Bila sam juče u hipermarketu Interex. I videla gomilu proizvoda marke Apta. Kupila sam par, onda videla da su različitih zemalja porekla, različitih izvoznika :blink: Guglanjem zaključih da je APTA udruženje potrošača, valjda Francuske. Upućuju na sajtove intermarche.com i ecomarche.com. Sve je na francuskom :shout:
Roba je uglavnom iz kategorije sanitarne - prašak za mašinu za posuđe, omekšivač i tome sl.
Pojašnjenje, pliz :flower:
Nikad videla ni čula.
A da... znam. Kupila sam jednom u Interexu neke tabletice za vodokotlić. Nisu bile loše.
ne znam, proguglacu da vidim da li mi je mozda poznato
Cene su više nego OK. Kupila sam omekšivač, divno miriše (a 3l koštaju malo manje nego 2l Lenora, npr). 32 tablete za mašinu za sudove (5 u 1) koštaju 299 dinara. To nisam probala (a ne znam ni cene ostalih proizvođača, uključujući DM). Ali me zbunilo sad sve oko proizvođača/porekla :) Mislila sam da su neki Turci, kad ono :think:
Ne, u Interexu ti je pola stvari iz Francuske. E sad, ne znam da li se te marke koje imaju u Interexu u FR smatraju OK ili kršem. Mogla bih da pitam drugaricu iz FR...
Javi kakav je omekšivač :girl_smile:
sada vidim gde si bila, pa Interex je "francuski" market
da , to je neka praksa u mnogim zemljama da se okupe veci proizvodjaci i da nude preporuku za razne proizvode posebno u vecim pakovanjima radi ustede itd.... i ovde kod nas to krece, videla sam reklamu, uskoro ce i na nekim nasim proizvodima stajati ta neka oznaka
nisam koristila ovo sto pominjes, ali jesam tamo nekoliko puta kupovala neke "francuske" proizvode ( kada sam ja bila izbor je bio bas siromasan ) , nisam primetila naziv
Koristim ja već neke francuske korn-flejksove i super su (i znatno jeftiniji od sličnih proizvoda). Videla sam i neke 100% voće sokove, u staklenim flašama (banana, pomorandža).
Ali ovo je neobično jer - neki osveživač za mašinu za posuđe je iz Nemačke, a omekšivač je francuski. A na oba piše APTA. I piše (na francuskom) negde pozadi da je APTA udruženje potrošača. Koliko ja vidim (a to je možda i pogrešno) APTA nije robna marka u smislu firme APTA. Ali šta je - pitanje je sad. Tj moje :)
Pošto vidim da imaju i belgijski ogranak, možda Elanor nešto zna? Eeeeeeee-laaaaaaaaaaa-nooooooooooooor :shout:
trebalo je da me vodiš u provod u interex :lol:
daj linAk za tu aptu
mrzi me da srčujem
ja nisam nasla
ne znam da li i koliko posecujes DIS megamarket, ali tamo ima robna marka DOBRO, DOBRO ulje, DOBRO brasno, secer, zacini, pasulj itd. Znatno je jeftinije od ostalih slicnih proizvoda, ali kad se pogleda etiketa vidi se da je sam prizovod od razlicitih proizvodjaca i to onih manje poznatih. Moze biti da ima veze :)
Quote from: janavi on June 14, 2009, 06:03:46 PM
trebalo je da me vodiš u provod u interex :lol:
Pa lepo sam ti najavila gde ću, delovalo je kao da želiš kući :ljut:
Nema linAk :girl_sad:
Jao a provod u Interexu je ubistven :lol:
Quote from: AnaK on June 14, 2009, 06:34:59 PM
Pa lepo sam ti najavila gde ću, delovalo je kao da želiš kući :ljut:
Nema linAk :girl_sad:
ma znam, ja baš ne volim da se namećem...
drugi put ;)
Ma kakvo nametanje, pobogu :fool: Idem sama, još se kolebam gde ću. :crazy: Dakle, stvaaaaarno. Sledeći put te neću ni pitati, samo ću te strpati u kola i odvesti :ljut: :kiss1:
Quote from: AnaK on June 14, 2009, 06:52:58 PM
Ma kakvo nametanje, pobogu :fool: Idem sama, još se kolebam gde ću. :crazy: Dakle, stvaaaaarno. Sledeći put te neću ni pitati, samo ću te strpati u kola i odvesti :ljut: :kiss1:
:rofl: :rofl:
Mozda mu dodje kao ono dm-ovsko, njihova oznaka, a razl robne marke,mislim da je u ideii rial :think: mada kod apte ima veze sa potrosacima
sad ima i Merkator "robna marka"
ja videla neke DVDjeve, al nisam htela da kupim, meni to noname ;)
Malo je tesko naci na sta se to tacno odnosi, posto je APTA naziv za raznorazne stvari, preduzeca, udruzenja itd. u Francuskoj.
Najslicnije ovome o cemu ti govoris je ovo: http://apta.selectionmousquetaires.com/marques/9/default.aspx (http://apta.selectionmousquetaires.com/marques/9/default.aspx)
No, na sajtu nema nikakvih informacija o tom brendu, samo su psotavljeni razni proizvodi, uglavnom oni za odrzavanje domacinstva. Medjutim, koliko videh na ovom sajtu, a i na sajtovima Intermarché-a i Ecomarché-a, radi se o nekoj akciji protiv skupoce ("skupog zivota", kako su oni bukvalno napisali). Intermarché i Ecomarché, zapravo, pronalaze najjeftinije proizvodjace i plasiraju ih u svojim prodavnicama, izdaju kataloge tih proizvoda itd. Apta je samo jedna od "jeftinih marki" koje reklamiraju. Na ovom sajtu pise da ta "akcija" (borba protiv skupoce) traje vec 30 godina i da se na taj nacin nude jeftini proizvodi dobrog kvaliteta.
Moguce je da se pod ovim imenom (APTA) prodaju proizvodi raznih proizvodjaca (zavisi ko sta moze da ponudi jeftinije), pa otuda te razlike u zemljama porekla itd. Ovo poslednje nagadjam, nista o tome ne pise na sajtu.
Na sajtu Intermarché-a pise npr. da se oni vec 30 godina trude da nude proizvode malih i nezavisnih proizvodjaca (uzimajuci u obzir odnos cena/kvalitet). Jeftine (a, navodno, kvalitetne) proizvode obelezavaju nekim crvenim etiketama. Takodje ukazuju na to da na svim takvim proizvodima postoje etikete sa bitnim podacima, kao sto su sastav, rok trajanja, proizvodjac, nacin cuvanja proizvoda, kolicina, serijski broj pomocu kog se identifikuje proizvodjac itd. itd.
Sto se tice proizvoda za odrzavanje domacinstva, Intermarché prodaje sledece: http://www.intermarche.com/selection_des_mousquetaires_home_sweet_home.aspx. (http://www.intermarche.com/selection_des_mousquetaires_home_sweet_home.aspx.) Jedan od njih je i Apta. To su dakle, proizvodjaci koji su se angazovali u toj akciji borbe protiv skupoce i nude prizvode zadovoljavajuceg kvaliteta po niskim cenama.
Veovatno se radi o tim malim i nezavisnim proizvodjacima, pa su nam zato marke nepoznate.
edit: Ovaj drugi link ne radi ovako direktno.
Ides na http://www.intermarche.com (http://www.intermarche.com), pa na "nos marques", pa na "home sweet home"
Trenutno u kuci imam Apta vlazne maramice za kucu i bas sam otisla da pogledam sta pise... Proizvedene u Francuskoj, izabrani proizvod Intermarche-a... Ove su kupljene u nasoj poslednjoj kupovini u Francuskoj...
Ja sam i u Nisu koristila njihove proizvode (postoji veliki Interex i mislim da samo tamo mogu da se kupe ti proizvodi)...
Po meni su to budzetski proizvodi ciji je odnos kvalitet-cena sasvim ok...
:girl_cray2: Mi nemamo Interex!
E pa hvala. Definitivno ću im dati šansu. :kiss1:
Svidja mi se ideja o malim i nezavisnim proizvodjacima..
A gde je taj Interex, nikad cula?
Ja ne znam ima li ih više, ali ovaj moj je nadomak Studentskog grada.
u Bg mislim da je jedina ta pore studenjaka. Ima negde na Ibarskoj, na putu ka Zlatiboru sam videla.
Uzela sam u Interex-u te Apta tablete za sudje i to neko ogromno pakovanje za jako dobre pare...I trosila ih, e sad , ne znam da li to ima veze bas sa tim tabletama - ali mi se na priboru za jelo pocele pojavljivati tackice rdje, pogotovo na nozevima! Sad sam se vratila na DM-ove, one o kojima smo pricali, sa vodotopivom folijom i ne vidim da ih ima vise... :think:
ja sve nesto mislm da je to neka rinfuz roba razlicitih proizvodjaca koju pakuje ta apta, kao sto vec rekoh gore, dobro brasno ulje bla bla
Quote from: NenaS on June 14, 2009, 11:42:40 PM
Uzela sam u Interex-u te Apta tablete za sudje i to neko ogromno pakovanje za jako dobre pare...I trosila ih, e sad , ne znam da li to ima veze bas sa tim tabletama - ali mi se na priboru za jelo pocele pojavljivati tackice rdje, pogotovo na nozevima! Sad sam se vratila na DM-ove, one o kojima smo pricali, sa vodotopivom folijom i ne vidim da ih ima vise... :think:
e ja kupila te dm sa folijom, i nekako nisam zadovoljna
pa ih "mešam" sa calgonitom
Quote from: janavi on June 15, 2009, 07:52:44 AM
e ja kupila te dm sa folijom, i nekako nisam zadovoljna
pa ih "mešam" sa calgonitom
Calgonit je meni preterani trosak za 2-3 ukljucivanja makine dnevno, a slazem se da je odlican...
Quote from: NenaS on June 14, 2009, 11:42:40 PM
Uzela sam u Interex-u te Apta tablete za sudje i to neko ogromno pakovanje za jako dobre pare...I trosila ih, e sad , ne znam da li to ima veze bas sa tim tabletama - ali mi se na priboru za jelo pocele pojavljivati tackice rdje, pogotovo na nozevima! Sad sam se vratila na DM-ove, one o kojima smo pricali, sa vodotopivom folijom i ne vidim da ih ima vise... :think:
I meni se pojavljuju te tackice na nozevima... a ja sam mislila da je do kvaliteta vode... Promenila sam nekoliko vrsta tableta ali su uvek manje-vise prisutne (mislim te tufnice)...
A Calgonit je i meni ovde skuuuup!
Neko mi je objasnio da te "jeftine" tablete za masinu rade bez deterdzenta vec prave neku "oksidaciju" ili tako nesto (nemojte da zamerite ako sam se odvalila, sa hemijom sa oduvek bila na vi) i na taj nacin peru...
I meni je Calgonit preskup. A DM tabletama nisam bila zadovoljna. Te optimalni odnos cena/zadovoljstvo pranjem nađoh u Axel prašku.
e pa sad ste me malo zbunile
poslednja kutija calgonit tableta, ima oh 70, neke all in one, koštala oko 1300-1400 din (20 din tableta)
a takođe poslednja DM tih u foliiji, ima ih 40, koštala 689 din (17.22 din po tableti)
ne vidim da je neka značajna razlika u ceni
Nemam pojma, meni je u svesti Calgonit skup dugo nisam ni proveravala cene, sad gledam cene u Maxi online prodavnici - onako odokativno, tabeta košta između 30 i 35 dinara komad - zavisi od vrste i pakovanja.
ja kupujem u rodiću ili u Liliju
i uvek najveće pakovanje
a obično imaju i neke "akcije" pa zalepe uz to i neku tečnost za ispiranje ili tako nešto
ne znam, uglavnom, odosmo od teme
Kad ste već otišle od teme i meni se na nekim noževima pojavile tačkice rdje, ali samo na dva tri noža.Koristim Calgonit ali gledam da ga kupim kad ima neka dobra akcija, više komada za nižu cenu nego obično.I dugo mi traje.Uključujem je svaki drugi dan.
evo ja sad bila u Liliju i obratila pažnju
70 kom košta 1775d
a oni važe za ne baš jeftine
ja kupujem jel mi je blizu, da ne vučem, ako nemam nekog da u'apsim da me vozi
Sad sam videla da i Idea ima neku svoju robnu marku, i bas su im tablete na popustu. Kutija od ne znam koliko (sitna slova :-[ ) kosta 290 dinara.
Quote from: Xe on June 15, 2009, 01:39:08 PM
Sad sam videla da i Idea ima neku svoju robnu marku, i bas su im tablete na popustu. Kutija od ne znam koliko (sitna slova :-[ ) kosta 290 dinara.
I ne valjaju...I to sam probala - nista ne peru, bar meni...
Ja ne volim da eksperimentišem sa tabletama za mašinu za sudove, samo Calgonit gledam ili eventualno Somat. Kad se setim onih groznih DM tableta, ufff :crazy:
I ja kupujem Calgonit, i jesu skupe ali mi baaas dugo traju jer masinu ukljucujem svaki drugi dan + kad sudje nije mnogo zaprljano tableticu presecem nozem na pola, pa jedna tabletica = dva pranja ;)
A u Interexu nisam bila, ne pamtim...A znam da sam kupovala neki fe-no-me-nal-ni korn flejks, bilo bas jeftino...Bas bih mogla da se ponovo prosetam, nije mi daleko...
I ja seckam Calgonit tablete, narocito kada ukljucim onaj najkraci program na pola sata. Nekako mi je jedna cela previse za 45 stepeni i sudovi se ne isperu lepo. To vise ima veze sa mojom masinom koja mozda lagano otkazuje, ali nema veze.
Trenutno trosim DM tablete i ok su mi. Nisam primetila nikakvu razliku u odnosu na Axel prasak i Somat tablete.
Par puta sam u Idei uzimala nesto sa tom njihovom K oznakom, npr. cokoladna jaja za uskrs i bila su super, tunjevina takodje. Ali par puta su neki takvi proizvodi bili blagi uzas, npr . caj od nane koji je mirisao na supu iz kesice , odmah sam ga bacila.
U firmi gde mm radi imaju Claro deterdžente, tablete i ostalo z aposuđe. Cena je jako povoljna. A Claro i Calgonit su bili ista firma, odnosno dva brata koja su se razišla, a nastavili da proizvode iste stvari, samo pod različitim imenom.
http://www.claro.at/EN/Products/ (http://www.claro.at/EN/Products/)
Nisam videla kod nas...Gde ima da se kupi?
Sa Calgonit-a, koga nisam ni pomisljala da menjam, ipak sam htela da dam sansu testiranju DM praska. ODLICAN JE - mala cena, dobro pakovanje, dobro pranje. Inace, tablete ne koristim svakodnevno, moja masina je mala, ali imam uvek u šteku i gel i tablete za pranje "samo serpe" ili " samo staklo".
Ubedile ste me - kupila sam Calgonit, 120 kom za 1.484 din...na akciji...
Gde je ta akcija? :flower:
Quote from: AnaK on June 19, 2009, 09:08:19 PM
Gde je ta akcija? :flower:
Mislim da je u pitanju lokalni prodavac - LIK PROMET, kod bivse nam gimnazije - tamo gde je bila samoposluga, preko puta groblja i na Bulevaru - mislim Zona3, preko puta pijace...
Quote from: AnaK on June 19, 2009, 09:08:19 PM
Gde je ta akcija? :flower:
i ja sam negde videla
možda idea, tamo sam bila pre neki dan, juče ustvari
Idea nije, danas sam bila...
Thx :flower:
Treba mi vase misljenje. :innocent:
Tecni detrdzent za ves masinu ili onaj u granulama? Sta je bolje i zasto? :)
Ja koristim i jedan i drugi. Verovatno predrasuda, ali meni onaj klasični granulasti prašak deluje bolje u smislu da bolje pere, uliva mi poverenje tradicija :-[
za beli obavezno persil gold, za sareni tecni persil ili perwoll, za teget i tamno onaj perwoll za crne stvari takodje tecni...nemam neko posebno objasnjenje zasto tako...
Ja sam bas juce kupila taj tecni Perwoll za crne stvari. Do sada sam sve prala Arielom u granulama, ali sam provalila da nam crne stvari gube boju.
Dr Nestorovic alergolog mi je rekoa da bi Nikin ves trebalo da perem najjeftinijim obicnim praskom, nikako sa onim enzimima, i da ga ispiram na ruke jer masina ne ispere dovoljno.
Ostala sam u soku. U tom slucaju bih ja trebalo samo da budem pralja posto Nika ima stvari koliko mm i ja zajedno i prlja se kao prasica. Mislim, em bi bila flekava, em bi ja ostala bez ruku. ;D
Mislim da cu da predjem na neki tecni. Valjda se oni lakse ispiraju, s obzirom da se lakse i rastvaraju. :ces: Mozda i nevidjeno bulaznim. :rofl: :rofl:
uvek mozes da vracas masinu da ponovo ispere...ja imam neki program za dodatno ispiranje, ali i opusteno vratis rucno...sem ako nije neka digitalna adzdaja, jer to n`umem da koristim :)
Hypo, pustiš jednom sa deterdžentom jednom bez :) plus dodatno ispiranje.
Da, to sam danas uradila (dodatno ispiranje) i sokirala sam se sto nisam mogla da pronadjem u masini onu maramicu Lovac na boje jer se od silnog ispiranja raspala. :rofl:
@Glitter- kakva crna digitalna azdaja. Nasa je Mrs Zanussi, prvo je sutnem, pa onda sve radi. :lol:
Quote from: hypolina on June 20, 2009, 11:15:56 PM
Da, to sam danas uradila (dodatno ispiranje) i sokirala sam se sto nisam mogla da pronadjem u masini onu maramicu Lovac na boje jer se od silnog ispiranja raspala. :rofl:
@Glitter- kakva crna digitalna azdaja. Nasa je Mrs Zanussi, prvo je sutnem, pa onda sve radi. :lol:
e u tom slucaju samo na jos jedno ispiranje...ali nemoj odmah da dodajes omeksivac nego tek kad je vratis na drugo ispiranje ;)
I ja koristim taj za crno, već dugo. (Za sve tamne boje - crno, teget, braon). Najnovije otkriće su mi Felce Azzuro tečni deterdženti - i običan i za osetljiv veš. Mirišu bolje od omekšivača :girl_in_love: Doduše, ja obožavam tu firmu i sve njihovo - od praškova, preko omekšivača do tečnosti za peglanje. Plus sapune, osveživače prostorija i talk :turpija:
Zaljubila sam se u Felce Azzuro talk kao klinka od jedno 14 godina... :girl_in_love:
a taj tečni, jel to na ruke ili u mašinu
ja nikad u životu nisam u mašinu stavila tečni deterdžent
a na ruke ne perem, iz principa :P
ispiranje dvaput, tata me naučio
to je izgleda neka lekarska "stara škola" ;)
Felce Azzuro omeksivaci su predivni, prasak nisam probala :girl_in_love:
ovde ih nema, te samo kad se setim da donesem iz bg :girl_cray:
Quote from: janavi on June 21, 2009, 07:15:40 AM
a taj tečni, jel to na ruke ili u mašinu
U masinu, ja apsolutno ne podnosim da perem ves ne ruke samo zbog tog ispiranja koje traje kao citava vecnost.
Tecni moze u masinu, naravno...Ne perem na ruke nikako, mm tvrdi da cu jednog dana uspeti i orman da ubacim u masinu :hm:...Obavezno ispiram 2-3 puta jer je Joka kao beba imala alergiju na sve deterdzente...ostala mi navika.
Ni ja apsolutno ništa ne perem na ruke. Ponekad ponešto potopim ali i to ispiram u mašini.
ako se neki i zezne da nesto opere na ruke, tecni je ipak bolja opcija jer se daleko bolje rastvara a posle ovog perwolla i ne treba omeksivac ;)
Zamalo da zaboravim - videla sam nocas u Tempu akciju - Calgonit tablete za sudje 90+30, dakle 120 kom iste koje sam ja kupila su oko 1.200 din kutija, dakle jos jeftinije nego sto sam ja nasla...Verovatno je ista akcija i kod vas..
Hvala :kiss1:
Izgleda da prašak i tablete za mašine za sudove rade drugačije u drugačijim mašinama - meni je Axel bio odličan u staroj mašini, a u novoj je radio očajno. Onda sam kupila Calgonit, bio je so and so, a DM tablete peru odlično.
I ja sam zaključila da definitivno zavisi i od mašine.
Juce sam dobila jedno probno pakovanje nekog novog teget ariela. Dodala deterdzentu i odusevila se kad je skinuo fleke od cokoladnog mleka sa majice koju pokusavam vec 10. put da operem (probala i prvi i svaki sledeci put ono dm sredstvo, kuvala majicu, nista...)
Jeste da zvucim kao sa reklame, ali stvarno je super.
ovaj (http://ariel.bopki.com/projektinfos/)
Jeeeeeee, samo da mi padne šaka, imam tih fleka (od čokoladnog mleka) za pola mašine, bar :hm:
Da li da kazem da ja tih fleka nemam, a Marta obozava coko mleko.
I dalje ne znam kako kod mene i sam Ariel sve skida :ces:
Mozda je nesto i do masine...
Vrlo moguce da je i do masine. Ja imam neku ultra nepoznatu marku...
Ostale fleke kod kuvanja skida Ariel ili skine ono DM sredstvo za fleke.
Ne znam stvarno. Moja mašina nije loša, i bukvalno samo za fleke od čoko mleka nisam našla rešenje. Znam da se sa istim flekama pate i mango i masha.
Dok ne stigne ovaj Ariel, ja jedino da nosim na pranje kod emge :turpija:
nemamo fleke ikakve po odeci, imam jeftinu masinu, ali bas budzetsku beko ali trenutno sav ves u boji perem sa nekim arielom i na 30 stepeni...procitala sam par postova od emge i pokusala, em neuporedivo krace pere, em stvarno nemamo fleke...
ariel je ovaj
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.info-pg.com%2Finfo-pg%2Fimg_packshots%2FGermany%2520ARIEL%2520Color%2520%26amp%3B%2520Style%2520Liquid%2520Bottle0006.JPG&hash=f8ec2982b586ba6cc9e621d3504eef72580dd7f1)
E, a kad smo vec kod fleka..imam jednu masnu na kosulji (nem' pojma od cega je), pokusavala Vanish-om, nisam uspela. Sta mislite, da probam neko drugo srdstvo, ili da se oprostim od kosulje? :girl_cray:
i ja koristim ovaj tecni ariel, odlican je.
Nanny, ne oprastaj se. probaj sa puderom, utapkaj onako i istresi i tako par puta. onda probaj sa tecnoscu za sudove.
Jankova vaspitačica se kune u neko sredstvo protiv masnih fleka, u spreju, koje se može naći u prodavnicama sve za 95.
Ako ti košulja nije mnogo osetljiva i nežna, ja bih to probala i sredstvom za sudove.
Hvala, cure :kiss1:
Nije preterano nezna, probacu sa tim
Quote from: AnaK on August 13, 2009, 02:50:56 PM
Ako ti košulja nije mnogo osetljiva i nežna, ja bih to probala i sredstvom za sudove.
i ja bih ovako.
a meni fleke od cokoladnog mleka skida vanish. istina da je ovaj ovde drugaciji od onog u srbiji, ali i onaj u srbiji radi posao. nekad ih je skidao i ariel, bez icega, ali vise ne. ovde te deterdzente menjaju svako malo, pa je sa svakim sledecim lutrija.
Quote from: Glitter on August 13, 2009, 02:02:19 PM
nemamo fleke ikakve po odeci, imam jeftinu masinu, ali bas budzetsku beko ali trenutno sav ves u boji perem sa nekim arielom i na 30 stepeni...procitala sam par postova od emge i pokusala, em neuporedivo krace pere, em stvarno nemamo fleke...
ariel je ovaj
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.info-pg.com%2Finfo-pg%2Fimg_packshots%2FGermany%2520ARIEL%2520Color%2520%26amp%3B%2520Style%2520Liquid%2520Bottle0006.JPG&hash=f8ec2982b586ba6cc9e621d3504eef72580dd7f1)
gde si kupila ovo???
super, da znam kako da skinem onih nekoliko fleka od cokoladnog ( to su jedine kojima ne mogu da doskocim) ...... inace, ne koristim Ariel vec dosta dugo, a poslednjih pola godine koristim DM.ove praskove za masinu ( Indesit ) i zadovoljna sam ucinkom
fleke trljam ajax.om, cesto je tu vanish, imam i dm.ov sapun za fleke, kao i te sprejeve ( cak i taj iz sve za 95) .... a axel odmascivac, cesto pritekne u pomoc kod nekih neugodnih masnoca ( npr nepoznate iz parkica, mrlje od ko zna cega i sl )
Mislim da fleke (koje ostanu) imaju veze i sa materijalom na kome se zateknu, jednostavno neke stvari upiju tako/toliko da im nema pomoci.
Quote from: Nanny Ogg on August 13, 2009, 02:09:05 PM
E, a kad smo vec kod fleka..imam jednu masnu na kosulji (nem' pojma od cega je), pokusavala Vanish-om, nisam uspela. Sta mislite, da probam neko drugo srdstvo, ili da se oprostim od kosulje? :girl_cray:
Za pocetak, probaj obicnim praskom za sudove. Ne znam koliko venis moze da skine masne fleke.
Quote from: Masha on August 13, 2009, 04:44:04 PM
gde si kupila ovo???
poruceno i doneto iz austrije...intenzivo tragam i ovde, ako ne nadjem napravila sam dil sa zenom da mi donosi 5 pakovanja od 2.5l godisnje...ovim ustedim struju, vreme i omeksivac uopste nije potreban...
Moja majka je prevrnula ceo Nis, ima u Tempu, ali samo u prahu. Tako da kupuje ovde.
I tecni Persil za boju je odlican.
Quote from: aleksandra-l on August 13, 2009, 10:35:37 PM
Moja majka je prevrnula ceo Nis, ima u Tempu, ali samo u prahu. Tako da kupuje ovde.
I tecni Persil za boju je odlican.
koja je cena?
Persil? Ako je na snizenju onda 8, bez cini mi se 12 evra. Kupljeno u Bipi, mislim, ako ti vec donosi. Idem da kupim ovih dana pa cu ti reci tacnu cenu.
koja je potrosnja toga? za stalnu upotrebu ili za ponekad ?
Ja ga koristim stalno, samo za garderobu. Za tepihe, staze i ostalo neki dm tecni deterdzent. Ne trosi se toliko brzo, ok je.
Quote from: aleksandra-l on August 13, 2009, 10:39:47 PM
Persil? Ako je na snizenju onda 8, bez cini mi se 12 evra. Kupljeno u Bipi, mislim, ako ti vec donosi. Idem da kupim ovih dana pa cu ti reci tacnu cenu.
ne, nego ovaj ariel sa slike :)
Izvini :-[
Mislim da je cena ista kao za Persil. Ali provericu ovih dana, da ne nagadjam.
Quote from: Finalina on August 13, 2009, 10:43:07 PM
koja je potrosnja toga? za stalnu upotrebu ili za ponekad ?
sa njim perem samo ves u boji, na 30 i na 40 stepeni, skraceni program i dovoljna je kolicina jednog poklopca ma masinu vesa...ekstra je ekonomicno
Quote from: Glitter on August 13, 2009, 10:24:51 PM
poruceno i doneto iz austrije...
Kad porasteš, bićeš Cici :turpija: :lol:
ok, hvala .... obraticu paznju da li ga negde ipak ima
Ako ga negde ima - to je buvljak. Mislim.
Quote from: AnaK on August 13, 2009, 11:00:07 PM
Kad porasteš, bićeš Cici :turpija: :lol:
cekaj oktobar i razvlacenje fondana pa onda kazi :lol:
Glitt, pogledah. Kosta 6 evra na popustu i 11 evra kad nije. Ali to je u ovoj Bipi, ako ima karticu onda moze da kupi po ovoj ceni kad je na popustu.
Inace ladno je za 2 evra (na popustu) jeftiniji nego Persil. Gde li ja gledam :wall:
@Finalina - pakovanje od 2,5l je za 35 pranja, tako da je bas ekonomican.
Jutros mi cika na bajlonijevoj rece da ce da dobije ovih dana tecni ariel od 4l za 1300 din :)
Videh danas na buvljaku samo tečni Ariel sa nekom zelenom etiketom, 4,2l - 1.500 din.
Po njihovom uputstvu to je od 45 (za jako zaprljano) do 60 pranja.
Mislim da je ovaj:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftisztitoszerek.hupont.hu%2Ffelhasznalok%2F20770%2Fkepfeltoltes%2Fariel4f.jpg&hash=ecc2505736245812753b6f124ed89aefd36d6c78)
nisam stigla do buvljaka ili neke prodavnice da kupum par stvarcica koje mi trebaju i pogledam sta ima, ali probala sam tecni DM (roza boje) i sasvim je OK
Quote from: Finalina on August 08, 2009, 11:51:23 PM
preporucujem da nabavis axel za odmascivanje, treba ga imati u kuci bas radi "tezih slucajeva"
Quote from: interpreter on August 09, 2009, 12:06:43 AM
kod nas Axel spada u obavezne kućne potrepštine, uz mleko, brašno, prašak za veš i sl.
njime poprskam šporet posle :pleasantry: ozbiljnije upotrebe, odmah, ostavim 2min i samo isperem, prosto blista :innocent:
Quote from: emge on August 09, 2009, 09:25:23 AM
Axel je i kod nas obazevan. Žena koja mi dolazi jednom nedeljno se kune u njega.
Inače, Axel je domaća marka - čisto da se AnaK ne iznenadi.
Quote from: gasha on August 09, 2009, 09:43:08 AM
Odmascivac Axel i kod mene standard, ostale potrepstine te marke nisam probala. ;)
Samo da se zahvalim, malo je reći da sam oduševljena :flower:
Predlažite još nešto ovako savršeno :girl_in_love:
ja ya taj axel nisam mogla da verujem da je domace proiyodnje ;)
da čujemo za šta još niste mogle da poverujete :)
meni kuma to rekla odavno
ja do dana današnjeg ne kupih
može neka fotka? :D
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.gthemija.com%2Fgalerija%2Falbums%2Fstrana%25204%2Fnormal_AxelSgrasso.jpg&hash=727ebf682fd9bc62afc1d371a4c28fd21f881653)
tnx
nisam ovo nikad ni videla
valjda ne gledam gde su ti domaći proizvodi :rofl:
(očekivala sam da je plave boje, pojma nemam zašto)
Svetložuto je, nije prava boja na fotki.
Ne znam da li bese imamo temu o DM, sredstvo za skidanje fleka sa onom cetkom na vrhu je mnogo dobro. Neda je nasledila neke trenerke od kumice, na guzi su imale fleku od zemlje, i pravo je cudo sto sam posle kume probala da skinem fleku jer ona je pedanterija do bola. I desilo se cudo- fleke uopste nema, a bila je stara bar godinu dana
da se vratim na prvobitnu temu, ovih dana sam prvi put na radiju cula reklamu na kojoj se pominje intermaché i ecomarché.
Dobro je sredstvo, skida i travu (hvala aleksandra-l). Ali ne i čokoladno mleko :crycry:
AnaK, da li si negde skoro videla Felce Azzura sprej za peglanje? Pisala si da ga koristis, i ja sam ga jedn vreme kupovala u Liliju, a sad ga nema.... :girl_sad:
Mislim da jesam, u SuperVeru. Ali obratiću pažnju, ićiću tamo sutra-prekosutra :kiss1:
Onaj novi Ariel za skidanje fleka (teget, u spreju) nije skinuo tek prosuto cokoladno mleko sa bele majice :crycry:
Vidi se onako bleda linija, ne mogu da se pravim da je ne vidim. Probacu jos jednom.
Preskupo je, a ne radi :hm:
:wall: :wall: :wall:
a kakva vi to čokoladna mleka kupujete, izvinte što pitam
mleko+neskvik skida najobičniji ariel na 30 stepeni
Zaključili smo da izgleda ima veze i sa mašinom. Meni ne skida kravicu, a mislim ni neskkvik.
fleku od trave mi je skinuo onaj ariel za bojenu garderobu na 30 stepeni...nemamo fleke od cok mleka
ja htedoh da napisem da sam kupila onaj ariel koji glit reklamira, i da ne skida cokoladno mleko. ali, vanish ga skida, pa ne vidim problem.
Ja ću jednom slikati Jankove pantalone isprljane travom, pre nego što se bacim na odstranjivanje. Čisto da znamo o čemu pričamo :crazy:
Ivana, Ariel skida tebi i emge. Maši, aleksandri-l, mango i meni ih ne skida ništa. :innocent:
Quote from: AnaK on September 11, 2009, 03:09:42 PM
Ja ću jednom slikati Jankove pantalone isprljane travom, pre nego što se bacim na odstranjivanje. Čisto da znamo o čemu pričamo :crazy:
Ivana, Ariel skida tebi i emge. Maši, aleksandri-l, mango i meni ih ne skida ništa. :innocent:
preporučujem da mi spakuješ sve čokoladno mlečno flekave stvari, dostavljam oprane u zamenu za kafu :)
Jeeeeeeeee, važi, važi :bighug:
Quote from: AnaK on September 11, 2009, 03:09:42 PM
Ja ću jednom slikati Jankove pantalone isprljane travom, pre nego što se bacim na odstranjivanje. Čisto da znamo o čemu pričamo :crazy:
Ivana, Ariel skida tebi i emge. Maši, aleksandri-l, mango i meni ih ne skida ništa. :innocent:
meni ne skida, na dve razlicite masine. prethodna je bila ista kao janavina.
Quote from: AnaK on September 11, 2009, 03:13:35 PM
Jeeeeeeeee, važi, važi :bighug:
samo da napomenem, peglanje nije uključeno u uslugu :P :rofl:
Meni Ariel u prahu (za kuvanje), tecan (onaj koji Glitt koristi, za boju) ni ovo sredstvo za skidanje fleka (takodje Ariel) ne skida cokoladno mleko (mleko+neskvik / u tetrapaku) :hm:
Moram opet da probam Vanish...
Quote from: janavi on September 11, 2009, 03:49:56 PM
samo da napomenem, peglanje nije uključeno u uslugu :P :rofl:
E onda nisam sigurna da l' je to za kafu il' kiselu :think:
:rofl: :kiss1:
Quote from: aleksandra-l on September 11, 2009, 03:53:30 PM
Meni Ariel u prahu (za kuvanje), tecan (onaj koji Glitt koristi, za boju) ni ovo sredstvo za skidanje fleka (takodje Ariel) ne skida cokoladno mleko (mleko+neskvik / u tetrapaku) :hm:
Moram opet da probam Vanish...
Ali ne tecni, meni samo sapun skida flek i to ne sve
Quote from: AnaK on September 11, 2009, 03:55:26 PM
E onda nisam sigurna da l' je to za kafu il' kiselu :think:
:rofl: :kiss1:
kisela, osim pod uslovom da uopšte primetiš da nije ispeglano ;) :rofl:
Quote from: lakalut on September 11, 2009, 02:51:09 PM
AnaK, da li si negde skoro videla Felce Azzura sprej za peglanje? Pisala si da ga koristis, i ja sam ga jedn vreme kupovala u Liliju, a sad ga nema.... :girl_sad:
Proverila, ima. U SuperVeru na NBg. Stoji na meni vrlo nelogičnom mestu - u redu gde su alatke za brisanje podova, otirači i tome sl. Tu su destilovana voda i tečnosti i sprejevi za peglanje.
taj sprej ima i u Lilly-ju u Zemunu, na uglu Glavne i Gospodske, ja videla juče
al 'tela sam da kažem da sam probala taj axel odmašćivač
i da sam blago zabezeknuta
očistio je sve tufne od pregorelog zejtina sa spoljašnje strane tiganja :)
ja naprskala, i zaboravila
posle 2h se setim, i izribam, ono sve ode
ovo nisamj očekivala, moram da priznam :)
axel je cudo :)
life - tecnost za peglanje ( tesko je nalazi od pre nekog vremena ) odlicno mirise kod popeglanih stvari, mislim da je i dm dobra ( jednom sam je probala i stalno zaboravim da kupim)
Ostala sam dužna ifo o nekom APTA omekšivaču - grozan je. Ja sam se vratila Felce Azzuro, obožavam taj miris :love32:
Felce :girl_in_love:
Trenutno imam ovaj Silan, Aromatherapy orhideja + ruža. Malo je reći da sam oduševljena kako je mirisan i dugotrajan :innocent: (OMG zvučim kao one tetke na reklamama :lol:)
Evo kako izgleda. Nisam uspela da nađem nijednu sliku bez Persila u paketu :crazy:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi37.tinypic.com%2Fqxw74h.jpg&hash=e55f75ecca2eea199ccc17d43c7cadef71e20a69)
lani ja koristim bas ovu kombinaciju i odusevljena sam :girl_in_love:
ovaj silan je sjajan zimski miris :girl_in_love:
Quote from: Nanny Ogg on June 15, 2009, 02:08:41 PM
I ja kupujem Calgonit, i jesu skupe ali mi baaas dugo traju jer masinu ukljucujem svaki drugi dan + kad sudje nije mnogo zaprljano tableticu presecem nozem na pola, pa jedna tabletica = dva pranja ;)
A u Interexu nisam bila, ne pamtim...A znam da sam kupovala neki fe-no-me-nal-ni korn flejks, bilo bas jeftino...Bas bih mogla da se ponovo prosetam, nije mi daleko...
Covece, ja se neceg ovako pametnog nikada ne bih setila :wall:
moja majka deli taj calgonit pa kad izvadi sudove onda ih ponovo pere na ruke :crazy:
Ja nisam u stanju da presečem tableticu na pola, probala sam.
Ili ne umem ili su mi bzvz noževi.
Pprobaću ovaj Silan, to mi je prvi sledeći :girl_in_love:
ali uzmi obican ne onaj sa kao nekim parfemskim kuglicama...koje kao otpustaju miris :crazy:
taj miris koji otpuste je brrr uzas, na tas deterdzent za sudove :crazy:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.jatrgovac.com%2Fusdocs%2Fsilan.jpg&hash=8fce09b99cdb864a310621fb93d6627603b9dcc5)
ovaj (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.henkel.hu%2Fhuu%2Fcontent_images%2FSilan_AT_2L_Feel_Attractive_pboxx-pixelboxx-92357_72dpi_425H_425W.jpg&hash=4016ffe7b9207c52058962fe18c61ecb9b854630)
je odlican :good:
Nisam ni znala da ima taj s kuglicama.
ja sam slucajno uzela pre par dana
Da li ja dobro vidim da ste vas dve preporučile isti Silan? Ako dobro vidim, onda ništa ne razumem Glitter :-[
Glitt je naglasila da ne kupujemo taj sa parfemskim kuglicama, sta god one bile :rofl:
Da, preporučile smo isti, taj bez kuglica, sa kapljicom na dnu ambalaže.
Ali sam ja postavila sliku tog sa kuglicama, pa sam možda izazvala zabunu.
mislim da su svi sad novi sa tim kuglicama, a verujem da je i moj nos malo osetljiviji no inace...
Aaaaaaaaaa, u kapljici je razlika :doh: Nisam primetila, a gledala sam, časna reč :pioneer: Hvala :-[
Glit, imaš nešto da nam kažeš? :turpija:
god hope not :lol:
ja probala silan jednom
i samo zamiriše, ništa ne omekša
Felce rules :girl_in_love:
Juce je stiv pokusao da otvori sardinu, naslonio fino na stomak da mu bude lakse, i svo ulje iz konzerve zavrsilo na duksu :wall: :wall: Odmah ukljucila sa ostatkom vesa, nista se nije skinulo, malo je falilo da ga bacim odmah. Danas trljanje da vidimo dal' ce da pomogne
Masne fleke pospeš prvo bebi puderom, malo odstoji, pa istreseš...puder upije svo ulje...
Mene je žena koja mi sređuje kuću naučila kako da se rešim fleka - sipam Vanish na fleke, potopim i ostavim da odstoji nekoliko sati. Onda, ako je belo, prvo iskuvam na šporetu, pa u mašinu, a ostalo u mašinu. Dakle, mora da odstoji, ne radi kao na reklami :D
Mogu vam reći da sam skinula neka čuda od fleka tako. Dušan brlja sve što stigne voćem, povrćem, sokovima, a ni mi ostali nismo baš pažljivi, i uspevam da se ratosiljam fleka na gore opisan način.
Iskreno ja uopste ne znam sta mi bi da ga tek tako ubacim u masinu
Kuvanje na sporetu :bezi:
Jeste da je to- to, ali ne hvala...jos mi samo to fali :crazy:
Ja to ni ne umem :crazy:
No way.
Quote from: Deda on October 19, 2009, 01:18:46 PM
Kuvanje na sporetu :bezi:
Jeste da je to- to, ali ne hvala...jos mi samo to fali :crazy:
ovako
ne bih mu ga ja živa tako titrala
masne fleke probaj fairy, stavi direktno na fleku, malo proptrljaj, pa u mašinu sa ostalim vešom :)
ma ja sam to uvek mrzela, ali sad moram gomilu portikli tako, inače bi bile uuužasne :crazy:
kad se rešim portikli, zaboraviću opet iskuvavanje :lol:
nema trika da bih iskuvavala nesto na sporetu, to je kao stone age :crazy:
mene je posle prva dva dana (s milenom) postalo bas briga kako portikle izgledaju. oko svih drugih fleka sam se mucila i mucim se, oko portikli i kuhinjskih krpa - jok :innocent:
Isto :crazy:. Imali smo uostalom milion portikli i uvek je mogla da se iskopa neka koliko-toliko pristojna i beličasta. Ako baš idemo među ljude i tako to...
Quote from: Elanor on October 19, 2009, 01:40:03 PM
mene je posle prva dva dana (s milenom) postalo bas briga kako portikle izgledaju. oko svih drugih fleka sam se mucila i mucim se, oko portikli i kuhinjskih krpa - jok :innocent:
isto
Pridružujem se klubu ljubiteljki Silana u zlatnoj flaši :crazy:
Janavi, ako se dovoljno sipa, omekša veš samo tako.
Quote from: Dawn on October 19, 2009, 02:23:33 PM
Pridružujem se klubu ljubiteljki Silana u zlatnoj flaši :crazy:
Janavi, ako se dovoljno sipa, omekša veš samo tako.
ma da, ja sam pre koristila Lenor no provalila sam da je postao malo fush...a i ovaj mi se puni ovde u komsiluku :girl_haha:
Quote from: lakalut on September 11, 2009, 02:51:09 PM
AnaK, da li si negde skoro videla Felce Azzura sprej za peglanje? Pisala si da ga koristis, i ja sam ga jedn vreme kupovala u Liliju, a sad ga nema.... :girl_sad:
Videla u Batajnici, u nekoj prodavnici kućne hemoje, 198 dinara...Ako nisi našla, mogu da kupim, pa da ti nekako dostavim, pošto pretpostavljam da ti je Bataja daleko ;)
Quote from: Pepi on October 27, 2009, 11:14:15 AM
Videla u Batajnici, u nekoj prodavnici kućne hemoje, 198 dinara...Ako nisi našla, mogu da kupim, pa da ti nekako dostavim, pošto pretpostavljam da ti je Bataja daleko ;)
Hvala ti puno, bas divna ponuda...
Ali od kako je stigla beba, peglanje je totalni fusheraj... Taj proizvod mi je za kad "uzivam" u peglanju natenane i pod konac :crazy:
Quote from: Glitter on August 13, 2009, 02:02:19 PM
ariel je ovaj
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.info-pg.com%2Finfo-pg%2Fimg_packshots%2FGermany%2520ARIEL%2520Color%2520%26amp%3B%2520Style%2520Liquid%2520Bottle0006.JPG&hash=f8ec2982b586ba6cc9e621d3504eef72580dd7f1)
Samo da obavestim da sam danas na buvljaku videla ovaj Ariel. 5l, 1500 dinara
Imate li neku preporuku za sredstvo koje efikasno otklanja kamenac sa sanitarija?
limuntus
Prezadovoljna sam arielom, ne stavljam omekšivač :good:
ne stavljaš omekšicač? :blink: :nesvest:
pere li čokoladno mleko? :girl_haha:
Ne stavljam. Veš nije tooooliko mek kao da ga natrpam (kao obično), ali je skorz OK. (Nije ni krut kao sa drugim praškom koje sam koristila). Trenutno nemam fleke od čokoladnog mleka, nisam još uspela da ga testiram :rofl:
Quote from: AnaK on December 23, 2009, 07:46:42 PM
Prezadovoljna sam arielom, ne stavljam omekšivač :good:
:clap: :clap: :clap:
ni ja u njega ne stavljam omeksivac
za kamenac sestra se juce pohvalila da je kupila frolsch i to na nekoj akciji u rodi, 3 komada (razlicita) za 215 dinara
Meni se za kamenac pokazala super žica za sudove, sredstvo je manje bitno ;D Fantastične su Amway žice, vrede svaki dinar.
Quote from: AnaK on December 23, 2009, 10:26:14 PM
Meni se za kamenac pokazala super žica za sudove, sredstvo je manje bitno ;D Fantastične su Amway žice, vrede svaki dinar.
potpis :clap: :clap: :clap:
koristim godinama
meni taj ariel pere sve
i meni, ja samo malo zekim AnuK ;)
Upravo sam shvatila da mi ovaj Ariel ne pere ni masne flekice :girl_cray: Nisam ih ni videla pre pranja, sad sam ih pri pokušaju :pegla: vratila na pranje :girl_cray:
fleke od ajvara - cime? :crycry:
pa, cula sam savet da se masne fleke skidaju tako sto se utrlja talk, on kao upije masnocu.
Za kamenac axel za kamenac.
Quote from: Masha on January 13, 2010, 02:13:48 PM
pa, cula sam savet da se masne fleke skidaju tako sto se utrlja talk, on kao upije masnocu.
Za kamenac axel za kamenac.
masne flekice na ovo reaguju samo cim se dese , posle ne pomaze :(
Quote from: AnaK on December 23, 2009, 10:26:14 PM
Meni se za kamenac pokazala super žica za sudove, sredstvo je manje bitno ;D Fantastične su Amway žice, vrede svaki dinar.
Zar se još uvek prodaje taj Amway? :think:
da, prodaje se.... mada ja ga vidjam po divljim tezgicama (kao i avon i sl) , preprodaju ga valjda tako.... ne ide lako ta prodaja kao kada su poceli
Masne fleke skida i ono DM sredstvo sa četkicom, a i Fairy. Da ga ne talkiram baš :turpija: Nadala sam se da je Ariel čudotvoran :rofl: Posle Zlatara sam prala kao na traci, pa se nisam družila sa vešom kao obično te su mi promakle.
meni taj ariel ne pere skoro nista, mora da je do mene :rofl:
Pošto ti i ja izgleda imamo slične fleke, i slična iskustva, čekam tvoju preporuku za deterdžent :trepp: :kiss1:
nemam preporuku :(
bio je jedan ariel, prasak, a onda su ga 'poboljsali' i sad to nije to. jos mi je najbolji ovdasnji dash, ali se i s tim druzim s vanishem vise nego sto bih volela.
Dobar je Dash, ali ja nisam merodavna, nemam baš fleke :rofl:
Quote from: Lani on January 13, 2010, 02:38:10 PM
Zar se još uvek prodaje taj Amway? :think:
ja sve kupujem od njih
Jel imamo nekog u Bg-u da prodaje?
Ja bih Loc,on je zakon!
Prodaje se vikendom ispred buvljaka. Uzimala sam ja vizit kartu od lika, probaću da je izbunarim (ili uzmem ponovo prvom prilikom).
Ajd!Zvacu ih.
Dogovoreno :good:
Quote from: Oli on January 14, 2010, 11:02:58 PM
Jel imamo nekog u Bg-u da prodaje?
Ja bih Loc,on je zakon!
imam ja jednu zenu koja je direktni saradnik nije preprodavac, ako ne nadjes ove druge :)
Jel u Bg-u?
moram da proverim sa sveki, njih dve saradjuju
Proveri, verovatno je povoljnija od preprodavaca (mada ja verujem da je to saradnik koji 'sarađuje' i na OTCu).
Quote from: AnaK on January 14, 2010, 11:19:29 PM
Proveri, verovatno je povoljnija od preprodavaca (mada ja verujem da je to saradnik koji 'sarađuje' i na OTCu).
sasvim sigurno jeste, ne isplati se ovo za preprodaju
od njih toplo preporucujem i sredstvo za ciscenje rerne, zoom univerzalno sredstvo za sve podloge i unisex roll-on :)
Preporuka za neko sredstvo za ciscenje sporeta sa ravnom plocom?
ja koristim ono dm-ovo. ok je.
sredstvo za rernu?
hvala, alex, probacu
Pitanjce ovde da ne otvaram - mislite li da ista vredi onaj h20 mop koji reklamiraju na tv-u? Sanjam da imam parocistac, mislim da se sa njima upotreba hemije svede na minimalac, a tesko da cu one robote moci ikada da priustim.
Recite da :mrgreen: daju na cetiri rate
ako kazu da, i ja se razmisljam.
I ja se razmišljam za H2O, mislim da sledećeg meseca možda i naručim :)
Napredujemo :turpija: :lol:
Ovaj novi 'ultra' koji sada reklamiraju mi se dopada jer moze da se koristi za sve, posto moze da se odvoji od onog dela koji je za podove
ML, moja koleginica narucila, ne znam da li je vec stigao. Pitacu je u ponedeljak.
A ja bas jutros gledala reklamu za taj H2O :) U reklami stvarno sve super izgleda, bas me zanima kako je u praksi. Ne toliko za podove, vec za onu zamazanu rernu na reklami ili MW.
Ajde Margarita, da vidimo kako je prosla tvoja koleginica.
E super! :kiss1:
Masnoca, prozori, kupatilo, ocekujem cudo :lol:
Samo me zivo zanima koliko su dodaci, mada mislim da i nisu neophodni
oko 1500 su dodaci
Moj Dule se nevidjeno lozi na taj H2O, odnosno na tu reklamu, i stalno mi objasnjava da je najbolji i da treba da ga kupimo. :rofl:
cak mi je i telefon zapisao
E pa nisu mnogo dodaci :good: ocekivala sam da su skuplji
dule i ja treba da se udruzimo :lol:
Quote from: MissL on January 15, 2010, 08:01:42 PM
Pitanjce ovde da ne otvaram - mislite li da ista vredi onaj h20 mop koji reklamiraju na tv-u? Sanjam da imam parocistac, mislim da se sa njima upotreba hemije svede na minimalac, a tesko da cu one robote moci ikada da priustim.
Recite da :mrgreen: daju na cetiri rate
ti si za odstrel :wall: .... sta ces da cistis sa tim mop-om? leba ti, nabroj mi sta ces da cistis njim, a mozes i na tri rate da nabrajas, ako ti odgovara :rofl:
Jaooo :nokti2:
Escajg i tanjire :rofl: crveni salon, plavi salon :rofl:
Ajd' mozda kaze mardzori da ne valja pa me razuveri
Zvala pre neki dan, kaze riba 'vidim vas broj, pozvacemo vas' i ne javise se... Mozda je neki znak :lol:
jao tebe , dosta vise.. koji ce ti taj parocistac?
Ja imam taj h2o cistac, meni je ok, za podove, plocice. Negdje sam citala da skida fleke s tepiha, namjestaja, ja ga tako nisam koristila, pa ne znam. One navlake su sad toliko tamne i poslije varikine, da mi nesto gadno da kauce njim cistim, ali to je do mene valjda.
Quote from: Oli on January 14, 2010, 11:02:58 PM
Jel imamo nekog u Bg-u da prodaje?
Ja bih Loc,on je zakon!
Naleteh na vizitku :clap:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Quote from: MissL on January 19, 2010, 10:11:58 PM
Jaooo :nokti2:
Escajg i tanjire :rofl: crveni salon, plavi salon :rofl:
klavir.... :lol:
ML, ne znam jesi li videla n atricama, mop je juce stigao, a od danas mi koleginica na bolovanju. :lol: Moramo da cekamo da ozdravi, pa da ga isproba.
Mislim da je ovo definitivno neki znak da treba da odustanes. :lol:
A koliko kosta preko tv shopa, videla sam neki u Merkuru za 9.900, ne znam da li je to taj isti. Verovatno je to cena bez dodataka.
da da klavir :lol:
i harfu malo da osvezim :lol:
toliko je i preko tv-a + postarinKa
i nije se ona razbolela da znas, nego ostala kod kuce da isprobava :lol:
Quote from: Margarita on January 20, 2010, 01:15:18 PM
A koliko kosta preko tv shopa, videla sam neki u Merkuru za 9.900, ne znam da li je to taj isti. Verovatno je to cena bez dodataka.
ako bi uzela i dodatke mogla bi onda da ga zameni za neko lastminute putovanje, ako joj se ne svidi cicsenje :D ....
ma misssl, zabatali te h2o custace , mozes dva sata da odes u hiperbaricnu komoru pa da se osvezis za sve pare :rofl:
za taj mop cuh da ga hvali samo 36+ pa ako ti to nista ne govori, nista i nece :D
:girl_wacko:
Hvale ga i neki Kanadjani... Meni je ok ali nije mi dyson usisivaca :)
Malo je bzvz sto ima samo dva uloska, prakticno jedan da imas za mebl drugi za podove, a ovde je to u ovom trenutku i posle se cesi gde ces da nadjes
Na Amazon.com :crazy:
U Cortu sam videla ovo:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.dr-beckmann.co.uk%2Fwp-content%2Fthemes%2Fdrbeckmann%2Fimages%2FlwEnlarge.jpg&hash=609136124b37d0b2266cf7d7a87121edaa442cd3)
http://www.dr-beckmann.co.uk/products/laundry-products/lingerie-whitener/ (http://www.dr-beckmann.co.uk/products/laundry-products/lingerie-whitener/)
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.acdo.co.uk%2Facdoadmin%2Fimagemanager%2Fnew%2520fridge.JPG&hash=f56ad470f3666d02b22471006d8b8ad13b518be8)
http://www.acdoco.co.uk/products/proddetail.asp?productid=180&mysection=&prodcatid=5 (http://www.acdoco.co.uk/products/proddetail.asp?productid=180&mysection=&prodcatid=5)
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.acdomart.co.uk%2Fuploads%2Fimages_products%2F310.jpg&hash=7b4a4a25a8479d3941349e482d6c6adc5d2d92ff)
http://www.acdoco.co.uk/products/proddetail.asp?productid=237&mysection=DrBeckmann&prodcatid=5 (http://www.acdoco.co.uk/products/proddetail.asp?productid=237&mysection=DrBeckmann&prodcatid=5)
e meni treba nešto za beljenje zavesa, možda ovo prvo mogu da iskoristim
jel beše bilo nešto vanish za zavese? ili sam ja nešto sanjala? ;)
Ovo prvo sam videla i u DM-u, neke dve kesice su unutra i to se pomesa sa odredjenom kolicinom vode i potopi se ves..Jel to to, AnaK?
Bio je venish za zavese i ja se secam. Meni bi trebalo ovo drugo - za frizider i MW, koja mu je cena?
Meni se činilo da su maramice, ali možda i nisu. :think: A ovo drugo je super, to sam kupila, 288 dinara, prilično mali, 2,5 dl. Ali je neki bio -alkohol, ne ispira se, što mi je za MW spas. Tu se uvek ubijem ispiranjem, da mi ne ostane ni malo deterdženta. Za frižider mi je preskupo.
I ja sam mislila da su maramice - pa sam otvarala da vidim.. :-[ Mozda to nije isto...Meni bi i trebalo nesto kao maramice, za u masinu. Ovo ispada da moras posebno da potopis..
Skupo je za frizider - u pravu si. Ali za MW spas..
ja mw perem limunom, bez deterdženta
neko je negde preporučio, i ja se rodila ;)
Sad sam pogledala link - jeste to su te dve kesice i potopi se u 4l vode, stoji pa se posle pere. Komplikovano..
Moguće :) Verujem da ne mora pre svakog pranja, već povremeno.
Ja sam negdje pokupila foru - ubacis( moze i sa malo detrdz.) vlazan sundjer u MW i obrnes na minut dva, tako divno napari zidove, poslije samo mozes papirom da prebrises. To je vise za fleke nego za redovno ciscenje.
Sjajno, maxic!
I meni je limun bio dovoljan dok nisu počeli intenzivno da je korite neki što ništa ne poklapaju >:(
Maxic super fora.
Da podelim s vama oduševljenje. Divno miriše. :girl_in_love:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi45.tinypic.com%2F2m2ff45.jpg&hash=420b4eb12175a8c84ad6474a67e37429aca2eefa)
A kako pere ? On nije ni skup cini mi se
rubel, aaaa, ne, ne, to upotrebljava moja ex sveki :lol: :lol: :lol:
(izvin'te nisam mogla da odolim :rofl:)
Ja koristim Rubel više od godinu dana. Zadovoljna i cenom i učinkom :good:
ja sam jednom kupila rubel i nikad vise :crazy:
Ja praskove delim na Ariel i sve ostalo :lol:
Ja perem nekim sto ga u Idei kupujem - standard, nikakvo pakovanje ali dobro pere
Čekam te kad Malac krene u vrtić :turpija:
ja lokalpatriotski koristim Persil Gold i Silan i zadovoljna sam, od tecnih Perwol i Ariel
sto vrtic?
pa on je i sad stroka strokavi :lol:
Persil je odličan (koristila sam ga od Jankovog rođenja do prelaska na Rubel, s tim što za belo koristim Persil za belo), meni je i Rubel potpuno OK za 2x manje para :turpija:
Probaću, nisam do sada :)
Meni se mirisi smuče posle izvesnog vremena i moram da menjam, ne mogu da se zadržim na jednom prašku :crazy:
Ako ti tečni Ariel pere njegovu sadašnju štroku, onda ne znaš šta je vrtićka štroka :D
probala persil, vratila se na ariel :lol:
arielom perem ves u boji, njegov je uglavnom beli koji kuvam
persil kupujem na akcijama, redovno bude nesto tipa kupis 6 kila dobijes jos 2 i to mi je dovoljno za pola godine...dakle prasak me kosta oko 3000 godisnje. Rubelom nisam bila zadovoljna zbog groznog brasnjasto-praskavo-skripavog osecaja koji sam imala pod rukama posla pranja vesa
edit: a glavno merilo stroke mi je zmuov ves ne detinji :D
Samo nemj mm da procita i uporedi sa kilogramima koje ja potrosim :lol:
Ja onu merku plasticnu za jedno pranje, mozda treba da se smanji :crazy:
A tek omeksivac...i nikad ne mirise tako dobro kao Janin :crycry:
Ja stalno menjam praskove a omeksivac vec par meseci DM.
Zasad mi je dobar ovaj Rubel.
e pa ja pijem Lenor, to je zato :rofl:
Ja ne menjam, Janko imao ekceme kad je bio beba, pa još vučem traume. Kad vidim da se niko ne češe, a veš dobro opran, ne mrdam. A omekšivače menjam, ali samo kad mi je trenutak u kome mi je Felce Azzuro skup. Obožavam ga, obožavam :girl_in_love:
Jeste, divni su Felce omeksivaci :girl_in_love:
Quote from: AnaK on January 14, 2010, 10:21:04 AM
Pošto ti i ja izgleda imamo slične fleke, i slična iskustva, čekam tvoju preporuku za deterdžent :trepp: :kiss1:
definitivno dash professional, kupljen u makrou akka metrou (ne znam da li je isti kao i u regularnim prodavnicama, pakovanje je razlicito) u kolicinama koje koristi moja svekrva (neidentifikovanim, ali rekla bih prevelikim).
Slikaj pakovanje, pliz. Pa da mi kažu ima li ga kod nas :-[ :kiss1:
Najduže sam se zadržala na mirisu lenor summer-a (trenutno u upotrebi), ali njega koristim samo za obojeni veš. U beli ne stavljam omekšivač, pa mi miris praška brzo dosadi.
Ja mogu da vam preporučim Ajax all surfaces koji koristim za pranje podova (parket, pločice, drvene stepenice) i sveg nameštaja (stolovi, kuhinja, police, stolice, sve, sve), te mi je od ostale hemije potrebno samo sredstvo za staklo, sredstvo za kupatilo i sredstvo za rernu. Košta oko 250din u DM-u i ima ga u raznim mirisima. Preporučila mi ga je žena koja mi je spremala kuću.
Quote from: Glitter on January 20, 2010, 04:50:11 PM
za taj mop cuh da ga hvali samo 36+ pa ako ti to nista ne govori, nista i nece :D
vrh!! :lol: .. dakle, vrhunski :rofl:
hvatas gradivo, a? :rofl:
ma nervira me taj mop :D
šta se desilo sa perfex troslojnim toalet papirom?
jutros otvorim novo pakovanje, kad on sav grup, grozan
a bio je sasvim ok
:wall:
perfex je postao očajan
pa sam kupila Zewa, i preračunala se po roku trajanja da mi dođi i jeftiniji
pošto mi to, ko ludaci, trošimo na tone... :fool:
Analizirale smo ga danas jana i ja :lol: Nešto su promenili, nisu više utisnute patkice.
Quote from: AnaK on February 27, 2010, 11:06:02 PM
Analizirale smo ga danas jana i ja :lol: Nešto su promenili, nisu više utisnute patkice.
šteta što sam odsustvovala... :lol: :rofl:
Da znaš :lol:
Felce omeksivac :girl_in_love:
Kupila Ariel 7 :lol: nadam se da je dobar, nijedan mi nesto vise ne odgovara
Jedno vreme sam umesto toalet papira u koji se umotavamo, kupovala DM papirne maramice, mekse i 'izdrzljivije' od papira... Ni to nije mnogo pomoglo :girl_sigh: sledeca stepenica je baba sera ispred wc-a :crazy:
videh da je i MissL odgovorila na aktuelnu temu o papiru...reko da svratim, obavezno... :rofl1: :rofl1: :rofl1:
moj otac je najfaca kad je guz papir u pitanju
troslojni sa utisnutim sarama i obavezno sa mirisom breskve :lol:
Quote from: Glitter on February 27, 2010, 11:35:51 PM
moj otac je najfaca kad je guz papir u pitanju
troslojni sa utisnutim sarama i obavezno sa mirisom breskve :lol:
mislim da je to zewa :lol:
ne znam sta je ali znam da je 5 puta skuplji od ovoga koji mi uzimamo
:lol:
Ma dobro, to su mali luksuzi, on sigurno ne potroši pola rolne pri jednoj poseti, kao npr Janko :)
ja iskreno mislim da preteruje (moj otac),klonj papir nije luksuz nego potreba :lol:
mi kupujemo u maxiju neki alba ili tako nesto, plavo pakovanje 4 komada oko 45-50 dinara, dvoslojan i sasvim isplativ...
meni je ovo vrisak tema :lol:
al' da se izjasnim: dm-ovac, četvoroslojni :lol:
ko se ne zapljune zmuri :lol: :lol: :lol: :lol:
Quote from: Glitter on February 28, 2010, 12:01:18 AM
ja iskreno mislim da preteruje (moj otac),klonj papir nije luksuz nego potreba :lol:
Ja se potpuno slažem sa tvojim ocem :lol: i pazikućom iz
Otmenosti ježa - wc papir je tihi luksuz. :girl_in_love:
ne postoji toliko jeftin toalet papri koji bi se nama isplatio :D
perla (bela, klasik) u paketu 10 rolni, pokazala se kao najbolja i cena joj je odlicna ( u poredjenjeu sa perfex i sl )
ovaj je 'otišao' u kuhinjske ubruse, mislim da ću i ja kao kafica početi DM da kupujem
Mi stalno drugi papir, važno je samo da je troslojni, trenutno imamo taj Perfex.
Quote from: Glitter on February 28, 2010, 12:01:18 AM
ja iskreno mislim da preteruje (moj otac),klonj papir nije luksuz nego potreba :lol:
mi kupujemo u maxiju neki alba ili tako nesto, plavo pakovanje 4 komada oko 45-50 dinara, dvoslojan i sasvim isplativ...
4 komada...
hm, pa onda bih mogla svaki dan do maxija samo po papir :rofl: :lol:
Da se zapljujem, kupujem u Idei njihov K- troslojni sa utisnutim sarama, dobar je- guze nam se ne zale :D
Mene treba da proglase za pocasng clana tamo, dobro ne mora lovorike moze neki dinar :lol:
Quote from: interpreter on February 28, 2010, 09:42:38 AM
4 komada...
hm, pa onda bih mogla svaki dan do maxija samo po papir :rofl: :lol:
pa ima i vece pakovanje :rofl:
Quote from: AnaK on February 23, 2010, 03:30:40 PM
Slikaj pakovanje, pliz. Pa da mi kažu ima li ga kod nas :-[ :kiss1:
ne, nije obican dash. zove se "dash - system expert" i ima kuvarsku kecelju na kutiji.
nasla sliku
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.pgprof.com%2Fupload%2Fpictures%2Flarge%2Fdashexpertstainbuster60scoriginal.jpg&hash=5b84499266e3fc1ceb098781401075b811c27cab)
(a ja nisam proverila pre odlaska u makro i kupila oooooogromnu kutiju obicnog dasha :wall:)
Perla papir kod kuce, Alba koristimo na poslu, OK su oba.
Jedva cekam da se otvori ovaj moj DM, da se presaltam na njih. :)
Thx, Elanor, nema toga ovde :(
Za MissL, prvenstveno :)
Kupila, probala, vrlo zadovoljna (na uzorku ogledala):
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.versillegno.co.rs%2Fimages%2Fproizvodi%2Ffransper%2F3121-salviet.jpg&hash=d910f784196d2384abd27283e4f6aded997ac1df)
Kupila sam i neke druge za podove, ali su baš tanušne, mada i 2,5x jeftinije od DMovih, pa ću kombinovati :) Moram da pogledam i ostale cene, i ovi imaju svašta:
http://www.versillegno.co.rs/italian/fransper_i.html (http://www.versillegno.co.rs/italian/fransper_i.html)
:dance1: :kiss1:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.schitterendemomenten.nl%2Fimages%2Fpak_tablet.png&hash=12eb73017d5ebb480cf342cec253baf7ab7033b5)
ove sam uzela danas, posto onim calgonit koje sam do sad koristila uopste nisam zadovoljna
pa to i jeste fora da navuku kupce na novi model
Meni je dm prasak za sudove super
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fpicnicb.ciao.com%2Fde%2F126080787.jpg&hash=c51b6b4df55f38c42f9bd4f11da95bcdae269d8d)
kupila sam juce ovo, 40 tableta oko 700 dinara i odusevljena sam, svaka preporuka :good:
ja jos ne odoh u onaj moj novootvoreni dm, nadam se da cu danas
AnaK zaboravih da pitam gde si ih kupila?
U HiperCortu.
Kupila sam i ove, naknadno:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.versillegno.co.rs%2Fimages%2Fproizvodi%2Ffransper%2F3053-salviet.jpg&hash=d0591197b12cea022a3b7bfc614ab27055206753)
Odlične su :good:
Nisam našla njihove za podove :(
:crycry: :crycry: :crycry:
Molicu da mi neko ovo pazari kad bude isao trep trep
Jao kako ja volim maramice za kuću. :girl_haha:
DM tablete za sudove sam samo jednom probala (doduše ne ove sa slike) i bile mi grozne. Ne znam da li da se ponovo usudim sa ovima.
maramice su cudo :girl_haha:
MissL, oni kažu da sarađuju sa svima ovima:
http://www.versillegno.co.rs/klijenti.html (http://www.versillegno.co.rs/klijenti.html)
Treba pogledati :)
:kiss1: krecem od Lilija
Sirce skida sve. A jestivo je. :girl_haha:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Ova dva omekšivača su divni :girl_in_love:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.ekorpa.com%2Fimg%2Fimages%2Foriginal%2Fproduct%2F96%2F82%2F48296-1.jpg&hash=2493893a1140a96088867e89109e7d441179eb19)(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstatic2.e-korpa.com%2Fimg%2Fimages%2F300%2Fproduct%2F94%2F82%2F48294-1.jpg&hash=4c13a7a872f913a7dcdc6239c2c84c7fed7350ae)
Jesu, moji omiljeni :girl_in_love: Nažalost, velika pakovanja (ima ih na buvljaku) nisu ni približna.
Ja kupujem ova mala u jednoj radnji u Bataji, verujem da nisu baš ekonomična, ali vooolim :innocent:
I ja, obožavam :love32:
Cak sam i ja kupila jednom zbog vas :girl_haha:
Mnogo je lepo i dugo mirisalo
Ja da se požalim, da je prestao Ariel da mi pere sve :'(
Možda moram da pređem na proffesional kolekciju :ces:
Misliš da ti pere sve fleke?Meni nikad nije ni prao pojedine.Sofija je uništila prelepu belu majicu :crycry: džemom od šipurka, nema šta joj nisam radila fleka je samo izbledela.
Meni je do sada skidao sve, a sada mi ne skida ni Giotto flomastere, koji su perivi :crycry:
Ni fleke od vodenih bojica, čak ni u kombinaciji sa Venish-om.
Ja sam odavno odustala od potrage za nečim što skida sve. :(
Trudim se da se ne nerviram kad se isfleka.
Quote from: Lani on March 29, 2010, 01:14:25 PM
Ja sam odavno odustala od potrage za nečim što skida sve. :(
Trudim se da se ne nerviram kad se isfleka.
potpis
Quote from: Pepi on March 26, 2010, 03:27:36 PM
Ova dva omekšivača su divni :girl_in_love:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.ekorpa.com%2Fimg%2Fimages%2Foriginal%2Fproduct%2F96%2F82%2F48296-1.jpg&hash=2493893a1140a96088867e89109e7d441179eb19)
omiljen takodje :girl_in_love:
i potpis za velika pakovanja :(
http://www.shoutitout.com/ (http://www.shoutitout.com/)
Meni ovo skida većinu fleka, trava, čokolada, jagode.Kod nas nema u spreju ali to je to.
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Pronto - savrsenstvo za ogledala i stakla u kombinaciji sa suvom magicnom krpom
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi22.photobucket.com%2Falbums%2Fb321%2Fpombim%2Fth_pronto.jpg&hash=6d49538af23937d5f73dd67fa2e43dfe11eedb48) (http://s22.photobucket.com/albums/b321/pombim/?action=view¤t=pronto.jpg)
:good:
Super je taj pronto za sve, mi ga koristimo.
Preporuka za
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi42.tinypic.com%2F2numw08.jpg&hash=197463fc350ecc734a5902ae810c8f60f5784349)
za sve koji ne vole omekšivače od kojih se vrti u glavi. Lep i diskretan miris.
Ja obozavam omeksivace od kojih se vrti u glavi :crazy:. A volim i da sljasti, dreci :turpija:
Ako voliš te od kojih se manta :crazy: dobri su ti oni novi Silan... rubin, safir i još neki. Rubin je baš jak, njega sam imala ove druge samo pomirisala.
Savrsenstvo my ass, dok ne grane sunce :burko:
Doduse, ogledalo je i dalje savrseno, mozda sam se oko stakala malo manje potrudila :lol:
Quote from: Deda on April 23, 2010, 12:57:29 PM
Ja obozavam omeksivace od kojih se vrti u glavi :crazy:. A volim i da sljasti, dreci :turpija:
I ja isto :lol:
Da pohvalim onaj Ariel Professional. Sa bele majičice je u potpunosti skinuo fleke od sosa od višanja, a ćera ga je baš solidno umočila u isti :crazy:
Jesi probala pre toga nečim drugo da skineš fleku?
Te fleke od voća je savršeno skidao neki Ace Color koji se pojavio samo jedne godine, i od tada ga nema :girl_cray: Slikaću sutra Jankove današnje farmerke, da vidite zašto je meni sredstvo protiv fleka dugoročni projekat :crycry:
Quote from: cici on April 23, 2010, 08:02:29 PM
Jesi probala pre toga nečim drugo da skineš fleku?
Nisam, pre pranja sam stavila taj Ariel, mislila sam da ću morati da bacim novu majicu, baš je urnisala ceo rukav. Nema apsolutno NIŠTA od fleka.
Sofija je upropastila divnu majicu džemom od šipurka svašta sam probala ali još uvek ima blede dleke.Obično ako se ne skine prvi put ne skine se nikad.
Vanja se prošle nedelje vratila sa potpuno novom roze majicom umazanom nečim crvenim
ariel i ono dm sredstvo protiv fleka sa četkicom nisu skinuli fleku
al majica ne sme na više od 30 stepeni, od nekog je spandeksa
mogla bih da probam taj profesional
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi93.photobucket.com%2Falbums%2Fl80%2FAnaK73%2Fpantalone.jpg&hash=82ba10f42f659b3e4de619df50ddf4803b6bb221)
Lakse ih dosarati nego ocistiti :girl_haha:
anaK :bighug:
isto i kod nas. a da ne pominjem da je prosle nedelje pocepao 2 para farmerki na kolenima...u vrticu ...
Jao ja tek sad vidim farmerke
Onaj Ariel Professional gel je dobar, al' s njim mora jako pazljivo
ostavila sam ga minut duze na majici i mogla jedino da je bacim
I ja sve sto ne moze dm sredstvo oskinem ariel prof. Ali ne sme se drzati duze od 5-10 min pre pranja. Izgori tkaninu. Meni kapnulo na ruku, odvratno, jako, kozu mi progorelo!
ja sam kupila jednu kesicu tog ariel professional gela, nisam još isprobala
dobro mi rekoste da pazim :nokti2:
ja bih to ladno ostavila preko noći, pitanje jel bih ujutru našla majicu uopšte :wall:
taj ariel odlicno skida crne fleke od masnoce iz kanalizacionih cevi na belom terazu :D ... danas probala :lol: ( nisam vise znala sta bih mogla da ucim sa onim sto sam imala da ocistim )
Tek ove strašne priče me ubediše da dam šansu Arielu, imamo neke uporne fleke (od sočnih jabuka sorte crveni delišes :wall:). Kupujem koliko sutra :)
da ne bude zabune, on prilicno dugo stoji na probi u kupatilu i jos uvek nismo naisli na odusevljenje :D ... te sam ga ja danas nemilice i potrosila, prolivsi ga po podu :lol:
Meni je taj Ariel vise puta skinuo neki uzas od fleka, ja sam zadovoljna, mada uvek u pricuvi imam i DM sapun za te svrhe.
Sutra ce nam, valjda, biti konacno montirana i masina za sudove.
Moze li rezime u vezi sa tabletama, deterdzentom, sredstvom za sjaj, mirisom za masinu za sudove? Sto se staklokeramicke ploce tice - osim DM-ovog sredstva, ima li jos koje, tj. koja sredstva uopste smem da koristim za nju?
Quote from: anelore on April 27, 2010, 06:05:54 AM
Moze li rezime u vezi sa tabletama, deterdzentom, sredstvom za sjaj, mirisom za masinu za sudove? Sto se staklokeramicke ploce tice - osim DM-ovog sredstva, ima li jos koje, tj. koja sredstva uopste smem da koristim za nju?
tablete calgonit. za sjaj svake prestupne, so obavezno voda nam je očajna, bez osveživača
za staklokeramičke, bilo koje samo da nije abrazivno, onaj axel odmašćivač žuti meni odlično vrši pos'o za svakodnevno
Anelore, dobre su i DM Revolution tablete, ja ih trenutno imam.
Obično i ja koristim Calgonit ali sam uzela ove po preporuci i stvarno su dobre. :)
Ja koristim Calgonit prašak i sjaj, nekako volim da ja doziram :)
Za staklokeramičku ploču, super je bilo MrMusculo sredstvo koje se ne ispira, nego se čisti sa kuhinjskim papirom. Ima sada par sličnih sredstava u Merkatoru i nisu loši :)
Ja za ploču imam Frosch.
Ja koristim isto Frosch, plavi, ima u Maxi-ju, Lilly-ju, oko 150-200 din. (za plocu)
Ali Frosch se ispira, zar ne?
Ova sredstva šte se ne ispiraju daju sjaj i zaštitni film ploči, ili to samo tako piše :rofl:
Da da, ispira se. Moj je isto taj plavi, sad sam pogledala.
Quote from: Lani on April 27, 2010, 08:33:26 AM
Anelore, dobre su i DM Revolution tablete, ja ih trenutno imam.
Obično i ja koristim Calgonit ali sam uzela ove po preporuci i stvarno su dobre. :)
da da ja sam uzimala calgonit, ali ove dm su strvano odlicne
sjaj jos uvek calgonit ali samo zato sto nisam potrosila prvu turu kupljenu u decembru, so takodje dm...
tecnost za pranje masine i onaj osvezivac takodje dm...3 puta je jeftinije od calgonita
Meni je i Somat sasvim OK, on je s cenom negde između Calgonita i DM-a.
Pošto ste sve rekle da dodam za osveživač za mašinu.Ne uključujem je svaki dan i onda mi treba.Koristim DM neki u dve boje :rofl: sad imam miris pomoradže izvetrio je za 7 dana.Ovaj drugi miriše i po 4 nedelje.Iste ima i Calgonit a duplo su skuplji a isto vremeniski traju i ovi DM.
Koji je taj što miriše 4 nedelje, kako izgleda?
limun, dm zuto zeleni meni mirise dok ne dodje na 1/3 kolicine, posle ubacim jos jedan
Znaci, da odem danas u DM. :girl_haha:
Da :girl_haha:
Glitti thanks. :kiss1:
:flower:
ja sa dm za sudove nisam uopšte zadovoljna
ima neki zadah mašina,
ovako sa calgonitom ništa
jednom sam kupila taj osveživač i htela da povraćam od mirisa, bacila ga posle 2 dana
Misliš na ovaj DM Revolution? :think: Meni je odličan.
Nisam ni ja zadovoljna običnim DM tabletama.
pih kako me to ne cudi :rofl1:
ulete mi lani :lol:
Quote from: Lani on April 27, 2010, 02:09:24 PM
Misliš na ovaj DM Revolution? :think: Meni je odličan.
Nisam ni ja zadovoljna običnim DM tabletama.
taj košta skoro isto kao calgonit koji kupujem 90 tableta oko 1400 din
nemam nameru više sa njima da istražujem ;)
Jano relax, zezamo se. ;)
anelore, za vitrokeramicku plocu obavezno nozic (specijalan).
Meni je najpovoljnija kombinacija kojom sam zadovoljna Axel prašak, Calgonit sjaj i neka najjeftinija so (tipa Grmeč). Ako naletim na neku akciju Calgonita, kupim, sa njim nema promašaja. Baš ću pogledati cenu tih novih DM tableta, onim prethodnim sam baš bila nezadovoljna. Meni se čini da (ne)zadovoljstvo ima neke veze i sa mašinom, u smilu trajanja i temperature programa.
A meni majstor rekao da sva tri treba da budu od istog proizvodjaca i da je to jedan od razloga kvarova masina. Ako je lagao mene i ja lazem vas ...
Ne znam šta da ti kažem. Mislim da nikada nisam imala sve od istog proizvođača. Tačnije, znam da nisam jer nikada nisam kupila Kalgonit so i Axel sjaj. A mašina puni 8 godina za neki mesec i :pljucka: nikad nije imala ni jedan jedini problem. A uključujem je 5 puta nedeljno, minimum. Od samog početka.
Kad se par puta desilo da su mi čaše mutne, ispostavilo se da ili nema sjaja, ili nisam dobro zatorila slanik.
za deterdzent i sjaj ne mogu da tvrdim, ali so je definitivno samo so, od kog god da proizvodjaca bila.
a jel i od drugih proizvođača so onako u krupnim kristalima?
meni se nešto čini da mi takva so bolja, jednom sam kalgonit kupila sitnu, baš mi se nešto brzinski istrošila
calgonit so je u kristalim, dm je sitnija i sto kaze elanor so je so :)
Ma i meni nije imalo logike, a nije da nisam razmisljala :lol:
Krupna je, mnogo krupnija od kuhinjske.
Mnogo mi se sviđa ovaj kupatilski sunđer:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Finternational.vileda.com%2Fupload%2F0001%2F2623%2FScouring_Spong_SpecialPurpose_Pure_A_bathroom_Template_23pureA_B_detail.jpg%3F1213189058&hash=9c403e2fbac0518ae13ddc5f663abf30dc9e6d54)
Quote from: AnaK on April 23, 2010, 10:13:47 PM
Te fleke od voća je savršeno skidao neki Ace Color koji se pojavio samo jedne godine, i od tada ga nema :girl_cray: Slikaću sutra Jankove današnje farmerke, da vidite zašto je meni sredstvo protiv fleka dugoročni projekat :crycry:
Kako je prošlo skidanje? Ksenija mi stalno dolazi sa takvim istim užasima od fleka, nešto skinem, nešto baš i ne.
Farmerkama sam našla rešenje - skupim sve farmerke po kući, posebno njene flekave, i uključim mašinu na 90 stepeni, samo sa Arielom, bez "skidača" fleka. Sve sam fleke tako sredila.
Anelore, zaključili smo ovde još odavno - svaka mašina, izgleda, ima svoje omiljene tablete i praškove. Meni DM tablete rade posao odlično, sjaj je ok, a so nije ni bitno čija je, samo kad je ima dovoljno. Axel prašak je bio ok neko vreme, sad ne valja, a sa Calgonitom nisam bila zadovoljna (kod mene se nije baš pokazao).
Ja da prijavim da sam kupila onaj DM osveživač za mašinu za sudove, od pomorandže. Baš mi se sviđa, kad otvorim mašinu posle pranja, zamiriše cela kuhinja. :girl_smile:
Vilo, fleke od trave mi skida ono DMovo sredstvo sa četkicom na vrhu. Ali za fleke od voća, posebno jabuka :blink: nemam rešenje. Kao ni mnogo puta navedeno čokoladno mleko :girl_cray:
Quote from: Lani on May 21, 2010, 01:07:34 PM
Ja da prijavim da sam kupila onaj DM osveživač za mašinu za sudove, od pomorandže. Baš mi se sviđa, kad otvorim mašinu posle pranja, zamiriše cela kuhinja. :girl_smile:
jao i ja i meni :clap:
Moraću da kupim :girl_haha:
Stvarno je predivan miris. :girl_in_love:
Taman idem ovih dana, pri kraju su mi tablete pa ću da nakupujem još.
Jos jedan osvezivac od pomorandze za prijaviti :girl_haha:
Moj je od limuna. :girl_haha:
I taj ću da probam. :girl_haha:
ja sam imala od limuna, jel taj od pomorandze neki novi?
Quote from: Lani on May 21, 2010, 01:07:34 PM
Ja da prijavim da sam kupila onaj DM osveživač za mašinu za sudove, od pomorandže. Baš mi se sviđa, kad otvorim mašinu posle pranja, zamiriše cela kuhinja. :girl_smile:
Miriše ali samo u početku, meni vrlo brzo prestane da miriše.Bolji mi je onaj drugi.
Ne znam, imam ga već desetak dana. :think: Videćemo.
Meni je trajao dve nedelje, ostane ona tečnost ali ne miriše više.
Pa dobro, na njemu i pise da je za 10ak pranja (cini mi se :think:)
Nisam čitala šta piše, ništa ja to ne čitam. :diva:
Ako je deset pranja to meni onda taman pokriva period od dve nedelje otprilike.
da upisem veliki minus tornado prasku za wc solju,dosao jesamo do pola solje, ja sam ocekivala da ce da jepreplavi, koliko su ga reklamirali :hm:
Quote from: Lani on May 21, 2010, 10:11:28 PM
Nisam čitala šta piše, ništa ja to ne čitam. :diva:
Ako je deset pranja to meni onda taman pokriva period od dve nedelje otprilike.
Nisam ni ja čitala šta piše ali ovaj drugi mi traje za više pranja :rofl:
Quote from: Masha on May 21, 2010, 10:56:01 PM
da upisem veliki minus tornado prasku za wc solju,dosao jesamo do pola solje, ja sam ocekivala da ce da jepreplavi, koliko su ga reklamirali :hm:
Eeeeee, davno sam ja to rekla :girl_haha: Sad kupujem neki drugi, u HiperCorty, tačno je duplo jeftiniji, a efekat je identčan.
Cici, a koji drugi?
I ja sam isto to čudo jednom probala, davno što ti kažeš, i dosta je. :crazy:
Quote from: AnaK on May 21, 2010, 11:47:17 PM
Cici, a koji drugi?
Limun i još nešto, žuto-zeleni je.
Isto DMov?
Da, znam da smo pominjali neki na prethodnim stranama.
Da njihov.
Kad sam kod hemije, kad je mali Felce Azzura omeksivac od koncentr za 3l, prerastao u 4l? Primetila sam da je poskupeo, ali tek sad videh ovu nalepnicu
Antipreporuka za omekšivač Ornel. Uopšte mi se nije rastvori potpuno.
Cao
Vidim da se dosta pise na pocetku teme o Calgonit tabletama. Ja ih koristim stalno. One ALL in 1. Ali naravno so dodatna je obavezna a stavim i sjaj(nije neophodan) ali da mi ne sija lampica a i case budu mmmmmm :girl_in_love:
Miris narandze sam prvi put uzela pre mesec dana u DM -150din. Pa odnos cene i kvaliteta...
Kad sam videla da su presle cifru od 1900din -84kom a kad je na snizenju preko 1500din odmah sam odustala i kupila Somat koji je bio oko 600din jeftiniji a isto 84kom. Da li je navika,da li je stvarno kvalitet-ne znam. Ali nekako ne moze da se poredi. Jedva cekam da potrosim ovo pakovanje. Jer sam nasla 120kom Calgonita po 1400din pre 2-3nedelje. Nije ALL in 1 ali meni je ok. Svakako dodajem so koja je obavezna i sjaj. A to je potrebno da se doda ukoliko se koriste Classic tablete. Ne izgubih nista,samo dobih za 500din jeftinije plus jos mesec dana pranja gratis.
Miris narandze za masinu sam prvi put uzela pre mesec dana u DM -150din. Pa odnos cene i kvaliteta... :compgirl:
Sto se tice praskova za masinu za ves,tu ne menjam Ariel za beli ves i to gel obavezno.
A za sareni takodje koristim Ariel gel ili Tide gel. Fantasticno mirisu. I mnogo su mi bolji od praskastih. Cak sam jednom zaboravila da stavim Lenor,i ves je odlicno mirisao i bio je mekan. Doduse sve je pufnasto kad se izvadi iz masine za susenje.
Kupatilo...Domestos obavezno. Nista ne moze da mi izbeli kadu kao on.Mislim rub kade ne kadu :D Probala sam Axel i Ajax i ostala cuda ali mi on nekako najbolje obavi posao. Jeste da ima uzanas miris ali i za to ima resenje,pre spavanja sve obavim. Do ujutru sve ispari. :clap:
Sporet mi je od rosfraja ili kako se vec zove...njega ribam sa pastom za domacinstvo Elisa. Bas sam zadovoljna. Ok mi je. Ako neko zna da li ima neko sredstvo da se naprska-ostavi pa obrise (kao na reklami) neka javi :D
Jaooo al se raspisah,nemojte zameriti :)
Veliki pozdrav ! :flower:
Quote from: Jedna Indy on September 12, 2010, 09:30:43 AM
Cao
Sporet mi je od rosfraja ili kako se vec zove...njega ribam sa pastom za domacinstvo Elisa. Bas sam zadovoljna. Ok mi je. Ako neko zna da li ima neko sredstvo da se naprska-ostavi pa obrise (kao na reklami) neka javi :D
Axel, sa pumpicom, žuti, za odmašćivanje :girl_in_love:
Quote from: AnaK on September 12, 2010, 10:11:40 AM
Axel, sa pumpicom, žuti, za odmašćivanje :girl_in_love:
za ovo sam letos rekla da cu kupim i nosim za be. zaboravila, naravno :wall:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Staje i u ručni :rofl: :kiss1:
A kako ces u avion sa tim? :think:
da, ali u rucni ne mozes da uneses vise od 100 ml tecnosti, ***** ih mere protiv terorizma >:(
Quote from: AnaK on September 12, 2010, 10:11:40 AM
Axel, sa pumpicom, žuti, za odmašćivanje :girl_in_love:
Gde ga kupujete?
Hvala :flower:
imaš to svuda po većim marketima
možda čak i u maxiju
Sta za rernu?
Što ja ne umem više sliku da stavim?
http://www.google.rs/imgres?imgurl=http://gthemija.com/galerija/albums/strana%25204/normal_AxelSgrasso.jpg&imgrefurl=http://gthemija.com/galerija/displayimage.php%3Falbum%3D1%26pos%3D19&usg=__f2Jx7hAWQSjYKR7b5sAnG-yr20k=&h=400&w=131&sz=12&hl=sr&start=0&zoom=1&tbnid=qNfvOecH14B2aM:&tbnh=131&tbnw=44&prev=/images%3Fq%3Daxel%2Bodma%25C5%25A1%25C4%2587iva%25C4%258D%26hl%3Dsr%26sa%3DG%26biw%3D1024%26bih%3D589%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:1&itbs=1&iact=rc&dur=375&ei=7VyOTNGuMYTCswaoj7XhAQ&oei=7VyOTNGuMYTCswaoj7XhAQ&esq=1&page=1&ndsp=19&ved=1t:429,r:0,s:0&tx=20&ty=75 (http://www.google.rs/imgres?imgurl=http://gthemija.com/galerija/albums/strana%25204/normal_AxelSgrasso.jpg&imgrefurl=http://gthemija.com/galerija/displayimage.php%3Falbum%3D1%26pos%3D19&usg=__f2Jx7hAWQSjYKR7b5sAnG-yr20k=&h=400&w=131&sz=12&hl=sr&start=0&zoom=1&tbnid=qNfvOecH14B2aM:&tbnh=131&tbnw=44&prev=/images%3Fq%3Daxel%2Bodma%25C5%25A1%25C4%2587iva%25C4%258D%26hl%3Dsr%26sa%3DG%26biw%3D1024%26bih%3D589%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:1&itbs=1&iact=rc&dur=375&ei=7VyOTNGuMYTCswaoj7XhAQ&oei=7VyOTNGuMYTCswaoj7XhAQ&esq=1&page=1&ndsp=19&ved=1t:429,r:0,s:0&tx=20&ty=75)
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fgthemija.com%2Fgalerija%2Falbums%2Fstrana%25204%2Fnormal_AxelSgrasso.jpg&hash=28241059752ccaa4dda45bb3d0ebf71898dd8d02)
Hvala.
Molim :) predugački su linkovi, nešto je google promenio. Ideš desni klik na sliku, pa copy image location. Nije više dovoljno da se iskopira adresa.
Vidim da se promenilo ali nisam znala kako treba.
:tenis: Tnx
ovo je za rernu?
Jeste ali i za sve druge masne površine.Super je i za plehove.
nisam nikad kupovala axel
nadam se da smanjuje vrijeme ribanja
Smanjuje, definitivno. I idealno je da se naprska na mlako. I, ja moram rukavicama da ga ispiram.
Jao Jackie i Ja ! Meni treba za sporet,od rosfraja je(ono sivo valjda se tako kaze) Ej pa poludeh,jedna tacka i kao da ga nikad nisam ribala. Hocu nesto da ga naprskam i obrisemmmm :rofl1: Sad mi preporucile devojke Axel ovaj pa cu da vidim sta ce biti. Mada meni ne treba radi odmascivanja,nije on meni onako (da se izrazim "zapusten") Nego npr ako samo kafu kuvam i prokljuca voda jako,i ako odmah ne obrisem(citaj uglancam) ostane fleka :'( :crycry: Izluuudeh!
Quote from: AnaK on September 13, 2010, 11:12:20 PM
Smanjuje, definitivno. I idealno je da se naprska na mlako. I, ja moram rukavicama da ga ispiram.
Sto? :o :nokti2:
Verovatno zbog kombinacije njegove jačine i osetljivosti moje kože ;)
e ja sam za to odmašćivanje nedavno kupila neki drugi
spin ili tako nekako se zove
odmašćuje jednako, a košta pola od ovog axel-a :mrgreen:
Janavi mozete li mi postaviti slicicu doticnog? :)
nije spin nego fama, proverih sad
ne uspevam da nađem sliku, ali isto ovako izgleda, sa crvenom pumpicom, žuta tečnost, domaće
(i stoji na istom mestu u radnji gde i svi proizvodi ovakve vrste)
p.s. nema potrebe da persiraš
Pa sa Vama Janavi tek moram persirati. Kako da ne persiram kad si Ti odnosno Ja samnom na Vi? Mislim *Ja-na-Vi* a ti samnom na Ti. E pa ne moze :D
Ko razume ...svaka mu cast! :girl_haha:
:rofl: sjajno...stiglo jezicko pojacanje :girl_haha:
Quote from: Glitter on September 17, 2010, 09:45:19 AM
:rofl: sjajno...stiglo jezicko pojacanje :girl_haha:
Jaooo diiivno! Ipak me je neko razumeo :girl_haha:
Tnx :flower:
Negooo,da se vratimo na temu.Sta koristite za sudoperu. Mislim za onaj kamenac.Stalno brisem posle upotrebe sudoperu ali se opet pojavi vremenom ispod slavine. :wall:
I da li vam se desava da se na posuda u koju se sipa deterdzent za pranje vesa pojavi budj.Mislim meni tako izgleda :blink:
Imam staru cetkicu za zube pa je operem,sve bude cakum-pakum-vakum i posle izvesnog vremena opet isto. :wall:
Za sudoperu limontus . Nema nista bolje.A za budj..treba i meni nesto, ja mislim d je to od omeksivaca
Quote from: AnaK on September 12, 2010, 10:11:40 AM
Axel, sa pumpicom, žuti, za odmašćivanje :girl_in_love:
Na zalost nisam nasla :girl_sad:
Ali sam nasla u DM-u njihov neki multi power.Pink je flasa a prskalica drecavo zelena.
Nije lose,zadovoljna sam.
Jel koristio neko ovaj sto sam ja kupila i Axel. Cisto da znam da li sam pogresila.
Tnx :flower:
Quote from: Deda on September 17, 2010, 10:47:29 AM
Za sudoperu limontus . Nema nista bolje.A za budj..treba i meni nesto, ja mislim d je to od omeksivaca
Bas tako,samo ta pregrada pocrni. Valjda ce se neko javiti. Kako mislite limuntus? :girl_smile:
Quote from: Deda on September 17, 2010, 10:47:29 AM
Za sudoperu limontus . Nema nista bolje.A za budj..treba i meni nesto, ja mislim d je to od omeksivaca
I ja mislim da je od omekšivača, Savršeno buđ čisti Ace, ja napravim jači rastvor pa potopim, a 2-3x godišnje planiram da operem na prazno uz dodatak samo Acea (do sada sam samo jednom, pre 2-3 meseca), računam te buđi ima i gde se ne vidi.
Za kamenac ima DM neko sredstvo, zelena flasa, mirise na sirce
Quote from: Margarita on September 17, 2010, 12:28:18 PM
Za kamenac ima DM neko sredstvo, zelena flasa, mirise na sirce
Mislite li da sme za sudoperu? Ja sam svoju davnih dana sredila sonom kiselinom :-[ :fool: Mada nisam totalno. Pa se sad bojim svega . :wall:
I ja bas htedo' da pitam za tu "budj" od omeksivaca, groozno izgleda :crazy:
I ja isto ribala starom cetkicom :girl_haha:
Dakle, Ace :)
ja ga koristim za sudoperu
Quote from: Jedna Indy on September 17, 2010, 09:07:18 AM
Pa sa Vama Janavi tek moram persirati. Kako da ne persiram kad si Ti odnosno Ja samnom na Vi? Mislim *Ja-na-Vi* a ti samnom na Ti. E pa ne moze :D
Ko razume ...svaka mu cast! :girl_haha:
:rofl:
ja razumela, al to moje janavi je zapravo j-anavi ;)
ko sad razume, shvatiće :P
ja sam koristila taj DM pink za odmašćivanje, nije loš
a ovaj na sirće što pominjete, od njega se 'zadavim' svaki put :lol:
I ja sam se sama sa sobom smejala dok sam pisala :girl_haha:
Eto sad smo resile situaciju da ustvari Ja na Vi nece da ja njoj kazem Vi nego Ja na Vi hoce da bude Ja na Ti :D OMG hahahaha :flower:
Ma moram pronaci taj Axel negde. :wall:
Axel ima u svakom većem marketu, Rodić, Merkator, Idea.
Quote from: AnaK on September 13, 2010, 07:23:17 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fgthemija.com%2Fgalerija%2Falbums%2Fstrana%25204%2Fnormal_AxelSgrasso.jpg&hash=28241059752ccaa4dda45bb3d0ebf71898dd8d02) (http://gthemija.com/galerija/albums/strana%204/normal_AxelSgrasso.jpg)Re: Priče o kućnoj hemiji
Uuu, ja i mm :D se u ovo kunemo! Nista bolje za masnocu nisam probala.
I jeste odlično.
ja ga nisam nasla u tempu veceras
kupila sam nesto za nape i rostilje
valjda ce posluziti
šta za nape i roštilje?
nikako da lepo očistim onaj metalni filter u aspiratoru/napi?
permetal, labod, zagreb
jos nisam probala
axel za kamenac, plava boca
Je l' koristio neko prašak Dash? Videla sam ga u jednoj parfimeriji ( :blink:) na Zelenom vencu, deluje da je italijanske proizvodnje.
mojoj babi donosili iz pariza još kad je Miljan bio mali :-X, ona se klela da je najbolji koji je ikada koristila ;)
Moja mama se kune u isti i stalno se cudi kako ga ovde nema.
AnaK, koliko kosta taj prasak ?
Ne znam, nisam ulazila da pitam, htela sam prvo da vas pitam :) Javljam kad se raspitam, za neki dan.
Quote from: AnaK on September 22, 2010, 01:40:49 AM
Je l' koristio neko prašak Dash? Videla sam ga u jednoj parfimeriji ( :blink:) na Zelenom vencu, deluje da je italijanske proizvodnje.
ooooodlican!!
Ima ga i u tabletama ako se dobro secam :think: Kao sto vidite prelazim na minimalizam :rofl: :rofl:
Sta bi sa Arielom i sneznom belinom?
jedva gledam :lol:
cekam danas da se osusi ves pa da ga dobro proucim :calm:
dash je :good:
dash expert system je najbolji deterdzent koji sam ikad koristila (ali tog i ovde ima jedino u makrou).
I ja da dodam da je odličan.
E pa super, onda ću ga kupiti da probam :)
Koja je cena?
Još ne znam, u utorak sredu ću se ponovo naći tamo (to je parfimerija na donjem nivou ZVenca, gde polaze busevi za Zemun npr, odmah kad se izađe iz podzemnog).
Tu bi trebalo da ima i Ava :girl_in_love: Ali meni definitivno ova masina ne valja :girl_cray: Ne znam stvarno u cemu je fora
Dash ima i u jednoj radnji u Bataji, tecni i praskasti...mogu da pogledam danas cenu...
ja dileme oko cene deterdzenta resavam tako sto uvek imam dva - jedan jeftin i jedan koji radi, pa koristim po potrebi jedan ili drugi.
Pepi, pogledaj ako ti je usput, hvala :kiss1:
Elanor, zanimljivo, mogla bih da se prešaltujem na to. Ja još uvek vučem neke navike iz Jankovog bebećeg perioda, tipa da ne menjam ono što mu ne smeta (imao je ekcem) :-X
Quote from: MissL on September 23, 2010, 09:00:18 AM
Tu bi trebalo da ima i Ava :girl_in_love: Ali meni definitivno ova masina ne valja :girl_cray: Ne znam stvarno u cemu je fora
Možda se negde nešto začepilo ili ima puno kamenca na nekim delovima?
Joj ne znam, vadili filter, skroz je cist, vidim po njegovim stvarima da nista 'ne skida' :(
I meni je bilo tako, super prašak ali beli veš potpuno siv.Na kraju smo kupili novu mašinu sav veš je pobeleo posle 3-4 pranja.
missl, ako je masina takva samo mozes malo da pokusas da ublazis katastrofu boljim praskom, ja sam imala whirpool, nova je bila, nikad nije mogao da mi bude beo ves, sem tri puta da ga operem (jednom se desilo posto dva puta nisam stizala da ga izvadim i prostrem pa je stajao u masini i pustala je iznova) kad smo presli na gorenje savrsenstvo
Jbt nova masina :girl_cray: Tako sam nekako i pretpostavila, ne vredi izgleda ni bolji prasak
Thanx :kiss1:
Ni sa najboljim praškom nisam uspela ništa da postignem.Sad smo uzeli Gorenje bila je Candy.
Ovo je neka Indesit, a u stvari je Indešit :shout:
Prosla je bila Samsung i bila je odlicna, ali smo joj odvalili vrata i nisu nikako mogla da se nameste
i moja je indesit i zaista nije tako dobra, osim u pocetku
A ja sve mislim da ta bjelina ima mozda veze i sa vodom :think:, ja kako sam dosla s` ove donje strane svijeta bas se mucim.
Nema sansi da ves ubijelim, kao sto sam to mogla dok sam bila tamo kod nas,prala ves u nekim starim v.masinama i bio bijeeeellll.
Ovdje izmjenjala i praskove i masine isto :-\
Nedavno sam kao dijete skakala kad sam vidjela ariel,ali isto.
Anak, tecni Dash od 3l je 1104 din, videla sam u izlogu, radnja je ujutru rano zatvorena, a za praskasti cu pogledati danas...
Ava tecna 36 je 796 dinara.
Thanx pepi :kiss1:
Meni belo jos i nekako, ono za iskuvavanje, ovo moje sto obucem jednom i bacim u masinu moze bilo koja da provrti, ali Stivove, cak i kad ubacim odmah posle skole i ne stoje u korpi - nikakve
I ja sam mislila da je do vode, ali prosla je prala sa ovom istom vodom pa ne moze da se poredi. I kad joj dolijem vode, isto
I da ne davim vise, bice nova masina samo ne znam kad :hm:
Hvala Pepi :kiss1:
Krenula sam da upotrebljavam Perwoll tecni za crno i sareno, da malo postedim ves, ali nisam nesto zadovoljna. Ako je iole uprljano nista ne opere. Ovaj tecni Dash zvuci interesantno.
Maramice za hvatanje boje su mi super stvar, takodje pocela od nedavno da upotrebljavam (DM).
Hvala, pepi :)
Pitanje: da li koristite nesto protiv kamenca zajedno sa praskom?
Ja koristim calgonit kad se setim, ne baš uz svako pranje. I perem mašinu na prazno povremeno sa nekim sredstvom, ili kupljenim na buvljaku ili u DMu.
Ja obavezno stavljam nesto, ako ne Kalgon :D onda iz DMa, praskasto isto. I ves je divan i beo. Masina Candy.
Kalgon, da :-[
Eto i meni rjesenja, moram naci ovdje kalgonit(valjda ima :think:), pa mozda i moj ves posane beo.
Jedino tako nesto nisam probala.
Ves masina zivi duze uz... :party:
Ima ovdje :clap:
ako je ovo to sto spominjete?
http://www.google.com.au/images?hl=en&biw=1680&bih=949&q=calgon%20water%20softener&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi (http://www.google.com.au/images?hl=en&biw=1680&bih=949&q=calgon%20water%20softener&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi)
Jeste, jeste, to je :)
Ja ne koristim nista...majstor koji nam odrzava masinu je rekao da uopste na bubnju nema naslaga kamenca, iako je prilicno stara...sad, to je bilo dok smo ziveli u drugom kraju grada, mozda je ove drugacija voda :think:
Ali koliko je taj Kalgon skup, bolje da svakih par godina kupim novu masinu :lol:
E sad kad smo kod praskova za ves i ves masina :D,ja moram da vam ispricam moje prvo iskustvo sa nekim praskom za ves kad sam dosla na NZ.
Vecinom koriste one masine sa punjenjem odozgo,ja se nisam nesto susretala sa tim prije.Treba da kupimo v.m i naravno uzmemo front load .
Uf ja sretna iamm novu drugaricu,prikopcali je i reko da je operem(ovo sto AnaK pominje) stavim prasak i upalim sve kako treba, nakon par minuta kad sam usla da vidim moju novu drugaricu :girl_in_love: ona zapjenilaaaaa,nevidim je od pjene :lol: iscupam iz zida kabl te pritrcim otvorim prozor i pocnem nekom lopaticom da izbacujem pjenu kroz prozor :rofl:, reko bogte nova, a vec sam je pokvarila :rofl:
Kad u neko doba skontam da sam uzela pogresan prasak, uzela sam za top load :lol:,a ne za front :-[
ira, jesu li vase masine s bubnjem ili ne? secam se forumskih prica i top-load masina koje su bez bubnja i koje zbog toga losije peru (nedostaje mehanicka komponenta pranja).
Ovu sto ja imam je evropska tj punjenje sa strane i ima bubanj,a koliko sam do sada primjetila i te sa punjenjem odozgo imaju bubanj.
Mi dok smo bili u motelu 15-tak dana prala sam ves u tim sa punjenjem odozgo i svaki put mi je nesto pocijepala i definitivno losije peru ,posebno bijeli ves.Jer one uzimaju toplu vodu iz bojlera,nemaju grijac u sebi. Pa predpostavljam da zbog toga losije peru
Meni se cini da Kalgon poboljsava ucinak i praska i masine :D a kad kazem Kalgon mislim na ekvivalent mu iz DMa :D
To je valjda zato sto 'omeksa' vodu, moja drugarica obavezno stavlja, ne zbog kamenca, nego kaze da joj je bolje opran ves
koristim magnetnu kuglu
Dash praškasti 2,2 kg je 1.174,00 dinara...
U toj radnji sam danas kupila ovo, i za 2 sekunde očistila peglu, koja je bila sva ulepljena i izgorela :crazy:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.generalfix.net%2Fwww.generalfix.net%2Fimages%255Cferrokal_sciolino.jpg&hash=3eba59a748d28b30c6d02888edd8388b9448b86e)
Kupila sam samo ovo što izgleda kao kreda, ali ne mogu da nađem sliku, čisti pegle odlično...a ovo drugo služi za ćišćenje kamenca iz onih rupica za paru...
E to za peglu mi treba i moja je :crazy:
Txh, Pepi. Prilično je skupnjikav :(
A kad pomenuste pegle. Čini mi se, na ponovljenoj upotrebi, da ona Felče azuro voda za peglanje nije baš najsjajnije rešenje, i da izaziva koroziju pegle. :( Sad je smatram glavnim krivcem za uništenost prethodne pegle, a par litara sam sipala i u novu, počela je i nova da mi povremeno kaplje braon :blink: Onda neko vreme nisam kupovala, iz finansijskih razloga, i tek sada sam shvatila da tog braon kapanja uopšte nema.
Jao, i meni je sve kapalo braon od te vode...kupila jednom i više nisam...sad kupujem štirak za lakše peglanje, a sve divno miriše :girl_in_love:
Stvarno? :blink:
Stvarno :( Meni je stvarno dugo trebalo da povežem, jer sam i inače često kombinovala tu vodu i običnu destilovanu. Vajda tragovi te vode ostanu neko vreme... Tek kad sam jednu za drugom sipala nekoliko litara samo destilovane, shvatila sam da nema kapanja, i šta bi mogao biti uzrok.
Pepi, a kako deluje taj štirk, je l' stvarno ukruti?
Pa i ne baš...više je kao mirišljava fajtalica, i stvarno se lakše pegla, a npr.košulje se manje gužvaju...
Mmm, hvala :kiss1:
A koji kupuješ Pepi?
cekam odgovor za ovaj stirak
Uuuu sto je kod nas Dash skup :blink:, ovde je prilicno jeftiniji od Ariela i Persila.
Meni nije nista posebno, tj. meni ni jedan prasak nije nesto :lol:. Tako da sam nasla resenje, ima zvanicna stranica TestBest, gde se testaju produkti, uporedjuju cene, kvalitet. Kad sam u nedoumici odem tamo i odlucim se :lol:. Prasak sam stalno menjala, i nikad sledeci put nisam kupila isti, nego idem opet iz pocetka i sve tako u krug :lol:. Onda tamo procitam da je prasak koji se najbolje pokazao, koji ne bledi sareni ves i skida najbolje fleke neki iz Aldia zove se Tandil :crazy:, ne bi mi palo napamet da tamo kupim prasak. Evo uzimam ga vec pola godine i zaista je super, nemam mu zamerku :D. A cena smesna, 6kg negde oko 600-700din :crazy:
Evo slika, Aldi ima u HR, mozda uskoro bude i kod nas:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.aldi-sued.de%2Fthemen%2F01_09%2Fimages%2F7_2%2F1.jpg&hash=1efac4f4ee64edca4ed6b9edd5f4e5cd14d3a434)
Ma daj TINK nemoj da me zezas :o
Ima i ovdje Aldi i taj isti prasak,ali mi nikad nije palo na pamet da ga probam.
Cijena sto kazes smijesna.
Bas cu da ga uzmem i probam. :)
Ko bi rek`o Tandil dobar :lol:
Tenkju za preporuku
Quote from: Ira on September 25, 2010, 10:59:02 AM
Ma daj TINK nemoj da me zezas :o
Ima i ovdje Aldi i taj isti prasak,ali mi nikad nije palo na pamet da ga probam.
Cijena sto kazes smijesna.
Bas cu da ga uzmem i probam. :)
Ko bi rek`o Tandil dobar :lol:
Tenkju za preporuku
Aj molim te probaj, da vidim da nisam slucajno
uvrtila u glavu :crazy: :lol:
Ja kupujem ovu veliku ljubicastu kutiju, za ves u boji. A za beli ves uzimam u maloj vrecici zeleni (gore na slici poslednji desno)
Ma nikad ga u zivotu nisam ni pogledala, reko Aldi i hemija, nema sile :blink:. Medjutim izludjivalo me je sto svakom nadjem manu, tako da odlucih da se obratim TestBestu :rofl:
hvala tink, probacu i ja.
Jedva čekam da stigne kod nas :girl_haha:
Mislim da Pepi koristi Felce Azzurra štirak, flaša sa pupmpicom, piše Stira veloce ili Stira facile, stoji obično pored destilovanih voda.
flasa sa pumpicom? Znaci njime fajta ves, ne sipa u peglu
ja bih bas tako nesto
Evo, nađoh sliku, napokon :)
http://www.paglieri.com/it/3/11/97/prodotto/Appretto_Leggero_Profumo_Classico/ (http://www.paglieri.com/it/3/11/97/prodotto/Appretto_Leggero_Profumo_Classico/)
moracu da nadjem
ja kupujem stirak sa prskalicom, panonija pancevo
odlican i cena je ok, mislim oko 90 din kada sam poslednji put kupovala
Ja nikad nisam kupovala stirak, cemu to u stvari sluzi? Sifra: domacica :lol:
ni ja haha
ali ako ce mi uljepsati najmrzi kucni posao, kupujem oma!
Pa da uštirka :lol:
huh mrzim stirak...sveki je obozavateljka :lol:
Quote from: TINK on September 25, 2010, 11:43:29 AM
Aj molim te probaj, da vidim da nisam slucajno uvrtila u glavu :crazy: :lol:
Vazi probam i javljam jel` si ti tu nesto uvrtila u glavu :lol:
Samo ovdje imaju ti u kutijama,nema u vrecici. :think:
Cini mi se da nema razlike,samo drugo pakovanje.
Stirak :crazy: nikad nisam koristila, moja sveki jeste i imam averizju od njega zbog nje :lol: :rofl:
Ma nije to taj što su koristile naše babe i svekrve, ovaj je neki fensi. ;)
Kad utvrdimo ko je koristio, ko voli a ko ne voli :lol: molicu svrhu stirka :mrgreen:
Ja znam samo za izraz 'k'o ustirkan' al' iz toga ne bih da izvlacim zakljucak :mrgreen: mozete i da priznate da ne znate :rofl: :bighug:
evo npr...moja sveki stirka posteljinu...kad se pokrivas sa tim kao da stavljas karton pre sebe...kad lezes na ustirkanu jastucnicu, mozes opusteno i na neku ciglu...ustirkane krpe ne mogu da upiju ni trun vode, a stolnjak moras nasilu da savijas da padne preko ivica stola :D e sad moja sveki verovatno preteruje no stirak :no:
Svrha? :think: Lakše peglanje... malo li je :zlocka:
Znaci kad 'presusim' ves mogu da se vadim da je ustvari ustirkan :lol:
Thanx :)
ja ionako peglam samo kosulje
i nervira me kad se presuse
Jok, kad je presušen teško se pegla :D
Partibrejkeru :crazy:
Quote from: Glitter on September 26, 2010, 10:21:08 AM
evo npr...moja sveki stirka posteljinu...kad se pokrivas sa tim kao da stavljas karton pre sebe...kad lezes na ustirkanu jastucnicu, mozes opusteno i na neku ciglu...ustirkane krpe ne mogu da upiju ni trun vode, a stolnjak moras nasilu da savijas da padne preko ivica stola :D e sad moja sveki verovatno preteruje no stirak :no:
bas tako, ali ja to volim,
ja ne stavim preterano ali volim takve krpe za sudje, stoljnjake :girl_in_love:
i posteljinu, :-[
Gasho, sve to tako lici na tebe :girl_in_love:.
janavi, hajde neku reč više o toj magnetnoj kugli.
Quote from: Finalina on September 26, 2010, 04:39:12 PM
janavi, hajde neku reč više o toj magnetnoj kugli.
kladila bih se da sam već pisala, neegde
bilo je kod neckermann-a da se naruči
sad nema više
ovako nekako
http://thegreennorwexclean.com/kitchen_and_laundry (http://thegreennorwexclean.com/kitchen_and_laundry)
vidi dole magnet ball
U pravu je Anak, koristim Felce azzura štirak sa pumpicom...pre svega jer divno miriše i lakše se pegla...
Gasho, a gde ti kupuješ taj Panonnija?
ja sam za peglu koristila Life mirisljavu vodu ( postoje i oplemenjivaci )
Verovatno masim temu ali sam samo ovde videla da pominjete Coru i sl...pa da se javim da planiram da se svrcnem i ja. Da li mozda neko ima karticu za njihov METRO? Ako ima da mi posudi ako nije problem. Ili da mi objasni kako da dodjem do nje. Ako nekom nesto treba da donesem odande,tu sam :)
Unapred se zahvaljujem ! Pozz
Ja nemam, mislim da se to nesto preko firme u kojoj si zaposlen dobijalo :think:
A i mnogo mi je daleko, pa se nesto nisam udubljivala
Imam ja za nas ali nece da je priznaju u Madjarskoj :(
Cak nema vise ni one dnevne :( Ako sam pogresno informisana neka me neko ispravi.
Hvala :flower:
Ja sam mislila da pitas za nas, sorry
Sta i oni izvode vise sa tim karticama nije mi jasno
Ma ok,hvala u svakom slucaju na posvecenom vremenu! :)
Da li Vam je sad ok Finalna? :) Inace ono bejahu Pink ne roza slova :) Zuta nisu bila nikako. :)
indy, ne vide se lepo ta roza i zuta slova :)
Ja pisem bojom kojom Ja zelim i nema potrebe neko drugi da ih menja i to bez mog znanja. To sto sam nova ne znaci da treba da se tako ponasate prema meni. Nikog nisam uvredila niti provocirala. Rece neko da ne vidi pink slova i Ja ih promenih. U cemu je problem? Ukinite onda opciju da se moze menjati boja slova. Ja volim da pisem ovako i to ne treba nikom da smeta. Kad ta opcija ne bude postojala Ja je necu koristiti. Neko nece da je koristi,nekog mrzi...neko ne voli. Svako od Vas ima razlog zasto ne koristi bojena slova. Ja volim , nije mi tesko. Cak sta vise uzivam !
Poz :)
Indy, sasvim razumem da ti se svidja i ja sam svojevremeno isto pokusala i sa fontom i bojom, ali sam odustala bas iz razloga sto sam i samu sebe tesko citala. Uzivaj kako god tebi odgovara i koristi sve sto forum pruža, tako je najbolje :)
Quote from: Pepi on September 26, 2010, 10:07:09 PM
U pravu je Anak, koristim Felce azzura štirak sa pumpicom...pre svega jer divno miriše i lakše se pegla...
Gasho, a gde ti kupuješ taj Panonnija?
u rodicu
Na jednoj tezgi na buvljaku ima ovih proizvoda:
http://www.comptoir-droguerie.fr/nos-marques/delu.html?mode=list (http://www.comptoir-droguerie.fr/nos-marques/delu.html?mode=list)
I veoma su povoljni, u proseku duplo jeftinije nego na ovom linku.
Ovo sam kupila i probala:
http://www.comptoir-droguerie.fr/nos-marques/delu/torchons-pour-plaques-de-cuisinieres-qte-3-delu.html (http://www.comptoir-droguerie.fr/nos-marques/delu/torchons-pour-plaques-de-cuisinieres-qte-3-delu.html)
Oduševljena sam :good:
Quote from: AnaK on October 02, 2010, 05:12:13 AM
Na jednoj tezgi na buvljaku ima ovih proizvoda:
http://www.comptoir-droguerie.fr/nos-marques/delu.html?mode=list (http://www.comptoir-droguerie.fr/nos-marques/delu.html?mode=list)
I veoma su povoljni, u proseku duplo jeftinije nego na ovom linku.
Ovo sam kupila i probala:
http://www.comptoir-droguerie.fr/nos-marques/delu/torchons-pour-plaques-de-cuisinieres-qte-3-delu.html (http://www.comptoir-droguerie.fr/nos-marques/delu/torchons-pour-plaques-de-cuisinieres-qte-3-delu.html)
Oduševljena sam :good:
Generalno gledano ni na site nisu neke preterane cene. Mada je super ako ima u pola cene.
A na sve to jos i valja!
Eeeeeeeee onda je to pravi pogodak ! :clap:
Celo popodne se za'ebavam sa pokušajem da izvučem roze nijansu sa nekoliko belih i šarenih sa belim stvari :crycry: I samo da vam kažem da ovo, poslednje sa spiska:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.portal-srbija.com%2Fmedia%2Fc5%2F49892%2Fmaginus-8.jpg&hash=8a5e9dcf732de8cbbbeb322361c2d42b5732c3e7)
ELIMINATOR NEPOŽELJNIH BOJA - ukoliko niste koristili Lovca na boje, pa vam se dogodio incident u toku pranja i obojio se veš, Eliminator nepoželjnih boja ce vam pomoći. Ukloniće mrlje iz prethodnih pranja ..
Ne radi :burko: :crycry:
Meni je to zazvucalo dobro al' malKo neverovatno pa sam odustala. Lovca na boje skoro nisam kupovala, nesto mi je sad mnogo, a bas sam uzivala jedno vreme :girl_sigh: iako se jednom sestri i sa njim nesto debelo ofarbalo :blink: al' ja stavljala po dve, tri, a ona jednu
Kako ne radi ? Ja sam skroz vratila boju sa tim. Ali sam rucno prala i na svakih 5 minuta gvirila.
Meni nije ni mrdnulo. :crycry: Sad sam potpopila u Ace.
Ja imala jedno 5 prelepih decjih stvari, jedne A.bermude sam oplakala maltene. I sve se vratilo, jednom sam zahebala stvar pa sam posle stvari prala u masini pa sam od nekog crvenog okovratnika i srca dobila zutu boju ali sad sam se naucila pa rucno.
Sad možeš da ubaciš one maramice za skupljanje boje i nema šanse da će da ofarba išta.
Nemam nekog iskustva sa obojevajem, ja u mašino sve stavljam kao daltonista :lol: ili perem na 30stepeni šareno i osetljivije. Čini mi se iz iskustva samog pranja i bez neke veće upotrebe tih spasilačkih sredstava da što je stvar pamučnija trebalo bi bolje da reaguje na hemiju, ali one plastičnije teško je spasiti ( isto važi i za fleke ).....k'o što deda piše, istina je da se ručno mnogo bolje uklanjaju fleke i pravilo mi je da fleke istrljam (operem) pre stavljanja u mašinu
Mozda nekog bude zanimalo
http://www.maminsvet.net/2010/10/10/napravite-sami-sredstva-za-ciscenje/ (http://www.maminsvet.net/2010/10/10/napravite-sami-sredstva-za-ciscenje/)
divno linga, hvala!! :)
ja ne mogu nigdje da nadjem one mirisljave prskalice za peglu
bem ti selo
odlican clanak
Ja vec dugo zelim da preporucim omeksivac Silan Aromatherapy Lotus&Jojoba. Miris je taman po mojoj meri - dovoljno diskretan i dovoljno primetan.
Treba mi preporuka za neko dobro, abrazivno sredstvo za WC šolju. U poslednje vreme samo nalećem na neke gelaste varjante, i nešto mi nije to to :girl_sigh:
ja isprobavam dosta dugo ta sredstva za wc, medjutim na zalost moram da priznam da samo domestos odradi stvar
I meni samo Domestos, zato imam bele fleke na svim trenerkama.
Dakle, srećni dobitnik je domestos. Hvala :flower: :kiss1:
Ma da, za WC šolju samo nešto hevi.
Ja imam preoruku za neki BLIC -kuhinja( nije za wc :girl_haha:), tako dobro sve riba- u spreju je- i rernu i visece delove i sto i radne porsine..nije skup, lepo mirise, dobro cisti, neki Bosanci ga proizode
I meni je domestos najbolji, mada i plavi proper za kupatilo lepo radi, i jos lepo mirise.
Dakle, ovo:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.startaruhaz.hu%2Fimages%2Fdrogeria%2FDomestos_Zero_vizkooldo_Pink.jpg&hash=1049fc8f04afb9ca71f4ae656417b1525cb68afd)
je nadmašilo sva očekivanja u skidanju kamenca :nesvest: :good:
el se to kupuje na regularnim mestima, ili na otc?
Na regularnim, ima ovaj i zeleni, ne znam ima li razlike među njima, sve isto piše. Na srpskom piše kamenac i sl.
Na onoj silikonskoj traci i malo na fugnama mi se pojavila budj, u kupatilu. ima li neko ideju cime to da skinem, ove regularne za kupatilo stvarcice ne skidaju to.
axel za kamenac je kod mene i dalje neprevazidjen
domestos sam odavno prestala da koristim, ne moze da se dise od njega ( jako mi smeta, a u nasem kupatilu nema prirodne ventilacije)
za pojavu budji nema mnogo pomoci, ali sa nečim sto ima izbeljivač vredi pokušati ( i nama se malkice pojavilo, pokusavala sam da skinem i nisam upsevala, ali sva sreca pa smo morali kadu da promenimo :lol: )
Ja sam domestosom uspela da smanjim buđ, ali nisam je skroz uklonila. Imače ga korstim za WC šolju, a pločice i oko kade sam sad zalila i ostavila da odstoji, pa ribala - sva sreća, imam prozor, pa se nisam ugušila. :crazy:
Izbeljivač Ace za buđ. Zvuči šašavo, ali deluje. Ne samo da sam skinula pre N meseci, nego se još nije vratila :blink:
Ja imam ventilator, i ostavila sam otvorena vrata. Stvarno ubija koliko isparava.
Quote from: AnaK on February 07, 2011, 03:11:00 AM
Dakle, ovo:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.startaruhaz.hu%2Fimages%2Fdrogeria%2FDomestos_Zero_vizkooldo_Pink.jpg&hash=1049fc8f04afb9ca71f4ae656417b1525cb68afd)
je nadmašilo sva očekivanja u skidanju kamenca :nesvest: :good:
Otkrila ga davno :good:
Cicijo :burko:
Mislim da sam ga pominjala jos onda kad si bila kod mene :think: jer me tad odusevilo kako mi je izbijelio kadu staru koliko i ova zgrada :D
KOd nas se uvuklo ispod siliona i izgleda odvratno :crycry:
Cici tu je jedino resenje da ostruzete taj silikon i stavite ponovo. kod mene jos nema mnogo zato sto smo relativno skoro radili taj deo kupatila, ali nemam prirodnu ventilaciju :wall: u kupatilu, pa drzim ventilator stalno ukljucen, ali dzaba...
Znam ali ne smem da operem jer mi curi u Andrijinu sobu.Negde je nešto puklo i to je privremeno rešenje koje je postalo trajno, nikako da skupimo da uradimo kupatilo :hm:
ja sam se rijesila te budji ispod silikona pomocu domestosa
otrov otrovni
posula po silikonu
d se zavukao ispod
sve se cakli
ostavi malo da odstoji
ali ja domestos koristim samo kad moram
trudim se da sto vise koristim rastopljeni limuntos
Moraću da ga kupim jer ne koristim, guši me i pored otvorenog prozora.
nista ne sredi bolje kupatilo nego domestos, ubija na mrtvo ali sve blista
ima neki beli bref, za budj, ja ga koristim i za zid u kuhinji
ma domestos bilo koji
svi su isti meni
i fenomenalan je za skidanje fleka sa bijele tkanine
cici sad mi je sinula ideje
da kupis spric i iglu i da izvuces domestos u spric
i onda da bodes iglom i prskas ispod silikona
ili da poprskas bubu i ona ugine?
` a mos i tako` :lol:
I Domestos pojede špric.... :lol:
Kad smo vec ovde, kupila sam Alba sredstvo za staklo - odlicno, a najjeftinije. Toliko se lako brise, a mnoga skuplja mi po
malo zamaste staklo.
joj, a ja ne mogu onaj domestos da smislim ugusim se... Sad pogotovo se ne bih trovala. Imam dva resenja - strokavo kupatilo ili muz koji cisti. Javlja mi se ovo drugo :turpija: :lol:
Drugo, naravno :turpija:
Moj je u nedelju ribao kupatilo...da se uvežba :lol:
neću ni da kažem koliko je trajalo ribanje ... ali je zato super oprao onu sunđerastu stazu :)
ja sunđerastu stazu stavim u mašinu, doduše moja ima 2m :lol:
Imamo dve, jedna može u mašinu, druga ne...a i tu kad stavim, bude mi puno kupatilo pene :rofl:
staviš manje deterdženta ;)
Valjda cu kupiti one kineske kugle za to :)
I ja moje sunđeraste staze perem u mašini (i sušim u mašini)..Pokupe se malo da dužinu, ali se vremenom ponovo "istegnu".
"Gleda" me boca Domestosa, gledam i ja nju i nikako da krenem. Prošli put za malo da se ugušim, kraj otvorenog prozora. Ali ništa drugo ne može tako dobro da mi uglanca kupatilo..
Quote from: dmi on February 08, 2011, 07:09:48 AM
cici sad mi je sinula ideje
da kupis spric i iglu i da izvuces domestos u spric
i onda da bodes iglom i prskas ispod silikona
ne mora
sam ce da udje ispod
Quote from: jackie on February 08, 2011, 01:13:16 PM
ne mora
sam ce da udje ispod
da ali ona nece da joj se kvasi okolo jer joj curi u andrijinu sobu
zato i trazimo nacin da sa sto manje
buke nesto napravimo ;)
Suv način da se opere i zalije ponovo.Videćemo pa ću da javim kako smo uradili.
Dmi, jel domestos isto sto i clorax ovdje? Slican logo.
Cici, probaj starom cetkicom za zube, pa onda prebrises vlaznom krpom. Ovo za spric nije uopste losa ideja.
Ne vredi, probala sam.Ovo je ušlo sasvim ispod ne može da mu se pridje.
Quote from: maxic on February 09, 2011, 01:31:46 AM
Dmi, jel domestos isto sto i clorax ovdje? Slican logo.
Cici, probaj starom cetkicom za zube, pa onda prebrises vlaznom krpom. Ovo za spric nije uopste losa ideja.
sto se tice mirisa nije
od domestosa se bukvalno gusis iste sekunde kad ga osetis
clorox nema tako jak miris
Quote from: Zumbulica on February 08, 2011, 11:00:59 AM
Kad smo vec ovde, kupila sam Alba sredstvo za staklo - odlicno, a najjeftinije. Toliko se lako brise, a mnoga skuplja mi po
malo zamaste staklo.
Došla po ovu info, idem u nabavku :) :kiss1:
Danas sam vidjela Duel prasak za ves.Neki sa jorgovanom
Kakav je? Da kupujem?
Preporucujem ovo za peglanje vesa, posebno zaone koji vole ovaj miris
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.shopcasa.net/images/APPRETTO.png&imgrefurl=http://www.shopcasa.net/product_info.php%3Fproducts_id%3D1409%26osCsid%3D10c3d630a2698a2711ab69405ae570b3&usg=__a0iReHQlAgIwFUygZlEL5EUoLVw=&h=213&w=85&sz=25&hl=en&start=0&zoom=1&tbnid=TTsu9ux0O4-1NM:&tbnh=123&tbnw=49&ei=cAj7TZSfEY7u-gbA3snjAw&prev=/search%3Fq%3Dfelce%2Bazzurra%2Bappretto%2Bleggero%26um%3D1%26hl%3Den%26sa%3DN%26biw%3D832%26bih%3D396%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=121&vpy=100&dur=385&hovh=123&hovw=49&tx=84&ty=86&page=1&ndsp=11&ved=1t:429,r:0,s:0&biw=832&bih=396 (http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.shopcasa.net/images/APPRETTO.png&imgrefurl=http://www.shopcasa.net/product_info.php%3Fproducts_id%3D1409%26osCsid%3D10c3d630a2698a2711ab69405ae570b3&usg=__a0iReHQlAgIwFUygZlEL5EUoLVw=&h=213&w=85&sz=25&hl=en&start=0&zoom=1&tbnid=TTsu9ux0O4-1NM:&tbnh=123&tbnw=49&ei=cAj7TZSfEY7u-gbA3snjAw&prev=/search%3Fq%3Dfelce%2Bazzurra%2Bappretto%2Bleggero%26um%3D1%26hl%3Den%26sa%3DN%26biw%3D832%26bih%3D396%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=121&vpy=100&dur=385&hovh=123&hovw=49&tx=84&ty=86&page=1&ndsp=11&ved=1t:429,r:0,s:0&biw=832&bih=396)
Pa da, Pepi, i AnaK, to prporucivale, a ja ikako da kupim :rofl:
Ira, e bas ces duel preko okeana kupovati :girl_haha:, ima tamo vazda neceg boljeg, jedino ako si lokal patriota. Ja inace praskove delim na ariel i sve ostalo a kupujem sve ostalo radi finansija :lol:
ma ja nisam mogla nigdje da nadjem ovo za peglanje
Ja sam viđala u Merkatoru. A nisam ovo koristila, nego onu tečnost što se sipa umesto vode direktno u peglu. I prilično sam sigurna, eksperimentalno utvrđeno, slučajno, da mi je ta tečnost uništila omiljenu, dobru i skupu peglu neočekivano brzo. Dakle, što se tečnosti tiče - ja to više ne kupujem.
Ja snimila sinocu lokalnoj prodavnici, imam neku gomilu vesa za peglanje, pa da dobijem inspiraciju, sad ne znam da li olaksava peglanje, subjektivni osecaj da da, ali sam ga kupila vise zbog mirisa. Naprska se ves, ne sipa se u peglu.
Quote from: AnaK on June 17, 2011, 10:57:50 AM
Ja sam viđala u Merkatoru. A nisam ovo koristila, nego onu tečnost što se sipa umesto vode direktno u peglu. I prilično sam sigurna, eksperimentalno utvrđeno, slučajno, da mi je ta tečnost uništila omiljenu, dobru i skupu peglu neočekivano brzo. Dakle, što se tečnosti tiče - ja to više ne kupujem.
e, ja bih bas zato ovu tecnost koja se prska na odjecu
Quote from: Masha on June 17, 2011, 11:02:17 AM
Ja snimila sinocu lokalnoj prodavnici, imam neku gomilu vesa za peglanje, pa da dobijem inspiraciju, sad ne znam da li olaksava peglanje, subjektivni osecaj da da, ali sam ga kupila vise zbog mirisa. Naprska se ves, ne sipa se u peglu.
ja bih bilo sta da mi bilo kako :D olaksa peglanje
Quote from: Deda on June 17, 2011, 10:17:32 AM
Pa da, Pepi, i AnaK, to prporucivale, a ja ikako da kupim :rofl:
Ira, e bas ces duel preko okeana kupovati :girl_haha: , ima tamo vazda neceg boljeg, jedino ako si lokal patriota. Ja inace praskove delim na ariel i sve ostalo a kupujem sve ostalo radi finansija :lol:
I ja zbog finansija kupujem Arijel. Jeste skuplji, ali se isplati jer stavljam po uputstvu
Meni ova tecnost zaista olaksava peglanje, narocito kosulja, adivan miris se zadrzava i godinu dana :girl_in_love:
Ona za peglu mi smrdi kad peglam na izgorelo :-[ a i ispadaju neke gomuljice, pa to ne kupujem vise :stop:
Ne volim Arijel jer mi izbusi ves :crazy:
Zato obozavam Persil, i stvarno mi se isplati da kupim eko pak, na kraju ispadne skoro isto kao da sam koristila obican, jeftiniji prasak.
ja koristim persil gold, kupujem ona pakovanja od po 6 kg koncentrovan, tj 9kg obican i potrosim dva takva pakovanja godisnje...ariel ne volim, lepo mirise, lepo opere ali mnogo unistava tkaninu :crazy:
ja kupila 2 puta persil, nije ni primirisati arielu, ništa ne izvlači Vanjine fleke od klope, koje ariel skida na 30 stepeni sa jednim pranjem
vraćam se arielu
Ja kupila one Ariel kapsule. Super operu, ali su neke pukle, neke su se zalepile jedna za drugu, pa kad probam da ih razdvojim pocepaju se :crazy: .
Možda sam naletela na neko falš pakovanje, kupila u Tempu.
U nekoj lokalnoj prodavnici se prodaju na komad, lepo otvoreno pakovanje i svaka kapsula za sebe, ništa se nije zalepilo.
mozda je pakovanje ovlazilo ili se tope na toplom :think:
dash odstranjivac fleka + sjajno belo (ovo je moj slobodan prevod).
ako igde vidite, preporucujem iz sve snage.
to je nesto kao vanish, vadi fleke, ali i neverovatno izbeljuje sve sto je belo, a sto je obojeno ne dira. razlika je neverovatna, zaista kao sto pise - posle jednog pranja.
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.promobutler.be%2Fdata%2F0champi%2Factive%2F0champi073f0000130.jpg&hash=e8c76a08bde40a986a7a8a4c3556a199780b46bf)
I ja u jednom napadu ludila kupila Ariel kapsule. Nije mi mirisalo kupatilo , nego celi sprat, a mozda i kuca, nisam proveravala :lol:. A tek kako je oprano , milina
Meni Ariel najlepse mirise, ali majice bacim posle mesec dana, sve izbusene kao moljci da su ih pojeli.
I gace isto :lol:
Stvarno misliš da je to od praška za veš? :blink: :nokti2:
Nema od cega drugo - mislim da stavljaju neki izbeljivac, pa da to vremenom osteti tkaninu.
Ko mi je kriv sto
a) prasak za beli ves koristim da perem i sareni
b) nosim stvari po principu peri-deri.
Pitam zato što i ja isto primećujem posle par meseci Ariela. :crycry:
A nemoguće da su moljci, orman mi je prepun lavande.
Nisu moljci, ja ih nikad nisam imala :pu-pu: tacno se vidi da su busne od neke hemikalije.
I gace :lol:
jeste, ariel stvara onu kao belu skramu na sarenoj garderobi, a mnogo tanji tkaninu generalno :crazy:
pa sigurno stavljate previše :think:
merica koja je nekad bila u nekom prašku, stavljam malo manje od pola, slikaću posle mericu, ima možda 2dl
Dzaba mi sacuvana tkanina ako ostanu fleke :crazy:
Ja stvarno nisam primetila cepanje stvari, a koristim ariel isključivo zadnjih 7-8 god sigurno :think:
Ja koristim Ariel i primetila sam da je agresivan prema tkanini, mada sam ranije trpala mnogo, sad sam smanjila. Kao Jana, pola merice i jos manje ... potpuno isto opere.
Quote from: janavi on June 18, 2011, 07:37:59 AM
pa sigurno stavljate previše :think:
merica koja je nekad bila u nekom prašku, stavljam malo manje od pola, slikaću posle mericu, ima možda 2dl
Razgovaras sa Cincarkom koja ima i koju kap jevrejske krvi :turpija:
Stavljam sve po meri, ali je mozda voda u kombinaciji s arijelom kriva za rupe. U svakom slucaju zalim, jer mi se stvarno svidja i miris i lepo opere i ves je bas beo. Ali sipak :'(
i meni se to desava, a ja koristim samo Persil i za beli i za sareni ves. Ja sam mislila da je to od masine.
Ja mislim da je od centrifuge. Mnogo mi se manje dešava otkako centrifugiram na pola, tj 600 obrtaja.
ja uvek, ali uvek na 400. to je sigurno.
Quote from: Deda on June 17, 2011, 10:17:32 AM
Pa da, Pepi, i AnaK, to prporucivale, a ja ikako da kupim :rofl:
Ira, e bas ces duel preko okeana kupovati :girl_haha:, ima tamo vazda neceg boljeg, jedino ako si lokal patriota. Ja inace praskove delim na ariel i sve ostalo a kupujem sve ostalo radi finansija :lol:
:rofl: :rofl: e ja ga kupila i potrosila,zadovoljila svoj patriotizam i sad cekam cika Ljubu :lol: da nabavi Ariel ...pa da mixam malo nase i ovo ovdje nase :crazy:
Danas slucajno naletim na Lenor, onaj plavi :girl_in_love: kako me podsjetio na moju mamu :love32:,koja je cesto koristila bas taj...
Meni je centrifuga podešena na 600 uvek a mericu ne koristim nego sunem odokativnom metodom. :crazy: To ne bi trebalo tako jel da.
Ariel koristim u principu samo za beli veš mada nekad mi se desi da stavim i za šareni.
dash je ekstra, planiram da se setim pa da odem u kupovinu tog praska tamo negde na Zelenom vencu (mozda imaju i jos nesto)
koristim ariel kapsule, meni su Ok.... prasak, pa skoro uvek neki drugi, a od skoro sam se vratila na ariel i persil ( ja kupuijem mala pakovanja od 3kg, pa cesto menjam ) ... inace, cesto sam koristila merix djurdjevak (odlican je) i duel (one bas mirisljave)
Quote from: Xe on June 17, 2011, 11:55:46 PM
Nema od cega drugo - mislim da stavljaju neki izbeljivac, pa da to vremenom osteti tkaninu.
Ko mi je kriv sto
a) prasak za beli ves koristim da perem i sareni
b) nosim stvari po principu peri-deri.
potpis + centrifuga 800-1000 ;D
Imam i ja Dash za šareni veš, mesecima mi traje čak i sa tim mojim neekonomičnim sručivanjem u mašinu.
Te jake centrifuge jos i guzvaju ves, kod mene je uvek 400 ili 600
Ja sam praktično za sve iole finije, što hoće reći za sve osim posteljine, peškira, krpa i teksasa prešla na tečni Persil.
meni se cini da je svaki tecni preskup za kolicine koje se kod nas peru
Ja sam zaključila da mi je ipak skuplja količina upropašćenih stvari :(
Moja masina je na 400 obrtaja, mogu samo da smanjim.
moja je na 1000 može na 500 da se smanji, al ja to ne pipam, stoji uvek na hiljadarki
nisam primetila da centrifuga gužva veš
meni bude zgužvano ako je mašina puna, ili ako veš ostane unutra sat ili više
ariel ne kupujem, uglavnom persil ili dixan, ne znam na koliko obrtaja mi je masina, kao i lani krkam otprilike, samo se na mm-ovim majicama ponekad pojavljuju rupe :think:
zakljucak nemam :lol:
Moja mama stalno taj tečni Persil koristi, i neki Ava tečni, mislim da je Ava... :think:
AnaK, jesi zadovoljna? MM je nedavno kupio neki tecni Ariel za fleke, nis nisam zadovoljna...
Linga, ja neku razliku u opranosti stvarno ne vidim. Sa flekama se ja i inače pre pranja družim, i opstaju mi fleke koje su i praškastim deterdžentima opstajale - čokoladno mleko i neke voćne.
Meni je dobar taj tečni Ariel za fleke, svašta je uspeo da mi skine.
Quote from: Elanor on June 17, 2011, 09:47:17 PM
dash odstranjivac fleka + sjajno belo (ovo je moj slobodan prevod).
ako igde vidite, preporucujem iz sve snage.
to je nesto kao vanish, vadi fleke, ali i neverovatno izbeljuje sve sto je belo, a sto je obojeno ne dira. razlika je neverovatna, zaista kao sto pise - posle jednog pranja.
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.promobutler.be%2Fdata%2F0champi%2Factive%2F0champi073f0000130.jpg&hash=e8c76a08bde40a986a7a8a4c3556a199780b46bf)
Ovo sigurno nema kod nas?
Prešla sam na Persil, kad sam u prilici kupim Dixan i stvarno ne vidim razliku u njima i Arijelu.Isto mi je opran veš.Centrifuga belog veša 1400 :lol: ništa mu nije :rofl: šareni 1000.
Ako neko kao ja voli da kači one mirišljave džidža bidže po ormanima, da preporučim ovaj Raid sa šišarkom, predivno miriše. :girl_in_love:
http://www.raidoff.it/nqcontent.cfm?a_id=6995 (http://www.raidoff.it/nqcontent.cfm?a_id=6995)
Mene mnogo interesuje ovo
http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=14462 (http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=14462)
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Je l' koristio neko?
ako nismo pricali na ovoj temi onda ima poslebna, koristila Anak i ne znam ko jos. Mislim da je bio zakljucak da je ok za ves koji nije toliko prljav
Tnx, Glitt :kiss1: Sad ću da iskopam :)
Imam ja te kugle, dobila od sveki. Ja sam je ubacila u mašinu na veš koji je bio onako šareno prljav. Male bijele čarapice koje su bile prljave odozdo od nošenja po kući su ostale prljave. Ali na kugli piše da za najbolje rezultate je poželjno da sat vremena stoji potopljena prije pranja, pa da se sunča svakih nekoliko pranja, pa... a meni mašina i opere i ispere i iscijedi za sat ipo, pa valjda to ni ne stigne da se aktivira. Ne znam, ja sve u svemu nisam zadovoljna, ok je za ne prljav veš.
Koristim Ariel unazad dosta vremena i ništa mi nije pocijepao :blink: Koristim jednu mjericu uglavnom sa calgonom i na 800 ili 1200 obrtaja centrifuge.
AnaK i ja podelile dve kugle, kupljene kod kineza
mnogo buke ni oko čega
meni stoji stalno u mašini, za sva pranja, ako nije previše prljavo, onda je čisto, taman ovako kako kaže emge
najveća zamerka: kugla se raspala, ostali kamenčići, sad stoje u toj kugli koja je postala polukugla, uvezani u čarapi, jer je navodno važno da kuglice lupaju jedna u drugu
ja sam jedno vreme koristila persil, pa se brže bolje vratila na ariel, jer nikako nije hteo fleke da opere
ove visuljke raid koristim već godinama, baš taj miris, postoji i lavanda, ali meni od nje muka
Jano, ti si još dobra, stoji ti u mašini, meni kugla sada uglavnom stoji na mašini. Računam nije loše da je imam, ako ostanem bez deterdženta :lol:
Mnogo sam zadovoljna ovim za šolju:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.henkel.sk%2Fsks%2Fcontent_images%2FBref_Tornado_Gel_Citrus_Antibac_pboxx-pixelboxx-115518_300dpi_1772H_1772W.png&hash=6b85ec893dd1d2d0d78e4aa56474bc44d4d80277)
nađe li ga :girl_haha:
(jel to taj što si tražila?)
Ne sećam se šta sam tražila, i što sam tražila :think: Aaaaaaa, sećam se, ali to su bile kesice sa prahom, ovakve:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.bangla.pl%2Fzdjecia%2Fhenkel-bref-tornado-active-powder-proszek-do-toalet-d7598_1_4824.jpg&hash=021d15a73a4f380ac138b94937ceca2d57748bb7)
I nisam našla, te kupila ovo. Sad mi se više sviđa :girl_haha:
takoreći
"ko zna zašto je to dobro"
Baš tako :girl_haha: Ovaj novi self-acting Bref radi kao sa reklame :girl_in_love:
Quote from: AnaK on August 31, 2011, 08:44:52 PM
Baš tako :girl_haha: Ovaj novi self-acting Bref radi kao sa reklame :girl_in_love:
jel ubiva miris kao domestos ili moze da se zivi od njega?
Ne nagriza pluća, ima limun i bor. Kod mene je limun, čak prijatan :girl_in_love:
Hvala AnaK. Ja se ubih ribajuci ovu kucu, braaate nije mi jasno sta su ovi ljudi radili tu. Sad isprobavam rayna sredstva da skinem naslage kamenca sa lepe i nove kade, koja je uzasno zapustena :wall:
Za kamenac je meni bio savršen onaj pink domestos, kačih ga negde. A videla sam da ima i neko (meni) novo sredstvo protiv kamenca, prilično je skupo, pa nekako očekujem i da je efikasno.
Hvala AnaK. Ma nije mi skupo dok samo dovedem u red ovo, posle mi nece trebati za redovno odrzavanje.
A da ti lepo zaliješ tu kadu sirćetom i ostaviš je neko vreme - ja sam shvatila da na kraju pored svih preparata protiv kamenca najbolje radi sirće ;)
Ih, pa nije samo kada, vec i wc solja, plocice :wall: a sve je maltene novo, kuca napravljena 2007. godine. Hvala ya sirce, stavicu u rasprsivac pa cu da prskam okolo :girl_haha:
Sirće je zakon! :good: Nama se ovde zadržava malo vode pored kade, nije dobar pad, pa naprskam sirćetom, ostavim pola sata i nema kamenca...
Sirće nego šta. Meni je od svih tih anti-kamenaca i dalje najbolji onaj DM od jabukovog sirćeta.
Ja sirće najviše volim za to, juče sam npr. ketl nalila sirćetom, uključila ga i ostavila. Uveče ga isprala savršeno čistog :D
i dalje za kamenac ne menjam "axel"
za kamenac limuntus
meni sirće odvratno smrdi, povraća mi se
Šta smo ono rekli, je l' neko probao tečni DM deterdžent za šareni veš? Cena mu je prilično primamljiva, ali količina i nije za bezuspešno testiranje.
I videh žuti Lenor, čini mi se da je neko tugovao što ga više nema :think:
ja sam ga probala, sta znam...nista posebno. Isprobala, vratila se Persilu/arielu, a ovim dm-ovim prala tepihe, pokrivace, prostirke...ja nisam bila odusevljena.
Hvala, tako sam i mislila. :kiss1:
Quote from: aleksandra-l on September 03, 2011, 01:48:51 PM
ja sam ga probala, sta znam...nista posebno. Isprobala, vratila se Persilu/arielu, a ovim dm-ovim prala tepihe, pokrivace, prostirke...ja nisam bila odusevljena.
isto
meni je staru kadu da neprepoznatljivosti doveo neki domaci Sani Per u beloj boci kao sona kiselina, proizvodi panonija pancevo
AnaK, ja sam mu davala šansu nekoliko puta, nije ono da ćeš baciti pare ako ga uzmeš ali, slažem se sa devojkama, bolji su Persil i društvo. :)
Kupila Persil :) U Rodiću je 4,5l nešto oko 1.250 din, + 10% popusta na račun preko 3.000. Ukratko, ne bude toliko jeftiniji DM na tu količinu. Hvala vam :kiss1:
Quote from: gasha on September 03, 2011, 02:09:56 PM
meni je staru kadu da neprepoznatljivosti doveo neki domaci Sani Per u beloj boci kao sona kiselina, proizvodi panonija pancevo
Joj ja bih da izbegnem te neke varijante poput sone kis. to mi je mnogo agresivno, gusi me (mene i domestos gusi)
pravo da ti kazem ne secam se da li smrdi, verovatno da, ali je uradio posao
meni takodje domestos smrdi
Mislim da Domestos svima smrdi. Ja nisam nešto osetljiva na hemiju, generalno, ali od domestosa stvarno imam utisak da se gušim.
meni domestos jede pluca, nos, glavu, sve redom, ali ekstra ocisti...a sad cu ovih dana da probam ono ankino tornado ili kako vec
Ma moze da cisti kako hoce to u moju kucu vise ne ulazi.Koristim bref.
Za kadu koristim cif s limunom, odlicno mi odradi posao. Doduse, ni kada nije nesto ekstra zaprljana, a domestos u ruke ne uzimam, niti bilo sta sto ima slican miris - par puta sam se gusila, morala da pijem mleko i da uzmem pumpicu od MM.
Sad vidim neke naslage kamenca, onaj domaci Axel je za to, samo me danas mrzi :rofl:
xe, od svega sto uzeh axel za sada najbolje radi posao
Da pohvalim DM praška za brisanje prašine. :)
Quote from: Lani on September 05, 2011, 04:43:30 PM
Da pohvalim DM praška za brisanje prašine. :)
E, preduhitrila si me. I ja sam oduševljena :good: Onim jednokratnim, 5 komada, 169 din.
dajte sliku, to mi treba
Da taj, tri puta košta manje od pronta. :hm:
Nađoh samo ovu sličicu Glitt. Zove se DM staub blitz.
http://www.codecheck.info/haushalt_buero/kueche/sonstiges/ean_4010355703804/id_669589/Dm_Profissimo_Staubblitz.pro;jsessionid=5897D16DFD31CFE495BB3C946EB2ADFD (http://www.codecheck.info/haushalt_buero/kueche/sonstiges/ean_4010355703804/id_669589/Dm_Profissimo_Staubblitz.pro;jsessionid=5897D16DFD31CFE495BB3C946EB2ADFD)
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.dm-drogeriemarkt.de%2Fcms%2Fservlet%2Flinkableblob%2Fde_homepage%2F11416%2Fdata%2Fmedia_1-data.png%3Fv%3D1302948855000&hash=e8a2b5905240a0f39021c04bfb059c90930c7e12)
Taj :)
meni V to polomila posle 10 minuta :crazy:
ja to necu da dam Aleksi :crazy:
mada moram da vam pokazem crtez koji je radio, Mer sprej za prozore i krpa :lol:
Quote from: Glitter on September 05, 2011, 05:26:08 PM
ja to necu da dam Aleksi :crazy:
nisam ni ja dala, ova sama dovatila
kad pomenu crtež
juče je iz sekretera maznula zeleni fluorescentni flomaster, i sva se išarala po nogama
radio aceton :rofl:
Velika antipreporuka za ove tablete za sudove, već drugi put u par dana mi se desilo da mi se hrana ne opere sa tanjira. >:(
Sreća pa sam kupila malo pakovanje.
http://www.finishinfo.com.au/finish-quantum.php (http://www.finishinfo.com.au/finish-quantum.php)
Nisam te porbala, kad god sam htela predomislila sam se na kraju.
od svih te su najskuplje i stvarno nisu dobre, meni generalno calgonit tablete ic ne valjaju
DM revolution rulz :beast:
jel valjaju stogod te DM maramice za podove? :think:
Ma odvratno. Pritom ja uvek temeljno isperem sve što ubacim u mašinu, ovo su ostali tragovi od kafe, crveni tragovi od jela koje je imalo u sebi alevu papriku i tako... :hm:
Mrzelo me da idem u DM samo zbog tableta pa uzela ove u Tempu. Znam za sledeći put. ;D
Nisam jos probala te iz dm-a.
DM revolution, ja ih već nekoliko godina koristim, otkad su se pojavile kod nas.
oko 800 dinara 40 komada, sjajne su, za svaku preporuku
Probacu.
http://www.dm-drogeriemarkt.de/cms/servlet/segment/de_homepage/denkmit_home/produkte/produkte_kueche/produkte_kueche_maschinengeschirr-reinigung/12002/denkmit_multi_power_revolution.html;jsessionid=1C4BFB264426030355C4850027FBBDA3.hpworker4 (http://www.dm-drogeriemarkt.de/cms/servlet/segment/de_homepage/denkmit_home/produkte/produkte_kueche/produkte_kueche_maschinengeschirr-reinigung/12002/denkmit_multi_power_revolution.html;jsessionid=1C4BFB264426030355C4850027FBBDA3.hpworker4)
Glitt, maramice za podove nisam probala.
maramice za podove :shout: :rofl1:
jel koristio neko, znam da ih je nena pominjala :think:
Džogera se ti prihvati, pusti maramice. :deda:
Hvala :flower:
Quote from: Lani on September 06, 2011, 08:35:18 AM
Džogera se ti prihvati, pusti maramice. :deda:
ma nemam, a sad mi se ne daje crvena za njega :crazy:
Ja sam probala neke u zelenom pakovanju ali samo za plocice u kuhinji, nisam bas odusevljena nekako mi pod ostane lepljiv posle.Dzoger rulz :D
dakle krpa i klekovaca :crazy:
Ja sam koristila neke Presto maramice za podove - meni one sluze za usputna brisanja - od prosipanja soka, dela rucka, ili onako, opste prljavstine koja se nakupi izmedju dva temeljna brisanja. Ne vidim neku bitnu razliku izmedju npr. Pronto i Casa Clean i tih Presto maramica, slicno bih ocekivala i od DM-ovih. Dakle, sve cime mogu da pokupim ono sto zahteva hitno brisanje i malo prisredim pod a posle to isto bacim u smece meni odgovara, a za ozbiljno pranje dzoger ili jos bolje, sto ti rece Glitt, krpa i klekovaca.
E da, te Presto za kuhinju su mi odlicna zamena za cuvenu trulex krpu - sve prosipotine i mrve pokupim vlaznom maramicom, radna ploca mi je uredna i cista, a ne mislim se ima li bakterija nakupljenih na trulex krpi.
Sa druge strane, to verovatno nije ekoloski najbolja opcija, Nanny ce sad da me opomene.
Joj ne volim trulex, baš zato što se uvek tripujem oko toga kakve li gadosti kupi i zadržava na sebi. :crazy:
A mm ih uporno kupuje.
Ja nikad ne kupujem proizvode koji se toliko očigledno trude da liče na neke poznate, to mi je odmah sumnjivo. Tako sam i izbegla ove Lanine promašaj tablete. Meni su kalgonit tablete odlične, one osnovne, ne sve u jednom, na veliko pakovanje dođu 12-13 din komad.
One DM maramice za parket ne valjaju ništa :burko: Meni su one za pločice savršene, ali su skupe :burko:
Quote from: AnaK on September 06, 2011, 09:14:22 AM
Ja nikad ne kupujem proizvode koji se toliko očigledno trude da liče na neke poznate, to mi je odmah sumnjivo. Tako sam i izbegla ove Lanine promašaj tablete. Meni su kalgonit tablete odlične, one osnovne, ne sve u jednom, na veliko pakovanje dođu 12-13 din komad.
One DM maramice za parket ne valjaju ništa :burko: Meni su one za pločice savršene, ali su skupe :burko:
calgonit se sada zove finish
ove lanine nisam probala, ja kupujem neke njihove najobičnije, classic ili tako, najveće moguće pakovanje 120 komada valjda oko 1500-1600din, kad potrefim da nešto valja, ne menjam
DM probala, smrdela mi od njih mašina, iako uvek sve isperem
više nikad
Quote from: janavi on September 06, 2011, 09:37:24 AM
calgonit se sada zove finish
Pa nemam pojma, sad proverih, na kutiji koju imam piše i calgonit. Ove Lanine su quantum. A dizajn je praktično identičan. :ces:
pa cenim da im je to neka podvrsta, možda one neke što se ne odmotavaju
a inače finiš je u fr postojao još uz vremena moje babe :lol: ona je samo taj donosila odande :D
Trulex sam probala par puta da koristim, ja to ne umem, smrdi. Kupujem one tanke i deblje krpe u DM-u, super upijaju, kad su prvi put mokre stavljam ih na susenje i otkuvavam sa kuhinjskim krpama.
A za masinu koristim DM prasak, so i sjaj, ne menjam. Jednom mesecno pustim da opere na prazno sa limuntusom.
:girl_wacko:
To je definitivno neka podvrsta Calgonita, iste su boje na pakovanju Calgonit tableta, isti font... mislim to je to.
Ja DM obične tablete ne volim, koristim Revolution.
Ja koristim trulex krpe, i baš ih volim. Perem ih u mašini za suđe, a dezinfikujem u MW :turpija:
Zaista su Finish i Calgonit jedno te isto. http://www.calgonit.si/ (http://www.calgonit.si/)
Ja kupujem calgonit prašak za mašinu za sudove, ultra sam zadovoljna, ja doziram koliko mislim da treba, ništa me to ne smara.
Quote from: Lani on September 06, 2011, 09:50:09 AM
To je definitivno neka podvrsta Calgonita, iste su boje na pakovanju Calgonit tableta, isti font... mislim to je to.
Aaaaaa, da sam juče... :nesvest:
e da trulex, to je još moj ćale uzbacio iz upotrebe (dakle ranih 80tih) iz pomenutih razloga koznakakvih živuljki koje se unutra skupljaju
trenutno koristim dm magične, u raznim bojama
Quote from: AnaK on September 06, 2011, 09:50:52 AM
Ja koristim trulex krpe, i baš ih volim. Perem ih u mašini za suđe, a dezinfikujem u MW :turpija:
:blink:
Pa stvarno, pročitala da može. Kao nove posle svakog tretmana :diva:
ja perem sunđerčić u mašini za sudove
on traje oko mesec dana
Ja sve to bacam.
ma ja perem svaki put, kad uključim mašinu, posle mesec dana bacim
Nije loša ideja to za pranje u mašini. :think:
Sviđa mi se ideja o pranju sunđera u mašini za sudove :ok: Baš ću da probam.
Stvarno vam je dobra ideja to pranje sundjera.
dakle kupila sam one maramice na onom stapu za prasinu, ankin bref tornado, rukavice, zicu neki dm tezcni abrazivni (zuti, nadam se da valja)
Ja perem i dezinfikujem u MW i truleks krpe i sunđere, posle nekog vremena bacim, naravno. Al' u međuvremenu su čisti, i nisu leglo bakterija. Ili bar imam utisak da jesu.
Glittićka, zavrni rukave, čekamo utiske :clapping:
I koliko cesto to radis?Ove kuhinjske bacam vrlo cesto a truleks za druge namene perem u masini sa ostalim krpama, nikad nisam u mw ne znam ni na koliko bih ih stavila.
Svaki put kad uključim mašinu za suđe u njoj su i aktuelna krpa i sunđer. Posle toga nakvasim i stavim u MW na max, 2-3 minuta.
(Kad vadim iz mašine, prvo njih izvadim, nakvasim i stavim u MW, dok izvadim ostalo one su se već i prohladile da mogu da ih vratim na mesto)
Probacu.
Mada ja ukljucujem masinu jednom dnevno, retko jednom u dva dana.
Hvala.Nikad mi ne bi palo na pamet da i krpe stavim u masinu cak sam mislila da ni ne sme.
Ma generalno, može i po proceni kad im je 'vreme' (u suštini, normalno ih operem ručno, kao i ranije, pa ubacim u mašinu.). Sad mi je to prešlo u naviku, prosto. Verovatno i nema potreba toliko često, jednom - dva puta nedeljno meni deluje skroz dovoljno.
sundjere ne perem jer cesto ih menjam, a krpe perem ( koristim i trulex i one mekane )... dobra ideja za sundjer u masini za sudove, nisam se setila, a ukljucujem masinu bar 2-3 puta dnevno ( mala masina je u pitanju )
bokte fina, veliku da kupis :crazy:
hocu jednog dana
Super ideja za sundjer, obavezno cu da kazem MM
Hvala! :flower:
ja i zicu kuhinjsku perem u masini
ja nemam tu žicu
al imam onu četku
i nju uredno svaki put perem :D
jaoooo, sad kad zaredjam po kujni :rofl:
prosvetlile ste me :)
ja cu sad utiske :)
daklem
tecni vim ili kako vec tecno abrazivno sredstvo
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.hmarka.com.ua%2Fmedia%2Fproducts%2F99.jpg&hash=a81b8d881b61d5e578715d820b3c1270396c56df)
je skroz zadovoljavajuce, obzirom na to da frolsch i cif kostaju oko 180 dinara za 500ml, a ovaj 135 dinara za 750 ml i odlicno radi posao i u kuhinji i u kupatilu.
Svaka pohvala za Ankin Tornado bref, ali i on smrdi, ne kao domestos, ali smrdi. Sto se meni svidja dosta je gust i efekat stvarno kao sa reklame :innocent:
uzela sam par gumenih rukavica
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.dm-drogeriemarkt.de%2Fcms%2Fservlet%2Flinkableblob%2Fde_homepage%2F11182%2Fdata%2Fmedia_1-data.png%3Fv%3D1310722840000&hash=7d95c5441552901080850db146e02048977084fe)
kostaju 95 dinara par, sto je skoro 3 puta manje od viledinih. Posao rade odlicno, zadovoljna sam.
kupila sam i ovu zicu sa drzacem, jerbo mi je sporet bio u alarmantnom stanju (ex misli da se cela kuca moze oprati sa domestosom i deterdzentom za sudove :shout: )
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.dm-drogeriemarkt.de%2Fcms%2Fservlet%2Flinkableblob%2Fde_homepage%2F11742%2Fdata%2Fmedia_1-data.png%3Fv%3D1302948840000&hash=026a04054fd3da2d276284b8fb2860727464f214)
105 dinara je jedna za drzacem, posle se dokupljuju samo zice 2 komada 105 dinara, cini mi se skuplje nego neke domacice, ali ok je...
naravno super su one disposable pajalice :innocent:
Da li su rukavice potavljene iznutra kao Viledine ili je guma?
nisu postavljenje, talkirane su
Hvala :kiss1:
Aman sta vise pricate na kucnoj hemiji. :crazy: :rofl:
Ipak, hvala na ideji za sundjerce u masini. :-[ :bighug:
I da dodam iz nevezuse da ja bas volim Domestos, cak mi se svidja onako udarnicki fresh kad zamirise do mozga. :girl_in_love: :lol:
Zelene DM za plocice volim i koristim - nista to meni nije skupo, kad posle brisanja mogu da bacim i ne moram da perem.. Kupila sam i za parket, jer sam digla itisone i skupljam pare za tepihe, nisam probala. Volim i DM univerzalne (plave ili jos bolje zelene) za sva hitna brisanja, ali su ih i klinci provalili - brisu patike pa mi ih brzo potrose.. :hm: maramice za staklo sam kupovala 2-3 puta i nisam zadovoljna, svelo se na brisanje ogledala njima, a to moze i sredstvo za prozore da odradi. Onim "praskom" za jednokratnu upotrebu nesto i nisam preterano zadovoljna.. Tornado je odlican, Domestos me gusi i izbegavam ga.
Trulex ne volim, a ovo sa pranjem sundjera i zice je super, moram da probam.
Quote from: NenaS on September 06, 2011, 04:48:03 PM
Zelene DM za plocice volim i koristim - nista to meni nije skupo, kad posle brisanja mogu da bacim i ne moram da perem.. Kupila sam i za parket, jer sam digla itisone i skupljam pare za tepihe, nisam probala. Volim i DM univerzalne (plave ili jos bolje zelene) za sva hitna brisanja, ali su ih i klinci provalili - brisu patike pa mi ih brzo potrose.. :hm: maramice za staklo sam kupovala 2-3 puta i nisam zadovoljna, svelo se na brisanje ogledala njima, a to moze i sredstvo za prozore da odradi. Onim "praskom" za jednokratnu upotrebu nesto i nisam preterano zadovoljna.. Tornado je odlican, Domestos me gusi i izbegavam ga.
za brisanje patika, dečje vlažne za guzu, što idu u toalet :mrgreen: 550 din su 4 pakovanja sa po 60 maramica
a ima i pojedinačna
Quote from: janavi on September 06, 2011, 05:01:00 PM
za brisanje patika, dečje vlažne za guzu, što idu u toalet :mrgreen: 550 din su 4 pakovanja sa po 60 maramica
a ima i pojedinačna
ja sam ovakve (ne dm, ovde toga nema) pocela da koristim za bukvalno sve.
Žice ne volim, gadno mi kad se onako uplete trunje i hrana i još koješta među te žičice. :crazy:
Par puta sam samo probala i svaki put bacala odmah posle upotrebe. :lol:
Dakle, svecano se zaklinjem, od sada perem sundjere, truleks i sl u masini za sudove ;)
Dm vlazne maramice za pod, zelene koristim i bas volem za sve bzv ivarijante i hitne slucajeve kada recimo prospemo nesto masno, lepljivo isl pa ne znam ni kako bih isprala krpu kako valja, kao i za razbijene case da pokupim sitnu srcu i sl. Inace posle toga pod operem po "redovnoj proceduri" :innocent:
E pa ako ga odmah ne operes ostane lepljiv od tih maramica.Meni se desilo da sam ceo pod sa tim delovalo je da ce brze.
sundjer u masinu :good: jos veceras
I meni se plocice lepe od tih maramica, pa sam se vratila Davidsu (to je nas, interni naziv za onu cetku sa fronclama. Za neupucene
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.listandalucia.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2010%2F08%2Fed.jpg&hash=34e2d51cb93166ee9acf31889e5a71d343e1a4e6))
:lol:
ne koristim maramice, ni za ruke ni za pod... to mi je kao razmazivanje, ali verujem da su prakticne za ta laka i kratka briskanja ( istina , moze to i krpom :D ) ... vim tj ta abrazivna sredstva ne koristim, ali umesto toga imam kolekciju za odrzavanje kupatila ( axel za kamenac, proper za sve povrsine, nesto za solju uvek probam novo ... razno)
pranje sundjera&krpa u masini za sudove je definitivno hit na temi... anaK, hvala :)
zaista ne perem ceo pod maramicama, ali za brza i hitna brisanja do sledeceg "pravog" pranja su savrsene i nista mi se ne lepi :innocent: (govorim samo o zelenim DM za pod, ostale nisam probala)
Sad se nešto setih jedne dopune. Sunđeri i krpe masnoću upijaju kao... sunđeri ;D te nemojte da ih perete u istoj turi sa masnim tiganjima i šerpama. :nokti2: :-[
:rofl: sad si se setila :lol: no bolje ikad nego nikad :rofl: ja oprala jedan komplet, na truleksu nisam primetila neku drasticnu razliku, na sundjeru jesam.Mislim da se ipak vracam dobrom starom bacanjlu :lol: truleksom ionako brisem vodu i neke sitne mrve sa radne ploce.
Je l' čuo neko nešto o ovome?
http://www.kupindo.com/kupovina/Nega-tela/Licna-higijena/JONSKA-CETKICA-ZA-ZUBE-NOVOST-MADE-IN-JAPAN/9732925 (http://www.kupindo.com/kupovina/Nega-tela/Licna-higijena/JONSKA-CETKICA-ZA-ZUBE-NOVOST-MADE-IN-JAPAN/9732925)
Mnogo mi zanimljivo zvuči, a i spasilo bi me odvratnih dečijih pasti (homeopatija isključuje mentol :'()
A da li je ta jonska zezancija u skladu sa homeopatijom? :think:
Pa nemam pojma, ne sećam se da sam ikada naletela da nije :think:
ova četkica je isto što i kugla za pranje vesa
Moja koleginica je naletela u Tempu na promociju nekog novog Somat tečnog praška za mašinu za suđe (inače je prilično skup, valjda 780 din za 28 pranja) i oduševljena je. Kaže da joj nikada ni posuđe ni mašina nisu bili tako blistavo čisti :) Eto, tek da znate.
E pa ja uopste nisam zadovoljna sa tim praskom posebno kad se potrosi pola flase.Ne moze da se sipa ravnomerno i onda po sudovima ostanu neke brlje i brazde.A nije da mu nisam dala sansu, trosim trecu flasu i od pola je uvek isto.Vracam se na tablete.
Šteta, baš je super zvučalo :girl_sigh:
Nikad nisam koristila tečni za mašinu. :think:
Quote from: AnaK on October 06, 2011, 12:24:52 AM
Moja koleginica je naletela u Tempu na promociju nekog novog Somat tečnog praška za mašinu za suđe (inače je prilično skup, valjda 780 din za 28 pranja) i oduševljena je. Kaže da joj nikada ni posuđe ni mašina nisu bili tako blistavo čisti :) Eto, tek da znate.
Probala sam, nisam zadovoljna... Moguce je da je do masine za sudove :think:
Quote from: AnaK on October 06, 2011, 12:24:52 AM
Moja koleginica je naletela u Tempu na promociju nekog novog Somat tečnog praška za mašinu za suđe (inače je prilično skup, valjda 780 din za 28 pranja) i oduševljena je. Kaže da joj nikada ni posuđe ni mašina nisu bili tako blistavo čisti :) Eto, tek da znate.
Jel to onaj gde bi, teoretski trebalo istovremeno da se sipaju dve tečnosti - deterdžent i sjaj? Ako je to probala sam i uopšte nisam zadovoljna, nikad ne možeš da sipaš zaista ravnomerno.. :nea:
ta koleginica ima neku fantomsku masinu ili ko zna kako su joj sudovi ranije izgledali posle pranja :rofl: ... zakljucismo mi ovde :lol:
Oko tih praškova nam se uvek najviše razlikuju utisci :) Prenela sam joj forumska mišljenja, u šoku je ali i dalje oduševljena :lol:
Pitaj je kad stigne do pola flase.I ja sam bila toliko odusevljena da sam kupila na nekoj akciji dve flase sad ne mogu da iscekam da potorsim.
znaci cekamo da joj odusevljenje splasne i da dodjemo na sredinu :rofl:
Quote from: cici on October 06, 2011, 01:18:45 PM
Pitaj je kad stigne do pola flase.I ja sam bila toliko odusevljena da sam kupila na nekoj akciji dve flase sad ne mogu da iscekam da potorsim.
kad potrosis obe do pola, sipaj u jednu :lol:
Quote from: Margarita on October 06, 2011, 03:23:14 PM
kad potrosis obe do pola, sipaj u jednu :lol:
Bila sam ubedjena da je ovo Fina napisala :rofl:
Quote from: cici on October 06, 2011, 03:38:51 PM
Bila sam ubedjena da je ovo Fina napisala :rofl:
i meni se cesto pričini od njenih postova kao da sam ih ja napisala :rofl:
:rofl:
Quote from: Finalina on October 06, 2011, 04:55:35 PM
i meni se cesto pričini od njenih postova kao da sam ih ja napisala :rofl:
Sad mi je lakse :rofl:
Quote from: Margarita on October 06, 2011, 03:23:14 PM
kad potrosis obe do pola, sipaj u jednu :lol:
:rofl: :rofl:
Ja sam koristila ranije taj Somat (crvena kutija) ali se ne secam da li mi se svidjao. :D
Nego cici, pokusavam da ukapiram kakve veze ima od pola i do pola? :lol:
Kupi pa probaj :rofl:
Ovima se isto svidja :)
Somat Perfect Gel (http://www.youtube.com/watch?v=K-5pImPPAAQ#noexternalembed)
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fbeautycosmetic.biz%2Fimages%2Fpalmolivemangofruitshowergel.jpg&hash=3c22e67be8729be10fe1ae3816327327b646717c)
Ovo ocajno mirise.
Htela sam da stavim tecni sapun :lol: ima i to.
u maxiju onaj axel za odmascivanje + axel za stakla (pretpostavljam da je to, plava tecnost) 239 dinara
dobra cena za axel
kipla sam penu cilit i pohvaljujem efelat ciscenja, ali je fora sa prskajucom penom cista glupost i bez veze za upotrebu na manjim povrsinama ( bolje je kada je tecnost u spreju ili da se sredstvo namaze jer em je tesko ono dugme za sprej em prska neravnomerno )
gde otvori taj palmoliv, cici, pa bas crveni ... od tih vecina ocajno mirise
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.e-piotripawel.pl%2Ffoto%2F8693495024495.jpg&hash=a53946fe9dc495c6697a3b383cef59b96e2dac42)
Meni je ovaj divan :girl_in_love:
Ja od tih tečnih najviše volim onaj Afroditin, masline i smokve, tako me nekako podseća taj miris na more. :girl_in_love:
meni ti svi osuše ruke jezivo, pa kupujem neki dm bez mirisa i boje :D
Quote from: Lani on October 29, 2011, 09:22:47 AM
Ja od tih tečnih najviše volim onaj Afroditin, masline i smokve, tako me nekako podseća taj miris na more. :girl_in_love:
Moram da probam :girl_in_love:
I taj i šampanjac miris :girl_haha: su super.
Ma ja volim sve te mirise crvenog grejpfruta, nara ali ovde ima i mango a to nisam videla.Stvarno je ocajan.Deterdzent za sudove sa mirisom nara mi je divan.
Quote from: AnaK on October 06, 2011, 12:24:52 AM
Moja koleginica je naletela u Tempu na promociju nekog novog Somat tečnog praška za mašinu za suđe (inače je prilično skup, valjda 780 din za 28 pranja) i oduševljena je. Kaže da joj nikada ni posuđe ni mašina nisu bili tako blistavo čisti :) Eto, tek da znate.
Quote from: cici on October 06, 2011, 08:14:33 AM
E pa ja uopste nisam zadovoljna sa tim praskom posebno kad se potrosi pola flase.Ne moze da se sipa ravnomerno i onda po sudovima ostanu neke brlje i brazde.A nije da mu nisam dala sansu, trosim trecu flasu i od pola je uvek isto.Vracam se na tablete.
Danas je koleginica potvrdila Cicin utisak do pola/od pola, i ona se vraća na tablete.
Ja sam presla na dm revolution, ali opet su mi case umazane povremen
kupila sam somat tablete na akciji, da probam, masina je na izdisaju i kao da nesto sa solju ili sjajem ne funkcionise kako treba ( sumnjala sam i na prasak, uvek koristim calgonite) i ove mi preporuci drugarica jer ih koristi i sudje joj je super.... bla, bla....... super pere somat, ali kasno sam shvatila zasto je brdo tableta kostalo manje od 1000din .... istekao rok u oktobru
ima li to veze? .... da li zeli neko da podelimo i brze potrosimo ovu gomilu :lol:
Ma nema veze, ja sam ubeđena da to može da se koristi još mesecima bez problema. Ako želiš, jesam za deobu :)
meni su somat grozne :crazy:
jel probao neko Persil tablete za ves?
ja sam se u persil prašak razočarala, pa te tablete neću ni probati :D
Ja sam sad uzela neki novi za veš, u Maxiju, malu kutiju da probam.
Zove se Deus, lepo miriše, oprala sam već jednu turu belog veša s njim. :)
ma meni je persil + silan super kombinacija, sad isprobavam one jastucice Ariela i za beli i za sareni ves, svidjaju mi se, samo da iskalkulisem
Meni su Ariel jastučići za šareni veš super, ali neekonomični. Već neko vreme mi je optimalna finansijsko-efikasna kombinacija tečni Persil za šareno osetljivije, Rubel za šareno neosetljivo, Persil za belo, za belo :)
A čini mi se da je Silan naglo poskupeo, opasno se primakao Lenoru po ceni. :burko:
Ja često kupim Duel Baby Sensitive omekšivač i zadovoljna sam. To je onaj beli, ostale nisam koristila.
Doduše meni i onako Silan, Lenor, sve to bude isto, uzimam u zavisnosti od cene
Sad sam shvatila da se pričalo o tabletama za sudove, a ja komentarišem omekšivač za veš :lol:
Prešle smo na veš, na liniji si :friends: :lol:
Uh, dobro je
Ne volim to offtopičarenje i skretanje sa puta, nikad i nisam
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Ni mi ne volimo. :girl_crazy:
Apsolutno :pioneer: :cigar:
Ja kupila jernu kutiju somat tableta, najnormalnije peru, kao calgonit.
Koristim tecni persil za boju i trenutno tecni persil za beli ves. Kupujem samo ono sto je na akciji, totalno mi je svejedno. Ucinak uvek dobar.
I mislim da je sve do masine. U firmi smo imali neku miele masinu za sudove a kupovali no name tablete. Apsolutno najbolje oprani sudovi do sada.
Aleks, ja imam takvu fascinaciju miele aparatima, da nekako očekujem da maltene bez ičega radi dobro :) Doduše i koštaju toliko
Lani, sjajan smajli, još se smejem
U pravu si :) stvarno im je sve super.
pasta za zube da se stavi oprala bi sve bez greske svaka miele masina
meni su ariel jastucici super rentabilni za sareni ves raznih vrsta ( za razliku od tecnih perwola, rubela i sl), a paralelno koristim obican prasak ( u poslednje vreme sam koristila persil, ariel i dulel djurdjevak volim ) ... oplemenjivac felce i one neke becece, a svidja mi se linija mirisljavih lenora ( crna i zlatna boca )
Koristim Persil i bio mi je super do ove kese, sad se prasak zadrzava u kadici za predpranje.
isto, na prosloj sam to primetila
Kao da je gips tako se zalepilo.
nila za vunu, i perem sve osetljivije time
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.saponia.hr%2Fupl%2Fkatalog_270.jpg&hash=5a9e30a9260032a1c4b1060d1014cc68fcd1d31a)
samo ova prva, ostale nisam koristila
Aaaaa, prešla si na tečnu? Ja samo praškastu, negde si to preporučila :) Moraš da me ažuriraš bre Gašo :burko: :kiss1:
dobro pere nila, ali meni se ne svidja miris
Šta me briga za miris, ionako ja to sve ubijem posle parfemom. :lol:
Meni se par vunenih džempera skupilo, i slepo slušam Gašu :)
Inače, ne sećam se da l' sam s vama podelila na kraju - mislim da je glavni krivac za skupljanje tih džempera Felce Azzuro omekšivač.
Omeksivac FA :o, pa ja vec neko vreme samo taj koristim. Bas sam juce oprala turu dzempera i nisam primetila promene,... mada, zalila mi se drugarica da su joj se neki dzemperi skupili, a znam da koristi FA... mozda ima veze i da li su dzemperi samo vuneni ili mesavina ili... :think:
Pazi, ja nisam 100% sigurna, ali je to veoma verovatan ishod. Nisu se ni meni skupili ni svi džemperi iz iste ture. Al' kad sam naknadno vraćala film, zbunjena, jer nijednom džemperu to nije bilo prvo pranje, dokle mi je sećanje doseglo, u pitanju je bio FA. Ja ga retko koristim, zbog cene, pa ga tako osumnjičih. :girl_sigh:
ne, anaK ja i dalje koristim praskastu,
ali je nema na sajtu, pa nisam stavila sliku
a zaboravila sam da sam preporucivala :think:
tako da , praskasta rulz
i da, sigurno je krivac omeksivac, za vunu , ne nikako :stop:
Nikad u dzempere ne stavljam omeksivac, najcesce zato sto me mrzi ali ih uglavnom perem na ruke.
Mrzim džempere baš zbog takvih zahebancija. :crazy:
ne nosim dzempere :lol: .... salim se:) .... moji nisu oni neki vunenansti pravi dzemperi jer te odavno ne nosim, ali ove dzemperice sto imam perem u 'ladnom programu tecnim deterdzentom i ponekad stavim mrvicu omeksivaca ( ako su neka zahvalna mesavina) ... meni su se stvari skupljale kada omanem program, ali nije iskljuceno da moze i od omeksivaca ( zar se omeksivac stavlja za vunu? )
ja uvek sve perem u mašini i u sve stavljam omekšivač
mora da nemam ni jedan vuneni džemper :lol:
inače persil (na koji sam prešla jer ariel više nije postojao u onom eurokompakt 2kg za 3 kg - teško mi da nosim), nije skidao vrtićke fleke od ručka, pa se vratih na ariel, koji to sve skine sam, nikakva mu pomoć ne treba :D
danas moram da operem dva kasmirska :crycry: :crycry: :crycry:
imaju tretman bolji nego ja :crazy:
Ja sam stavljala, volim zbog mirisa :girl_in_love: Al' više ne stavljam. Potopim ručno, ispiram u mašini, sa isključenom T.
Pre neki dan tek odgledah celu reklamu za onu magic ball za pranje veša. :blink:
Jeste je pominjale već, srčovala sam ali mi ništa ne izbacije...
Evo odavde malo o tome:
http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=520.msg377245#msg377245 (http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=520.msg377245#msg377245)
E srce si, meni je izbacivao 0 rezultata. :kiss1:
Kupio mi mm u Tempu 90+60 Somat tableta za 1000 dinara :nesvest:
Quote from: AnaK on January 15, 2012, 08:41:36 PM
Kupio mi mm u Tempu 90+60 Somat tableta za 1000 dinara :nesvest:
I ja sam, neki dan... prethodno pakovanje (isto to) traje od avgusta...
Oduševljena :girl_in_love: Tako i ja računam, pola godine :girl_in_love:
Stvarno vam toliko traje? Pa na koliko dana vi ukljucujete masinu za sudove?
Ja uglavnom jednom dnevno, retko jednom u dva dana, nekad i dva puta dnevno, kad me mrzi da perem velike serpe i tepsije rucno.
Pa i ja skoro svakog dana, nekad preskočim, nekad 2x dnevno. Al' ovo je 150 tableta, to je 5 meseci po jedna dnevno :)
tako nekako, izmedju 5 i 6 meseci
meni ona neka finish od 120 traje oko 5-6 meseci, obično u rodiću bude na nekoj rasprodaju, prethodna je bila 1400
Ja sam zadnji put vratila pakovanje jer su skroz bile izmrvljene i izbledele.
Ja sam poslednji put jedva čekala da dovršim to veliko pakovanje Finish tableta, Somat nisam probala.
Sad sam fascinirana koliko mi dugo traje pakovanje praška iz Dm-a. Više se i ne sećam kad sam ga kupila, 2 kg, plaćeno oko 500, 600 dinara, a sasvim sam zadovoljna kako pere.
pogledajte rok na kutiji somat tableta kupljenih na akciji ( pominjala sam vec ranije kada sam i nudila da razdelim gomiletinu :lol: )
nov. i dec. 2013
I moje :ok:
odlcno, moje nisu :lol:
:lol:
ma i vase su prepakovali, garant :D ... pa mi smo poznata deponija po supermarketima :hm:
:lol: moze biti, moze biti
ju ja nikad ne gledam rok za hemiju :-[
nisam ni ja, ali u pohvalama za hiljadu somat tableta za hiljadu dinara mm je samo prozborio "pa naravno kada im je istekao rok".... zabezeknula sam se rezonom, priznajem :lol:
ja retko kad i za lekove gledam rok trajanja :-[
ali, zaista, kad dodje mesec isteka roka, tablete odjednom prestaju da peru, ili sta? ja racunam - nista :innocent:
a tablete za sudove kupujem po takvim cenama, kad naletim, odjednom za pola godine/godinu.
Axel za staklo je bzvz, bar za veće površine. Muljavo se suši :burko:
Povedena vašom pričom o tabletama Somat, a ja kupih pre koji mesec gooomilu na akciji, pve moje su proizvedene u aprilu, i dodatne, na poklon, u julu 2011, a traju 2 godine.
Upravo sam isprobala ovo sredstvo za ciscenje rerne. Morala sam da ribam rernu :crycry:
Neverovatno :nesvest: Posle samo dvadestem minuta je skinulo apsolutno sve.
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.dr-beckmann.de%2Fmedia%2Fproducts%2F2051.jpg&hash=60f6bd087b13024eec5cbf6de5cc38f73b105706)
Ima ga u dm-u, znam da oni prodaju njihove proizvode.
:kiss1: hvala
Izvini, posle 20 minuta ribanja ili... ? :rofl:
Sala :-[
Ribanja, ribanja, marty :baba: :lol:
:lol:
vidim spominjali ste Felce Azzura proizvode.upravo saznadoh da su veganski :clap: :clap: :clap:
totalno sam bila zaboravila na iste,a tako sam ih obozavala...taj miris...ah :love32:
Uteftereno :pioneer:
ja da prijavim da sada sve one problematicne fleke za koje je bio potreban dash system expert ili trljanje vanishom pre pranja perem obicnim bonuxom :). mislim da je do masine i zahvaljujem se svojoj sreci sto je masina na mega promociji u trenutku kad mi je trebala bila bas ova. ko bi rekao da samsung pravi masine za ves :girl_haha:
Quote from: AnaK on February 24, 2012, 10:11:11 AM
Uteftereno :pioneer:
:rofl: a di nadje taj samjli? :kiss1:
Ima ga u smajlijima kad klikneš na more. :kiss1:
:cigar: bice da sam corava...ja samo ovaj nasla :lol:
Quote from: monochrome on February 24, 2012, 10:20:43 AM
:cigar: bice da sam corava...ja samo ovaj nasla :lol:
Eh, pa taj ti je : cigar : :cigar: :lol: :lol: :lol: :lol: ovaj gore je uzoran : pioneer : :pioneer:
pa vidim i ja marty,al' ne mogu da nadjem onog tog uzornog :rofl:
Sta ce ti uzorni :lol:
:_pioneer_: samo bez spejseva :)
hvala marty :clap:
:_pioneer_:
:lol: :lol: :lol: :rofl1: :rofl1: :shout:
ma šta se mučiš kad si o'ma ubola pravi :lol:
Bez crtica (marty ti je crticama obeležila prazna mesta). Dakle, slepi dvotačke uz pioneer :kiss1:
Quote from: AnaK on February 24, 2012, 11:05:18 AM
Bez crtica (marty ti je crticama obeležila prazna mesta). Dakle, slepi dvotačke uz pioneer :kiss1:
o maj gad glupava li sam :pioneer:
Niiiisi, niiiisi :kiss1:
:kiss1: :rofl:
ja ti posedujem jedan tako,malo apstraktan mozak :rofl:
ne apsorbiram informaciju kao ostali ljudi,a logika me nikad nije posecivala :crazy: :dog:
nego reci ti nama kako cistis rernu :lol:
'vako
http://www.ovenu.co.uk/oven-cleaning-company/oven-cleaning-products (http://www.ovenu.co.uk/oven-cleaning-company/oven-cleaning-products)
Ja samo da kazem AniK i zaintersovanima da sam ovim skinula fleke od cokoladnog mleka, kravice :lol:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.dr-beckmann.de%2Fmedia%2Fproducts%2F2141.jpg&hash=f2eecd0d8203de2a2fc38a13230ce9904c29fd07)
Nisam stavila odmah, posle skoro dva sata i skinulo se sve.
Ima ga u dm-u.
E, hvala. Mi smo prestali da se flekamo čokoladnim mlekom :lol: al' pamtim savet zlata vredan :bighug: :kiss1:
Skida sve redom, sladoledy kecap, masne fleke, you name it :lol:
mi donosimo cokoladno kad god smo u prilici :lol:
Prodato :friends: :lol: :kiss1:
:rofl: :kiss1:
Kad god nešto generalno ribam, ja se setim da pitam ima li neko neka epohalna otkrića, u svim oblastima kućne hemije :crycry: Nešto, ono ' kao sa reklame :-[
pa treba ti samo jedan od onih bizgova sa reklame da oriba umesto tebe, najefikasnije je :lol: :rofl:
Prevodilice :lol: :lol:
:crycry:
Imaš na zajam? :zlocka:
eno ga riba pod, radi popodne :lol:
imam, al ljubomorno čuvam :burko:
pod oriba da možeš da jedeš sa njega, a kad dođem popodne kući, naročito ovako kad on radi popodne, gde džemper, gde pantalone, gde papuče (obično na sred kuće), sudovi prelivaju iz sudopere, daljinski viri iz frižidera...
ali za pod je pravo sredstvo, ispira u više voda :lol: :rofl:
:lol: :rofl1: :rofl1: :rofl1:
Žena koja nama sprema stan kaže da je ovaj Briochin odličan, kupila sam danas u Liliju (oni ih drže) neko univerzalno sredstvo za čišćenje.
http://www.lebriochin.com/ (http://www.lebriochin.com/)
Ovo...
http://www.lebriochin.com/produit-entretien/nettoyant-universel-750ml.php (http://www.lebriochin.com/produit-entretien/nettoyant-universel-750ml.php)
Ovo prvi put vidim...meni je pri kraju Amway , taman da nesto novo uzmem...
Na Pinterestu sam nasla mnogo savjeta sa ciscenje sodom bikarbonom, sircem i sl i sve sto sam probala uspjelo je! Tacno mi dodje da predjem samo na to, samo jos da nisam lijena da muckam :crazy: ;D
Hvala, Lani. :flower: Kad počneš da ga koristiš, čekam utiske i ideje za šta ga koristiš :girl_haha: :kiss1:
dado, da znas i ja sam se tom mislju nosila... inace, ne koristim nista osom asepsola za brisanje podova i jos kojecega ... u kupatili plavi mr proper koji divno mirise, axel za kamenac, a i neko sredstvo imam uvek za wc solju ... u kuhinji koristim samo axel za masnocu i detrdzent za sudove ... pronto za drvenariju ( mi imamo ogromne prozore i do poda jos ide maska za radijator, police i neki deo za sedenje ... tako da mi treba i za drvo i za prasinu ) ... mer za stakla ili ajax univerzalni (za stakla i tehniku) ... sve vas je ovo zanimalo, a? :rofl: ..... probala sam stvarno sve i svasta, shvatite to bukvalno, ali uvek se zapravo sve na ovo nabrojano svede ...
Quote from: Dada on February 13, 2013, 12:08:26 PM
Na Pinterestu sam nasla mnogo savjeta sa ciscenje sodom bikarbonom, sircem i sl i sve sto sam probala uspjelo je! Tacno mi dodje da predjem samo na to, samo jos da nisam lijena da muckam :crazy: ;D
u istoj sam fazi, zivota mi
pre neki dan kad su mi izneli masinu za ves, ja naprskala pod sa nekim od ovih hemisjskih ubica i ribala, celu sam noc posle kasljala ipekle me oci, cak i ujutro :girl_sad:
Quote from: Unabebili on February 13, 2013, 01:54:04 PM
u istoj sam fazi, zivota mi
pre neki dan kad su mi izneli masinu za ves, ja naprskala pod sa nekim od ovih hemisjskih ubica i ribala, celu sam noc posle kasljala ipekle me oci, cak i ujutro :girl_sad:
Ja sam se nekoliko puta nagrdila, od varikine i od Domestosa.
Imate na netu silu sajtova i strana o eko-frendli čišćenju. :)
http://www.care2.com/greenliving/five-basics-for-nontoxic-cleaning.html?page=1 (http://www.care2.com/greenliving/five-basics-for-nontoxic-cleaning.html?page=1)
Quote from: Finalina on February 13, 2013, 12:48:10 PM
plavi mr proper
axel
sredstvo imam uvek za wc solju
axel za masnocu
detrdzent za sudove
pronto za drvenariju
mer za stakla ili ajax univerzalni (za stakla i tehniku)
Asepsol mu dodje kao beba pa nisam racunala :rofl:
Nista vise kazes :rofl:
Izvini ali morala sam :lol: :kiss1:
neka si, neka si :girl_haha:
Vidim koristimo dosta slicno :rofl: meni a i jos nekima je axel odmascivac neprevazidjen :rofl:
Ja plocice i dalje odmascujem DM-ovim sredstvom za ciscenje rerni :turpija:
ja nemam keramicke plocice u kuhinji i ne mogu bas da se raskomotim sa tim pumpicama
Quote from: cici on February 14, 2013, 11:34:43 PM
Vidim koristimo dosta slicno :rofl: meni a i jos nekima je axel odmascivac neprevazidjen :rofl:
U našoj kući je panika kad ovog nestane, kunemo se u Axel :rofl:
Quote from: cici on February 14, 2013, 11:34:43 PM
Vidim koristimo dosta slicno :rofl: meni a i jos nekima je axel odmascivac neprevazidjen :rofl:
Da se upisem u klub :) I nisam primetila da je toliko agresivan, cistim venecijanere, staklo, unutrasnja i ostala farbana vrata, mikrotalasnu ... jedino sto sam primetila da mi je izbledeo klasicne ringle dok smo imali te.
ja u zadnje vrijeme samo one vlazne maramice za ciscenje koristim... zgodne su mi... nisam primijetila da su lysol ista bolje od onih no name iz costco. plus one sa narandzastim poklopcem imaju ostriju stranu, izriba ok
Quote from: Zumbulica on February 15, 2013, 04:32:20 PM
Da se upisem u klub :) I nisam primetila da je toliko agresivan, cistim venecijanere, staklo, unutrasnja i ostala farbana vrata, mikrotalasnu ... jedino sto sam primetila da mi je izbledeo klasicne ringle dok smo imali te.
Kako izbledeo, ja nista ne vidim :rofl:
Hoće neke stvari da izbledi, recimo meni frižider nije beo nego žućkast i ostanu beli tragovi po njemu, ali baš me briga, ionako je stari :rofl: :rofl:
Mozda onda na te neke osetljive ne treba da se prska direktno.
Probala sam Fairy tablete za sudove, ako zanemarimo cenu, koja je baš visoka, savršene su, savršene.
A danas kupih, nisam mogla da odolim, u maxiju 365 tablete, 70 komada 299 dinara. Jedva čekam da isprobam.
Fairy tablete za masinu, nisam ni videla.
Ja te egzotične stvari kupujem u parfimeriji Diva na Zelenom vencu. Oni imaju neki direktan uvoz iz Italije, imaju i prašak Dash i omekšivače kojih nigde drugo nema, i svašta nešto. :girl_in_love:
Aha znam, cula sam za tu parfimeriju nisam isla nikad.
Da oni stvarno imaju svašta nešto, ja baš volim tu parfimeriju, ranije sam išla redovno, dok sam radila u centru pa čekala bus na Zelenjaku.
Quote from: AnaK on June 08, 2013, 12:00:38 AM
Ja te egzotične stvari kupujem u parfimeriji Diva na Zelenom vencu. Oni imaju neki direktan uvoz iz Italije, imaju i prašak Dash i omekšivače kojih nigde drugo nema, i svašta nešto. :girl_in_love:
Super, mogla bih da potrazim moj omiljeni omeksivac svih vremena - Softlan, Palmolive .... Vidim da sad imaju liniju omeksivaca Fabuloso :think:
A onda sam Fairy tablete danas videla u Merkatoru, kao novitet :lol:
Zumb, pogledaj :girl_in_love:
Znaci da pogledam i u Rodi kad budem isla :lol:
Apsolutno :lol:
Quote from: AnaK on June 07, 2013, 11:17:07 PM
Probala sam Fairy tablete za sudove, ako zanemarimo cenu, koja je baš visoka, savršene su, savršene.
A danas kupih, nisam mogla da odolim, u maxiju 365 tablete, 70 komada 299 dinara. Jedva čekam da isprobam.
Valjaju li? :think:
U Rodicu 20 komada 900 dinara.Ove Fairy.
U merkatoru su nešto ispod 800, a mrvicu manje sam ih platila u Divi.
Disco, jednom sam prala, odlično je ispalo. Al' pre konačnog stava čekam neku 'zahtevniju' postavku posuđa, masti i tako to. :kiss1:
Kako nije ista cena u Rodicu i Merkatoru?Bila sam ubedjena da ce tamo biti najjeftinije.
Možda sam ja pogrešila, ali prilično sam sigurna da počinje sa 7 i završava se devetkom. Proveriću prvom prilikom. Mada su izvučene na čelo reda, imaju ono novo & akcija.
E onda ako su na akciji zato je ta cena, sigurna sam da su okruglo 900 bas sam gledala i gotovo nikad nije tako okrugla cifra.Bilo je pakovanje od 40 i 50 komada.To od 50 je bilo oko 1500.
Videla sam fairy tablete i u dis-u :rofl:
Da preporučim osveživač prostora, najlepši koji sam ikad imala, a probala sam milion.
Ima nekoliko mirisa, mislim konkretno na ovaj Cool Linen & White Lilac. :)
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi39.tinypic.com%2F2q8vqj9.jpg&hash=bd8642c4f1ee86b0766572fbef2ef0d95ff2b941)
Uopste ih ne koristim, svi me guse a nekad bi mi bili korisni kao posle kuvanja gulasa recimo :lol: kad ni svi sirom otvoreni prozori ne pomazu :lol:
Ja volim i stalno sam u potrazi za tima koji ne guše a da pritom i mirišu lepo i na čisto, ovaj mi je savršen po tom pitanju.
E onda bih njega mogla da probam.
Quote from: Lani on June 13, 2013, 05:02:21 PM
Ja volim i stalno sam u potrazi za tima koji ne guše a da pritom i mirišu lepo i na čisto, ovaj mi je savršen po tom pitanju.
ovaj sto si ti stavila je jako lep, ja volim sve sto je lavanda
ovi su fenomenalni http://www.glade.com/en-US/Collections/SpringCollection/Pages/Spring-Showers.aspx (http://www.glade.com/en-US/Collections/SpringCollection/Pages/Spring-Showers.aspx)
Ja ne podnosim osvezivace prostorija . A tek one za kola, od toga mi muka momentalno, kad se nekad vozim taksijem jedva čekam da izadjem, taksisti imaju običaj da koriste neke jake mirise.
Jao u kolima bih povracala momentalno od toga.
Ne volim ni ja u kolima, posebno one vanile, kokose... Jedno vreme su bile jelkice sa mirisom lubenice, to je bio divan i nenametljiv miris, moj jugo je uvek mirisao na to :girl_in_love:, ali nema već dugo tog mirisa da se kupi.
Ni ja ne volim osvezivace u kolima...
Ali kupila sam za toalet one stapice u ulju. Doduse, dm-ove, nisam odusevljena. Probacu neke druge.
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Ja sam primijetila da mi osvjezivaci prostora izazivaju glavobolju :hm: U kolima tek ne podnosim, osim neki limun sto Z kupuje na pumpi.
Quote from: Zumbulica on June 08, 2013, 08:56:25 AM
Super, mogla bih da potrazim moj omiljeni omeksivac svih vremena - Softlan, Palmolive .... Vidim da sad imaju liniju omeksivaca Fabuloso :think:
Fenomenalan :girl_in_love:. Dok su moji ziveli na Tosinom bunaru mama je kupovala u nekoj frizerskoj radnji-parfimeriji. Cak sam jednom naletela u Grckoj i morala sam da kupim.
Quote from: Vockica on June 15, 2013, 11:19:10 PM
Fenomenalan :girl_in_love:. Dok su moji ziveli na Tosinom bunaru mama je kupovala u nekoj frizerskoj radnji-parfimeriji. Cak sam jednom naletela u Grckoj i morala sam da kupim.
Ja sam imala sa mirisom breskve kad je Jelena bila beba, apsolutno savrsenstvo :girl_in_love: Donosila mi je snajka od babe koja nam je tada izdavala stan, iz Svajcarske, vise nikad nisam uspela da ga nadjem.
Quote from: Lani on June 13, 2013, 04:57:21 PM
Da preporučim osveživač prostora, najlepši koji sam ikad imala, a probala sam milion.
Ima nekoliko mirisa, mislim konkretno na ovaj Cool Linen & White Lilac. :)
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi39.tinypic.com%2F2q8vqj9.jpg&hash=bd8642c4f1ee86b0766572fbef2ef0d95ff2b941)
Uzela danas, i super mi je.Ne gusi me, mirise taman koliko treba.
:girl_in_love:
:kiss1: da nisi rekla ne bih ni pogledala.
http://maginus.rs/?portfolio=savo (http://maginus.rs/?portfolio=savo)
ovim sam prezadovoljna
senka gde se kupuje, ja nisam videla u tempu, mada nisam ni yagledala
ne znam gde sam kupila
metro ili tempo
Hvala, baš ću obratiti pažnju, nisam zapazila do sada :kiss1:
Odličan je Savo, nama se prošle godine pojavilo par mlja iznad tuš kabine, posle dva prskanja ove zime se uopšte nisu pojavljivale.
kak'a dobra tema :dance1: :clap: :rofl:
Nisam sigurna da je prava tema, ali uklapa se:
http://www.lisa.rs/moj-stan/srecni-dom/9708-koliko-cesto-treba-da-menjamo-posteljinu-sundjere-krpe-i-peskire.html (http://www.lisa.rs/moj-stan/srecni-dom/9708-koliko-cesto-treba-da-menjamo-posteljinu-sundjere-krpe-i-peskire.html)
Prosto moram da podelim s vama. Nešto mi je svega nestalo odjednom, i išli smo u nabavku, u Tempo. Kupila sam onaj veliki tečni Persil, 854 dinara, i XXL pakovanje Somat tableta, 84 komada, za 654 dinara. Odemo posle u Rodu, po još nešto, i ja da uporedim cene, kad mi je već račun tu. Persil je 1.324 dinara, a Somat 1.450. Na plaćenih oko 1500 dinara, 'uštedela' sam oko 1.250 u odnosu na Rodu :crazy:
U Rodi su jeftinije Jacokbs kafe, i značajno jeftinije kokice za MW koje Janko preferira, ali ni približno tolika razlika :blink:
:crazy:
m-da....roda je nekad davno bila povoljna, a od kad je u sklopu mercatora nije vise ni prineti tempu, disu, univerexportu.....
Katastrofa. Ja pokupovala na akciji u medius marketu omeksivac felce za po 199 din 2l, svuda je bar 300. I persil i pervol tecni su bili na akciji, ali nisam upamtila cenu.
Mene je razlika stvarno zapanjila. U Rodi je jeftiniji tečni persil od 1,5l, nešto ispod 400 dinara je, u Tempu je taj 498, pa na to 12% popusta, opet je skuplji. Ali Somat je, više nego duplo skuplji :girl_wacko:
Razlika je stvarno zapanjujuće velika. Doduše, ne kupujem u Rodi pa i nemam prilike da se zeznem na taj način ali opet bre... :wall:
Da, hemija je mnogo povoljnija u Tempu, narocito kad su akcije. Vidim danas da je Ornel od 5 litara nesto ispod 500 din sto je stvarno povoljno. Tablete uvek sacekam pa kupim kad su neke akcije plus gratis. Uvek moze da se napravi neka mala zaliha po povoljnim cenama, a meni tako odgovara da kupujem.
Medjutim, ono sto mi sve vise smeta u Tempu je to sto sve vise ima oznaku da nije na popustu (ovaj vikend popust od 12%), skoro svi mlecni proizvodi, sirevi .... svaki put kad odem uhvatim se za nesto sto kupujem redovno, a odjednom vise nije na popustu :crazy:
jao Ornel, kad si ga vec pomenula...... ja sam uvek neke Lenore i slicno koristila, a mama mi sad ostavila nesto malo belog (onog bebi) Ornela, kako neverovatno lepo mirise ves, odusevljena sam :girl_in_love:
i ja sam nesto uvek koristila Lenor, onda sam jos u ks par puta presla na ornel, mama u bg koristi ornel, ovde kupujem neki comfort (cenovni rang ispod lenora, lenor mi je ovde jezivo jak, boli me glava od posteljine :crazy: )
i bohor je super :girl_haha:
Ja sam potpuno izbacila omekšivač, još prošlog leta :girl_in_love:
Ja sam izbacila omekšivač pre četiri godine, od Uninog rođenja. Pošto nisam stavljala njoj a i Ivi sam izbegavala, na kraju sam ga izbacila skroz i nimalo mi ne nedostaje.
ja sam probala par puta da izbacim skroz i ne dopada mi se ves takav....ne stavljam ga ja mnogo, sasvim malo mi je dovoljno da sam zadovoljna....a sad sa ovim i lepo mirise..... :girl_in_love:
Ja mislim da meni 'pomaže' i to što uglavnom koristim tečni deterdžent.
to sigurno..... ja Ariel u prasku (apsolutno ne mogu da se odviknem, a pokusavala sam i sa Ariela da se skinem, ozbiljno :rofl:)
I ja sam zbog Anine osetljive kože skroz izbacila omekšivač, ič mi ne nedostaje. Sad sam u GR našla Deus po nekoj super ceni, kad operem veš cela kuća miriše.
Godinama ne koristim omeksivac :-[
NI ja ne koristim kad perem veš u zr, tamo bilo koji prašak divno miriše...a ovde ako ne stavim omekšivač veš mi skroz bljakasto mirise :-[
Ja sam par puta pokusala da ga izbacim ali pocinju vrlo brzo da se bune - zbog peskira najvise, grebu ih :crazy:
Quote from: Dada on September 07, 2014, 08:22:03 PM
Ja sam par puta pokusala da ga izbacim ali pocinju vrlo brzo da se bune - zbog peskira najvise, grebu ih :crazy:
i mene grebu :-[
Quote from: Dada on September 07, 2014, 08:22:03 PM
Ja sam par puta pokusala da ga izbacim ali pocinju vrlo brzo da se bune - zbog peskira najvise, grebu ih :crazy:
Za to je sušilica zakon, budu fino meki :)
Znam ali izbjegavam da je koristim osim ako pada kisa, struja ubija :hm:
Znam, ja se trudim da uključujem po jeftinoj, osim ako je neka hitna situacija :)
Ja ne stavljam omeksivac kad perem peskire, lepse upijaju vlagu
Ali trudim se i da ih ne presusim
Znači, morala sam da kupim, fenomenalno mi zvuči :lol:
http://www.waschmitteltuecher.de/vorteile.html (http://www.waschmitteltuecher.de/vorteile.html)
Maramice za pranje veša, menjaju uklnajivač fleka, prašak i omekšivač. Ne mogu da dočekam da isprobam :D
Jao ocekujem cudo, javi
Ubacis maramicu i nista vise?
jao, sto sam ja balvan, nepoverljiva prema takvim "novitetima".....ajd javi kako rade.... :nokti2:
I ja sam :lol:
Tako mi rekoše, tako piše :girl_haha: U parfimeriji Mauricijus kupljeno, inače :lol: Ko zna Nemački može i sa sajta detaljno da nas obavesti :-X
ma, verujem ti.....samo nisam toliko hrabra :lol:
Ja baš volim da isprobavam novitete. :girl_in_love: Nešto ne ponovim, nečim se oduševim. Avanturizam u granicama :lol:
meni je hvatac boje sada u redovnoj upotrebi, bas volim i probala sam varijantu gde sa crnim i crvenim ubacim nesto belo i stvarno radi posao
lenor maramice za susenje vesa su super
sta su maramice za susenje vesa? :think:
kao omeksivac za masinu za susenje vesa, samo je u maramicama
Quote from: Glitter on September 09, 2014, 02:22:03 PM
meni je hvatac boje sada u redovnoj upotrebi, bas volim i probala sam varijantu gde sa crnim i crvenim ubacim nesto belo i stvarno radi posao
ne znam koje koristis, ali meni ja sam posle deset uspesnih pranja, sledeci ves bio sjeb****
dr bekman ili tako nekako
Ja koristim dm-ove, mnogo su mi jeftinije, a dosad nije bilo problema...
ja ovde nemam dm, ali sve su u rangu cene ovog bekmana
Javi, AnaK, molim te, izgoreh od znatizelje :lol:
Hoću, hoću, baš ću večeras peškire da probam :girl_haha:
hvatac boje radi u zavisnosti os toga koliko ves pusta boje.
imam jednu narandzastu suknju, ma ni celo pakovanje ne bi sprecilo farbanje vesa
Ja polako polako eliminišem takve stvari. Sledeća na spisku je posteljina, koju perem samo saamu :crazy:
Oprala peškire, utisak mi je kao da sam ih prala praškom - ne miriše, nemam utisak da su meki, al' to ću bolje videti kad se osuše. Koristiću ih u narednom periodu, pa javljam utiske kad ih bude više. Sam sistem mi se mnooogo dopada :girl_in_love:
Zanimljivo. Javi kakvi su kad se osuse...
Mansarda i pokusi :lol:
nisam čula do sad za te maramice za pranje.
Hvatače boje redovno koristim, ali i pazim, dosad su radile pos'o. Imam jedne Minine crvene helanke, te ne smem ni sa čim da ubacim, puštaju boju kao lude, a ima iste takve crne i tirkizne (u istoj radnji, isti model)-nikad ništa.
zanimljive te maramice :think:
saska, imamo i mi troje helanki iz hrvatske....jedne ciklama, pa tamno plave i bele...imaju kao neke cvetice na donjem delu leve nogavice...te pustaju boju ko lude...i nakon zilion pranja...ne znam koji su brend...pise nesto bibi na njima :crazy:
(https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS4HDun1FslnEaA1GYSwvbWMY4AR6JvUo3lGhH2xc8vKIrAAtlxGw)oplemenjivac, mirise fantnasticno
Kad je već dignuta tema, da pohvalim ono sredstvo za pranje šarenog veša iz DM-a, aloe vera & svet lotosa, kupujem ga par meseci unazad. Miriše nekako na more i na čisto, tj. kako ja zamišljam da čisto treba da miriše, a to najviše volim.
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi57.tinypic.com%2Fauxtfm.png&hash=ae80558eace182613d255e23fe7be3e94a5aeac1)
moram da pitam, nisam shvatila.... Je l kupujete odvojene praskove za crno, za belo i za sareno? Je l vam se to bolje pokazalo nego jedan univerzalni? Tecni ili u prahu?
Odvojeno za belo i šareno obavezno a često kupim poseban prašak i za crni veš.
Ovi za šareni i crni su tečni a za beli mi je uvek u prahu.
hvala :)
moracu da potrazim alternative, te vrste, za ovu moju navlaku sa arielom za sve.....
Meni je jedino Persil podjednako dobar kao Ariel.
Za sareno obicno imam tecni, ali stavljam i malo praskaskastog. Kupovala sam Perwoll, on nista ne skida ako ima iole prljavstine, sad imam tecni Persil, cini mi se da je neuporedivo bolji. A prvom prilikom cu da probam ovaj iz DM-a.
moracu da probam sa tecnim, da vidim kakva je razlika.....bar za saareni, taj iz DM a mislim da mi najvise treba za crni da nesto promenim, jer koliko god malo ariela da sipam crni ves bude isprano crn, prugast, ma, nekako, nije crn, brzo je fucnut..... Deluje fucnuto a nije, to hocu da kazem..... :think:
meni od ariela brzo izbledfi sareni i crni, pa sad imam tecni za to
e, to......valjda je takav, prejak, sta li vec...... Zato mi i treba neka zamena, tecna.....
ja kupujem ariel color praskasti
bas cu ovaj dm da probam sledeci
Ja koristim zeleni Perwoll za tamno i crno, ok je skroz.
ja isto Perwoll za sareni i crni, nekad za oboje koristim onaj plavi, nekad kupim poseban za crni ves. za belo praskasti, to menjam, kupim onaj koji je na akciji.
Ja tečni samo Persil. Ne sećam se nekih konkretnih primedbi na Perwoll i Merix, ali znam da najviše volim Persil.
Quote from: Lani on September 13, 2014, 07:56:40 AM
Odvojeno za belo i šareno obavezno a često kupim poseban prašak i za crni veš.
Ovi za šareni i crni su tečni a za beli mi je uvek u prahu.
ovako
Quote from: kalimero on September 13, 2014, 09:42:57 AM
moracu da probam sa tecnim, da vidim kakva je razlika.....bar za saareni, taj iz DM a mislim da mi najvise treba za crni da nesto promenim, jer koliko god malo ariela da sipam crni ves bude isprano crn, prugast, ma, nekako, nije crn, brzo je fucnut..... Deluje fucnuto a nije, to hocu da kazem..... :think:
probaj ariel 3 u 1 za sareni ves (pere i do 90 stepeni)...fantastican je
u pitanju su kapsule
Quote from: AnaK on September 13, 2014, 03:13:20 PM
Ja tečni samo Persil. Ne sećam se nekih konkretnih primedbi na Perwoll i Merix, ali znam da najviše volim Persil.
meni imaju pretezak miris
Ja u sve krkam praskasti arijel :D
http://www.lovesensa.rs/clanci/probali-smo/domaci-recept-sami-napravite-omeksivac-za-ves (http://www.lovesensa.rs/clanci/probali-smo/domaci-recept-sami-napravite-omeksivac-za-ves)
Meni je tecni previse penio kad sam koristila, odavno ga nisam kupovala.
Najvise sam volela Ava prasak, ili sam umisljala pojma nemam, posto ove nase krpice, za razliku od decijih, moze da propere koji god hoces.
Jos nisam nasla prasak koji moze da pobedi Stiva i njegove fleke :wacko:
Ja se ne oslanjam previše na prašak da mi skida fleke. Sve malo veće i jače fleke potopim prvo u Vanish pa onda ide u mašinu.
Quote from: Lani on September 14, 2014, 03:36:54 PM
Ja se ne oslanjam previše na prašak da mi skida fleke. Sve malo veće i jače fleke potopim prvo u Vanish pa onda ide u mašinu.
:good:
fleke koje mi pravimo nijedan prasak ne bi mogao da skine...... vise se bavimo visesatnim cucanjem u vanishu i sl..... :girl_haha:
Ja bih volela da se pojavi neko cudo, da ne moram vise da trljam :crycry:
cudo je kad porastu, ozene se, pa onda neka tamo snajka trlja i pere, a ti samo stirkas svoj ves :rofl: :rofl: :rofl:
ja jednom rekoh mojoj svekrvi da ne mogu da se resim nekih fleka...ona rekla da ona moze da resi i one koje niko ne moze :girl_haha:
e, tako ja lepo sad sve neresive fleke posaljem njoj :turpija:
Quote from: kalimero on September 14, 2014, 05:12:23 PM
cudo je kad porastu, ozene se, pa onda neka tamo snajka trlja i pere, a ti samo stirkas svoj ves :rofl: :rofl: :rofl:
iju kali, pa valjda smo ove stvari prevazisli :girl_haha:
pogotovo za nekih 15-tak godina...ima i muzevi da trljaju...sve u 16 :diva:
da, da, sve vidim ovog mog (drugogo po redu) kako se bavi flekama, a on je vredan muskarac.... :rofl:
ja cu iskreno da probam da naucim podmladak sta je red, ali unapred se izvinjavam buducim snajkama ako dobiju muskarce obucene da rese sve elektro probleme po kuci ali bez nade da se uhvate u kostac sa flekama :rofl: :rofl: :rofl:
Quote from: kalimero on September 14, 2014, 06:14:31 PM
da, da, sve vidim ovog mog (drugogo po redu) kako se bavi flekama, a on je vredan muskarac.... :rofl:
ja cu iskreno da probam da naucim podmladak sta je red, ali unapred se izvinjavam buducim snajkama ako dobiju muskarce obucene da rese sve elektro probleme po kuci ali bez nade da se uhvate u kostac sa flekama :rofl: :rofl: :rofl:
takodje :girl_haha:
:rofl: :rofl: :rofl:
Neka dodje neka snajka odma' da se pokaze :lol:
Elem u DMu su snizene cene tecnih deterdzenata za ves... do 28. ili 29.9. tako nesto.
Kupila sam onaj Lanin :girl_haha:
u liliju -20% na svu kucnu hemiju
Da li je probao neko Onaj persil-ov coldzyme za skidanje fleka
I kakvi su utisci?
Nije baš hemija, ali uklapa se. Kupila sam u Tempu mrežicu za sudoperu, oduševljena sam. Prečnika je 6-7 cm, ne podiže je bilo kakav mlaz i prosipanje :clap: Uopšte ne mogu sliku originalnu da nađem, ali liči na ovo, jako:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fthumbs2.ebaystatic.com%2Fd%2Fl225%2Fpict%2F261557228209_2.jpg&hash=b9ac22c7c937acda7fe4d1c5c69a5e57e3c89bc7)
Da pohvalim Axel kal za skidanje kamenca - uklonio je i čak i jednu mrlju s kade koju godinama ništa nije uspelo da skine.
godinama, a mislim i decenijama :think: , koristim samo axel za kamenac, ooodlican je .... kao i axel za odmascivanje (zuta tecnost)
Quote from: Finalina on February 06, 2015, 02:39:22 PM
godinama, a mislim i decenijama :think: , koristim samo axel za kamenac, ooodlican je .... kao i axel za odmascivanje (zuta tecnost)
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdekotekstrade.com%2Fproiz%2F_big_fe348c7c6e05a28d.jpg&hash=92c1f398d55ddcbb86af8fa28967442444b1a026)
tako je :)
Jel imanegde kod nas da se kupi ovaj ariel?
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fecx.images-amazon.com%2Fimages%2FI%2F71iSyk1nyQL._SX385_.jpg&hash=b8cb5b68827b467b7f59452ac8ace95e1c426362)
Doneli neki ovdena pijaci, prodaju po 33 din kapsulu, stvarno lepo mirise i lepo pere.
Obratiću pažnju, pa javljam, ja sam Persil-fan :girl_haha:
Quote from: kalimero on February 06, 2015, 03:20:02 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdekotekstrade.com%2Fproiz%2F_big_fe348c7c6e05a28d.jpg&hash=92c1f398d55ddcbb86af8fa28967442444b1a026)
Bez ovoga u kuci ne smemo da ostanemo, panika nastaje :)
Quote from: Pepi on February 03, 2016, 03:26:57 PM
Jel imanegde kod nas da se kupi ovaj ariel?
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fecx.images-amazon.com%2Fimages%2FI%2F71iSyk1nyQL._SX385_.jpg&hash=b8cb5b68827b467b7f59452ac8ace95e1c426362)
Doneli neki ovdena pijaci, prodaju po 33 din kapsulu, stvarno lepo mirise i lepo pere.
Imaju samo obicne, ove ne.
Prodaje jedna kod mene, za 50 dinara kapsulu :crazy: osim sto lepo mirise ves, nista posebno stvarno, desetak puta sam koristila.
ja trosim ili tecni ili kapsule ali non-bio i to Ariel, Fairy ili Persil, zavisno sta je na akciji, podjednako su dobri
Ja sam pre par godina u par uzastopnih navrata uporedila cene, zaključila da je Persil jeftiniji, pa samo njega jurim na akcijama. Možda ne bi bilo loše da proverim ponovo :girl_haha:
ovde meni je poredjano od skupljeg ka jeftinom Ariel, Persil, Fairy ali kada su na akciji kupujem bilo koji, kada su svi na akciji onda je Persil najisplativiji
Ja nisam preterano zadovoljna nijednim tecnim deterdzentom :)
Meni se praškasti Arijel ispostavio kao prejak, iritira mi kožu ako ne uključim dodatno ispiranje, a naravno - kupila sam 9 kila na nekoj akciji i sad jedva čekam da ih potrošim i vratim se nekim slabijim markama.
Quote from: MissL on February 04, 2016, 12:07:23 PM
Imaju samo obicne, ove ne.
Prodaje jedna kod mene, za 50 dinara kapsulu :crazy: osim sto lepo mirise ves, nista posebno stvarno, desetak puta sam koristila.
Meni se ovaj 3/1 sviđa jer ima i omekšivač i sredstvo za skidanje fleka, baš lepo opere veš, npr pantalone od blata i trave. To mi drugi nisu skidali bez dodavanja venisha, ili trljanja sapunom za fleke.
Nego ovi ljudi doneli samo jedno pakovanje probno, misle da neće donositi, nema interesovanja, skupo je ljudima :( Imaju i za beli veš 3/1.
Ja definitivno neću više kupovati ta velika pakovanja, čini mi se da nije isti kvalite praška kao u malim :think:
Sačekam neku akciju pa kupim malo.
A i mnogo mi je jeftinije da kupujem od ljudi koji donose iz Mađarske.
Pepi, ja imam kontakt neke žene iz Bg koja donosi iz Mađarske robu po porudžbini, po cenama iz kataloga (ona uzima povraćaj PDV-a, to joj je zarada). Mogu da ti prosledim, pa da naručiš, to bi ti sigurno bilo još povoljnije.
Ni meni nikad nijedan deterdžent skinuo fleke od trave, moralo je ono DM sredstvo sa četkicom :girl_haha:
Meni ovo ne skida fleke uopste, ni na 60 stepeni.
Mozda je stvar i u kvalitetu masine, mada mi obican prasak opere. OK mi je za stvarcice koje ja nosim, ali za Stefanove nikako.
Meni se cini da mi i obican ariel skida sve fleke...nista posebno ne tretiram...
Quote from: emge on February 04, 2016, 03:07:48 PM
Meni se cini da mi i obican ariel skida sve fleke...nista posebno ne tretiram...
I meni isto. Nisam mnogo eksperimentisala sa praskastim, kupim ponekad i Persil i podjednako mi je dobar. Probala sam da ih zamenim tecnim (Arielom i Persilom) i nisu mi efikasni kao praskasti.
Mada, nesto razmisljam, sigurno 50% vesa koji perem je cist ves :lol: Tusiramo se redovno, koristimo dezodoranse, ne flekaju se vise .... osim mene koja stalno nesto po sebi prosipam i uflekam se kako udjem u kuhinju. Majice se menjaju dnevno, a leti i vise puta na dan :crazy: Dukserice i dzempere nose najvise dvaput :crycry:
Meriks, nikad vise :wall: Kupila sam u zurbi, kao ne moze biti bas toliko los. Peskiri su mi, ako je to moguce bili belji pre nego sto sam ih oprala, ako je nesto malo prljavije ili flekavo nista ne skida. Juce sam kupila Persil i sad perem kao prava zena domacica :girl_in_love: :lol: