Moja Mansarda

SOBICE => Kujna => Slatko... => Topic started by: kalimero on April 29, 2009, 11:46:56 PM

Title: Mafini
Post by: kalimero on April 29, 2009, 11:46:56 PM
Koko-čoko mafini - TINK

Sastojci
Muffins (sastojci za 18 komada)

250 g glatkog brašna
1 pakiranje (40g) praška za puding s okusom čokolade
1 1/2 žlica gorkog kakaa
1/2 praška za pecivo
50 g kokosovog brašna
75 g tamne čokolade
120 g šećera
1 Bourbon vanilin šećer
1 veće jaje
120 ml ulja
100 g kiselog vrhnja
125 g jogurta
60 ml mlijeka
(čep ruma) - ja nestavljam

Krema od kokosa

150 ml mlijeka
30 g kokosovog brašna
25 g šećera
1 vanilin šećer
vrhom puna žlica brašna
20 g maslaca
i još...
9 žličica Čokolino namaza (ili Nutelle)
Title: Mafini
Post by: kalimero on April 29, 2009, 11:58:20 PM
Čokoladni mafini - mango

200 g cokolade za kuvanje
100 g maslaca
2 dl jogurta
1 jaje
1 dl kisele pavlake (90 g, merila sam:))
50 g secera
1 kesica vanilin secera
250 g brasna
1 kasika skroba
2 kasicice praska za pecivo
so

Maslac izvaditi iz frizidera da se otopi. Pecnica se ugreje na 180C. Cokolada se nasece i sa puterom otopi na vodenoj pari. Ja sam topila u mikrotalasnoj.

Umute se jogurt, pavlaka, jaje i secer. Brasno se pomesa sa skrobom, praskom za pecivo i malo soli. Brzo pomesamo suvi i mokri deo i dodamo cokoladu i puter. Modlice napunimo do 2/3, stavimo u vrucu rernu i pecemo 20-25 minuta.

Odvojila sam 2 rebra cokolade od 100 g, i iseckala ih na kockice (tacnije mm, toplo preporucujem da i vi svoje angazujete ), i pre pecenja ih stavila na vrh testa.
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango
Post by: mango on April 30, 2009, 10:44:47 AM
Da dodam slicku ;)
Stvarno su izvanredni.

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi62.photobucket.com%2Falbums%2Fh118%2FTanja_photos%2Fth_Picture114.jpg&hash=dce36ba73e25ed821ba810ad396fdff9b5358157) (http://i62.photobucket.com/albums/h118/Tanja_photos/Picture114.jpg)
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango
Post by: Dawn on April 30, 2009, 05:01:31 PM
 :balavi:
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango
Post by: TINK on April 30, 2009, 06:49:44 PM
Mi smo cokloladoljubci   :girl_in_love:. Moram da zapisem receptic  :ok:
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango
Post by: AnaK on May 10, 2009, 12:50:26 AM
Da ne otvaram novu temu. Ovi su nam među omiljenim mafinima:

http://www.mooshema.com/2007/10/14/napravi-mi-mama-tvoje-mafine/ (http://www.mooshema.com/2007/10/14/napravi-mi-mama-tvoje-mafine/)

Ja malo uprostim postupak - koristim maslac, i istopim ga. I mešam kao za ostale - suve sastojke zajedno, vlažne zajedno, pa sjedinim. Meni ide malo više od 1 dl mleka.

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi93.photobucket.com%2Falbums%2Fl80%2FAnaK73%2Fth_mafin5764.jpg&hash=4018112f7620994eb5212965d309aad63f787736) (http://i93.photobucket.com/albums/l80/AnaK73/mafin5764.jpg)
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: Glitter on May 10, 2009, 09:58:43 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi185.photobucket.com%2Falbums%2Fx86%2Ftodorada%2Fth_glittermuffinsbymooshema.jpg&hash=2a9e6aa40e7a0c9fdb62cf97f6a846fe48ea1b32) (http://i185.photobucket.com/albums/x86/todorada/glittermuffinsbymooshema.jpg)

glitter muffins by mooshema
tacno u gram svi sastojci i ispali su  :balavi:
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: AnaK on May 10, 2009, 11:32:59 PM
 :love32: :kiss1:
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: mango on May 10, 2009, 11:36:36 PM
A moje savrsne cokoladne niko nece da proba... smrc... :(
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: AnaK on May 10, 2009, 11:38:22 PM
Ja mafine pravim prvenstveno za potrebe doručka, a Janko nije na mamu pa više voli pecivaste. Kad god praviš tvoje savršene čokoladaste, računaj mene za komada dva  :nyam: :kiss1:
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: AnaK on May 25, 2009, 09:45:45 AM
Naleteh na neke zanimljivozvučeće receptiće. Utisci kad/ako napravim:

Muffin od čokolade sa narandžom i chillijem

100g čokolade za kuvanje
150g šećera
100g margarina (ako može Rama)
2 jaja
200g brašna
1 prašak za pecivo
1 cela narandža (kora i sok)
na vrh noža cimeta, chillija i sode bikarbone
Margarin, šećer i čokoladu rastopiti u mikrotalasnoj ili na pari. Dodati mleko, izrendanu koru i sok od pomorandže, jaje, cimet, chilli i sodu bikarbonu. Dodati brašno sa praškom za pecivo, dobro promešati i peći 20 minuta u zagrejanoj rerni u tepsiji za muffine.


Ovo je kuglof, ali ću ga ja pretvoriti u mafine (i smanjiti šećer  :blink:)  :girl_smile:

Kuglof sa makom
Umuti se 100 g masti (obavezno-ne margarin),
300 g šećera,
2 jaja
2 ampulice vanile,
malo soli,
200 g brašna sa pola k.k.PP.(tim redom mutiti),
pa dodati posle 2,5 dl mleka,
pola kašičice cimeta,
sok i koru jednog limuna (baš ako nemate cimet i limun i ne mora)
i na kraju 200 g mlevenog maka i 100 g suvog grožđa.
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: janavi on May 25, 2009, 10:51:45 AM
uu što ovi sa čilijem dobro zvučeeeee
:clap:
Title: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on July 28, 2009, 06:17:22 PM
Moje dete ih obožava. No, pošto koštaju 225 din za 6 komada, od toga su 3 čokoladna (koja ne jede) stvaaaarno ih retko jede  :innocent: Mnogo bih volela da nađem recept.
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: janavi on July 28, 2009, 06:18:55 PM
a od čega su preostala 3?

nisam probala te mini
meni se najviše sviđaju one sa ribizlom što imaju beli icing :)
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Finalina on July 28, 2009, 06:20:27 PM
nisam probala, a ni videla
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on July 28, 2009, 06:21:08 PM
Ne znam, beli su, tj svetli. Toliko ih voli da je meni žao i da gricnem da probam (ionako dobijem sva tri čokoladna  :-[)
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on July 28, 2009, 06:21:35 PM
Fina, spakovani su u kesice, stoje pored kase.
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Finalina on July 28, 2009, 06:43:11 PM
bas cu da pogledam, kada budem u CC ..... pa lice li na neki od onih bezbroj oprobanih mafina iz cuvene kolecije recepata?
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on July 28, 2009, 06:47:33 PM
Moraću da se žrtvujem i probam, ipak :turpija:. Sad na njihovom sajtu nađoh da mini verzije imaju samo čokoladne i Raspberry & white chocolate muffins. Nešto nemam utisak da je u tim Jankovim bilo malina, a on obično i ne voli voće u kolačima.
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: janavi on July 28, 2009, 06:49:08 PM
a kako bi se pravio onaj beli icing? :mrgreen:   limunkastog ukusa
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: cici on July 28, 2009, 06:52:32 PM
Beli icing je verovatno šećer u prahu i sok od limuna, umućeno.
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on July 28, 2009, 06:53:04 PM
Verovatno ovako:

Quote
ICING
1 cup confectioners' sugar, sifted
2-3 tablespoons fresh lemon juice

Ceo recept (http://montcarte.umbrela.com/?p=315)
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: cici on July 28, 2009, 06:56:57 PM
Da, to je to.
Diiiiiivno izgledaju ovi mafini.
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: janavi on July 28, 2009, 06:58:18 PM
Quote from: AnaK on July 28, 2009, 06:53:04 PM
Verovatno ovako:

Ceo recept (http://montcarte.umbrela.com/?p=315)
aaaaaaaaaaaa diiivno
pa baš kao Costini :)
moraću da probam ovo
prvo samo icing :lol:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: aleks on August 01, 2009, 11:36:24 PM
AnaK, ja sam ovde kupovala Dr Oetker muffine (smesa) sa tim prelivom od limuna. Bez voca. Sigurno ima i kod vas. Inace su stvarno super.
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Masha on August 02, 2009, 12:03:38 AM
Mafine za bas ove recpte necemo nikada naci, jer ih prave od neke njihove mafin smese.
A frosting preporucujm od janavine carrot cake, preukusan je :good:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: :ph34r: on August 02, 2009, 03:15:24 AM
mmmm mljac...sto ja volim male mafine u kesici iz coste :balavi: ..vise cokoladne al i ove druge potamanim -imaju neke mrvice voca u sebi..onako na kvarno ih vadim iz torbe iz klopam usput :lol:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Bebel on August 02, 2009, 01:55:35 PM
za mafine je samo savet da ne mesate smesu mikserom
verovatno i znate
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: janavi on August 02, 2009, 01:59:16 PM
što?
ja uvek i sve mikserom
prekjuče sam pravila one DrOetker, i bili divni (mikserom)
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on August 02, 2009, 02:04:03 PM
Ja kako kad, zavisi od gustine.
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: disco2000 on August 02, 2009, 02:51:33 PM
Quote from: Bebel on August 02, 2009, 01:55:35 PM
za mafine je samo savet da ne mesate smesu mikserom
verovatno i znate
Jos jedna od stavki koje ne znam :blink: :lol:
Samo proju ne mutim tako...
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Bebel on August 02, 2009, 03:14:45 PM
na nekoliko mesta sam naisla na taj savet (ne mutiti smesu sa jajima mikserom nego samo promesati da se sjedini). Kazu da testo tako bude mekse
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Glitter on August 02, 2009, 03:48:13 PM
ja smesu za mafine mesam zicom i varjacom, i budu sjajni, procitala sam negde ovo sto kaze bebel da se ne mute mikserom
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on August 03, 2009, 07:30:23 PM
Degustirala sam mini-mafine iz Coste. I sad imam pitanje za ph34r - da li se u Cg može birati između 3 vrste, imam raspravu u kući?
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: :ph34r: on August 03, 2009, 07:38:10 PM
Prvo....ovoj temi juce sam stukla kesicu ovih mafina jer si me potsjetila na njih  >:(  :lol:

A ovo o vrstama nemam pojma...mislis tri vrste pakovanja u kesici ??? ... nisam provalila..ako ih i ima ja uvijek naletim na iste  :innocent:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on August 03, 2009, 07:43:00 PM
Ne nego 3 različita pakovanja. Dakle, nema  ;D Hvala  :flower:

Definitivno su svetli Raspberry & white chocolate muffins, u sredini se nalazi malo nekog punjenja od malina (javlja mi se da će onaj voćni namaz od malina to odlično da odglumi  :turpija:). Sad još da nađem recept za slično testo  :love32:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Bebel on August 03, 2009, 07:59:28 PM
dzaba se trudite, nikad ne ispadne kao kad ga Miskovic zamesi :girl_in_love:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on August 03, 2009, 08:08:24 PM
Pa dobro, bar približno - imam 2 kriterijuma - preslatko i premasno  :wall:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: janavi on August 03, 2009, 08:10:12 PM
Quote from: AnaK on August 03, 2009, 08:08:24 PM
Pa dobro, bar približno - imam 2 kriterijuma - preslatko i premasno  :wall:
menii ti beli nisu preslatki, kiselkasti su, ali čokoladni jesu preslatki
a za premasno se slažem
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on August 03, 2009, 08:11:51 PM
Sad tražeći recept, naiđem na podatak da od sve hrane po kafeima na tržištu UK baš ti mafini imaju i najviše soli - 1.7g po velikom mafinu  :hm:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: :ph34r: on August 03, 2009, 09:47:36 PM
Quote from: Bebel on August 03, 2009, 07:59:28 PM
dzaba se trudite, nikad ne ispadne kao kad ga Miskovic zamesi :girl_in_love:

:rofl:

ziva istina..i jos fino upakuje sve sa vrpcom  :girl_haha:

Quote from: janavi on August 03, 2009, 08:10:12 PM
menii ti beli nisu preslatki, kiselkasti su, ali čokoladni jesu preslatki
a za premasno se slažem

zato jedes naizmjenicno bijeli pa crni  :D ...kiselkasto pa slatko kiselkasto pa slatko ... :crazy:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Masha on August 03, 2009, 10:01:06 PM
Meni su to obicni beli mafini, osnovni recept ili gotova smesa.
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on August 03, 2009, 10:03:40 PM
Gde ima gotova smesa za bele mafine? Verovatno će to biti najpribližnije?
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Masha on August 03, 2009, 10:05:39 PM
Bila je neka princezen, valjda je isto dr oetker, mada nesto je nisam vidjala u skorije vreme. Sada su u maxiju aktuelni cokoladni
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: janavi on August 03, 2009, 10:16:25 PM
jeste bila je, sa nekim roze prelivom
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on August 03, 2009, 10:17:18 PM
Da, sad se sećam i ja neke roze kutije. Nije me zanimala  :turpija: No, preliv može i da se izostavi :)
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: janavi on August 06, 2009, 07:01:06 PM
ovaj je možda neki recept koji može da se upotrebi

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fchocolateandzucchini.com%2Fnewsletter%2Fimages%2Fcupcakes.jpg&hash=2d028b6486f0b5fda63445e7de09107e50071401)

Rose Raspberry Cupcakes

- 150 grams (3/4 cup) sugar
- 1 teaspoon natural vanilla extract
- 2 eggs, at room temperature
- 4 tablespoons vegetable oil
- 50 grams (4 tablespoons) butter, melted
- 150 grams (5 1/3 ounces, about 1 1/4 cups) flour
- 1 1/2 teaspoons baking powder
- 15 grams (2 tablespoons) corn starch
- a pinch salt
- 120 ml (1/2 cup) milk
- one portion rose frosting (see recipe below)
- 15 to 18 fresh raspberries

Yields 15-18 cupcakes.

Preheat the oven to 180°C (360°C) and place paper liners in trays of muffin molds.

In a medium mixing bowl, whisk together the sugar, vanilla and eggs until frothy. Add the oil and melted butter and whisk again. In another bowl, combine the flour, baking powder, corn starch, and salt.

Add the dry ingredients and half the milk to the first bowl, and blend them in quickly. Add the remaining dry ingredients and milk, and blend them in; avoid overmixing.

Spoon into the prepared muffin molds, filling them by about three quarters, and bake for 16 to 20 minutes, until set and lightly golden. Let cool completely. Frost with the frosting below -- I just spread it with the back of a spoon but you can pipe it if you want a fancier look -- and top with a raspberry. Keep refrigerated until ready to serve.

Easy Rose Frosting

- 80 grams (6 tablespoons) butter, softened
- 2 tablespoons rose syrup (look for it at Middle-Eastern groceries) or 1 tablespoon rose water
- 130 grams (4 1/2 ounces, about 1 cup) confectioner's sugar

Beat together the butter and rose syrup/water until smooth. Add the confectioner's sugar and stir to incorporate. Taste and adjust the amount of rose syrup/water to suit your taste.

izvor: http://chocolateandzucchini.com/ (http://chocolateandzucchini.com/) newsletter
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on August 13, 2009, 12:28:29 AM
Nisam našla gotovu smesu za bele mafine, te sam nešto pravila. Ne liče - treba da budu još masniji  :nokti2: i još slađi. Ipak, Janku se dopadaju. Sledeći put ću ih dodatno zamastiti, i planiram da istopim belu čokoladu i dodam je u testo. Ako uspem da nabodem nešto slično, obavestiću vas.
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Finalina on August 13, 2009, 12:35:31 AM
Vidjala sam neke kese sa testom za mafine, mislim da su u dve boje ( mozda i gresim, ali cokoladnih sigurno ima :D ). Stoje u frizideru, u Maxi prodavnicama i u Merkatoru.

Tim princezama je istekao rok, zato ih nema vise i ocigledno ih ne uvoze. Nisu masne, brasnjave su nekako i gromuljicave. Ja sam ih probala.

Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on August 13, 2009, 12:37:49 AM
E hvala, bar da mi nije žao :) Mislim da ovo od večeras može da zaliči sa više maslaca & ulja, i ako bela čokolada da efekat koji očekujem. Još da rešim to punjenje - stavila sam pomalo džema od jagoda, koji je proključao i probio na vrh, te izgledaju kao mali vulkani  :'(
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Finalina on August 13, 2009, 12:43:23 AM
Ne znam sa kojim brasnom treba praviti mafine, ali probaj da nesto kombinujes i sa tim ( neko brasno se bolje zamasti ) ... ne bih ulje, pre bih puter pojacala. Da li se teso moze zamestiti sa slatkom pavlakom, maskarponeom ( 80% mm ) , a da bela cokolada samo da smek ukusu.

Samo na glas razmisljam :)

.... a belo od eurokrema ? :D
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on August 13, 2009, 08:22:09 AM
Costini mafini su sa 100% ulja od repice  :ces: Ja sve ostale mafine pravim sa 100% istopljenog putera, ali on se po hlađenju stegne, i očvrsne mafine, a u pokušaju ove replike je to pogrešno :lol: Ne znam kako se ponaša eurokrem u testima  :think:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: aleks on August 13, 2009, 08:38:49 AM
Meni se i dalje cini da su  ovi (http://www.oetker.de/oetker/html/default/debi-6k5k4l.de.html) oni koje ti trazis, sigurno ih ima u Bgd.
I masni i preslatki i imaju onaj preliv od limuna.

edit: nisam se setila na vreme  :wall:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on August 13, 2009, 08:42:48 AM
Mislim da ovih kod nas nema. Hvala na skretanju pažnje  :kiss1:, budno ću motriti :) Mada me ne napušta optimizam da ću uspeti da ih rekonstruišem  :nokti2:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Pepi on August 13, 2009, 08:43:33 AM
Euro krem se lepo ponaša u testima  :lol:
Bar u onim choko/kokos mafinima, stavljala sam ga umesto nutele.
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on August 13, 2009, 08:47:14 AM
O, pa super  :turpija:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: janavi on August 13, 2009, 01:29:39 PM
Quote from: AnaK on August 13, 2009, 12:28:29 AM
Nisam našla gotovu smesu za bele mafine, te sam nešto pravila.
molim detalje
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Xe on August 13, 2009, 09:27:15 PM
Samo da hintujem da se umesto topljene bele cokolade stavi mleko u prahu jer je to isto.
A umesto putera trebalo bi da ide mast, onda budu vlaznjikavi, vazdusasti.
Ali ce AnaK da  :nesvest: na ovaj moj predlog, pa skrolujte :lol:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on August 13, 2009, 09:45:24 PM
Naravno da neću :) Dakle, sledeća kombinacija - eurokrem i mast  :clap:

I DVK, oni mafini od sinoć su planuli, mnogo se sviđaju i Janku i njegovoj sestri - mm nije dočekao nijedan da proba  :blink:

Pravila sam ih po OVOM (http://www.mooshema.com/2007/10/14/napravi-mi-mama-tvoje-mafine/) receptu, sa neznatim modifikacijama (bez margarina i malo više mleka). U polovinu sam stavljala džem od jagoda, u drugu polovinu chocolate chips koje mi je maxic dovukla iz daleke Amerike  :love32:
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: AnaK on August 19, 2009, 09:59:42 PM
Kupila sam pleh za male mafine (pošto sam našla i papirne korpice za njih  ;D) i isproabla ga mafinima od maka i badema. Meni se mnogo sviđaju, Janku se ne sviđaju uopšte  :ljut:

Po ovom receptu:

http://chocolateandzucchini.com/archives/2008/12/flourless_poppy_seed_cake.php (http://chocolateandzucchini.com/archives/2008/12/flourless_poppy_seed_cake.php)

sa nekim malim varijacijama. :nyam:

Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: Finalina on August 19, 2009, 11:55:35 PM
u Merkatoru sam veceras kupila male i srednje korpice za pecenje, nisam ih jos probala ( cena je oko 130/160din , za pakovanje malih od 300 kom i srednjih od 100 kom )

Imam pleh sa najmanjim modlama i obozavam da u njemu pecem  projice i mafine
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on August 21, 2009, 09:37:00 PM
Peče se plehić sa euro-kremom  :nokti2:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: nelly on August 22, 2009, 12:30:37 AM
ja sam sad shvatila za šta je ovaj moj plehić,
koristila sam ga samo da napravim male projice
:clap:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Finalina on August 22, 2009, 12:41:20 AM
da li sam pomenula male i srednje papirnate korpice za  pecenje mafina? sve mi se cini da jesam, mozda na nekoj drugoj temi :) ..... u Merkatoru ih ima , male po 300kom u kutiji, a srednjih 100kom u kutiji.... cena je nesto oko npr 130-150 din
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: disco2000 on August 22, 2009, 08:37:25 AM
Hvala na info :)
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on August 30, 2009, 08:22:20 PM
Da vas obavestim da sam uspela da napravim nešto što liči, a Janku se mnogo dopada.  :diva:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: janavi on August 30, 2009, 08:26:05 PM
fotku?
detaljni recepis?
:mrgreen:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on August 30, 2009, 08:34:46 PM
Će bude  :turpija:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: janavi on August 30, 2009, 08:38:50 PM
mis'iš će bidne :rofl:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on August 30, 2009, 08:39:42 PM
QQ i jezik zaboravljam  :lol:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: disco2000 on August 30, 2009, 08:39:45 PM
Ajd :mrgreen:
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: janavi on September 11, 2009, 04:28:55 PM
ako nemate papirne modlice, može i ovako ;)
http://www.thekitchn.com/thekitchn/tips-techniques/quick-tip-use-parchment-paper-as-muffin-cup-liners-095309 (http://www.thekitchn.com/thekitchn/tips-techniques/quick-tip-use-parchment-paper-as-muffin-cup-liners-095309)
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.apartmenttherapy.com%2Fuimages%2Fkitchen%2F2009-09-11-ParchmentLiners.jpg&hash=68679f5b096b23d312a518080e8fe1e8817b46f2)
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: margo on September 11, 2009, 07:57:12 PM
Gledam ovaj recept iz prvog posta, pa se pitam cime da zamenim maslac, kiselu pavlaku i jogurt. :crycry:
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: janavi on September 11, 2009, 07:59:02 PM
a šta ne sme da jede?

recimo puter zejtinom, a jogurt i k pavlaku nekim onim sojinim čudima
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: AnaK on September 11, 2009, 07:59:49 PM
Margarinom sa ukusom slatke pavlake (ako ne sadrži mlečne komponente) ili prosto uljem, i jogurtom od žitarica :)
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: margo on September 11, 2009, 08:19:09 PM
Da, da, probacu da stavim npr. pirincano mleko, sojin jogurt...mislila sam da su puter i pavlaka iz ovakvih recepata nezamenljivi...Sumnjam da taj margarin sa ukusom pavlake nema bar nesto od mleka u sebi.
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: nelly on September 11, 2009, 11:42:24 PM
Quote from: Finalina on August 22, 2009, 12:41:20 AM
da li sam pomenula male i srednje papirnate korpice za  pecenje mafina? sve mi se cini da jesam, mozda na nekoj drugoj temi :) ..... u Merkatoru ih ima , male po 300kom u kutiji, a srednjih 100kom u kutiji.... cena je nesto oko npr 130-150 din
našla :clap:

naravno ne u Merkatoru :D
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: Masha on September 12, 2009, 12:19:22 AM
Imas biljnu slatku pavlaku :)
Pravila sam one sa mooseminog bloga koje je preporucila anak, dodala sam visnje, bili su savrseni i zavrsili kao skolska uzina :good:
Visnje samo staviti negde na pola pecenja, jer spadnu na dno.
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: :ph34r: on September 12, 2009, 01:36:56 AM
Quote from: nelly on September 11, 2009, 11:42:24 PM
našla :clap:

naravno ne u Merkatoru :D

DJe :D
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: margo on September 12, 2009, 07:48:32 AM
Quote from: Masha on September 12, 2009, 12:19:22 AM
Imas biljnu slatku pavlaku :)


Da, sa proteinima mleka unutra. Margo cita deklaracije lupom :crazy:
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: janavi on September 12, 2009, 08:26:23 AM
meni bi tu zaista zejtin/ulje bio najsigurniji, ja ni margarinima ne verujem, a ni našim deklaracijama :(
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: AnaK on September 12, 2009, 08:45:57 AM
Sad se setih - Maša je pominjala kokosovo mleko umesto pavlake  :think: Verujem da bi to bila sjajna kombinacija  :good:
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: margo on September 12, 2009, 08:50:16 AM
Onda cemo zejtin i kokosovo mleko :girl_smile: Ma, smuticu nesto. Samo da prvo kupim plek :lol:
Hvala na savetima :flower:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: nelly on September 12, 2009, 07:50:21 PM
ima ih u Mexu u Delti,
u medjuvremenu sam saznala da su jeftinije na nekom drugom mestu
ali sad ne mogu da se setim dje :lol:
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: AnaK on September 13, 2009, 01:21:44 AM
Margo, voli li Mimi bundevu? Tražim neke recepte za mafine koji sadrže reč 'best' :) pa nađoh ovaj:

http://www.theppk.com/recipes/dbrecipes/index.php?RecipeID=72 (http://www.theppk.com/recipes/dbrecipes/index.php?RecipeID=72)

I ovaj, sa borovnicama:

http://healthy-desserts.suite101.com/article.cfm/best_vegan_blueberry_muffin_recipe (http://healthy-desserts.suite101.com/article.cfm/best_vegan_blueberry_muffin_recipe)
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: AnaK on September 13, 2009, 01:30:37 AM
Moram ovde da ostavim linkove  :balavi:

http://www.canadianliving.com/food/menus_and_collections/our_best_muffin_recipes.php (http://www.canadianliving.com/food/menus_and_collections/our_best_muffin_recipes.php)

http://www.joyofbaking.com/muffins/muffins.html (http://www.joyofbaking.com/muffins/muffins.html)

http://www.recipe4all.com/dishes/muffin/ (http://www.recipe4all.com/dishes/muffin/)
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: margo on September 13, 2009, 11:38:32 AM
Quote from: AnaK on September 13, 2009, 01:21:44 AM
Margo, voli li Mimi bundevu? Tražim neke recepte za mafine koji sadrže reč 'best' :) pa nađoh ovaj:

http://www.theppk.com/recipes/dbrecipes/index.php?RecipeID=72 (http://www.theppk.com/recipes/dbrecipes/index.php?RecipeID=72)

I ovaj, sa borovnicama:

http://healthy-desserts.suite101.com/article.cfm/best_vegan_blueberry_muffin_recipe (http://healthy-desserts.suite101.com/article.cfm/best_vegan_blueberry_muffin_recipe)

Uuuu super, hvala :flower:

Pravila sam juce :girl_smile: I to prema ovom receptu sa Mooshema bloga, jer on zahteva manje modifikacija i meni su bili divni, ukusni i mirisni :girl_smile: E sad, Mimi je prvi pojela odusevljena, a posle je vec rekla da joj se ta cokolada vise ne svidja (ona Bambijeva crna sa 70% kakaoa, jeste malo gorka) :girl_sad: No dobro, isprobavam dalje.
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: janavi on September 13, 2009, 03:07:48 PM
Mini Maple Pancake Muffins
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffarm3.static.flickr.com%2F2576%2F3893329961_eb812cee7c_o.jpg&hash=d192dc2e022c6dee5cc9a81b899f80db95d348cf)
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffarm3.static.flickr.com%2F2586%2F3893330405_a69506d50d_o.jpg&hash=41b5a5ad7f6dcfdcf4978282e422f4cb8af08e31)

http://www.bakerella.com/mini-maple-pancake-muffins/ (http://www.bakerella.com/mini-maple-pancake-muffins/)
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Glitter on September 13, 2009, 03:26:15 PM
Quotenon-stick spray

jel postoji to ovde  :crycry:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: janavi on September 13, 2009, 03:28:12 PM
ma namažeš zejtinom :)

ili staviš papirne korpice :P
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Glitter on September 13, 2009, 03:29:13 PM
ma nije to to  :girl_cray2:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: janavi on September 13, 2009, 03:31:28 PM
pa ako ćeš da cepidlačiš :P
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Glitter on September 13, 2009, 03:43:47 PM
pazi ko mi kaze  :lol:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on September 13, 2009, 04:10:15 PM
Ovo je fantazija  :love32:
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: AnaK on September 13, 2009, 04:18:01 PM
Danas sam se oduševila ovim mafinima:

Best Ever Banana Muffins #1 (http://www.bigoven.com/recipe/37424/best-ever-banana-muffins-1)

Pravila sam 2/3 mere, ali celo jaje. Stavila sam 2 kašike šećera, ali realno treba npr 4. U deo smese sam dodala malo čokolade, i onda je količina šečera OK.

Fenomenalni su. Ali baš baš. :nyam:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: janavi on September 13, 2009, 04:18:25 PM
mislim, peče se 8-9 min, ovo taman za mene
jedino što nemam ovaj pleh sa mini rupicama, imam samo za obične muffine, al nabavićemo :)
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on September 13, 2009, 04:26:13 PM
E, samo da vam kažem. Našla sam sinoć šta menja buttermilk u mafinima (a verovatno i generalno):
Quote
Substitutions: 1 tbsp vinegar or lemon juice + low-fat or fat-free milk to make 1 cup & let stand for 10 minutes = 1 cup low fat or fat-free buttermilk
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: janavi on September 13, 2009, 04:34:32 PM
pa zar se ne pokvari mleko kad u njega sipaš sirće ili limunov sok? :think:
ja bih tu samo milk, ono butter :mrgreen:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Glitter on September 13, 2009, 04:37:52 PM
ja bih malo jace umutila imlekovu slatku pavlaku, da ne bude bas maslac nego nesto izmedju
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on September 13, 2009, 04:38:11 PM
Verovatno i treba da se usiri. Mislim da bi najbolja zamena bila pavlaka  :think:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: janavi on September 13, 2009, 04:38:54 PM
Quote from: AnaK on September 13, 2009, 04:38:11 PM
Verovatno i treba da se usiri. Mislim da bi najbolja zamena bila pavlaka  :think:
ili mileram?
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on September 13, 2009, 04:40:03 PM
Verovatno još bolje, ali se meni ne kupuje velika čaša za ove potrebe  :rofl:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Masha on September 13, 2009, 04:51:32 PM
Da li grejes to mleko sa limunom? Ako grejes onda se usiri i ubacujes sta? Ono usireno ili vodicu? Smislila sam da umesto mleka i sl, ubacujem surutku(imam onu u prahu koja se razmuti, a nece vise da je piju)
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on September 13, 2009, 05:03:06 PM
Nisam rekla da koristim, samo da sam našla :lol: Eno ti iskopirano celo uputstvo, ja sam shvatila da se sve sipa, za 10 minuta ne može da se usiri, tek da krene. Valjda :lol: Ma daj bre mašo, kakvu surutku  :crazy: Pij ti surutku za mršavljenje. Ili daj meni (ako nije kozija) :turpija:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Finalina on September 14, 2009, 01:09:20 AM
ella sir je sasvim zadovoljavajuci kao zamena za buttermilk :lol:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on September 14, 2009, 07:23:14 AM
Mnogo me nervira što je najmanje pakovanje svih tih sireva 1/2 kg  :ljut:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Finalina on September 14, 2009, 10:13:35 AM
pa to se potrosi za tri dana, malo u mafine, malo u pitu ili nesto poparasto, malo za dorucak i eto
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Saska on September 14, 2009, 10:19:39 AM
Ja obavezno bacim bar pola tog Ella sira :(, samo ga ja jedem, a ima kratak rok trajanja.
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: janavi on September 14, 2009, 10:31:34 AM
Quote from: Saska on September 14, 2009, 10:19:39 AM
Ja obavezno bacim bar pola tog Ella sira :(, samo ga ja jedem, a ima kratak rok trajanja.
isto
ja kupila dva puta, i više neću :(
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Glitter on September 14, 2009, 10:33:23 AM
nikad nisam kupila taj sir  8)
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on September 14, 2009, 11:34:34 AM
Isto. Nikada ga nisam potrošila.  :crycry:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Finalina on September 14, 2009, 12:15:02 PM
kakav dramatican sir :rofl:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Xe on September 14, 2009, 12:49:09 PM
Quote from: Glitter on September 13, 2009, 03:26:15 PM
jel postoji to ovde  :crycry:
Ja ga imama  :diva: iz AmeriGe, sjajna stvar!

Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Glitter on September 14, 2009, 12:52:53 PM
Quote from: Xe on September 14, 2009, 12:49:09 PM
Ja ga imama  :diva: iz AmeriGe, sjajna stvar!
:sissyfight:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Xe on September 14, 2009, 10:15:57 PM
Ella sir je dobar samo za cizkejk  :girl_haha:
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Masha on September 14, 2009, 10:20:57 PM
Super je ella sir, koristim ga ovako kao finalina, kada ga imam u svasta ga ubacuje, Medjutim meni se vise svidja taj isti sir ali Kuc.
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Finalina on September 15, 2009, 01:15:38 PM
jeste bolji Kuc (nisam mogla da se setim sta jos kupujem pored Elle)
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on September 21, 2009, 09:41:28 PM
Pravila sam ove mafine:

Quote from: janavi on September 13, 2009, 03:07:48 PM
Mini Maple Pancake Muffins

Nešto nije OK, a držala sam se striktno recepta (osim javorovog sirupa, stavila sam kašiku meda), čak sam pravila i buttermilk dodavanem limuna u mleko. Izašlo mi je 16 malih mafina, nekako čudne konzistencije - prvo sam mislila da su premasni, ali nisu, samo tako izgledaju, u kojima se mnogo oseća ukus praška za pecivo/sode bikarbone. Ideja je sjajna, probaću za neki dan sa receptom po kome ja pravim američke palačinke.
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: Finalina on September 22, 2009, 07:50:25 PM
da li je ovo jedina tema sa mafinima?
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: stacka on September 22, 2009, 07:52:44 PM
da
Title: Re: Mini mafini iz Costa kafea
Post by: AnaK on September 22, 2009, 08:02:50 PM
Nije, imamo još jednu. Možda da spojim  :think:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on September 22, 2009, 08:05:07 PM
E sad je jedina  :turpija:
Title: Re: Mafini
Post by: Finalina on September 22, 2009, 08:07:01 PM
SUPER!

ja sam malopre trazila, ubedjena da imamo temu i nisam je videla ...
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on September 22, 2009, 08:21:57 PM
Quote from: AnaK on September 22, 2009, 08:05:07 PM
E sad je jedina  :turpija:
si sigurna? :girl_haha:
http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=53.0 (http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=53.0)
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on September 22, 2009, 08:27:40 PM
sad se sve izmešalo :crycry:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on September 22, 2009, 08:28:36 PM
Pa nije, samo je TINK recept otišao na početak, kao najstariji. Sad ću samo naslov da dodam  :turpija:
Title: Re: Mafini
Post by: cici on September 22, 2009, 08:55:32 PM
Moji neće da jedu mafine :crycry: Ne želim da ih pravim samo za sebe.Smučile su mi se više kiflice za užinu.
Title: Re: Mafini
Post by: Finalina on September 22, 2009, 09:03:31 PM
zasto nece? mozda nemas dobar recepAt :D
Title: Re: Mafini
Post by: cici on September 22, 2009, 09:35:55 PM
Moji svi recepti su vrhunski  :-\


:rofl:

Ne znam zašto neće.Nisam skoro pravila, možda bih mogla pola mere za probu.Nisu hteli ni američke palačinke prošle godine pa ih sad jedu.
A ni neće biti strašno ako budem aj morala da pojedem 6 mafina  :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: Xe on September 22, 2009, 09:40:46 PM
Sacekala sam da MM junacki iscepa visnje, pa sam se smilovala i napravila mafine :)
Posto sam imala viska visanja, dodala sam jos testa i napravila kolac.  :turpija:
Sad smo oboje mirni.  :rofl:
Title: Re: Mafini
Post by: Despina on September 22, 2009, 09:41:28 PM
moji nece slane :crycry:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on September 22, 2009, 10:02:12 PM
Ni Janko  :ljut: Ni proju, ni carsku pitu. Ništa  :hm:
Title: Re: Mafini
Post by: cici on September 22, 2009, 10:05:18 PM
Moji neće ni to.Jedino gibanicu.Sofija je u gostima pojela pola parčeta pite sa lukom i krompirom i prevrnula očima jer sam je naterala da proba jer je stavila u tanjir.
Title: Re: Mafini
Post by: Saska on September 24, 2009, 09:43:33 AM
Samo da prijavim da sam sinoc pravila cokoladne mafine by mango, ali nisam topila cokoladu nego je sitno iseckala. Odlični su.
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on September 27, 2009, 02:51:50 PM
Quote from: AnaK on September 21, 2009, 09:41:28 PM
čak sam pravila i buttermilk dodavanem limuna u mleko.
izgleda je buttermilk surutka
tako rekla moja snajKa amerikanka
da je to 'tečnost koja ostane kad se pravi puter od pavlake'
doduše surutka ostaje od sira, pa nisam baš sto posto sigurna
i ona kaže da je to retko, i kiselkasto
meni to na surutku liči
al možda neko od onih 'modrih' mleka sa 0%mm bi moglo da prođe

reče ona da je nekad dodavala malčice 'belog sirćeta' u mleko, ali da to nije isto po ukusu, ali liči
Title: Re: Mafini
Post by: Despina on September 29, 2009, 11:19:22 PM
Quote from: AnaK on September 13, 2009, 04:18:01 PM
Danas sam se oduševila ovim mafinima:

Best Ever Banana Muffins #1 (http://www.bigoven.com/37424-Best-Ever-Banana-Muffins-%231-recipe.html)

Pravila sam 2/3 mere, ali celo jaje. Stavila sam 2 kašike šećera, ali realno treba npr 4. U deo smese sam dodala malo čokolade, i onda je količina šečera OK.

Fenomenalni su. Ali baš baš. :nyam:
Pravim ih vec treci put, Anja ih obozava :o :clap:
Naravno sa roza glazurom :crazy:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on September 29, 2009, 11:20:00 PM
 :clap: :clap: :clap:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on October 04, 2009, 09:17:40 PM
Za one koji vole kokos:

Mafini s kokosom i čokoladom (http://damijenestoslatko.bloger.hr/post/muffini-s-kokosom-i-cokoladom/654159.aspx)

Ja sam napravila samo s kokosom, po receptu, i onda u plehu u deo dodala višnje, u deo čokoladu, ostatak samo posula s malo kokosa. Mislila sam da će propasti, ali nisu. Pa to ipak treba uraditi ili ranije ili u toku sipanja. Sa višnjama se nešto ne slažu baš najbolje, ostala 2 su super  :good:
Title: Re: Mafini
Post by: Finalina on October 06, 2009, 02:09:24 PM
Quote from: Plava Baklava on October 06, 2009, 12:06:56 PM
Fina, stavi recept (tacne mere) u kuhinju, please  :kiss1:

ja sam od 4 belanca napravila jedan pleh malih mafina

kolicine su u proporciji belanaca tj zapreminski iste kolicine belanaca, secera , brasna i mlevenih oraha

sipala u pleh i posula cokoladnim mrvicama

ispekla, lako se vade iz modlica i super izgledaju
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on October 06, 2009, 02:13:35 PM
pictire or it didn't happen :mrgreen:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on October 06, 2009, 02:14:47 PM
Nema kabl  :girl_blum:
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on October 06, 2009, 02:15:21 PM
do sad je mogla 10 da nabavi (što bi rekla moja baba :rofl: )
Title: Re: Mafini
Post by: Finalina on October 06, 2009, 02:17:06 PM
pa razni su nacini nabavljanja :D .... sto moram ja da ga nabavim ? :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on October 06, 2009, 02:17:56 PM
ma onda samo pričaj u prazno
ja ništa ne verujem :rofl:
Title: Re: Mafini
Post by: Finalina on October 06, 2009, 02:19:38 PM
aha, kako da ne 
Title: Re: Mafini
Post by: nelly on October 06, 2009, 02:28:38 PM
Quote from: Finalina on October 06, 2009, 02:09:24 PM

ja sam od 4 belanca napravila jedan pleh malih mafina

kolicine su u proporciji belanaca tj zapreminski iste kolicine belanaca, secera , brasna i mlevenih oraha

sipala u pleh i posula cokoladnim mrvicama

ispekla, lako se vade iz modlica i super izgledaju
znači kilo belanaca,kilo šećera,kilo brašna i kilo mlevenih oraha(ili kilo neočišćenih)
vako recept razumeju vrsne spremačice mafina kao ja :crazy:
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on October 06, 2009, 02:30:01 PM
ja razumela zapremisnki, nije sve isto teško
1 šolja ovoga, jedna onoga...

samo mi ovo brašno PLUS orasi nije najjasnije
obično ako stavljaš orahe, oni idu umesto brašna, a ne plus...
Title: Re: Mafini
Post by: Finalina on October 06, 2009, 02:31:47 PM
ma ti se nelly zezas umesto da procitas da su u konkretnom slucaju pomenuta samo 4 belanca ( i tome jednake kolicine secera, brasna, oraha)

a moze i kilo, pa i vise :D
Title: Re: Mafini
Post by: Finalina on October 06, 2009, 02:33:17 PM
probajte  :turpija: , pa vidite, kakvo vam testo odgovara

znate kako se pravi komisbrot ili da otvaramo temu? :D
Title: Re: Mafini
Post by: nelly on October 06, 2009, 02:33:35 PM
znam ja da nije ovako kao što sam ja napisala  :girl_haha:
nego pokušavam da nagovorim kuharicu da mi malo detaljnije objasni malo ovog,malo onog :D
Title: Re: Mafini
Post by: nelly on October 06, 2009, 02:34:55 PM
Quote from: Finalina on October 06, 2009, 02:31:47 PM
ma ti se nelly zezas umesto da procitas da su u konkretnom slucaju pomenuta samo 4 belanca ( i tome jednake kolicine secera, brasna, oraha)

a moze i kilo, pa i vise :D
:'(
Title: Re: Mafini
Post by: Finalina on October 06, 2009, 02:35:25 PM
to je recept bez merenja , sve je 1:1 ( ili kako modifikujes :lol: )
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on October 06, 2009, 02:36:03 PM
a koliko je to brašna jednako sa 4 belanca?
4 čega? :P
Title: Re: Mafini
Post by: nelly on October 06, 2009, 02:39:04 PM
da probam ja 1 belance,jedna šolja brašna,jedna šolja šećera ,jedna šolja oraha
iiiiii opet tako četiri puta..............


molim ispravke
Title: Re: Mafini
Post by: Finalina on October 06, 2009, 02:40:30 PM
zapreminski, ne znam kolika su vam belanca, ali vi ih stavite u solju pa odmerite  :girl_blum:
Title: Re: Mafini
Post by: Finalina on October 06, 2009, 02:42:30 PM
bem ti sunac  :wacko:  al' me zezate  :ljut:
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on October 06, 2009, 02:47:03 PM
Quote from: nelly on October 06, 2009, 02:39:04 PM
da probam ja 1 belance,jedna šolja brašna,jedna šolja šećera ,jedna šolja oraha
iiiiii opet tako četiri puta..............


molim ispravke
ne, biće da je kako sam prvo shvatila
suneš sva belanca koja imaš u jednu šolju, pa koliko ih bude, toliko u toj istoj šolji cukra, i ostalih zanimacija ;)
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on October 06, 2009, 02:47:44 PM
Quote from: Finalina on October 06, 2009, 02:42:30 PM
bem ti sunac  :wacko:  al' me zezate  :ljut:
ma to ti je zbog kabla :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: Finalina on October 06, 2009, 02:49:33 PM
Quote from: janavi on October 06, 2009, 02:47:03 PM
ne, biće da je kako sam prvo shvatila
suneš sva belanca koja imaš u jednu šolju, pa koliko ih bude, toliko u toj istoj šolji cukra, i ostalih zanimacija ;)
:bighug: hvala ti hvala, mozes da nastavis da me zezas za kabl :D
Title: Re: Mafini
Post by: nelly on October 06, 2009, 02:52:41 PM
gili i mene jednom vidiš kako sam se trudila :flirt:
Title: Re: Mafini
Post by: Finalina on October 06, 2009, 09:03:50 PM
Quote from: nelly on October 06, 2009, 02:52:41 PM
gili i mene jednom vidiš kako sam se trudila :flirt:
:bighug:
Title: Re: Mafini
Post by: Pepi on October 12, 2009, 10:06:09 AM
http://www.coolinarika.com/recept/brusnica-i-bijela-cokolada (http://www.coolinarika.com/recept/brusnica-i-bijela-cokolada)   :balavi:
Title: Re: Mafini
Post by: Finalina on October 12, 2009, 10:29:04 AM
ostala mi belanca od sinoc, danas opet pravim komisbrot mafine , samo da smislim kako da ih ucokoladnim
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on October 12, 2009, 02:26:12 PM
ništa bez fotke
































oću reći kabla :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: Finalina on October 12, 2009, 02:32:56 PM
znam, sve znam.... :wall:
Title: Re: Mafini
Post by: Despina on October 12, 2009, 04:34:22 PM
aa, pa fina ne moze to bez kabla :ljut: :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: Finalina on October 12, 2009, 04:47:08 PM
eeee pa sta cu sad' :D .... moracu ipak tako :lol: , evo upravo se prikradam modlicama
Title: Re: Mafini
Post by: Plava Baklava on October 15, 2009, 09:42:06 PM
Danas overeno: ZDRAVI MAFINI SA SUVIM VOCEM

Malo nam preuredjujem jelovnik i, u sklopu akcije, spremila sam jutros mafine od integralnog brasna, sa suvim vocem. Svi smo  se razbili (Baklavce, uciteljica, siterka, zenske u kancelariji i ja).

250 gr pirinog tamnog brasna
150 gr susenog voca: smokve, urme, ja sam dodala i kajsije
3 kasicice PZP bez fosfata
1/2 kasicice morske soli
1/2 kasicice cimeta
1/2 kasicice zacina za medenjake
50 ml maslinovog ulja (ja sam stavila pirincano ulje)
350-400 ml pirincanog ili bademovog mleka (ja koristila pirincano)
neki zasladjivac: pirincani sirup, sirup od agave, zuti secer isl

Suseno voce sitno iseckati. Pomesati voce, zacine, zasladjivace, pirincano mleko, PZP i brasno u glatko testo (dosta je tecno). Sipati u namazane kalupe i peci oko 25 minuta na 180 stepeni.

Fascinirana sam ukusom koji testima daje to integralno brasno, inace od necega sto se na engleskom zove spelt (vrsta psenice). I toplo preporucujem pirincano ulje za sve  :girl_in_love:
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on October 17, 2009, 03:01:15 PM
Ja volim ove http://www.coolinarika.com/recept/muffinsi-s-vocnim-jogurtom (http://www.coolinarika.com/recept/muffinsi-s-vocnim-jogurtom)
Sad cu da ih pravim :)
Title: Re: Mafini
Post by: aleks on November 09, 2009, 05:41:50 PM
Pravila muffine i by mooshema i by mango.
Super su i jedni i drugi.
Meni se licno Mango muffini za nijansu vise dopadaju  :balavi: Totalno po mom ukusu (a skoro da i ne jedem slatkise).
Title: Re: Mafini
Post by: Beatrix Kiddo on November 09, 2009, 11:42:07 PM
Ups, ja se nisam pohvalila da sam pravila mafine  :D
Prvo one sa bananom, pa neke cokoladne (kombinacija nekih recepata odavde), pa onda jos jednom cokoladne i sa kokosom.
Varja mi je za cokoladne rekla da su fantasticni i ekstra (prije toga nisam ni znala da ona koristi te rijeci  :lol: )
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on November 09, 2009, 11:43:43 PM
 :love32:
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on November 10, 2009, 12:00:47 AM
js sam pravila neke sa korom pomorandze, recept je bio sa pakovanja od pleKa, imam negde sliku recept izgubljen u svemiru, ali cu def probato ove marty sa jogurtom? jel bese neko spremao sa modifikacijama pa su bili ekstra?  :think:
Title: Re: Mafini
Post by: prevodilica on November 10, 2009, 09:33:24 AM
Quote from: Glitter on November 10, 2009, 12:00:47 AM
js sam pravila neke sa korom pomorandze, recept je bio sa pakovanja od pleKa, imam negde sliku recept izgubljen u svemiru, ali cu def probato ove marty sa jogurtom? jel bese neko spremao sa modifikacijama pa su bili ekstra?  :think:

pravila ja, modifikovala običan jogurt umesto voćnog i fenomenalni, extra su  :D
Title: Re: Mafini
Post by: aleks on November 10, 2009, 09:52:02 AM
Interpreter, a sir? da li si i koji stavljala?
Title: Re: Mafini
Post by: prevodilica on November 10, 2009, 10:37:04 AM
nisam stavljala sir, jer ga ne volimo u slatkoj varijanti
pravila sam sa naseckanim kajsijama (iz zamrzivača) i sa pekmezom od kajsija
mada pretpostavljam da može sa čim hoćeš, a uzmeš recept kao osnovu za testo
Title: Re: Mafini
Post by: aleks on November 10, 2009, 11:07:32 AM
hvala ti  :flower:
ja mislila da sir moram obavezno necim da zamenim.
Title: Re: Mafini
Post by: nelly on November 10, 2009, 02:03:19 PM
mafini :girl_in_love:
Title: Re: Mafini
Post by: Beybe on November 10, 2009, 02:47:33 PM
Sto ja volem mafine i to sa borovnicom.....mhhhh :balavi:
Title: Re: Mafini
Post by: prevodilica on November 10, 2009, 06:33:55 PM
nemam pleh ovde... :crycry:
hm, maxi ili rodić možda, da prošetam, hm  :turpija:
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on November 10, 2009, 06:44:55 PM
skroz je offtopic, al me baš briga

što volEm kad interpreterka napiše pekmez :innocent:, raspekmezim se :girl_haha:
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on November 10, 2009, 06:49:38 PM
A bas su dobri sa mrvicom sira i mrvicom dzema :love32:
Probala sam bez, nije to to...
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on November 10, 2009, 07:19:10 PM
peku se
Title: Re: Mafini
Post by: prevodilica on November 10, 2009, 07:55:54 PM
Quote from: janavi on November 10, 2009, 06:44:55 PM
skroz je offtopic, al me baš briga

što volEm kad interpreterka napiše pekmez :innocent:, raspekmezim se :girl_haha:

pa šta ću kad ja pravim sa pekmezom  :girl_haha:
vi stavljajte džem, šta ću vam ja
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on November 10, 2009, 08:03:09 PM
QuoteDŽEM - dobije se kratkotrajnim (15-20 min) kuhanjem krupno narezanog, prepolovljenog ili čak cijelog voća. Bit svega jeste da se u džemu jasno vidi od čega je spravljen. Najbolje džemove pripremit ćete od jabuka, dunja, šljiva i crnog ribiza.

PEKMEZ - dobije se dužim kuhanjem voća nego u džemu. Razlika između pekmeza i džema je u tome što je pekmez obično slađi i voće u njemu puno je sitnije narezano. Omjer šećera i voća je najčešće 1:1. Ukoliko se smanjuje količina šećera, pekmez se mora kuhati dulje. Ukoliko postoji opasnost od kvarenja, dodaje se i neko sredstvo za konzerviranje.

MARMELADA - slatki pripravak izvorno priređivan od dunje. Marmelada je gusta smjesa od ukuhanog voća idealna za mazanje. Priprema se od svih vrsta voća, a često se kombinira i više vrsta. U načelu se sirovo ili prokuhano voće protisne kako bi nestali i posljednji tragovi neraskuhanih komadića. Pripremanje marmelade se može ubrzati dodavanjem sredstava za želiranje, jer inače kuhanje dugo traje.

OdavLe (http://www.baby.hr/forum/viewtopic.php?p=13354&sid=37f38552fc5fedc2ad4000322f5f6cd8)

:turpija:
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on November 10, 2009, 08:09:29 PM
pa ja od kupovnog, a pekmez se ne kupuje ;)
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on November 10, 2009, 08:11:51 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww2.hgk.hr%2Fznakovi%2Fizvorno%2Fslike%2Fpekmez_od_sljiva.jpg&hash=aa8a88fd63338a1af737e8d69484bdeaec592f6a)

:girl_blum:
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on November 10, 2009, 08:12:52 PM
mis'im
ne kupujem ja TE stranjske, valjda znaš to ;)
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on November 10, 2009, 08:13:52 PM
Tačno sam znala šta ćeš da odgovoriš  :rofl:
Title: Re: Mafini
Post by: Beatrix Kiddo on November 10, 2009, 08:21:38 PM
Ovi moji samo ovaj stranjski pekmez vole  :D

I ja pravim veceras mafine  ;)
Title: Re: Mafini
Post by: Beatrix Kiddo on November 10, 2009, 08:29:23 PM
I pogorese mi jer sam dosla na forum   :crycry:
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on November 10, 2009, 08:32:24 PM
Quote from: Beatrix Kiddo on November 10, 2009, 08:29:23 PM
I pogorese mi jer sam dosla na forum   :crycry:
oooooooooooooooj nisu valjda :-[
Title: Re: Mafini
Post by: Beatrix Kiddo on November 10, 2009, 08:35:20 PM
Mislim da su jestivi, ali su poceli bili da mirisu (Balsa me zvao da ih izvadim  :-[  )
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on November 10, 2009, 08:36:49 PM
Quote from: Beatrix Kiddo on November 10, 2009, 08:35:20 PM
Mislim da su jestivi, ali su poceli bili da mirisu (Balsa me zvao da ih izvadim  :-[  )
:love32: :love32: :love32: :clap:
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on November 10, 2009, 08:59:45 PM
Gle, definicija pekmeza, dzema i dr. :think:
Moja, dosadasnja, definicije, bejase ovaka: marmelada su kupuje, dzem - to je ono dobro i relativno cvrsto/gusto za mazanje, a pekmez se, kao sto mu ime kaze, pekmezi :rofl: redji je, kiseliji, tj. manje sladji, razliva se i ima vidljive delove voca... :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: pra-sence on November 11, 2009, 02:34:45 PM
Meni su oduvek marmelada,dzem i pekmez bili jedno isto ;D
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on November 11, 2009, 02:52:48 PM
pekmez od sljiva je ono iz cega vadim ljuske od voca  :crazy:


inace mafini su ispali super, okacicu fotke kasnije

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi185.photobucket.com%2Falbums%2Fx86%2Ftodorada%2Fth_mafin2.jpg&hash=ba2dc278da9383ab6aede4f64f0bb0ec40dc05d5) (http://s185.photobucket.com/albums/x86/todorada/?action=view&current=mafin2.jpg)
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi185.photobucket.com%2Falbums%2Fx86%2Ftodorada%2Fth_mafini1.jpg&hash=73a7391cca4bb32eaa22665111e427c3217f8871) (http://s185.photobucket.com/albums/x86/todorada/?action=view&current=mafini1.jpg)
Title: Re: Mafini
Post by: Pepi on November 11, 2009, 03:12:24 PM
Quote from: interpreter on November 10, 2009, 06:33:55 PM
nemam pleh ovde... :crycry:
hm, maxi ili rodić možda, da prošetam, hm  :turpija:

Ima na Cvetku, na onom kao kiosku sa spoljne strane, gde prodaju plehove, šerpe, itd.
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on November 21, 2009, 06:07:37 PM
Hearty & Healthy Apple Muffins (http://www.thekitchn.com/thekitchn/baked-good/recipe-hearty-healthy-apple-muffins-102107)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.apartmenttherapy.com%2Fuimages%2Fkitchen%2F2009_11_20-applemuffins.jpg&hash=d79bd2e60e88afa3aa96ec1188e7a8df34f766e4)
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on January 04, 2010, 10:41:45 AM
Quote from: janavi on September 13, 2009, 03:07:48 PM
Mini Maple Pancake Muffins
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffarm3.static.flickr.com%2F2586%2F3893330405_a69506d50d_o.jpg&hash=41b5a5ad7f6dcfdcf4978282e422f4cb8af08e31)

http://www.bakerella.com/mini-maple-pancake-muffins/ (http://www.bakerella.com/mini-maple-pancake-muffins/)
pravila ovo
mljac

slike kad stigne novi komp :-[
Title: Re: Mafini
Post by: Plava Baklava on January 16, 2010, 08:28:20 AM
Juce spremala mafine s kivijem i kokosom. U sredinu sam stavljala po licnom nahodjenju kockicu bele cokolade i mnoooogo su bili fini  :balavi:.

Sliku nemam, brzo su se pojeli  :girl_haha:
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on January 19, 2010, 09:14:43 PM
Quote from: janavi on January 04, 2010, 10:41:45 AM
pravila ovo
mljac

slike kad stigne novi komp :-[
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi6.photobucket.com%2Falbums%2Fy221%2Fjanavi%2FBlog%2Fth_MapleMiniMuffins.jpg&hash=1af439731d55d28f665e305c0f591d566bc71ea6) (http://i6.photobucket.com/albums/y221/janavi/Blog/MapleMiniMuffins.jpg) (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi6.photobucket.com%2Falbums%2Fy221%2Fjanavi%2FBlog%2Fth_MapleMiniMuffins2.jpg&hash=57db3dc523b45e21ce99862fbab25b329042cb07) (http://i6.photobucket.com/albums/y221/janavi/Blog/MapleMiniMuffins2.jpg) (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi6.photobucket.com%2Falbums%2Fy221%2Fjanavi%2FBlog%2Fth_MapleMiniMuffins3.jpg&hash=8c2b311c403df9d10ef48183a182736550a8a7f2) (http://i6.photobucket.com/albums/y221/janavi/Blog/MapleMiniMuffins3.jpg)
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on January 19, 2010, 09:20:42 PM
Fenomenalne su fotke  :good:
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on January 19, 2010, 09:23:10 PM
Quote from: AnaK on January 19, 2010, 09:20:42 PM
Fenomenalne su fotke  :good:
pa, trudim se :)
Title: Re: Mafini
Post by: Pepi on January 19, 2010, 10:14:02 PM
Jano, super izgledaju, bolje nego Bakerellini  :balavi:
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on January 19, 2010, 10:41:26 PM
odlicne fotke
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on February 11, 2010, 03:23:17 PM
ne sećam se gde je bilo reči
ali videla sam u DM papirnate čašice za muffine
200 komada, oko 180 din
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on February 12, 2010, 12:14:56 AM
Nešto ne uspevam da proverim da li sam ostavila i ovde recept za mafine od bundeve po svom ukusu. Upravo ih pravim, pa se setih:

1 šolja* rendane bundeve (sa vodom koju je odmrzavanjem ispustila)
1 šolja brašna
1 kesica PzP
1 mala čaša** šećera
1/4 malog maslaca (cca 30 g)
1 ravna kašičica cimeta
malčice đumbira
2 jaja
1/2 čaše vode

*Šolja je prava američka cup zapremine 2.5 dl
** Čaša je zapremine 1.5 dl

Dobila sam tačno 12 komada, možda bi bilo bolje da sam napravila 10, bili bi baš prave veličine.



Title: Re: Mafini
Post by: aleks on February 13, 2010, 03:14:14 PM
Muffini sa vocnim jogurtom i dzemom, link na prethodnim stranama, su  :balavi:
Title: Re: Mafini
Post by: prevodilica on February 13, 2010, 11:18:00 PM
Quote from: aleksandra-l on February 13, 2010, 03:14:14 PM
Muffini sa vocnim jogurtom i dzemom, link na prethodnim stranama, su  :balavi:

meni se ovaj recept za sada najviše dopada
da, kupila sam ne pleh, nego plehove  :turpija: mojim ukućanima je mera 2, pa dok se jedan peče, pripremim sledeći  :-[
inače, primenila sam ovaj recept i u originalu, sa sirom, bez sira, i u varijanti sa čokoladom
sad mi još pada na pamet, za moju dušu pošto dete ne volE višnje, da probam tako nešto... :think:
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: Margarita on February 22, 2010, 03:25:45 PM
Quote from: mango on May 10, 2009, 11:36:36 PM
A moje savrsne cokoladne niko nece da proba... smrc... :(

juce sam ih pravila, da se zasladimo i da spakujem pavlu za uzinu
pojeli smo ih sve do uvece :-[
sinoc sam pravila jos jednu turu :) stvarno su savrseni
pavle me pitao jesu li to oni iz kutije (dr oetker) :girl_in_love:
Title: Re: Mafini
Post by: Saska on February 24, 2010, 08:29:08 AM
Quote from: aleksandra-l on February 13, 2010, 03:14:14 PM
Muffini sa vocnim jogurtom i dzemom, link na prethodnim stranama, su  :balavi:

Potvrđujem, stvarno su odlični.
Ona mera iz originalnog recepta je taman za pleh sa velikim rupama (12 kom), ja napravila samo jedan pleh, za slučaj da se mojima ne svidi, al' sam se zeznula, sledeći put odmah duplo.
Title: Re: Mafini
Post by: aleks on February 24, 2010, 08:30:27 AM
i ja ih pravila juce. stvarno su fenomenalni.
Title: Re: Mafini
Post by: prevodilica on February 24, 2010, 10:23:49 AM
kod nas ništa bez duple mere  :-[

pravila sam i čokoladne by mango, dobri su, ali su mi ovi sa jogurtom ipak najbolji kao osnova za razne dodatke, pa i čokoladu  ;)
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on February 24, 2010, 12:21:00 PM
ja najcesce pravim mango cokoladne i ove sa jogurtom i stvarno su mi oba recepta :good:
Title: Re: Mafini
Post by: Margarita on February 24, 2010, 12:35:57 PM
moracu i ja da probam ove sa jogurtom, mada ne znam sta bih ubacila u osnovno testo, posto moji ne jedni nista sto ima komadice u sebi (voca, cokolade, bilo cega :crazy: )
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on February 24, 2010, 12:41:32 PM
okacila sam ja fotku negde gore, ja sam stavljala dzem, pa se fino razlije
Title: Re: Mafini
Post by: Margarita on February 24, 2010, 12:45:49 PM
hvala, pogledacu
Title: Re: Mafini
Post by: Pepi on February 24, 2010, 12:47:20 PM
Pravila juče mango čokoladne, mm oduševljen kao i njegove kolege, ali mi je savetovao da u sredinu stavim i malo (mnoooogo) eurokrema  :rofl:
Title: Re: Mafini
Post by: prevodilica on February 24, 2010, 01:52:37 PM
loša mu ideja  :girl_haha:  :balavi:

peku se sa višnjama i šećerom za dijabetičare, za sveki  ;D
samo mi se čini da su višnje pale na dno... :crycry:
Title: Re: Mafini
Post by: cici on February 26, 2010, 11:33:14 AM
Bacam se danas u bitku sa mafinima, htedoh reći sa decom i mafinima :lol: Poješće ih ne zvala se ja Cici :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on February 26, 2010, 11:34:38 AM
a i ne zovem se tako :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: cici on February 26, 2010, 11:39:00 AM
Čekala sam da to neko drugi doda, nisam mnogo čekala :D
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on February 26, 2010, 11:40:19 AM
predator  :diva:
Title: Re: Mafini
Post by: cici on February 26, 2010, 11:51:54 AM
:lol:
Title: Re: Mafini
Post by: MissL on February 26, 2010, 12:06:24 PM
Quote from: janavi on January 19, 2010, 09:14:43 PM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi6.photobucket.com%2Falbums%2Fy221%2Fjanavi%2FBlog%2Fth_MapleMiniMuffins.jpg&hash=1af439731d55d28f665e305c0f591d566bc71ea6) (http://i6.photobucket.com/albums/y221/janavi/Blog/MapleMiniMuffins.jpg) (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi6.photobucket.com%2Falbums%2Fy221%2Fjanavi%2FBlog%2Fth_MapleMiniMuffins2.jpg&hash=57db3dc523b45e21ce99862fbab25b329042cb07) (http://i6.photobucket.com/albums/y221/janavi/Blog/MapleMiniMuffins2.jpg) (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi6.photobucket.com%2Falbums%2Fy221%2Fjanavi%2FBlog%2Fth_MapleMiniMuffins3.jpg&hash=8c2b311c403df9d10ef48183a182736550a8a7f2) (http://i6.photobucket.com/albums/y221/janavi/Blog/MapleMiniMuffins3.jpg)
Sta si ovo pravila? I kako si uspela ovako lepo da ih povadis iz korpica, to mi nikad ne uspeva?
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on February 26, 2010, 12:41:47 PM
http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=53.msg148965#msg148965 (http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=53.msg148965#msg148965)
tu piše šta sam pravila
a to je do korpica
ovo su neke noname srpske, kupljene u maxiju za 60-70 din, piše na njima da su za pečenje kolača (izgledaju kao da su od masnog papira)
meni se isto u dr oetker sve lepi :wall:
Title: Re: Mafini
Post by: MissL on February 26, 2010, 12:59:17 PM
thanx :kiss1:
Title: Re: Mafini
Post by: Deda on February 26, 2010, 02:53:01 PM
Quote from: Glitter on November 11, 2009, 02:52:48 PM
pekmez od sljiva je ono iz cega vadim ljuske od voca  :crazy:


inace mafini su ispali super, okacicu fotke kasnije

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi185.photobucket.com%2Falbums%2Fx86%2Ftodorada%2Fth_mafin2.jpg&hash=ba2dc278da9383ab6aede4f64f0bb0ec40dc05d5) (http://s185.photobucket.com/albums/x86/todorada/?action=view&current=mafin2.jpg)
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi185.photobucket.com%2Falbums%2Fx86%2Ftodorada%2Fth_mafini1.jpg&hash=73a7391cca4bb32eaa22665111e427c3217f8871) (http://s185.photobucket.com/albums/x86/todorada/?action=view&current=mafini1.jpg)
Evo slike
Title: Re: Mafini
Post by: Saska on March 12, 2010, 10:17:01 AM
Quote from: Glitter on February 24, 2010, 12:41:32 PM
okacila sam ja fotku negde gore, ja sam stavljala dzem, pa se fino razlije
Baš su lepi ovi na slikama.
A kad staviš džem, na početku pečenja ili kasnije?
Bojim se da ne pregori džem, pa da bude onako crno na vrhu.

Ja pravila opet one sa voćnim jogurtom, ali modifikovanu verziju, stavila sam istopljeni maslac umesto ulja i pola-pola obično i integralno brašno. Dodala sam i smrznute maline i crne ribizle u nekoliko (za mene, deca to neće da okuse) i ispali su  :balavi:
Title: Re: Mafini
Post by: Margarita on March 12, 2010, 10:22:28 AM
e, i ja htela da pitam ovo za dzem
prvi put sam ga stavila u startu, slio se na dno i iscurelo pomalo
drugi put sam stavila da se prvo malo zapeku, pa dodala dzem, slio se sa strane (pomalo, vecina je ipak zavrsila u sredini mafina :D )
jel ima neki trik? a mozda jei do dzema, stavljala sam od sipuraka, a on je dosta redak, a tezak :ces:
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on March 12, 2010, 10:37:14 AM
ovo je marmelada od sipka, stavljala sam pola kafene kasicice odmah i pekla zajedno i tako je upalo, dzem nije izgoreo :)
Title: Re: Mafini
Post by: Margarita on March 12, 2010, 10:48:42 AM
hvala, probacu i sa marmeladom, ona je cvrsca
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on March 16, 2010, 10:21:29 AM
Ne znam gde da stavim ove fotke, pa mogu ovde zbog oblika  :girl_smile:

Lolin beli kolač i Karamel rebro.

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi93.photobucket.com%2Falbums%2Fl80%2FAnaK73%2Fth_lolinbelikolac.jpg&hash=2ba3df56128f5967049d3f8ea0e17930d65d1c85) (http://i93.photobucket.com/albums/l80/AnaK73/lolinbelikolac.jpg) (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi93.photobucket.com%2Falbums%2Fl80%2FAnaK73%2Fth_karamelrebro.jpg&hash=ff17fab50b673b5dfae3fccda7bdfa593d56ad2b) (http://i93.photobucket.com/albums/l80/AnaK73/karamelrebro.jpg)
Title: Re: Mafini
Post by: prevodilica on March 16, 2010, 01:18:29 PM
A gde je tome recept?  :ljut:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on March 16, 2010, 02:29:47 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on March 21, 2010, 11:13:44 AM
Ovi mafini su apsolutno divni:

http://hubpages.com/hub/Worlds-Best-and-easiest-Banana-Nut-Muffins (http://hubpages.com/hub/Worlds-Best-and-easiest-Banana-Nut-Muffins)
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on March 21, 2010, 11:23:07 AM
Ja sam od mafina odustala.  :(
Iva ih po pravilu ni ne pogleda  :ljut:, ja nisam neki ljubitelj ali pojedem 2-3 a mm jadan ne može da postigne sve ostalo sam tako da uvek pola bacim.
Title: Re: Mafini
Post by: cici on March 21, 2010, 08:42:50 PM
Napravi pola mere, samo za tebe.
Title: Re: Mafini
Post by: prevodilica on March 21, 2010, 10:58:33 PM
Quote from: Lani on March 21, 2010, 11:23:07 AM
Ja sam od mafina odustala.  :(
Iva ih po pravilu ni ne pogleda  :ljut:, ja nisam neki ljubitelj ali pojedem 2-3 a mm jadan ne može da postigne sve ostalo sam tako da uvek pola bacim.

ili zovi goste... :turpija:
:-X kod nas se i dupla mera pojede  :-[
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on April 23, 2010, 06:52:45 PM
moram ovo da vam pokažem

Mafini sa slan'nom (http://hrana.net1zen.com/?p=3090)
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fhrana.net1zen.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2010%2F04%2FImage0041-375x500.jpg&hash=6d80993d1d3312063bd482739164f3371f8493bf)

obavezno pročitati ;)
Title: Re: Mafini
Post by: cici on April 23, 2010, 07:07:37 PM
:rofl: Super.
Title: Re: Mafini
Post by: nelly on April 23, 2010, 10:56:32 PM
 :rofl: sva sreća pa idu sličke uz opis  :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: cici on April 23, 2010, 11:21:16 PM
Što?Nisi razumela :rofl:
Title: Re: Mafini
Post by: nelly on April 23, 2010, 11:22:19 PM
ma joook  :lol:

razmela sam samo dve porodice  :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: cici on April 23, 2010, 11:27:16 PM
:rofl:
Title: Re: Mafini
Post by: Masha on April 24, 2010, 12:19:18 AM
ta ana je bas takva, samo sto sastojcima pelenu ne stavi i ne nuna ih.
Title: Re: Mafini
Post by: dmi on April 24, 2010, 07:37:12 AM
fenomenalno :rofl:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on April 24, 2010, 08:28:57 AM
Quote from: Masha on April 24, 2010, 12:19:18 AM
ta ana je bas takva, samo sto sastojcima pelenu ne stavi i ne nuna ih.

:rofl: :rofl: :rofl:
Title: Re: Mafini
Post by: Margarita on May 01, 2010, 08:46:48 AM
Kupila sam juce u Maxiju neku knjigu sa mnoooogo recepata za mafine, sto ima dobrih slanih :balavi: (bar na slikama tako deluju :D )
Cim neki isprobam, stavicu recept (ako bude valjao, naravno).
Probala sam da nadjem na netu knjigicu da okacim ovde link, ali nisam uspela :(
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on May 01, 2010, 08:51:49 AM
a kako se zove knjižica?
da potražimo u maxiju ;)
(nisam ni znala da oni imaju  knjižice :-[)
Title: Re: Mafini
Post by: Margarita on May 01, 2010, 09:43:03 AM
neka edicija 'nase najlepse' pa ima svasta nesto, izmedju ostalog i mafini
bile su tamo negde kod brasna
izdavac je www.malemajstorije.com (http://www.malemajstorije.com)
trazila sam na njihovom sajtu, ali je nema
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on May 01, 2010, 09:44:31 AM
to naše najlepše sam viđala u idea
hvala :flower:
Title: Re: Mafini
Post by: Margarita on May 01, 2010, 09:45:00 AM
nasla sam ipak!
http://www.malemajstorije.com/izdanja/izdanje/5/143/mafini.html (http://www.malemajstorije.com/izdanja/izdanje/5/143/mafini.html)

(trazila sam juce u knjigama, a ono u casopisima :-[ )
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on May 01, 2010, 09:45:25 AM
jel ova?
http://www.knjigaknjiga.com/knjiga.php?k=1817&kat=139 (http://www.knjigaknjiga.com/knjiga.php?k=1817&kat=139)

:mrgreen:
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on May 01, 2010, 09:47:14 AM
preduhitri me ;)
Title: Re: Mafini
Post by: Margarita on May 01, 2010, 09:49:14 AM
vidis kako si ti brzo nasla :good:
spremacu nesto od toga sledece nedelje za skolu-posao, dok zavrsim sa ovim kupusom :rofl:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on May 01, 2010, 07:53:17 PM
Jedva čekam utiske, Mardž  :balavi:

Videla sam u merktoru ove mafine:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimagesb.ciao.com%2Fide%2Fimages%2Fproducts%2Fnormal%2F869%2Fproduct-1064869.jpg&hash=6e1d0675e0d1c0e82211670ebc62238a4eda06ac)
Title: Re: Mafini
Post by: Zumbulica on May 02, 2010, 02:47:53 PM
 :prankster:

Jao, 18 strana, a ja tek sad otvaram  :nesvest:
Ja pravim neke koje sam sama smislila:

3 belanca umutiti sa mrvicom soli
pomesati 6 kasike brasna sa pola kesice pzp; ako su cokoladni i jednom kasikom kakaa
umutiti 3 zumanca sa 5-6 kasika secera, dodati 125 gr otopljenog maslaca ili margarina i 3-4 kasike mleka ili kisele pavlake. U ovo dodati brasno, umutiti pa polako umesati belanca.

Ako su cokoladni onda posle topljenog maslaca dodajem 100 gr topljene cokolade i ponekad ubacim kockicu cokolade u sredinu. Ako su vocni dodajem rendanu koricu od limuna i malo voca ili dzema. Sa brasnom mogu u secku da se samelju i orasi, lesnici i bademi.

Odoh sad malo da citam.
Title: Re: Mafini
Post by: Margarita on May 12, 2010, 10:37:35 PM
MAFINI SA VIRSLAMA

4 virsle
2 jajeta
2 dl pavlake
1 dl jogurta
2 kasike ulja
kasicica soli
250 gr brasna
kesica praska za pecivo
malo senfa

Virsle obariti i iseci na kolutove. Umutiti jaja, dodati pavlaku, jogurt, ulje, so, brasno i pzp, na kraju virsle. Sve izmesati i izliti u kalupe za pecenje. Peci 30 minuta na 180 C u prethodno zagrejanoj rerni. Ohladjene mafine premazati senfom.


Ove sam probala veceras, samo se Pavlu nisu dopali. :hm: Jedini problem mi je bio sto sam jedva odlepila korpice, ali ona dva sto su uspela da se ohlade su isla dosta lako :lol:  Verovatno jer je malo ulja u testu, do sada nisam nikad imala problema. Koristim DM korpice vec neko vreme.

Ovo sto je ostalo nosim sutra na posao, nadam se da ce biti ok i sutradan.
Title: Re: Mafini
Post by: MissL on May 13, 2010, 11:33:10 AM
samo da se nasmejem na one sa slan'nom :rofl: :rofl:

sto se mene tice, jedem sve kombinacije :mrgreen:
Title: Re: Mafini
Post by: aleks on May 13, 2010, 12:15:16 PM
ja sam kupoval ove koje je postavila AnaK, fini su.
Title: Re: Mafini
Post by: Vila on May 13, 2010, 01:53:17 PM
Znam izdavača Malih majstorija, moj svekar radio nekoliko knjiga za njih :D
Title: Re: Mafini
Post by: Margarita on May 13, 2010, 02:10:52 PM
samo da prijavim da su bili ok i jutros :good:
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on August 24, 2010, 06:41:16 PM
Strawberries and Cream Muffins (http://www.squirrelbakes.com/2010/06/strawberries-and-cream-muffins.html)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2F3.bp.blogspot.com%2F_4m2o4Owz3UU%2FTCeLnkLvhTI%2FAAAAAAAACC4%2FpaxNJxAFIj0%2Fs400%2FIMG_0360_2.JPG&hash=b3c587005dd0a01217982d4c912008ce3fc1a382)
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on August 25, 2010, 06:06:32 PM
Peanut Butter Banana Muffins (http://lululuathome.com/2009/07/peanut-butter-banana-muffins.html)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flululuathome.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2010%2F08%2FPeanut-Butter-Banana-Muffin-1024x682.jpg&hash=678f70ffd0493d0b89805a475914357db3759ab7)
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on August 26, 2010, 08:40:31 PM
perfect blueberry muffins (http://smittenkitchen.com/2010/08/perfect-blueberry-muffins/)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffarm5.static.flickr.com%2F4139%2F4925273052_69db05279e.jpg&hash=bbcdd4f5c3092e0f4f5295421c7d15a4d71aadce)
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on September 21, 2010, 10:43:41 PM
Da li nam je janavi već pokazivala ovo?


(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.kaufmax.rs%2Fassets%2Fphotos%2F230010%2F230010-11907448-original.jpg%3F1275463289&hash=dd32f74170d0f6f57773099b982594f750d6802f)

http://www.kaufmax.rs/proizvodi/378-aparat-za-mafine (http://www.kaufmax.rs/proizvodi/378-aparat-za-mafine)
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on September 22, 2010, 12:07:33 AM
extra  :good:
Title: Re: Mafini
Post by: dmi on September 22, 2010, 12:48:10 AM
jao sto je dobar ovaj aparatic :clap:
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on September 22, 2010, 12:49:42 AM
Quote from: AnaK on May 01, 2010, 07:53:17 PM
Jedva čekam utiske, Mardž  :balavi:

Videla sam u merktoru ove mafine:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimagesb.ciao.com%2Fide%2Fimages%2Fproducts%2Fnormal%2F869%2Fproduct-1064869.jpg&hash=6e1d0675e0d1c0e82211670ebc62238a4eda06ac)
Cokoladni? Ne vidi se najbolje... Lazar se kune u njih :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on September 22, 2010, 12:50:46 AM
Nisu čokoladni, beli su. Čokoladni su stvarno divni, i ja bih se klela da ih Janko hoće  :'(
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on September 22, 2010, 12:53:05 AM
Dokaz :)
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on September 22, 2010, 12:58:06 AM
Ne zna se ko je slađi, mafin ili Laki  :love32: I posle ovolike radosti, koliko komada pojede?
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on September 22, 2010, 01:00:36 AM
Dosta, dva, tri... pa ujutru doruckuje jos jedan, pa ruca jos dva, pa... :lol: moram da mu pojedem, da ga zaustavim i vratim na kolosek spagete-pomfrit-keks i mleko :wall:
Naravno, on ih pravi...tj. muti i posipa mrvicama, ja samo sipam u kalupe koje je on poredjao...
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on September 22, 2010, 01:03:17 AM
 :love32:

Janku su trenutno hit u pojedenoj količini sveže ispečene (cicine mekane) galete. On sve meri, sipa, ja samo topim maslac i pečem.
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on September 22, 2010, 01:05:02 AM
Definitivno moram da kupim onaj aparat :think:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on September 22, 2010, 01:06:51 AM
Meni se stvarno isplatio, višestruko :pljucka:
Title: Re: Mafini
Post by: Margarita on October 03, 2010, 08:36:32 AM
Evo jos jednog recepta iz one moje knjige, juce isproban:

Mafini sa kulenom

2 solje kukuruznog brasna
1 solja psenicnog brasna
1 kesica pzp
2 jaja
pola solje kajmaka
solja ulja
solja sremskog sira
50 gr kulena
kasicica soli
mleko po potrebi

Pomesati oba brasna sa pzp. Dodati umucena jaja, kajmak, ulje, sir izgnjecen viljuskom i sitno seckan kulen. Sve posoliti i dodati mleka da se dobije smesa srednje gustine. Sipati u kalupe, peci u prethodno zagrejanoj rerni 30 minuta na 200 C.


E sad, moje modifikacije :D. Posto nisam imala kajmak i sremski sir, stavila sam pola case kisele pavlake i izrendala oko 200 gr. obicnog kravljeg sira. Umesto mleka sipala sam jogurt. Nemam pojma koliko, sipala sam pravo iz flase, otprilike. I kulena sam stavila malo vise, ali ne preko 100 gr.

Svima su se dopali, Petar pojeo 2 komada. :balavi:
Title: Re: Mafini
Post by: Margarita on October 03, 2010, 08:38:47 AM
I jedno pitanje: koristim za pecenje one korpice iz DM-a. Sa slatkim mafinima je sve OK, a slane uvek tesko vadim iz njih. Kao da se zalepe. :think: Juce sam cak korpice premazivala uljem :lol: ali isto je bilo. Nema sanse da ih odmah izvadim, tek kad malo odstoje da ih pazljivo oljustim.  Jel ima jos neko ovakvih problema?
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on October 05, 2010, 04:56:50 PM
Pravila ove jutros.  :diva:
http://joyofbaking.com/muffins/PoppySeedMuffins.html (http://joyofbaking.com/muffins/PoppySeedMuffins.html)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi209.photobucket.com%2Falbums%2Fbb186%2FAcaBranIka%2Fth_IMG_5032_resize.jpg&hash=0e9e1d0fe63dee531d7cde31d950bc843894c014) (http://s209.photobucket.com/albums/bb186/AcaBranIka/?action=view&current=IMG_5032_resize.jpg)

Divni su, mak se uopšte ne oseti samo limun.
Jedino se od onog preliva sa šećerom i limunom ulepi pleK  :crazy: tj. u mom slučaju silikonska modla ali vredi.
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on October 05, 2010, 05:03:57 PM
Divno zvuče i izgledaju  :balavi:

Mardžori, jedino rešenje ti je, po mom mišljenju, investicija u masne drOetker korpice, dezenirane.
Title: Re: Mafini
Post by: cici on October 05, 2010, 10:50:55 PM
Divni su, ja baš volim takve.Nego kad pomenu silikonske modle, moram da podelim ono što sam primetila.Isto testo pečeno u silikonskim modlama i običnim mi nije isto, imam utisak da je ovo u slikonskim gumasto.Važi za bilo koji recept, probala više puta ili sam umislila?
Title: Re: Mafini
Post by: Margarita on October 05, 2010, 11:08:42 PM
AnaK, hvala, potrazicu ih.
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on October 07, 2010, 05:04:04 PM
Orange and Pineapple Muffins (http://www.joyofbaking.com/muffins/OrangePineappleMuffins.html)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.joyofbaking.com%2Fimages%2Fnewlarge%2Forange-pineapple-muffins-recipe.jpg&hash=81461bba98b55dd92063326a257aedd47b301027)
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on October 13, 2010, 05:50:29 PM

Pumpkin and Feta Muffins (http://www.101cookbooks.com/archives/pumpkin-and-feta-muffins-recipe.html)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.101cookbooks.com%2Fmt-static%2Fimages%2Ffood%2Fpumpkin_feta_muffins.jpg&hash=f1dce3309282a2e31208f80093224a4f8803ac13)
Title: Re: Mafini
Post by: NenaS on October 13, 2010, 08:16:06 PM
Nateracete me da kupim pleK za mafine... :-X Jel ima neki za jedno 50 komaTa odjednom?  :crazy:
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on October 13, 2010, 08:23:03 PM
santa da zapaNti :)
Title: Re: Mafini
Post by: cici on October 14, 2010, 02:32:11 PM
Pravila sam one sa voćnim jogurtom, imala sam jedno 3 izmene :rofl: stavila sam pola voćni pola obični, manje putera i nisam stila sir.Svidjaju mi se, sledeći put ću još da smanjim puter u onima u k kojima je džem oseća se puter dosta.Napravila sam sa zamrznutim voćem u te su najlepše, sa džemom i čokoladom.
Sve su mi se korpice zalepile, sve do jedne.Imala sam tri različite vrste :wall:
Title: Re: Mafini
Post by: Masha on October 14, 2010, 02:43:05 PM
Lakalut mi otkrila da su ovi sa borovnicama sa prethodne strane odlicni, ne da su odlicni nego su najbolji koje sam do sada spremala
Title: Re: Mafini
Post by: cici on October 14, 2010, 02:52:52 PM
Koji su to sa borovnicama sa prethodne strane?
Title: Re: Mafini
Post by: Masha on October 14, 2010, 02:55:09 PM
pardon, sa 18.
http://smittenkitchen.com/2010/08/perfect-blueberry-muffins/ (http://smittenkitchen.com/2010/08/perfect-blueberry-muffins/)
Title: Re: Mafini
Post by: cici on October 14, 2010, 02:56:16 PM
Hvala, ovi su malo testastiji.
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on October 18, 2010, 12:13:24 AM
Quote from: Masha on October 14, 2010, 02:55:09 PM
pardon, sa 18.
http://smittenkitchen.com/2010/08/perfect-blueberry-muffins/ (http://smittenkitchen.com/2010/08/perfect-blueberry-muffins/)

Šta si koristila, jogurt ili pavlaku?

Jela sam savršene mafine sa višnjama i orasima u pekari Aca, probala bih ovo testo i u originalu i sa višnjama, ovih dana. Te višnje u Aci uopšte nisu vlažne, i testo oko njih nije gnjecavo. Mnogo me zanima kako su to izveli (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi93.photobucket.com%2Falbums%2Fl80%2FAnaK73%2Fcesh.gif&hash=dae4e5207cf2f6b44b71948b871800f65550f18e)
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on October 18, 2010, 07:47:19 AM
uvaljali ih prethodno u griz?
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on October 18, 2010, 08:52:20 AM
Ne bih rekla da je samo to. Moraću da pojedem još neki komad da izanaliziram  :girl_haha:
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on October 18, 2010, 09:15:59 AM
mudro :rofl:
Title: Re: Mafini
Post by: Masha on October 18, 2010, 09:53:16 AM
Quote from: AnaK on October 18, 2010, 12:13:24 AM
Šta si koristila, jogurt ili pavlaku?

Jela sam savršene mafine sa višnjama i orasima u pekari Aca, probala bih ovo testo i u originalu i sa višnjama, ovih dana. Te višnje u Aci uopšte nisu vlažne, i testo oko njih nije gnjecavo. Mnogo me zanima kako su to izveli (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi93.photobucket.com%2Falbums%2Fl80%2FAnaK73%2Fcesh.gif&hash=dae4e5207cf2f6b44b71948b871800f65550f18e)
pavlaku, drugi put sam pravila sa jogurtom i nije to.
Medjutim iako je testo cvrsto, mafini su mekani, nekako se tope u ustima.
A za visnje, isto znam ovo za valjanje u griz ili brasno. Jel su viosenje obicne, zamrznute, mozda su neke kandirane ili iz kompota?
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on October 18, 2010, 10:33:15 AM
Kandirane nisu, ne znam da li su obične ili iz kompota. Ja obično koristim iz kompota, one su ipak slađušne, i bude mi vlažnjikavo. Probaću ovih dana neke ideje  ;D pa javljam ishod, i način ako bude pozitivan  :kiss1:
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on October 18, 2010, 10:39:47 AM
Ove probam sledeće...
http://www.coolinarika.com/recept/tulum-muffins (http://www.coolinarika.com/recept/tulum-muffins)
Title: Re: Mafini
Post by: aleks on October 18, 2010, 10:46:48 AM
joooj, sto su dobri  :balavi:
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on October 18, 2010, 10:48:48 AM
Jedino me to punjenje malo brine, da se ne raspadnu.
Dosad sam uvek pravila obične, tj. homogene.
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on October 18, 2010, 10:55:49 AM
Mene brine da proključa do vrha, to mi se desilo sa nekim džemom. Ali super izgledaju, treba ih napraviti malo manje da ako procure ne krenu van pleha  :nokti2:
Title: Re: Mafini
Post by: aleks on October 18, 2010, 11:16:17 AM
evo i moja majka sumnjicava po pitanju pudinga, a ja je ubedjujem da nema sanse da omanu  :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: Deda on October 20, 2010, 03:23:59 PM
Quote from: Lani on October 18, 2010, 10:39:47 AM
Ove probam sledeće...
http://www.coolinarika.com/recept/tulum-muffins (http://www.coolinarika.com/recept/tulum-muffins)
Kako su dooobriii :balavi:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on October 20, 2010, 11:38:31 PM
Quote from: Masha on October 14, 2010, 02:43:05 PM
Lakalut mi otkrila da su ovi sa borovnicama sa prethodne strane odlicni, ne da su odlicni nego su najbolji koje sam do sada spremala
Quote from: Masha on October 14, 2010, 02:55:09 PM
pardon, sa 18.
http://smittenkitchen.com/2010/08/perfect-blueberry-muffins/ (http://smittenkitchen.com/2010/08/perfect-blueberry-muffins/)

Stvarno su neobične teksture i baš su divni.  :good:
Title: Re: Mafini
Post by: aleks on October 21, 2010, 10:41:03 AM
AnaK, pravila si i ove sa pudingom? ostane puding na mestu ?
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on October 21, 2010, 10:56:42 AM
Nisam, Aleks. Samo sa borovnicama. Planiram da probam i ove s pudingom, javljam kad bude utisaka  :kiss1:
Title: Re: Mafini
Post by: aleks on October 21, 2010, 12:27:28 PM
vazi, cekamo  :kiss1:
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on October 21, 2010, 06:17:02 PM
Ja ću ih praviti sigurno, samo da mi se najave neki gosti.
Budem li pravila samo za nas troje pola ćemo baciti.  :hm: A mrzi me da pravim samo par komada.
Title: Re: Mafini
Post by: Zumbulica on October 23, 2010, 07:57:00 PM
Nesto sam eksperimentisala

- solja vode (125g)
staviti da provri sa
- 150 gr. masnoce (stavila sam malo ulja i dve kasike masti; mada mislim da mu i biljna mast da
                               tu suvu, poroznu strukturu, sledeci put probam maslac-biljna mast). U to
                               umesati 50 gr mleka u prahu.

Umutiti 2 belanca sa 6 kasika secera pa dodati jedno po jedno ona dva zumanca, mutiti sve vreme. Smanjiti
brzinu pa postepeno dodati toplu ovu gore smesu (ne sme da bude vruce). Umesati, moze i najmanjom brzinom na
mikseru 150 gr brasna pomesanog sa pola pzp. Malo sam u dilemi oko gustine, probacu i gusce. Jos sam narendala
jednu jabuku i dodala vanilin secer. Probacu i ostale varijacije ukusa, sad sam isprobavala osnovno testo.

Inspiracija su mi oni mini mafini iz Costa Cafea, mislim da ih je i AnaK pominjala.



Title: Re: Mafini
Post by: dmi on October 26, 2010, 04:02:43 AM
Quote from: AnaK on October 20, 2010, 11:38:31 PM
Stvarno su neobične teksture i baš su divni.  :good:

upravo smo ih napravile, stvarno su bas bas dobri
sledeci put cu da probam sa brusnicama
cak je i tesa pojela pola jednog i rekla da su strava :rofl:
nadam se da ce da je drzi do sutra zelja za njima
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on October 27, 2010, 02:31:35 PM
još jedni slani što divno izgledaju

Spinach and cheddar muffins (http://www.foodbeam.com/2010/10/27/an-everyday-kind-of-happiness-spinach-and-cheddar-muffins/)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.foodbeam.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2010%2F10%2Fspinach-and-cheddar-muffins.jpg&hash=868158e2d924829145d57097ebf9b2ef6e3ad7b0)
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on October 31, 2010, 07:07:17 AM
Mini Greek Pizza Muffins (http://www.eatingwell.com/recipes/mini_greek_pizza_muffins.html)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.eatingwell.com%2Fsites%2Fdefault%2Ffiles%2Fimagecache%2Fstandard%2Frecipes%2FAP6274.JPG&hash=1ebaf301ad9120ac6591379b1a75b22150ef5ed2)
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on March 20, 2011, 02:15:02 PM
evo nekih novih ideja

Lemon-Blueberry Muffins (http://poorgirlgourmet.blogspot.com/2011/02/lemon-blueberry-muffins-or-how-to-beat.html)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2F4.bp.blogspot.com%2F-TOeHb3tLrBk%2FTWrOQu0BlyI%2FAAAAAAAABgA%2FZ-b25Y8LSs8%2Fs400%2Flemonbluemuffintorn1.jpg&hash=839230b19d4829eeceb1be76b59f161ce69ae33e)
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on March 20, 2011, 02:16:32 PM
Zucchini Muffins with Cinnamon-Crumb Topping (http://blog.fatfreevegan.com/2007/03/st-patricks-day-zucchini-muffins.html)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fblog.fatfreevegan.com%2Fimages%2Fzucchini-muffins.JPG&hash=cc05bd3d1c3677eb84d8c8e30fe90a53bd41b346)
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on March 20, 2011, 02:18:06 PM
Raspberry Muffins with Cacao Nibs (http://chocolateandzucchini.com/archives/2005/03/raspberry_muffins_with_cacao_nibs.php)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fchocolateandzucchini.com%2Farchives%2Fimages%2Fsweet%2Fmuffin_framboise_nibs.jpg&hash=7970b71f32d1eee90482705db6efb8137ef414ee)
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on March 24, 2011, 04:10:09 PM
http://www.coolinarika.com/recept/muffins-s-jagodom-i-bijelom-cokoladom/ (http://www.coolinarika.com/recept/muffins-s-jagodom-i-bijelom-cokoladom/)

Sledeći na redu za probanje.  :)
Title: Re: Mafini
Post by: cici on March 24, 2011, 04:36:24 PM
Zvuči odlično.
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on March 31, 2011, 07:32:07 AM
Chocolate Spice Tomato Soup Cupcakes (http://bakingbites.com/2011/03/chocolate-spice-tomato-soup-cupcakes/)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fbakingbites.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2011%2F03%2FDSC_8804.jpg&hash=98b567079505c46b0b61833ec373dfa40a8e3bd5)

bez ovog fila odozgo mogu da prođu kao muffins ;)
verujem da je ovo sa paradajz supom baš ukusno
šta beše cloves?
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on March 31, 2011, 08:41:56 AM
To je klinčić, ima u prodavnicama zdrave hrane, onako baš baš jako i specifično miriše.
Title: Re: Mafini
Post by: dmi on March 31, 2011, 09:09:21 AM
Quote from: Lani on March 31, 2011, 08:41:56 AM
To je klinčić, ima u prodavnicama zdrave hrane, onako baš baš jako i specifično miriše.

iliti karanfilic ja ga znam pod tim nazivom (stavlja se recimo u kuvano crno vino)
Title: Re: Mafini
Post by: rafa on March 31, 2011, 09:30:13 AM
i mirise na zubara  :D

janavi, obicno balavim na sve mafine koje postavljas  :balavi: pa zaobilazim ovu temu :rofl:
ovi su prvi koje ne bih probala, mislim kako tomato juice u mafinima  :crycry:
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on March 31, 2011, 10:31:51 AM
e hvala devojke, da ima taj karanfilić da se kupi, mislim da možda i ja imam

rafićka, meni baš interesantno što je različito
ja inače još ne probah ni onaj carrot cake :rofl: a ovo mi nešto slično :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: rafa on March 31, 2011, 10:39:51 AM
a ne, carrot cake je strava  :balavi:
uopste se ne oseca carrot :turpija:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on May 05, 2011, 10:40:50 PM
Moram da vam se pohvalim da sam pravila mafine posle 100 godina, po Jankovoj želji. I nešto sam smućkala, i ispali su fenomenalno.

1 jaje
1 banana
1 šolja brašna (2,5 dl)
1 ravna kašičica PzP
1/2 maslaca od 125g, istopljenog
2 kašike šećera
2 kašike omiljenog relativno novog proizvoda 'bademi u malteksu'
šaka seckanih oraha.

Malo sam se zeznula sa T pečenja, stavila sam na 200, pa su malčice ostali gnjecavi unutra, ali nije strašno, čak je i taj gnjecaviji deo jako ukusan.
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on May 07, 2011, 12:12:28 PM
Lemon Ricotta Blackberry Muffins (http://foodlibrarian.blogspot.com/2011/04/lemon-ricotta-blackberry-muffins.html)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffarm6.static.flickr.com%2F5069%2F5661758726_71d747e0bf_z.jpg&hash=d8bd33d10674bf910b06a0b407e5c7deae6081e2)

Title: Re: Mafini
Post by: janavi on May 07, 2011, 12:16:19 PM
i sa istog sajta koji upravo otkrih

Vegan Chocolate Banana Muffins (http://foodlibrarian.blogspot.com/2011/04/vegan-chocolate-banana-muffins.html)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffarm6.static.flickr.com%2F5142%2F5630164764_ecfc5bda85_z.jpg&hash=24f2463ce2fb5adf77b125d098db3efc93d34cee)
Title: Re: Mafini
Post by: aleks on July 03, 2011, 07:55:53 PM
Pravila danas ove
http://www.coolinarika.com/recept/muffini-s-bananama-jagodama-i-bijelom-cokoladom/ (http://www.coolinarika.com/recept/muffini-s-bananama-jagodama-i-bijelom-cokoladom/)

odlicni su  :balavi:
sledeci put stavljam jos jagoda. Danas sam stavila 200gr i moze jos. Nisu suvi, samo ja volim kad ima vise voca.
Title: Re: Mafini
Post by: Deda on August 17, 2011, 06:55:14 PM
Ovu temu nikad nisam citala  :-[ ali valjda sam zasluzila jedan rezime :burko:
Dobila sam silikonski pleh pa me zanima - da li se mafini kad se pecu u njemu tj testo stavljaju u korpice pa u pleh pa se peku  i dajte sestri ovde nekoliko najuspesnijih  :crazy:
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on August 17, 2011, 06:59:10 PM
ja uglavnom pravim ove dr oetker, nema da omane :girl_haha:


nemam silikonski pleh, al pretpostavljam da korpice nisu potrebne, jer se lakše istresu iz savitljivog pleha
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on August 17, 2011, 07:56:02 PM
Quote from: Deda on August 17, 2011, 06:55:14 PM
Ovu temu nikad nisam citala  :-[ ali valjda sam zasluzila jedan rezime :burko:
Dobila sam silikonski pleh pa me zanima - da li se mafini kad se pecu u njemu tj testo stavljaju u korpice pa u pleh pa se peku  i dajte sestri ovde nekoliko najuspesnijih  :crazy:

Ne trebaju ti korpice, silikon je zakon za mafine, ništa se ne lepi.
Kakve mafine volite, voćne, čokoladne... imaš ovde na temi raznih...
Title: Re: Mafini
Post by: Deda on August 17, 2011, 08:33:20 PM
Ajd prvo neke cokoladne uspesne
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on August 17, 2011, 08:39:19 PM
DeOetker gotova smesa za čokoladne ili mangovi, na prvoj strani :)
Title: Re: Mafini
Post by: Deda on August 17, 2011, 08:51:11 PM
Je l'ima ta gotova smesa za 12 manjih mafina ?
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on August 17, 2011, 08:52:04 PM
Mislim da je ona za 12 većih, tj bićr za 2 pleKa manjih. Savršeni su, stvarno  :balavi:
Title: Re: Mafini
Post by: Deda on August 17, 2011, 08:53:09 PM
:balavi:
Sad cu na dijete  :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on August 17, 2011, 08:53:44 PM
za 12 onih većih, tj "normalnih"
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on August 17, 2011, 08:56:20 PM
mooshema coko mafini su savrseni :balavi:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on August 17, 2011, 09:04:09 PM
Meni oni nisu 'čoko' oni su mi u kategoriji 'sa malo čokolade'. A jesu savršeni  :balavi:
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on October 12, 2011, 09:34:22 PM
Ovo mi se čini kao jako lep recept.
http://www.coolinarika.com/recept/mrvicasti-muffini-s-visnjama-i-cokoladom/ (http://www.coolinarika.com/recept/mrvicasti-muffini-s-visnjama-i-cokoladom/)
Title: Re: Mafini
Post by: janavi on October 24, 2011, 07:45:19 PM
Super Easy, Super Moist Chocolate Cupcakes (http://simplyrecipes.com/recipes/super_easy_super_moist_chocolate_cupcakes/)
bez jaja recept :think:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsimplyrecipes.com%2Fphotos%2Feasiest-chocolate-cupcakes.jpg&hash=0d17786cf91ccb5a8e722fb3abfa2e35b60eff0c)
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on October 24, 2011, 08:44:23 PM
sto ja volim rec `moist`  :girl_in_love: :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on October 24, 2011, 09:03:35 PM
 :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: Vila on October 25, 2011, 03:52:34 PM
Quote from: Glitter on October 24, 2011, 08:44:23 PM
sto ja volim rec `moist`  :girl_in_love: :lol:
Imaš neki poseban razlog, ili....  :spiteful:
:lol:
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on October 25, 2011, 04:12:59 PM
onako, super zvuci  :turpija: :D
Title: Re: Mafini
Post by: senka on November 24, 2011, 08:25:15 AM
http://www.recepti.com/kuvar/kolaci/4284-barni-cokoladni-mafini (http://www.recepti.com/kuvar/kolaci/4284-barni-cokoladni-mafini)
Title: Re: Čokoladni mafini by Mango & ostali omiljeni
Post by: AnaK on December 06, 2011, 02:47:22 AM
Quote from: AnaK on September 13, 2009, 04:18:01 PM
Danas sam se oduševila ovim mafinima:

Best Ever Banana Muffins #1 (http://www.bigoven.com/recipe/37424/best-ever-banana-muffins-1)

Da vas podsetim, pošto i sebe podsetih, pri pogledu na tri ocvale banane, ovog savršenstva  :balavi:

60 grama maslaca i 190 grama brašna, 1 kesica praška za pecivo (umesto 1+1 u receptu), pekla na 180.
Title: Re: Mafini
Post by: aleks on December 06, 2011, 08:35:02 AM
Moram da probam i ove i one senkine.
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on January 25, 2012, 11:23:16 PM
Pravila sam ove cokoladne http://www.blogoye.org/kuhinjica/64084/ (http://www.blogoye.org/kuhinjica/64084/)
:rofl: uspeli su... samo sam narendala upola cokolade... a sledeci put cu za trecinu manje secera... ili upola :rofl: a mogla bih i pola mere, nego ide jedno jaje...
Title: Re: Mafini
Post by: cici on January 25, 2012, 11:27:47 PM
Ma preskoci secer, nije i zdrav :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on January 25, 2012, 11:36:08 PM
Ne preterujmo :lol:

Salu na starnu, bas su dobri, kao kupovni Dr Oetkera :) samo preslatki :D
Title: Re: Mafini
Post by: cici on January 25, 2012, 11:39:53 PM
Utvrdili smo da je 'preslatko' rastegljiv pojam :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on January 25, 2012, 11:44:08 PM
Moze biti, moze biti :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: Vila on January 26, 2012, 08:23:28 AM
Ja stalno izmišljam neke mafine, skapirala sam kakva masa treba da bude, ofrlje mere, pa mućkam šta stignem.
Dobili za slavu gomilu čokolada, i ja prekjuče sa pola velike Milke :balavi: napravim mafine - razvalili smo se :balavi: smućkala svašta, naseckala čokoladu, malo i istopila, dodala i cimeta, bili su savršeni!

Pre toga sam pravila neke sa kokosom i džemom, isto smo se razbijali.
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on January 26, 2012, 06:11:17 PM
A hrono ishrana? :deda:

:lol:
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on January 26, 2012, 06:16:38 PM
Pojela sam tri :diva: :lol: i nisu toliko slatki kad su hladni :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: Zumbulica on April 25, 2012, 08:48:15 PM
http://mingmakescupcakes.yolasite.com/ (http://mingmakescupcakes.yolasite.com/)
interesantno ....
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on April 25, 2012, 09:09:45 PM
Jao kakvih ima!  :blink: :clap: :balavi:
Title: Re: Mafini
Post by: gasha on April 25, 2012, 10:50:57 PM
mljac :balavi:
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on April 26, 2012, 03:18:08 PM
:nesvest:
Title: Re: Mafini
Post by: Margarita on April 26, 2012, 03:26:09 PM
uf, kakvi su :balavi:
Title: Re: Mafini
Post by: prevodilica on April 26, 2012, 03:36:53 PM
ne smem ni da otvaram, samo sam jedan pogled bacila :balavi:
Title: Re: Mafini
Post by: cici on May 07, 2012, 09:40:23 PM
http://www.laurainthekitchen.com/all/episode.php?episodenumber=375 (http://www.laurainthekitchen.com/all/episode.php?episodenumber=375)

Odlicni, ali bas.Ne narastu puno tako da moze da se napuni skoro do vrha korpica.Moja pomorandza je bila bas velika tako da malo vise preovladava  taj ukus, meni nije smetalo.
Samo se Andriji nije dopalo jedva je jedan pojeo :hm:  ali on inace samo cokoladu priznaje.
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on October 01, 2012, 04:51:22 PM
Dižem temu za Martinu  :girl_smile:
Title: Re: Mafini
Post by: martina on October 01, 2012, 05:05:17 PM
super, hvala, pregledacu

za cupcakes ovdje obicno rade angel cake patispanju. ima u kutiji da se kupi

bas cu pogledati ove recepte za cupcakes ovdje, dosla sam do onih rose, djeluju zanimljivo
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on October 01, 2012, 05:06:33 PM
Ovi su moja isprobana preporuka:

http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=53.msg1554#msg1554 (http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=53.msg1554#msg1554)

http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=53.msg8698#msg8698 (http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=53.msg8698#msg8698)

http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=53.msg69791#msg69791 (http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=53.msg69791#msg69791)

Ovi su imali puno pohvala odavde:

http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=53.msg93024#msg93024 (http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=53.msg93024#msg93024)

I ovi su divni:

http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=53.msg260509#msg260509 (http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=53.msg260509#msg260509)

Title: Re: Mafini
Post by: martina on October 01, 2012, 05:11:34 PM
aha, ovo su muffins

cupcakes su kao torta, ali isto ih pravis u onim korpicama
ovdje cesto to prave za rodjendane, i kad imaju te bake sales
Title: Re: Mafini
Post by: martina on October 01, 2012, 05:13:58 PM
recimo ovako nesto
http://en.wikipedia.org/wiki/Angel_food_cake (http://en.wikipedia.org/wiki/Angel_food_cake)

ja ne volim ove sjevernoamericke, jer su uvijek preslatke
Title: Re: Mafini
Post by: martina on October 01, 2012, 05:16:09 PM
a ovo je sjevernoamericko/engleska ideja kolaca

http://en.wikipedia.org/wiki/Sponge_cake (http://en.wikipedia.org/wiki/Sponge_cake)
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on October 01, 2012, 05:17:20 PM
Ah, skupi mi se i osuši grlo samo dok ga gledam.  :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: martina on October 01, 2012, 05:22:26 PM
ma dobro, to je varijacija na temu patispanja ( oni kazu pound cake), ali sto se ovdje misli da je to kolac  :crycry:
ovdje ima radnja koju moja titi obozava, prodaju cupcakes, skupe ko djavo. divno ukrase

i sto je najgore sad sam i ja pocela da cijenim bolje od gorih, one iz kutije sto djeca prave su stvarno ocaj, cini mi se ukus je isti ko da sebi naspes par kasika secera u tanjir
ove skupe jesu bolje, socnije. al, mislim, patispanja, kako god da okrenes  :wall:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on October 01, 2012, 05:27:06 PM
Pa ja stvarno mislim da je većina ovih mafina ukusnija od običnih patišpanja  :think:
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on October 01, 2012, 05:30:32 PM
Nego šta su.  :balavi:
Ja zapravo mislim da pravi cupcake nisam nikad ni probala. :think: Zamišljam da je sličan kao mafin ali da mu testo nije tako sočno a da je frosting presladak. Osim ako eventualno nije neki lemon frosting ili šta već.
Title: Re: Mafini
Post by: martina on October 01, 2012, 05:33:01 PM
ma naravno, al nisu cupcakes.
ja mislim da bi mi umrli od smijeha ovdje da im predlozim da ukrasavaju muffins  :rofl:

ne znate vi, iz zemlje normalnih kolaca, moje muke

nego, patispanja... jel je pravite s uljem ili puterom?
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on October 01, 2012, 05:33:27 PM
Pa isto  :think: I zato nešto mislim da može kao osnova da se uzme neki mafin, a ako treba da se filuje, i to će smislimo :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on October 01, 2012, 05:35:45 PM
Quote from: martina on October 01, 2012, 05:33:01 PM
ma naravno, al nisu cupcakes.
ja mislim da bi mi umrli od smijeha ovdje da im predlozim da ukrasavaju muffins  :rofl:

ne znate vi, iz zemlje normalnih kolaca, moje muke

nego, patispanja... jel je pravite s uljem ili puterom?

E za ovo ti AnaK i ja nismo baš najbolji sagovornici  :lol: To nek kažu ove devojke što češće prave torte.
Title: Re: Mafini
Post by: martina on October 01, 2012, 05:36:23 PM
Quote from: Lani on October 01, 2012, 05:30:32 PM
Nego šta su.  :balavi:
Ja zapravo mislim da pravi cupcake nisam nikad ni probala. :think: Zamišljam da je sličan kao mafin ali da mu testo nije tako sočno a da je frosting presladak. Osim ako eventualno nije neki lemon frosting ili šta već.

razlika je sto je cupcake torta, a muffin je nesto sto se jede, recimo, za dorucak...

dakle, drugo tijesto, isti oblik, i drugi ukus, i druga svrha
i ovdje ces rijetko naci muffin sa frosting-om... frosting ide na cupcakes

jeste da je i tijesto za muffin u sustini slatko, ali nece to ovdje nikad niko muffin ponuditi kao kolac
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on October 01, 2012, 05:37:42 PM
:girl_wacko: :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: martina on October 01, 2012, 05:46:29 PM
znam, trebalo je i meni malo da skontam o cemu se radi, ispocetka

nego, bacila si me u razmisljanje da pravilno objasnim razliku ( to ti je kao jogurt/kiselo mlijeko)
fazon je sto muffin se zapece onaj vrh, bude tvrd. muffin se pravi da "kipi"
a u cupcakes bude mekan, jer je drugo tijesto, a i ne pravi se da "kipi"

u sustini, muffins su bolji od cupcake, to je "given", cupcake se pravi samo da se ukrasi
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on October 01, 2012, 05:46:45 PM
Quote from: martina on October 01, 2012, 05:36:23 PM
razlika je sto je cupcake torta, a muffin je nesto sto se jede, recimo, za dorucak...

dakle, drugo tijesto, isti oblik, i drugi ukus, i druga svrha
i ovdje ces rijetko naci muffin sa frosting-om... frosting ide na cupcakes

jeste da je i tijesto za muffin u sustini slatko, ali nece to ovdje nikad niko muffin ponuditi kao kolac

Razumela tj. znam da je tako.  :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: maxic on October 01, 2012, 06:01:48 PM
Ja mislim da sam vec ucetvovala na temi cupcakes vs muffins.  Mozda cak i link kacila. 

Obicne bijele cupcakes jesu i izgledaju prilicno razlicite, ali zbun nastaje kod cokoladnih, uz varijacije postaju slicni muffinima, isto cokoladnim.

Kad smo kod muffins divne sam napravila za ovu vojsku djece sto sam imala za vikened, iz kesice pa dodala svacega unutra, obozavali su. Jedna mama mi poslala mail, pita za recept :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: martina on October 01, 2012, 06:06:30 PM
a imas li nesto pristojno za cupcakes?

moze i varijacija kesice... to bi mozda bilo i bolje
Title: Re: Mafini
Post by: maxic on October 01, 2012, 06:25:52 PM
Ako ces varijaciju kesice, sad cu da ti nadjem link na netu, ali otprilike ubacim u mix kesicu instant pudinga,  1 c. sour cream-a  i saku chocolate chips ako s njima pravim.  Svi se Ameri oduseve.
Title: Re: Mafini
Post by: martina on October 01, 2012, 06:28:57 PM
Quote from: maxic on October 01, 2012, 06:25:52 PM
Ako ces varijaciju kesice, sad cu da ti nadjem link na netu, ali otprilike ubacim u mix kesicu instant pudinga,  1 c. sour cream-a  i saku chocolate chips ako s njima pravim.  Svi se Ameri oduseve.
dobra ideja
jelnapravis puding ili bas prah s prahom pomijesas?
Title: Re: Mafini
Post by: maxic on October 01, 2012, 08:24:04 PM
Prvo pomjesam prah puding ( jello) i cake mix , onda dodam jaja , ulje sta vec ide po instrukcijama s  kutije i stavim pavlaku, kad se sve umuti dodam chocolate chips i jos malo promutim.
Title: Re: Mafini
Post by: dmi on October 01, 2012, 08:34:16 PM
a sad mala digresija
:lol:
ja ne ljubim cupcakes preslatki su mi ali sam juce na rodjendanu silom priolika probala neki (doduse tesa polizala frosting) pa meni uvalila ostalo. bio je punjen nekim cokoladni filom auuuu kako je bio dobar :balavi:
Title: Re: Mafini
Post by: Zumbulica on October 02, 2012, 08:35:59 AM
Ja sam pravila cokoladne mafine i filovala ih buter kremom, bili su mnogo jaki  :) Sad napravim neki laksi fil sa mlekom pa dodam puter....
Inace, pocela sam da kapiram da te americke torte i nisu tako lose, u principu oni stave isto sto i mi samo drugacije rasporede. Kod nas se od belanaca peku tanke korice (sa dodatkom oraha i sl.) a fil se pravi od zumanaca sa masnocom.
Ja cokoladne mafine pravim gotovo isto kao Saher tortu, nije ni cudo sto ih deca obozavaju, a kad bih ta jaja, maslac i cokoladu drugacije rasporedila dobila bih lepu cokoladnu tortu.
Title: Re: Mafini
Post by: cici on October 02, 2012, 08:40:05 AM
Pa valjda  svaki fil za tortu moze da se upotrebi da se nafiluju.
Title: Re: Mafini
Post by: Zumbulica on October 02, 2012, 08:42:23 AM
Quote from: cici on October 02, 2012, 08:40:05 AM
Pa valjda  svaki fil za tortu moze da se upotrebi da se nafiluju.
Pa da, samo jos da ono sto filujem napravim u  light varijanti, moracu da pocnem da citam recepte  :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on October 02, 2012, 09:35:13 AM
Ovi zvuče njami.  :)
http://allrecipes.com/recipe/lemon-cupcake-with-blackberry-buttercream/detail.aspx (http://allrecipes.com/recipe/lemon-cupcake-with-blackberry-buttercream/detail.aspx)
Title: Re: Mafini
Post by: TINK on October 07, 2012, 05:25:00 PM
pravila sam mango- mafinse, odlicni su  :good:
Title: Re: Mafini
Post by: dmi on March 14, 2013, 05:01:06 AM
http://www.coolinarika.com/recept/920203/ (http://www.coolinarika.com/recept/920203/)

pravila ovo medjutim necu ponavljati prvo nisu mi dovoljno slatki a i nekako su hlebasti ispali
Title: Re: Mafini
Post by: gasha on June 06, 2013, 01:45:02 AM
pravila sam ove  , naravno bez ovog gore slaga
savrseni su, i dodala sam 100 g seckane cokolade , zato sam malo smanjila kakao
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.mybakingaddiction.com%2Fwp-content%2Fuploads%2Fimages%2FCafe-Mocha-Cupcakes2-1-of-1.jpg&hash=bd728bda675d7ef0ff999742c6764419842794a5)

http://www.mybakingaddiction.com/cafe-mocha-cupcakes/ (http://www.mybakingaddiction.com/cafe-mocha-cupcakes/)
Title: Re: Mafini
Post by: Dacko on August 25, 2013, 09:38:36 PM
Moja mama nam je danas napravila najujusnije mafine koje sam ikad probala, mada ubitačno zasitne jer sadrže kandiranu koru limuna i pomorandže, seckani lešnik, brusnice i suvo grožđe natopljeno rumom. Testo je standardno za mafine (1 jaje, 250 ml mleka, 150 g šećera, 125 g maslaca, pola pzp, 250 g brašna) samo mu se doda i kašičica cimeta. Eksplozija ukusa dok se po mekom testu s ukusom medenjaka traga za komadićima različitog voća navela nas je da se slavno prežderemo, tim pre što ovo uopšte i nije letnji kolač, nego se meni nešto prijeo pošto sam čitala knjigu u kojoj se pominjao božićni kolač sa sličnim sastojcima.
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on August 25, 2013, 09:44:42 PM
Zvuči odlično.  :balavi:
I kao da ima petsto miliona kalorija u jednom mafinu.  :girl_haha:
Title: Re: Mafini
Post by: plop on August 25, 2013, 09:52:17 PM
Jao bre Dacko, ubi me tim opisom, zeno :balavi: ... Idem odmah da maznem nesto slatko da se utesim  :crycry:
Title: Re: Mafini
Post by: Dacko on August 25, 2013, 09:52:51 PM
O da, ima petsto kalorija, samo baš me briga - dok su muški danas bili u bioskopu, obišla sam razne butike po tržnom centru i nisam našla ama baš ništa što mi se dopada, i to ne za te pare, nego ništa što bih nosila i da dobijem na poklon, a kamoli neki tako dobar komad odeće da me navede da doteram liniju i uvučem se u njega. Ostajem pri mekanoj, pamučnoj, udobnoj odeći bar do prvog roditeljskog, a u njoj ima još mesta za sve posledice mafina-ubica, naročito u mojim omiljenim letnjim haljinicama a la trudničke. Dobro, to se ja sad privremeno tešim dok ne izedem kolače, a znam da ću uskoro morati na neki fitnes jer neću moći još dugo da izdržim surove komentare mog iskrenog potomka.
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on September 05, 2013, 06:48:37 PM
Za emge, prvenstveno. Disco da obrati pažnju na jedan post sa spojlerom  :love32:
Quote from: AnaK on May 10, 2009, 12:50:26 AM
Da ne otvaram novu temu. Ovi su nam među omiljenim mafinima:

http://www.mooshema.com/2007/10/14/napravi-mi-mama-tvoje-mafine/ (http://www.mooshema.com/2007/10/14/napravi-mi-mama-tvoje-mafine/)

Ja malo uprostim postupak - koristim maslac, i istopim ga. I mešam kao za ostale - suve sastojke zajedno, vlažne zajedno, pa sjedinim. Meni ide malo više od 1 dl mleka.

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi93.photobucket.com%2Falbums%2Fl80%2FAnaK73%2Fth_mafin5764.jpg&hash=4018112f7620994eb5212965d309aad63f787736) (http://i93.photobucket.com/albums/l80/AnaK73/mafin5764.jpg)

Ne seckam više čokoladu, mogu da se kupe one 'kapljice' i crne i mlečne, jednostavnije i estetski lepše.

Quote from: AnaK on September 13, 2009, 04:18:01 PM
Danas sam se oduševila ovim mafinima:

Best Ever Banana Muffins #1 (http://www.bigoven.com/recipe/37424/best-ever-banana-muffins-1)

Pravila sam 2/3 mere, ali celo jaje. Stavila sam 2 kašike šećera, ali realno treba npr 4. U deo smese sam dodala malo čokolade, i onda je količina šečera OK.

Fenomenalni su. Ali baš baš. :nyam:
Quote from: disco2000 on October 17, 2009, 03:01:15 PM
Ja volim ove http://www.coolinarika.com/recept/muffinsi-s-vocnim-jogurtom (http://www.coolinarika.com/recept/muffinsi-s-vocnim-jogurtom)
Sad cu da ih pravim :)
Quote from: AnaK on March 21, 2010, 11:13:44 AM
Ovi mafini su apsolutno divni:

http://hubpages.com/hub/Worlds-Best-and-easiest-Banana-Nut-Muffins (http://hubpages.com/hub/Worlds-Best-and-easiest-Banana-Nut-Muffins)
Quote from: Margarita on May 01, 2010, 08:46:48 AM
Kupila sam juce u Maxiju neku knjigu sa mnoooogo recepata za mafine, sto ima dobrih slanih :balavi: (bar na slikama tako deluju :D )
Cim neki isprobam, stavicu recept (ako bude valjao, naravno).
Probala sam da nadjem na netu knjigicu da okacim ovde link, ali nisam uspela :(
Quote from: Margarita on May 12, 2010, 10:37:35 PM
MAFINI SA VIRSLAMA

4 virsle
2 jajeta
2 dl pavlake
1 dl jogurta
2 kasike ulja
kasicica soli
250 gr brasna
kesica praska za pecivo
malo senfa

Virsle obariti i iseci na kolutove. Umutiti jaja, dodati pavlaku, jogurt, ulje, so, brasno i pzp, na kraju virsle. Sve izmesati i izliti u kalupe za pecenje. Peci 30 minuta na 180 C u prethodno zagrejanoj rerni. Ohladjene mafine premazati senfom.


Ove sam probala veceras, samo se Pavlu nisu dopali. :hm: Jedini problem mi je bio sto sam jedva odlepila korpice, ali ona dva sto su uspela da se ohlade su isla dosta lako :lol:  Verovatno jer je malo ulja u testu, do sada nisam nikad imala problema. Koristim DM korpice vec neko vreme.

Ovo sto je ostalo nosim sutra na posao, nadam se da ce biti ok i sutradan.
Quote from: disco2000 on September 22, 2010, 12:53:05 AM
Dokaz :)
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Quote from: Margarita on October 03, 2010, 08:36:32 AM
Evo jos jednog recepta iz one moje knjige, juce isproban:

Mafini sa kulenom

2 solje kukuruznog brasna
1 solja psenicnog brasna
1 kesica pzp
2 jaja
pola solje kajmaka
solja ulja
solja sremskog sira
50 gr kulena
kasicica soli
mleko po potrebi

Pomesati oba brasna sa pzp. Dodati umucena jaja, kajmak, ulje, sir izgnjecen viljuskom i sitno seckan kulen. Sve posoliti i dodati mleka da se dobije smesa srednje gustine. Sipati u kalupe, peci u prethodno zagrejanoj rerni 30 minuta na 200 C.


E sad, moje modifikacije :D. Posto nisam imala kajmak i sremski sir, stavila sam pola case kisele pavlake i izrendala oko 200 gr. obicnog kravljeg sira. Umesto mleka sipala sam jogurt. Nemam pojma koliko, sipala sam pravo iz flase, otprilike. I kulena sam stavila malo vise, ali ne preko 100 gr.

Svima su se dopali, Petar pojeo 2 komada. :balavi:
Quote from: Masha on October 14, 2010, 02:55:09 PM
pardon, sa 18.
http://smittenkitchen.com/2010/08/perfect-blueberry-muffins/ (http://smittenkitchen.com/2010/08/perfect-blueberry-muffins/)
Quote from: AnaK on October 18, 2010, 12:13:24 AM
Šta si koristila, jogurt ili pavlaku?

Jela sam savršene mafine sa višnjama i orasima u pekari Aca, probala bih ovo testo i u originalu i sa višnjama, ovih dana. Te višnje u Aci uopšte nisu vlažne, i testo oko njih nije gnjecavo. Mnogo me zanima kako su to izveli (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi93.photobucket.com%2Falbums%2Fl80%2FAnaK73%2Fcesh.gif&hash=dae4e5207cf2f6b44b71948b871800f65550f18e)
Quote from: Masha on October 18, 2010, 09:53:16 AM
pavlaku, drugi put sam pravila sa jogurtom i nije to.
Medjutim iako je testo cvrsto, mafini su mekani, nekako se tope u ustima.
A za visnje, isto znam ovo za valjanje u griz ili brasno. Jel su viosenje obicne, zamrznute, mozda su neke kandirane ili iz kompota?
Quote from: AnaK on May 05, 2011, 10:40:50 PM
Moram da vam se pohvalim da sam pravila mafine posle 100 godina, po Jankovoj želji. I nešto sam smućkala, i ispali su fenomenalno.

1 jaje
1 banana
1 šolja brašna (2,5 dl)
1 ravna kašičica PzP
1/2 maslaca od 125g, istopljenog
2 kašike šećera
2 kašike omiljenog relativno novog proizvoda 'bademi u malteksu'
šaka seckanih oraha.

Malo sam se zeznula sa T pečenja, stavila sam na 200, pa su malčice ostali gnjecavi unutra, ali nije strašno, čak je i taj gnjecaviji deo jako ukusan.
Quote from: AnaK on December 06, 2011, 02:47:22 AM
Da vas podsetim, pošto i sebe podsetih, pri pogledu na tri ocvale banane, ovog savršenstva  :balavi:

60 grama maslaca i 190 grama brašna, 1 kesica praška za pecivo (umesto 1+1 u receptu), pekla na 180.
Title: Re: Mafini
Post by: cici on September 05, 2013, 06:54:19 PM
Quote from: AnaK on September 05, 2013, 06:48:37 PM

Ne seckam više čokoladu, mogu da se kupe one 'kapljice' i crne i mlečne, jednostavnije i estetski lepše.

Da li bila ljubazna da podelis informaciju gde ih ima :D
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on September 05, 2013, 06:55:52 PM
Aaaa, mislila sam da je to opštepoznato, Zumbi ih je onomad otkrila  :girl_haha: U onoj Adore (?) prodavnici čokolade u Nušićevoj (postoje i bele, pored crnih i mlečnih), i pripadajućim štandovima u DC i Ušću.
Title: Re: Mafini
Post by: cici on September 05, 2013, 06:58:02 PM
Nije opstepoznato :ljut: ima kod Kokija al kosta ko litar krvi :burko:
Koliko su?
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on September 05, 2013, 07:04:22 PM
Kad sam poslednji put kupovala, zimus, bilo je oko 150 dinara 100 g. Proveriću ovih dana pa javljam :pioneer:
Title: Re: Mafini
Post by: cici on September 05, 2013, 07:10:35 PM
Ne moras, zanimalo me okvirno.Da se preziveti povremeno, svaki put dobijem zuljeve od seckanja cokolade.
Hvala :kiss1:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on September 05, 2013, 07:38:30 PM
Ma naravno, na količinu koju ja potrošim nije velika razlika u ceni. A probala sam, i to uspešno, da seckam čokoladu, kad nije mnogo tvrda, rešetkom koja dođe uz ono za sečenje pomfrita  :-[
Title: Re: Mafini
Post by: cici on September 05, 2013, 07:43:36 PM
Kako je proguras kroz to?Mislim da ni nemam to, a nemam nameru da pokusavam :rofl:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on September 05, 2013, 07:45:44 PM
Stavim na površinu, pa je blago zveknem tučkom za meso  ;D
Title: Re: Mafini
Post by: cici on September 05, 2013, 07:57:35 PM
Mislila sam da je tako nesto suptilno :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: Margarita on September 05, 2013, 08:19:44 PM
hvala na podsecanju, i na 'tips&tricks' za cokoladu :girl_haha:
Title: Re: Mafini
Post by: emge on September 05, 2013, 11:30:16 PM
AnaK, hvala, hvala :bighug:

Ja sam evo ispekla zdravu proju, sa integralnim kukuruznim brašnom i sa uljem od sjemenki groždja - ukus isti, rekla bih.
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on September 06, 2013, 02:01:59 PM
Quote from: AnaK on September 05, 2013, 07:04:22 PM
Kad sam poslednji put kupovala, zimus, bilo je oko 150 dinara 100 g. Proveriću ovih dana pa javljam :pioneer:

I dalje je ista cena, i nema belih, samo mlečnih i crnih. Mada imaju upakovanih, po 200g, i u tima ima velikih belih čokoladnih 'tufni', divne za ukrašavanje, rekla bih.

A koja je cena kod Kokija, sad me baš zanima  :girl_haha:
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on September 06, 2013, 06:40:42 PM
Ijao, fotka :love32:
Hvala!
Title: Re: Mafini
Post by: cici on September 06, 2013, 08:03:50 PM
Quote from: AnaK on September 06, 2013, 02:01:59 PM
I dalje je ista cena, i nema belih, samo mlečnih i crnih. Mada imaju upakovanih, po 200g, i u tima ima velikih belih čokoladnih 'tufni', divne za ukrašavanje, rekla bih.

A koja je cena kod Kokija, sad me baš zanima  :girl_haha:
Hvala na info :kiss1:
Iskreno ne secam se, znam da kad sam pitala jednom da sam se sokirala, mada verujem da je cena slicna.Na sajtu nema informacija.
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on September 06, 2013, 09:51:18 PM
Kod Kokija su sve cene da se šokiraš.  :lol: :crazy:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on September 07, 2013, 05:16:20 AM
Nemam pojma, meni ova cena nije šokantna, u smislu da je 50% skuplje nego 100g Menaž čokolade, a neuporedivo je lepše i jednostavnije  :girl_in_love:
Title: Re: Mafini
Post by: cici on September 07, 2013, 10:02:28 AM
200g menaza je oko 150din.O tome koliko je ukusnije i lepse nije uopste za diskusiju, ne moze ni da se poredi.
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on September 07, 2013, 10:09:16 AM
Ja gledala cenu za 100g, na onlineidei jutros :lol: Dakle, duplo. Hm...
Title: Re: Mafini
Post by: Zumbulica on September 07, 2013, 02:10:46 PM
Navodno i oni u Adore prave svoje bombone od iste ta cokolade. A mnogo dobru cokoladu sam kupovala kod Bosiljcica u G. Principa, onih sto prave ratluk. Cena otprilike ista za sto grama, a topljena je u velike krugove kao petodinarke.
Title: Re: Mafini
Post by: cici on September 07, 2013, 02:28:51 PM
Quote from: AnaK on September 07, 2013, 10:09:16 AM
Ja gledala cenu za 100g, na onlineidei jutros :lol: Dakle, duplo. Hm...
Jok :D u rodi gde kupujem je ovoliko koliko rekoh.Poskupljivala je, nisam sigurna koliko je preko 150, neki dinar.
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on September 07, 2013, 02:33:35 PM
Ma ne sumnjam, jeste sigurno značajno jeftinija od 200g, sećam se kad sam za oone praline kupovala.
Title: Re: Mafini
Post by: cici on September 07, 2013, 03:03:45 PM
Ma skroz nebitno sad, slazemo se da se isplati kupiti za toliko malo koliko povremeno treba.
Title: Re: Mafini
Post by: Zumbulica on November 17, 2013, 02:20:55 PM
Sinoc sam se razocarala  :girl_sigh: Ja im inace pravim cokoladne mafine skoro kao saher tortu, obavezno maslac, dobra cokolada .... i sva deca ih obozavaju. Sinoc sa jedva malo volje i sa dve leve ruke im napravim neke sa kakaom, uljem i malo margarina, kazu jednoglasno - najbolji do sada  :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: cici on November 17, 2013, 02:46:13 PM
Jao Zumbi :bighug: nemaju deca veze sa zivotom :D  koji kako koristis?Ovi sto se prodaju po marketima su mi, pfffff nako nikakvi.Koristim ali to zato sto ne znam koji da kupim bolji.Cula da sam da hvale Premier kakao.
Title: Re: Mafini
Post by: Zumbulica on November 17, 2013, 02:51:13 PM
Ja najcesce obicni, mislim da je Alevin. Kad se setim kupim na Kalenic pijaci kod onih prodavaca sto donose valjda iz Madjarske, odlicni su stvarno ali su i dosta skuplji.
Title: Re: Mafini
Post by: cici on November 17, 2013, 03:04:21 PM
Meni i Alevin i C i ne znam koji jos sam probala, onako bledunjavi i ne preterano ukusni.Najcesce na kraju kad treba kakako otopim cokoladu.
Nisam probala te iz Madjarske.
Nego, videla sam da Nestle ima cokoladu specijalnu za praline.Bila je prilicno skupa pa je ne kupih, plasila sam se da cu da se navucem :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on February 13, 2014, 12:47:43 PM
Htela sam da vam kažem da u DMu ima apredivnih predivnih papirnih korpica za mafine - i ukrasnih za cupcakes, jednobojnih a kao čipka, i napravljenih od nekog dezeniranog masnog papira, onako dubokih, sa špicevima  :girl_in_love:

I, da vas pitam, da li ste negde videle neke kalupiće od aluminijuma, jednokretne. Ili neke lepe plastične posudice/čaše, isto jednokratne ali finije.
Title: Re: Mafini
Post by: Zumbulica on February 13, 2014, 12:53:20 PM
Registrovala, ali nisam kupila, kupicu  :girl_haha:
Ovo drugo, vidim da u Tempu imaju bas veliki izbor tih aluminijumskih posudica raznih velicina ali mi se cini da nemaju case  :think: U Metrou imaju prilicno veliki izbor raznih ugostiteljskih potrepstina, doduse nisam bila sto godina.
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on February 13, 2014, 12:54:51 PM
Nešto sam smislila da posluženje za svoj rođendan, za posao, napravim u tim pojednačnim porcijama, i sad ne mogu da nađem.  :sissyfight: Pogledaću u Tempu, hvala, a za Metro nemam karticu :burko:
Title: Re: Mafini
Post by: anelore on February 13, 2014, 01:03:06 PM
Imam ja  :kiss1: eto povoda za kafu sledece nedelje.
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on February 13, 2014, 01:04:31 PM
Kafa može i bez povoda  :girl_in_love: Hvala  :kiss1:
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on February 17, 2014, 02:35:11 PM
Natrčala sam na jedan divan blog sa mnogo dobrim receptima, pa ima i ovaj za mafine sa nutelom, probaću ih prvom prilikom.  :balavi:

http://damndelicious.net/2012/08/06/muffinmonday-nutella-stuffed-cinnamon-sugar-muffins/ (http://damndelicious.net/2012/08/06/muffinmonday-nutella-stuffed-cinnamon-sugar-muffins/)
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on February 17, 2014, 06:03:08 PM
 :balavi: :balavi: :balavi:
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on February 19, 2014, 06:04:13 PM
Quote from: Lani on February 17, 2014, 02:35:11 PM
Natrčala sam na jedan divan blog sa mnogo dobrim receptima, pa ima i ovaj za mafine sa nutelom, probaću ih prvom prilikom.  :balavi:

http://damndelicious.net/2012/08/06/muffinmonday-nutella-stuffed-cinnamon-sugar-muffins/ (http://damndelicious.net/2012/08/06/muffinmonday-nutella-stuffed-cinnamon-sugar-muffins/)
pravila sinoc savrseni su
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on February 19, 2014, 06:22:33 PM
E super  :girl_in_love: Ivi treba da dođe neko društvo sutra da se igraju pa ću ja najverovatnije sutra da ih isprobam.
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on February 20, 2014, 12:20:43 AM
Zahvaljujući informaciji od janavi, kupljeni al-kalupi u Idei, u Omladinskih brigada.  :girl_in_love:
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on February 26, 2014, 05:09:53 PM
Quote from: Lani on February 17, 2014, 02:35:11 PM
Natrčala sam na jedan divan blog sa mnogo dobrim receptima, pa ima i ovaj za mafine sa nutelom, probaću ih prvom prilikom.  :balavi:

http://damndelicious.net/2012/08/06/muffinmonday-nutella-stuffed-cinnamon-sugar-muffins/ (http://damndelicious.net/2012/08/06/muffinmonday-nutella-stuffed-cinnamon-sugar-muffins/)

Da pridignem za cici.  :turpija:

Pravila ih i ja prošle nedelje, mnogo su lepi, sočni, nisu preslatki... naravno moja ih deca neće. :wall: Ali to nije ništa čudno.
Samo da napomenem da je ova količina knap knap za one kalupe sa 12 mafina, ostavite testa da imate dovoljno za prekrivanje nutele.
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on February 26, 2014, 07:10:47 PM
Kakvi bi bili bez cimeta? :think:
Title: Re: Mafini
Post by: cici on February 26, 2014, 07:12:37 PM
Ja ga i nisam stavila :D nisam probala jos :D Sofija jeste, kaze savrseni.
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on February 26, 2014, 07:13:04 PM
Ja ih nisam umakala u cimet samo kolicina koja ide u testo i skoro pa se ne oseti
Tom je jeo pa trazio jos pa trazio da ponese :lol:
Od stiva sam ih krila :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on February 26, 2014, 07:16:15 PM
Dakle, moze :lol: Hvala :D
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on February 26, 2014, 07:41:53 PM
Može bez cimeta, on im samo malo pojača ukus, jer koliko se sećam i u smesu za testo ide cimet.
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on March 09, 2014, 08:25:25 PM
Fini su ovi poslednji, samo sam ih pravila bez cimeta i orascica :good: Jedino ona nutela nekako padne na dno :think: ali ne smeta :lol:
Izvukla sam deset komada.
Title: Re: Mafini
Post by: cici on March 09, 2014, 09:55:30 PM
I meni je pala na dno.
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on March 09, 2014, 10:23:17 PM
Meni nije ali je testo bilo bas gusto
Title: Re: Mafini
Post by: cici on March 09, 2014, 10:28:37 PM
Pa ne znam kako i ja sam sve po receptu testo nije bilo mnogo gusto.
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on March 09, 2014, 10:41:40 PM
Šolja vam se razlikuje.  :girl_haha:
Title: Re: Mafini
Post by: cici on March 09, 2014, 10:42:55 PM
Ja imam prave one merice za cup.
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on March 09, 2014, 10:45:13 PM
Mora da je glitt odokativno  :girl_haha: Mada, i na slikama je testo baš gusto.  :think:
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on March 09, 2014, 10:45:21 PM
Testo je bas bas gusto ja isto po merici za cup
Title: Re: Mafini
Post by: cici on March 09, 2014, 10:46:44 PM
E pa onda ne znam :D ili sam se zabrojala :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on March 09, 2014, 10:48:15 PM
I ja ga mesam sa spatulom silikonskom, ne mikserom
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on March 09, 2014, 10:53:12 PM
E, onda merica za US ili UK cup, UK je 20% veća
Title: Re: Mafini
Post by: cici on March 09, 2014, 11:01:18 PM
To je definitvno objasnjenje.Moja je us.
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on March 09, 2014, 11:11:40 PM
Meni izadje ravno 12 velikih mafina. Koristim silikonske  kalupe
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on March 09, 2014, 11:21:51 PM
Isto kao Glitt, 12 velikih... a koristim neku običnu šolju za belu kafu, prilično odokativno sve.
Nije mi pala Nutela na dno.
Title: Re: Mafini
Post by: cici on March 09, 2014, 11:22:12 PM
Meni nije bilo 12, ne secam se koliko 8-9 ali sam dva prepunila :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on March 09, 2014, 11:24:26 PM
12 je baš knap, onako da se nategne, jedva sam imala preostalog testa za poslednja 2-3 da prekrijem Nutelu.
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on March 09, 2014, 11:27:48 PM
E, ja sam mutila mikserom :lol: a imam neku mericu :think:
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on March 09, 2014, 11:35:06 PM
Quote from: Lani on March 09, 2014, 11:24:26 PM
12 je baš knap, onako da se nategne, jedva sam imala preostalog testa za poslednja 2-3 da prekrijem Nutelu.
isto
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on March 09, 2014, 11:36:42 PM
Disco  :think:, ja mafine, proje i tako te stvari nikad ne mutim mikserom, ni onom mutilicom za testo a posebno ne onom regularnom.
Title: Re: Mafini
Post by: cici on March 09, 2014, 11:38:03 PM
Nego cime?Viljuskom?Ja sa onom rucnom mutilicom za testo.
Title: Re: Mafini
Post by: prevodilica on March 09, 2014, 11:39:37 PM
a ja uvek i sve mikserom, mislim da jedino ne mutim mikserom ako hoću da zbućkam jedno ili dva jaja za kajganu, pohovanje, premazivanje nečeg i sl.
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on March 09, 2014, 11:41:27 PM
Ne ne viljuškom, ili varjačom ili silikonskom špatulicom.

http://www.wilton.com/store/site/product.cfm?id=87C157C2-F094-27D6-116A4981461517C7 (http://www.wilton.com/store/site/product.cfm?id=87C157C2-F094-27D6-116A4981461517C7)
Title: Re: Mafini
Post by: cici on March 09, 2014, 11:46:08 PM
Nisam nikad probala sa tim.
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on March 09, 2014, 11:48:39 PM
Moja je baš ovakva, kao ta treća skroz desno.
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on March 10, 2014, 12:02:04 AM
Quote from: Lani on March 09, 2014, 11:41:27 PM
Ne ne viljuškom, ili varjačom ili silikonskom špatulicom.

http://www.wilton.com/store/site/product.cfm?id=87C157C2-F094-27D6-116A4981461517C7 (http://www.wilton.com/store/site/product.cfm?id=87C157C2-F094-27D6-116A4981461517C7)
isto
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on March 10, 2014, 12:18:36 AM
Ti i ja bismo se lepo u kuhinji slagale.  :lol: :kiss1:
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on March 10, 2014, 12:21:33 AM
Too many istos tonight :lol: :bighug:
Title: Re: Mafini
Post by: Finalina on March 10, 2014, 12:37:25 AM
ja vec dosta dugo nemam kalup za mafine, ali bas bih mogla da pribavim neki, a mutim kako kad, rucno ili mikserom, zavisi od testa
Title: Re: Mafini
Post by: Summer on March 10, 2014, 07:19:03 AM
Pravila sam ove sa nutelom, fini i socni, ali mi isto nutela pala na dno  :think: Testo mi je bilo prilicno retko, a sve sam po meri radila, koristila mericu za cup. Mesala silikonskom spatulom.
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on March 10, 2014, 08:04:12 AM
Summer, povecaj cup za 20% :lol:

Ja sve mikserom... :blink: ... mislim da imam jednu varjacu :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: Margarita on March 10, 2014, 08:44:10 AM
ja sve te stvari mutim zicom, mikser samo za tortu :girl_haha:
a imam spatulu, ali mi nije palo na pamet da njome mutim :think:
Title: Re: Mafini
Post by: cici on March 10, 2014, 11:24:53 AM
Sad svi da predjemo na spatulu :rofl:
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on March 10, 2014, 02:51:16 PM
Nemam silikonsku :think: Moze i varjacom :lol: :baba:
Title: Re: Mafini
Post by: cici on March 10, 2014, 02:51:48 PM
Kupi ili ti dam ja imam bar 10 :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on March 10, 2014, 02:53:03 PM
Da znas :rofl: Jos nisam serpu/modlu/sta vec kupila... za slavski kolac, a planiram od januara 2012... :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: kalimero on March 10, 2014, 10:33:58 PM
ja sam varjacom mesala i testo mi je bas bas gusto, i isto kao kod Lani, jedva ostalo za "zatvaranje" poslednja 3 mafina......nutela ostala gde treba   :clap:
Title: Re: Mafini
Post by: Zumbulica on March 11, 2014, 09:51:03 AM
Ja sam se tek sad udubila u recept, odlican je  :good:
Do skoro sam mnogo cesce pravila mucene, tortaste mafine, sad sam presla na mesane  :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on March 11, 2014, 09:54:18 AM
Kali  :clap:
Title: Re: Mafini
Post by: kalimero on March 11, 2014, 11:33:19 AM
Quote from: Zumbulica on March 11, 2014, 09:51:03 AM
Ja sam se tek sad udubila u recept, odlican je  :good:
Do skoro sam mnogo cesce pravila mucene, tortaste mafine, sad sam presla na mesane  :lol:

sve vreme čitam "mučene" mafine, pa se razmišljam, što li su mučeni, šta li im radiš  :rofl: :rofl:
Title: Re: Mafini
Post by: kalimero on March 11, 2014, 11:33:28 AM
Quote from: Lani on March 11, 2014, 09:54:18 AM
Kali  :clap:

:kiss1:
Title: Re: Mafini
Post by: Zumbulica on March 11, 2014, 01:39:22 PM
 :rofl:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on October 25, 2014, 11:21:26 PM
http://www.boredpanda.com/halloween-cupcakes/ (http://www.boredpanda.com/halloween-cupcakes/)
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on November 08, 2014, 04:20:04 PM
(https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/v/t1.0-9/1234317_556537351062299_1252729200_n.jpg?oh=23c5790a7b4e0c1d35532b8e066d7dac&oe=54E9E483&__gda__=1424369961_e3e02e777a868c439171e9f1043ad928)
Title: Re: Mafini
Post by: monochrome on November 08, 2014, 04:25:44 PM
jaooooooooooooooo...kako je dobroooooo :girl_haha:
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on November 08, 2014, 04:32:23 PM
Preslatko.  :love32: Još kad bi neko u mojoj kući hteo to da jede.  :girl_cray:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on November 08, 2014, 04:33:31 PM
Ma super je ideja za neke korpice, pa vanil krem, pa voće  :girl_haha:
Title: Re: Mafini
Post by: monochrome on November 08, 2014, 04:33:37 PM
kod mene je vise do...eh, kad bi neko hteo da napravi :lol: :lol: :lol: :-[
Title: Re: Mafini
Post by: kalimero on November 08, 2014, 04:51:20 PM
mono :rofl: :rofl: :rofl:
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on November 08, 2014, 04:54:06 PM
Quote from: monochrome on November 08, 2014, 04:33:37 PM
kod mene je vise do...eh, kad bi neko hteo da napravi :lol: :lol: :lol: :-[
isto :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on November 08, 2014, 04:57:18 PM
Ma ne zajebavajte, pa bar ima tih zamrznutih testa, odmrzneš, razvaljaš, modle, rerna. Onaj puding bez kuvanja, voće. 7 min angažovanja, pola sata do kolača.
Title: Re: Mafini
Post by: monochrome on November 08, 2014, 05:54:38 PM
koja vrsta zamrznutog za to? :-[
imam veganski custard u frizideru...imam pekmez, voce, vege zelatin :think:
nemam modlu...imam veliku zvezdu, ali mogu 2 te zvezde u jednu rupu :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on November 08, 2014, 06:06:25 PM
Ono sipkavo zamrznuto, za pies  :kiss1:
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on November 08, 2014, 06:10:01 PM
Mono, puff pastry.  ;)
Title: Re: Mafini
Post by: monochrome on November 08, 2014, 06:11:06 PM
danke danke :girl_haha: :kiss1:
mozda i napravim...ne ko onu madjaricu, nego za prave :lol:
e sto mi ne idu kolaci i mesenje, pa to je cudo jedno :crazy:
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on November 08, 2014, 06:11:31 PM
Ovde nema mešenja, samo razvučeš.  :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: monochrome on November 08, 2014, 06:13:59 PM
moram stelku da dovucem od gore, pa mozda i probamo...ako ne uspe, okrivicu nju :lol: :lol: :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on December 27, 2014, 07:31:11 PM
Napravila sam bas dobre mafine sa makom i cokoladom :rofl: Deca pojela po dva, a i ja sam :D
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on December 27, 2014, 07:49:18 PM
Znači, recept  :clap:
Title: Re: Mafini
Post by: cici on October 08, 2015, 06:52:46 PM
Ne znam jesmo kacili ove, ali potpuno cokoladno savrsenstvo. Cokoladniji ne mogu biti. Socni i mekani..Jedino nisam imala sodu bikarbonu i nisu mi raspukli onako kako treba ali je ukus bozanstven.

http://soibiber.blogspot.rs/2011/06/cokoladni-mafini-chocolate-muffins.html (http://soibiber.blogspot.rs/2011/06/cokoladni-mafini-chocolate-muffins.html)
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on October 08, 2015, 06:58:37 PM
Zvuce savrseno :balavi:
Title: Re: Mafini
Post by: cici on October 08, 2015, 07:06:50 PM
Testo je malo gusce i ja sam koristila solju od 2,5dl ali sam svih sastojaka sipala prst manje od vrha, ispalo 18 komada.
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on October 08, 2015, 07:13:50 PM
Moze li bez ekstrakta vanile?
Title: Re: Mafini
Post by: cici on October 08, 2015, 07:15:16 PM
Moze, nece nista da im bude. Ja kad nemam ne stavim i iskreno ne vidim neku razliku ali verujem da je to do ekstrata, sve hocu pa nikad ne napravim domaci.
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on October 08, 2015, 07:16:11 PM
:bighug:
Title: Re: Mafini
Post by: Zumbulica on October 08, 2015, 07:17:24 PM
Odlican recept  :good:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on October 08, 2015, 07:27:31 PM
:balavi:
Title: Re: Mafini
Post by: rafa on October 08, 2015, 08:14:32 PM
Bas obecavaju  :balavi:
Title: Re: Mafini
Post by: moma on October 09, 2015, 12:56:33 PM
Kad analiziram ovaj recept, vrlo lici na moj osim sto ja ne stavljam jogurt.
Ekstrakt stavim kad imam. Rum ili vaniliju, one male Ruf, valjda se tako zovu.
Sutra cu probati sa jogurtom.
Title: Re: Mafini
Post by: rafa on October 09, 2015, 08:45:52 PM
A koji smo rekli da nam je najbolji recept za vocne?

Ili koje vocne mafine najvise volite osim klasicnih choco?
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on October 09, 2015, 09:44:24 PM
Po mom sećanju, rafo, ovi:

Quote from: AnaK on March 21, 2010, 11:13:44 AM
Ovi mafini su apsolutno divni:

http://hubpages.com/hub/Worlds-Best-and-easiest-Banana-Nut-Muffins (http://hubpages.com/hub/Worlds-Best-and-easiest-Banana-Nut-Muffins)
Quote from: Masha on October 14, 2010, 02:43:05 PM
Lakalut mi otkrila da su ovi sa borovnicama sa prethodne strane odlicni, ne da su odlicni nego su najbolji koje sam do sada spremala
Quote from: Masha on October 14, 2010, 02:55:09 PM
pardon, sa 18.
http://smittenkitchen.com/2010/08/perfect-blueberry-muffins/ (http://smittenkitchen.com/2010/08/perfect-blueberry-muffins/)
Title: Re: Mafini
Post by: rafa on October 09, 2015, 10:10:31 PM
 :bighug: :bighug: :kiss1:
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on November 30, 2015, 11:33:06 AM
Mnogo mi je slatka fora  :girl_haha:

https://www.kupindo.com/Solje/12806949_Silikonske-soljice (https://www.kupindo.com/Solje/12806949_Silikonske-soljice)

Title: Re: Mafini
Post by: Zumbulica on March 08, 2016, 01:34:14 PM
Ovi su fenomenalni, najlepsi koje sam jela  :balavi: Jelena ih spremala, dodala je samo i glazuru od secera u prahu i limuna.
Ide sok od dva limuna i korica od jednog. Nije stavljala secer odozgo pre pecenja nego ovu pomenutu glazuru od limuna i secera u prahu posle pecenja.

http://www.marthastewart.com/1117165/lemon-blueberry-muffins (http://www.marthastewart.com/1117165/lemon-blueberry-muffins)

(https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlf1/v/t34.0-12/12825270_1085047271560322_376592877_n.jpg?oh=77e92dfb1b269773819b86a39bb36c30&oe=56E11E5E)
Title: Re: Mafini
Post by: Lani on March 08, 2016, 02:52:40 PM
Najs.  :good: Sad ću da ih pinujem da mi se ne zagube.
Title: Re: Mafini
Post by: AnaK on April 02, 2016, 09:39:10 PM
Slani i poprilično dijetalni:

http://www.coolinarika.com/recept/extra-fora-muffins/ (http://www.coolinarika.com/recept/extra-fora-muffins/)
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on February 27, 2017, 11:04:25 AM
vec par meseci isprobavam i birkam najbolji recept za mafine i evo ga :diva: jasno uz par modifikacija
http://www.littlesweetbaker.com/2014/10/03/bakery-style-chocolate-chip-muffins-2/ (http://www.littlesweetbaker.com/2014/10/03/bakery-style-chocolate-chip-muffins-2/)

modifikacije su sledece:
- izbacila sam skroz sodu bikarbonu
- buttermilk sam umesto britanskog kupila poljski, koji je konzistencije kao nas tecni jogurt
- pecenje sam modifikovala pa u mom izvodjenju je 6', 6', 4' na 200, 180, 160 u rerni sa ventilatorom (koja je prilicno jaka)
- kolicina cokolade mi varira od toga koliko je imam, uglavnom to bude cela cokolada za kuvanje od 150 gr, nisam do sada stavljala celu kolicinu kao iz recepta
- od ove kolicine testa bude izmedju 12 i 14 mafina (kalup/silikonske korpice ne budu do vrha pune)

i slika

(https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16998034_10212438109086835_8327617850680627147_n.jpg?oh=22a62b9d24e0a77f1fa0777fc6068e0b&oe=592850DF)
Title: Re: Mafini
Post by: Zumbulica on February 27, 2017, 11:09:59 AM
Najs  :good:
Title: Re: Mafini
Post by: Deda on February 27, 2017, 02:53:31 PM
A jel može bez buttermilka   :lol:
Title: Re: Mafini
Post by: Glitter on February 27, 2017, 02:56:30 PM
Moze :lol:
Poljski buttermilk je kao nas jogurt
Title: Re: Mafini
Post by: Pepi on May 23, 2018, 03:29:33 PM
preporuka  za http://www.proverenirecepti.com/2018/04/cokoladni-mafini.html (http://www.proverenirecepti.com/2018/04/cokoladni-mafini.html)
Title: Re: Mafini
Post by: disco2000 on May 23, 2018, 03:51:00 PM
Quote from: Pepi on May 23, 2018, 03:29:33 PM
preporuka  za http://www.proverenirecepti.com/2018/04/cokoladni-mafini.html (http://www.proverenirecepti.com/2018/04/cokoladni-mafini.html)
Hvala :kiss1:


... živi ne bi bili ako nas ne bi stavili u situaciji da skrolujemo i skrolujemo i ... :crazy:
Title: Re: Mafini
Post by: Dacko on May 24, 2018, 04:51:59 PM
Hvala na preporuci, Pepi. :kiss1: Mm ih je danas pravio i odlični su.
Title: Re: Mafini
Post by: Dacko on June 18, 2018, 01:40:56 PM
Da dopunim recept za mafine pošto ih mm sprema svake nedelje, fenomenalni su i sa dodacima. Može se ubaciti i kandirana kora od narandže, ili sušene brusnice, ili komadići lešnika, ili sveže višnje ili maline, ili kašičica džema od kajsije (onda ima ukus kao saher torta), dakle genijalni su u svakoj varijanti.