Moja Mansarda

SOBICE => Sestro slatka => Topic started by: AnaK on June 14, 2009, 03:29:38 PM

Title: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on June 14, 2009, 03:29:38 PM
Bila sam juče u hipermarketu Interex. I videla gomilu proizvoda marke Apta. Kupila sam par, onda videla da su različitih zemalja porekla, različitih izvoznika  :blink: Guglanjem zaključih da je APTA udruženje potrošača, valjda Francuske. Upućuju na sajtove intermarche.com i ecomarche.com. Sve je na francuskom  :shout:
Roba je uglavnom iz kategorije sanitarne - prašak za mašinu za posuđe, omekšivač i tome sl.

Pojašnjenje, pliz  :flower:
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: cici on June 14, 2009, 03:36:49 PM
Nikad videla ni čula.
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: Lani on June 14, 2009, 05:05:07 PM
A da... znam. Kupila sam jednom u Interexu neke tabletice za vodokotlić. Nisu bile loše.
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: Finalina on June 14, 2009, 05:17:52 PM
ne znam, proguglacu da vidim da li mi je mozda poznato
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: AnaK on June 14, 2009, 05:45:36 PM
Cene su više nego OK. Kupila sam omekšivač, divno miriše (a 3l koštaju malo manje nego 2l Lenora, npr). 32 tablete za mašinu za sudove (5 u 1) koštaju 299 dinara. To nisam probala (a ne znam ni cene ostalih proizvođača, uključujući DM). Ali me zbunilo sad sve oko proizvođača/porekla :) Mislila sam da su neki Turci, kad ono  :think:
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: Lani on June 14, 2009, 05:48:27 PM
Ne, u Interexu ti je pola stvari iz Francuske. E sad, ne znam da li se te marke koje imaju u Interexu u FR smatraju OK ili kršem. Mogla bih da pitam drugaricu iz FR...
Javi kakav je omekšivač  :girl_smile:
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: Finalina on June 14, 2009, 05:57:46 PM
sada vidim gde si bila, pa Interex je "francuski" market

da , to je neka praksa u mnogim zemljama da se okupe veci proizvodjaci i da nude preporuku za razne proizvode posebno u vecim pakovanjima radi ustede itd.... i ovde kod nas to krece, videla sam reklamu, uskoro ce i na nekim nasim proizvodima stajati ta neka oznaka

nisam koristila ovo sto pominjes, ali jesam tamo nekoliko puta kupovala neke "francuske" proizvode ( kada sam ja bila izbor je bio bas siromasan ) , nisam primetila naziv
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: AnaK on June 14, 2009, 06:02:22 PM
Koristim ja već neke francuske korn-flejksove i super su (i znatno jeftiniji od sličnih proizvoda). Videla sam i neke 100% voće sokove, u staklenim flašama (banana, pomorandža).
Ali ovo je neobično jer - neki osveživač za mašinu za posuđe je iz Nemačke, a omekšivač je francuski. A na oba piše APTA. I piše (na francuskom) negde pozadi da je APTA udruženje potrošača. Koliko ja vidim (a to je možda i pogrešno) APTA nije robna marka u smislu firme APTA. Ali šta je - pitanje je sad. Tj moje :)

Pošto vidim da imaju i belgijski ogranak, možda Elanor nešto zna? Eeeeeeee-laaaaaaaaaaa-nooooooooooooor  :shout:
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: janavi on June 14, 2009, 06:03:46 PM
trebalo je da me vodiš u provod u interex :lol:

daj linAk za tu aptu
mrzi me da srčujem
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: Finalina on June 14, 2009, 06:07:12 PM
ja nisam nasla
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: Glitter on June 14, 2009, 06:26:18 PM
ne znam da li i koliko posecujes DIS megamarket, ali tamo ima robna marka DOBRO,  DOBRO ulje, DOBRO brasno, secer, zacini, pasulj itd. Znatno  je jeftinije od ostalih slicnih proizvoda, ali kad se pogleda etiketa vidi se da je sam prizovod od razlicitih proizvodjaca i to onih manje poznatih. Moze biti da ima veze :)
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: AnaK on June 14, 2009, 06:34:59 PM
Quote from: janavi on June 14, 2009, 06:03:46 PM
trebalo je da me vodiš u provod u interex :lol:

Pa lepo sam ti najavila gde ću, delovalo je kao da želiš kući  :ljut:
Nema linAk  :girl_sad:
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: Lani on June 14, 2009, 06:37:20 PM
Jao a provod u Interexu je ubistven  :lol:
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: janavi on June 14, 2009, 06:51:34 PM
Quote from: AnaK on June 14, 2009, 06:34:59 PM
Pa lepo sam ti najavila gde ću, delovalo je kao da želiš kući  :ljut:
Nema linAk  :girl_sad:
ma znam, ja baš ne volim da se namećem...

drugi put ;)
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: AnaK on June 14, 2009, 06:52:58 PM
Ma kakvo nametanje, pobogu  :fool: Idem sama, još se kolebam gde ću.  :crazy: Dakle, stvaaaaarno. Sledeći put te neću ni pitati, samo ću te strpati u kola i odvesti  :ljut: :kiss1:
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: janavi on June 14, 2009, 06:53:59 PM
Quote from: AnaK on June 14, 2009, 06:52:58 PM
Ma kakvo nametanje, pobogu  :fool: Idem sama, još se kolebam gde ću.  :crazy: Dakle, stvaaaaarno. Sledeći put te neću ni pitati, samo ću te strpati u kola i odvesti  :ljut: :kiss1:
:rofl: :rofl:
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: Masha on June 14, 2009, 07:29:57 PM
Mozda mu dodje kao ono dm-ovsko, njihova oznaka, a razl robne marke,mislim da je u ideii rial :think: mada kod apte ima veze sa potrosacima
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: janavi on June 14, 2009, 07:37:56 PM
sad ima i Merkator "robna marka"
ja videla neke DVDjeve, al nisam htela da kupim, meni to noname ;)
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: maripoza on June 14, 2009, 08:33:52 PM
Malo je tesko naci na sta se to tacno odnosi, posto je APTA naziv za raznorazne stvari, preduzeca, udruzenja itd. u Francuskoj.

Najslicnije ovome o cemu ti govoris je ovo: http://apta.selectionmousquetaires.com/marques/9/default.aspx (http://apta.selectionmousquetaires.com/marques/9/default.aspx)

No, na sajtu nema nikakvih informacija o tom brendu, samo su psotavljeni razni proizvodi, uglavnom oni za odrzavanje domacinstva. Medjutim, koliko videh na ovom sajtu, a i na sajtovima Intermarché-a i Ecomarché-a, radi se o nekoj akciji protiv skupoce ("skupog zivota", kako su oni bukvalno napisali). Intermarché i Ecomarché, zapravo, pronalaze najjeftinije proizvodjace i plasiraju ih u svojim prodavnicama, izdaju kataloge tih proizvoda itd. Apta je samo jedna od "jeftinih marki" koje reklamiraju. Na ovom sajtu pise da ta "akcija" (borba protiv skupoce) traje vec 30 godina i da se na taj nacin nude jeftini proizvodi dobrog kvaliteta.

Moguce je da se pod ovim imenom (APTA) prodaju proizvodi raznih proizvodjaca (zavisi ko sta moze da ponudi jeftinije), pa otuda te razlike u zemljama porekla itd. Ovo poslednje nagadjam, nista o tome ne pise na sajtu.

Na sajtu Intermarché-a pise npr. da se oni vec 30 godina trude da nude proizvode malih i nezavisnih proizvodjaca (uzimajuci u obzir odnos cena/kvalitet). Jeftine (a, navodno, kvalitetne) proizvode obelezavaju nekim crvenim etiketama. Takodje ukazuju na to da na svim takvim proizvodima postoje etikete sa bitnim podacima, kao sto su sastav, rok trajanja, proizvodjac, nacin cuvanja proizvoda, kolicina, serijski broj pomocu kog se identifikuje proizvodjac itd. itd.

Sto se tice proizvoda za odrzavanje domacinstva, Intermarché prodaje sledece: http://www.intermarche.com/selection_des_mousquetaires_home_sweet_home.aspx. (http://www.intermarche.com/selection_des_mousquetaires_home_sweet_home.aspx.) Jedan od njih je i Apta. To su dakle, proizvodjaci koji su se angazovali u toj akciji borbe protiv skupoce i nude prizvode zadovoljavajuceg kvaliteta po niskim cenama.

Veovatno se radi o tim malim i nezavisnim proizvodjacima, pa su nam zato marke nepoznate.

edit: Ovaj drugi link ne radi ovako direktno.
Ides na http://www.intermarche.com (http://www.intermarche.com), pa na "nos marques", pa na "home sweet home"
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: Sorciere on June 14, 2009, 09:30:44 PM
Trenutno u kuci imam Apta vlazne maramice za kucu i bas sam otisla da pogledam sta pise... Proizvedene u Francuskoj, izabrani proizvod Intermarche-a... Ove su kupljene u nasoj poslednjoj kupovini u Francuskoj...

Ja sam i u Nisu koristila njihove proizvode (postoji veliki Interex i mislim da samo tamo mogu da se kupe ti proizvodi)...

Po meni su to budzetski proizvodi ciji je odnos kvalitet-cena sasvim ok...
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: Xe on June 14, 2009, 09:34:34 PM
 :girl_cray2: Mi nemamo Interex!
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: AnaK on June 14, 2009, 10:13:20 PM
E pa hvala. Definitivno ću im dati šansu.  :kiss1:
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: disco2000 on June 14, 2009, 11:11:24 PM
Svidja mi se ideja o malim i nezavisnim proizvodjacima..
A gde je taj Interex, nikad cula?
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: AnaK on June 14, 2009, 11:17:41 PM
Ja ne znam ima li ih više, ali ovaj moj je nadomak Studentskog grada.
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: Finalina on June 14, 2009, 11:20:04 PM
u Bg mislim da je jedina ta pore studenjaka. Ima negde na Ibarskoj, na putu ka Zlatiboru sam videla.
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: NenaS on June 14, 2009, 11:42:40 PM
Uzela sam u Interex-u te Apta tablete za sudje i to neko ogromno pakovanje za jako dobre pare...I trosila ih, e sad , ne znam da li to ima veze bas sa tim tabletama - ali mi se na priboru za jelo pocele pojavljivati tackice rdje, pogotovo na nozevima! Sad sam se vratila na DM-ove, one o kojima smo pricali, sa vodotopivom folijom i ne vidim da ih ima vise... :think:
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: Glitter on June 15, 2009, 01:06:33 AM
ja sve nesto mislm da je to neka rinfuz roba razlicitih proizvodjaca koju pakuje ta apta, kao sto vec rekoh gore, dobro brasno ulje bla bla
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: janavi on June 15, 2009, 07:52:44 AM
Quote from: NenaS on June 14, 2009, 11:42:40 PM
Uzela sam u Interex-u te Apta tablete za sudje i to neko ogromno pakovanje za jako dobre pare...I trosila ih, e sad , ne znam da li to ima veze bas sa tim tabletama - ali mi se na priboru za jelo pocele pojavljivati tackice rdje, pogotovo na nozevima! Sad sam se vratila na DM-ove, one o kojima smo pricali, sa vodotopivom folijom i ne vidim da ih ima vise... :think:
e ja kupila te dm sa folijom, i nekako nisam zadovoljna

pa ih "mešam" sa calgonitom
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: NenaS on June 15, 2009, 09:55:38 AM
Quote from: janavi on June 15, 2009, 07:52:44 AM
e ja kupila te dm sa folijom, i nekako nisam zadovoljna

pa ih "mešam" sa calgonitom

Calgonit je meni preterani trosak za 2-3 ukljucivanja makine dnevno, a slazem se da je odlican...
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: Sorciere on June 15, 2009, 10:06:16 AM
Quote from: NenaS on June 14, 2009, 11:42:40 PM
Uzela sam u Interex-u te Apta tablete za sudje i to neko ogromno pakovanje za jako dobre pare...I trosila ih, e sad , ne znam da li to ima veze bas sa tim tabletama - ali mi se na priboru za jelo pocele pojavljivati tackice rdje, pogotovo na nozevima! Sad sam se vratila na DM-ove, one o kojima smo pricali, sa vodotopivom folijom i ne vidim da ih ima vise... :think:
I meni se pojavljuju te tackice na nozevima... a ja sam mislila da je do kvaliteta vode... Promenila sam nekoliko vrsta tableta ali su uvek manje-vise prisutne (mislim te tufnice)...
A Calgonit je i meni ovde skuuuup!
Neko mi je objasnio da te "jeftine" tablete za masinu rade bez deterdzenta vec prave neku "oksidaciju" ili tako nesto (nemojte da zamerite ako sam se odvalila, sa hemijom sa oduvek bila na vi) i na taj nacin peru...
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: AnaK on June 15, 2009, 10:20:12 AM
I meni je Calgonit preskup. A DM tabletama nisam bila zadovoljna. Te optimalni odnos cena/zadovoljstvo pranjem nađoh u Axel prašku.
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: janavi on June 15, 2009, 10:39:06 AM
e pa sad ste me malo zbunile
poslednja kutija calgonit tableta, ima oh 70, neke all in one, koštala oko 1300-1400 din (20 din tableta)
a takođe poslednja DM tih u foliiji, ima ih 40, koštala 689 din (17.22 din po tableti)
ne vidim da je neka značajna razlika u ceni
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: AnaK on June 15, 2009, 10:51:45 AM
Nemam pojma, meni je u svesti Calgonit skup dugo nisam ni proveravala cene, sad gledam cene u Maxi online prodavnici - onako odokativno, tabeta košta između 30 i 35 dinara komad - zavisi od vrste i pakovanja.
Title: Re: Šta mu dođe Apta
Post by: janavi on June 15, 2009, 10:55:04 AM
ja kupujem u rodiću ili u Liliju
i uvek najveće pakovanje
a obično imaju i neke "akcije" pa zalepe uz to i neku tečnost za ispiranje ili tako nešto

ne znam, uglavnom, odosmo od teme
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on June 15, 2009, 11:19:37 AM
Kad ste već otišle od teme i meni se na nekim noževima pojavile tačkice rdje, ali samo na dva tri noža.Koristim Calgonit ali gledam da ga kupim kad ima neka dobra akcija, više komada za nižu cenu nego obično.I dugo mi traje.Uključujem je svaki drugi dan.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on June 15, 2009, 01:03:35 PM
evo ja sad bila u Liliju i obratila pažnju
70 kom košta 1775d
a oni važe za ne baš jeftine
ja kupujem jel mi je blizu, da ne vučem, ako nemam nekog da u'apsim da me vozi
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Xe on June 15, 2009, 01:39:08 PM
Sad sam videla da i Idea ima neku svoju robnu marku, i bas su im tablete na popustu. Kutija od ne znam koliko (sitna slova  :-[ ) kosta 290 dinara.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: NenaS on June 15, 2009, 02:04:20 PM
Quote from: Xe on June 15, 2009, 01:39:08 PM
Sad sam videla da i Idea ima neku svoju robnu marku, i bas su im tablete na popustu. Kutija od ne znam koliko (sitna slova  :-[ ) kosta 290 dinara.

I ne valjaju...I to sam probala - nista ne peru, bar meni...
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on June 15, 2009, 02:06:30 PM
Ja ne volim da eksperimentišem sa tabletama za mašinu za sudove, samo Calgonit gledam ili eventualno Somat. Kad se setim onih groznih DM tableta, ufff  :crazy:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Nanny Ogg on June 15, 2009, 02:08:41 PM
I ja kupujem Calgonit, i jesu skupe ali mi baaas dugo traju jer masinu ukljucujem svaki drugi dan + kad sudje nije mnogo zaprljano tableticu presecem nozem na pola, pa jedna tabletica = dva pranja  ;)

A u Interexu nisam bila, ne pamtim...A znam da sam kupovala neki fe-no-me-nal-ni korn flejks, bilo bas jeftino...Bas bih mogla da se ponovo prosetam, nije mi daleko...
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on June 15, 2009, 04:57:22 PM
I ja seckam Calgonit tablete, narocito kada ukljucim onaj najkraci program na pola sata. Nekako mi je jedna cela previse za 45 stepeni  i sudovi se ne isperu lepo. To vise ima veze sa mojom masinom koja mozda lagano otkazuje, ali nema veze.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: gasha on June 15, 2009, 10:08:48 PM
Trenutno trosim DM tablete i ok su mi. Nisam primetila nikakvu razliku u odnosu na Axel prasak i Somat tablete.

Par puta sam u Idei uzimala nesto sa tom njihovom K oznakom, npr. cokoladna jaja za uskrs i bila su super, tunjevina takodje. Ali par puta su neki takvi proizvodi bili blagi uzas, npr . caj od nane koji je mirisao na supu iz kesice , odmah sam ga bacila.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on June 16, 2009, 09:34:05 AM
U firmi gde mm radi imaju Claro deterdžente, tablete i ostalo z aposuđe. Cena je jako povoljna. A Claro i Calgonit su bili ista firma, odnosno dva brata koja su se razišla, a nastavili da proizvode iste stvari, samo pod različitim imenom.
http://www.claro.at/EN/Products/ (http://www.claro.at/EN/Products/)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: NenaS on June 16, 2009, 10:16:34 AM
Nisam videla kod nas...Gde ima da se kupi?
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on June 16, 2009, 10:42:53 AM
Sa Calgonit-a,  koga nisam ni pomisljala da menjam, ipak sam htela da dam sansu testiranju DM praska. ODLICAN JE - mala cena, dobro pakovanje, dobro pranje. Inace, tablete ne koristim svakodnevno, moja masina je mala, ali imam uvek u šteku i gel i tablete za pranje "samo serpe" ili " samo staklo".
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: NenaS on June 19, 2009, 07:43:19 PM
Ubedile ste me - kupila sam Calgonit, 120 kom za 1.484 din...na akciji...
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on June 19, 2009, 09:08:19 PM
Gde je ta akcija? :flower:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: NenaS on June 19, 2009, 09:15:47 PM
Quote from: AnaK on June 19, 2009, 09:08:19 PM
Gde je ta akcija? :flower:

Mislim da je u pitanju lokalni prodavac - LIK PROMET, kod bivse nam gimnazije - tamo gde je bila samoposluga, preko puta groblja i na Bulevaru - mislim Zona3, preko puta pijace...
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on June 19, 2009, 09:21:49 PM
Quote from: AnaK on June 19, 2009, 09:08:19 PM
Gde je ta akcija? :flower:
i ja sam negde videla
možda idea, tamo sam bila pre neki dan, juče ustvari
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: NenaS on June 19, 2009, 09:23:36 PM
Idea nije, danas sam bila...
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on June 19, 2009, 09:30:49 PM
Thx  :flower:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: hypolina on June 20, 2009, 09:49:36 PM
Treba mi vase misljenje.  :innocent:

Tecni detrdzent za ves masinu ili onaj u granulama? Sta je bolje i zasto?  :)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on June 20, 2009, 10:50:24 PM
Ja koristim i jedan i drugi. Verovatno predrasuda, ali meni onaj klasični granulasti prašak deluje bolje u smislu da bolje pere, uliva mi poverenje tradicija  :-[
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on June 20, 2009, 10:56:19 PM
za beli obavezno persil gold, za sareni tecni persil ili perwoll, za teget i tamno onaj perwoll za crne stvari takodje tecni...nemam neko posebno objasnjenje zasto tako...
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: hypolina on June 20, 2009, 11:02:22 PM
Ja sam bas juce kupila taj tecni Perwoll za crne stvari. Do sada sam sve prala Arielom u granulama, ali sam provalila da nam crne stvari gube boju.

Dr Nestorovic alergolog mi je rekoa da bi Nikin ves trebalo da perem najjeftinijim obicnim praskom, nikako sa onim enzimima, i da ga ispiram na ruke jer masina ne ispere dovoljno.

Ostala sam u soku. U tom slucaju bih ja trebalo samo da budem pralja posto Nika ima stvari koliko mm i ja zajedno i prlja se kao prasica. Mislim, em bi bila flekava, em bi ja ostala bez ruku.  ;D

Mislim da cu da predjem na neki tecni. Valjda se oni lakse ispiraju, s obzirom da se lakse i rastvaraju.  :ces: Mozda i nevidjeno bulaznim.  :rofl: :rofl:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on June 20, 2009, 11:10:33 PM
uvek mozes da vracas masinu da ponovo ispere...ja imam neki program za dodatno ispiranje, ali i opusteno vratis rucno...sem ako nije neka digitalna adzdaja, jer to n`umem da koristim :)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Dawn on June 20, 2009, 11:12:45 PM
Hypo, pustiš jednom sa deterdžentom jednom bez :) plus dodatno ispiranje.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: hypolina on June 20, 2009, 11:15:56 PM
Da, to sam danas uradila (dodatno ispiranje) i sokirala sam se sto nisam mogla da pronadjem u masini onu maramicu Lovac na boje jer se od silnog ispiranja raspala.  :rofl:

@Glitter- kakva crna digitalna azdaja. Nasa je Mrs Zanussi, prvo je sutnem, pa onda sve radi.  :lol:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on June 20, 2009, 11:28:03 PM
Quote from: hypolina on June 20, 2009, 11:15:56 PM
Da, to sam danas uradila (dodatno ispiranje) i sokirala sam se sto nisam mogla da pronadjem u masini onu maramicu Lovac na boje jer se od silnog ispiranja raspala.  :rofl:

@Glitter- kakva crna digitalna azdaja. Nasa je Mrs Zanussi, prvo je sutnem, pa onda sve radi.  :lol:
e u tom slucaju samo na jos jedno ispiranje...ali nemoj odmah da dodajes omeksivac nego tek kad je vratis na drugo ispiranje ;)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on June 21, 2009, 01:11:26 AM
I ja koristim taj za crno, već dugo. (Za sve tamne boje - crno, teget, braon). Najnovije otkriće su mi Felce Azzuro tečni deterdženti - i običan i za osetljiv veš. Mirišu bolje od omekšivača  :girl_in_love: Doduše, ja obožavam tu firmu i sve njihovo - od praškova, preko omekšivača do tečnosti za peglanje. Plus sapune, osveživače prostorija i talk  :turpija:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: NenaS on June 21, 2009, 03:50:22 AM
Zaljubila sam se u Felce Azzuro talk kao klinka od jedno 14 godina... :girl_in_love:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on June 21, 2009, 07:15:40 AM
a taj tečni, jel to na ruke ili u mašinu
ja nikad u  životu nisam u mašinu stavila tečni deterdžent
a na ruke ne perem, iz principa :P

ispiranje dvaput, tata me naučio
to je izgleda neka lekarska "stara škola" ;)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: rafa on June 21, 2009, 08:10:40 AM
Felce Azzuro omeksivaci su predivni, prasak nisam probala  :girl_in_love:
ovde ih nema, te samo kad se setim da donesem iz bg  :girl_cray:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: hypolina on June 21, 2009, 09:56:26 AM
Quote from: janavi on June 21, 2009, 07:15:40 AM
a taj tečni, jel to na ruke ili u mašinu


U masinu, ja apsolutno ne podnosim da perem ves ne ruke samo zbog tog ispiranja koje traje kao citava vecnost.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: NenaS on June 21, 2009, 10:45:39 AM
Tecni moze u masinu, naravno...Ne perem na ruke nikako, mm tvrdi da cu jednog dana uspeti i orman da ubacim u masinu :hm:...Obavezno ispiram 2-3 puta jer je Joka kao beba imala alergiju na sve deterdzente...ostala mi navika.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on June 21, 2009, 10:47:34 AM
Ni ja apsolutno ništa ne perem na ruke. Ponekad ponešto potopim ali i to ispiram u mašini.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on June 21, 2009, 10:48:04 AM
ako se neki i zezne da nesto opere na ruke, tecni je ipak bolja opcija jer se daleko bolje rastvara a posle ovog perwolla i ne treba omeksivac ;)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: NenaS on June 21, 2009, 01:12:24 PM
Zamalo da zaboravim - videla sam nocas u Tempu akciju - Calgonit tablete za sudje 90+30, dakle 120 kom iste koje sam ja kupila su oko 1.200 din kutija, dakle jos jeftinije nego sto sam ja nasla...Verovatno je ista akcija i kod vas..
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on June 21, 2009, 03:10:37 PM
Hvala  :kiss1:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Vila on August 12, 2009, 02:40:26 PM
Izgleda da prašak i tablete za mašine za sudove rade drugačije u drugačijim mašinama - meni je Axel bio odličan u staroj mašini, a u novoj je radio očajno. Onda sam kupila Calgonit, bio je so and so, a DM tablete peru odlično.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on August 12, 2009, 02:41:46 PM
I ja sam zaključila da definitivno zavisi i od mašine.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on August 13, 2009, 08:32:00 AM
Juce sam dobila jedno probno pakovanje nekog novog teget ariela. Dodala deterdzentu i odusevila se kad je skinuo fleke od cokoladnog mleka sa majice koju pokusavam vec 10. put da operem (probala i prvi i svaki sledeci put ono dm sredstvo, kuvala majicu, nista...)
Jeste da zvucim kao sa reklame, ali stvarno je super.

ovaj (http://ariel.bopki.com/projektinfos/)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on August 13, 2009, 08:33:54 AM
Jeeeeeee, samo da mi padne šaka, imam tih fleka (od čokoladnog mleka) za pola mašine, bar  :hm:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: emge on August 13, 2009, 08:55:31 AM
Da li da kazem da ja tih fleka nemam, a Marta obozava coko mleko.
I dalje ne znam kako kod mene i sam Ariel sve skida :ces:
Mozda je nesto i do masine...
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on August 13, 2009, 09:00:03 AM
Vrlo moguce da je i do masine. Ja imam neku ultra nepoznatu marku...
Ostale fleke kod kuvanja skida Ariel ili skine ono DM sredstvo za fleke.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on August 13, 2009, 09:11:43 AM
Ne znam stvarno. Moja mašina nije loša, i bukvalno samo za fleke od čoko mleka nisam našla rešenje. Znam da se sa istim flekama pate i mango i masha.

Dok ne stigne ovaj Ariel, ja jedino da nosim na pranje kod emge  :turpija:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on August 13, 2009, 02:02:19 PM
nemamo fleke ikakve po odeci, imam jeftinu masinu, ali bas budzetsku beko ali trenutno sav ves u boji perem sa nekim arielom i na 30 stepeni...procitala sam par postova od emge i pokusala, em neuporedivo krace pere, em stvarno nemamo fleke...
ariel je ovaj

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.info-pg.com%2Finfo-pg%2Fimg_packshots%2FGermany%2520ARIEL%2520Color%2520%26amp%3B%2520Style%2520Liquid%2520Bottle0006.JPG&hash=f8ec2982b586ba6cc9e621d3504eef72580dd7f1)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Nanny Ogg on August 13, 2009, 02:09:05 PM
E, a kad smo vec kod fleka..imam jednu masnu na kosulji (nem' pojma od cega je), pokusavala Vanish-om, nisam uspela. Sta mislite, da probam neko drugo srdstvo, ili da se oprostim od kosulje?  :girl_cray:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on August 13, 2009, 02:11:37 PM
i ja koristim ovaj tecni ariel, odlican je.

Nanny, ne oprastaj se. probaj sa puderom, utapkaj onako i istresi i tako par puta. onda probaj sa tecnoscu za sudove.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on August 13, 2009, 02:50:56 PM
Jankova vaspitačica se kune u neko sredstvo protiv masnih fleka, u spreju, koje se može naći u prodavnicama sve za 95.

Ako ti košulja nije mnogo osetljiva i nežna, ja bih to probala i sredstvom za sudove.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Nanny Ogg on August 13, 2009, 04:25:11 PM
Hvala, cure  :kiss1:
Nije preterano nezna, probacu sa tim
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on August 13, 2009, 04:27:20 PM
Quote from: AnaK on August 13, 2009, 02:50:56 PM
Ako ti košulja nije mnogo osetljiva i nežna, ja bih to probala i sredstvom za sudove.
i ja bih ovako.

a meni fleke od cokoladnog mleka skida vanish. istina da je ovaj ovde drugaciji od onog u srbiji, ali i onaj u srbiji radi posao. nekad ih je skidao i ariel, bez icega, ali vise ne. ovde te deterdzente menjaju svako malo, pa je sa svakim sledecim lutrija.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Masha on August 13, 2009, 04:44:04 PM
Quote from: Glitter on August 13, 2009, 02:02:19 PM
nemamo fleke ikakve po odeci, imam jeftinu masinu, ali bas budzetsku beko ali trenutno sav ves u boji perem sa nekim arielom i na 30 stepeni...procitala sam par postova od emge i pokusala, em neuporedivo krace pere, em stvarno nemamo fleke...
ariel je ovaj

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.info-pg.com%2Finfo-pg%2Fimg_packshots%2FGermany%2520ARIEL%2520Color%2520%26amp%3B%2520Style%2520Liquid%2520Bottle0006.JPG&hash=f8ec2982b586ba6cc9e621d3504eef72580dd7f1)
gde si kupila ovo???
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on August 13, 2009, 05:15:38 PM
super, da znam kako da skinem onih nekoliko fleka od cokoladnog ( to su jedine kojima ne mogu da doskocim) ...... inace, ne koristim Ariel vec dosta dugo, a poslednjih pola godine koristim DM.ove praskove za masinu ( Indesit )  i zadovoljna sam ucinkom

fleke trljam ajax.om, cesto je tu vanish, imam i dm.ov sapun za fleke, kao i te sprejeve ( cak i taj iz sve za 95) .... a axel odmascivac, cesto pritekne u pomoc kod nekih neugodnih masnoca ( npr nepoznate iz parkica, mrlje od ko zna cega i sl )

Mislim da fleke (koje ostanu) imaju veze i sa materijalom na kome se zateknu, jednostavno neke stvari upiju tako/toliko da im nema pomoci.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Xe on August 13, 2009, 09:29:34 PM
Quote from: Nanny Ogg on August 13, 2009, 02:09:05 PM
E, a kad smo vec kod fleka..imam jednu masnu na kosulji (nem' pojma od cega je), pokusavala Vanish-om, nisam uspela. Sta mislite, da probam neko drugo srdstvo, ili da se oprostim od kosulje?  :girl_cray:
Za pocetak, probaj obicnim praskom za sudove. Ne znam koliko venis moze da skine masne fleke.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on August 13, 2009, 10:24:51 PM
Quote from: Masha on August 13, 2009, 04:44:04 PM
gde si kupila ovo???
poruceno i doneto iz austrije...intenzivo tragam i ovde, ako ne nadjem napravila sam dil sa zenom da mi donosi 5 pakovanja od 2.5l godisnje...ovim ustedim struju, vreme i omeksivac uopste nije potreban...
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on August 13, 2009, 10:35:37 PM
Moja majka je prevrnula ceo Nis, ima u Tempu, ali samo u prahu. Tako da kupuje ovde.
I tecni Persil za boju je odlican.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on August 13, 2009, 10:36:32 PM
Quote from: aleksandra-l on August 13, 2009, 10:35:37 PM
Moja majka je prevrnula ceo Nis, ima u Tempu, ali samo u prahu. Tako da kupuje ovde.
I tecni Persil za boju je odlican.
koja je cena?
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on August 13, 2009, 10:39:47 PM
Persil? Ako je na snizenju onda 8, bez cini mi se 12 evra. Kupljeno u Bipi, mislim, ako ti vec donosi. Idem da kupim ovih dana pa cu ti reci tacnu cenu.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on August 13, 2009, 10:43:07 PM
koja je potrosnja toga? za stalnu upotrebu ili za ponekad ?
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on August 13, 2009, 10:49:31 PM
Ja ga koristim stalno, samo za  garderobu. Za tepihe, staze i ostalo neki dm  tecni deterdzent. Ne trosi se toliko brzo, ok je.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on August 13, 2009, 10:49:44 PM
Quote from: aleksandra-l on August 13, 2009, 10:39:47 PM
Persil? Ako je na snizenju onda 8, bez cini mi se 12 evra. Kupljeno u Bipi, mislim, ako ti vec donosi. Idem da kupim ovih dana pa cu ti reci tacnu cenu.
ne, nego ovaj ariel sa slike :)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on August 13, 2009, 10:50:32 PM
Izvini  :-[
Mislim da je cena ista kao za Persil. Ali provericu ovih dana, da ne nagadjam.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on August 13, 2009, 10:51:14 PM
Quote from: Finalina on August 13, 2009, 10:43:07 PM
koja je potrosnja toga? za stalnu upotrebu ili za ponekad ?
sa njim perem samo ves u boji, na 30 i na 40 stepeni, skraceni program i dovoljna je kolicina jednog poklopca ma masinu vesa...ekstra je ekonomicno
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on August 13, 2009, 11:00:07 PM
Quote from: Glitter on August 13, 2009, 10:24:51 PM
poruceno i doneto iz austrije...

Kad porasteš, bićeš Cici  :turpija: :lol:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on August 13, 2009, 11:02:12 PM
ok, hvala .... obraticu paznju da li ga negde ipak ima
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on August 13, 2009, 11:03:06 PM
Ako ga negde ima - to je buvljak. Mislim.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on August 13, 2009, 11:03:14 PM
Quote from: AnaK on August 13, 2009, 11:00:07 PM
Kad porasteš, bićeš Cici  :turpija: :lol:
cekaj oktobar i razvlacenje fondana pa onda kazi  :lol:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on August 14, 2009, 02:07:36 PM
Glitt, pogledah. Kosta 6 evra na popustu i 11 evra kad nije. Ali to je u ovoj Bipi, ako ima karticu onda moze da kupi po ovoj ceni kad je na popustu.
Inace ladno je za 2 evra (na popustu) jeftiniji nego Persil. Gde li ja gledam :wall:

@Finalina - pakovanje od 2,5l je za 35 pranja, tako da je bas ekonomican.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Masha on August 14, 2009, 03:42:22 PM
Jutros mi cika na bajlonijevoj rece da ce da dobije ovih dana tecni ariel od 4l za 1300 din :)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on August 16, 2009, 12:46:33 AM
Videh danas na buvljaku samo tečni Ariel sa nekom zelenom etiketom, 4,2l - 1.500 din.

Po njihovom uputstvu to je od 45 (za jako zaprljano) do 60 pranja.

Mislim da je ovaj:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftisztitoszerek.hupont.hu%2Ffelhasznalok%2F20770%2Fkepfeltoltes%2Fariel4f.jpg&hash=ecc2505736245812753b6f124ed89aefd36d6c78)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on August 17, 2009, 12:31:52 AM
nisam stigla do buvljaka ili neke prodavnice da kupum par stvarcica koje mi trebaju i pogledam sta ima, ali probala sam tecni DM (roza boje) i sasvim je OK
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on August 29, 2009, 07:40:50 PM
Quote from: Finalina on August 08, 2009, 11:51:23 PM
preporucujem da nabavis axel za odmascivanje, treba ga imati u kuci bas radi "tezih slucajeva"

Quote from: interpreter on August 09, 2009, 12:06:43 AM
kod nas Axel spada u obavezne kućne potrepštine, uz mleko, brašno, prašak za veš i sl.
njime poprskam šporet posle  :pleasantry: ozbiljnije upotrebe, odmah, ostavim 2min i samo isperem, prosto blista  :innocent:

Quote from: emge on August 09, 2009, 09:25:23 AM
Axel je i kod nas obazevan. Žena koja mi dolazi jednom nedeljno se kune u njega.
Inače, Axel je domaća marka - čisto da se AnaK ne iznenadi.

Quote from: gasha on August 09, 2009, 09:43:08 AM
Odmascivac Axel i kod mene standard, ostale potrepstine te marke nisam probala. ;)

Samo da se zahvalim, malo je reći da sam oduševljena  :flower:

Predlažite još nešto ovako savršeno  :girl_in_love:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on August 29, 2009, 07:42:58 PM
ja ya taj axel nisam mogla da verujem da je domace proiyodnje ;)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on August 29, 2009, 07:48:35 PM
da čujemo za šta još niste mogle da poverujete :)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on August 29, 2009, 08:07:20 PM
meni kuma to rekla odavno
ja do dana današnjeg ne kupih
može neka fotka? :D
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on August 29, 2009, 08:13:35 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.gthemija.com%2Fgalerija%2Falbums%2Fstrana%25204%2Fnormal_AxelSgrasso.jpg&hash=727ebf682fd9bc62afc1d371a4c28fd21f881653)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on August 29, 2009, 08:16:37 PM
tnx
nisam ovo nikad ni videla
valjda ne gledam gde su ti domaći proizvodi :rofl:
(očekivala sam da je plave boje, pojma nemam zašto)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on August 29, 2009, 08:23:46 PM
Svetložuto je, nije prava boja na fotki.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on September 11, 2009, 11:10:10 AM
Ne znam da li bese imamo temu o DM, sredstvo za skidanje fleka sa onom cetkom na vrhu je mnogo dobro. Neda je nasledila neke trenerke od kumice, na guzi su imale fleku od zemlje, i pravo je cudo sto sam posle kume probala da skinem fleku jer ona je pedanterija do bola. I desilo se cudo- fleke uopste nema, a bila je stara bar godinu dana
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on September 11, 2009, 11:28:03 AM
da se vratim na prvobitnu temu, ovih dana sam prvi put na radiju cula reklamu na kojoj se pominje intermaché i ecomarché.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 11, 2009, 11:29:43 AM
Dobro je sredstvo, skida i travu (hvala aleksandra-l). Ali ne i čokoladno mleko  :crycry:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: lakalut on September 11, 2009, 02:51:09 PM
AnaK, da li si negde skoro videla Felce Azzura sprej za peglanje? Pisala si da ga koristis, i ja sam ga jedn vreme kupovala u Liliju,  a sad ga nema.... :girl_sad:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 11, 2009, 02:53:24 PM
Mislim da jesam, u SuperVeru. Ali obratiću pažnju, ićiću tamo sutra-prekosutra  :kiss1:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on September 11, 2009, 02:57:53 PM
Onaj novi Ariel za skidanje fleka (teget, u spreju) nije skinuo tek prosuto cokoladno mleko sa bele majice :crycry:
Vidi se onako bleda linija, ne mogu da se pravim da je ne vidim. Probacu jos jednom.
Preskupo je, a ne radi  :hm:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 11, 2009, 02:59:19 PM
 :wall: :wall: :wall:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 11, 2009, 03:02:49 PM
a kakva vi to čokoladna mleka kupujete, izvinte što pitam
mleko+neskvik skida najobičniji ariel na 30 stepeni
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 11, 2009, 03:04:01 PM
Zaključili smo da izgleda ima veze i sa mašinom. Meni ne skida kravicu, a mislim ni neskkvik.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 11, 2009, 03:05:52 PM
fleku od trave mi je skinuo onaj ariel za bojenu garderobu na 30 stepeni...nemamo fleke od cok mleka
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on September 11, 2009, 03:09:15 PM
ja htedoh da napisem da sam kupila onaj ariel koji glit reklamira, i da ne skida cokoladno mleko. ali, vanish ga skida, pa ne vidim problem.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 11, 2009, 03:09:42 PM
Ja ću jednom slikati Jankove pantalone isprljane travom, pre nego što se bacim na odstranjivanje. Čisto da znamo o čemu pričamo  :crazy:
Ivana, Ariel skida tebi i emge. Maši, aleksandri-l, mango i meni ih ne skida ništa.  :innocent:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 11, 2009, 03:10:50 PM
Quote from: AnaK on September 11, 2009, 03:09:42 PM
Ja ću jednom slikati Jankove pantalone isprljane travom, pre nego što se bacim na odstranjivanje. Čisto da znamo o čemu pričamo  :crazy:
Ivana, Ariel skida tebi i emge. Maši, aleksandri-l, mango i meni ih ne skida ništa.  :innocent:
preporučujem da mi spakuješ sve čokoladno mlečno flekave stvari, dostavljam oprane u zamenu za kafu :)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 11, 2009, 03:13:35 PM
Jeeeeeeeee, važi, važi  :bighug:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on September 11, 2009, 03:14:10 PM
Quote from: AnaK on September 11, 2009, 03:09:42 PM
Ja ću jednom slikati Jankove pantalone isprljane travom, pre nego što se bacim na odstranjivanje. Čisto da znamo o čemu pričamo  :crazy:
Ivana, Ariel skida tebi i emge. Maši, aleksandri-l, mango i meni ih ne skida ništa.  :innocent:
meni ne skida, na dve razlicite masine. prethodna je bila ista kao janavina.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 11, 2009, 03:49:56 PM
Quote from: AnaK on September 11, 2009, 03:13:35 PM
Jeeeeeeeee, važi, važi  :bighug:
samo da napomenem, peglanje nije uključeno u uslugu :P :rofl:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on September 11, 2009, 03:53:30 PM
Meni Ariel u prahu (za kuvanje), tecan (onaj koji Glitt koristi, za boju) ni ovo sredstvo za skidanje fleka (takodje Ariel) ne skida cokoladno mleko (mleko+neskvik / u tetrapaku)  :hm:
Moram opet da probam Vanish...
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 11, 2009, 03:55:26 PM
Quote from: janavi on September 11, 2009, 03:49:56 PM
samo da napomenem, peglanje nije uključeno u uslugu :P :rofl:

E onda nisam sigurna da l' je to za kafu il' kiselu  :think:

:rofl: :kiss1:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on September 11, 2009, 03:56:56 PM
Quote from: aleksandra-l on September 11, 2009, 03:53:30 PM
Meni Ariel u prahu (za kuvanje), tecan (onaj koji Glitt koristi, za boju) ni ovo sredstvo za skidanje fleka (takodje Ariel) ne skida cokoladno mleko (mleko+neskvik / u tetrapaku)  :hm:
Moram opet da probam Vanish...
Ali ne tecni, meni samo sapun skida flek i to ne sve
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 11, 2009, 03:58:44 PM
Quote from: AnaK on September 11, 2009, 03:55:26 PM
E onda nisam sigurna da l' je to za kafu il' kiselu  :think:

:rofl: :kiss1:
kisela, osim pod uslovom da uopšte primetiš da nije ispeglano ;) :rofl:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 11, 2009, 07:58:21 PM
Quote from: lakalut on September 11, 2009, 02:51:09 PM
AnaK, da li si negde skoro videla Felce Azzura sprej za peglanje? Pisala si da ga koristis, i ja sam ga jedn vreme kupovala u Liliju,  a sad ga nema.... :girl_sad:

Proverila, ima. U SuperVeru na NBg. Stoji na meni vrlo nelogičnom mestu - u redu gde su alatke za brisanje podova, otirači i tome sl. Tu su destilovana voda i tečnosti i sprejevi za peglanje.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 16, 2009, 06:23:06 PM
taj sprej ima i u Lilly-ju u Zemunu, na uglu Glavne i Gospodske, ja videla juče

al 'tela sam da kažem da sam probala taj axel odmašćivač
i da sam blago zabezeknuta
očistio je sve tufne od pregorelog zejtina sa spoljašnje strane tiganja :)

ja naprskala, i zaboravila
posle 2h se setim, i izribam, ono sve ode
ovo nisamj očekivala, moram da priznam :)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on September 16, 2009, 06:38:10 PM
axel je cudo :)

life - tecnost za peglanje ( tesko je nalazi od pre nekog vremena ) odlicno mirise kod popeglanih stvari, mislim da je i dm dobra ( jednom sam je probala i stalno zaboravim da kupim)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on October 19, 2009, 12:01:06 AM
Ostala sam dužna ifo o nekom APTA omekšivaču - grozan je. Ja sam se vratila Felce Azzuro, obožavam taj miris  :love32:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on October 19, 2009, 12:10:10 AM
Felce  :girl_in_love:

Trenutno imam ovaj Silan, Aromatherapy orhideja + ruža. Malo je reći da sam oduševljena kako je mirisan i dugotrajan  :innocent: (OMG zvučim kao one tetke na reklamama  :lol:)
Evo kako izgleda. Nisam uspela da nađem nijednu sliku bez Persila u paketu  :crazy:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi37.tinypic.com%2Fqxw74h.jpg&hash=e55f75ecca2eea199ccc17d43c7cadef71e20a69)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on October 19, 2009, 12:12:39 AM
lani ja koristim bas ovu kombinaciju i odusevljena sam  :girl_in_love:
ovaj silan je sjajan zimski miris  :girl_in_love:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: mango on October 19, 2009, 12:17:06 AM
Quote from: Nanny Ogg on June 15, 2009, 02:08:41 PM
I ja kupujem Calgonit, i jesu skupe ali mi baaas dugo traju jer masinu ukljucujem svaki drugi dan + kad sudje nije mnogo zaprljano tableticu presecem nozem na pola, pa jedna tabletica = dva pranja  ;)

A u Interexu nisam bila, ne pamtim...A znam da sam kupovala neki fe-no-me-nal-ni korn flejks, bilo bas jeftino...Bas bih mogla da se ponovo prosetam, nije mi daleko...

Covece, ja se neceg ovako pametnog nikada ne bih setila  :wall:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on October 19, 2009, 12:18:55 AM
moja majka deli taj calgonit pa kad izvadi sudove onda ih ponovo pere na ruke  :crazy:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on October 19, 2009, 12:19:16 AM
Ja nisam u stanju da presečem tableticu na pola, probala sam.
Ili ne umem ili su mi bzvz noževi.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on October 19, 2009, 12:19:50 AM
Pprobaću ovaj Silan, to mi je prvi sledeći  :girl_in_love:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on October 19, 2009, 12:22:05 AM
ali uzmi obican ne onaj sa kao nekim parfemskim kuglicama...koje kao otpustaju miris  :crazy:
taj miris koji otpuste je brrr uzas, na tas deterdzent za sudove  :crazy:


(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.jatrgovac.com%2Fusdocs%2Fsilan.jpg&hash=8fce09b99cdb864a310621fb93d6627603b9dcc5)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on October 19, 2009, 12:24:57 AM
ovaj (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.henkel.hu%2Fhuu%2Fcontent_images%2FSilan_AT_2L_Feel_Attractive_pboxx-pixelboxx-92357_72dpi_425H_425W.jpg&hash=4016ffe7b9207c52058962fe18c61ecb9b854630)

je odlican :good:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on October 19, 2009, 12:27:12 AM
Nisam ni znala da ima taj s kuglicama.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on October 19, 2009, 12:29:09 AM
ja sam slucajno uzela pre par dana
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on October 19, 2009, 12:48:51 AM
Da li ja dobro vidim da ste vas dve preporučile isti Silan? Ako dobro vidim, onda ništa ne razumem Glitter  :-[
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on October 19, 2009, 12:50:46 AM
Glitt je naglasila da ne kupujemo taj sa parfemskim kuglicama, sta god one bile :rofl:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on October 19, 2009, 12:52:16 AM
Da, preporučile smo isti, taj bez kuglica, sa kapljicom na dnu ambalaže.
Ali sam ja postavila sliku tog sa kuglicama, pa sam možda izazvala zabunu.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on October 19, 2009, 12:55:51 AM
mislim da su svi sad novi sa tim kuglicama, a verujem da je i moj nos malo osetljiviji no inace...
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on October 19, 2009, 01:03:36 AM
Aaaaaaaaaa, u kapljici je razlika :doh: Nisam primetila, a gledala sam, časna reč :pioneer: Hvala  :-[

Glit, imaš nešto da nam kažeš?  :turpija:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on October 19, 2009, 01:07:59 AM
god hope not  :lol:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on October 19, 2009, 08:54:30 AM
ja probala silan jednom
i samo zamiriše, ništa ne omekša
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on October 19, 2009, 01:04:54 PM
Felce rules :girl_in_love:

Juce je stiv pokusao da otvori sardinu, naslonio fino na stomak da mu bude lakse, i svo ulje iz konzerve zavrsilo na duksu :wall: :wall: Odmah ukljucila sa ostatkom vesa, nista se nije skinulo, malo je falilo da ga bacim odmah. Danas trljanje da vidimo dal' ce da pomogne
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on October 19, 2009, 01:13:53 PM
Masne fleke pospeš prvo bebi puderom, malo odstoji, pa istreseš...puder upije svo ulje...
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Vila on October 19, 2009, 01:16:54 PM
Mene je žena koja mi sređuje kuću naučila kako da se rešim fleka - sipam Vanish na fleke, potopim i ostavim da odstoji nekoliko sati. Onda, ako je belo, prvo iskuvam na šporetu, pa u mašinu, a ostalo u mašinu. Dakle, mora da odstoji, ne radi kao na reklami :D
Mogu vam reći da sam skinula neka čuda od fleka tako. Dušan brlja sve što stigne voćem, povrćem, sokovima, a ni mi ostali nismo baš pažljivi, i uspevam da se ratosiljam fleka na gore opisan način.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on October 19, 2009, 01:18:23 PM
Iskreno ja uopste ne znam sta mi bi da ga tek tako ubacim u masinu
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on October 19, 2009, 01:18:46 PM
Kuvanje na sporetu  :bezi:
Jeste da je to- to, ali ne hvala...jos mi samo to fali :crazy:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on October 19, 2009, 01:21:59 PM
Ja to ni ne umem  :crazy:
No way.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on October 19, 2009, 01:22:52 PM
Quote from: Deda on October 19, 2009, 01:18:46 PM
Kuvanje na sporetu  :bezi:
Jeste da je to- to, ali ne hvala...jos mi samo to fali :crazy:
ovako
ne bih mu ga ja živa tako titrala

masne fleke probaj fairy, stavi direktno na fleku, malo proptrljaj, pa u mašinu sa ostalim vešom :)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Vila on October 19, 2009, 01:31:32 PM
ma ja sam to uvek mrzela, ali sad moram gomilu portikli tako, inače bi bile uuužasne :crazy:
kad se rešim portikli, zaboraviću opet iskuvavanje :lol:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on October 19, 2009, 01:35:16 PM
nema trika da bih iskuvavala nesto na sporetu, to je kao stone age :crazy:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on October 19, 2009, 01:40:03 PM
mene je posle prva dva dana (s milenom) postalo bas briga kako portikle izgledaju. oko svih drugih fleka sam se mucila i mucim se, oko portikli i kuhinjskih krpa - jok :innocent:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on October 19, 2009, 01:45:29 PM
Isto  :crazy:. Imali smo uostalom milion portikli i uvek je mogla da se iskopa neka koliko-toliko pristojna i beličasta. Ako baš idemo među ljude i tako to...
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on October 19, 2009, 01:52:58 PM
Quote from: Elanor on October 19, 2009, 01:40:03 PM
mene je posle prva dva dana (s milenom) postalo bas briga kako portikle izgledaju. oko svih drugih fleka sam se mucila i mucim se, oko portikli i kuhinjskih krpa - jok :innocent:
isto
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Dawn on October 19, 2009, 02:23:33 PM
Pridružujem se klubu ljubiteljki Silana u zlatnoj flaši :crazy:
Janavi, ako se dovoljno sipa, omekša veš samo tako.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on October 19, 2009, 02:25:30 PM
Quote from: Dawn on October 19, 2009, 02:23:33 PM
Pridružujem se klubu ljubiteljki Silana u zlatnoj flaši :crazy:
Janavi, ako se dovoljno sipa, omekša veš samo tako.
ma da, ja sam pre koristila Lenor no provalila sam da je postao malo fush...a i ovaj mi se puni ovde u komsiluku  :girl_haha:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on October 27, 2009, 11:14:15 AM
Quote from: lakalut on September 11, 2009, 02:51:09 PM
AnaK, da li si negde skoro videla Felce Azzura sprej za peglanje? Pisala si da ga koristis, i ja sam ga jedn vreme kupovala u Liliju,  a sad ga nema.... :girl_sad:

Videla u Batajnici, u nekoj prodavnici kućne hemoje, 198 dinara...Ako nisi našla, mogu da kupim, pa da ti nekako dostavim, pošto pretpostavljam da ti je Bataja daleko  ;)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: lakalut on October 27, 2009, 11:35:13 AM
Quote from: Pepi on October 27, 2009, 11:14:15 AM
Videla u Batajnici, u nekoj prodavnici kućne hemoje, 198 dinara...Ako nisi našla, mogu da kupim, pa da ti nekako dostavim, pošto pretpostavljam da ti je Bataja daleko  ;)

Hvala ti puno, bas divna ponuda...
Ali od kako je stigla beba, peglanje je totalni fusheraj...  Taj proizvod mi je za kad "uzivam" u peglanju natenane i pod konac :crazy:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on November 29, 2009, 03:31:08 PM
Quote from: Glitter on August 13, 2009, 02:02:19 PM
ariel je ovaj

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.info-pg.com%2Finfo-pg%2Fimg_packshots%2FGermany%2520ARIEL%2520Color%2520%26amp%3B%2520Style%2520Liquid%2520Bottle0006.JPG&hash=f8ec2982b586ba6cc9e621d3504eef72580dd7f1)

Samo da obavestim da sam danas na buvljaku videla ovaj Ariel. 5l, 1500 dinara
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on December 15, 2009, 05:44:17 PM
Imate li neku preporuku za sredstvo koje efikasno otklanja kamenac sa sanitarija?
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on December 15, 2009, 05:45:39 PM
limuntus
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on December 23, 2009, 07:46:42 PM
Prezadovoljna sam arielom, ne stavljam omekšivač  :good:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on December 23, 2009, 07:48:03 PM
ne stavljaš omekšicač? :blink: :nesvest:

pere li čokoladno mleko?  :girl_haha:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on December 23, 2009, 08:04:15 PM
Ne stavljam. Veš nije tooooliko mek kao da ga natrpam (kao obično), ali je skorz OK. (Nije ni krut kao sa drugim praškom koje sam koristila). Trenutno nemam fleke od čokoladnog mleka, nisam još uspela da ga testiram  :rofl:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on December 23, 2009, 10:22:46 PM
Quote from: AnaK on December 23, 2009, 07:46:42 PM
Prezadovoljna sam arielom, ne stavljam omekšivač  :good:
:clap: :clap: :clap:
ni ja u njega ne stavljam omeksivac



za kamenac sestra se juce pohvalila da je kupila frolsch i to na nekoj akciji u rodi, 3 komada (razlicita) za 215 dinara
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on December 23, 2009, 10:26:14 PM
Meni se za kamenac pokazala super žica za sudove, sredstvo je manje bitno  ;D Fantastične su Amway žice, vrede svaki dinar.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on December 23, 2009, 10:45:42 PM
Quote from: AnaK on December 23, 2009, 10:26:14 PM
Meni se za kamenac pokazala super žica za sudove, sredstvo je manje bitno  ;D Fantastične su Amway žice, vrede svaki dinar.
potpis  :clap: :clap: :clap:

koristim godinama
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on December 24, 2009, 10:36:42 AM
Quote from: janavi on December 23, 2009, 07:48:03 PM
pere li čokoladno mleko?  :girl_haha:
ne pere :(
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on December 24, 2009, 10:40:23 AM
meni taj ariel pere sve
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on December 24, 2009, 10:44:09 AM
i meni, ja samo malo zekim AnuK ;)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on January 13, 2010, 01:14:51 AM
Upravo sam shvatila da mi ovaj Ariel ne pere ni masne flekice  :girl_cray: Nisam ih ni videla pre pranja, sad sam ih pri pokušaju :pegla: vratila na pranje  :girl_cray:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Unabebili on January 13, 2010, 01:38:08 PM
fleke od ajvara - cime?  :crycry:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Masha on January 13, 2010, 02:13:48 PM
pa, cula sam savet da se masne fleke skidaju tako sto se utrlja talk, on kao upije masnocu.
Za kamenac axel za kamenac.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Unabebili on January 13, 2010, 02:19:05 PM
Quote from: Masha on January 13, 2010, 02:13:48 PM
pa, cula sam savet da se masne fleke skidaju tako sto se utrlja talk, on kao upije masnocu.
Za kamenac axel za kamenac.

masne flekice na ovo reaguju samo cim se dese , posle ne pomaze  :(
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on January 13, 2010, 02:38:10 PM
Quote from: AnaK on December 23, 2009, 10:26:14 PM
Meni se za kamenac pokazala super žica za sudove, sredstvo je manje bitno  ;D Fantastične su Amway žice, vrede svaki dinar.

Zar se još uvek prodaje taj Amway?  :think:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on January 13, 2010, 02:48:59 PM
da, prodaje se.... mada ja ga vidjam po divljim tezgicama (kao i avon i sl) , preprodaju ga valjda tako.... ne ide lako ta prodaja kao kada su poceli
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on January 13, 2010, 03:26:56 PM
Masne fleke skida i ono DM sredstvo sa četkicom, a i Fairy. Da ga ne talkiram baš  :turpija: Nadala sam se da je Ariel čudotvoran  :rofl: Posle Zlatara sam prala kao na traci, pa se nisam družila sa vešom kao obično te su mi promakle.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on January 14, 2010, 10:19:28 AM
meni taj ariel ne pere skoro nista, mora da je do mene :rofl:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on January 14, 2010, 10:21:04 AM
Pošto ti i ja izgleda imamo slične fleke, i slična iskustva, čekam tvoju preporuku za deterdžent :trepp: :kiss1:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on January 14, 2010, 10:26:02 AM
nemam preporuku :(
bio je jedan ariel, prasak, a onda su ga 'poboljsali' i sad to nije to. jos mi je najbolji ovdasnji dash, ali se i s tim druzim s vanishem vise nego sto bih volela.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on January 14, 2010, 07:54:35 PM
Dobar je Dash, ali ja nisam merodavna, nemam baš fleke :rofl:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on January 14, 2010, 09:48:22 PM
Quote from: Lani on January 13, 2010, 02:38:10 PM
Zar se još uvek prodaje taj Amway?  :think:
ja sve kupujem od njih
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Oli on January 14, 2010, 11:02:58 PM
Jel imamo nekog u Bg-u da prodaje?
Ja bih Loc,on je zakon!
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on January 14, 2010, 11:05:30 PM
Prodaje se vikendom ispred buvljaka. Uzimala sam ja vizit kartu od lika, probaću da je izbunarim (ili uzmem ponovo prvom prilikom).
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Oli on January 14, 2010, 11:06:14 PM
Ajd!Zvacu ih.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on January 14, 2010, 11:07:43 PM
Dogovoreno  :good:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on January 14, 2010, 11:13:02 PM
Quote from: Oli on January 14, 2010, 11:02:58 PM
Jel imamo nekog u Bg-u da prodaje?
Ja bih Loc,on je zakon!
imam ja jednu zenu koja je direktni saradnik nije preprodavac, ako ne nadjes ove druge :)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Oli on January 14, 2010, 11:13:44 PM
Jel u Bg-u?
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on January 14, 2010, 11:18:32 PM
moram da proverim sa sveki, njih dve saradjuju
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on January 14, 2010, 11:19:29 PM
Proveri, verovatno je povoljnija od preprodavaca (mada ja verujem da je to saradnik koji 'sarađuje' i na OTCu).
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on January 14, 2010, 11:24:58 PM
Quote from: AnaK on January 14, 2010, 11:19:29 PM
Proveri, verovatno je povoljnija od preprodavaca (mada ja verujem da je to saradnik koji 'sarađuje' i na OTCu).
sasvim sigurno jeste, ne isplati se ovo za preprodaju


od njih toplo preporucujem i sredstvo za ciscenje rerne, zoom univerzalno sredstvo za sve podloge i unisex roll-on :)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Margarita on January 15, 2010, 09:22:23 AM
Preporuka za neko sredstvo za ciscenje sporeta sa ravnom plocom?
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on January 15, 2010, 09:43:30 AM
ja koristim ono dm-ovo. ok je.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Gost51 on January 15, 2010, 04:34:09 PM
sredstvo za rernu?
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Margarita on January 15, 2010, 04:35:06 PM
hvala, alex, probacu
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on January 15, 2010, 05:04:45 PM
Quote from: aleksandra-l on January 15, 2010, 09:43:30 AM
ja koristim ono dm-ovo. ok je.
i ja

njihovo i za rernu
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on January 15, 2010, 08:01:42 PM
Pitanjce ovde da ne otvaram - mislite li da ista vredi onaj h20 mop koji reklamiraju na tv-u? Sanjam da imam parocistac, mislim da se sa njima upotreba hemije svede na minimalac, a tesko da cu one robote moci ikada da priustim.
Recite da :mrgreen: daju na cetiri rate
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on January 15, 2010, 08:07:17 PM
ako kazu da, i ja se razmisljam.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Dawn on January 15, 2010, 08:20:27 PM
I ja se razmišljam za H2O, mislim da sledećeg meseca možda i naručim :)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on January 15, 2010, 08:35:00 PM
Napredujemo :turpija: :lol:
Ovaj novi 'ultra' koji sada reklamiraju mi se dopada jer moze da se koristi za sve, posto moze da se odvoji od onog dela koji je za podove
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Margarita on January 16, 2010, 09:15:40 AM
ML, moja koleginica narucila, ne znam da li je vec stigao. Pitacu je u ponedeljak.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Saska on January 16, 2010, 02:20:43 PM
A ja bas jutros gledala reklamu za taj H2O  :) U reklami stvarno sve super izgleda, bas me zanima kako je u praksi. Ne toliko za podove, vec za onu zamazanu rernu na reklami ili MW.
Ajde Margarita, da vidimo kako je prosla tvoja koleginica.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on January 16, 2010, 03:51:04 PM
E super! :kiss1:
Masnoca, prozori, kupatilo, ocekujem cudo :lol:
Samo me zivo zanima koliko su dodaci, mada mislim da i nisu neophodni
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Dawn on January 16, 2010, 04:20:06 PM
oko 1500 su dodaci
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: gasha on January 16, 2010, 10:35:32 PM
Moj Dule se nevidjeno lozi na taj H2O, odnosno na tu reklamu, i stalno mi objasnjava da je najbolji i da treba da ga kupimo. :rofl:
cak mi je i telefon zapisao
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on January 17, 2010, 04:31:56 PM
E pa nisu mnogo dodaci :good: ocekivala sam da su skuplji
dule i ja treba da se udruzimo :lol:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on January 18, 2010, 01:07:02 AM
Quote from: MissL on January 15, 2010, 08:01:42 PM
Pitanjce ovde da ne otvaram - mislite li da ista vredi onaj h20 mop koji reklamiraju na tv-u? Sanjam da imam parocistac, mislim da se sa njima upotreba hemije svede na minimalac, a tesko da cu one robote moci ikada da priustim.
Recite da :mrgreen: daju na cetiri rate

ti si za odstrel :wall: .... sta ces da cistis sa tim mop-om? leba ti, nabroj mi sta ces da cistis njim, a mozes i na tri rate da nabrajas, ako ti odgovara :rofl:

Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on January 19, 2010, 10:11:58 PM
Jaooo :nokti2:
Escajg i tanjire :rofl: crveni salon, plavi salon  :rofl:
Ajd' mozda kaze mardzori da ne valja pa me razuveri
Zvala pre neki dan, kaze riba 'vidim vas broj, pozvacemo vas' i ne javise se... Mozda je neki znak :lol:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on January 19, 2010, 11:34:09 PM
jao tebe , dosta vise.. koji ce ti taj parocistac?
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: maxic on January 19, 2010, 11:43:36 PM
Ja imam taj h2o cistac, meni je ok, za podove, plocice. Negdje sam citala da skida fleke s tepiha, namjestaja, ja ga tako nisam koristila, pa ne znam. One navlake su sad toliko tamne i poslije varikine, da mi nesto gadno da kauce njim cistim, ali to je do mene valjda.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on January 20, 2010, 11:07:13 AM
Quote from: Oli on January 14, 2010, 11:02:58 PM
Jel imamo nekog u Bg-u da prodaje?
Ja bih Loc,on je zakon!

Naleteh na vizitku  :clap:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on January 20, 2010, 01:07:20 PM
Quote from: MissL on January 19, 2010, 10:11:58 PM
Jaooo :nokti2:
Escajg i tanjire :rofl: crveni salon, plavi salon  :rofl:
klavir.... :lol:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Margarita on January 20, 2010, 01:15:18 PM
ML, ne znam jesi li videla n atricama, mop je juce stigao, a od danas mi koleginica na bolovanju. :lol: Moramo da cekamo da ozdravi, pa da ga isproba.
Mislim da je ovo definitivno neki znak da treba da odustanes. :lol:

A koliko kosta preko tv shopa, videla sam neki u Merkuru za 9.900, ne znam da li je to taj isti. Verovatno je to cena bez dodataka.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on January 20, 2010, 01:17:50 PM
da da klavir :lol:
i harfu malo da osvezim :lol:
toliko je i preko tv-a + postarinKa
i nije se ona razbolela da znas, nego ostala kod kuce da isprobava :lol:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on January 20, 2010, 01:23:22 PM
Quote from: Margarita on January 20, 2010, 01:15:18 PM
A koliko kosta preko tv shopa, videla sam neki u Merkuru za 9.900, ne znam da li je to taj isti. Verovatno je to cena bez dodataka.
ako bi uzela i dodatke mogla bi onda da ga zameni za neko lastminute putovanje, ako joj se ne svidi cicsenje :D ....

ma misssl, zabatali te h2o custace , mozes dva sata da odes u hiperbaricnu komoru pa da se osvezis za sve pare :rofl:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on January 20, 2010, 04:50:11 PM
za taj mop cuh da ga hvali samo 36+ pa ako ti to nista ne govori, nista i nece  :D
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on January 20, 2010, 09:47:22 PM
:girl_wacko:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: maxic on January 20, 2010, 10:03:47 PM
Hvale ga i neki Kanadjani... Meni je ok ali nije mi dyson usisivaca :)
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on January 20, 2010, 10:07:54 PM
Malo je bzvz sto ima samo dva uloska, prakticno jedan da imas za mebl drugi za podove, a ovde je to u ovom trenutku i posle se cesi gde ces da nadjes
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Dawn on January 21, 2010, 12:00:55 AM
Na Amazon.com :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 15, 2010, 06:51:07 PM
U Cortu sam videla ovo:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.dr-beckmann.co.uk%2Fwp-content%2Fthemes%2Fdrbeckmann%2Fimages%2FlwEnlarge.jpg&hash=609136124b37d0b2266cf7d7a87121edaa442cd3)

http://www.dr-beckmann.co.uk/products/laundry-products/lingerie-whitener/ (http://www.dr-beckmann.co.uk/products/laundry-products/lingerie-whitener/)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.acdo.co.uk%2Facdoadmin%2Fimagemanager%2Fnew%2520fridge.JPG&hash=f56ad470f3666d02b22471006d8b8ad13b518be8)

http://www.acdoco.co.uk/products/proddetail.asp?productid=180&mysection=&prodcatid=5 (http://www.acdoco.co.uk/products/proddetail.asp?productid=180&mysection=&prodcatid=5)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.acdomart.co.uk%2Fuploads%2Fimages_products%2F310.jpg&hash=7b4a4a25a8479d3941349e482d6c6adc5d2d92ff)

http://www.acdoco.co.uk/products/proddetail.asp?productid=237&mysection=DrBeckmann&prodcatid=5 (http://www.acdoco.co.uk/products/proddetail.asp?productid=237&mysection=DrBeckmann&prodcatid=5)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on February 15, 2010, 06:52:27 PM
e meni treba nešto za beljenje zavesa, možda ovo prvo mogu da iskoristim

jel beše bilo nešto vanish za zavese? ili sam ja nešto sanjala? ;)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: NenaS on February 15, 2010, 09:17:42 PM
Ovo prvo sam videla i u DM-u, neke dve kesice su unutra i to se pomesa sa odredjenom kolicinom vode i potopi se ves..Jel to to, AnaK?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: NenaS on February 15, 2010, 09:19:27 PM
Bio je venish za zavese i ja se secam. Meni bi trebalo ovo drugo - za frizider i MW, koja mu je cena?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 15, 2010, 09:23:32 PM
Meni se činilo da su maramice, ali možda i nisu.  :think: A ovo drugo je super, to sam kupila, 288 dinara, prilično mali, 2,5 dl. Ali je neki bio -alkohol, ne ispira se, što mi je za MW spas. Tu se uvek ubijem ispiranjem, da mi ne ostane ni malo deterdženta. Za frižider mi je preskupo.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: NenaS on February 15, 2010, 09:31:57 PM
I ja sam mislila da su maramice - pa sam otvarala da vidim.. :-[ Mozda to nije isto...Meni bi i trebalo nesto kao maramice, za u masinu. Ovo ispada da moras posebno da potopis..
Skupo je za frizider - u pravu si. Ali za MW spas..
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on February 15, 2010, 09:35:04 PM
ja mw perem limunom, bez deterdženta
neko je negde preporučio, i ja se rodila ;)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: NenaS on February 15, 2010, 09:35:04 PM
Sad sam pogledala link - jeste to su te dve kesice i potopi se u 4l vode, stoji pa se posle pere. Komplikovano..
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 15, 2010, 09:46:18 PM
Moguće :) Verujem da ne mora pre svakog pranja, već povremeno.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: maxic on February 15, 2010, 09:56:43 PM
Ja sam negdje pokupila foru - ubacis( moze i sa malo detrdz.) vlazan sundjer u MW i obrnes na minut dva, tako divno napari zidove, poslije samo mozes papirom da prebrises. To je vise za fleke nego za redovno ciscenje.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 15, 2010, 10:09:17 PM
Sjajno, maxic!

I meni je limun bio dovoljan dok nisu počeli intenzivno da je korite neki što ništa ne poklapaju  >:(
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on February 23, 2010, 02:41:10 PM
Maxic super fora.

Da podelim s vama oduševljenje. Divno miriše.  :girl_in_love:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi45.tinypic.com%2F2m2ff45.jpg&hash=420b4eb12175a8c84ad6474a67e37429aca2eefa)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on February 23, 2010, 02:43:02 PM
A kako pere ? On nije ni skup cini mi se
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on February 23, 2010, 02:43:35 PM
rubel, aaaa, ne, ne, to upotrebljava moja ex sveki :lol: :lol: :lol:
(izvin'te nisam mogla da odolim :rofl:)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 23, 2010, 02:47:33 PM
Ja koristim Rubel više od godinu dana. Zadovoljna i cenom i učinkom  :good:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on February 23, 2010, 02:47:48 PM
ja sam jednom kupila rubel i nikad vise  :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on February 23, 2010, 02:49:28 PM
Ja praskove delim na Ariel i sve ostalo  :lol:
Ja perem nekim sto ga u Idei kupujem -  standard, nikakvo pakovanje ali dobro pere
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 23, 2010, 02:49:58 PM
Čekam te kad Malac krene u vrtić  :turpija:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on February 23, 2010, 02:50:52 PM
ja lokalpatriotski koristim Persil Gold i Silan i zadovoljna sam, od tecnih Perwol i Ariel


sto vrtic?
pa on je i sad stroka strokavi :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 23, 2010, 02:51:48 PM
Persil je odličan (koristila sam ga od Jankovog rođenja do prelaska na Rubel, s tim što za belo koristim Persil za belo), meni je i Rubel potpuno OK za 2x manje para  :turpija:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Kafica on February 23, 2010, 02:51:55 PM
Probaću, nisam do sada :)
Meni se mirisi smuče posle izvesnog vremena i moram da menjam, ne mogu da se zadržim na jednom prašku :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 23, 2010, 02:53:07 PM
Ako ti tečni Ariel pere njegovu sadašnju štroku, onda ne znaš šta je vrtićka štroka  :D
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on February 23, 2010, 02:53:49 PM
probala persil, vratila se na ariel :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on February 23, 2010, 02:56:23 PM
arielom perem ves u boji, njegov je uglavnom beli koji kuvam
persil kupujem na akcijama, redovno bude nesto tipa kupis 6 kila dobijes jos 2 i to mi je dovoljno za pola godine...dakle prasak me kosta oko 3000 godisnje. Rubelom nisam bila zadovoljna zbog groznog brasnjasto-praskavo-skripavog osecaja koji sam imala pod rukama posla pranja vesa


edit: a glavno merilo stroke mi je zmuov ves ne detinji :D
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on February 23, 2010, 03:00:09 PM
Samo nemj mm da procita i uporedi sa kilogramima koje ja potrosim  :lol:
Ja onu merku plasticnu za jedno pranje, mozda treba da se smanji  :crazy:
A tek omeksivac...i nikad ne mirise tako dobro kao Janin  :crycry:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on February 23, 2010, 03:01:38 PM
Ja stalno menjam praskove a omeksivac vec par meseci DM.
Zasad mi je dobar ovaj Rubel.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on February 23, 2010, 03:02:19 PM
e pa ja pijem Lenor, to je zato :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 23, 2010, 03:03:24 PM
Ja ne menjam, Janko imao ekceme kad je bio beba, pa još vučem traume. Kad vidim da se niko ne češe, a veš dobro opran, ne mrdam. A omekšivače menjam, ali samo kad mi je trenutak u kome mi je Felce Azzuro skup. Obožavam ga, obožavam  :girl_in_love:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on February 23, 2010, 03:04:17 PM
Jeste, divni su Felce omeksivaci  :girl_in_love:
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on February 23, 2010, 03:09:59 PM
Quote from: AnaK on January 14, 2010, 10:21:04 AM
Pošto ti i ja izgleda imamo slične fleke, i slična iskustva, čekam tvoju preporuku za deterdžent :trepp: :kiss1:
definitivno dash professional, kupljen u makrou akka metrou (ne znam da li je isti kao i u regularnim prodavnicama, pakovanje je razlicito) u kolicinama koje koristi moja svekrva (neidentifikovanim, ali rekla bih prevelikim).
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 23, 2010, 03:30:40 PM
Slikaj pakovanje, pliz. Pa da mi kažu ima li ga kod nas  :-[ :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Kafica on February 23, 2010, 05:34:51 PM
Najduže sam se zadržala na mirisu lenor summer-a (trenutno u upotrebi), ali njega koristim samo za obojeni veš. U beli ne stavljam omekšivač, pa mi miris praška brzo dosadi.

Ja mogu da vam preporučim Ajax all surfaces koji koristim za pranje podova (parket, pločice, drvene stepenice) i sveg nameštaja (stolovi, kuhinja, police, stolice, sve, sve), te mi je od ostale hemije potrebno samo sredstvo za staklo, sredstvo za kupatilo i sredstvo za rernu. Košta oko 250din u DM-u i ima ga u raznim mirisima. Preporučila mi ga je žena koja mi je spremala kuću.
Title: Re: Apta + priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on February 24, 2010, 12:38:04 AM
Quote from: Glitter on January 20, 2010, 04:50:11 PM
za taj mop cuh da ga hvali samo 36+ pa ako ti to nista ne govori, nista i nece  :D
vrh!! :lol:  .. dakle, vrhunski  :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on February 24, 2010, 12:39:35 AM
hvatas gradivo, a?  :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on February 24, 2010, 01:11:27 AM
ma nervira me taj mop :D
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on February 27, 2010, 07:31:31 AM
šta se desilo sa perfex troslojnim toalet papirom?

jutros otvorim novo pakovanje, kad on sav grup, grozan
a bio je sasvim ok

:wall:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: prevodilica on February 27, 2010, 10:56:16 PM
perfex je postao očajan
pa sam kupila Zewa, i preračunala se po roku trajanja da mi dođi i jeftiniji
pošto mi to, ko ludaci, trošimo na tone... :fool:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 27, 2010, 11:06:02 PM
Analizirale smo ga danas jana i ja :lol: Nešto su promenili, nisu više utisnute patkice.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: prevodilica on February 27, 2010, 11:10:31 PM
Quote from: AnaK on February 27, 2010, 11:06:02 PM
Analizirale smo ga danas jana i ja :lol: Nešto su promenili, nisu više utisnute patkice.

šteta što sam odsustvovala... :lol: :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 27, 2010, 11:11:49 PM
Da znaš :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on February 27, 2010, 11:25:44 PM
Felce omeksivac :girl_in_love:
Kupila Ariel 7 :lol: nadam se da je dobar, nijedan mi nesto vise ne odgovara
Jedno vreme sam umesto toalet papira u koji se umotavamo, kupovala DM papirne maramice, mekse i 'izdrzljivije' od papira... Ni to nije mnogo pomoglo :girl_sigh: sledeca stepenica je baba sera ispred wc-a :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: prevodilica on February 27, 2010, 11:28:53 PM
videh da je i MissL odgovorila na aktuelnu temu o papiru...reko da svratim, obavezno... :rofl1: :rofl1: :rofl1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on February 27, 2010, 11:35:51 PM
moj otac je najfaca kad je guz papir u pitanju
troslojni sa utisnutim sarama i obavezno sa mirisom breskve :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Kafica on February 27, 2010, 11:37:49 PM
Quote from: Glitter on February 27, 2010, 11:35:51 PM
moj otac je najfaca kad je guz papir u pitanju
troslojni sa utisnutim sarama i obavezno sa mirisom breskve :lol:
mislim da je to zewa :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on February 27, 2010, 11:41:26 PM
ne znam sta je ali znam da je 5 puta skuplji od ovoga koji mi uzimamo
:lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 27, 2010, 11:42:54 PM
Ma dobro, to su mali luksuzi, on sigurno ne potroši pola rolne pri jednoj poseti, kao npr Janko :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on February 28, 2010, 12:01:18 AM
ja iskreno mislim da preteruje (moj otac),klonj papir nije luksuz nego potreba  :lol:
mi kupujemo u maxiju neki alba ili tako nesto, plavo pakovanje 4 komada oko 45-50 dinara, dvoslojan i sasvim isplativ...
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Kafica on February 28, 2010, 12:10:23 AM
meni je ovo vrisak tema :lol:
al' da se izjasnim: dm-ovac, četvoroslojni :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on February 28, 2010, 12:18:03 AM
ko se ne zapljune zmuri  :lol: :lol: :lol: :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 28, 2010, 12:51:43 AM
Quote from: Glitter on February 28, 2010, 12:01:18 AM
ja iskreno mislim da preteruje (moj otac),klonj papir nije luksuz nego potreba  :lol:

Ja se potpuno slažem sa tvojim ocem :lol: i pazikućom iz Otmenosti ježa - wc papir je tihi luksuz.  :girl_in_love:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on February 28, 2010, 01:43:39 AM
ne postoji toliko jeftin toalet papri koji bi se nama isplatio :D

perla (bela, klasik) u paketu 10 rolni, pokazala se kao najbolja i cena joj je odlicna ( u poredjenjeu sa perfex i sl )
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on February 28, 2010, 07:13:04 AM
ovaj je 'otišao' u kuhinjske ubruse, mislim da ću i ja kao kafica početi DM da kupujem
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on February 28, 2010, 09:18:38 AM
Mi stalno drugi papir, važno je samo da je troslojni, trenutno imamo taj Perfex.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: prevodilica on February 28, 2010, 09:42:38 AM
Quote from: Glitter on February 28, 2010, 12:01:18 AM
ja iskreno mislim da preteruje (moj otac),klonj papir nije luksuz nego potreba  :lol:
mi kupujemo u maxiju neki alba ili tako nesto, plavo pakovanje 4 komada oko 45-50 dinara, dvoslojan i sasvim isplativ...

4 komada...

hm, pa onda bih mogla svaki dan do maxija samo po papir  :rofl: :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on February 28, 2010, 10:19:32 AM
Da se zapljujem, kupujem u Idei njihov K- troslojni sa utisnutim sarama, dobar je- guze nam se ne zale  :D
Mene treba da proglase za pocasng clana tamo, dobro ne mora lovorike moze neki dinar  :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on February 28, 2010, 10:59:53 AM
Quote from: interpreter on February 28, 2010, 09:42:38 AM
4 komada...

hm, pa onda bih mogla svaki dan do maxija samo po papir  :rofl: :lol:
pa ima i vece pakovanje  :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on February 28, 2010, 11:55:03 AM
Quote from: AnaK on February 23, 2010, 03:30:40 PM
Slikaj pakovanje, pliz. Pa da mi kažu ima li ga kod nas  :-[ :kiss1:
ne, nije obican dash. zove se "dash - system expert" i ima kuvarsku kecelju na kutiji.

nasla sliku
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.pgprof.com%2Fupload%2Fpictures%2Flarge%2Fdashexpertstainbuster60scoriginal.jpg&hash=5b84499266e3fc1ceb098781401075b811c27cab)

(a ja nisam proverila pre odlaska u makro i kupila oooooogromnu kutiju obicnog dasha :wall:)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Margarita on February 28, 2010, 11:58:14 AM
Perla papir kod kuce, Alba koristimo na poslu, OK su oba.
Jedva cekam da se otvori ovaj moj DM, da se presaltam na njih. :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 28, 2010, 01:25:22 PM
Thx, Elanor, nema toga ovde :(
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on March 05, 2010, 11:09:32 PM
Za MissL, prvenstveno :)

Kupila, probala, vrlo zadovoljna (na uzorku ogledala):

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.versillegno.co.rs%2Fimages%2Fproizvodi%2Ffransper%2F3121-salviet.jpg&hash=d910f784196d2384abd27283e4f6aded997ac1df)

Kupila sam i neke druge za podove, ali su baš tanušne, mada i 2,5x jeftinije od DMovih, pa ću kombinovati :) Moram da pogledam i ostale cene, i ovi imaju svašta:

http://www.versillegno.co.rs/italian/fransper_i.html (http://www.versillegno.co.rs/italian/fransper_i.html)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on March 05, 2010, 11:16:44 PM
:dance1: :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on March 05, 2010, 11:20:01 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.schitterendemomenten.nl%2Fimages%2Fpak_tablet.png&hash=12eb73017d5ebb480cf342cec253baf7ab7033b5)

ove sam uzela danas, posto onim calgonit koje sam do sad koristila uopste nisam zadovoljna
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on March 05, 2010, 11:40:03 PM
pa to i jeste fora da navuku kupce na novi model
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on March 06, 2010, 07:53:42 AM
Meni je dm prasak za sudove super
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on March 09, 2010, 02:44:05 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fpicnicb.ciao.com%2Fde%2F126080787.jpg&hash=c51b6b4df55f38c42f9bd4f11da95bcdae269d8d)


kupila sam juce ovo, 40 tableta oko 700 dinara i odusevljena sam, svaka preporuka :good:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Margarita on March 09, 2010, 02:45:53 PM
ja jos ne odoh u onaj moj novootvoreni dm, nadam se da cu danas
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on March 09, 2010, 03:30:54 PM
AnaK zaboravih da pitam gde si ih kupila?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on March 09, 2010, 03:44:09 PM
U HiperCortu.

Kupila sam i ove, naknadno:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.versillegno.co.rs%2Fimages%2Fproizvodi%2Ffransper%2F3053-salviet.jpg&hash=d0591197b12cea022a3b7bfc614ab27055206753)

Odlične su  :good:

Nisam našla njihove za podove :(

Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on March 09, 2010, 03:46:54 PM
:crycry: :crycry: :crycry:

Molicu da mi neko ovo pazari kad bude isao trep trep
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on March 09, 2010, 03:47:03 PM
Jao kako ja volim maramice za kuću.  :girl_haha:
DM tablete za sudove sam samo jednom probala (doduše ne ove sa slike) i bile mi grozne. Ne znam da li da se ponovo usudim sa ovima.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on March 09, 2010, 03:47:30 PM
maramice su cudo :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on March 09, 2010, 03:51:18 PM
MissL, oni kažu da sarađuju sa svima ovima:

http://www.versillegno.co.rs/klijenti.html (http://www.versillegno.co.rs/klijenti.html)

Treba pogledati :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on March 09, 2010, 03:55:40 PM
:kiss1: krecem od Lilija
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: maripoza on March 10, 2010, 02:05:36 AM
Sirce skida sve. A jestivo je.  :girl_haha:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on March 26, 2010, 03:27:36 PM
Ova dva omekšivača su divni :girl_in_love:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.ekorpa.com%2Fimg%2Fimages%2Foriginal%2Fproduct%2F96%2F82%2F48296-1.jpg&hash=2493893a1140a96088867e89109e7d441179eb19)(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstatic2.e-korpa.com%2Fimg%2Fimages%2F300%2Fproduct%2F94%2F82%2F48294-1.jpg&hash=4c13a7a872f913a7dcdc6239c2c84c7fed7350ae)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on March 26, 2010, 04:44:13 PM
Jesu, moji omiljeni  :girl_in_love: Nažalost, velika pakovanja (ima ih na buvljaku) nisu ni približna.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on March 28, 2010, 04:15:15 PM
Ja kupujem ova mala u jednoj radnji u Bataji, verujem da nisu baš ekonomična, ali vooolim  :innocent:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on March 28, 2010, 05:26:01 PM
I ja, obožavam  :love32:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on March 29, 2010, 08:34:18 AM
Cak sam i ja kupila jednom zbog vas  :girl_haha:
Mnogo je lepo i dugo mirisalo
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: emge on March 29, 2010, 11:01:28 AM
Ja da se požalim, da je prestao Ariel da mi pere sve :'(

Možda moram da pređem na proffesional kolekciju :ces:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on March 29, 2010, 12:13:46 PM
Misliš da ti pere sve fleke?Meni nikad nije ni prao pojedine.Sofija je uništila prelepu belu majicu :crycry: džemom od šipurka, nema šta joj nisam radila fleka je samo izbledela.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: emge on March 29, 2010, 12:54:30 PM
Meni je do sada skidao sve, a sada mi ne skida ni Giotto flomastere, koji su perivi :crycry:

Ni fleke od vodenih bojica, čak ni u kombinaciji sa Venish-om.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on March 29, 2010, 01:14:25 PM
Ja sam odavno odustala od potrage za nečim što skida sve. :(
Trudim se da se ne nerviram kad se isfleka. 
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on March 29, 2010, 01:24:47 PM
Quote from: Lani on March 29, 2010, 01:14:25 PM
Ja sam odavno odustala od potrage za nečim što skida sve. :(
Trudim se da se ne nerviram kad se isfleka. 
potpis
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on March 29, 2010, 02:31:49 PM
Quote from: Pepi on March 26, 2010, 03:27:36 PM
Ova dva omekšivača su divni :girl_in_love:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.ekorpa.com%2Fimg%2Fimages%2Foriginal%2Fproduct%2F96%2F82%2F48296-1.jpg&hash=2493893a1140a96088867e89109e7d441179eb19)
omiljen takodje :girl_in_love:
i potpis za velika pakovanja :(
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on March 29, 2010, 02:45:40 PM
http://www.shoutitout.com/ (http://www.shoutitout.com/)
Meni ovo skida većinu fleka, trava, čokolada, jagode.Kod nas nema u spreju ali to je to.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on April 23, 2010, 12:45:10 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Pronto - savrsenstvo za ogledala i stakla u kombinaciji sa suvom magicnom krpom
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi22.photobucket.com%2Falbums%2Fb321%2Fpombim%2Fth_pronto.jpg&hash=6d49538af23937d5f73dd67fa2e43dfe11eedb48) (http://s22.photobucket.com/albums/b321/pombim/?action=view&current=pronto.jpg)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on April 23, 2010, 12:50:51 PM
 :good:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on April 23, 2010, 12:51:10 PM
Super je taj pronto za sve, mi ga koristimo.

Preporuka za
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi42.tinypic.com%2F2numw08.jpg&hash=197463fc350ecc734a5902ae810c8f60f5784349)

za sve koji ne vole omekšivače od kojih se vrti u glavi. Lep i diskretan miris.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on April 23, 2010, 12:57:29 PM
Ja obozavam omeksivace od kojih se vrti u glavi  :crazy:. A volim i da sljasti, dreci  :turpija:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on April 23, 2010, 12:58:45 PM
Ako voliš te od kojih se manta  :crazy: dobri su ti oni novi Silan... rubin, safir i još neki. Rubin je baš jak, njega sam imala ove druge samo pomirisala.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on April 23, 2010, 05:05:41 PM
Savrsenstvo my ass, dok ne grane sunce :burko:
Doduse, ogledalo je i dalje savrseno, mozda sam se oko stakala malo manje potrudila :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on April 23, 2010, 06:45:55 PM
Quote from: Deda on April 23, 2010, 12:57:29 PM
Ja obozavam omeksivace od kojih se vrti u glavi  :crazy:. A volim i da sljasti, dreci  :turpija:
I ja isto :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Dawn on April 23, 2010, 07:47:34 PM
Da pohvalim onaj Ariel Professional. Sa bele majičice je u potpunosti skinuo fleke od sosa od višanja, a ćera ga je baš solidno umočila u isti :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on April 23, 2010, 08:02:29 PM
Jesi probala pre toga nečim drugo da skineš fleku?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on April 23, 2010, 10:13:47 PM
Te fleke od voća je savršeno skidao neki Ace Color koji se pojavio samo jedne godine, i od tada ga nema  :girl_cray: Slikaću sutra Jankove današnje farmerke, da vidite zašto je meni sredstvo protiv fleka dugoročni projekat  :crycry:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Dawn on April 23, 2010, 11:30:32 PM
Quote from: cici on April 23, 2010, 08:02:29 PM
Jesi probala pre toga nečim drugo da skineš fleku?

Nisam, pre pranja sam stavila taj Ariel, mislila sam da ću morati da bacim novu majicu, baš je urnisala ceo rukav. Nema apsolutno NIŠTA od fleka.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on April 23, 2010, 11:36:40 PM
Sofija je upropastila divnu majicu džemom od šipurka svašta sam probala ali još uvek ima blede dleke.Obično ako se ne skine prvi put ne skine se nikad.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on April 24, 2010, 08:03:37 AM
Vanja se prošle nedelje vratila sa potpuno novom roze majicom umazanom nečim crvenim
ariel i ono dm sredstvo protiv fleka sa četkicom nisu skinuli fleku
al majica ne sme na više od 30 stepeni, od nekog je spandeksa
mogla bih da probam taj profesional
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on April 24, 2010, 10:48:36 AM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi93.photobucket.com%2Falbums%2Fl80%2FAnaK73%2Fpantalone.jpg&hash=82ba10f42f659b3e4de619df50ddf4803b6bb221)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Plava Baklava on April 24, 2010, 11:31:30 AM
Lakse ih dosarati nego ocistiti  :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on April 26, 2010, 03:56:50 PM
anaK  :bighug:
isto i kod nas. a da ne pominjem da je prosle nedelje pocepao 2 para farmerki na kolenima...u vrticu ...
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on April 26, 2010, 04:00:15 PM
Jao ja tek sad vidim farmerke
Onaj Ariel Professional gel je dobar, al' s njim mora jako pazljivo
ostavila sam ga minut duze na majici i mogla jedino da je bacim
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Summer on April 26, 2010, 04:18:36 PM
I ja sve sto ne moze dm sredstvo oskinem ariel prof. Ali ne sme se drzati duze od 5-10 min pre pranja. Izgori tkaninu. Meni kapnulo na ruku, odvratno, jako, kozu mi progorelo!
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on April 26, 2010, 04:22:31 PM
ja sam kupila jednu kesicu tog ariel professional gela, nisam još isprobala
dobro mi rekoste da pazim :nokti2:
ja bih to ladno ostavila preko noći, pitanje jel bih ujutru našla majicu uopšte :wall:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on April 26, 2010, 11:21:58 PM
taj ariel odlicno skida crne fleke od masnoce iz kanalizacionih cevi na belom terazu :D ... danas probala :lol: ( nisam vise znala sta bih mogla da ucim sa onim sto sam imala da ocistim )
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on April 26, 2010, 11:24:33 PM
Tek ove strašne priče me ubediše da dam šansu Arielu, imamo neke uporne fleke (od sočnih jabuka sorte crveni delišes  :wall:). Kupujem koliko sutra :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on April 26, 2010, 11:36:33 PM
da ne bude zabune, on prilicno dugo stoji na probi u kupatilu i jos uvek nismo naisli na odusevljenje :D ... te sam ga ja danas nemilice i potrosila, prolivsi ga po podu :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: anelore on April 27, 2010, 06:05:54 AM
Meni je taj Ariel vise puta skinuo neki uzas od fleka, ja sam zadovoljna, mada uvek u pricuvi imam i DM sapun za te svrhe.
Sutra ce nam, valjda, biti konacno montirana i masina za sudove.
Moze li rezime u vezi sa tabletama, deterdzentom, sredstvom za sjaj, mirisom za masinu za sudove? Sto se staklokeramicke ploce tice - osim DM-ovog sredstva, ima li jos koje, tj. koja sredstva uopste smem da koristim za nju?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on April 27, 2010, 06:23:55 AM
Quote from: anelore on April 27, 2010, 06:05:54 AM
Moze li rezime u vezi sa tabletama, deterdzentom, sredstvom za sjaj, mirisom za masinu za sudove? Sto se staklokeramicke ploce tice - osim DM-ovog sredstva, ima li jos koje, tj. koja sredstva uopste smem da koristim za nju?

tablete calgonit. za sjaj svake prestupne, so obavezno voda nam je očajna, bez osveživača

za staklokeramičke, bilo koje samo da nije abrazivno, onaj axel odmašćivač žuti meni odlično vrši pos'o za svakodnevno
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on April 27, 2010, 08:33:26 AM
Anelore, dobre su i DM Revolution tablete, ja ih trenutno imam.
Obično i ja koristim Calgonit ali sam uzela ove po preporuci i stvarno su dobre.  :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: emge on April 27, 2010, 08:51:38 AM
Ja koristim Calgonit prašak i sjaj, nekako volim da ja doziram :)

Za staklokeramičku ploču, super je bilo MrMusculo sredstvo koje se ne ispira, nego se čisti sa kuhinjskim papirom. Ima sada par sličnih sredstava u Merkatoru i nisu loši :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on April 27, 2010, 08:56:59 AM
Ja za ploču imam Frosch.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Summer on April 27, 2010, 09:23:40 AM
Ja koristim isto Frosch, plavi, ima u Maxi-ju, Lilly-ju, oko 150-200 din. (za plocu)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: emge on April 27, 2010, 10:01:00 AM
Ali Frosch se ispira, zar ne?

Ova sredstva šte se ne ispiraju daju sjaj i zaštitni film ploči, ili to samo tako piše :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on April 27, 2010, 10:02:33 AM
Da da, ispira se. Moj je isto taj plavi, sad sam pogledala.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on April 27, 2010, 10:02:36 AM
Quote from: Lani on April 27, 2010, 08:33:26 AM
Anelore, dobre su i DM Revolution tablete, ja ih trenutno imam.
Obično i ja koristim Calgonit ali sam uzela ove po preporuci i stvarno su dobre.  :)
da da ja sam uzimala calgonit, ali ove dm su strvano odlicne
sjaj jos uvek calgonit ali samo zato sto nisam potrosila prvu turu kupljenu u decembru, so takodje dm...
tecnost za pranje masine i onaj osvezivac takodje dm...3 puta je jeftinije od calgonita
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on April 27, 2010, 10:06:30 AM
Meni je i Somat sasvim OK, on je s cenom negde između Calgonita i DM-a.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on April 27, 2010, 10:06:45 AM
Pošto ste sve rekle da dodam za osveživač za mašinu.Ne uključujem je svaki dan i onda mi treba.Koristim DM neki u dve boje :rofl: sad imam miris pomoradže izvetrio je za 7 dana.Ovaj drugi miriše i po 4 nedelje.Iste ima i Calgonit a duplo su skuplji a isto vremeniski traju i ovi DM.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on April 27, 2010, 10:07:36 AM
Koji je taj što miriše 4 nedelje, kako izgleda?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on April 27, 2010, 10:17:46 AM
limun, dm zuto zeleni meni mirise dok ne dodje na 1/3 kolicine, posle ubacim jos jedan
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: anelore on April 27, 2010, 10:29:23 AM
Znaci, da odem danas u DM.  :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on April 27, 2010, 10:30:01 AM
Da  :girl_haha:

Glitti thanks.  :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on April 27, 2010, 10:36:23 AM
 :flower:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on April 27, 2010, 02:08:01 PM
ja sa dm za sudove nisam uopšte zadovoljna
ima neki zadah mašina,
ovako sa calgonitom ništa

jednom sam kupila taj osveživač i htela da  povraćam od mirisa, bacila ga posle 2 dana
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on April 27, 2010, 02:09:24 PM
Misliš na ovaj DM Revolution?  :think: Meni je odličan.
Nisam ni ja zadovoljna običnim DM tabletama.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on April 27, 2010, 02:10:25 PM
pih kako me to ne cudi :rofl1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on April 27, 2010, 02:11:22 PM
ulete mi lani :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on April 27, 2010, 02:11:38 PM
Quote from: Lani on April 27, 2010, 02:09:24 PM
Misliš na ovaj DM Revolution?  :think: Meni je odličan.
Nisam ni ja zadovoljna običnim DM tabletama.
taj košta skoro isto kao calgonit koji kupujem 90 tableta oko 1400 din
nemam nameru više sa njima da istražujem ;)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on April 27, 2010, 02:11:57 PM
Quote from: Glitter on April 27, 2010, 02:10:25 PM
pih kako me to ne cudi :rofl1:
pa?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on April 27, 2010, 02:14:11 PM
Jano relax, zezamo se.  ;)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on April 27, 2010, 02:18:32 PM
anelore, za vitrokeramicku plocu obavezno nozic (specijalan).
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on April 27, 2010, 02:56:21 PM
Meni je najpovoljnija kombinacija kojom sam zadovoljna Axel prašak, Calgonit sjaj i neka najjeftinija so (tipa Grmeč). Ako naletim na neku akciju Calgonita, kupim, sa njim nema promašaja. Baš ću pogledati cenu tih novih DM tableta, onim prethodnim sam baš bila nezadovoljna. Meni se čini da (ne)zadovoljstvo ima neke veze i sa mašinom, u smilu trajanja i temperature programa.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on April 27, 2010, 03:01:53 PM
A meni majstor rekao da sva tri treba da budu od istog proizvodjaca i da je to jedan od razloga kvarova masina. Ako je lagao mene i ja lazem vas ...
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on April 27, 2010, 03:06:28 PM
Ne znam šta da ti kažem. Mislim da nikada nisam imala sve od istog proizvođača. Tačnije, znam da nisam jer nikada nisam kupila Kalgonit so i Axel sjaj. A mašina puni 8 godina za neki mesec i :pljucka: nikad nije imala ni jedan jedini problem. A uključujem je 5 puta nedeljno, minimum. Od samog početka.

Kad se par puta desilo da su mi čaše mutne, ispostavilo se da ili nema sjaja, ili nisam dobro zatorila slanik.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on April 27, 2010, 03:16:45 PM
za deterdzent i sjaj ne mogu da tvrdim, ali so je definitivno samo so, od kog god da proizvodjaca bila.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on April 27, 2010, 03:18:54 PM
a jel i od drugih proizvođača so onako u krupnim kristalima?
meni se nešto čini da mi takva so bolja, jednom sam kalgonit kupila sitnu, baš mi se nešto brzinski istrošila
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on April 27, 2010, 03:20:22 PM
calgonit so je u kristalim, dm je sitnija i sto kaze elanor so je so :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on April 27, 2010, 03:46:40 PM
Ma i meni nije imalo logike, a nije da nisam razmisljala  :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on April 27, 2010, 07:32:28 PM
Krupna je, mnogo krupnija od kuhinjske.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on May 21, 2010, 12:46:14 PM
Mnogo mi se sviđa ovaj kupatilski sunđer:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Finternational.vileda.com%2Fupload%2F0001%2F2623%2FScouring_Spong_SpecialPurpose_Pure_A_bathroom_Template_23pureA_B_detail.jpg%3F1213189058&hash=9c403e2fbac0518ae13ddc5f663abf30dc9e6d54)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Vila on May 21, 2010, 01:06:21 PM
Quote from: AnaK on April 23, 2010, 10:13:47 PM
Te fleke od voća je savršeno skidao neki Ace Color koji se pojavio samo jedne godine, i od tada ga nema  :girl_cray: Slikaću sutra Jankove današnje farmerke, da vidite zašto je meni sredstvo protiv fleka dugoročni projekat  :crycry:
Kako je prošlo skidanje? Ksenija mi stalno dolazi sa takvim istim užasima od fleka, nešto skinem, nešto baš i ne.
Farmerkama sam našla rešenje - skupim sve farmerke po kući, posebno njene flekave, i uključim mašinu na 90 stepeni, samo sa Arielom, bez "skidača" fleka. Sve sam fleke tako sredila.

Anelore, zaključili smo ovde još odavno - svaka mašina, izgleda, ima svoje omiljene tablete i praškove. Meni DM tablete rade posao odlično, sjaj je ok, a so nije ni bitno čija je, samo kad je ima dovoljno. Axel prašak je bio ok neko vreme, sad ne valja, a sa Calgonitom nisam bila zadovoljna (kod mene se nije baš pokazao).
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on May 21, 2010, 01:07:34 PM
Ja da prijavim da sam kupila onaj DM osveživač za mašinu za sudove, od pomorandže. Baš mi se sviđa, kad otvorim mašinu posle pranja, zamiriše cela kuhinja.  :girl_smile:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on May 21, 2010, 01:15:46 PM
Vilo, fleke od trave mi skida ono DMovo sredstvo sa četkicom na vrhu. Ali za fleke od voća, posebno jabuka  :blink: nemam rešenje. Kao ni mnogo puta navedeno čokoladno mleko  :girl_cray:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on May 21, 2010, 01:16:36 PM
Quote from: Lani on May 21, 2010, 01:07:34 PM
Ja da prijavim da sam kupila onaj DM osveživač za mašinu za sudove, od pomorandže. Baš mi se sviđa, kad otvorim mašinu posle pranja, zamiriše cela kuhinja.  :girl_smile:
jao i ja i meni  :clap:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on May 21, 2010, 01:18:22 PM
Moraću da kupim  :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on May 21, 2010, 01:19:12 PM
Stvarno je predivan miris.  :girl_in_love:
Taman idem ovih dana, pri kraju su mi tablete pa ću da nakupujem još.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Nanny Ogg on May 21, 2010, 06:34:40 PM
Jos jedan osvezivac od pomorandze za prijaviti  :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: anelore on May 21, 2010, 07:19:39 PM
Moj je od limuna.  :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on May 21, 2010, 07:25:12 PM
I taj ću da probam.  :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Margarita on May 21, 2010, 07:57:42 PM
ja sam imala od limuna, jel taj od pomorandze neki novi?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on May 21, 2010, 08:20:25 PM
Quote from: Lani on May 21, 2010, 01:07:34 PM
Ja da prijavim da sam kupila onaj DM osveživač za mašinu za sudove, od pomorandže. Baš mi se sviđa, kad otvorim mašinu posle pranja, zamiriše cela kuhinja.  :girl_smile:
Miriše ali samo u početku, meni vrlo brzo prestane da miriše.Bolji mi je onaj drugi.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on May 21, 2010, 08:32:00 PM
Ne znam, imam ga već desetak dana.  :think: Videćemo.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on May 21, 2010, 09:18:03 PM
Meni je trajao dve nedelje, ostane ona tečnost ali ne miriše više.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Nanny Ogg on May 21, 2010, 10:10:30 PM
Pa dobro, na njemu i pise da je za 10ak pranja (cini mi se  :think:)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on May 21, 2010, 10:11:28 PM
Nisam čitala šta piše, ništa ja to ne čitam.  :diva:
Ako je deset pranja to meni onda taman pokriva period od dve nedelje otprilike.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Masha on May 21, 2010, 10:56:01 PM
da upisem veliki minus tornado prasku za wc  solju,dosao  jesamo do pola solje, ja sam ocekivala da ce  da jepreplavi,  koliko su ga reklamirali :hm:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on May 21, 2010, 11:10:12 PM
Quote from: Lani on May 21, 2010, 10:11:28 PM
Nisam čitala šta piše, ništa ja to ne čitam.  :diva:
Ako je deset pranja to meni onda taman pokriva period od dve nedelje otprilike.
Nisam ni ja čitala šta piše ali ovaj drugi mi traje za više pranja :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on May 21, 2010, 11:46:59 PM
Quote from: Masha on May 21, 2010, 10:56:01 PM
da upisem veliki minus tornado prasku za wc  solju,dosao  jesamo do pola solje, ja sam ocekivala da ce  da jepreplavi,  koliko su ga reklamirali :hm:

Eeeeee, davno sam ja to rekla  :girl_haha: Sad kupujem neki drugi, u HiperCorty, tačno je duplo jeftiniji, a efekat je identčan.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on May 21, 2010, 11:47:17 PM
Cici, a koji drugi?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on May 21, 2010, 11:47:50 PM
I ja sam isto to čudo jednom probala, davno što ti kažeš, i dosta je.  :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on May 21, 2010, 11:49:45 PM
Quote from: AnaK on May 21, 2010, 11:47:17 PM
Cici, a koji drugi?
Limun i još nešto, žuto-zeleni je.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on May 21, 2010, 11:52:52 PM
Isto DMov?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on May 21, 2010, 11:57:00 PM
Da, znam da smo pominjali neki na prethodnim stranama.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on May 21, 2010, 11:57:26 PM
Da njihov.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on August 19, 2010, 09:00:59 PM
Kad sam kod hemije, kad je mali Felce Azzura  omeksivac od koncentr za 3l, prerastao u 4l? Primetila sam da je poskupeo, ali tek sad videh ovu nalepnicu
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on August 27, 2010, 08:47:07 PM
Antipreporuka za omekšivač Ornel. Uopšte mi se nije rastvori potpuno.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Jedna Indy on September 12, 2010, 09:30:43 AM
Cao
Vidim da se dosta pise na pocetku teme o Calgonit tabletama. Ja ih koristim stalno. One ALL in 1. Ali naravno so dodatna je obavezna a stavim i sjaj(nije neophodan) ali da mi ne sija lampica a i case budu mmmmmm  :girl_in_love:
Miris narandze sam prvi put uzela pre mesec dana u DM -150din. Pa odnos cene i kvaliteta...

Kad sam videla da su presle cifru od 1900din -84kom a kad je na snizenju preko 1500din odmah sam odustala i kupila Somat koji je bio oko 600din jeftiniji a isto 84kom. Da li je  navika,da li je stvarno kvalitet-ne znam. Ali nekako ne moze da se poredi. Jedva cekam da potrosim ovo pakovanje. Jer sam nasla 120kom Calgonita po 1400din pre 2-3nedelje. Nije ALL in 1 ali meni je ok. Svakako dodajem so koja je obavezna i sjaj. A to je potrebno da se doda ukoliko se koriste Classic tablete. Ne izgubih nista,samo dobih za 500din jeftinije plus jos mesec dana pranja gratis.

Miris narandze za masinu sam prvi put uzela pre mesec dana u DM -150din. Pa odnos cene i kvaliteta... :compgirl:

Sto se tice praskova za masinu za ves,tu ne menjam Ariel za beli ves i to gel obavezno.
A za sareni takodje koristim Ariel gel ili Tide gel. Fantasticno mirisu. I mnogo su mi bolji od praskastih. Cak sam jednom zaboravila da stavim Lenor,i ves je odlicno mirisao i bio je mekan. Doduse sve je pufnasto kad se izvadi iz masine za susenje.

Kupatilo...Domestos obavezno. Nista ne moze da mi izbeli kadu kao on.Mislim rub kade ne kadu  :D Probala sam Axel i Ajax i ostala cuda ali mi on nekako najbolje obavi posao. Jeste da ima uzanas miris ali i za to ima resenje,pre spavanja sve obavim. Do ujutru sve ispari.  :clap:

Sporet mi je od rosfraja ili kako se vec zove...njega ribam sa pastom za domacinstvo Elisa. Bas sam zadovoljna. Ok mi je. Ako neko zna da li ima neko sredstvo da se naprska-ostavi pa obrise (kao na reklami) neka javi  :D

Jaooo al se raspisah,nemojte zameriti :)

Veliki pozdrav !  :flower:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 12, 2010, 10:11:40 AM
Quote from: Jedna Indy on September 12, 2010, 09:30:43 AM
Cao
Sporet mi je od rosfraja ili kako se vec zove...njega ribam sa pastom za domacinstvo Elisa. Bas sam zadovoljna. Ok mi je. Ako neko zna da li ima neko sredstvo da se naprska-ostavi pa obrise (kao na reklami) neka javi  :D

Axel, sa pumpicom, žuti, za odmašćivanje  :girl_in_love:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on September 12, 2010, 11:09:38 AM
Quote from: AnaK on September 12, 2010, 10:11:40 AM
Axel, sa pumpicom, žuti, za odmašćivanje  :girl_in_love:
za ovo sam letos rekla da cu kupim i nosim za be. zaboravila, naravno :wall:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 12, 2010, 11:26:42 AM
Staje i u ručni  :rofl: :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on September 12, 2010, 11:45:13 AM
A kako ces u avion sa tim? :think:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on September 12, 2010, 11:46:02 AM
da, ali u rucni ne mozes da uneses vise od 100 ml tecnosti, ***** ih mere protiv terorizma  >:(
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Jedna Indy on September 13, 2010, 10:31:51 AM
Quote from: AnaK on September 12, 2010, 10:11:40 AM
Axel, sa pumpicom, žuti, za odmašćivanje  :girl_in_love:

Gde ga kupujete?
Hvala  :flower:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 13, 2010, 10:35:08 AM
imaš to svuda po većim marketima
možda čak i u maxiju
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Gost51 on September 13, 2010, 02:50:04 PM
Sta za rernu?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 13, 2010, 07:20:59 PM
Što ja ne umem više sliku da stavim?
http://www.google.rs/imgres?imgurl=http://gthemija.com/galerija/albums/strana%25204/normal_AxelSgrasso.jpg&imgrefurl=http://gthemija.com/galerija/displayimage.php%3Falbum%3D1%26pos%3D19&usg=__f2Jx7hAWQSjYKR7b5sAnG-yr20k=&h=400&w=131&sz=12&hl=sr&start=0&zoom=1&tbnid=qNfvOecH14B2aM:&tbnh=131&tbnw=44&prev=/images%3Fq%3Daxel%2Bodma%25C5%25A1%25C4%2587iva%25C4%258D%26hl%3Dsr%26sa%3DG%26biw%3D1024%26bih%3D589%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:1&itbs=1&iact=rc&dur=375&ei=7VyOTNGuMYTCswaoj7XhAQ&oei=7VyOTNGuMYTCswaoj7XhAQ&esq=1&page=1&ndsp=19&ved=1t:429,r:0,s:0&tx=20&ty=75 (http://www.google.rs/imgres?imgurl=http://gthemija.com/galerija/albums/strana%25204/normal_AxelSgrasso.jpg&imgrefurl=http://gthemija.com/galerija/displayimage.php%3Falbum%3D1%26pos%3D19&usg=__f2Jx7hAWQSjYKR7b5sAnG-yr20k=&h=400&w=131&sz=12&hl=sr&start=0&zoom=1&tbnid=qNfvOecH14B2aM:&tbnh=131&tbnw=44&prev=/images%3Fq%3Daxel%2Bodma%25C5%25A1%25C4%2587iva%25C4%258D%26hl%3Dsr%26sa%3DG%26biw%3D1024%26bih%3D589%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:1&itbs=1&iact=rc&dur=375&ei=7VyOTNGuMYTCswaoj7XhAQ&oei=7VyOTNGuMYTCswaoj7XhAQ&esq=1&page=1&ndsp=19&ved=1t:429,r:0,s:0&tx=20&ty=75)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 13, 2010, 07:23:17 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fgthemija.com%2Fgalerija%2Falbums%2Fstrana%25204%2Fnormal_AxelSgrasso.jpg&hash=28241059752ccaa4dda45bb3d0ebf71898dd8d02)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 13, 2010, 07:23:41 PM
Hvala.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 13, 2010, 07:24:56 PM
Molim :) predugački su linkovi, nešto je google promenio. Ideš desni klik na sliku, pa copy image location. Nije više dovoljno da se iskopira adresa.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 13, 2010, 07:38:34 PM
Vidim da se promenilo ali nisam znala kako treba.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Jedna Indy on September 13, 2010, 10:27:34 PM
 :tenis: Tnx
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Gost51 on September 13, 2010, 10:31:35 PM
ovo je za rernu?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 13, 2010, 10:38:44 PM
Jeste ali i za sve druge masne površine.Super je i za plehove.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Gost51 on September 13, 2010, 10:51:15 PM
nisam nikad kupovala axel
nadam se da smanjuje vrijeme ribanja
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 13, 2010, 11:12:20 PM
Smanjuje, definitivno. I idealno je da se naprska na mlako. I, ja moram rukavicama da ga ispiram.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Jedna Indy on September 13, 2010, 11:16:38 PM
Jao Jackie i Ja ! Meni treba za sporet,od rosfraja je(ono sivo valjda se tako kaze) Ej pa poludeh,jedna tacka i kao da ga nikad nisam ribala. Hocu nesto da ga naprskam i obrisemmmm  :rofl1: Sad mi preporucile devojke Axel ovaj pa cu da vidim sta ce biti. Mada meni ne treba radi odmascivanja,nije on meni onako (da se izrazim "zapusten") Nego npr ako samo kafu kuvam i prokljuca voda jako,i ako odmah ne obrisem(citaj uglancam) ostane fleka  :'( :crycry: Izluuudeh!
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Jedna Indy on September 13, 2010, 11:18:06 PM
Quote from: AnaK on September 13, 2010, 11:12:20 PM
Smanjuje, definitivno. I idealno je da se naprska na mlako. I, ja moram rukavicama da ga ispiram.

Sto?  :o  :nokti2:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 13, 2010, 11:37:19 PM
Verovatno zbog kombinacije njegove jačine i osetljivosti moje kože  ;)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 14, 2010, 07:50:25 AM
e ja sam za to odmašćivanje nedavno kupila neki drugi
spin ili tako nekako se zove
odmašćuje jednako, a košta pola od ovog axel-a :mrgreen:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Jedna Indy on September 14, 2010, 10:44:27 AM
Janavi mozete li mi postaviti slicicu doticnog? :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 14, 2010, 11:51:00 AM
nije spin nego fama, proverih sad

ne uspevam da nađem sliku, ali isto ovako izgleda, sa crvenom pumpicom, žuta tečnost, domaće
(i stoji na istom mestu u radnji gde i svi proizvodi ovakve vrste)

p.s. nema potrebe da persiraš
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Jedna Indy on September 17, 2010, 09:07:18 AM
Pa sa Vama Janavi tek moram persirati. Kako da ne persiram kad si Ti odnosno Ja samnom na Vi? Mislim *Ja-na-Vi* a ti samnom na Ti. E pa ne moze :D
Ko razume ...svaka mu cast!  :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 17, 2010, 09:45:19 AM
 :rofl: sjajno...stiglo jezicko pojacanje  :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Jedna Indy on September 17, 2010, 10:43:35 AM
Quote from: Glitter on September 17, 2010, 09:45:19 AM
:rofl: sjajno...stiglo jezicko pojacanje  :girl_haha:
Jaooo diiivno! Ipak me je neko razumeo  :girl_haha:
Tnx :flower:

Negooo,da se vratimo na temu.Sta koristite za sudoperu. Mislim za onaj kamenac.Stalno brisem posle upotrebe sudoperu ali se opet  pojavi vremenom ispod slavine.  :wall:
I da li vam se desava da se na posuda u koju se sipa deterdzent za pranje vesa pojavi budj.Mislim meni tako izgleda  :blink:
Imam staru cetkicu za zube pa je operem,sve bude cakum-pakum-vakum i posle izvesnog vremena opet isto.  :wall:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on September 17, 2010, 10:47:29 AM
Za sudoperu limontus . Nema nista bolje.A za budj..treba i meni nesto, ja mislim d je to od omeksivaca
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Jedna Indy on September 17, 2010, 10:48:52 AM
Quote from: AnaK on September 12, 2010, 10:11:40 AM
Axel, sa pumpicom, žuti, za odmašćivanje  :girl_in_love:

Na zalost nisam nasla  :girl_sad:

Ali sam nasla u DM-u njihov neki multi power.Pink je flasa a prskalica drecavo zelena.

Nije lose,zadovoljna sam.

Jel koristio neko ovaj sto sam ja kupila i  Axel. Cisto da znam da li sam pogresila.
Tnx  :flower:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Jedna Indy on September 17, 2010, 10:50:02 AM
Quote from: Deda on September 17, 2010, 10:47:29 AM
Za sudoperu limontus . Nema nista bolje.A za budj..treba i meni nesto, ja mislim d je to od omeksivaca
Bas tako,samo ta pregrada pocrni. Valjda ce se neko javiti. Kako mislite limuntus?  :girl_smile:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 17, 2010, 12:26:11 PM
Quote from: Deda on September 17, 2010, 10:47:29 AM
Za sudoperu limontus . Nema nista bolje.A za budj..treba i meni nesto, ja mislim d je to od omeksivaca

I ja mislim da je od omekšivača, Savršeno buđ čisti Ace, ja napravim jači rastvor pa potopim, a 2-3x godišnje planiram da operem na prazno uz dodatak samo Acea (do sada sam samo jednom, pre 2-3 meseca), računam te buđi ima i gde se ne vidi.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Margarita on September 17, 2010, 12:28:18 PM
Za kamenac ima DM neko sredstvo, zelena flasa, mirise na sirce
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Jedna Indy on September 17, 2010, 01:21:40 PM
Quote from: Margarita on September 17, 2010, 12:28:18 PM
Za kamenac ima DM neko sredstvo, zelena flasa, mirise na sirce
Mislite li da sme za sudoperu? Ja sam svoju davnih dana sredila sonom kiselinom  :-[ :fool: Mada nisam totalno. Pa se sad bojim svega .  :wall:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Nanny Ogg on September 17, 2010, 01:22:37 PM
I ja bas htedo' da pitam za tu "budj" od omeksivaca, groozno izgleda  :crazy:
I ja isto ribala starom cetkicom  :girl_haha:

Dakle, Ace :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Margarita on September 17, 2010, 01:29:37 PM
ja ga koristim za sudoperu
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Jedna Indy on September 17, 2010, 01:45:37 PM
Quote from: Margarita on September 17, 2010, 01:29:37 PM
ja ga koristim za sudoperu
Hvala  :flower:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 17, 2010, 03:35:29 PM
Quote from: Jedna Indy on September 17, 2010, 09:07:18 AM
Pa sa Vama Janavi tek moram persirati. Kako da ne persiram kad si Ti odnosno Ja samnom na Vi? Mislim *Ja-na-Vi* a ti samnom na Ti. E pa ne moze :D
Ko razume ...svaka mu cast!  :girl_haha:
:rofl:
ja razumela, al to moje janavi je zapravo j-anavi ;)
ko sad razume, shvatiće :P

ja sam koristila taj DM pink za odmašćivanje, nije loš

a ovaj na sirće što pominjete, od njega se 'zadavim' svaki put :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Jedna Indy on September 17, 2010, 03:50:37 PM
I ja sam se sama sa sobom smejala dok sam pisala  :girl_haha:

Eto sad smo resile situaciju da ustvari Ja na Vi nece da ja njoj kazem Vi nego Ja na Vi hoce da bude Ja na Ti :D OMG hahahaha  :flower:

Ma moram pronaci taj Axel negde.  :wall:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 17, 2010, 04:11:08 PM
Axel ima u svakom većem marketu, Rodić, Merkator, Idea.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: linga on September 17, 2010, 04:39:07 PM
Quote from: AnaK on September 13, 2010, 07:23:17 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fgthemija.com%2Fgalerija%2Falbums%2Fstrana%25204%2Fnormal_AxelSgrasso.jpg&hash=28241059752ccaa4dda45bb3d0ebf71898dd8d02) (http://gthemija.com/galerija/albums/strana%204/normal_AxelSgrasso.jpg)Re: Priče o kućnoj hemiji

Uuu, ja i mm :D se u ovo kunemo! Nista bolje za masnocu nisam probala.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 17, 2010, 04:43:41 PM
I jeste odlično.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Gost51 on September 18, 2010, 12:00:14 AM
ja ga nisam nasla u tempu veceras
kupila sam nesto za nape i rostilje
valjda ce posluziti
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 18, 2010, 07:57:20 AM
šta za nape i roštilje?
nikako da lepo očistim onaj metalni filter u aspiratoru/napi?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Gost51 on September 19, 2010, 11:44:15 PM
permetal, labod, zagreb
jos nisam probala
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on September 20, 2010, 11:11:46 AM
axel za kamenac, plava boca
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 22, 2010, 01:40:49 AM
Je l' koristio neko prašak Dash? Videla sam ga u jednoj parfimeriji ( :blink:) na Zelenom vencu, deluje da je italijanske proizvodnje.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 22, 2010, 07:25:54 AM
mojoj babi donosili iz pariza još kad je Miljan bio mali :-X, ona se klela da je najbolji koji je ikada koristila ;)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on September 22, 2010, 08:42:57 AM
Moja mama se kune u isti i stalno se cudi kako ga ovde nema.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on September 22, 2010, 08:53:38 AM
AnaK, koliko kosta taj prasak ?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 22, 2010, 09:32:26 AM
Ne znam, nisam ulazila da pitam, htela sam prvo da vas pitam :) Javljam kad se raspitam, za neki dan.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on September 22, 2010, 09:47:31 AM
Quote from: AnaK on September 22, 2010, 01:40:49 AM
Je l' koristio neko prašak Dash? Videla sam ga u jednoj parfimeriji ( :blink:) na Zelenom vencu, deluje da je italijanske proizvodnje.
ooooodlican!!
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on September 22, 2010, 10:10:50 AM
Ima ga i u tabletama ako se dobro secam :think: Kao sto vidite prelazim na minimalizam :rofl: :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on September 22, 2010, 11:01:13 AM
Sta bi sa Arielom i sneznom belinom?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on September 22, 2010, 11:03:01 AM
jedva gledam :lol:

cekam danas da se osusi ves pa da ga dobro proucim :calm:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on September 22, 2010, 11:06:25 AM
dash je :good:
dash expert system je najbolji deterdzent koji sam ikad koristila (ali tog i ovde ima jedino u makrou).
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 22, 2010, 09:37:31 PM
I ja da dodam da je odličan.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 22, 2010, 09:48:49 PM
E pa super, onda ću ga kupiti da probam :)
Title: Re
Post by: disco2000 on September 22, 2010, 09:53:42 PM
Koja je cena?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 22, 2010, 09:55:53 PM
Još ne znam, u utorak sredu ću se ponovo naći tamo (to je parfimerija na donjem nivou ZVenca, gde polaze busevi za Zemun npr, odmah kad se izađe iz podzemnog).
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on September 23, 2010, 09:00:18 AM
Tu bi trebalo da ima i Ava :girl_in_love: Ali meni definitivno ova masina ne valja :girl_cray: Ne znam stvarno u cemu je fora
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on September 23, 2010, 09:03:43 AM
Dash ima i u jednoj radnji u Bataji, tecni i praskasti...mogu da pogledam danas cenu...
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on September 23, 2010, 01:21:04 PM
ja dileme oko cene deterdzenta resavam tako sto uvek imam dva - jedan jeftin i jedan koji radi, pa koristim po potrebi jedan ili drugi.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 23, 2010, 01:56:42 PM
Pepi, pogledaj ako ti je usput, hvala  :kiss1:

Elanor, zanimljivo, mogla bih da se prešaltujem na to. Ja još uvek vučem neke navike iz Jankovog bebećeg perioda, tipa da ne menjam ono što mu ne smeta (imao je ekcem)  :-X
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 23, 2010, 02:04:03 PM
Quote from: MissL on September 23, 2010, 09:00:18 AM
Tu bi trebalo da ima i Ava :girl_in_love: Ali meni definitivno ova masina ne valja :girl_cray: Ne znam stvarno u cemu je fora
Možda se negde nešto začepilo ili ima puno kamenca na nekim delovima?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on September 23, 2010, 03:32:11 PM
Joj ne znam, vadili filter, skroz je cist, vidim po njegovim stvarima da nista 'ne skida' :(
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 23, 2010, 04:02:05 PM
I meni je bilo tako, super prašak ali beli veš potpuno siv.Na kraju smo kupili novu mašinu sav veš je pobeleo posle 3-4 pranja.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Tchi on September 23, 2010, 04:09:45 PM
missl, ako je masina takva samo mozes malo da pokusas da ublazis katastrofu boljim praskom, ja sam imala whirpool, nova je bila, nikad nije mogao da mi bude beo ves, sem tri puta da ga operem (jednom se desilo posto dva puta nisam stizala da ga izvadim i prostrem pa je stajao u masini i pustala je iznova) kad smo presli na gorenje savrsenstvo
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on September 23, 2010, 04:21:52 PM
Jbt nova masina :girl_cray: Tako sam nekako i pretpostavila, ne vredi izgleda ni bolji prasak
Thanx :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 23, 2010, 05:40:50 PM
Ni sa najboljim praškom nisam uspela ništa da postignem.Sad smo uzeli Gorenje bila je Candy.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on September 23, 2010, 08:23:38 PM
Ovo je neka Indesit, a u stvari je Indešit :shout:
Prosla je bila Samsung i bila je odlicna, ali smo joj odvalili vrata i nisu nikako mogla da se nameste
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on September 24, 2010, 01:13:13 AM
i moja je indesit i zaista nije tako dobra, osim u pocetku
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Ira on September 24, 2010, 01:38:36 AM
A ja sve mislim da ta bjelina ima mozda veze i sa vodom  :think:, ja kako sam dosla s` ove donje strane svijeta bas se mucim.
Nema sansi da ves ubijelim, kao sto sam to mogla dok sam bila tamo kod nas,prala ves u nekim starim v.masinama i bio bijeeeellll.
Ovdje izmjenjala i praskove i masine isto  :-\
Nedavno sam kao dijete skakala kad sam vidjela ariel,ali isto.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on September 24, 2010, 07:39:30 AM
Anak, tecni Dash od 3l je 1104 din, videla sam u izlogu, radnja je ujutru rano zatvorena, a za praskasti cu pogledati danas...
Ava tecna 36 je 796 dinara.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on September 24, 2010, 08:18:23 AM
Thanx pepi :kiss1:
Meni belo jos i nekako, ono za iskuvavanje, ovo moje sto obucem  jednom i bacim u masinu moze bilo koja da provrti, ali Stivove, cak i kad ubacim odmah posle skole i ne stoje u korpi - nikakve
I ja sam mislila da je do vode, ali prosla je prala sa ovom istom vodom pa ne moze da se poredi. I kad joj dolijem vode, isto
I da ne davim vise, bice nova masina samo ne znam kad :hm:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 24, 2010, 09:32:49 AM
Hvala Pepi  :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Zumbulica on September 24, 2010, 02:14:29 PM
Krenula sam da upotrebljavam Perwoll tecni za crno i sareno, da malo postedim ves, ali nisam nesto zadovoljna. Ako je iole uprljano nista ne opere. Ovaj tecni Dash zvuci interesantno.
Maramice za hvatanje boje su mi super stvar, takodje pocela od nedavno da upotrebljavam (DM).
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on September 24, 2010, 03:11:14 PM
Hvala, pepi :)

Pitanje: da li koristite nesto protiv kamenca zajedno sa praskom?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 24, 2010, 03:14:38 PM
Ja koristim calgonit kad se setim, ne baš uz svako pranje. I perem mašinu na prazno povremeno sa nekim sredstvom, ili kupljenim na buvljaku ili u DMu.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on September 24, 2010, 03:16:12 PM
Ja obavezno stavljam nesto, ako ne Kalgon :D onda iz DMa, praskasto isto. I ves je divan i beo. Masina Candy.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 24, 2010, 03:21:12 PM
Kalgon, da  :-[
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Ira on September 24, 2010, 03:22:36 PM
Eto i meni rjesenja, moram naci ovdje kalgonit(valjda ima  :think:), pa mozda i moj ves posane beo.
Jedino tako nesto nisam probala.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on September 24, 2010, 03:25:08 PM
Ves masina zivi duze uz... :party:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Ira on September 24, 2010, 03:33:01 PM
Ima ovdje  :clap:
ako je ovo to sto spominjete?

http://www.google.com.au/images?hl=en&biw=1680&bih=949&q=calgon%20water%20softener&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi (http://www.google.com.au/images?hl=en&biw=1680&bih=949&q=calgon%20water%20softener&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 24, 2010, 03:37:17 PM
Jeste, jeste, to je :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on September 24, 2010, 03:39:08 PM
Ja ne koristim nista...majstor koji nam odrzava masinu je rekao da uopste na bubnju nema naslaga kamenca, iako je prilicno stara...sad, to je bilo dok smo ziveli u drugom kraju grada, mozda je ove drugacija voda  :think:
Ali koliko je taj Kalgon skup, bolje da svakih par godina kupim novu masinu  :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Ira on September 24, 2010, 03:42:51 PM
E sad kad smo kod praskova za ves i ves masina  :D,ja moram da vam ispricam moje prvo iskustvo sa nekim praskom za ves kad sam dosla na NZ.
Vecinom koriste one masine sa punjenjem odozgo,ja se nisam nesto susretala sa tim prije.Treba da kupimo v.m i naravno uzmemo front load .
Uf ja sretna iamm novu drugaricu,prikopcali je i reko da je operem(ovo sto AnaK pominje) stavim prasak i upalim sve kako treba, nakon par minuta kad sam usla da vidim moju novu drugaricu  :girl_in_love: ona zapjenilaaaaa,nevidim je od pjene  :lol: iscupam iz zida kabl te pritrcim otvorim prozor i pocnem nekom lopaticom da izbacujem pjenu kroz prozor :rofl:, reko bogte nova, a vec sam je pokvarila  :rofl:
Kad u neko doba skontam da sam uzela pogresan prasak, uzela sam za top load :lol:,a ne za front  :-[
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on September 24, 2010, 04:09:19 PM
ira, jesu li vase masine s bubnjem ili ne? secam se forumskih prica i top-load masina koje su bez bubnja i koje zbog toga losije peru (nedostaje mehanicka komponenta pranja).
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Ira on September 24, 2010, 04:23:45 PM
Ovu sto ja imam je evropska tj punjenje sa strane i ima bubanj,a koliko sam do sada primjetila i te sa punjenjem odozgo imaju bubanj.

Mi dok smo bili u motelu 15-tak dana prala sam ves u tim sa punjenjem odozgo i svaki put mi je nesto pocijepala i definitivno losije peru ,posebno bijeli ves.Jer one uzimaju toplu vodu iz bojlera,nemaju grijac u sebi. Pa predpostavljam da zbog toga losije peru
Title: Re
Post by: disco2000 on September 24, 2010, 04:33:05 PM
Meni se cini da Kalgon poboljsava ucinak i praska i masine :D a kad kazem Kalgon mislim na ekvivalent mu iz DMa :D
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on September 24, 2010, 04:34:40 PM
To je valjda zato sto 'omeksa' vodu, moja drugarica obavezno stavlja, ne zbog kamenca, nego kaze da joj je bolje opran ves
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 24, 2010, 04:51:44 PM
koristim magnetnu kuglu
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on September 24, 2010, 07:55:19 PM
Dash praškasti  2,2 kg je 1.174,00 dinara...
U toj radnji sam danas kupila ovo, i za 2 sekunde očistila peglu, koja je bila sva ulepljena i izgorela  :crazy:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.generalfix.net%2Fwww.generalfix.net%2Fimages%255Cferrokal_sciolino.jpg&hash=3eba59a748d28b30c6d02888edd8388b9448b86e)

Kupila sam samo ovo što izgleda kao kreda, ali ne mogu da nađem sliku, čisti pegle odlično...a ovo drugo služi za ćišćenje kamenca iz onih rupica za paru...
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on September 24, 2010, 08:02:07 PM
E to za peglu mi treba i moja je :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 24, 2010, 08:05:35 PM
Txh, Pepi. Prilično je skupnjikav :(

A kad pomenuste pegle. Čini mi se, na ponovljenoj upotrebi, da ona Felče azuro voda za peglanje nije baš najsjajnije rešenje, i da izaziva koroziju pegle. :( Sad je smatram glavnim krivcem za uništenost prethodne pegle, a par litara sam sipala i u novu, počela je i nova da mi povremeno kaplje braon  :blink: Onda neko vreme nisam kupovala, iz finansijskih razloga, i tek sada sam shvatila da tog braon kapanja uopšte nema.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on September 24, 2010, 08:35:26 PM
Jao, i meni je sve kapalo braon od te vode...kupila jednom i više nisam...sad kupujem štirak za lakše peglanje, a sve divno miriše  :girl_in_love:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 24, 2010, 08:53:53 PM
Stvarno? :blink:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 24, 2010, 08:59:45 PM
Stvarno :( Meni je stvarno dugo trebalo da povežem, jer sam i inače često kombinovala tu vodu i običnu destilovanu. Vajda tragovi te vode ostanu neko vreme... Tek kad sam jednu za drugom sipala nekoliko litara samo destilovane, shvatila sam da nema kapanja, i šta bi mogao biti uzrok.

Pepi, a kako deluje taj štirk, je l' stvarno ukruti?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on September 24, 2010, 09:19:49 PM
Pa i ne baš...više je kao mirišljava fajtalica, i stvarno se lakše pegla, a npr.košulje se manje gužvaju...
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 24, 2010, 09:24:01 PM
Mmm, hvala  :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 25, 2010, 09:00:02 AM
A koji kupuješ Pepi?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Gost51 on September 25, 2010, 10:07:47 AM
cekam odgovor za ovaj stirak
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: TINK on September 25, 2010, 10:25:43 AM
Uuuu sto je kod nas Dash skup  :blink:, ovde je prilicno jeftiniji od Ariela i Persila.

Meni nije nista posebno, tj. meni ni jedan prasak nije nesto  :lol:. Tako da sam nasla resenje, ima zvanicna stranica TestBest, gde se testaju produkti, uporedjuju cene, kvalitet. Kad sam u nedoumici odem tamo i odlucim se  :lol:. Prasak sam stalno menjala, i nikad sledeci put nisam kupila isti, nego idem opet iz pocetka i sve tako u krug  :lol:. Onda tamo procitam da je prasak koji se najbolje pokazao, koji ne bledi sareni ves i skida najbolje fleke neki iz Aldia zove se Tandil  :crazy:, ne bi mi palo napamet da tamo kupim prasak. Evo uzimam ga vec pola godine i zaista je super, nemam mu zamerku  :D. A cena smesna, 6kg negde oko 600-700din  :crazy:

Evo slika, Aldi ima u HR, mozda uskoro bude i kod nas:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.aldi-sued.de%2Fthemen%2F01_09%2Fimages%2F7_2%2F1.jpg&hash=1efac4f4ee64edca4ed6b9edd5f4e5cd14d3a434)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Ira on September 25, 2010, 10:59:02 AM
Ma daj TINK nemoj da me zezas   :o 
Ima i ovdje Aldi i taj isti prasak,ali mi nikad nije palo na pamet da ga probam.
Cijena sto kazes smijesna.
Bas cu da ga uzmem i probam.  :)

Ko bi rek`o Tandil dobar  :lol:
Tenkju za preporuku
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: TINK on September 25, 2010, 11:43:29 AM
Quote from: Ira on September 25, 2010, 10:59:02 AM
Ma daj TINK nemoj da me zezas   :o 
Ima i ovdje Aldi i taj isti prasak,ali mi nikad nije palo na pamet da ga probam.
Cijena sto kazes smijesna.
Bas cu da ga uzmem i probam.  :)

Ko bi rek`o Tandil dobar  :lol:
Tenkju za preporuku


Aj molim te probaj, da vidim da nisam slucajno uvrtila u glavu  :crazy: :lol:

Ja kupujem ovu veliku ljubicastu kutiju, za ves u boji. A za beli ves uzimam u maloj vrecici zeleni (gore na slici poslednji desno)

Ma nikad ga u zivotu nisam ni pogledala, reko Aldi i hemija, nema sile  :blink:. Medjutim izludjivalo me je sto svakom nadjem manu, tako da odlucih da se obratim TestBestu  :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on September 25, 2010, 11:48:14 AM
hvala tink, probacu i ja.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 25, 2010, 11:55:18 AM
Jedva čekam da stigne kod nas  :girl_haha:

Mislim da Pepi koristi Felce Azzurra štirak, flaša sa pupmpicom, piše Stira veloce ili Stira facile, stoji obično pored destilovanih voda.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Gost51 on September 25, 2010, 09:23:23 PM
flasa sa pumpicom? Znaci njime fajta ves, ne sipa u peglu
ja bih bas tako nesto
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 25, 2010, 09:31:09 PM
Evo, nađoh sliku, napokon :)

http://www.paglieri.com/it/3/11/97/prodotto/Appretto_Leggero_Profumo_Classico/ (http://www.paglieri.com/it/3/11/97/prodotto/Appretto_Leggero_Profumo_Classico/)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Gost51 on September 25, 2010, 09:33:47 PM
moracu da nadjem
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: gasha on September 25, 2010, 10:54:48 PM
ja kupujem stirak sa prskalicom, panonija pancevo
odlican i cena je ok, mislim oko 90 din kada sam poslednji put kupovala
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on September 25, 2010, 11:25:04 PM
Ja nikad nisam kupovala stirak, cemu to u stvari sluzi? Sifra: domacica :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Gost51 on September 25, 2010, 11:26:44 PM
ni ja haha
ali ako ce mi uljepsati najmrzi kucni posao, kupujem oma!
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 25, 2010, 11:26:58 PM
Pa da uštirka :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 26, 2010, 12:00:34 AM
huh mrzim stirak...sveki je obozavateljka  :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Ira on September 26, 2010, 01:22:24 AM
Quote from: TINK on September 25, 2010, 11:43:29 AM

Aj molim te probaj, da vidim da nisam slucajno uvrtila u glavu  :crazy: :lol:
Vazi probam i javljam jel` si ti tu nesto uvrtila u glavu  :lol:
Samo ovdje imaju ti u kutijama,nema u vrecici.  :think:
Cini mi se da nema razlike,samo drugo pakovanje.

Stirak  :crazy: nikad nisam koristila, moja sveki jeste i imam averizju od njega zbog nje  :lol: :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 26, 2010, 10:14:38 AM
Ma nije to taj što su koristile naše babe i svekrve, ovaj je neki fensi.  ;)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on September 26, 2010, 10:18:26 AM
Kad utvrdimo ko je koristio, ko voli a ko ne voli :lol: molicu svrhu stirka :mrgreen:
Ja znam samo za izraz 'k'o ustirkan' al' iz toga ne bih da izvlacim zakljucak :mrgreen: mozete i da priznate da ne znate :rofl: :bighug:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 26, 2010, 10:21:08 AM
evo npr...moja sveki stirka posteljinu...kad se pokrivas sa tim kao da stavljas karton pre sebe...kad lezes na ustirkanu jastucnicu, mozes opusteno i na neku ciglu...ustirkane krpe ne mogu da upiju ni trun vode, a stolnjak moras nasilu da savijas da padne preko ivica stola  :D e sad moja sveki verovatno preteruje no stirak :no:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 26, 2010, 10:22:03 AM
Svrha?  :think: Lakše peglanje... malo li je :zlocka:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on September 26, 2010, 10:44:35 AM
Znaci kad 'presusim' ves mogu da se vadim da je ustvari ustirkan :lol:
Thanx :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Gost51 on September 26, 2010, 12:05:59 PM
ja ionako peglam samo kosulje
i nervira me kad se presuse
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 26, 2010, 12:06:25 PM
Jok, kad je presušen teško se pegla :D
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on September 26, 2010, 12:11:02 PM
Partibrejkeru :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: gasha on September 26, 2010, 12:55:04 PM
Quote from: Glitter on September 26, 2010, 10:21:08 AM
evo npr...moja sveki stirka posteljinu...kad se pokrivas sa tim kao da stavljas karton pre sebe...kad lezes na ustirkanu jastucnicu, mozes opusteno i na neku ciglu...ustirkane krpe ne mogu da upiju ni trun vode, a stolnjak moras nasilu da savijas da padne preko ivica stola  :D e sad moja sveki verovatno preteruje no stirak :no:

bas tako, ali ja to volim,
ja ne stavim preterano ali volim takve krpe za sudje, stoljnjake  :girl_in_love:
i posteljinu,  :-[
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on September 26, 2010, 01:36:29 PM
Gasho, sve to tako lici na tebe  :girl_in_love:.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on September 26, 2010, 04:39:12 PM
janavi, hajde neku reč više o toj magnetnoj kugli.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 26, 2010, 04:56:13 PM
Quote from: Finalina on September 26, 2010, 04:39:12 PM
janavi, hajde neku reč više o toj magnetnoj kugli.
kladila bih se da sam već pisala, neegde
bilo je kod neckermann-a da se naruči
sad nema više

ovako nekako
http://thegreennorwexclean.com/kitchen_and_laundry (http://thegreennorwexclean.com/kitchen_and_laundry)
vidi dole magnet ball
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on September 26, 2010, 10:07:09 PM
U pravu je Anak, koristim Felce azzura štirak sa pumpicom...pre svega jer divno miriše i lakše se pegla...
Gasho, a gde ti kupuješ taj Panonnija?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on September 27, 2010, 12:19:53 AM
ja sam za peglu koristila Life mirisljavu vodu ( postoje i oplemenjivaci )
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Jedna Indy on September 27, 2010, 02:05:43 PM
Verovatno masim temu ali sam samo ovde videla da pominjete Coru i sl...pa da se javim da planiram da se svrcnem i ja. Da li mozda neko ima karticu za njihov METRO? Ako ima da mi posudi ako nije problem. Ili da mi objasni kako da dodjem do nje. Ako nekom nesto treba da donesem odande,tu sam :)
Unapred se zahvaljujem ! Pozz
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on September 27, 2010, 02:10:10 PM
Ja nemam, mislim da se to nesto preko firme u kojoj si zaposlen dobijalo :think:
A i mnogo mi je daleko, pa se nesto nisam udubljivala
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Jedna Indy on September 27, 2010, 02:19:33 PM
Imam ja za nas ali nece da je priznaju u Madjarskoj :(
Cak nema vise ni one dnevne :( Ako sam pogresno informisana neka me neko ispravi.
Hvala  :flower:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on September 27, 2010, 02:22:00 PM
Ja sam mislila da pitas za nas, sorry
Sta i oni izvode vise sa tim karticama nije mi jasno
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Jedna Indy on September 27, 2010, 02:25:26 PM
Ma ok,hvala u svakom slucaju na posvecenom vremenu! :)
Da li  Vam je sad ok Finalna? :) Inace ono bejahu Pink ne roza slova :) Zuta nisu bila nikako. :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on September 27, 2010, 02:43:14 PM
indy, ne vide se lepo ta roza i zuta slova :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Jedna Indy on September 27, 2010, 10:11:30 PM
Ja pisem bojom kojom Ja zelim i nema potrebe neko drugi da ih menja i to bez mog znanja. To sto sam nova ne znaci da treba da se tako ponasate prema meni. Nikog nisam uvredila niti provocirala. Rece neko da ne vidi pink slova i Ja ih promenih. U cemu je problem? Ukinite onda opciju da se moze menjati boja slova. Ja volim da pisem ovako i to ne treba nikom da smeta. Kad ta opcija ne bude postojala Ja je necu koristiti. Neko nece da je koristi,nekog mrzi...neko ne voli. Svako od Vas ima razlog zasto ne koristi bojena slova. Ja volim , nije mi tesko. Cak sta vise uzivam !
Poz :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on September 28, 2010, 12:28:24 AM
Indy, sasvim razumem da ti se svidja i ja sam svojevremeno isto pokusala i sa fontom i bojom, ali sam odustala bas iz razloga sto sam i samu sebe tesko citala. Uzivaj kako god tebi odgovara i koristi sve sto forum pruža, tako je najbolje :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: gasha on September 28, 2010, 12:32:46 AM
Quote from: Pepi on September 26, 2010, 10:07:09 PM
U pravu je Anak, koristim Felce azzura štirak sa pumpicom...pre svega jer divno miriše i lakše se pegla...
Gasho, a gde ti kupuješ taj Panonnija?
u rodicu
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on October 02, 2010, 05:12:13 AM
Na jednoj tezgi na buvljaku ima ovih proizvoda:

http://www.comptoir-droguerie.fr/nos-marques/delu.html?mode=list (http://www.comptoir-droguerie.fr/nos-marques/delu.html?mode=list)

I veoma su povoljni, u proseku duplo jeftinije nego na ovom linku.

Ovo sam kupila i probala:

http://www.comptoir-droguerie.fr/nos-marques/delu/torchons-pour-plaques-de-cuisinieres-qte-3-delu.html (http://www.comptoir-droguerie.fr/nos-marques/delu/torchons-pour-plaques-de-cuisinieres-qte-3-delu.html)

Oduševljena sam  :good:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Jedna Indy on October 06, 2010, 09:38:03 AM
Quote from: AnaK on October 02, 2010, 05:12:13 AM
Na jednoj tezgi na buvljaku ima ovih proizvoda:

http://www.comptoir-droguerie.fr/nos-marques/delu.html?mode=list (http://www.comptoir-droguerie.fr/nos-marques/delu.html?mode=list)

I veoma su povoljni, u proseku duplo jeftinije nego na ovom linku.

Ovo sam kupila i probala:

http://www.comptoir-droguerie.fr/nos-marques/delu/torchons-pour-plaques-de-cuisinieres-qte-3-delu.html (http://www.comptoir-droguerie.fr/nos-marques/delu/torchons-pour-plaques-de-cuisinieres-qte-3-delu.html)

Oduševljena sam  :good:
Generalno gledano ni na site nisu neke preterane cene. Mada je super ako ima u pola  cene.
A na sve to jos i valja!
Eeeeeeeee onda je to pravi pogodak ! :clap:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on October 09, 2010, 09:17:04 PM
Celo popodne se za'ebavam sa pokušajem da izvučem roze nijansu sa nekoliko belih i šarenih sa belim stvari  :crycry: I samo da vam kažem da ovo, poslednje sa spiska:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.portal-srbija.com%2Fmedia%2Fc5%2F49892%2Fmaginus-8.jpg&hash=8a5e9dcf732de8cbbbeb322361c2d42b5732c3e7)

ELIMINATOR NEPOŽELJNIH BOJA - ukoliko niste koristili Lovca na boje, pa vam se dogodio incident u toku pranja i obojio se veš, Eliminator nepoželjnih boja ce vam pomoći. Ukloniće mrlje iz prethodnih pranja .. 

Ne radi :burko:  :crycry:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on October 09, 2010, 09:29:36 PM
Meni je to zazvucalo dobro al' malKo neverovatno pa sam odustala. Lovca na boje  skoro nisam kupovala, nesto mi je sad mnogo, a bas sam uzivala jedno vreme :girl_sigh: iako se jednom sestri i sa njim nesto debelo ofarbalo :blink: al' ja stavljala po dve, tri, a ona jednu
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on October 09, 2010, 10:19:58 PM
Kako ne radi ? Ja sam skroz vratila boju sa tim. Ali sam rucno prala i na svakih 5 minuta gvirila.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on October 09, 2010, 10:20:46 PM
Meni nije ni mrdnulo.  :crycry: Sad sam potpopila u Ace.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on October 09, 2010, 10:22:48 PM
Ja imala jedno 5 prelepih decjih stvari, jedne A.bermude sam oplakala maltene. I sve se vratilo, jednom sam zahebala stvar pa sam posle stvari prala u masini pa sam od nekog crvenog okovratnika i srca dobila zutu boju ali sad sam se naucila pa rucno.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on October 09, 2010, 10:27:54 PM
Sad možeš da ubaciš one maramice za skupljanje boje i nema šanse da će da ofarba išta.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on October 10, 2010, 01:20:28 PM
Nemam nekog iskustva sa obojevajem, ja u mašino sve stavljam kao daltonista :lol: ili perem na 30stepeni šareno i osetljivije. Čini mi se iz iskustva samog pranja i bez neke veće upotrebe tih spasilačkih sredstava da što je stvar pamučnija trebalo bi bolje da reaguje na hemiju, ali one plastičnije teško je spasiti ( isto važi i za fleke ).....k'o što deda piše, istina je da se ručno mnogo bolje uklanjaju fleke i pravilo mi je da fleke istrljam (operem) pre stavljanja u mašinu
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: linga on October 10, 2010, 04:01:09 PM
Mozda nekog bude zanimalo
http://www.maminsvet.net/2010/10/10/napravite-sami-sredstva-za-ciscenje/ (http://www.maminsvet.net/2010/10/10/napravite-sami-sredstva-za-ciscenje/)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on October 10, 2010, 04:28:02 PM
divno linga, hvala!!  :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Gost51 on October 10, 2010, 08:56:03 PM
ja ne mogu nigdje da nadjem one mirisljave prskalice za peglu
bem ti selo
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: gasha on October 11, 2010, 09:39:40 PM
odlican clanak
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: anelore on October 12, 2010, 11:45:43 AM
Ja vec dugo zelim da preporucim omeksivac Silan Aromatherapy Lotus&Jojoba. Miris je taman po mojoj meri - dovoljno diskretan i dovoljno primetan.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on December 22, 2010, 07:49:23 PM
Treba mi preporuka za neko dobro, abrazivno sredstvo za WC šolju. U poslednje vreme samo nalećem na neke gelaste varjante, i nešto mi nije to to :girl_sigh:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on December 22, 2010, 08:05:11 PM
ja isprobavam dosta dugo ta sredstva za wc, medjutim na zalost moram da priznam da samo domestos odradi stvar
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: anelore on December 22, 2010, 09:29:43 PM
I meni samo Domestos, zato imam bele fleke na svim trenerkama.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on December 22, 2010, 09:31:16 PM
Dakle, srećni dobitnik je domestos. Hvala  :flower: :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on December 22, 2010, 09:37:57 PM
Ma da, za WC šolju samo nešto hevi.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on December 23, 2010, 11:11:17 AM
Ja imam preoruku za neki BLIC -kuhinja( nije za wc  :girl_haha:), tako dobro sve riba- u spreju je- i rernu i visece delove i sto i radne porsine..nije skup, lepo mirise, dobro cisti, neki Bosanci ga proizode
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: linga on December 23, 2010, 12:59:06 PM
I meni je domestos najbolji, mada i plavi proper za  kupatilo lepo radi, i jos lepo mirise.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 07, 2011, 03:11:00 AM
Dakle, ovo:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.startaruhaz.hu%2Fimages%2Fdrogeria%2FDomestos_Zero_vizkooldo_Pink.jpg&hash=1049fc8f04afb9ca71f4ae656417b1525cb68afd)

je nadmašilo sva očekivanja u skidanju kamenca :nesvest: :good:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on February 07, 2011, 06:25:11 AM
el se to kupuje na regularnim mestima, ili na otc?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 07, 2011, 08:30:10 AM
Na regularnim, ima ovaj i zeleni, ne znam ima li razlike među njima, sve isto piše. Na srpskom piše kamenac i sl.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: linga on February 07, 2011, 11:30:47 AM
Na onoj silikonskoj traci i malo na fugnama  mi se pojavila budj, u kupatilu. ima li neko ideju cime to da skinem, ove regularne za kupatilo stvarcice ne skidaju to.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on February 07, 2011, 12:01:23 PM
axel za kamenac je kod mene i dalje neprevazidjen

domestos sam odavno prestala da koristim, ne moze da se dise od njega ( jako mi smeta, a u nasem kupatilu nema prirodne ventilacije)

za pojavu budji nema mnogo pomoci, ali sa nečim sto ima izbeljivač vredi pokušati ( i nama se malkice pojavilo, pokusavala sam da skinem i nisam upsevala, ali sva sreca pa smo morali kadu da promenimo :lol: )
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Vila on February 07, 2011, 12:15:08 PM
Ja sam domestosom uspela da smanjim buđ, ali nisam je skroz uklonila. Imače ga korstim za WC šolju, a pločice i oko kade sam sad zalila i ostavila da odstoji, pa ribala - sva sreća, imam prozor, pa se nisam ugušila. :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 07, 2011, 12:19:26 PM
Izbeljivač Ace za buđ. Zvuči šašavo, ali deluje. Ne samo da sam skinula pre N meseci, nego se još nije vratila  :blink:

Ja imam ventilator, i ostavila sam otvorena vrata. Stvarno ubija koliko isparava.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Beatrix Kiddo on February 07, 2011, 12:40:25 PM
Quote from: AnaK on February 07, 2011, 03:11:00 AM
Dakle, ovo:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.startaruhaz.hu%2Fimages%2Fdrogeria%2FDomestos_Zero_vizkooldo_Pink.jpg&hash=1049fc8f04afb9ca71f4ae656417b1525cb68afd)

je nadmašilo sva očekivanja u skidanju kamenca :nesvest: :good:
Otkrila ga davno :good:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 07, 2011, 12:42:03 PM
Cicijo :burko:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Beatrix Kiddo on February 07, 2011, 12:45:24 PM
Mislim da sam ga pominjala jos onda kad si bila kod mene :think:  jer me tad odusevilo kako mi je izbijelio kadu staru koliko i ova zgrada  :D

Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on February 07, 2011, 04:25:48 PM
KOd nas se uvuklo ispod siliona i izgleda odvratno :crycry:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: linga on February 07, 2011, 05:13:45 PM
Cici tu je jedino resenje da ostruzete taj silikon i stavite ponovo. kod mene jos nema mnogo zato sto smo relativno skoro radili taj deo kupatila, ali nemam prirodnu ventilaciju  :wall: u kupatilu, pa drzim ventilator stalno ukljucen, ali dzaba...
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on February 07, 2011, 05:21:08 PM
Znam ali ne smem da operem jer mi curi u Andrijinu sobu.Negde je nešto puklo i to je privremeno rešenje koje je postalo trajno, nikako da skupimo da uradimo kupatilo :hm:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Gost51 on February 07, 2011, 09:56:51 PM
ja sam se rijesila te budji ispod silikona pomocu domestosa
otrov otrovni
posula po silikonu
d se zavukao ispod
sve se cakli
ostavi malo da odstoji

ali ja domestos koristim samo kad moram
trudim se da sto vise koristim rastopljeni limuntos
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on February 07, 2011, 10:06:48 PM
Moraću da ga kupim jer ne koristim, guši me i pored otvorenog prozora.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on February 07, 2011, 10:16:10 PM
nista ne sredi bolje kupatilo nego domestos, ubija na mrtvo ali sve blista
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: gasha on February 07, 2011, 10:27:20 PM
ima neki beli bref, za budj, ja ga koristim i za zid u kuhinji
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Gost51 on February 07, 2011, 11:33:33 PM
ma domestos bilo koji
svi su isti meni

i fenomenalan je za skidanje fleka sa bijele tkanine
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: dmi on February 08, 2011, 07:09:48 AM
cici sad mi je sinula ideje
da kupis spric i iglu i da izvuces domestos u spric
i onda da bodes iglom i prskas ispod silikona
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on February 08, 2011, 09:27:44 AM
ili da poprskas bubu i ona ugine?
` a mos i tako`  :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Vila on February 08, 2011, 09:36:35 AM
I Domestos pojede špric....  :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on February 08, 2011, 10:28:45 AM
Quote from: Vila on February 08, 2011, 09:36:35 AM
I Domestos pojede špric....  :lol:

:lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Zumbulica on February 08, 2011, 11:00:59 AM
Kad smo vec ovde, kupila sam Alba sredstvo za staklo - odlicno, a najjeftinije. Toliko se lako brise, a mnoga skuplja mi po
malo zamaste staklo.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: linga on February 08, 2011, 12:03:00 PM
joj, a ja ne mogu onaj domestos da smislim ugusim se... Sad pogotovo se ne bih trovala. Imam dva resenja - strokavo kupatilo ili muz koji cisti. Javlja mi se ovo drugo  :turpija: :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on February 08, 2011, 12:04:55 PM
Drugo, naravno  :turpija:
Moj je u nedelju ribao kupatilo...da se uvežba  :lol:
neću ni da kažem koliko je trajalo ribanje ... ali je zato super oprao onu sunđerastu stazu  :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on February 08, 2011, 12:19:30 PM
ja sunđerastu stazu stavim u mašinu, doduše moja ima 2m :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on February 08, 2011, 12:20:54 PM
Imamo dve, jedna može u mašinu, druga ne...a i tu kad stavim, bude mi puno kupatilo pene  :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on February 08, 2011, 12:22:37 PM
staviš manje deterdženta ;)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on February 08, 2011, 12:26:17 PM
Valjda cu kupiti one kineske kugle za to  :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: NenaS on February 08, 2011, 12:33:13 PM
I ja moje sunđeraste staze perem u mašini (i sušim u mašini)..Pokupe se malo da dužinu, ali se vremenom ponovo "istegnu".
"Gleda" me boca Domestosa, gledam i ja nju i nikako da krenem. Prošli put za malo da se ugušim, kraj otvorenog prozora. Ali ništa drugo ne može tako dobro da mi uglanca kupatilo..
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Gost51 on February 08, 2011, 01:13:16 PM
Quote from: dmi on February 08, 2011, 07:09:48 AM
cici sad mi je sinula ideje
da kupis spric i iglu i da izvuces domestos u spric
i onda da bodes iglom i prskas ispod silikona

ne mora
sam ce da udje ispod
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: dmi on February 08, 2011, 06:52:42 PM
Quote from: Vila on February 08, 2011, 09:36:35 AM
I Domestos pojede špric....  :lol:

:o
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: dmi on February 08, 2011, 06:53:54 PM
Quote from: jackie on February 08, 2011, 01:13:16 PM
ne mora
sam ce da udje ispod
da ali ona nece da joj se kvasi okolo jer joj curi u andrijinu sobu
zato i trazimo nacin da sa sto manje buke nesto napravimo  ;)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on February 08, 2011, 08:28:45 PM
Suv način da se opere i zalije ponovo.Videćemo pa ću da javim  kako smo uradili.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: maxic on February 09, 2011, 01:31:46 AM
Dmi, jel domestos isto sto i clorax ovdje? Slican logo.

Cici, probaj starom cetkicom za zube, pa onda prebrises vlaznom krpom.  Ovo za spric nije uopste losa ideja.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on February 09, 2011, 01:38:44 PM
Ne vredi, probala sam.Ovo je ušlo sasvim ispod ne može da mu se pridje.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: dmi on February 09, 2011, 06:42:38 PM
Quote from: maxic on February 09, 2011, 01:31:46 AM
Dmi, jel domestos isto sto i clorax ovdje? Slican logo.

Cici, probaj starom cetkicom za zube, pa onda prebrises vlaznom krpom.  Ovo za spric nije uopste losa ideja.

sto se tice mirisa nije
od domestosa se bukvalno gusis iste sekunde kad ga osetis
clorox nema tako jak miris
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on March 15, 2011, 08:32:45 PM
Quote from: Zumbulica on February 08, 2011, 11:00:59 AM
Kad smo vec ovde, kupila sam Alba sredstvo za staklo - odlicno, a najjeftinije. Toliko se lako brise, a mnoga skuplja mi po
malo zamaste staklo.

Došla po ovu info, idem u nabavku :)  :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Ira on May 11, 2011, 04:24:13 AM
Danas sam vidjela Duel prasak za ves.Neki sa jorgovanom
Kakav je? Da kupujem?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Masha on June 17, 2011, 09:56:18 AM
Preporucujem ovo za peglanje vesa, posebno zaone koji vole ovaj miris
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.shopcasa.net/images/APPRETTO.png&imgrefurl=http://www.shopcasa.net/product_info.php%3Fproducts_id%3D1409%26osCsid%3D10c3d630a2698a2711ab69405ae570b3&usg=__a0iReHQlAgIwFUygZlEL5EUoLVw=&h=213&w=85&sz=25&hl=en&start=0&zoom=1&tbnid=TTsu9ux0O4-1NM:&tbnh=123&tbnw=49&ei=cAj7TZSfEY7u-gbA3snjAw&prev=/search%3Fq%3Dfelce%2Bazzurra%2Bappretto%2Bleggero%26um%3D1%26hl%3Den%26sa%3DN%26biw%3D832%26bih%3D396%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=121&vpy=100&dur=385&hovh=123&hovw=49&tx=84&ty=86&page=1&ndsp=11&ved=1t:429,r:0,s:0&biw=832&bih=396 (http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.shopcasa.net/images/APPRETTO.png&imgrefurl=http://www.shopcasa.net/product_info.php%3Fproducts_id%3D1409%26osCsid%3D10c3d630a2698a2711ab69405ae570b3&usg=__a0iReHQlAgIwFUygZlEL5EUoLVw=&h=213&w=85&sz=25&hl=en&start=0&zoom=1&tbnid=TTsu9ux0O4-1NM:&tbnh=123&tbnw=49&ei=cAj7TZSfEY7u-gbA3snjAw&prev=/search%3Fq%3Dfelce%2Bazzurra%2Bappretto%2Bleggero%26um%3D1%26hl%3Den%26sa%3DN%26biw%3D832%26bih%3D396%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=121&vpy=100&dur=385&hovh=123&hovw=49&tx=84&ty=86&page=1&ndsp=11&ved=1t:429,r:0,s:0&biw=832&bih=396)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on June 17, 2011, 10:17:32 AM
Pa da, Pepi, i AnaK, to prporucivale, a ja ikako da kupim  :rofl:
Ira, e bas ces duel preko okeana kupovati  :girl_haha:, ima tamo vazda neceg boljeg, jedino ako si lokal patriota. Ja inace praskove delim na ariel i sve ostalo a kupujem sve ostalo radi finansija   :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Gost51 on June 17, 2011, 10:54:03 AM
ma ja nisam mogla nigdje da nadjem ovo za peglanje
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on June 17, 2011, 10:57:50 AM
Ja sam viđala u Merkatoru. A nisam ovo koristila, nego onu tečnost što se sipa umesto vode direktno u peglu. I prilično sam sigurna, eksperimentalno utvrđeno, slučajno, da mi je ta tečnost uništila omiljenu, dobru i skupu peglu neočekivano brzo. Dakle, što se tečnosti tiče - ja to više ne kupujem.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Masha on June 17, 2011, 11:02:17 AM
Ja snimila sinocu lokalnoj prodavnici, imam neku gomilu vesa za peglanje, pa da dobijem inspiraciju, sad ne znam da li olaksava peglanje, subjektivni osecaj da da, ali sam ga kupila vise zbog mirisa. Naprska se ves, ne sipa se u peglu.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Gost51 on June 17, 2011, 11:04:34 AM
Quote from: AnaK on June 17, 2011, 10:57:50 AM
Ja sam viđala u Merkatoru. A nisam ovo koristila, nego onu tečnost što se sipa umesto vode direktno u peglu. I prilično sam sigurna, eksperimentalno utvrđeno, slučajno, da mi je ta tečnost uništila omiljenu, dobru i skupu peglu neočekivano brzo. Dakle, što se tečnosti tiče - ja to više ne kupujem.
e, ja bih bas zato ovu tecnost koja se prska na odjecu
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Gost51 on June 17, 2011, 11:04:59 AM
Quote from: Masha on June 17, 2011, 11:02:17 AM
Ja snimila sinocu lokalnoj prodavnici, imam neku gomilu vesa za peglanje, pa da dobijem inspiraciju, sad ne znam da li olaksava peglanje, subjektivni osecaj da da, ali sam ga kupila vise zbog mirisa. Naprska se ves, ne sipa se u peglu.
ja bih bilo sta da mi bilo kako :D olaksa peglanje
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: linga on June 17, 2011, 11:09:48 AM
Quote from: Deda on June 17, 2011, 10:17:32 AM
Pa da, Pepi, i AnaK, to prporucivale, a ja ikako da kupim  :rofl:
Ira, e bas ces duel preko okeana kupovati  :girl_haha: , ima tamo vazda neceg boljeg, jedino ako si lokal patriota. Ja inace praskove delim na ariel i sve ostalo a kupujem sve ostalo radi finansija   :lol:

I ja zbog finansija kupujem Arijel. Jeste skuplji, ali se isplati jer stavljam po uputstvu
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on June 17, 2011, 12:47:02 PM
Meni ova tecnost zaista olaksava peglanje, narocito kosulja, adivan  miris se zadrzava i godinu dana  :girl_in_love:
Ona za peglu mi smrdi kad peglam na izgorelo  :-[ a i ispadaju neke gomuljice, pa to ne kupujem vise  :stop:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Xe on June 17, 2011, 07:13:06 PM
Ne volim Arijel jer mi izbusi ves  :crazy:
Zato obozavam Persil, i stvarno mi se isplati da kupim eko pak, na kraju ispadne skoro isto kao da sam koristila obican, jeftiniji prasak.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on June 17, 2011, 07:18:56 PM
ja koristim persil gold, kupujem ona pakovanja od po 6 kg koncentrovan, tj 9kg obican i potrosim dva takva pakovanja godisnje...ariel ne volim, lepo mirise, lepo opere ali mnogo unistava tkaninu :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on June 17, 2011, 07:37:01 PM
ja kupila 2 puta persil, nije ni primirisati arielu, ništa ne izvlači Vanjine fleke od klope, koje ariel skida na 30 stepeni sa jednim pranjem
vraćam se arielu
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Saska on June 17, 2011, 09:22:59 PM
Ja kupila one Ariel kapsule. Super operu, ali su neke pukle, neke su se zalepile jedna za drugu, pa kad probam da ih razdvojim pocepaju se :crazy: .
Možda sam naletela na neko falš pakovanje, kupila u Tempu.
U nekoj lokalnoj prodavnici se prodaju na komad, lepo otvoreno pakovanje i svaka kapsula za sebe, ništa se nije zalepilo.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on June 17, 2011, 09:25:15 PM
mozda je pakovanje ovlazilo ili se tope na toplom :think:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on June 17, 2011, 09:47:17 PM
dash odstranjivac fleka + sjajno belo (ovo je moj slobodan prevod).
ako igde vidite, preporucujem iz sve snage.
to je nesto kao vanish, vadi fleke, ali i neverovatno izbeljuje sve sto je belo, a sto je obojeno ne dira. razlika je neverovatna, zaista kao sto pise - posle jednog pranja.
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.promobutler.be%2Fdata%2F0champi%2Factive%2F0champi073f0000130.jpg&hash=e8c76a08bde40a986a7a8a4c3556a199780b46bf)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Deda on June 17, 2011, 10:57:12 PM
I ja u jednom napadu ludila kupila Ariel kapsule. Nije mi mirisalo kupatilo , nego celi sprat, a mozda i kuca, nisam proveravala  :lol:. A tek kako je oprano , milina
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Xe on June 17, 2011, 11:31:38 PM
Meni Ariel najlepse mirise, ali majice bacim posle mesec dana, sve izbusene kao moljci da su ih pojeli.
I gace isto  :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on June 17, 2011, 11:48:25 PM
Stvarno misliš da je to od praška za veš?  :blink: :nokti2:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Xe on June 17, 2011, 11:55:46 PM
Nema od cega drugo - mislim da stavljaju neki izbeljivac, pa da to vremenom osteti tkaninu.
Ko mi je kriv sto
a) prasak za beli ves koristim da perem i sareni
b) nosim stvari po principu peri-deri.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on June 17, 2011, 11:58:00 PM
Pitam zato što i ja isto primećujem posle par meseci Ariela.  :crycry:
A nemoguće da su moljci, orman mi je prepun lavande.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Xe on June 18, 2011, 12:08:25 AM
Nisu moljci, ja ih nikad nisam imala :pu-pu: tacno se vidi da su busne od neke hemikalije.
I gace  :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on June 18, 2011, 12:16:51 AM
jeste, ariel stvara onu kao belu skramu na sarenoj garderobi, a mnogo tanji tkaninu generalno :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on June 18, 2011, 07:37:59 AM
pa sigurno stavljate previše :think:
merica koja je nekad bila u nekom prašku, stavljam malo manje od pola, slikaću posle mericu, ima možda 2dl
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: linga on June 18, 2011, 08:26:55 AM
Dzaba mi sacuvana tkanina ako ostanu fleke  :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Saska on June 18, 2011, 08:43:35 AM
Ja stvarno nisam primetila cepanje stvari, a koristim ariel isključivo zadnjih 7-8 god sigurno :think:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Zumbulica on June 18, 2011, 09:44:06 AM
Ja koristim Ariel i primetila sam da je agresivan prema tkanini, mada sam ranije trpala mnogo, sad sam smanjila. Kao Jana, pola merice i jos manje ... potpuno isto opere.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Xe on June 18, 2011, 11:10:10 AM
Quote from: janavi on June 18, 2011, 07:37:59 AM
pa sigurno stavljate previše :think:
merica koja je nekad bila u nekom prašku, stavljam malo manje od pola, slikaću posle mericu, ima možda 2dl
Razgovaras sa Cincarkom koja ima i koju kap jevrejske krvi  :turpija: 
Stavljam sve po meri, ali je mozda voda u kombinaciji s arijelom kriva za rupe. U svakom slucaju zalim, jer mi se stvarno svidja i miris i lepo opere i ves je bas beo. Ali sipak  :'(
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on June 18, 2011, 11:28:42 AM
i meni se to desava, a ja koristim samo Persil i za beli i za sareni ves. Ja sam mislila da je to od masine.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on June 18, 2011, 11:41:05 AM
Ja mislim da je od centrifuge. Mnogo mi se manje dešava otkako centrifugiram na pola, tj 600 obrtaja.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on June 18, 2011, 11:45:46 AM
 ja uvek, ali uvek na 400. to je sigurno.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Ira on June 18, 2011, 12:46:29 PM
Quote from: Deda on June 17, 2011, 10:17:32 AM
Pa da, Pepi, i AnaK, to prporucivale, a ja ikako da kupim  :rofl:
Ira, e bas ces duel preko okeana kupovati  :girl_haha:, ima tamo vazda neceg boljeg, jedino ako si lokal patriota. Ja inace praskove delim na ariel i sve ostalo a kupujem sve ostalo radi finansija   :lol:
:rofl: :rofl:  e ja ga kupila i potrosila,zadovoljila svoj patriotizam i sad cekam cika Ljubu  :lol: da nabavi Ariel ...pa da mixam malo nase i ovo ovdje nase  :crazy:

Danas slucajno naletim na Lenor, onaj plavi  :girl_in_love: kako me podsjetio na moju mamu  :love32:,koja je cesto koristila bas taj...
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on June 18, 2011, 05:45:57 PM
Meni je centrifuga podešena na 600 uvek a mericu ne koristim nego sunem odokativnom metodom.  :crazy: To ne bi trebalo tako jel da.
Ariel koristim u principu samo za beli veš mada nekad mi se desi da stavim i za šareni.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on June 18, 2011, 05:55:40 PM
dash je ekstra, planiram da se setim pa da odem u kupovinu tog praska tamo negde na Zelenom vencu (mozda imaju i jos nesto)

koristim ariel kapsule, meni su Ok.... prasak, pa skoro uvek neki drugi, a od skoro sam se vratila na ariel i persil ( ja kupuijem mala pakovanja od 3kg, pa cesto menjam ) ... inace, cesto sam koristila merix djurdjevak (odlican je) i duel (one bas mirisljave)

Quote from: Xe on June 17, 2011, 11:55:46 PM
Nema od cega drugo - mislim da stavljaju neki izbeljivac, pa da to vremenom osteti tkaninu.
Ko mi je kriv sto
a) prasak za beli ves koristim da perem i sareni
b) nosim stvari po principu peri-deri.
potpis + centrifuga 800-1000  ;D
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on June 18, 2011, 05:59:59 PM
Imam i ja Dash za šareni veš, mesecima mi traje čak i sa tim mojim neekonomičnim sručivanjem u mašinu.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: linga on June 18, 2011, 06:04:42 PM
Te jake centrifuge jos i guzvaju ves, kod mene je uvek 400 ili 600
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on June 18, 2011, 06:51:06 PM
Ja sam praktično za sve iole finije, što hoće reći za sve osim posteljine, peškira, krpa i teksasa prešla na tečni Persil.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on June 18, 2011, 07:30:16 PM
meni se cini da je svaki tecni preskup za kolicine koje se kod nas peru
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on June 18, 2011, 07:54:16 PM
Ja sam zaključila da mi je ipak skuplja količina upropašćenih stvari :(
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Xe on June 18, 2011, 09:24:57 PM
Moja masina je na 400 obrtaja, mogu samo da smanjim.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on June 18, 2011, 09:27:27 PM
moja je na 1000 može na 500 da se smanji, al ja to ne pipam, stoji uvek na hiljadarki
nisam primetila  da centrifuga gužva veš
meni bude zgužvano ako je mašina puna, ili ako veš ostane unutra sat ili više
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: rafa on June 18, 2011, 09:34:55 PM
ariel ne kupujem, uglavnom persil ili dixan, ne znam na koliko obrtaja mi je masina, kao i lani krkam otprilike, samo se na mm-ovim majicama ponekad pojavljuju rupe  :think:

zakljucak nemam  :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on June 18, 2011, 10:47:08 PM
Moja mama stalno taj tečni Persil koristi, i neki Ava tečni, mislim da je Ava...  :think:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: linga on June 19, 2011, 07:14:35 AM
AnaK, jesi zadovoljna? MM je nedavno kupio neki tecni Ariel za fleke, nis nisam zadovoljna...
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on June 19, 2011, 07:59:25 AM
Linga, ja neku razliku u opranosti stvarno ne vidim. Sa flekama se ja i inače pre pranja družim, i opstaju mi fleke koje su i praškastim deterdžentima opstajale - čokoladno mleko i neke voćne.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on June 19, 2011, 08:53:57 AM
Meni je dobar taj tečni Ariel za fleke, svašta je uspeo da mi skine.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on June 19, 2011, 12:19:03 PM
Quote from: Elanor on June 17, 2011, 09:47:17 PM
dash odstranjivac fleka + sjajno belo (ovo je moj slobodan prevod).
ako igde vidite, preporucujem iz sve snage.
to je nesto kao vanish, vadi fleke, ali i neverovatno izbeljuje sve sto je belo, a sto je obojeno ne dira. razlika je neverovatna, zaista kao sto pise - posle jednog pranja.
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.promobutler.be%2Fdata%2F0champi%2Factive%2F0champi073f0000130.jpg&hash=e8c76a08bde40a986a7a8a4c3556a199780b46bf)

Ovo sigurno nema kod nas?

Prešla sam na Persil, kad sam u prilici kupim Dixan i stvarno ne vidim razliku u njima i Arijelu.Isto mi je opran veš.Centrifuga belog veša 1400  :lol: ništa mu nije  :rofl: šareni 1000.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on August 11, 2011, 06:12:20 PM
Ako neko kao ja voli da kači one mirišljave džidža bidže po ormanima, da preporučim ovaj Raid sa šišarkom, predivno miriše. :girl_in_love:
http://www.raidoff.it/nqcontent.cfm?a_id=6995 (http://www.raidoff.it/nqcontent.cfm?a_id=6995)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Kafica on August 11, 2011, 08:27:09 PM
Mene mnogo interesuje ovo

http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=14462 (http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=14462)

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.


Je l' koristio neko?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on August 11, 2011, 08:33:27 PM
ako nismo pricali na ovoj temi onda ima poslebna, koristila Anak i ne znam ko jos. Mislim da je bio zakljucak da je ok za ves koji nije toliko prljav
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Kafica on August 11, 2011, 08:36:11 PM
Tnx, Glitt :kiss1: Sad ću da iskopam :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: emge on August 11, 2011, 08:38:47 PM
Imam ja te kugle, dobila od sveki. Ja sam je ubacila u mašinu na veš koji je bio onako šareno prljav. Male bijele čarapice koje su bile prljave odozdo od nošenja po kući su ostale prljave. Ali na kugli piše da za najbolje rezultate je poželjno da sat vremena stoji potopljena prije pranja, pa da se sunča svakih nekoliko pranja, pa... a meni mašina i opere i ispere i iscijedi za sat ipo, pa valjda to ni ne stigne da se aktivira. Ne znam, ja sve u svemu nisam zadovoljna, ok je za ne prljav veš.

Koristim Ariel unazad dosta vremena i ništa mi nije pocijepao :blink: Koristim jednu mjericu uglavnom sa calgonom i na 800 ili 1200 obrtaja centrifuge.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on August 12, 2011, 07:24:01 AM
AnaK i ja podelile dve kugle, kupljene kod kineza

mnogo buke ni oko čega
meni stoji stalno u mašini, za sva pranja, ako nije previše prljavo, onda je čisto, taman ovako kako kaže emge

najveća zamerka: kugla se raspala, ostali kamenčići, sad stoje u toj kugli koja je postala polukugla, uvezani u čarapi, jer je navodno važno da kuglice lupaju jedna u drugu

ja sam jedno vreme koristila persil, pa se brže bolje vratila na ariel, jer nikako nije hteo fleke da opere

ove visuljke raid koristim već godinama, baš taj miris, postoji i lavanda, ali meni od nje muka
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: emge on August 13, 2011, 09:28:07 AM
Jano, ti si još dobra, stoji ti u mašini, meni kugla sada uglavnom stoji na mašini. Računam nije loše da je imam, ako ostanem bez deterdženta :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on August 31, 2011, 08:10:29 PM
Mnogo sam zadovoljna ovim za šolju:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.henkel.sk%2Fsks%2Fcontent_images%2FBref_Tornado_Gel_Citrus_Antibac_pboxx-pixelboxx-115518_300dpi_1772H_1772W.png&hash=6b85ec893dd1d2d0d78e4aa56474bc44d4d80277)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on August 31, 2011, 08:14:07 PM
nađe li ga  :girl_haha:
(jel to taj što si tražila?)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on August 31, 2011, 08:27:53 PM
Ne sećam se šta sam tražila, i što sam tražila  :think: Aaaaaaa, sećam se, ali to su bile kesice sa prahom, ovakve:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.bangla.pl%2Fzdjecia%2Fhenkel-bref-tornado-active-powder-proszek-do-toalet-d7598_1_4824.jpg&hash=021d15a73a4f380ac138b94937ceca2d57748bb7)

I nisam našla, te kupila ovo. Sad mi se više sviđa  :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on August 31, 2011, 08:43:59 PM
takoreći
"ko zna zašto je to dobro"
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on August 31, 2011, 08:44:52 PM
Baš tako  :girl_haha: Ovaj novi self-acting Bref radi kao sa reklame  :girl_in_love:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on August 31, 2011, 08:58:36 PM
Quote from: AnaK on August 31, 2011, 08:44:52 PM
Baš tako  :girl_haha: Ovaj novi self-acting Bref radi kao sa reklame  :girl_in_love:
jel ubiva miris kao domestos ili moze da se zivi od njega?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on August 31, 2011, 10:20:32 PM
Ne nagriza pluća, ima limun i bor. Kod mene je limun, čak prijatan  :girl_in_love:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: linga on September 01, 2011, 08:53:01 AM
Hvala AnaK. Ja se ubih ribajuci ovu kucu, braaate nije mi jasno sta su ovi ljudi radili tu. Sad isprobavam rayna sredstva da skinem naslage kamenca sa lepe i nove kade, koja je uzasno zapustena  :wall:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 01, 2011, 08:55:12 AM
Za kamenac je meni bio savršen onaj pink domestos, kačih ga negde. A videla sam da ima i neko (meni) novo sredstvo protiv kamenca, prilično je skupo, pa nekako očekujem i da je efikasno.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: linga on September 01, 2011, 08:56:13 AM
Hvala AnaK. Ma nije mi skupo dok samo dovedem u red ovo, posle mi nece trebati za redovno odrzavanje.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Vila on September 01, 2011, 09:01:00 AM
A da ti lepo zaliješ tu kadu sirćetom i ostaviš je neko vreme - ja sam shvatila da na kraju pored svih preparata protiv kamenca najbolje radi sirće ;)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: linga on September 01, 2011, 09:30:07 AM
Ih, pa nije samo kada, vec i wc solja, plocice  :wall: a sve je maltene novo, kuca napravljena 2007. godine. Hvala ya sirce, stavicu u rasprsivac pa cu da prskam okolo  :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on September 01, 2011, 12:08:23 PM
Sirće je zakon!  :good: Nama se ovde zadržava malo vode pored kade, nije dobar pad, pa naprskam sirćetom, ostavim pola sata i nema kamenca...
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 01, 2011, 12:09:06 PM
Sirće nego šta. Meni je od svih tih anti-kamenaca i dalje najbolji onaj DM od jabukovog sirćeta.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Vila on September 01, 2011, 12:44:01 PM
Ja sirće najviše volim za to, juče sam npr. ketl nalila sirćetom, uključila ga i ostavila. Uveče ga isprala savršeno čistog :D
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on September 01, 2011, 02:29:42 PM
i dalje za kamenac ne menjam "axel"
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 01, 2011, 04:13:56 PM
za kamenac limuntus
meni sirće odvratno smrdi, povraća mi se
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 03, 2011, 01:30:32 PM
Šta smo ono rekli, je l' neko probao tečni DM deterdžent za šareni veš? Cena mu je prilično primamljiva, ali količina i nije za bezuspešno testiranje.

I videh žuti Lenor, čini mi se da je neko tugovao što ga više nema  :think:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on September 03, 2011, 01:48:51 PM
ja sam ga probala, sta znam...nista posebno. Isprobala, vratila se Persilu/arielu, a ovim dm-ovim prala tepihe, pokrivace, prostirke...ja nisam bila odusevljena.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 03, 2011, 01:49:54 PM
Hvala, tako sam i mislila.  :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 03, 2011, 01:52:11 PM
Quote from: aleksandra-l on September 03, 2011, 01:48:51 PM
ja sam ga probala, sta znam...nista posebno. Isprobala, vratila se Persilu/arielu, a ovim dm-ovim prala tepihe, pokrivace, prostirke...ja nisam bila odusevljena.
isto
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: gasha on September 03, 2011, 02:09:56 PM
meni je staru kadu da neprepoznatljivosti doveo neki domaci Sani Per u beloj boci kao sona kiselina, proizvodi panonija pancevo
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 03, 2011, 02:14:47 PM
AnaK, ja sam mu davala šansu nekoliko puta, nije ono da ćeš baciti pare ako ga uzmeš ali, slažem se sa devojkama, bolji su Persil i društvo.  :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 03, 2011, 03:42:27 PM
Kupila Persil :) U Rodiću je 4,5l nešto oko 1.250 din, + 10% popusta na račun preko 3.000. Ukratko, ne bude toliko jeftiniji DM na tu količinu. Hvala vam  :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: linga on September 03, 2011, 06:01:21 PM
Quote from: gasha on September 03, 2011, 02:09:56 PM
meni je staru kadu da neprepoznatljivosti doveo neki domaci Sani Per u beloj boci kao sona kiselina, proizvodi panonija pancevo

Joj ja bih da izbegnem te neke varijante poput sone kis. to mi je mnogo agresivno, gusi me (mene i domestos gusi)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: gasha on September 03, 2011, 07:30:49 PM
pravo da ti kazem ne secam se da li smrdi, verovatno da, ali je uradio posao
meni takodje domestos smrdi
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 03, 2011, 07:34:28 PM
Mislim da Domestos svima smrdi. Ja nisam nešto osetljiva na hemiju, generalno, ali od domestosa stvarno imam utisak da se gušim.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 03, 2011, 07:35:13 PM
meni domestos jede pluca, nos, glavu, sve redom, ali ekstra ocisti...a sad cu ovih dana da probam ono ankino tornado ili kako vec
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 03, 2011, 07:38:10 PM
Ma moze da cisti kako hoce to u moju kucu vise ne ulazi.Koristim bref.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Xe on September 03, 2011, 10:52:29 PM
Za kadu koristim cif s limunom, odlicno mi odradi posao. Doduse, ni kada nije nesto ekstra zaprljana, a domestos u ruke ne uzimam, niti bilo sta sto ima slican miris - par puta sam se gusila, morala da pijem mleko i da uzmem pumpicu od MM.
Sad vidim neke naslage kamenca, onaj domaci Axel je za to, samo me danas mrzi  :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: linga on September 04, 2011, 07:39:12 AM
xe, od svega sto uzeh axel za sada najbolje radi posao
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 05, 2011, 04:43:30 PM
Da pohvalim DM praška za brisanje prašine. :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 05, 2011, 04:44:40 PM
Quote from: Lani on September 05, 2011, 04:43:30 PM
Da pohvalim DM praška za brisanje prašine. :)

E, preduhitrila si me. I ja sam oduševljena  :good: Onim jednokratnim, 5 komada, 169 din.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 05, 2011, 04:51:40 PM
dajte sliku, to mi treba
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 05, 2011, 04:55:56 PM
Da taj, tri puta košta manje od pronta.  :hm:
Nađoh samo ovu sličicu Glitt. Zove se DM staub blitz.
http://www.codecheck.info/haushalt_buero/kueche/sonstiges/ean_4010355703804/id_669589/Dm_Profissimo_Staubblitz.pro;jsessionid=5897D16DFD31CFE495BB3C946EB2ADFD (http://www.codecheck.info/haushalt_buero/kueche/sonstiges/ean_4010355703804/id_669589/Dm_Profissimo_Staubblitz.pro;jsessionid=5897D16DFD31CFE495BB3C946EB2ADFD)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 05, 2011, 05:10:21 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.dm-drogeriemarkt.de%2Fcms%2Fservlet%2Flinkableblob%2Fde_homepage%2F11416%2Fdata%2Fmedia_1-data.png%3Fv%3D1302948855000&hash=e8a2b5905240a0f39021c04bfb059c90930c7e12)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 05, 2011, 05:24:59 PM
Taj  :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 05, 2011, 05:25:07 PM
meni V to polomila posle 10 minuta :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 05, 2011, 05:26:08 PM
ja to necu da dam Aleksi  :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 05, 2011, 05:26:36 PM
mada moram da vam pokazem crtez koji je radio, Mer sprej za prozore i krpa  :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 05, 2011, 05:30:39 PM
Quote from: Glitter on September 05, 2011, 05:26:08 PM
ja to necu da dam Aleksi  :crazy:
nisam ni ja dala, ova sama dovatila

kad pomenu crtež
juče je iz sekretera maznula zeleni fluorescentni flomaster, i sva se išarala po nogama
radio aceton :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 06, 2011, 07:53:59 AM
Velika antipreporuka za ove tablete za sudove, već drugi put u par dana mi se desilo da mi se hrana ne opere sa tanjira. >:(
Sreća pa sam kupila malo pakovanje.

http://www.finishinfo.com.au/finish-quantum.php (http://www.finishinfo.com.au/finish-quantum.php)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 06, 2011, 08:08:41 AM
Nisam te porbala, kad god sam htela predomislila sam se na kraju.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 06, 2011, 08:26:19 AM
od svih te su najskuplje i stvarno nisu dobre, meni generalno calgonit tablete ic ne valjaju

DM revolution rulz :beast:


jel valjaju stogod te DM maramice za podove?  :think:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 06, 2011, 08:26:40 AM
Ma odvratno. Pritom ja uvek temeljno isperem sve što ubacim u mašinu, ovo su ostali tragovi od kafe, crveni tragovi od jela koje je imalo u sebi alevu papriku i tako...  :hm:
Mrzelo me da idem u DM samo zbog tableta pa uzela ove u Tempu. Znam za sledeći put.  ;D
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 06, 2011, 08:28:25 AM
Nisam jos probala te iz dm-a.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 06, 2011, 08:28:56 AM
DM revolution, ja ih već nekoliko godina koristim, otkad su se pojavile kod nas.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 06, 2011, 08:30:49 AM
oko 800 dinara 40 komada, sjajne su, za svaku preporuku
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 06, 2011, 08:31:18 AM
Probacu.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 06, 2011, 08:33:10 AM
http://www.dm-drogeriemarkt.de/cms/servlet/segment/de_homepage/denkmit_home/produkte/produkte_kueche/produkte_kueche_maschinengeschirr-reinigung/12002/denkmit_multi_power_revolution.html;jsessionid=1C4BFB264426030355C4850027FBBDA3.hpworker4 (http://www.dm-drogeriemarkt.de/cms/servlet/segment/de_homepage/denkmit_home/produkte/produkte_kueche/produkte_kueche_maschinengeschirr-reinigung/12002/denkmit_multi_power_revolution.html;jsessionid=1C4BFB264426030355C4850027FBBDA3.hpworker4)

Glitt, maramice za podove nisam probala.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 06, 2011, 08:34:11 AM
maramice za podove  :shout: :rofl1:
jel koristio neko, znam da ih je nena pominjala :think:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 06, 2011, 08:35:18 AM
Džogera se ti prihvati, pusti maramice. :deda:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 06, 2011, 08:36:05 AM
Hvala :flower:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 06, 2011, 08:36:43 AM
Quote from: Lani on September 06, 2011, 08:35:18 AM
Džogera se ti prihvati, pusti maramice. :deda:
ma nemam, a sad mi se ne daje crvena za njega  :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 06, 2011, 08:37:33 AM
Ja sam probala neke u zelenom pakovanju ali samo za plocice u kuhinji, nisam bas odusevljena nekako mi pod ostane lepljiv posle.Dzoger rulz :D
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 06, 2011, 08:40:02 AM
dakle krpa i klekovaca :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: anelore on September 06, 2011, 09:03:03 AM
Ja sam koristila neke Presto maramice za podove - meni one sluze za usputna brisanja - od prosipanja soka, dela rucka, ili onako, opste prljavstine koja se nakupi izmedju dva temeljna brisanja. Ne vidim neku bitnu razliku izmedju npr. Pronto i Casa Clean i tih Presto maramica, slicno bih ocekivala i od DM-ovih. Dakle, sve cime mogu da pokupim ono sto zahteva hitno brisanje i malo prisredim pod a posle to isto bacim u smece meni odgovara, a za ozbiljno pranje dzoger ili jos bolje, sto ti rece Glitt, krpa i klekovaca.
E da, te Presto za kuhinju su mi odlicna zamena za cuvenu trulex krpu - sve prosipotine i mrve pokupim vlaznom maramicom, radna ploca mi je uredna i cista, a ne mislim se ima li bakterija nakupljenih na trulex krpi.
Sa druge strane, to verovatno nije ekoloski najbolja opcija, Nanny ce sad da me opomene.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 06, 2011, 09:06:23 AM
Joj ne volim trulex, baš zato što se uvek tripujem oko toga kakve li gadosti kupi i zadržava na sebi. :crazy:
A mm ih uporno kupuje.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 06, 2011, 09:14:22 AM
Ja nikad ne kupujem proizvode koji se toliko očigledno trude da liče na neke poznate, to mi je odmah sumnjivo. Tako sam i izbegla ove Lanine promašaj tablete. Meni su kalgonit tablete odlične, one osnovne, ne sve u jednom, na veliko pakovanje dođu 12-13 din komad.
One DM maramice za parket ne valjaju ništa :burko: Meni su one za pločice savršene, ali su skupe :burko:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 06, 2011, 09:37:24 AM
Quote from: AnaK on September 06, 2011, 09:14:22 AM
Ja nikad ne kupujem proizvode koji se toliko očigledno trude da liče na neke poznate, to mi je odmah sumnjivo. Tako sam i izbegla ove Lanine promašaj tablete. Meni su kalgonit tablete odlične, one osnovne, ne sve u jednom, na veliko pakovanje dođu 12-13 din komad.
One DM maramice za parket ne valjaju ništa :burko: Meni su one za pločice savršene, ali su skupe :burko:
calgonit se sada zove finish
ove lanine nisam probala, ja kupujem neke njihove najobičnije, classic ili tako, najveće moguće pakovanje 120 komada valjda oko 1500-1600din, kad potrefim da nešto valja, ne  menjam
DM probala, smrdela mi od njih mašina, iako uvek sve isperem
više nikad
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 06, 2011, 09:46:23 AM
Quote from: janavi on September 06, 2011, 09:37:24 AM
calgonit se sada zove finish

Pa nemam pojma, sad proverih, na kutiji koju imam piše i calgonit. Ove Lanine su quantum. A dizajn je praktično identičan.  :ces:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 06, 2011, 09:48:09 AM
pa cenim da im je to neka podvrsta, možda one neke što se ne odmotavaju

a inače finiš je u fr postojao još uz vremena moje babe :lol: ona je samo taj donosila odande :D
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Zumbulica on September 06, 2011, 09:49:52 AM
Trulex sam probala par puta da koristim, ja to ne umem, smrdi. Kupujem one tanke i deblje krpe u DM-u, super upijaju, kad su prvi put mokre stavljam ih na susenje i otkuvavam sa kuhinjskim krpama.
A za masinu koristim DM prasak, so i sjaj, ne menjam. Jednom mesecno pustim da opere na prazno sa limuntusom.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 06, 2011, 09:49:58 AM
:girl_wacko:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 06, 2011, 09:50:09 AM
To je definitivno neka podvrsta Calgonita, iste su boje na pakovanju Calgonit tableta, isti font... mislim to je to.
Ja DM obične tablete ne volim, koristim Revolution.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 06, 2011, 09:50:52 AM
Ja koristim trulex krpe, i baš ih volim. Perem ih u mašini za suđe, a dezinfikujem u MW  :turpija:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: emge on September 06, 2011, 09:51:03 AM
Zaista su Finish i Calgonit jedno te isto. http://www.calgonit.si/ (http://www.calgonit.si/)
Ja kupujem calgonit prašak za mašinu za sudove, ultra sam zadovoljna, ja doziram koliko mislim da treba, ništa me to ne smara.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 06, 2011, 09:51:35 AM
Quote from: Lani on September 06, 2011, 09:50:09 AM
To je definitivno neka podvrsta Calgonita, iste su boje na pakovanju Calgonit tableta, isti font... mislim to je to.

Aaaaaa, da sam juče... :nesvest:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 06, 2011, 09:52:01 AM
e da trulex, to je još moj ćale uzbacio iz upotrebe (dakle ranih 80tih) iz pomenutih razloga koznakakvih živuljki koje se unutra skupljaju

trenutno koristim dm magične, u raznim bojama
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 06, 2011, 09:52:19 AM
Quote from: AnaK on September 06, 2011, 09:50:52 AM
Ja koristim trulex krpe, i baš ih volim. Perem ih u mašini za suđe, a dezinfikujem u MW  :turpija:

:blink:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 06, 2011, 09:54:36 AM
Pa stvarno, pročitala da može. Kao nove posle svakog tretmana  :diva:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 06, 2011, 09:57:32 AM
ja perem sunđerčić u mašini za sudove
on traje oko mesec dana
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 06, 2011, 09:58:44 AM
Ja sve to bacam.

Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 06, 2011, 09:59:33 AM
ma ja perem svaki put, kad uključim mašinu, posle mesec dana bacim
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 06, 2011, 10:00:47 AM
Nije loša ideja to za pranje u mašini.  :think:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Vila on September 06, 2011, 10:02:55 AM
Sviđa mi se ideja o pranju sunđera u mašini za sudove :ok: Baš ću da probam.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: emge on September 06, 2011, 10:03:51 AM
Stvarno vam je dobra ideja to pranje sundjera.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 06, 2011, 10:13:31 AM
dakle kupila sam one maramice na onom stapu za prasinu, ankin bref tornado, rukavice, zicu neki dm tezcni abrazivni (zuti, nadam se da valja)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 06, 2011, 10:56:52 AM
Ja perem i dezinfikujem u MW i truleks krpe i sunđere, posle nekog vremena bacim, naravno. Al' u međuvremenu su čisti, i nisu leglo bakterija. Ili bar imam utisak da jesu.

Glittićka, zavrni rukave, čekamo utiske  :clapping:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 06, 2011, 10:59:59 AM
I koliko cesto to radis?Ove kuhinjske bacam vrlo cesto a truleks za druge namene perem u masini sa ostalim krpama, nikad nisam u mw ne znam ni na koliko bih ih stavila.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 06, 2011, 11:01:54 AM
Svaki put kad uključim mašinu za suđe u njoj su i aktuelna krpa i sunđer. Posle toga nakvasim i stavim u MW na max, 2-3 minuta.

(Kad vadim iz mašine, prvo njih izvadim, nakvasim i stavim u MW, dok izvadim ostalo one su se već i prohladile da mogu da ih vratim na mesto)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: anelore on September 06, 2011, 11:06:32 AM
Probacu.
Mada ja ukljucujem masinu jednom dnevno, retko jednom u dva dana.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 06, 2011, 11:07:32 AM
Hvala.Nikad mi ne bi palo na pamet da i krpe stavim u masinu cak sam mislila da ni ne sme.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 06, 2011, 11:12:15 AM
Ma generalno, može i po proceni kad im je 'vreme' (u suštini, normalno ih operem ručno, kao i ranije, pa ubacim u mašinu.). Sad mi je to prešlo u naviku, prosto. Verovatno i nema potreba toliko često, jednom - dva puta nedeljno meni deluje skroz dovoljno.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on September 06, 2011, 12:22:32 PM
sundjere ne perem jer cesto ih menjam, a krpe perem ( koristim i trulex i one mekane )... dobra ideja za sundjer u masini za sudove, nisam se setila, a ukljucujem masinu bar 2-3 puta dnevno ( mala masina je u pitanju )
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 06, 2011, 12:31:49 PM
bokte fina, veliku da kupis  :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on September 06, 2011, 12:45:01 PM
hocu jednog dana
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Xe on September 06, 2011, 01:52:18 PM
Super ideja za sundjer, obavezno cu da kazem MM
Hvala! :flower:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 06, 2011, 02:39:33 PM
ja i zicu kuhinjsku perem u masini
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 06, 2011, 02:42:36 PM
ja nemam tu žicu
al imam onu četku
i nju uredno svaki put perem :D
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Margarita on September 06, 2011, 02:43:27 PM
jaoooo, sad kad zaredjam po kujni :rofl:
prosvetlile ste me :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 06, 2011, 02:44:30 PM
ja cu sad utiske  :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 06, 2011, 03:08:13 PM
daklem

tecni vim ili kako vec tecno abrazivno sredstvo

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.hmarka.com.ua%2Fmedia%2Fproducts%2F99.jpg&hash=a81b8d881b61d5e578715d820b3c1270396c56df)
je skroz zadovoljavajuce, obzirom na to da frolsch i cif kostaju oko 180 dinara za 500ml, a ovaj 135 dinara za 750 ml i odlicno radi posao i u kuhinji i u kupatilu.


Svaka pohvala za Ankin Tornado bref, ali i on smrdi, ne kao domestos, ali smrdi. Sto se meni svidja dosta je gust i efekat stvarno kao sa reklame  :innocent:

uzela sam par gumenih rukavica
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.dm-drogeriemarkt.de%2Fcms%2Fservlet%2Flinkableblob%2Fde_homepage%2F11182%2Fdata%2Fmedia_1-data.png%3Fv%3D1310722840000&hash=7d95c5441552901080850db146e02048977084fe)
kostaju 95 dinara par, sto je skoro 3 puta manje od viledinih. Posao rade odlicno, zadovoljna sam.

kupila sam i ovu zicu sa drzacem, jerbo mi je sporet bio u alarmantnom stanju (ex misli da se cela kuca moze oprati sa domestosom i deterdzentom za sudove  :shout: )

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.dm-drogeriemarkt.de%2Fcms%2Fservlet%2Flinkableblob%2Fde_homepage%2F11742%2Fdata%2Fmedia_1-data.png%3Fv%3D1302948840000&hash=026a04054fd3da2d276284b8fb2860727464f214)

105 dinara je jedna za drzacem, posle se dokupljuju samo zice 2 komada 105 dinara, cini mi se skuplje nego neke domacice, ali ok je...

naravno super su one disposable pajalice :innocent:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 06, 2011, 04:14:38 PM
Da li su rukavice potavljene iznutra kao Viledine ili je guma?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 06, 2011, 04:19:52 PM
nisu postavljenje, talkirane su
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 06, 2011, 04:20:31 PM
Hvala :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: rafa on September 06, 2011, 04:38:09 PM
Aman sta vise pricate na kucnoj hemiji.  :crazy: :rofl:

Ipak, hvala na ideji za sundjerce u masini.  :-[ :bighug:

I da dodam iz nevezuse da ja bas volim Domestos, cak mi se svidja onako udarnicki fresh kad zamirise do mozga.  :girl_in_love: :lol:
Title: Re: Trice i Kučine u epizodi Kosmos
Post by: NenaS on September 06, 2011, 04:48:03 PM
Zelene DM za plocice volim i koristim - nista to meni nije skupo, kad posle brisanja mogu da bacim i ne moram da perem.. Kupila sam i za parket, jer sam digla itisone i skupljam pare za tepihe, nisam probala. Volim i DM univerzalne (plave ili jos bolje zelene) za sva hitna brisanja, ali su ih i klinci provalili - brisu patike pa mi ih brzo potrose.. :hm: maramice za staklo sam kupovala 2-3 puta i nisam zadovoljna, svelo se na brisanje ogledala njima, a to moze i sredstvo za prozore da odradi. Onim "praskom" za jednokratnu upotrebu nesto i nisam preterano zadovoljna.. Tornado je odlican, Domestos me gusi i izbegavam ga.
Title: Re: Trice i Kučine u epizodi Kosmos
Post by: NenaS on September 06, 2011, 04:49:18 PM
Trulex ne volim, a ovo sa pranjem sundjera i zice je super, moram da probam.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on September 06, 2011, 05:01:00 PM
Quote from: NenaS on September 06, 2011, 04:48:03 PM
Zelene DM za plocice volim i koristim - nista to meni nije skupo, kad posle brisanja mogu da bacim i ne moram da perem.. Kupila sam i za parket, jer sam digla itisone i skupljam pare za tepihe, nisam probala. Volim i DM univerzalne (plave ili jos bolje zelene) za sva hitna brisanja, ali su ih i klinci provalili - brisu patike pa mi ih brzo potrose.. :hm: maramice za staklo sam kupovala 2-3 puta i nisam zadovoljna, svelo se na brisanje ogledala njima, a to moze i sredstvo za prozore da odradi. Onim "praskom" za jednokratnu upotrebu nesto i nisam preterano zadovoljna.. Tornado je odlican, Domestos me gusi i izbegavam ga.
za brisanje patika, dečje vlažne za guzu, što idu u toalet :mrgreen: 550 din su 4 pakovanja sa po 60 maramica
a ima i pojedinačna
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on September 06, 2011, 05:08:27 PM
Quote from: janavi on September 06, 2011, 05:01:00 PM
za brisanje patika, dečje vlažne za guzu, što idu u toalet :mrgreen: 550 din su 4 pakovanja sa po 60 maramica
a ima i pojedinačna
ja sam ovakve (ne dm, ovde toga nema) pocela da koristim za bukvalno sve.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 06, 2011, 06:18:09 PM
Žice ne volim, gadno mi kad se onako uplete trunje i hrana i još koješta među te žičice. :crazy:
Par puta sam samo probala i svaki put bacala odmah posle upotrebe.  :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: limun on September 06, 2011, 10:05:03 PM
Dakle, svecano se zaklinjem, od sada perem sundjere, truleks i sl u masini za sudove  ;)

Dm vlazne maramice za pod, zelene koristim i bas volem za sve bzv ivarijante i hitne slucajeve kada recimo prospemo nesto masno, lepljivo isl pa ne znam ni kako bih isprala krpu kako valja, kao i za razbijene case da pokupim sitnu srcu i sl. Inace posle toga pod operem po "redovnoj proceduri"  :innocent:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 06, 2011, 10:12:23 PM
E pa ako ga odmah ne operes ostane lepljiv od tih maramica.Meni se desilo da sam ceo pod sa tim delovalo je da ce brze.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: gasha on September 06, 2011, 10:17:08 PM
sundjer u masinu  :good: jos veceras
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Xe on September 06, 2011, 10:51:22 PM
I meni se plocice lepe od tih maramica, pa sam se vratila Davidsu (to je nas, interni naziv za onu cetku sa fronclama. Za neupucene
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.listandalucia.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2010%2F08%2Fed.jpg&hash=34e2d51cb93166ee9acf31889e5a71d343e1a4e6))
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 06, 2011, 10:52:52 PM
 :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on September 06, 2011, 11:52:49 PM
ne koristim maramice, ni za ruke ni za pod... to mi je kao razmazivanje, ali verujem da su prakticne za ta laka i kratka briskanja ( istina , moze to i krpom :D ) ... vim tj ta abrazivna sredstva ne koristim, ali umesto toga imam kolekciju za odrzavanje kupatila ( axel za kamenac, proper za sve povrsine, nesto za solju uvek probam novo ... razno)

pranje sundjera&krpa u masini za sudove je definitivno hit na temi... anaK, hvala :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: limun on September 07, 2011, 09:41:18 AM
zaista ne perem ceo pod maramicama, ali za brza i hitna brisanja do sledeceg "pravog" pranja su savrsene i nista mi se ne lepi  :innocent: (govorim samo o zelenim DM za pod, ostale nisam probala)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 10, 2011, 02:13:16 AM
Sad se nešto setih jedne dopune. Sunđeri i krpe masnoću upijaju kao... sunđeri  ;D te nemojte da ih perete u istoj turi sa masnim tiganjima i šerpama.  :nokti2: :-[
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 10, 2011, 12:08:39 PM
:rofl: sad si se setila :lol: no bolje ikad nego nikad :rofl: ja oprala jedan komplet, na truleksu nisam primetila neku drasticnu razliku, na sundjeru jesam.Mislim da se ipak vracam dobrom starom bacanjlu :lol: truleksom ionako brisem vodu i neke sitne mrve sa radne ploce.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 20, 2011, 06:20:24 PM
Je l' čuo neko nešto o ovome?

http://www.kupindo.com/kupovina/Nega-tela/Licna-higijena/JONSKA-CETKICA-ZA-ZUBE-NOVOST-MADE-IN-JAPAN/9732925 (http://www.kupindo.com/kupovina/Nega-tela/Licna-higijena/JONSKA-CETKICA-ZA-ZUBE-NOVOST-MADE-IN-JAPAN/9732925)

Mnogo mi zanimljivo zvuči, a i spasilo bi me odvratnih dečijih pasti (homeopatija isključuje mentol  :'()
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on September 20, 2011, 10:43:15 PM
A da li je ta jonska zezancija u skladu sa homeopatijom? :think:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 20, 2011, 10:54:22 PM
Pa nemam pojma, ne sećam se da sam ikada naletela da nije  :think:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on September 21, 2011, 02:45:49 AM
ova četkica je isto što i kugla za pranje vesa
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on October 06, 2011, 12:24:52 AM
Moja koleginica je naletela u Tempu na promociju nekog novog Somat tečnog praška za mašinu za suđe (inače je prilično skup, valjda 780 din za 28 pranja) i oduševljena je. Kaže da joj nikada ni posuđe ni mašina nisu bili tako blistavo čisti :) Eto, tek da znate.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on October 06, 2011, 08:14:33 AM
E pa ja uopste nisam zadovoljna sa tim praskom posebno kad se potrosi pola flase.Ne moze da se sipa ravnomerno i onda po sudovima ostanu neke brlje i brazde.A nije da mu nisam dala sansu, trosim trecu flasu i od pola je uvek isto.Vracam se na tablete.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on October 06, 2011, 09:10:47 AM
Šteta, baš je super zvučalo :girl_sigh:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on October 06, 2011, 09:51:10 AM
Nikad nisam koristila tečni za mašinu.  :think:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on October 06, 2011, 10:07:55 AM
Quote from: AnaK on October 06, 2011, 12:24:52 AM
Moja koleginica je naletela u Tempu na promociju nekog novog Somat tečnog praška za mašinu za suđe (inače je prilično skup, valjda 780 din za 28 pranja) i oduševljena je. Kaže da joj nikada ni posuđe ni mašina nisu bili tako blistavo čisti :) Eto, tek da znate.
Probala sam, nisam zadovoljna... Moguce je da je do masine za sudove :think:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: NenaS on October 06, 2011, 12:01:45 PM
Quote from: AnaK on October 06, 2011, 12:24:52 AM
Moja koleginica je naletela u Tempu na promociju nekog novog Somat tečnog praška za mašinu za suđe (inače je prilično skup, valjda 780 din za 28 pranja) i oduševljena je. Kaže da joj nikada ni posuđe ni mašina nisu bili tako blistavo čisti :) Eto, tek da znate.

Jel to onaj gde bi, teoretski trebalo istovremeno da se sipaju dve tečnosti - deterdžent i sjaj? Ako je to probala sam i uopšte nisam zadovoljna, nikad ne možeš da sipaš zaista ravnomerno.. :nea:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on October 06, 2011, 12:06:57 PM
ta koleginica ima neku fantomsku masinu ili ko zna kako su joj sudovi ranije izgledali posle pranja :rofl: ... zakljucismo mi ovde :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on October 06, 2011, 01:17:03 PM
Oko tih praškova nam se uvek najviše razlikuju utisci :) Prenela sam joj forumska mišljenja, u šoku je ali i dalje oduševljena  :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on October 06, 2011, 01:18:45 PM
Pitaj je kad stigne do pola flase.I ja sam bila toliko odusevljena da sam kupila na nekoj akciji dve flase sad ne mogu da iscekam da potorsim.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on October 06, 2011, 01:22:22 PM
znaci cekamo da joj odusevljenje splasne i da dodjemo na sredinu :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Margarita on October 06, 2011, 03:23:14 PM
Quote from: cici on October 06, 2011, 01:18:45 PM
Pitaj je kad stigne do pola flase.I ja sam bila toliko odusevljena da sam kupila na nekoj akciji dve flase sad ne mogu da iscekam da potorsim.

kad potrosis obe do pola, sipaj u jednu :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on October 06, 2011, 03:34:56 PM
Quote from: Margarita on October 06, 2011, 03:23:14 PM
kad potrosis obe do pola, sipaj u jednu :lol:
:rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on October 06, 2011, 03:38:51 PM
Quote from: Margarita on October 06, 2011, 03:23:14 PM
kad potrosis obe do pola, sipaj u jednu :lol:
Bila sam ubedjena da je ovo Fina napisala :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on October 06, 2011, 04:55:35 PM
Quote from: cici on October 06, 2011, 03:38:51 PM
Bila sam ubedjena da je ovo Fina napisala :rofl:
i meni se cesto pričini od njenih postova kao da sam ih ja napisala :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Margarita on October 06, 2011, 06:31:31 PM
:rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on October 06, 2011, 07:53:43 PM
Quote from: Finalina on October 06, 2011, 04:55:35 PM
i meni se cesto pričini od njenih postova kao da sam ih ja napisala :rofl:
Sad mi je lakse :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: rafa on October 06, 2011, 08:40:56 PM
Quote from: Margarita on October 06, 2011, 03:23:14 PM
kad potrosis obe do pola, sipaj u jednu :lol:

:rofl: :rofl:

Ja sam koristila ranije taj Somat (crvena kutija) ali se ne secam da li mi se svidjao.  :D

Nego cici, pokusavam da ukapiram kakve veze ima od pola i do pola?  :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on October 06, 2011, 09:07:20 PM
Kupi pa probaj :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: emge on October 07, 2011, 03:17:17 PM
Ovima se isto svidja :)
Somat Perfect Gel (http://www.youtube.com/watch?v=K-5pImPPAAQ#noexternalembed)

Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on October 28, 2011, 10:36:47 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fbeautycosmetic.biz%2Fimages%2Fpalmolivemangofruitshowergel.jpg&hash=3c22e67be8729be10fe1ae3816327327b646717c)

Ovo ocajno mirise.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on October 28, 2011, 10:37:19 PM
Htela sam da stavim tecni sapun :lol: ima i to.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on October 28, 2011, 10:54:23 PM
u maxiju onaj axel za odmascivanje + axel za stakla (pretpostavljam da je to, plava tecnost) 239 dinara
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on October 29, 2011, 12:32:57 AM
dobra cena za axel

kipla sam penu cilit i pohvaljujem efelat ciscenja, ali je fora sa prskajucom penom cista glupost i bez veze za upotrebu na manjim povrsinama ( bolje je kada je tecnost u spreju ili da se sredstvo namaze jer em je tesko ono dugme za sprej em prska neravnomerno )

gde otvori taj palmoliv, cici, pa bas crveni ... od tih  vecina ocajno mirise
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on October 29, 2011, 09:15:23 AM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.e-piotripawel.pl%2Ffoto%2F8693495024495.jpg&hash=a53946fe9dc495c6697a3b383cef59b96e2dac42)

Meni je ovaj divan  :girl_in_love:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on October 29, 2011, 09:22:47 AM
Ja od tih tečnih najviše volim onaj Afroditin, masline i smokve, tako me nekako podseća taj miris na more. :girl_in_love:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on October 29, 2011, 09:26:03 AM
meni ti svi osuše ruke jezivo, pa kupujem neki dm bez mirisa i boje :D
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on October 29, 2011, 09:27:44 AM
Quote from: Lani on October 29, 2011, 09:22:47 AM
Ja od tih tečnih najviše volim onaj Afroditin, masline i smokve, tako me nekako podseća taj miris na more. :girl_in_love:

Moram da probam  :girl_in_love:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on October 29, 2011, 09:40:56 AM
I taj i šampanjac miris :girl_haha: su super.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on October 29, 2011, 12:10:49 PM
Ma ja volim sve te mirise crvenog grejpfruta, nara ali ovde ima i mango a to nisam videla.Stvarno je ocajan.Deterdzent za sudove sa mirisom nara mi je divan.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on November 24, 2011, 07:21:20 PM
Quote from: AnaK on October 06, 2011, 12:24:52 AM
Moja koleginica je naletela u Tempu na promociju nekog novog Somat tečnog praška za mašinu za suđe (inače je prilično skup, valjda 780 din za 28 pranja) i oduševljena je. Kaže da joj nikada ni posuđe ni mašina nisu bili tako blistavo čisti :) Eto, tek da znate.
Quote from: cici on October 06, 2011, 08:14:33 AM
E pa ja uopste nisam zadovoljna sa tim praskom posebno kad se potrosi pola flase.Ne moze da se sipa ravnomerno i onda po sudovima ostanu neke brlje i brazde.A nije da mu nisam dala sansu, trosim trecu flasu i od pola je uvek isto.Vracam se na tablete.

Danas je koleginica potvrdila Cicin utisak do pola/od pola, i ona se vraća na tablete.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on November 24, 2011, 07:23:30 PM
Ja sam presla na dm revolution, ali opet su mi case umazane povremen
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on November 25, 2011, 12:30:55 AM
kupila sam somat tablete na akciji, da probam,  masina je na izdisaju i kao da nesto sa solju ili sjajem ne funkcionise kako treba ( sumnjala sam i na prasak, uvek koristim calgonite) i ove mi preporuci drugarica jer ih koristi i sudje joj je super.... bla, bla....... super pere somat, ali kasno sam shvatila zasto je brdo tableta kostalo manje od 1000din .... istekao rok u oktobru

ima li to veze? .... da li zeli neko da podelimo i brze potrosimo ovu gomilu :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on November 25, 2011, 12:32:23 AM
Ma nema veze, ja sam ubeđena da to može da se koristi još mesecima bez problema. Ako želiš, jesam za deobu :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on November 25, 2011, 08:10:29 AM
meni su somat grozne  :crazy:


jel probao neko Persil tablete za ves?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on November 25, 2011, 08:11:11 AM
ja sam se u persil prašak razočarala, pa te tablete neću ni probati :D
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on November 25, 2011, 08:12:38 AM
Ja sam sad uzela neki novi za veš, u Maxiju, malu kutiju da probam.
Zove se Deus, lepo miriše, oprala sam već jednu turu belog veša s njim.  :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on November 25, 2011, 08:17:07 AM
ma meni je persil + silan super kombinacija, sad isprobavam one jastucice Ariela i za beli i za sareni ves, svidjaju mi se, samo da iskalkulisem
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on November 25, 2011, 08:25:49 AM
Meni su Ariel jastučići za šareni veš super, ali neekonomični. Već neko vreme mi je optimalna finansijsko-efikasna kombinacija tečni Persil za šareno osetljivije, Rubel za šareno neosetljivo, Persil za belo, za belo :)

A čini mi se da je Silan naglo poskupeo, opasno se primakao Lenoru po ceni. :burko:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Mirka on November 25, 2011, 09:02:35 AM
Ja često kupim Duel Baby Sensitive omekšivač i zadovoljna sam. To je onaj beli, ostale nisam koristila.
Doduše meni i onako Silan, Lenor, sve to bude isto, uzimam u zavisnosti od cene

Sad sam shvatila da se pričalo o tabletama za sudove, a ja komentarišem omekšivač za veš  :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on November 25, 2011, 09:04:49 AM
Prešle smo na veš, na liniji si :friends:  :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Mirka on November 25, 2011, 09:56:20 AM
Uh, dobro je
Ne volim to offtopičarenje i skretanje sa puta, nikad i nisam
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on November 25, 2011, 10:03:31 AM
Ni mi ne volimo. :girl_crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on November 25, 2011, 10:09:45 AM
Apsolutno :pioneer: :cigar:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on November 25, 2011, 10:10:05 AM
Ja kupila jernu kutiju somat tableta, najnormalnije peru, kao calgonit.

Koristim tecni persil za boju i trenutno tecni persil za beli ves. Kupujem samo ono sto je na akciji, totalno mi je svejedno. Ucinak uvek dobar.

I mislim da je sve do masine. U firmi smo imali neku miele masinu za sudove a kupovali no name tablete. Apsolutno najbolje oprani sudovi do sada.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Mirka on November 25, 2011, 10:17:11 AM
Aleks, ja imam takvu fascinaciju miele aparatima, da nekako očekujem da maltene bez ičega radi dobro  :) Doduše i koštaju toliko

Lani, sjajan smajli, još se smejem
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on November 25, 2011, 10:32:07 AM
U pravu si  :) stvarno im je sve super.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on November 25, 2011, 11:11:04 AM
pasta za zube da se stavi oprala bi sve bez greske svaka miele masina

meni su ariel jastucici super rentabilni za sareni ves raznih vrsta ( za razliku od tecnih perwola, rubela i sl), a paralelno koristim obican prasak ( u poslednje vreme sam koristila persil, ariel i dulel djurdjevak volim ) ... oplemenjivac felce i one neke becece, a svidja mi se linija mirisljavih lenora ( crna i zlatna boca )
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on November 25, 2011, 11:24:45 AM
Koristim Persil i bio mi je super do ove kese, sad se prasak zadrzava u kadici za predpranje.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on November 25, 2011, 11:25:29 AM
isto, na prosloj sam to primetila
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on November 25, 2011, 11:26:16 AM
Kao da je gips tako se zalepilo.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: gasha on November 25, 2011, 02:19:01 PM
nila za vunu, i perem sve osetljivije time
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.saponia.hr%2Fupl%2Fkatalog_270.jpg&hash=5a9e30a9260032a1c4b1060d1014cc68fcd1d31a)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: gasha on November 25, 2011, 02:19:30 PM
samo ova prva, ostale nisam koristila
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on November 25, 2011, 02:20:10 PM
Aaaaa, prešla si na tečnu? Ja samo praškastu, negde si to preporučila :) Moraš da me ažuriraš bre Gašo :burko:  :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on November 25, 2011, 03:37:32 PM
dobro pere nila, ali meni se ne svidja miris
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on November 25, 2011, 04:25:14 PM
Šta me briga za miris, ionako ja to sve ubijem posle parfemom.  :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on November 25, 2011, 05:32:18 PM
Meni se par vunenih džempera skupilo, i slepo slušam Gašu :)
Inače, ne sećam se da l' sam s vama podelila na kraju - mislim da je glavni krivac za skupljanje tih džempera Felce Azzuro omekšivač.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: limun on November 25, 2011, 06:08:32 PM
Omeksivac FA  :o, pa ja vec neko vreme samo taj koristim. Bas sam juce oprala turu dzempera i nisam primetila promene,... mada, zalila mi se drugarica da su joj se neki dzemperi skupili, a znam da koristi FA... mozda ima veze i da li su dzemperi samo vuneni ili mesavina ili... :think:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on November 25, 2011, 06:11:05 PM
Pazi, ja nisam 100% sigurna, ali je to veoma verovatan ishod. Nisu se ni meni skupili ni svi džemperi iz iste ture. Al' kad sam naknadno vraćala film, zbunjena, jer nijednom džemperu to nije bilo prvo pranje, dokle mi je sećanje doseglo, u pitanju je bio FA. Ja ga retko koristim, zbog cene, pa ga tako osumnjičih. :girl_sigh:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: gasha on November 25, 2011, 06:36:25 PM
ne, anaK ja i dalje koristim praskastu,
ali je nema na sajtu, pa nisam stavila sliku
a zaboravila sam da sam preporucivala  :think:

tako da , praskasta rulz

i da, sigurno je krivac omeksivac, za vunu , ne nikako   :stop:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on November 25, 2011, 06:48:35 PM
Nikad u dzempere ne stavljam omeksivac, najcesce zato sto me mrzi ali ih uglavnom perem na ruke.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on November 25, 2011, 06:49:33 PM
Mrzim džempere baš zbog takvih zahebancija. :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on November 26, 2011, 03:53:09 AM
ne nosim dzempere :lol: .... salim se:) .... moji nisu oni neki vunenansti pravi dzemperi jer te odavno ne nosim, ali ove dzemperice sto imam perem u 'ladnom programu tecnim deterdzentom i ponekad stavim mrvicu omeksivaca ( ako su neka zahvalna mesavina) ... meni su se stvari skupljale kada omanem program, ali nije iskljuceno da moze i od omeksivaca ( zar se omeksivac stavlja za vunu? )

Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on November 26, 2011, 07:55:42 AM
ja uvek sve perem u mašini i u sve stavljam omekšivač
mora da nemam ni jedan vuneni džemper :lol:

inače persil (na koji sam prešla jer ariel više nije postojao u onom eurokompakt 2kg za 3 kg - teško mi da nosim), nije skidao vrtićke fleke od ručka, pa se vratih na ariel, koji to sve skine sam, nikakva mu pomoć ne treba :D
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on November 26, 2011, 09:29:21 AM
danas moram da operem dva kasmirska  :crycry: :crycry: :crycry:
imaju tretman bolji nego ja  :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on November 26, 2011, 11:03:44 AM
Ja sam stavljala, volim zbog mirisa  :girl_in_love: Al' više ne stavljam. Potopim ručno, ispiram u mašini, sa isključenom T.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on November 27, 2011, 10:41:37 PM
Pre neki dan tek odgledah celu reklamu za onu magic ball za pranje veša. :blink:
Jeste je pominjale već, srčovala sam ali mi ništa ne izbacije...
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on November 27, 2011, 10:50:34 PM
Evo odavde malo o tome:

http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=520.msg377245#msg377245 (http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=520.msg377245#msg377245)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on November 27, 2011, 10:56:01 PM
E srce si, meni je izbacivao 0 rezultata.  :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on January 15, 2012, 08:41:36 PM
Kupio mi mm u Tempu 90+60 Somat tableta za 1000 dinara :nesvest:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on January 15, 2012, 09:59:31 PM
Quote from: AnaK on January 15, 2012, 08:41:36 PM
Kupio mi mm u Tempu 90+60 Somat tableta za 1000 dinara :nesvest:
I ja sam, neki dan... prethodno pakovanje (isto to) traje od avgusta...
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on January 15, 2012, 10:11:07 PM
Oduševljena  :girl_in_love: Tako i ja računam, pola godine  :girl_in_love:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: anelore on January 15, 2012, 11:24:49 PM
Stvarno vam toliko traje? Pa na koliko dana vi ukljucujete masinu za sudove?
Ja uglavnom jednom dnevno, retko jednom u dva dana, nekad i dva puta dnevno, kad me mrzi da perem velike serpe i tepsije rucno.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on January 15, 2012, 11:26:26 PM
Pa i ja skoro svakog dana, nekad preskočim, nekad 2x dnevno. Al' ovo je 150 tableta, to je 5 meseci po jedna dnevno :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on January 16, 2012, 12:36:45 AM
tako nekako, izmedju 5 i 6 meseci
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on January 16, 2012, 07:51:08 AM
meni ona neka finish od 120 traje oko 5-6 meseci, obično u rodiću bude na nekoj rasprodaju, prethodna je bila 1400
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on January 16, 2012, 08:17:00 AM
Ja sam zadnji put vratila pakovanje jer su skroz bile izmrvljene i izbledele.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Mirka on January 16, 2012, 08:46:26 AM
Ja sam poslednji put jedva čekala da dovršim to veliko pakovanje Finish tableta, Somat nisam probala.
Sad sam fascinirana koliko mi dugo traje pakovanje praška iz Dm-a. Više se i ne sećam kad sam ga kupila, 2 kg, plaćeno oko 500, 600 dinara, a sasvim sam zadovoljna kako pere.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on January 16, 2012, 12:05:27 PM
pogledajte rok na kutiji somat tableta kupljenih na akciji ( pominjala sam vec ranije kada sam i nudila da razdelim gomiletinu :lol: )
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on January 16, 2012, 12:19:09 PM
nov. i dec. 2013
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on January 16, 2012, 12:27:01 PM
I moje  :ok:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on January 16, 2012, 01:06:07 PM
odlcno, moje nisu :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on January 16, 2012, 01:14:32 PM
:lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on January 16, 2012, 01:19:29 PM
ma i vase su prepakovali, garant :D ... pa mi smo poznata deponija po supermarketima :hm:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on January 16, 2012, 01:47:42 PM
:lol: moze biti, moze biti
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on January 16, 2012, 02:26:24 PM
ju ja nikad ne gledam rok za hemiju  :-[
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on January 16, 2012, 02:28:02 PM
nisam ni ja, ali u pohvalama za hiljadu somat tableta za hiljadu dinara mm je samo prozborio "pa naravno kada im je istekao rok".... zabezeknula sam se rezonom, priznajem :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on January 16, 2012, 10:26:32 PM
ja retko kad i za lekove gledam rok trajanja :-[

ali, zaista, kad dodje mesec isteka roka, tablete odjednom prestaju da peru, ili sta? ja racunam - nista :innocent:
a tablete za sudove kupujem po takvim cenama, kad naletim, odjednom za pola godine/godinu.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on January 22, 2012, 03:47:23 PM
Axel za staklo je bzvz, bar za veće površine. Muljavo se suši :burko:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Vila on January 23, 2012, 08:56:45 AM
Povedena vašom pričom o tabletama Somat, a ja kupih pre koji mesec gooomilu na akciji, pve moje su proizvedene u aprilu, i dodatne, na poklon, u julu 2011, a traju 2 godine.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on February 24, 2012, 09:37:47 AM
Upravo sam isprobala ovo sredstvo za ciscenje rerne. Morala sam da ribam rernu  :crycry:
Neverovatno :nesvest: Posle samo dvadestem minuta je skinulo apsolutno sve.

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.dr-beckmann.de%2Fmedia%2Fproducts%2F2051.jpg&hash=60f6bd087b13024eec5cbf6de5cc38f73b105706)


Ima ga u dm-u, znam da oni prodaju njihove proizvode.

Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on February 24, 2012, 09:38:12 AM
 :kiss1: hvala
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on February 24, 2012, 09:38:38 AM
Izvini, posle 20 minuta ribanja ili... ? :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on February 24, 2012, 09:43:32 AM
Quote from: Marty Maraskino on February 24, 2012, 09:38:38 AM
Izvini, posle 20 minuta ribanja ili... ? :rofl:
:lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on February 24, 2012, 09:47:06 AM
Sala :-[
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on February 24, 2012, 09:47:07 AM
Ribanja, ribanja, marty  :baba:  :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: janavi on February 24, 2012, 09:47:58 AM
Quote from: Marty Maraskino on February 24, 2012, 09:47:06 AM
Sala :-[
pa tako sam i shvatila, vi'š da se smejem :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on February 24, 2012, 09:49:21 AM
:lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: monochrome on February 24, 2012, 10:01:37 AM
vidim spominjali ste Felce Azzura proizvode.upravo saznadoh da su veganski :clap: :clap: :clap:
totalno sam bila zaboravila na iste,a tako sam ih obozavala...taj miris...ah :love32:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 24, 2012, 10:11:11 AM
Uteftereno :pioneer:

Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on February 24, 2012, 10:11:12 AM
ja da prijavim da sada sve one problematicne fleke za koje je bio potreban dash system expert ili trljanje vanishom pre pranja perem obicnim bonuxom :). mislim da je do masine i zahvaljujem se svojoj sreci sto je masina na mega promociji u trenutku kad mi je trebala bila bas ova. ko bi rekao da samsung pravi masine za ves :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: monochrome on February 24, 2012, 10:12:49 AM
Quote from: AnaK on February 24, 2012, 10:11:11 AM
Uteftereno :pioneer:

:rofl: a di nadje taj samjli? :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 24, 2012, 10:17:15 AM
Ima ga u smajlijima kad klikneš na more.  :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: monochrome on February 24, 2012, 10:20:43 AM
 :cigar: bice da sam corava...ja samo ovaj nasla :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on February 24, 2012, 10:33:06 AM
Quote from: monochrome on February 24, 2012, 10:20:43 AM
:cigar: bice da sam corava...ja samo ovaj nasla :lol:
Eh, pa taj ti je : cigar : :cigar: :lol: :lol: :lol: :lol: ovaj gore je uzoran : pioneer : :pioneer:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: monochrome on February 24, 2012, 10:43:03 AM
pa  vidim i ja marty,al' ne mogu da nadjem onog tog uzornog :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on February 24, 2012, 10:44:51 AM
Sta ce ti uzorni :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on February 24, 2012, 10:45:01 AM
:_pioneer_: samo bez spejseva :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: monochrome on February 24, 2012, 10:46:46 AM
hvala marty  :clap:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: monochrome on February 24, 2012, 10:47:16 AM
:_pioneer_:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: monochrome on February 24, 2012, 10:47:36 AM
 :lol: :lol: :lol: :rofl1: :rofl1: :shout:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Mirka on February 24, 2012, 11:01:17 AM
ma šta se mučiš kad si o'ma ubola pravi  :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 24, 2012, 11:05:18 AM
Bez crtica (marty ti je crticama obeležila prazna mesta). Dakle, slepi dvotačke uz pioneer  :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: monochrome on February 24, 2012, 11:38:03 AM
Quote from: AnaK on February 24, 2012, 11:05:18 AM
Bez crtica (marty ti je crticama obeležila prazna mesta). Dakle, slepi dvotačke uz pioneer  :kiss1:

o maj gad glupava li sam :pioneer:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 24, 2012, 11:40:18 AM
Niiiisi, niiiisi  :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: monochrome on February 24, 2012, 11:40:55 AM
 :kiss1: :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: monochrome on February 24, 2012, 11:42:31 AM
ja ti posedujem jedan tako,malo apstraktan mozak :rofl:
ne apsorbiram informaciju kao ostali ljudi,a logika me nikad nije posecivala :crazy: :dog:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on February 24, 2012, 01:16:25 PM
nego reci ti nama kako cistis rernu :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: monochrome on February 24, 2012, 01:18:14 PM
'vako
http://www.ovenu.co.uk/oven-cleaning-company/oven-cleaning-products (http://www.ovenu.co.uk/oven-cleaning-company/oven-cleaning-products)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on May 04, 2012, 08:15:36 PM
Ja samo da kazem AniK i zaintersovanima da sam ovim skinula fleke od cokoladnog mleka, kravice  :lol:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.dr-beckmann.de%2Fmedia%2Fproducts%2F2141.jpg&hash=f2eecd0d8203de2a2fc38a13230ce9904c29fd07)

Nisam stavila odmah, posle skoro dva sata i skinulo se sve.
Ima ga u dm-u.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on May 04, 2012, 09:02:05 PM
E, hvala. Mi smo prestali da se flekamo čokoladnim mlekom :lol: al' pamtim savet zlata vredan  :bighug: :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on May 04, 2012, 09:09:07 PM
Skida sve redom, sladoledy kecap, masne fleke, you name it  :lol:
mi donosimo cokoladno kad god smo u prilici :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on May 04, 2012, 09:14:13 PM
Prodato :friends:  :lol: :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on May 04, 2012, 09:19:57 PM
 :rofl: :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 12, 2013, 01:43:26 AM
Kad god nešto generalno ribam, ja se setim da pitam ima li neko neka epohalna otkrića, u svim oblastima kućne hemije  :crycry: Nešto, ono ' kao sa reklame  :-[
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: prevodilica on February 12, 2013, 09:36:46 AM
pa treba ti samo jedan od onih bizgova sa reklame da oriba umesto tebe, najefikasnije je :lol: :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: linga on February 12, 2013, 09:45:23 AM
Prevodilice  :lol: :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 12, 2013, 09:48:18 AM
 :crycry:

Imaš na zajam? :zlocka:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: prevodilica on February 12, 2013, 09:54:57 AM
eno ga riba pod, radi popodne :lol:

imam, al ljubomorno čuvam :burko:

pod oriba da možeš da jedeš sa njega, a kad dođem popodne kući, naročito ovako kad on radi popodne, gde džemper, gde pantalone, gde papuče (obično na sred kuće), sudovi prelivaju iz sudopere, daljinski viri iz frižidera...
ali za pod je pravo sredstvo, ispira u više voda :lol: :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: vojka on February 12, 2013, 10:14:59 AM
 :lol: :rofl1: :rofl1: :rofl1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on February 13, 2013, 11:12:00 AM
Žena koja nama sprema stan kaže da je ovaj Briochin odličan, kupila sam danas u Liliju (oni ih drže) neko univerzalno sredstvo za čišćenje.
http://www.lebriochin.com/ (http://www.lebriochin.com/)
Ovo...
http://www.lebriochin.com/produit-entretien/nettoyant-universel-750ml.php (http://www.lebriochin.com/produit-entretien/nettoyant-universel-750ml.php)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Vockica on February 13, 2013, 11:28:30 AM
Ovo prvi put vidim...meni je pri kraju Amway , taman da nesto novo uzmem...
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Dada on February 13, 2013, 12:08:26 PM
Na Pinterestu sam nasla mnogo savjeta sa ciscenje sodom bikarbonom, sircem i sl i sve sto sam probala uspjelo je! Tacno mi dodje da predjem samo na to, samo jos da nisam lijena da muckam  :crazy: ;D
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 13, 2013, 12:13:20 PM
Hvala, Lani.  :flower: Kad počneš da ga koristiš, čekam utiske i ideje za šta ga koristiš  :girl_haha: :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on February 13, 2013, 12:48:10 PM
dado, da znas i ja sam se tom mislju nosila... inace, ne koristim nista osom asepsola za brisanje podova i jos kojecega ... u kupatili  plavi mr proper koji divno mirise, axel za kamenac, a i neko sredstvo imam uvek za wc solju ... u kuhinji koristim samo axel za masnocu i detrdzent za sudove ... pronto za drvenariju ( mi imamo ogromne prozore i do poda jos ide maska za radijator, police i neki deo za sedenje ... tako da mi treba i za drvo i za prasinu ) ... mer za stakla ili ajax univerzalni (za stakla i tehniku) ... sve vas je ovo zanimalo, a? :rofl: ..... probala sam stvarno sve i svasta, shvatite to bukvalno, ali uvek se zapravo sve na ovo nabrojano svede ...
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Unabebili on February 13, 2013, 01:54:04 PM
Quote from: Dada on February 13, 2013, 12:08:26 PM
Na Pinterestu sam nasla mnogo savjeta sa ciscenje sodom bikarbonom, sircem i sl i sve sto sam probala uspjelo je! Tacno mi dodje da predjem samo na to, samo jos da nisam lijena da muckam  :crazy: ;D

u istoj sam fazi, zivota mi

pre neki dan kad su mi izneli masinu za ves, ja naprskala pod sa nekim od ovih hemisjskih ubica i ribala, celu sam noc posle kasljala  ipekle me oci, cak i ujutro  :girl_sad:


Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Dada on February 13, 2013, 03:04:00 PM
Quote from: Unabebili on February 13, 2013, 01:54:04 PM
u istoj sam fazi, zivota mi

pre neki dan kad su mi izneli masinu za ves, ja naprskala pod sa nekim od ovih hemisjskih ubica i ribala, celu sam noc posle kasljala  ipekle me oci, cak i ujutro  :girl_sad:
Ja sam se nekoliko puta nagrdila, od varikine i od Domestosa.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on February 13, 2013, 03:08:02 PM
Imate na netu silu sajtova i strana o eko-frendli čišćenju.  :)
http://www.care2.com/greenliving/five-basics-for-nontoxic-cleaning.html?page=1 (http://www.care2.com/greenliving/five-basics-for-nontoxic-cleaning.html?page=1)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on February 14, 2013, 11:25:29 PM
Quote from: Finalina on February 13, 2013, 12:48:10 PM
plavi mr proper
axel
sredstvo imam uvek za wc solju
axel za masnocu
detrdzent za sudove
pronto za drvenariju
mer za stakla ili ajax univerzalni (za stakla i tehniku)
Asepsol mu dodje kao beba pa nisam racunala  :rofl:
Nista vise kazes :rofl:
Izvini ali morala sam :lol: :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on February 14, 2013, 11:32:55 PM
neka si, neka si  :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on February 14, 2013, 11:34:43 PM
Vidim koristimo dosta slicno :rofl: meni a i jos nekima je axel odmascivac neprevazidjen :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Xe on February 14, 2013, 11:41:06 PM
Ja plocice i dalje odmascujem DM-ovim sredstvom za ciscenje rerni  :turpija:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on February 15, 2013, 01:05:39 AM
ja nemam keramicke plocice u kuhinji i ne mogu bas da se raskomotim sa tim pumpicama
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: linga on February 15, 2013, 09:15:10 AM
Quote from: cici on February 14, 2013, 11:34:43 PM
Vidim koristimo dosta slicno :rofl: meni a i jos nekima je axel odmascivac neprevazidjen :rofl:

U našoj kući je panika kad ovog nestane, kunemo se u Axel :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Zumbulica on February 15, 2013, 04:32:20 PM
Quote from: cici on February 14, 2013, 11:34:43 PM
Vidim koristimo dosta slicno :rofl: meni a i jos nekima je axel odmascivac neprevazidjen :rofl:
Da se upisem u klub  :) I nisam primetila da je toliko agresivan, cistim venecijanere, staklo, unutrasnja i ostala farbana vrata, mikrotalasnu ... jedino sto sam primetila da mi je izbledeo klasicne ringle dok smo imali te.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: martina on February 15, 2013, 05:47:16 PM
ja u zadnje vrijeme samo one vlazne maramice za ciscenje koristim... zgodne su mi... nisam primijetila da su lysol ista bolje od onih no name iz costco. plus one sa narandzastim poklopcem imaju ostriju stranu, izriba ok
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on February 17, 2013, 10:34:22 PM
Quote from: Zumbulica on February 15, 2013, 04:32:20 PM
Da se upisem u klub  :) I nisam primetila da je toliko agresivan, cistim venecijanere, staklo, unutrasnja i ostala farbana vrata, mikrotalasnu ... jedino sto sam primetila da mi je izbledeo klasicne ringle dok smo imali te.
Kako izbledeo, ja nista ne vidim :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: linga on February 18, 2013, 09:13:10 AM
Hoće neke stvari da izbledi, recimo meni frižider nije beo nego žućkast i ostanu beli tragovi po njemu, ali baš me briga, ionako je stari  :rofl: :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on February 18, 2013, 12:01:51 PM
Mozda onda na te neke osetljive ne treba da se prska direktno.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on June 07, 2013, 11:17:07 PM
Probala sam Fairy tablete za sudove, ako zanemarimo cenu, koja je baš visoka, savršene su, savršene.

A danas kupih, nisam mogla da odolim, u maxiju 365 tablete, 70 komada 299 dinara. Jedva čekam da isprobam.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on June 07, 2013, 11:59:16 PM
Fairy tablete za masinu, nisam ni videla.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on June 08, 2013, 12:00:38 AM
Ja te egzotične stvari kupujem u parfimeriji Diva na Zelenom vencu. Oni imaju neki direktan uvoz iz Italije, imaju i prašak Dash i omekšivače kojih nigde drugo nema, i svašta nešto.  :girl_in_love:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on June 08, 2013, 12:01:16 AM
Aha znam, cula sam za tu parfimeriju nisam isla nikad.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on June 08, 2013, 07:51:28 AM
Da oni stvarno imaju svašta nešto, ja baš volim tu parfimeriju, ranije sam išla redovno, dok sam radila u centru pa čekala bus na Zelenjaku.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Zumbulica on June 08, 2013, 08:56:25 AM
Quote from: AnaK on June 08, 2013, 12:00:38 AM
Ja te egzotične stvari kupujem u parfimeriji Diva na Zelenom vencu. Oni imaju neki direktan uvoz iz Italije, imaju i prašak Dash i omekšivače kojih nigde drugo nema, i svašta nešto.  :girl_in_love:
Super, mogla bih da potrazim moj omiljeni omeksivac svih vremena - Softlan, Palmolive .... Vidim da sad imaju liniju omeksivaca  Fabuloso  :think:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on June 08, 2013, 04:21:51 PM
A onda sam Fairy tablete danas videla u Merkatoru, kao novitet :lol:

Zumb, pogledaj  :girl_in_love:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on June 08, 2013, 05:08:04 PM
Znaci da pogledam i u Rodi kad budem isla :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on June 08, 2013, 05:08:28 PM
Apsolutno :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on June 10, 2013, 10:19:06 PM
Quote from: AnaK on June 07, 2013, 11:17:07 PM
Probala sam Fairy tablete za sudove, ako zanemarimo cenu, koja je baš visoka, savršene su, savršene.

A danas kupih, nisam mogla da odolim, u maxiju 365 tablete, 70 komada 299 dinara. Jedva čekam da isprobam.
Valjaju li? :think:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on June 10, 2013, 10:36:48 PM
U Rodicu 20 komada 900 dinara.Ove Fairy.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on June 10, 2013, 10:39:43 PM
U merkatoru su nešto ispod 800, a mrvicu manje sam ih platila u Divi.

Disco, jednom sam prala, odlično je ispalo. Al' pre konačnog stava čekam neku 'zahtevniju' postavku posuđa, masti i tako to. :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on June 10, 2013, 10:42:26 PM
Kako nije ista cena u Rodicu i Merkatoru?Bila sam ubedjena da ce tamo biti najjeftinije.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on June 10, 2013, 10:45:31 PM
Možda sam ja pogrešila, ali prilično sam sigurna da počinje sa 7 i završava se devetkom. Proveriću prvom prilikom. Mada su izvučene na čelo reda, imaju ono novo & akcija.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on June 10, 2013, 10:48:12 PM
E onda ako su na akciji zato je ta cena, sigurna sam da su okruglo 900 bas sam gledala i gotovo nikad nije tako okrugla cifra.Bilo je pakovanje od 40 i 50 komada.To od 50 je bilo oko 1500.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Mirka on June 11, 2013, 09:13:46 AM
Videla sam fairy tablete i u dis-u :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on June 13, 2013, 04:57:21 PM
Da preporučim osveživač prostora, najlepši koji sam ikad imala, a probala sam milion.
Ima nekoliko mirisa, mislim konkretno na ovaj Cool Linen & White Lilac.  :)
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi39.tinypic.com%2F2q8vqj9.jpg&hash=bd8642c4f1ee86b0766572fbef2ef0d95ff2b941)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on June 13, 2013, 05:01:30 PM
Uopste ih ne koristim, svi me guse a nekad bi mi bili korisni kao posle kuvanja gulasa recimo :lol: kad ni svi sirom otvoreni prozori ne pomazu :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on June 13, 2013, 05:02:21 PM
Ja volim i stalno sam u potrazi za tima koji ne guše a da pritom i mirišu lepo i na čisto, ovaj mi je savršen po tom pitanju.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on June 13, 2013, 05:04:31 PM
E onda bih njega mogla da probam.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lukina mama on June 13, 2013, 09:34:23 PM
Quote from: Lani on June 13, 2013, 05:02:21 PM
Ja volim i stalno sam u potrazi za tima koji ne guše a da pritom i mirišu lepo i na čisto, ovaj mi je savršen po tom pitanju.

ovaj sto si ti stavila je jako lep, ja volim sve sto je lavanda

ovi su fenomenalni http://www.glade.com/en-US/Collections/SpringCollection/Pages/Spring-Showers.aspx (http://www.glade.com/en-US/Collections/SpringCollection/Pages/Spring-Showers.aspx)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Saska on June 13, 2013, 09:41:08 PM
Ja ne podnosim osvezivace prostorija . A tek one za kola, od toga mi muka momentalno, kad se nekad vozim taksijem jedva čekam da izadjem, taksisti imaju običaj da koriste neke jake mirise.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on June 13, 2013, 10:33:35 PM
Jao u kolima bih povracala momentalno od toga.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on June 13, 2013, 10:37:06 PM
Ne volim ni ja u kolima, posebno one vanile, kokose... Jedno vreme su bile jelkice sa mirisom lubenice, to je bio divan i nenametljiv miris, moj jugo je uvek mirisao na to :girl_in_love:, ali nema već dugo tog mirisa da se kupi.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: aleks on June 13, 2013, 10:46:38 PM
Ni ja ne volim osvezivace u kolima...
Ali kupila sam za toalet one stapice u ulju. Doduse, dm-ove, nisam odusevljena. Probacu neke druge.

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Dada on June 13, 2013, 11:26:02 PM
Ja sam primijetila da mi osvjezivaci prostora izazivaju glavobolju  :hm: U kolima tek ne podnosim, osim neki limun sto Z kupuje na pumpi.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Vockica on June 15, 2013, 11:19:10 PM
Quote from: Zumbulica on June 08, 2013, 08:56:25 AM
Super, mogla bih da potrazim moj omiljeni omeksivac svih vremena - Softlan, Palmolive .... Vidim da sad imaju liniju omeksivaca  Fabuloso  :think:

Fenomenalan  :girl_in_love:. Dok su moji ziveli na Tosinom bunaru mama je kupovala u nekoj frizerskoj radnji-parfimeriji. Cak sam jednom naletela u Grckoj i morala sam da kupim.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Zumbulica on June 16, 2013, 09:00:20 AM
Quote from: Vockica on June 15, 2013, 11:19:10 PM
Fenomenalan  :girl_in_love:. Dok su moji ziveli na Tosinom bunaru mama je kupovala u nekoj frizerskoj radnji-parfimeriji. Cak sam jednom naletela u Grckoj i morala sam da kupim.
Ja sam imala sa mirisom breskve kad je Jelena bila beba, apsolutno savrsenstvo  :girl_in_love: Donosila mi je snajka od babe koja nam je tada izdavala stan, iz Svajcarske, vise nikad nisam uspela da ga nadjem.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on June 16, 2013, 11:18:25 PM
Quote from: Lani on June 13, 2013, 04:57:21 PM
Da preporučim osveživač prostora, najlepši koji sam ikad imala, a probala sam milion.
Ima nekoliko mirisa, mislim konkretno na ovaj Cool Linen & White Lilac.  :)
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi39.tinypic.com%2F2q8vqj9.jpg&hash=bd8642c4f1ee86b0766572fbef2ef0d95ff2b941)
Uzela danas, i super mi je.Ne gusi me, mirise taman koliko treba.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on June 16, 2013, 11:20:21 PM
 :girl_in_love:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on June 16, 2013, 11:21:20 PM
:kiss1: da nisi rekla ne bih ni pogledala.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: senka on April 30, 2014, 03:02:24 PM
http://maginus.rs/?portfolio=savo (http://maginus.rs/?portfolio=savo)

ovim sam prezadovoljna
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: gasha on April 30, 2014, 04:22:52 PM
senka gde se kupuje, ja nisam videla u tempu, mada nisam ni yagledala
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: senka on April 30, 2014, 04:43:13 PM
ne znam gde sam kupila
metro ili tempo
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on April 30, 2014, 08:44:02 PM
Hvala, baš ću obratiti pažnju, nisam zapazila do sada  :kiss1:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Dawn on May 01, 2014, 09:40:15 AM
Odličan je Savo, nama se prošle godine pojavilo par mlja iznad tuš kabine, posle dva prskanja ove zime se uopšte nisu pojavljivale.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: monochrome on May 01, 2014, 10:55:59 AM
kak'a dobra tema :dance1: :clap: :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on May 29, 2014, 02:34:41 AM
Nisam sigurna da je prava tema, ali uklapa se:

http://www.lisa.rs/moj-stan/srecni-dom/9708-koliko-cesto-treba-da-menjamo-posteljinu-sundjere-krpe-i-peskire.html (http://www.lisa.rs/moj-stan/srecni-dom/9708-koliko-cesto-treba-da-menjamo-posteljinu-sundjere-krpe-i-peskire.html)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 06, 2014, 10:34:09 PM
Prosto moram da podelim s vama. Nešto mi je svega nestalo odjednom, i išli smo u nabavku, u Tempo. Kupila sam onaj veliki tečni Persil, 854 dinara, i XXL pakovanje Somat tableta, 84 komada, za 654 dinara. Odemo posle u Rodu, po još nešto, i ja da uporedim cene, kad mi je već račun tu. Persil je 1.324 dinara, a Somat 1.450. Na plaćenih oko 1500 dinara, 'uštedela' sam oko 1.250 u odnosu na Rodu  :crazy:

U Rodi su jeftinije Jacokbs kafe, i značajno jeftinije kokice za MW koje Janko preferira, ali ni približno tolika razlika  :blink:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on September 06, 2014, 10:43:40 PM
 :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: kalimero on September 06, 2014, 10:51:10 PM
m-da....roda je nekad davno bila povoljna, a od kad je u sklopu mercatora nije vise ni prineti tempu, disu, univerexportu.....
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on September 06, 2014, 10:53:32 PM
Katastrofa. Ja pokupovala na akciji u medius marketu omeksivac felce za po 199 din 2l, svuda je bar 300. I persil i pervol tecni su bili na akciji, ali nisam upamtila cenu.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 06, 2014, 11:01:13 PM
Mene je razlika stvarno zapanjila. U Rodi je jeftiniji tečni persil od 1,5l, nešto ispod 400 dinara je, u Tempu je taj 498, pa na to 12% popusta, opet je skuplji. Ali Somat je, više nego duplo skuplji :girl_wacko:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 06, 2014, 11:13:49 PM
Razlika je stvarno zapanjujuće velika. Doduše, ne kupujem u Rodi pa i nemam prilike da se zeznem na taj način ali opet bre...  :wall:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Zumbulica on September 07, 2014, 12:45:47 PM
Da, hemija je mnogo povoljnija u Tempu, narocito kad su akcije. Vidim danas da je Ornel od 5 litara nesto ispod 500 din sto je stvarno povoljno. Tablete uvek sacekam pa kupim kad su neke akcije plus gratis. Uvek moze da se napravi neka mala zaliha po povoljnim cenama, a meni tako odgovara da kupujem.

Medjutim, ono sto mi sve vise smeta u Tempu je to sto sve vise ima oznaku da nije na popustu (ovaj vikend popust od 12%), skoro svi mlecni proizvodi, sirevi .... svaki put kad odem uhvatim se za nesto sto kupujem redovno, a odjednom vise nije na popustu  :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: kalimero on September 07, 2014, 12:55:44 PM
jao Ornel, kad si ga vec pomenula...... ja sam uvek neke Lenore i slicno koristila, a mama mi sad ostavila nesto malo belog (onog bebi) Ornela, kako neverovatno lepo mirise ves, odusevljena sam  :girl_in_love:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 07, 2014, 01:01:39 PM
i ja sam nesto uvek koristila Lenor, onda sam jos u ks par puta presla na ornel, mama u bg koristi ornel, ovde kupujem neki comfort (cenovni rang ispod lenora, lenor mi je ovde jezivo jak, boli me glava od posteljine :crazy: )
i bohor je super  :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 07, 2014, 01:26:49 PM
Ja sam potpuno izbacila omekšivač, još prošlog leta  :girl_in_love:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 07, 2014, 01:32:46 PM
Ja sam izbacila omekšivač pre četiri godine, od Uninog rođenja. Pošto nisam stavljala njoj a i Ivi sam izbegavala, na kraju sam ga izbacila skroz i nimalo mi ne nedostaje.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: kalimero on September 07, 2014, 01:34:21 PM
ja sam probala par puta da izbacim skroz i ne dopada mi se ves takav....ne stavljam ga ja mnogo, sasvim malo mi je dovoljno da sam zadovoljna....a sad sa ovim i lepo mirise.....  :girl_in_love:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 07, 2014, 01:49:04 PM
Ja mislim da meni 'pomaže' i to što uglavnom koristim tečni deterdžent.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: kalimero on September 07, 2014, 01:55:15 PM
to sigurno..... ja Ariel u prasku (apsolutno ne mogu da se odviknem, a pokusavala sam i sa Ariela da se skinem, ozbiljno  :rofl:)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Dawn on September 07, 2014, 03:57:02 PM
I ja sam zbog Anine osetljive kože skroz izbacila omekšivač, ič mi ne nedostaje. Sad sam u GR našla Deus po nekoj super ceni, kad operem veš cela kuća miriše.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on September 07, 2014, 04:34:11 PM
Godinama ne koristim omeksivac :-[
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on September 07, 2014, 04:39:28 PM
NI ja ne koristim kad perem veš u zr, tamo bilo koji prašak divno miriše...a ovde ako ne stavim omekšivač veš mi skroz bljakasto mirise  :-[
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Dada on September 07, 2014, 08:22:03 PM
Ja sam par puta pokusala da ga izbacim ali pocinju vrlo brzo da se bune - zbog peskira najvise, grebu ih  :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: kalimero on September 07, 2014, 08:31:43 PM
Quote from: Dada on September 07, 2014, 08:22:03 PM
Ja sam par puta pokusala da ga izbacim ali pocinju vrlo brzo da se bune - zbog peskira najvise, grebu ih  :crazy:

i mene grebu  :-[
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Dawn on September 07, 2014, 08:31:53 PM
Quote from: Dada on September 07, 2014, 08:22:03 PM
Ja sam par puta pokusala da ga izbacim ali pocinju vrlo brzo da se bune - zbog peskira najvise, grebu ih  :crazy:

Za to je sušilica zakon, budu fino meki :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Dada on September 07, 2014, 08:35:50 PM
Znam ali izbjegavam da je koristim osim ako pada kisa, struja ubija :hm:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Dawn on September 07, 2014, 08:47:46 PM
Znam, ja se trudim da uključujem po jeftinoj, osim ako je neka hitna situacija :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 07, 2014, 08:49:40 PM
Ja ne stavljam omeksivac kad perem peskire, lepse upijaju vlagu
Ali trudim se i da ih ne presusim
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 09, 2014, 01:14:33 PM
Znači, morala sam da kupim, fenomenalno mi zvuči :lol:

http://www.waschmitteltuecher.de/vorteile.html (http://www.waschmitteltuecher.de/vorteile.html)

Maramice za pranje veša, menjaju uklnajivač fleka, prašak i omekšivač. Ne mogu da dočekam da isprobam :D
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on September 09, 2014, 01:20:49 PM
Jao ocekujem cudo, javi
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 09, 2014, 01:32:48 PM
Ubacis maramicu i nista vise?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: kalimero on September 09, 2014, 01:33:34 PM
jao, sto sam ja balvan, nepoverljiva prema takvim "novitetima".....ajd javi kako rade....  :nokti2:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 09, 2014, 01:33:57 PM
I ja sam :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 09, 2014, 01:34:03 PM
Tako mi rekoše, tako piše  :girl_haha: U parfimeriji Mauricijus kupljeno, inače :lol: Ko zna Nemački može i sa sajta detaljno da nas obavesti  :-X
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: kalimero on September 09, 2014, 01:42:08 PM
ma, verujem ti.....samo nisam toliko hrabra  :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 09, 2014, 01:52:09 PM
Ja baš volim da isprobavam novitete. :girl_in_love: Nešto ne ponovim, nečim se oduševim. Avanturizam u granicama :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 09, 2014, 02:22:03 PM
meni je hvatac boje sada u redovnoj upotrebi, bas volim i probala sam varijantu gde sa crnim i crvenim ubacim nesto belo i stvarno radi posao

lenor maramice za susenje vesa su super
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: kalimero on September 09, 2014, 02:26:18 PM
sta su maramice za susenje vesa?  :think:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 09, 2014, 02:31:24 PM
kao omeksivac za masinu za susenje vesa, samo je u maramicama
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on September 09, 2014, 02:36:49 PM
Quote from: Glitter on September 09, 2014, 02:22:03 PM
meni je hvatac boje sada u redovnoj upotrebi, bas volim i probala sam varijantu gde sa crnim i crvenim ubacim nesto belo i stvarno radi posao

ne znam koje koristis, ali meni ja sam posle deset uspesnih pranja, sledeci ves bio sjeb****
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 09, 2014, 02:38:58 PM
dr bekman ili tako nekako
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on September 09, 2014, 02:43:38 PM
Ja koristim dm-ove, mnogo su mi jeftinije, a dosad nije bilo problema...
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 09, 2014, 02:44:48 PM
ja ovde nemam dm, ali sve su u rangu cene ovog bekmana
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on September 09, 2014, 09:56:22 PM
Javi, AnaK, molim te, izgoreh od znatizelje :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 09, 2014, 10:15:35 PM
Hoću, hoću, baš ću večeras peškire da probam  :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Elanor on September 09, 2014, 11:11:33 PM
hvatac boje radi u zavisnosti os toga koliko ves pusta boje.
imam jednu narandzastu suknju, ma ni celo pakovanje ne bi sprecilo farbanje vesa
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 09, 2014, 11:15:24 PM
Ja polako polako eliminišem takve stvari. Sledeća na spisku je posteljina, koju perem samo saamu  :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 10, 2014, 03:46:24 AM
Oprala peškire, utisak mi je kao da sam ih prala praškom - ne miriše, nemam utisak da su meki, al' to ću bolje videti kad se osuše. Koristiću ih u narednom periodu, pa javljam utiske kad ih bude više. Sam sistem mi se mnooogo dopada  :girl_in_love:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on September 10, 2014, 08:36:18 AM
Zanimljivo. Javi kakvi su kad se osuse...

Mansarda i pokusi :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Saska on September 10, 2014, 11:19:13 AM
nisam čula do sad za te maramice za pranje.
Hvatače boje redovno koristim, ali i pazim, dosad su radile pos'o. Imam jedne Minine crvene helanke, te ne smem ni sa čim da ubacim, puštaju boju kao lude, a ima iste takve crne i tirkizne (u istoj radnji, isti model)-nikad ništa.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: monochrome on September 10, 2014, 12:25:03 PM
zanimljive te maramice :think:

saska, imamo i mi troje helanki iz hrvatske....jedne ciklama, pa tamno plave i bele...imaju kao neke cvetice na donjem delu leve nogavice...te pustaju boju ko lude...i nakon zilion pranja...ne znam koji su brend...pise nesto bibi na njima :crazy:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on September 13, 2014, 01:51:52 AM
(https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS4HDun1FslnEaA1GYSwvbWMY4AR6JvUo3lGhH2xc8vKIrAAtlxGw)oplemenjivac, mirise fantnasticno
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 13, 2014, 07:18:41 AM
Kad je već dignuta tema, da pohvalim ono sredstvo za pranje šarenog veša iz DM-a, aloe vera & svet lotosa,  kupujem ga par meseci unazad. Miriše nekako na more i na čisto, tj. kako ja zamišljam da čisto treba da miriše, a to najviše volim.

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi57.tinypic.com%2Fauxtfm.png&hash=ae80558eace182613d255e23fe7be3e94a5aeac1)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: kalimero on September 13, 2014, 07:48:02 AM
moram da pitam, nisam shvatila.... Je l kupujete odvojene praskove za crno, za belo i za sareno? Je l vam se to bolje pokazalo nego jedan univerzalni? Tecni ili u prahu?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 13, 2014, 07:56:40 AM
Odvojeno za belo i šareno obavezno a često kupim poseban prašak i za crni veš.
Ovi za šareni i crni su tečni a za beli mi je uvek u prahu.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: kalimero on September 13, 2014, 08:02:50 AM
hvala :)
moracu da potrazim alternative, te vrste, za ovu moju navlaku sa arielom za sve.....
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Zumbulica on September 13, 2014, 09:14:35 AM
Meni je jedino Persil podjednako dobar kao Ariel.
Za sareno obicno imam tecni, ali stavljam i malo praskaskastog. Kupovala sam Perwoll, on nista ne skida ako ima iole prljavstine, sad imam tecni Persil, cini mi se da je neuporedivo bolji. A prvom prilikom cu da probam ovaj iz DM-a.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: kalimero on September 13, 2014, 09:42:57 AM
moracu da probam sa tecnim, da vidim kakva je razlika.....bar za saareni, taj iz DM a mislim da mi najvise treba za crni da nesto promenim, jer koliko god malo ariela da sipam crni ves bude isprano crn, prugast, ma, nekako, nije crn, brzo je fucnut..... Deluje fucnuto a nije, to hocu da kazem..... :think:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Margarita on September 13, 2014, 01:27:26 PM
meni od ariela brzo izbledfi sareni i crni, pa sad imam tecni za to
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: kalimero on September 13, 2014, 02:16:33 PM
e, to......valjda je takav, prejak, sta li vec...... Zato mi i treba neka zamena, tecna.....
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: gasha on September 13, 2014, 02:32:37 PM
ja kupujem ariel color praskasti
bas cu ovaj dm da probam sledeci
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Dawn on September 13, 2014, 02:40:54 PM
Ja koristim zeleni Perwoll za tamno i crno, ok je skroz.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Summer on September 13, 2014, 02:47:41 PM
ja isto Perwoll za sareni i crni, nekad za oboje koristim onaj plavi, nekad kupim poseban za crni ves. za belo praskasti, to menjam, kupim onaj koji je na akciji.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on September 13, 2014, 03:13:20 PM
Ja tečni samo Persil. Ne sećam se nekih konkretnih primedbi na Perwoll i Merix, ali znam da najviše volim Persil.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on September 13, 2014, 08:56:36 PM
Quote from: Lani on September 13, 2014, 07:56:40 AM
Odvojeno za belo i šareno obavezno a često kupim poseban prašak i za crni veš.
Ovi za šareni i crni su tečni a za beli mi je uvek u prahu.
ovako
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 13, 2014, 09:02:53 PM
Quote from: kalimero on September 13, 2014, 09:42:57 AM
moracu da probam sa tecnim, da vidim kakva je razlika.....bar za saareni, taj iz DM a mislim da mi najvise treba za crni da nesto promenim, jer koliko god malo ariela da sipam crni ves bude isprano crn, prugast, ma, nekako, nije crn, brzo je fucnut..... Deluje fucnuto a nije, to hocu da kazem..... :think:
probaj ariel 3 u 1 za sareni ves (pere i do 90 stepeni)...fantastican je

u pitanju su kapsule
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on September 13, 2014, 09:03:35 PM
Quote from: AnaK on September 13, 2014, 03:13:20 PM
Ja tečni samo Persil. Ne sećam se nekih konkretnih primedbi na Perwoll i Merix, ali znam da najviše volim Persil.
meni imaju pretezak miris
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: cici on September 13, 2014, 11:39:59 PM
Ja u sve krkam praskasti arijel :D
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: senka on September 14, 2014, 02:25:01 PM
http://www.lovesensa.rs/clanci/probali-smo/domaci-recept-sami-napravite-omeksivac-za-ves (http://www.lovesensa.rs/clanci/probali-smo/domaci-recept-sami-napravite-omeksivac-za-ves)


Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on September 14, 2014, 03:15:25 PM
Meni je tecni previse penio kad sam koristila, odavno ga nisam kupovala.
Najvise sam volela Ava prasak, ili sam umisljala pojma nemam, posto ove nase krpice, za razliku od decijih, moze da propere koji  god hoces.
Jos nisam nasla prasak koji moze da pobedi Stiva i njegove fleke :wacko:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Lani on September 14, 2014, 03:36:54 PM
Ja se ne oslanjam previše na prašak da mi skida fleke. Sve malo veće i jače fleke potopim prvo u Vanish pa onda ide u mašinu.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: kalimero on September 14, 2014, 03:48:28 PM
Quote from: Lani on September 14, 2014, 03:36:54 PM
Ja se ne oslanjam previše na prašak da mi skida fleke. Sve malo veće i jače fleke potopim prvo u Vanish pa onda ide u mašinu.

:good:
fleke koje mi pravimo nijedan prasak ne bi mogao da skine...... vise se bavimo visesatnim cucanjem u vanishu i sl..... :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on September 14, 2014, 04:36:02 PM
Ja bih volela da se pojavi neko cudo, da ne moram vise da trljam :crycry:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: kalimero on September 14, 2014, 05:12:23 PM
cudo je kad porastu, ozene se, pa onda neka tamo snajka trlja i pere, a ti samo stirkas svoj ves  :rofl: :rofl: :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: monochrome on September 14, 2014, 06:10:31 PM
ja jednom rekoh mojoj svekrvi da ne mogu da se resim nekih fleka...ona rekla da ona moze da resi i one koje niko ne moze :girl_haha:

e, tako ja lepo sad sve neresive fleke posaljem njoj :turpija:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: monochrome on September 14, 2014, 06:12:11 PM
Quote from: kalimero on September 14, 2014, 05:12:23 PM
cudo je kad porastu, ozene se, pa onda neka tamo snajka trlja i pere, a ti samo stirkas svoj ves  :rofl: :rofl: :rofl:

iju kali, pa valjda smo ove stvari prevazisli :girl_haha:
pogotovo za nekih 15-tak godina...ima i muzevi da trljaju...sve u 16 :diva:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: kalimero on September 14, 2014, 06:14:31 PM
da, da, sve vidim ovog mog (drugogo po redu) kako se bavi flekama, a on je vredan muskarac....  :rofl:
ja cu iskreno da probam da naucim podmladak sta je red, ali unapred se izvinjavam buducim snajkama ako dobiju muskarce obucene da rese sve elektro probleme po kuci ali bez nade da se uhvate u kostac sa flekama  :rofl: :rofl: :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on September 14, 2014, 06:16:45 PM
Quote from: kalimero on September 14, 2014, 06:14:31 PM
da, da, sve vidim ovog mog (drugogo po redu) kako se bavi flekama, a on je vredan muskarac....  :rofl:
ja cu iskreno da probam da naucim podmladak sta je red, ali unapred se izvinjavam buducim snajkama ako dobiju muskarce obucene da rese sve elektro probleme po kuci ali bez nade da se uhvate u kostac sa flekama  :rofl: :rofl: :rofl:
takodje  :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: monochrome on September 14, 2014, 06:42:58 PM
 :rofl: :rofl: :rofl:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on September 14, 2014, 08:07:44 PM
Neka dodje neka snajka odma' da se pokaze :lol:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: disco2000 on September 16, 2014, 01:58:44 PM
Elem u DMu su snizene cene tecnih deterdzenata za ves... do 28. ili 29.9. tako nesto.
Kupila sam onaj Lanin :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: kalimero on September 16, 2014, 02:10:22 PM
u liliju -20% na svu kucnu hemiju
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: vojka on November 18, 2014, 07:58:46 PM
Da li je probao neko Onaj persil-ov coldzyme za skidanje fleka
I kakvi su utisci?
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 05, 2015, 10:29:08 PM
Nije baš hemija, ali uklapa se. Kupila sam u Tempu mrežicu za sudoperu, oduševljena sam. Prečnika je 6-7 cm, ne podiže je bilo kakav mlaz i prosipanje  :clap: Uopšte ne mogu sliku originalnu da nađem, ali liči na ovo, jako:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fthumbs2.ebaystatic.com%2Fd%2Fl225%2Fpict%2F261557228209_2.jpg&hash=b9ac22c7c937acda7fe4d1c5c69a5e57e3c89bc7)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Dacko on February 05, 2015, 10:35:26 PM
Da pohvalim Axel kal za skidanje kamenca - uklonio je i čak i jednu mrlju s kade koju godinama ništa nije uspelo da skine.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on February 06, 2015, 02:39:22 PM
godinama, a mislim i decenijama :think: , koristim samo axel za kamenac, ooodlican je .... kao i axel za odmascivanje (zuta tecnost)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: kalimero on February 06, 2015, 03:20:02 PM
Quote from: Finalina on February 06, 2015, 02:39:22 PM
godinama, a mislim i decenijama :think: , koristim samo axel za kamenac, ooodlican je .... kao i axel za odmascivanje (zuta tecnost)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdekotekstrade.com%2Fproiz%2F_big_fe348c7c6e05a28d.jpg&hash=92c1f398d55ddcbb86af8fa28967442444b1a026)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Finalina on February 06, 2015, 04:12:11 PM
tako je :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on February 03, 2016, 03:26:57 PM
Jel imanegde kod nas da se kupi ovaj ariel?
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fecx.images-amazon.com%2Fimages%2FI%2F71iSyk1nyQL._SX385_.jpg&hash=b8cb5b68827b467b7f59452ac8ace95e1c426362)
Doneli neki ovdena pijaci, prodaju po 33 din kapsulu, stvarno lepo mirise i lepo pere.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 03, 2016, 09:44:46 PM
Obratiću pažnju, pa javljam, ja sam Persil-fan  :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: linga on February 04, 2016, 08:58:59 AM
Quote from: kalimero on February 06, 2015, 03:20:02 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdekotekstrade.com%2Fproiz%2F_big_fe348c7c6e05a28d.jpg&hash=92c1f398d55ddcbb86af8fa28967442444b1a026)

Bez ovoga u kuci ne smemo da ostanemo, panika nastaje :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on February 04, 2016, 12:07:23 PM
Quote from: Pepi on February 03, 2016, 03:26:57 PM
Jel imanegde kod nas da se kupi ovaj ariel?
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fecx.images-amazon.com%2Fimages%2FI%2F71iSyk1nyQL._SX385_.jpg&hash=b8cb5b68827b467b7f59452ac8ace95e1c426362)
Doneli neki ovdena pijaci, prodaju po 33 din kapsulu, stvarno lepo mirise i lepo pere.

Imaju samo obicne, ove ne.
Prodaje jedna kod mene, za 50 dinara kapsulu :crazy: osim sto lepo mirise ves, nista posebno stvarno, desetak puta sam koristila.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on February 04, 2016, 12:11:00 PM
ja trosim ili tecni ili kapsule ali non-bio i to Ariel, Fairy ili Persil, zavisno sta je na akciji, podjednako su dobri
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 04, 2016, 12:53:17 PM
Ja sam pre par godina u par uzastopnih navrata uporedila cene, zaključila da je Persil jeftiniji, pa samo njega jurim na akcijama. Možda ne bi bilo loše da proverim ponovo  :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Glitter on February 04, 2016, 12:54:58 PM
ovde meni je poredjano od skupljeg ka jeftinom Ariel, Persil, Fairy ali kada su na akciji kupujem bilo koji, kada su svi na akciji onda je Persil najisplativiji
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Zumbulica on February 04, 2016, 12:56:18 PM
Ja nisam preterano zadovoljna nijednim tecnim deterdzentom  :)
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Dacko on February 04, 2016, 12:57:07 PM
Meni se praškasti Arijel ispostavio kao prejak, iritira mi kožu ako ne uključim dodatno ispiranje, a naravno - kupila sam 9 kila na nekoj akciji i sad jedva čekam da ih potrošim i vratim se nekim slabijim markama.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on February 04, 2016, 01:00:34 PM
Quote from: MissL on February 04, 2016, 12:07:23 PM
Imaju samo obicne, ove ne.
Prodaje jedna kod mene, za 50 dinara kapsulu :crazy: osim sto lepo mirise ves, nista posebno stvarno, desetak puta sam koristila.
Meni se ovaj 3/1 sviđa jer ima i omekšivač i sredstvo za skidanje fleka, baš lepo opere veš, npr pantalone od blata i trave. To mi drugi nisu skidali bez dodavanja venisha, ili trljanja sapunom za fleke.
Nego ovi ljudi doneli samo jedno pakovanje probno, misle da neće donositi, nema interesovanja, skupo je ljudima  :( Imaju i za beli veš 3/1.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Pepi on February 04, 2016, 01:02:33 PM
Ja definitivno neću više kupovati ta velika pakovanja, čini mi se da nije isti kvalite praška kao u malim  :think:
Sačekam neku akciju pa kupim malo.
A i mnogo mi je jeftinije da kupujem od ljudi koji donose iz Mađarske.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: AnaK on February 04, 2016, 01:04:58 PM
Pepi, ja imam kontakt neke žene iz Bg koja donosi iz Mađarske robu po porudžbini, po cenama iz kataloga (ona uzima povraćaj PDV-a, to joj je zarada). Mogu da ti prosledim, pa da naručiš, to bi ti sigurno bilo još povoljnije.

Ni meni nikad nijedan deterdžent skinuo fleke od trave, moralo je ono DM sredstvo sa četkicom  :girl_haha:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: MissL on February 04, 2016, 01:19:31 PM
Meni ovo ne skida fleke uopste, ni na 60 stepeni.

Mozda je stvar i u kvalitetu masine, mada mi obican prasak opere. OK mi je za stvarcice koje ja nosim, ali za Stefanove nikako.
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: emge on February 04, 2016, 03:07:48 PM
Meni se cini da mi i obican ariel skida sve fleke...nista posebno ne tretiram...
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Zumbulica on February 04, 2016, 03:19:05 PM
Quote from: emge on February 04, 2016, 03:07:48 PM
Meni se cini da mi i obican ariel skida sve fleke...nista posebno ne tretiram...
I meni isto. Nisam mnogo eksperimentisala sa praskastim, kupim ponekad i Persil i podjednako mi je dobar. Probala sam da ih zamenim tecnim (Arielom i Persilom) i nisu mi efikasni kao praskasti.
Mada, nesto razmisljam, sigurno 50% vesa koji perem je cist ves  :lol: Tusiramo se redovno, koristimo dezodoranse, ne flekaju se vise .... osim mene koja stalno nesto po sebi prosipam i uflekam se kako udjem u kuhinju. Majice se menjaju dnevno, a leti i vise puta na dan  :crazy: Dukserice i dzempere nose najvise dvaput  :crycry:
Title: Re: Priče o kućnoj hemiji
Post by: Zumbulica on August 27, 2017, 09:05:48 AM
Meriks, nikad vise  :wall: Kupila sam u zurbi, kao ne moze biti bas toliko los. Peskiri su mi, ako je to moguce bili belji pre nego sto sam ih oprala, ako je nesto malo prljavije ili flekavo nista ne skida. Juce sam kupila Persil i sad perem kao prava zena domacica  :girl_in_love: :lol: