
Hvala.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on January 10, 2011, 09:53:56 PM
Za stojeću figuru ti treba sleket - tako kaže cake boss :)
Znači, ili od žice napraviš čiča glišu pa dodaješ, ili fondane sklapaš čačkalicama. A, onda čačkalicama pričvrstiš figuru za tortu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on January 10, 2011, 10:08:57 PM
Tnx Emge, znaci cackalice, ne mogu sad po zicu da idem.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on January 10, 2011, 10:26:43 PM
Ja kad budem napravila figuru da stoji a da sam zadovoljna kako to izgleda slavicu :crycry:
Sve znam u teoriji ali kad treba da se primeni - propast.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on January 10, 2011, 10:30:47 PM
ajde ne kukaj, dobro je dok nisi pravila onu stojecu flasu viskija koja je trebalo da prezivi i put  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2011, 10:33:35 PM
Quote from: stacka on January 10, 2011, 10:26:43 PM
Ja kad budem napravila figuru da stoji a da sam zadovoljna kako to izgleda slavicu :crycry:
Sve znam u teoriji ali kad treba da se primeni - propast.
A da ponovo probaš gum pastu, sad si veštija.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 11, 2011, 08:51:38 AM
stacka, kad ti tako kazes, onda mi ostali i da ne pokusavamo :D

elem, da se ja vratim na moju muku, ovako sam zamislila bakigan tortu:
donj sprat kao na slici, samo bez kuglica ( :lol: )
http://mycandycakes.blogspot.com/2010/11/torta-bakugan.html (http://mycandycakes.blogspot.com/2010/11/torta-bakugan.html)

gornji sprat da bude polulopta, ovako nesto, samo bez zmaja ( :lol: )
http://4.bp.blogspot.com/_12-UEr_--OA/SYnNAyExiwI/AAAAAAAAAhw/i0TEbbs9DnU/s400/Bakugan+cake.jpg (http://4.bp.blogspot.com/_12-UEr_--OA/SYnNAyExiwI/AAAAAAAAAhw/i0TEbbs9DnU/s400/Bakugan+cake.jpg)
e, tu mi treba crveni fondan

a savrseno bi bilo da umem da izvedem ovako nesto, ali u ovom trenutku bi mi zaista bilo too much
http://2.bp.blogspot.com/_z3Z5aPugm_s/SFzff2jM4fI/AAAAAAAAAek/Vd1_C5DSitM/s400/Bakugan5.JPG (http://2.bp.blogspot.com/_z3Z5aPugm_s/SFzff2jM4fI/AAAAAAAAAek/Vd1_C5DSitM/s400/Bakugan5.JPG)

modle za zvezdice nisam nasla u merkuru, gde da gledam? idea, merkator, bivsi kort...? verovato cemo danas-sutra preko mosta


Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on January 11, 2011, 08:53:29 AM
u tortecu ima ako ne nadjes ni na jednom drugom mestu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 11, 2011, 08:58:05 AM
hvala
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 11, 2011, 11:00:39 AM
Ova polulopta deluje super i nije teško, što mora da bude otvorena.A za donji sprat, slika ove torte iskreno deluje malo jadno.Ali kao ideja sa ovim plamenovima je super, može tu još svašta da se doda.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on January 11, 2011, 11:03:39 AM
cicojkin recnik: jadno=nisko  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 11, 2011, 11:08:56 AM
hvala za prevod :lol:
sta, bre, da se doda :blink:
bela torta, malo vatrice, gore ispisano njegovo ime oko polulopte - nista vise tu ne treba :stop:

doduse, obecala sam mu da ce biti i simboli svih bakugana, razmisljam da njih nabijem na one zicice i da ih negde zabodem
pa svecice, pa vatromet... :lol:

jel to jedno pakovanje fondana u boji dovoljno za poluloptu?
i koliko fondana da mesim za ostalo? jel dovoljno 2 kg?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on January 11, 2011, 11:10:18 AM
Quote from: Margarita on January 11, 2011, 11:08:56 AM
hvala za prevod :lol:
sta, bre, da se doda :blink:
bela torta, malo vatrice, gore ispisano njegovo ime oko polulopte - nista vise tu ne treba :stop:

doduse, obecala sam mu da ce biti i simboli svih bakugana, razmisljam da njih nabijem na one zicice i da ih negde zabodem
pa svecice, pa vatromet
... :lol:

jel to jedno pakovanje fondana u boji dovoljno za poluloptu?
i koliko fondana da mesim za ostalo? jel dovoljno 2 kg?
ali padoh na ovo  :rofl1: :rofl1: :rofl1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 11, 2011, 11:12:42 AM
 :-X
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 11, 2011, 11:52:59 AM
Quote from: Margarita on January 11, 2011, 11:08:56 AM
hvala za prevod :lol:
sta, bre, da se doda :blink:
bela torta, malo vatrice, gore ispisano njegovo ime oko polulopte - nista vise tu ne treba :stop:

doduse, obecala sam mu da ce biti i simboli svih bakugana, razmisljam da njih nabijem na one zicice i da ih negde zabodem
pa svecice, pa vatromet... :lol:

jel to jedno pakovanje fondana u boji dovoljno za poluloptu?
i koliko fondana da mesim za ostalo? jel dovoljno 2 kg?
Treba, treba nego ni ne znaš  :lol:

Za donju tortu ti je i mnogo 2kg fondana, ali uz detalje i ostalo biće dosta.Za poluloptu ne umem da procenim, mada mi se čini da je malo.Doduše zavisi kolika će da bude.
Stacka će to bolje, ima više iskustva.
Quote from: Glitter on January 11, 2011, 11:10:18 AM
ali padoh na ovo  :rofl1: :rofl1: :rofl1:
Ti, mala, nisi skoro išna na krug oko Slavije  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on January 11, 2011, 11:53:56 AM
11 dana i brojim  :crycry: :crycry: :crycry: :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on January 11, 2011, 11:56:25 AM
Marg, ako moze isto takva zas A.rodjendan  :turpija: . Do tad ces vec da budes u biznisu  :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 11, 2011, 12:05:41 PM
Ne znam smem li da obećam samoj sebi da neću da za mog A. da pravim Bakugan tortu :rofl: tako sam rekla i za Ben10-a :rofl:
Mada je on već poručio, gledajući Cake boss da hoće zgradu u plamenu i vatrogasni kamion :rofl: rekao je da ne mora stvarno da se dimi :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 11, 2011, 12:36:23 PM
dobro je kad ne mora da se dimi :rofl:
ma mislila sam 2 kg ukupno, za bakugana i onu dvospratnu od juce
mozda bolje da zamesim 3, mada zvezdice i ono ostalo sto ide na zicu mogu da napravim ranije

donje torte sam mislia da obe budu u kalupu od 26 cm, a gornje mozda 22 :think:
bakugan polulopta ce biti plazma torta

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on January 11, 2011, 12:39:16 PM
Ako ti se nesto smucka  :crazy:- nikad se ne zna  :turpija:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 11, 2011, 12:41:02 PM
:cigla:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on January 11, 2011, 12:41:24 PM
mislim da ti je odnos 26/22cm mali, bolje 26/20 ili cak 18cm
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on January 11, 2011, 12:42:04 PM
I ja mislim. I mogu da ti pozajmim modle zvezdice i pleK 18cm.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on January 11, 2011, 12:43:42 PM
A lepo htela da ti posaljem i modle za SS.  :wall:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 11, 2011, 12:52:43 PM
Quote from: AnaK on January 11, 2011, 12:42:04 PM
I ja mislim. I mogu da ti pozajmim modle zvezdice i pleK 18cm.

hvala, imacu u vidu, ako ne nadjem  :flower:

u merkuru je najmanji bio 22
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on January 11, 2011, 01:06:37 PM
Ja sam svoj 18 kupila u Kiki pre par godina.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on January 11, 2011, 01:16:41 PM
a ja sam kupila jedan sto se rasteze koliko hoces :diva:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 11, 2011, 02:28:30 PM
Quote from: Margarita on January 11, 2011, 12:36:23 PM
dobro je kad ne mora da se dimi :rofl:
ma mislila sam 2 kg ukupno, za bakugana i onu dvospratnu od juce
mozda bolje da zamesim 3, mada zvezdice i ono ostalo sto ide na zicu mogu da napravim ranije

donje torte sam mislia da obe budu u kalupu od 26 cm, a gornje mozda 22 :think:
bakugan polulopta ce biti plazma torta

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Onda ti je malo 2kg za sve, bar po mojoj proceni.22cm gornja ti je velika, ili kupi manji ili pozajmi od 18cm.Ako se ne snadješ uvek možeš tu od 22 da opkrojiš da bude manja, iskoristi neku šerpu ili činiju.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on January 11, 2011, 03:36:07 PM
Malo je 2 kg za dve dvospratne torte. Umuti 3 kg slobodno, ako i ostane mozes u kesu da stavis da ti ostane za naredni put.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 11, 2011, 03:39:24 PM
bolje da ostane, nego da mi zafali
a za crvenu, koliko da kupim? 500 gr, 1 kg? kao za manju gornju tortu, otprilike
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on January 11, 2011, 03:48:53 PM
jao i ja cu isto kao marg 2 odjednom
:crazy: :love32:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 11, 2011, 03:52:36 PM
Quote from: jackie on January 11, 2011, 03:48:53 PM
jao i ja cu isto kao marg 2 odjednom
:crazy: :love32:

:friends:

Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on January 11, 2011, 04:04:23 PM
U Eriksonu je najmanje pakovanje bilo kog fondana 1 kg.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 11, 2011, 04:05:52 PM
e, onda nemam dilemu :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on January 11, 2011, 04:13:04 PM
 :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on January 12, 2011, 06:14:19 PM
http://www.slatkidekor.com/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=64 (http://www.slatkidekor.com/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=64)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on January 12, 2011, 07:27:21 PM
Da se malo nasmijete.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 12, 2011, 07:35:53 PM
Ništa ti se ovo ne vidi.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 12, 2011, 11:13:03 PM
maxic, jesi ovo ti napravila?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on January 12, 2011, 11:26:30 PM
Ma jesam, ali nece na tortu, grozno izgleda uzivao. Mada klinci me mole, njima izgleda savrseno....
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 13, 2011, 07:34:23 AM
imeni izgleda sjajno :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Summer on January 13, 2011, 09:58:16 AM
Gde mogu da kupim one tacne za tortu, a da to nije Ericson?

Najvise bih volela da ima negde u centru  :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 22, 2011, 04:59:22 PM
bila danas u ericsonu, pocela pripreme :clap:

cici, nemaju zicice, tako da verovatno nista od zvezdica i smajlica :turpija:
pitala sam u nekoliko cvecara, ne prodaju

mozda uzmem tanke stapice za raznjice, videcu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on January 22, 2011, 05:46:24 PM
Dacu ti ja, ne brini :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on January 22, 2011, 05:56:11 PM
Stačka, ne napisa mi kakva je oklagija? ima li kakvih boljitaka od nje?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on January 22, 2011, 06:03:32 PM
sta ja znam, nisam primetila :-[ meni je kao i svaka druga,  mozda se jos nisam navikla na nju, nemam pojma. :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on January 22, 2011, 06:50:33 PM
Mardz, da ti posaljem ja rostilj, pa sto vise raznjca  :crazy:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on January 22, 2011, 07:42:37 PM
Nadala sam se da je bolja :lol: ali ne znam zašto :lol:
Ali valjda prstenovi imaju neku svrhu :rofl:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on January 22, 2011, 08:01:44 PM
Quote from: emge on January 22, 2011, 07:42:37 PM
Ali valjda prstenovi imaju neku svrhu :rofl:

Imaju, za to sam ja svedok  :diva:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on January 22, 2011, 08:08:15 PM
Quote from: Margarita on January 22, 2011, 04:59:22 PM
bila danas u ericsonu, pocela pripreme :clap:

cici, nemaju zicice, tako da verovatno nista od zvezdica i smajlica :turpija:
pitala sam u nekoliko cvecara, ne prodaju

mozda uzmem tanke stapice za raznjice, videcu

Mardž, žice imaš u Bašti u Zemunu, i u Krnjači...cenim da ti je ova druga bliža...
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 22, 2011, 10:14:41 PM
Da, krnjaca, nije mi palo na pamet :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on January 22, 2011, 10:58:46 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi55.photobucket.com%2Falbums%2Fg121%2Fmart04%2Fmansarda%2Fth_DSC_5790.jpg&hash=bc8af0eee7c8906bc45fa92a4ce7302e8d1ddc2d) (http://i55.photobucket.com/albums/g121/mart04/mansarda/DSC_5790.jpg)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on January 22, 2011, 10:59:37 PM
super je!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on January 22, 2011, 11:01:27 PM
 :good: :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on January 22, 2011, 11:01:36 PM
Odlicna  :ok:, maxic sve si bolja  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 22, 2011, 11:09:30 PM
Odlična je!!!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on January 22, 2011, 11:42:52 PM
Odlična je !!!
Baš mi se svidja :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on January 23, 2011, 12:12:41 AM
Diiiiiiivna  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on January 23, 2011, 10:10:38 AM
Mardz, zice samo u eurowiltu, kako sam ja informisana, meni lagano krecu pripreme mesec dana unapred  :clap: jel imaju negde tacne koje nemaju one recke po ivicama?

maksic, super ti je torta  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on January 23, 2011, 10:23:10 AM
Dedo, znala sam da baronises :ljut:
Maxic, extra je :good:
Ako nadjes takvu, javi, Tchi.
Ja kupujem u Pancevu okrugle debele ali to samo za torte preko 6 kg. Mnogo su skupe :crycry: Pravouganih nema cak ni tu :(
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on January 23, 2011, 10:29:21 AM
Je l' to ovako nešto?

http://www.dbox.rs/prehrambena-ambalaza/poslasticarnice (http://www.dbox.rs/prehrambena-ambalaza/poslasticarnice)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on January 23, 2011, 10:31:53 AM
http://www.avisdoo.com/avisdoo/srpski/kategorijeproizvoda.php?brojkatproiz=7 (http://www.avisdoo.com/avisdoo/srpski/kategorijeproizvoda.php?brojkatproiz=7)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on January 23, 2011, 11:19:33 AM
jeste, ovi pravougaoni.  :clap: 50 kom u pakovanju, koliko li kosta da mi je znati :think:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on January 23, 2011, 11:28:58 AM
Ima cenovnik, ali ga ja ne razumem.

http://www.dbox.rs/cenovnik (http://www.dbox.rs/cenovnik)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on January 23, 2011, 11:29:48 AM
verovatno evri
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on January 23, 2011, 11:30:59 AM
Pa to, ili su € po pakovanju, il' dinari po komadu.  :ces:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on January 23, 2011, 11:50:30 AM
Da, bas me zanima koja je varijanta. moguce da je po komadu, vise mi lici na to :think: sad cu im pustiti mail.
Thanks :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on January 23, 2011, 01:06:44 PM
Quote from: AnaK on January 23, 2011, 10:29:21 AM
Je l' to ovako nešto?

http://www.dbox.rs/prehrambena-ambalaza/poslasticarnice (http://www.dbox.rs/prehrambena-ambalaza/poslasticarnice)
Ja uzimam ovde, cene su u dinarima po komadu plus PDV, uzimam kutije za tortu od 3-5 kg, podmetace (mislim 30x45),
kutije za okrugle torte i podmetace i ove velike transportne kutije sa odgovarajucim pometacima.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on January 23, 2011, 01:36:42 PM
Zumbulice, jel mora da se uzme celo pakovanje ili su raspolozeni i za neki dogovor? Meni mnogo da uzmem 50 odjednom :nesvest:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on January 23, 2011, 02:00:24 PM
Meni nekad izadju u susret pa uzmem recimo 50 ovih standardnih pravougaonih, a po 25 okruglih i velikih transportnih,
mada nisu bas raspolozeni. 
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on January 23, 2011, 02:14:51 PM
Pretpostavila sam :girl_sigh:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: linga on January 23, 2011, 03:46:08 PM
Divna je Maxic! :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on January 23, 2011, 04:29:07 PM
meni treba za ovo
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.elitecakedesigns.com.au%2Fimages%2FBirthday%2520Cakes%2FLego-Blocks-Cake.jpg&hash=233f69fc299258ee0b6731c895b4b0141d6dd4d8)
jel ima to u eurowiltu u radnickoj?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on January 23, 2011, 04:34:42 PM
Tchi, ovo mozes da naprovis od dva sloja jaceg kartona i folije za poklone (okrenute na sivu stranu) po dimenzijama
koje ti odgovaraju. Veliki podmetaci za transportne kutije koje ja uzimam su od srednje jakog kartona oblozenog jacom
alu folijom, prilicno su slabi za teze torte tako da razmisljam da pocnem da pravim. Plus sto moram da ih smanjim u sirinu jer
mi ne staju u frizider.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on January 23, 2011, 04:42:14 PM
sad mi je palo na pamet, mozda bi mogla da iskoristim obicnu lepenku, taj donji fondan svakako niko nece jesti, jos da nadjem gde cu da nadjem lepenku
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on January 23, 2011, 04:45:29 PM
da evo sta kaze kod tog d-boxa
karton-folija(rucno umotan podmetac)
sivalepenka-folija(masinski obradjen podmetac)

i oni ga rucno motaju
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on January 23, 2011, 04:56:39 PM
To ti kazem, ovi veliki su rucno oblozeni onom jakom alu folijom, karton je onaj rebrasti malo jaci. Ja se ne bih
usudila da na njih stavim tortu tezu od 7 kg. Ovi ostali kartoni su im sa masinski nanesenom folijom, to su oni sa
talasastim ivicama.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on January 23, 2011, 04:56:40 PM
Jao, Tchi, jedva čekam da vidim  :love32:

A ovo je feeeeenomenalna fora i za dečačku tortu za vrtić  :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on January 23, 2011, 05:08:06 PM
to ce biti lagana torta, prva ce biti velika pepa prase i jako sarena nesto na fazon ovih http://blog.pinkcakebox.com/category/pastry-images/children-cakes (http://blog.pinkcakebox.com/category/pastry-images/children-cakes) i mislila sam je na dva sprata (P+2) ali se ne usudjujem pa sam se odlucila za tu neku manju dodatnu varijantu, nadam se laku za pravljenje i da svaka kocka bude razlicita varijacija plazma torte, npr. jedna sa zele bombonama, druga sa bananicama, treca cokolada ili sta vec smislim
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on January 23, 2011, 05:13:49 PM
Sjajno  :love32:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 23, 2011, 05:33:39 PM
tchi, super su ti ideje :good:


maxic, odlicna je :clap:  :clap:  :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on January 23, 2011, 08:04:29 PM
Hvala!

Samo da prijavim kod nas se i fondan pojeo , djeca su totalno blesava.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 05, 2011, 12:30:29 AM
Imam pitanje.Ima li, sem Wiltonovog, neki drugi fondan kod nas u prodaju osim onog što prodaju u Eriksonu?Ni ne znam koji je proizvodjač tog fondana ali uopšte nisam zadovoljna.Juče sam radila sa njim, suši se brzinom svetlosti a i hoće da pukne figura/ukras.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on February 05, 2011, 01:43:23 AM
oni gerberi sto ih minja pravi ovih dana
to je pomocu nekih modli, sjekaca?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 05, 2011, 02:27:04 AM
Cici, mrzi te da pravis sama? Meni je to najlakse.  IStovremeno ga i obojas. Vjerujem da ima neka poslasticatnica koja prodaje.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 05, 2011, 07:44:45 AM
U Eriksonu prodaju Barvallo i Deco sweet masu. Ja radim sa Deco sweet i zadovoljna sam. A, sta si do sada koristila?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on February 05, 2011, 08:29:22 AM
Quote from: jackie on February 05, 2011, 01:43:23 AM
oni gerberi sto ih minja pravi ovih dana
to je pomocu nekih modli, sjekaca?

Naravno :) Ovakvih:

http://www.slatkidekor.com/index.php?page=shop.browse&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=64&vmcchk=1&Itemid=64 (http://www.slatkidekor.com/index.php?page=shop.browse&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=64&vmcchk=1&Itemid=64)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on February 05, 2011, 08:48:31 AM
Quote from: cici on February 05, 2011, 12:30:29 AM
Imam pitanje.Ima li, sem Wiltonovog, neki drugi fondan kod nas u prodaju osim onog što prodaju u Eriksonu?Ni ne znam koji je proizvodjač tog fondana ali uopšte nisam zadovoljna.Juče sam radila sa njim, suši se brzinom svetlosti a i hoće da pukne figura/ukras.

Aha, aha, a ja kad sam ti pricala da ovaj nas uvezeni Wilton je odvratan, da se susi i puca, ti me zezala.  :P :lol:

Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on February 05, 2011, 09:36:11 AM
Quote from: AnaK on February 05, 2011, 08:29:22 AM
Naravno :) Ovakvih:

http://www.slatkidekor.com/index.php?page=shop.browse&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=64&vmcchk=1&Itemid=64 (http://www.slatkidekor.com/index.php?page=shop.browse&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=64&vmcchk=1&Itemid=64)
hvala
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 05, 2011, 10:04:24 AM
ovo su novi momenti, znaci barvalo ne valja? ja sam sad mislila da kupim da se ne maltretiram sa pravljenjem kad treba da mirujem, posebno sto mi treba crveni....stacka, zar ti ne koristis barvalov?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on February 05, 2011, 10:05:16 AM
Ja sam koristila Decco sweet i super je.

Cici, torta je odlična :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 05, 2011, 10:08:04 AM
a sta se prodaje u juznom bulevaru decco sweet ili barvalo i ima li taj deco u bojama?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 05, 2011, 10:23:58 AM
Quote from: maxic on February 05, 2011, 02:27:04 AM
Cici, mrzi te da pravis sama? Meni je to najlakse.  IStovremeno ga i obojas. Vjerujem da ima neka poslasticatnica koja prodaje.
Jezivo me mrzi plus nemam mikser koji bi to odradio za mene a i nikad mi ne treba samo jedna boja.
Quote from: stacka on February 05, 2011, 07:44:45 AM
U Eriksonu prodaju Barvallo i Deco sweet masu. Ja radim sa Deco sweet i zadovoljna sam. A, sta si do sada koristila?
I ja sa do sad sa Deco sweet.Ne znam koji je bio ovo prekjuče, nisam pogledala šta piše na kantici.
Quote from: rafa on February 05, 2011, 08:48:31 AM
Aha, aha, a ja kad sam ti pricala da ovaj nas uvezeni Wilton je odvratan, da se susi i puca, ti me zezala.  :P :lol:


Meni to i dalje zvuči nemoguće  :rofl:

U Južnom valjda ima oba?Ja sam kupovala samo Deco, i ima u bojama.Crna, crvena, čokolada i ne znam koji još.

Hvala Emge :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 05, 2011, 10:25:43 AM
dobro je da sam saznala informaciju na vreme, sledece nedelje treba da kupujem, jel treba da ih zovem da proverim da li imaju crvenu ili ima uvek?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on February 05, 2011, 10:30:52 AM
deco sweet i meni bio ok
domaci pravljeni bio mi debakl  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 05, 2011, 10:45:21 AM
Ovo je ipak bio Barvalo.

Bolje zovi da proveriš da ne ideš ako nema.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on February 05, 2011, 01:49:01 PM
svaka čast!!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 05, 2011, 03:26:39 PM
Tchi, ja od kako sam pocela da narucujem fondan narucujem od Deco sweeta iz NS. To je nekad bio deo Barvallo firme pa su se razdvojili iz nekog razloga.
Meni je stvarno OK. Oni su mi smuckali i teget za jednu od skorijih torti, nema sanse da bih dobila takvu boju kod kuce.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 05, 2011, 03:47:54 PM
Hoćeš da kažeš da možeš da poručiš neku odredjenu boju?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 05, 2011, 03:54:38 PM
Pa nemam pojma da li moze ili ne, ja ih pitala da li imaju teget, rekose mi da nemaju i da imaju plavu. Ja rekla da mi plava ne treba, nego bas teget a zena mi rece kako cu lakse da dobijem teget od plave nego od bele, sto i jeste. :girl_haha: Dogovorimo se da mi posalje tu plavu njihovu da vidim kakva je a kad sam otvorila bila sam :clap: jer sam dobila ono sto sam trazila.  E sad, mozda je ta plava u stvari teget pa sam se radovala za dzabe ali bas me briga :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 05, 2011, 04:00:24 PM
A ok, nisam shvatila.Sve jedno super.
To nije ova plava što je na Miki i Mini?Ako jeste ipak je više plavo nego teget ali je baš lepa boja.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 05, 2011, 04:01:46 PM
Poklopac je od te boje, plavu i zelenu ispod sam ja bojila. Noddy i Tesi je ta teget o kojoj pricam, za tu tortu mi je trebalo.

EDIT: Sad sam se vratila da vidim kako izgleda. Na slikama je mnogo svetlija nego sto jeste. Kad cu nauciti da fotografisem da mi je znati :crycry:
Mada, nije to ni lose, 90% njih mi kazu da je torta jos lepsa uzivo nego na fotkama  :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 05, 2011, 04:06:59 PM
Da, na poklopac sam i mislila.Sećam se da je bila za Noddy nego mi ova svežija sad.

Za fotografisanje ne znam, i kod mene je traljavo uvek ali za mene i nije bitno.Primećujem samo da boje nisu kao uživo, ako slikaš sa blicom ne valjda ako je bez blica tek tad ne valja.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 05, 2011, 04:13:48 PM
Da, bas to :girl_sad:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 05, 2011, 04:19:04 PM
A  da vidiš u PS-u da ih malo obradiš?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 05, 2011, 04:25:38 PM
Mogla bih kad bi dan trajao duplo duze :girl_haha:
Padalo mi je na pamet :kiss1: medjutim meni PS, zapravo PSP, oduzima dosta vremena, kad ga otvorim zablentavim se skroz, samo bih se igrala i onda ne vredi, ne mogu da priustim sebi i to zadovoljstvo.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 05, 2011, 04:29:05 PM
Nisam mislila da se igraš :rofl:  nego da odradiš šta imaš i gotovo.Ne verujem da to može da oduzme previše vremena ili da ti to I. odradi.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 05, 2011, 04:48:19 PM
Veruj mi, kod mene sve moze :rofl1:
I. ne radi u PSPu, ne zanima ga, ja obozavam ali ne stizem. :girl_sigh:
Nego, gde bih mogla da kupim kornete za sladoled? Trebace mi za 2 torte uskoro, uopste ne znam gde da gledam... po poslasticarnicama ili? :ces:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on February 05, 2011, 04:51:31 PM
vidjala sam kornete i Idei, po 10 u pakovanju
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Beatrix Kiddo on February 05, 2011, 04:51:45 PM
Ja bih u poslasticarnici pitala  ;)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 05, 2011, 04:56:52 PM
Bilo je u Rodi raznih vrsta.Trebaju ti oni špicasti?Mada su lepši oni poslastičarski.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 05, 2011, 05:01:43 PM
Ma da, spicasti, za dvorac. Imam za naredni vikend jedan za devojcicu i pred kraj februara jos jedan.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 05, 2011, 05:03:16 PM
Bilo ih je u Rodi, ja idem sutra pa mogu da pogledam.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 05, 2011, 05:03:59 PM
Ajde plz ako ne zaboravis pogledaj :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 05, 2011, 05:23:05 PM
Hoću.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 05, 2011, 07:45:14 PM
da sa blicem nikako ne valja, mozda da namestis neku lampu pa da ih osvetlis ili da uzmes stalak pa da povecas ekspoziciju to lupetam, ali mozda upali, manfred bi znao, a negde je minja napisala da ima hamere razlicitih boja i da na njima slika torte i stvarno joj slike budu fenomenalne, mogla bi da probas ako te ne mrzi
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 05, 2011, 08:01:29 PM
Minja njene slike obradjuje u PS-u ili kom već programu.Slikanje samo bez blica ništa ne valjda znači mora neko podešavanje da se namesti, koje ja veze nemam.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on February 05, 2011, 08:15:40 PM
a dnevna svjetlost bez blica?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Glitter on February 05, 2011, 08:19:00 PM
Quote from: jackie on February 05, 2011, 08:15:40 PM
a dnevna svjetlost bez blica?
ovo je meni palo na pamet
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 05, 2011, 08:20:27 PM
Ne znam meni ne uspeva, verovatno ne podesim kako treba.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 05, 2011, 08:22:21 PM
mozda ih obradjuje da lepse izgledaju i da imaju natpis, ali pozadina joj je hamer, crni bas lepo dovodi tortu do izrazaja, nema sanse da bi i u jednom programu tako perfektno isekla pozadinu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 05, 2011, 08:30:24 PM
Stacka, proguglaj, ja sam negdje slucajno nabasala na sajtove sa savjetima kako slikati hranu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 06, 2011, 07:55:53 AM
Hvala vam :kiss1: hamer mi  uopste nije pao na pamet, videcu da se snabdem koliko jos u toku nedelje.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: linga on February 06, 2011, 08:52:19 AM
Mislim da je bolje da odvojis malo vremena da procitas savete o slikanju i rucnom podesavanju kad fotografises, nego da svaku sliku obradjujes  :innocent: Vidi sa Manfredom, a pitacu i ja mm- a on je citao svasta s neta a kupuje i one casopise o fotografijama.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on February 06, 2011, 09:05:17 AM
Stacka, kornete imas u gotovo svakoj 'zdravoj hrani'.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on February 06, 2011, 10:21:59 AM
Stačka, kornete sam vidjela u hipermarketu u Merkatoru prije neki dan. Blizu tost hlebova.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 06, 2011, 09:54:55 PM
Korneti, dve vrste u Rodi 113 i 213 dinara.Stoje u redu gde su pudinzi, šlagovi i začini.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 06, 2011, 09:56:58 PM
Tenk juuuuu :bighug:
Ivan danas u Idei u UScu gledao, kaze nema. Garant se nije snasao :girl_haha:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 06, 2011, 09:58:31 PM
Verovatno nije znao gde da gleda.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 11, 2011, 07:33:04 PM
nasla sam ovo simpaticno je umesto kuglica
http://cakecentral.com/gallery/1739197 (http://cakecentral.com/gallery/1739197)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 11, 2011, 07:37:49 PM
Slatko je.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 11, 2011, 09:07:02 PM
Preslatko.

Ja planiram ovako nesto Anji za rodjendan.

http://zoebakes.com/2008/06/10/claudias-cake-part-1-rolled-fondant/ (http://zoebakes.com/2008/06/10/claudias-cake-part-1-rolled-fondant/)

E sad ova slike gdje se vide samo kore i fil, da li mislite da se to sjecenje moze izvesti "slobodnom rukom" ili treba da pecem kore u plehu sa kosim stranicama? Da li cjeci koru po koru ili namazati pa onda sjeci?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on February 11, 2011, 09:10:09 PM
Ja ne vidim tortu, samo neku preslatku aranžiranu bebu  :love32:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 11, 2011, 09:12:42 PM
maxic, to su topsy turvy torte imas sigurno tutorijale
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 11, 2011, 09:16:03 PM
Quote from: AnaK on February 11, 2011, 09:10:09 PM
Ja ne vidim tortu, samo neku preslatku aranžiranu bebu  :love32:

Popravila sam link, ovo sam kopirala drugarici koja je upravo dobila bebu ;)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 12, 2011, 09:01:30 PM
Ako će tebi biti lakše, a sigurno možeš da nabaviš, peci jednu koru u plehu da kosim stranicama pa posle podeli na nekoliko kora.Mislim da nikakav problem nije i slobodnom rukom ali već nafilovanu i dobro ohladjenu tortu.Čini mi se da je tako lakše.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 14, 2011, 12:04:36 PM
jeste videli ove, ja nisam do sada, deluju mi skuplji, ali ima malo drugacija ponuda
http://magichome.rs/main.php?cPath=31&osCsid=2e7812dd8199e0df823f38406c97313b (http://magichome.rs/main.php?cPath=31&osCsid=2e7812dd8199e0df823f38406c97313b)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 14, 2011, 12:09:04 PM
Jesmo, neko je postavljao link.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on February 14, 2011, 02:15:57 PM
svidja mi se ovo umjesto kuglica
a jos vise satenska traka :D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 21, 2011, 05:41:54 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi55.photobucket.com%2Falbums%2Fg121%2Fmart04%2Fth_DSC_5822.jpg&hash=95c3ba0b8cf775df64ffe92a61656743ca2dc348) (http://i55.photobucket.com/albums/g121/mart04/DSC_5822.jpg)

Ovo sam pravila sa bratanicinom (thx ph), za neki njen izvidjacki bedz. Jako joj se svidjelo, i bas smo se lijepo zabavile....ali ja tu shvatih da ja ne umijem coskastu tortu da oblozim fondanom. Kako vam ispadnu coskovi ravni a da fondan ne puca?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on February 21, 2011, 05:51:17 PM
Ja mislim da je to samo stvar rutine. Meni je na pocetku bilo teze da radim pravougaone i kvadratne nego okrugle, a o srcastim i da ne pocinjem :crycry: ali sad mi je bukvalno svejedno. Kod "coskastih" uglavnom prvo odradim coskove i idem ka sredini.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on February 21, 2011, 05:55:46 PM
A jel ti se onda ne potklobuci ?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 21, 2011, 05:58:00 PM
Maxic mnogo je slatka torta.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on February 21, 2011, 06:21:32 PM
Maxic, prelepa je torta  :girl_in_love: svidjaju mi se boje i nije pretrpana.
Nisam primetila da je oblaganje pravougaonih i srcastih teze nego okruglih, a dugo sam izbegavala. Ako se potklobuci
bocni cackalicom da izbacis vazduh i jos malo razvuci.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on February 21, 2011, 10:58:56 PM
maxic super je tortica i super pitanje pred moje sutrasnje oblaganje lego kocki
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on February 27, 2011, 03:11:39 PM
Maxic baš je lepa.  :girl_in_love:

Moram da ostavim link, zadivljena sam.
http://www.bakerella.com/easter-bonnets/ (http://www.bakerella.com/easter-bonnets/)

:blink: :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on February 27, 2011, 07:13:01 PM
Ovo je preslatko i nije teško a mogu i da se kupe gotovi sitni cvetići pa da se zalepe.Kanim se oko svakog rodjendana da kupim sekače za cvetiće i nikako.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Gost51 on April 20, 2011, 12:23:55 PM
zivio savjet da se boje u prahu zaliju alkoholom!
dobila sam divni rozi fondan za tili cas!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on May 12, 2011, 11:17:30 PM
gde da kupim taj flomaster za kolace ?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on May 12, 2011, 11:20:38 PM
Ne znam Gasho.

Vidjeh juce ovo, mozda nekom padne na pamet kako da ga koristi. Ja cipelice nisam mogla od ovoga da napravim :lol:

http://www.wilton.com/store/site/department.cfm?dc=22.1 (http://www.wilton.com/store/site/department.cfm?dc=22.1)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on May 13, 2011, 08:32:42 AM
gasho, mislim da ima Torteco u Pancevu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 13, 2011, 10:19:21 AM
Ja sam juce bila u Tortecu, nemaju prakticno nista, roba im stize za 15ak dana.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on May 13, 2011, 12:03:52 PM
 :(

hvala cure, mrka kapa moracu cackalicom da crtam
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on May 13, 2011, 12:04:52 PM
A je l'si pogledala u :"Slatki dekor " ?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on May 13, 2011, 12:10:05 PM
nisam, sad cu
hvala  :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Tchi on May 15, 2011, 08:02:13 AM
u eriksonu su bili neki gelovi za crtanje, nisu kao markeri, ali mozda ce ti odgovarati
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 15, 2011, 07:39:00 PM
Meni su ti gelovi grozni, razvlače se kao žvaka.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on June 15, 2011, 10:03:29 AM
Sve zaboravljam da napisem kako peglam i smirglam torte od fondana, a super je fora ....
Kad ih oblozim i odsecem visak, od viska odvojim dobar komad koji lepo staje u ruku, malo premesim da postane mekan i uhvati dosta secera u prahu. Ako je fondan uhvatio vazduh, probusim na nekom mestu gde ce ici neki ukras i izbacim vazduh. Dakle - parce fondana se umace u secer u prahu i time se glaca i smirgla torta, puter krem ispod fondana se tako lepo poravnja, ako ima pukotina i spojeva mogu skoro potpuno da se izglacaju ....
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on June 15, 2011, 10:08:00 AM
Mene jezivo nervira taj šećer koji se sa nekih boja teško skida.
Super je ta fora,  hvala št si podelila :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on June 15, 2011, 10:11:58 AM
ja glacam onom peglom za fondan i savresno se sve izjednaci
prah secer ne korstim uopste samo crisco
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on June 15, 2011, 11:03:15 AM
Htela si da kažeš margarin :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on June 16, 2011, 06:36:37 PM
Quote from: cici on June 15, 2011, 11:03:15 AM
Htela si da kažeš margarin :lol:

jok ja  :D, nisam rekla sta je TO, vec sta ja koristim  :lol: :lol: :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on June 16, 2011, 07:48:50 PM
Ali široke narodne mase ovde ne znaju šta je TO :P
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on June 19, 2011, 04:40:15 PM
Ovaj put sam fondan razvlačila oklagijom za fondan i oduševljena sam. Ništa se ne lijepi, ne mora da se oklagija posipa šećerom, prema tome moja preporuka iako izgleda ko promašena investicija :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on June 19, 2011, 04:46:45 PM
Oklagija je odlična ali podloga svakako i dalje mora da se posipa šećerom jer se jezivo lepi.Jesi mesila fondan ili si kupila?Mi smo juče radile sa onim iz Eriksona, ono je užas svih užasa.Lepio se, topio, katastrofa.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on June 19, 2011, 05:01:30 PM
Kojim iz Eriksona? Ima 2 proizvodjaca, zato pitam.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on June 19, 2011, 05:17:11 PM
Ja sam koristila samo deco sweet, nisam videla koji drugi ima.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on June 19, 2011, 06:26:18 PM
Jesam, radila sam sa tim fondanom. Malo jeste bi gnjeckav jer je toplo.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on June 19, 2011, 06:44:01 PM
Ja Deco sweet koristim od kad sam pocela da radim sa fondanom i nemam nikakvih zamerki. Sada sam silom prilika uzela zuti Barvallo i katastrofa je, na izgled mekan i elastican ali kad se razvuce sav u nekim talasima i neravninama, ma uzas :crazy: :wall:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on June 19, 2011, 09:51:46 PM
Quote from: emge on June 19, 2011, 06:26:18 PM
Jesam, radila sam sa tim fondanom. Malo jeste bi gnjeckav jer je toplo.
I pre sam radila kad je bilo toplo pa nikad nije bilo ovako.Čini mi se da je svaka serija drugačija.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on June 19, 2011, 10:39:50 PM
i meni je bio uzasan poslednji put, ali uzasan
mozda je beli bolji, ali ovaj obojen je grozan
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on June 20, 2011, 12:04:21 AM
ovaj fondan je jezivo los, nemam reci kojim bih ga opisala
puca, razvlaci se, cepa, raspada, topi

wiltonov je savrsen fondan, razvuces ga bukvalno iz jednog poteza
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on July 27, 2011, 06:19:32 PM
Ima li neko neki tip za pokrivanje okrugle ( kosarkaske lopte) torte. Hoce  Marko takvu za rodjendan, pa da se mentalno priremim na taj poduhvat.

Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on July 27, 2011, 08:17:17 PM
Tu ti je najvazniji oblik samo prekrivanje uopste nije problem, na istu foru je kao sve drugo. Nema uklapanja 5ugaonika i 6ugaonika kao kod fudbalske. Samo posle iscrtas linije i to je to. Ako si bas raspolozena i imas neku staru loptu koja ti ne treba mozes da je raseces i dobijes pattern... mada, bice kontraotisak  :think:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on July 27, 2011, 08:38:35 PM
Ok, upusticu se u avanturu. Druga varijanta mi je da mu napravim obicnu tortu i kos, to mi djeluje lakse, ali zahtjeva vise boja, a onda i figuricu. Za to nemam vremena, jer bukvalo svaki dan imam goste. Ne neke komplikovane goste, uglavnom klince, ali dovoljno da ne mogu da se fokusiram na tortu.  Mene samo strah da mi se ne podklobuci na vise mjesta, jer nemam cime da sakrijem.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on July 27, 2011, 08:54:17 PM
I obavezno jako cvrsta torta jer se sleze. Mozda mozes i dve polulopte da oblozis pa spoj maskiras, tu ide linija  :think:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on July 27, 2011, 09:15:54 PM
Zato cu ja da pravim americku tortu , one su extra crvrste, nadam se da ce uspjeti. Pravicu jos dvije torte, ili makar jos jednu "nasu" jer cu imati goste naredinh nekoliko dana, pa se nadam da ce se pojesti. A i nas je sestoro.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on July 27, 2011, 09:31:42 PM
ja fudbalsku samo od plazme, ne mogu da se smaram sa opkrajanjem regularnih torti :-[

imala sam ja svojevremeno na temu basketa narucenu tortu, ne znam jesi videla.

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.malaslatkaizvrnutatorta.com%2Fimages%2Fphocagallery%2Fstasha-stasha-2ffe%2Fthumbs%2Fphoca_thumb_l_kods.jpg&hash=585662e47b0c07d2d9fbccbd623789a4c7447cac)
laka je za napraviti, a slavljenik bio zadovoljan skroz na skroz (nije dete da ga lako obradovati :lol: )
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on July 27, 2011, 09:39:23 PM
Super ti je ova  :clap: , nisam je do sad primetila
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on July 27, 2011, 09:49:38 PM
Bas je dobra Stacka!!!! Vidjecu imam do vikenda da razmilsim, kosinica ima loptasti pleh.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on July 27, 2011, 09:58:46 PM
Hvala :bighug: Cini mi se da sam nju radila u martu, aprilu... kad mi je riknuo foto aparat, ni ne secam se vise :rofl:
Ako imas pleh nece biti problema, videces. Stvarno nije problem prebaciti fondan preko :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on July 28, 2011, 12:56:34 PM
Divna tortica :girl_in_love:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on July 30, 2011, 12:59:26 AM
Dakle kupila sam ovaj pleh, onaj pozajmljeni mi je veci nego sto mi je potrebno.
http://www.amazon.com/Wilton-Sports-Ball-Pan-Set/dp/B0000VZ3YM (http://www.amazon.com/Wilton-Sports-Ball-Pan-Set/dp/B0000VZ3YM)
Moje pitanje je kako bi ste filovali ovu tortu, svaku poluloptu posebno pa onda sredinu, ili jednu polloptu, pa fil u sredini pa drugu odozgo, pa mazanje gornje. Mozda je glupo pitanje, ali bilo kakav tip, da bi mi bila sto manje coskasta, gledala sam tutorijale oba su moguca, oba djeluju lako kad ih neko drugi radi :lol: Dakle tko je radio, kako je radio?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on July 30, 2011, 09:34:52 AM
Ja bih filovala polulopte, vratila u kalupe da se stegnu i formiraju (slobodno maalo pritisni), a u sredini, kad se spajaju, ne pravise fila .....
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on July 30, 2011, 09:38:02 AM
Zaboravih da naprisem kako sam ja radila, seckala sam kore (one tanke, nase) i sa filom redjala i uklapala u poluloptama  :crazy: :crycry:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on July 30, 2011, 01:09:56 PM
Ja to samo od plazme pravim ;D
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: maxic on July 30, 2011, 04:07:54 PM
Quote from: Zumbulica on July 30, 2011, 09:34:52 AM
Ja bih filovala polulopte, vratila u kalupe da se stegnu i formiraju (slobodno maalo pritisni), a u sredini, kad se spajaju, ne pravise fila .....

Kako da ih izvadim filovane iz kalupa a da ne zeznem stvar?  Radicu butter creamom.  Ja sam mislila da namazem samo okolo,  i u sredinu, da ne sjeckam kore. Vidim da tako rade.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on July 31, 2011, 04:38:13 PM
Quote from: maxic on July 30, 2011, 04:07:54 PM
Kako da ih izvadim filovane iz kalupa a da ne zeznem stvar?  Radicu butter creamom.  Ja sam mislila da namazem samo okolo,  i u sredinu, da ne sjeckam kore. Vidim da tako rade.
Onda je bolje ovako, da ne komplikujes, bice super svakako  :)
Kalup oblozis folijom i posle samo izvrnes .....
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: modju on August 15, 2011, 09:26:13 AM
Imam par pitanja, verovatno ste vec pisale ali ne stizem da iscitam.

Koliko dugo moze da stoji home made figurica od fondana pre nego sto je metnem na tortu i koliko ranije mogu da stavim fondan na tortu. Do sada sam fgurice kupovala, sada sam se odvazila da ih sama napravim. Fondan sam stavljala dan ranije, ali sada bih ukoliko j emoguce 2-3 dana ranije jer mi pomoc (mama) nece biti tu, pa se bojim da sa dva nemirka necu imati vremena da se posvetim ukrasavanju.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on August 15, 2011, 09:28:27 AM
Meni je tu veći problem koliko će biti "stara" torta na dan rodjendana. Ja uglavnom stavljam ili dan ranije ili na sam dan rodjendana, tako da za ovo unaprijed nemam odgovor.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on August 15, 2011, 09:33:57 AM
fondan sam stavljala kao i emge, dan ranije ili na dan rodjendana
figurice mogu da stoje koliko hoces, ako ih necete jesti :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on August 15, 2011, 09:42:49 AM
Quote from: emge on August 15, 2011, 09:28:27 AM
Meni je tu veći problem koliko će biti "stara" torta na dan rodjendana. Ja uglavnom stavljam ili dan ranije ili na sam dan rodjendana, tako da za ovo unaprijed nemam odgovor.
Ovako, torte su uglavnom najlepse dva dana posle pravljenja, uglavnom 4-5 dana su sigurne za jelo, zavisi naravno od nacina cuvanja.
Ja fondan stavljam na dan rodjendana, mada sam stavljala i dan pre, a par puta i 2-3 dana pre.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: modju on August 15, 2011, 10:35:31 AM
rodjendan slavimo u nedelju, torte ce biti gotove u cetvrtak uvece. Mislila sam da fondan stavim u petak. Da li je to ok? Naravno sve vreme ce biti u frizideru.

Do ove godine pravila sam tortu tako da bude gotova 2 dana pred slavlje, a fondan stavljala dan uoci rodjendana. Sada me brine sto treba dve torte "srediti", a sama sam. Nekako bih bila sigurnija da to uradim rnaije tako da ako nesto krene naopako imama vremena za popravku.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on August 15, 2011, 11:10:16 AM
Trebalo bi da bude ok, posebno ako je neka cvrsca torta  :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on August 15, 2011, 11:13:52 AM
Bolje stavi u subotu  :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: modju on August 15, 2011, 11:24:37 AM
:) znaci mm-u preti izbacivanje iz kuce u subotu, nadam se da nece nista po zlu krenuti  :think:

Hvala svima!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cecabc on August 17, 2011, 09:57:50 PM
Pozdrav cure!!!Evo i ja da se priključim,isčitala sam pola foruma,još nekih pedesetak strana...
Nova sam u ovoj oblasti,al sam zadovoljna kako sam startovala(pustiću slike kad se ušemim ovde).
Ja to jako optimistički,fokusirala sam se na pravljenje figurica sa namerom da ih prodajem i zaradim koj din !! :)
U Torteku sam naručila par modla i boje i krenula!Imam puno ideja i uspešno ih ostvarujem...
Jedino su mi nekako velika slova iz kompleta 50 modli pa ako je neko zainteresovan ,prodala bi ih ili menjala za manja!
Pravim figure poznatih dečijih likova,slova (npr srećan rođendan),ukrase na žici...
Da ne davim puno za prvi put
                                         Pozdrav svima !!!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on August 17, 2011, 10:04:38 PM
Uspela :) :welcome:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on August 18, 2011, 07:12:34 AM
 :bighug: Dobrodosla
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cecabc on August 18, 2011, 09:18:31 AM
Evo mojih početničkih figurica !! :)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg851.imageshack.us%2Fimg851%2F9599%2Fsam1885q.jpg&hash=482a3de519013429e6aa0746907f976ee620ee90) (http://imageshack.us/photo/my-images/851/sam1885q.jpg/)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg839.imageshack.us%2Fimg839%2F8594%2Fsam1789q.jpg&hash=63e62d34edb14de647a0ab434d916022455e260e) (http://imageshack.us/photo/my-images/839/sam1789q.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg263.imageshack.us%2Fimg263%2F4221%2Fsam1858h.jpg&hash=a94f5b01f0a35c7380ca87d2942ec2a32f62557a) (http://imageshack.us/photo/my-images/263/sam1858h.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on August 18, 2011, 10:17:06 AM
Baš su slatke.  :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cecabc on August 18, 2011, 06:17:32 PM
Hvala !
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on August 18, 2011, 08:52:51 PM
slatke :)
fondan pravis ili kupujes?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on August 18, 2011, 08:55:14 PM
Samo napred, vremenom ces biti sve bolja i bolja :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cecabc on August 19, 2011, 07:58:59 PM
Cure,
Da li vi pravite fondan(po minjinom receptu)od šećera u prahu "c" ili od nekog drugog tj.jeftinijeg?Jooj,ja kao probala sa tom jeftinijom varijantom(da uštedim) i užas!
Da li je do toga ili ko zna čega,nije mi ispao kao uvek,nekako se šećer oseća pod prste,nije tako gladak!
Bojim se usuditi da tim prekrijem tortu!!
Imate li neku sugestiju,predlog??!!
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on April 19, 2012, 04:20:36 PM
Svima nam se desava ne znam da li radi ali cu da probam svakako ovih dana.

http://sugarteachers.blogspot.com/2010/03/oops-how-do-i-fix-that.html (http://sugarteachers.blogspot.com/2010/03/oops-how-do-i-fix-that.html)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: rafa on May 14, 2012, 12:03:56 PM
Nego, treba mi savet sta je lakse i sta cu bolje da izvedem.

Moram brzo da odlucim posto danas idem u dokup fondana.
Svi znate kolika je moja umesnost  :turpija:, te mi samo treba savet sa strucne strane sta je lakse (a ne sta je i lepse).  :rofl:

Dakle, neki ovakav lego:

http://images.search.yahoo.com/images/view;_ylt=A0PDoKsy2LBPLGEAbjmJzbkF;_ylu=X3oDMTBlMTQ4cGxyBHNlYwNzcgRzbGsDaW1n?back=http%3A%2F%2Fimages.search.yahoo.com%2Fsearch%2Fimages%3F_adv_prop%3Dimage%26va%3DLEGO%2BTORTA%26fr%3Dyfp-t-701-1%26tab%3Dorganic%26ri%3D4&w=1024&h=1090&imgurl=pctrs.network.hu%2Fclubpicture%2F1%2F1%2F9%2F_%2Flegoemberke_torta_119002_14113.jpg&rurl=http%3A%2F%2Frecept.network.hu%2Fkepek%2Ftortak%2Flegoemberke_torta&size=600.9+KB&name=Recept%3A+Lego-emberke+torta+%28k%C3%A9p%29&p=LEGO+TORTA&oid=5577ef0e923cc088c1a214ea6ec6d4a2&fr2=&fr=yfp-t-701-1&tt=Recept%253A%2BLego-emberke%2Btorta%2B%2528k%25C3%25A9p%2529&b=0&ni=160&no=4&ts=&tab=organic&sigr=11nv4qkbk&sigb=13asgbtt9&sigi=127hko9be&.crumb=NYkW/X9D6Fs (http://images.search.yahoo.com/images/view;_ylt=A0PDoKsy2LBPLGEAbjmJzbkF;_ylu=X3oDMTBlMTQ4cGxyBHNlYwNzcgRzbGsDaW1n?back=http%3A%2F%2Fimages.search.yahoo.com%2Fsearch%2Fimages%3F_adv_prop%3Dimage%26va%3DLEGO%2BTORTA%26fr%3Dyfp-t-701-1%26tab%3Dorganic%26ri%3D4&w=1024&h=1090&imgurl=pctrs.network.hu%2Fclubpicture%2F1%2F1%2F9%2F_%2Flegoemberke_torta_119002_14113.jpg&rurl=http%3A%2F%2Frecept.network.hu%2Fkepek%2Ftortak%2Flegoemberke_torta&size=600.9+KB&name=Recept%3A+Lego-emberke+torta+%28k%C3%A9p%29&p=LEGO+TORTA&oid=5577ef0e923cc088c1a214ea6ec6d4a2&fr2=&fr=yfp-t-701-1&tt=Recept%253A%2BLego-emberke%2Btorta%2B%2528k%25C3%25A9p%2529&b=0&ni=160&no=4&ts=&tab=organic&sigr=11nv4qkbk&sigb=13asgbtt9&sigi=127hko9be&.crumb=NYkW/X9D6Fs)

s tim sto bi umesto coveculjka probala da izvedem facu mini nindze  :crazy:

ili ova stackina:


http://www.facebook.com/# (http://www.facebook.com/#)!/photo.php?fbid=345054672222946&set=a.177933822268366.46357.100001552487143&type=3&theater

ne bas ovoliko detaljna, naravno.

Sta mislite?  :flower:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 14, 2012, 12:05:48 PM
Ako ces velike kocke, onda ti je lakse prva.A faca nindze je laka, i ona marama kako god je motas bice dobro.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Deda on May 14, 2012, 06:43:21 PM
Imam samo jedan komentar  :girl_impossible: sta ti to treba   :lol:
Ali drzim fige i navijam  :dance1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on May 14, 2012, 06:44:07 PM
Cuti tamo dedo :P
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: gasha on May 14, 2012, 09:20:29 PM
ja sam prosle godine pravila 3 kocke , ali je bilo prevruce i topio mi se fondan  :crazy:

ova gornja je laksa
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Plava Baklava on May 17, 2012, 07:53:57 PM
Help!
Da li je jafa-torta dovoljno čvrsta za fondan? Imate li proveren recept? I možda ideju za neku dobru tortu s bananama?  :think:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on May 17, 2012, 10:27:43 PM
Ja nemam ni jednu tortu sa bananama koju stavljam pod fondan a sto se jaffe tice nju pravim ali nisam ljubitelj jer je ona (bar po receptu koji ja imam) jedna od meksih i redovno se iznerviram kad treba da je oblazem fondanom. :crazy:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: dmi on May 18, 2012, 07:27:48 AM
ja isto ne bih tu tortu pod fondan, a ako vec hoces neku sa bananama mislim da cese morati da je oblozis sa strane korom da ti ne bi cureo fil i natapao fondan.
daj recept da vidimo tu sa bananama pa da vidimo odokativno jel ce moci ili ne
:kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: anelore on May 18, 2012, 10:00:47 AM
Pa uvek mozes da uzmes recept za Moskvu i da ubacis banane i jos neko voce umesto visanja i breskvi (mada moze da se desi da bude preslatko). A Moskva je zahvalna za fondan.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on December 03, 2012, 06:10:08 PM
Stačka, kako da napravim Miu, Olivera i družinu? Imaš neki savjet, tutorijal, viedo klip?
Posebno me interesuje kako da napravim krila.

I da li mi treba nešto od alatki/materijala specijalno da dokupim?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on December 03, 2012, 07:01:30 PM
Ne postoji nikakav tutorijal da ja znam. Taj crtac je koliko sam uspela da provalim popularan uglavnom kod nas, u Italiji i u Spaniji.
Ja gledam u slike, pustim crtani pa krenem. Do sada nisam imala priliku da pravim nikoga sem Mie, Lirije i Olivera.
Sto se krila tice treba ti cvecarska zica i zelatin, ja koristim dr. Oetker. Pola kesice sipam u dzezvu, polijem sa vode toliko da svuda bude prekriven i grejem. Kada se zgreje potopim zicu i polako prevlacim preko nje zelatin dok se ne napravi kao balon. Onda izvadim i ostavim da se osusi. Susi se relativno brzo, medjutim mora da prodje bar dan da bi moglo po njemu da se sara.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: ocajna domacica on January 10, 2013, 02:28:45 PM
Evo i ja da postavim pitanje iskusnim domacicama :)
Moze li se oko torte staviti  fondan, a na vrh slag krem? Da li ce taj slag krem topiti fondan sa strane? Pravila bih neku cokoladnu tortu koja se cela oblaze slag kremom,da bi bila socnija.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2013, 02:49:09 PM
Verovatno ce da ga otopi a i sumnjam da ce lepo da izgleda.Odluci se za jednu vrstu dekoracije.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on January 10, 2013, 02:59:47 PM
Ja nikad nisam probala ali znam zene koje jesu i koje kazu da je jako losa kombinacija. Ne bih experimentisala vec sto kaze Cici odlucila za jednu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: ocajna domacica on January 10, 2013, 03:14:39 PM
Što se izgleda tiče to me ne brine, već samo otapanje fondana. Možda je najbolje da probam sa bilo kojim parcetom torte na koji ću staviti ovu kombinaciju. A koja količina buter krema se stavlja?Mislila sam da je to mala količina,a opet na nekom snimku koji je postavljen sa YouTube žena stavlja mnogo krema kao da se radi o slagu ili o torti koja se ne završava korom već filom
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2013, 03:51:21 PM
Mi zavrsavamo korom jer su nase torte drugacije, kod njih je buter krem najcesce fil sa dodatom aromom i zato ga stavljalju vise.Ti mozes da stavis koliko tebi odgovara, sa njim se jako lepo ispeglaju neravnine ako ih ima i sitne rupice nastale prilikom filovanja pa se postigne glatka i ravna torta.
Stavljaju zene fondan i na filove sa slagom ali pocne da se otapa pre ili kasnije, zavisi i od vremenskih uslova.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Zumbulica on January 10, 2013, 04:25:39 PM
Veci problem od otapanja je klizanje, jedno preko drugog - slag preko fondana ili fondan preko slaga uvek klizi. Toliko da moze da odvali deo torte ako je konstrukcija losa.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: ocajna domacica on January 10, 2013, 04:34:59 PM
Izgleda da nisam dobro objasnila svoju zamisao. Ja ne bih stavljala šlag na ili ispod fondana već bih odozgo tortu završila šlagom a stranice oblozila fondanom
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2013, 04:35:11 PM
Uspela sam jednom fondan preko slatke pavlake, zato sto sam zamislila da tako hocu :D nije previse klizilo ali je pocelo da se topi i sad mi je neverovatno kako sam uspela da stavim fondan preko svega toga klizavog i mekanog :rofl: i sto je najgore od svega uopste nije bila kriva :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 10, 2013, 04:36:25 PM
Ja sam te razumela ali mislim da nece izgledati lepo.Kako mislis da dekorises odozgo i sa strane obzirom da su razliciti.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: ocajna domacica on January 10, 2013, 04:48:49 PM
Zamislila sam da prvo stavim šlagkrem a posle iskrojim traku koju ću "omotati" oko torte. U svakom slučaju trebalo bi prvo da probam na nekom parčetu torte pa ako ne uspe napravim plazma tortu ukrasenu fondanom
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: ocajna domacica on January 13, 2013, 11:24:10 PM
Samo da javim da sam probala.Na veće parče Jafa torte sam stavila šlag krem a kasnije sam parče obmotala trakom od fondana koja je bila viša za prst od šlaga. Torta je preko noći stajala u frižideru a posle 9 sati van njega na sobnoj temperaturi. Fondan nije .eemrdnuo :dance1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on January 14, 2013, 12:03:09 AM
super, slikaj tortu kada je napravis, mene bas interesuje da vidim kombinaciju
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 14, 2013, 08:33:44 AM
Quote from: Finalina on January 14, 2013, 12:03:09 AM
super, slikaj tortu kada je napravis, mene bas interesuje da vidim kombinaciju

ovo sam i ja htela da napisem :)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: ocajna domacica on January 23, 2013, 11:55:25 PM
Morala sam da napravim 2 torte pa sam ipak ispod fondana stavila plazma tortu.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: ocajna domacica on January 24, 2013, 12:04:17 AM
Još jedan razlog je bio i vreme-bilo je izuzetno toplo pa bi igranje sa kremom od kuvanih žumanca,čokoladnim bananicama koje beže i fondanom bio izuzetan udarac na psihu. Ovako, ja sam se igrala sa fondanom na plazma torti,a sin od 3 godine je ukrašavao čokoladnu tortu
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 24, 2013, 01:59:48 PM
bas je lep vozic :)
a cime si ove sare na fondanu pravila, imas i nesto od tih alata?
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on January 24, 2013, 03:01:19 PM
ne vidim fotku
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: ocajna domacica on January 24, 2013, 11:35:02 PM
Ovo mi je prva fondan torta tako da ne raspolažem  specijalnim alatom. Koristila sam točkove od automobila i nešto iz kinder jajeta
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on January 25, 2013, 08:03:32 AM
super :good:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Pepi on January 25, 2013, 02:07:41 PM
Danas sam gledala neku emisiju na RTV, nisam od pocetka, pa ne ynam kako se zove, bila je ova gospodja, pravi super torte...mnoge su previse kicaste za moj ukus, ali su super odradjene, uredne, profi  :girl_in_love:

http://www.flickr.com/photos/52759706@N02/ (http://www.flickr.com/photos/52759706@N02/)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: cici on January 25, 2013, 02:48:21 PM
Domacice fino je ispalo.

Videla sam torte te zene, i meni je malo previse ali valjda joj je potraznja takva.A izrada savrsena zaista.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: MissL on January 25, 2013, 02:49:32 PM
Auuuuuuuuuuuuuu :nesvest:
Jesu kicaste, ali su neverovatne
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on January 25, 2013, 03:13:07 PM
pepi me podsetila na savršenu izradu dekoracije pa da pitam ovde da li je neko video/probao ove (http://www.magic-cake.com/galerija_pregled.php?id=1) torte , na nekoj svadbi sam se prilicno odusevila kako lepo izgledaju.... nego, u tim golubincima ih izgleda ima dosta koji se bave poslasticarstvom (moja drugarica za svecanosti uzima kod nekog starog majstora sto ga je valjda nasledio sin , covek stvarno sjajno radi i ukusu su odlični, a izgled rade po porudžbini... ovde (http://www.maestronikola.com/sr/torte.php) na sajtu i ne izgledaju nešto posebno, mnogo je lepše to što sam videla uživo ...valjda takve fotke )
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: stacka on January 25, 2013, 03:23:19 PM
Branka i Vesna su nase najpoznatije dekoraterke  :innocent:
Vesnine torte (to su ove sa Finalininog linka) znam da su narucivali Nole, Tipsarevic i sl. Verujem da su pored izgleda i ukusne, svi sa kojima sam ja pricala imaju samo reci hvale za nju.:)
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Finalina on January 25, 2013, 03:32:02 PM
odlicne su stvarno, mnogo lepo rade dekoraciju, a i sa osvrtom na teme i stilove izrada im je svejedno izuzetna
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Lani on January 25, 2013, 03:43:59 PM
Za ovog Nikolu sam i ja čula da je super, jedna naša drugarica tamo naručuje i torte i kolače.
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on December 15, 2014, 01:45:28 AM
Za figure mi uvalili u Eriksonu modeling masu... smorila sam se ko žuti jer mi je sve pucalo posle nekog vremena. I na kraju pročitam uputstvo... namazati ruke biljnom masnoćom :-[
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on December 15, 2014, 08:25:36 AM
Joj, bre, pa uputstvo se cita na pocetku :sissyfight: Eh, vi programeri :kiss1:
Ali namazati ruke :nokti: odlepila bih :nesvest:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: emge on December 15, 2014, 08:26:44 AM
znaš kako kažu: ako ništa ne pomaže, pročitaj uputstvo :lol:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: Margarita on December 15, 2014, 08:38:44 AM
Quote from: emge on December 15, 2014, 08:26:44 AM
znaš kako kažu: ako ništa ne pomaže, pročitaj uputstvo :lol:

:lol: :lol:

jedva cekam da vidim tortu :clap:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: AnaK on December 15, 2014, 09:24:01 AM
 :lol: :lol: :lol: :kiss1:
Title: Re: Tips & tricks-fondan
Post by: kalimero on December 15, 2014, 09:27:33 AM
 :lol: :lol: :lol: